GoDaddy vs Bluehost: kumba peaksite kasutama?

GoDaddy vs Bluehost võrdlus


Sellel digitaliseerimise ajastul on üsna tavaline, et veebis on veebisait – kas olete eraisik, olete alustamas või olete keskmise suurusega või suurettevõte.

Kuna veebisaidi hooldus ja hostimine nõuab spetsiifilisi oskusi, ei peaks te nende asjade pärast muretsema, kui teete seda kolmanda osapoole teenusepakkuja poolt.

Samuti lähete suurema tõenäosusega veebimajutusettevõtte juurde, kes on juba mõnda aega selles valdkonnas ettevõtlusega tegelenud ning mida paljud ettevõtted maailmas tunnevad ja usaldavad.

See on koht, kus tulevad kaks populaarset hostingu pakkujat – Bluehost ja GoDaddy.

Bluehost (asutatud 1996) ja GoDaddy (asutatud 1997) on selles valdkonnas tegutsenud üle 19 aasta. Seetõttu on nende kahe veebimajutaja vahel keeruline valida, pidades silmas nende suurt hostimiskogemust.

Seega peate teadma iga teenuse pakutavaid erinevaid funktsioone ja funktsioone, et teha teadlikke otsuseid, mis põhinevad teie hostimisnõuetel.

Kui Bluehost kuulub tuntud Endurance International Groupile (EIG), siis GoDaddy ei kuulu sellesse kontserni..

EIG-i all on teadaolevalt suur veebihostide kogum, sealhulgas muid populaarseid nimesid, nagu iPage ja Hostgator.

Fakt, et Bluehost on seni hostinud üle kahe miljoni saidi, annab tunnistust selle keskendumisest hostimisteenustele.

GoDaddy on silmapaistev nimi ka domeeni registreerimisel. 2014. aastal jõudis GoDaddy märkimisväärse teetähiseni – tema hallatavatesse üle 59 miljardi domeeninime ja temast sai seega maailma suurim ICANN-i akrediteeritud registripidaja.

GoDaddy on tuntud ka odavate jagatud hostimiskavade poolest, samal ajal kui Bluehost pole jagatud hostimiskavade taskukohasuse osas kuigi kaugel.

Mõlemad veebimajutajad pakuvad ka VPS-i hostimist, WordPress-hostimist, pühendatud serverite hostimist jne.

Kui Bluehost pakub ainult Linuxi hostimisteenuseid, siis GoDaddy annab teile võimaluse valida Linuxi või Windowsi hostimise vahel.

Lisaks on GoDaddy võitnud oma teenuste eest mitmeid auhindu, näiteks arvutiteenuste Gold Stevie auhind (2012. aastal) ja Bulby auhind ühe tähega domeeni parima kasutamise eest.

Bluehost on võitnud ka mõned auhinnad, näiteks HostReview’i parim eelarvemajutus, parim veebimajutusettevõte ja parim taskukohane veebimajutus..

Kuna mõlemal on tohutu hulk kogemusi ja nad pakuvad sarnaseid auhinnatud teenuseid, aitame teil neid pakkujaid paremini mõista ja lihtsustame teie otsust, võrreldes selles artiklis Bluehost ja GoDaddy pakutavaid hostimisfunktsioone ja -teenuseid ning nende erinevaid hostimiskavasid.

Võrrelge Bluehost ja GoDaddy jõudlust

Contents

Uptime ja töökindlus

Uptime monitor

Uptime. Veebiettevõtte üks edu võtmeid on selle veebisaidi ja sellega seotud funktsioonide kättesaadavus kogu aeg.

Ehkki GoDaddy annab 99,99-protsendilise tööaja garantii, ei anna Bluehost sellist tööaja garantii..

Ja kui olete Bluehostit kasutanud paaril veebisaidil, võime öelda, et tööaja protsent on reaalajas tõepoolest umbes 99,99%. GoDaddy tegelik tööaeg on sageli pisut alla jäänud 99,99%, kuid see on siiski nii hea.

Töökindlus. GoDaddyl on tohutu andmekeskus, mis asub Phoenixis, Bluehost aga oma andmekeskuse asub Utahis.

Andmekeskus Bluehost toetab peegelpildi varukoopiaid, UPS-i energiavarukoopiaid, diiselgeneraatorit ja mitmeid muid toitega seotud funktsioone.

GoDaddy andmekeskus toetab ka diiselgeneraatoreid ja katkematut toiteallikat ning tagab suure kiiruse, umbes 20 gigabiti sekundis, olles ühendatud optilise kiu DWDM Etherneti karkassiga.

Etendus. Teie veebisaidi lehtede laadimiseks kuluv aeg on samuti kriitiline, et luua oma saidist positiivne mulje.

GoDaddy hostitud serveri lehe laadimistaotlusele vastamiseks kulus maksimaalselt aega, võrreldes BlueHosti hostitud serveriga, eriti saidiliikluse suurenemise ajal.

Väikeste liiklussaitidega katsetamise käigus selgus, et Bluehost suudab anda laadimisaja alla 2,4 sekundi ja GoDaddy läheb sama aja eest mööda 2,6 sekundit.

Bluehost serverid töötavad AMD toitekeskustes, GoDaddy serverid aga Intel Core i7 protsessorites. Mõlemad suudavad ka oma veebisaitide jaoks häid tulemusi anda.

Arvamus teemal Bluehost ja GoDaddy

Kuna Bluehost-serverid suudavad isegi suurenenud liikluse korral hallata suuri lehe laadimiskiirusi ja pisut kõrgemat tööaega protsenti, eelistame Bluehosti tööaja, kiiruse ja töökindluse osas.

Bluehost ja GoDaddy funktsioonid

Võrdle põhifunktsioone

Põhijooni võrreldud

Veebisaitide koostaja. Veebisaidi loomiseks pakub Bluehost teile Weebly saidi ehitajat või goMobi mobiili veebisaidi ehitajat. Weebly lohistamise funktsiooni abil saate hõlpsalt veebisaidi luua ilma kodeerimiseta.

Weebly abil saate tasuta kasutada ka kuni kuueleheküljelist lihtsat veebisaiti. Kui soovite aga mõnda lisafunktsiooni, näiteks oma veebilehtede paroolikaitse ja kohandatud teemasid, saate oma Weebly tööriista täiendada tasuliseks plaaniks, mille suurus on umbes 8,99 dollarit kuus.

GoDaddy ei paku oma veebisaidi loomise tööriista tasuta versiooni, hinnad algavad 1 dollarist kuus (isikliku plaani jaoks, mis on üsna odav).

GoDaddy veebisaidi ehitaja on väga populaarse mitme hämmastava hõlpsasti kasutatava funktsiooni abil ja sellest tulenev veebisait on tõenäoliselt atraktiivsem kui saate ehitada Bluehost saidi ehitajaga..

Turvalisus. Bluehost avaldab meile muljet oma laiaulatuslike turvafunktsioonide komplektiga, mis koosnevad kuumade linkide kaitsest ja erinevatest rämpspostitõrjevahenditest, näiteks Apache Spam Assassin, Spam Experts ja Spam Hammer.

Samuti pakub CloudFare pakkuda täiustatud turvalisust SSL-i kujul ja kaitset hajutatud teenuse keelamise (DDoS) rünnakute vastu.

Bluehost toetab ka parooliga kaitstud katalooge, IP-aadresside musta nimekirja loomist, e-posti kontode ja kasutajate filtrite loomist ning digitaalsete sertifikaatide ja privaatvõtmete haldamist. Ja teie saidi administraatorid tunnevad turvalist juurdepääsu konfiguratsioonifailidele, pakkudes turvalist kesta (SSH) juurdepääsu.

Võite isegi kasutada saidi LocLock domeeni turvalisust, mis algab umbes 1,67 dollarist kuus.

GoDaddy puhul lisab turvalisus lisakulusid SiteLocki kujul, mis algab umbes 17,88 dollarist aastas. Selle valiku abil on teil õigus rakenduste skannimiseks, rämpsposti ja pahavara jälgimiseks ning saidi kinnitustõendiks. See aitab isegi tuvastada võrgu haavatavusi ja eemaldada pahavara.

MySQL andmebaas GoDaddy annab teile juurdepääsu piiratud MySQL andmebaasidele koos oma jagatud hostimiskavadega, samas kui Bluehost pakub juurdepääsu kõigi oma plaanide jaoks piiramatule MySQL andmebaasidele.

Samuti pakub GoDaddy oma erinevate hostimiskavadega võrreldes Bluehost märkimisväärselt vähem e-posti kontosid.

Varundamine. Kuigi mõlemad hostingu pakkujad võimaldavad teil oma hostimiskonto osana käsitsi varundada, erinevad nad automatiseeritud varundamise võimaluste osas. Bluehost annab teile võimaluse teha automaatseid varukoopiaid cPanelist (standardne juhtpaneel).

GoDaddy puhul sellist võimalust pole.

Haldaja WordPress Hosting. Ei GoDaddy ega Bluehost nõua WordPressi sisuhaldussüsteemi (CMS) installimist, kuna nad on sellega eelinstalleeritud.

See võimaldab teil kiiresti alustada WordPressi platvormiga ja luua lehti, postitusi, galeriisid jms. Mõlemad pakuvad ka automaatset tarkvara ja pistikprogrammide värskendusi, ööpäevaringset tuge jne.

Mõlemad veebimajutajad pakuvad nelja erinevat WordPressi hostimiskava. Neid võrreldakse allpool:

GoDaddy Basic – hinnaga 3,99 dollarit kuus, 10 GB salvestusruumi ja IP-aadressita, ühe veebisaidi jaoks ja umbes 25 000 igakuise külastajaga tegelemiseks.

GoDaddy Deluxe – ühe veebisaidi korral 4,49 dollarit kuus, 15 GB salvestusruumi ja IP-aadressita ning umbes 1,00 000 igakuise külastajaga.

GoDaddy Ultimate – hinnaga 7,99 dollarit kuus, 30 GB salvestusruumi ja IP-aadressita, kahe veebisaidi jaoks ja umbes 4 000 000 igakuise külastaja jaoks.

GoDaddy arendaja – hinnaga 13,99 dollarit kuus, 50 GB salvestusruumi ja IP-aadressita, viiel veebisaidil ja umbes 8 000 000 igakuise külastajaga.

Bluehost Blogger – hinnaga 24,99 dollarit kuus (ainult esimese kuu kohta 12,49 dollarit), 30 GB salvestusruumi ja 1 IP-aadressiga, viie veebisaidi jaoks ja umbes 100 miljoni igakuise külastajaga tegelemiseks.

Bluehost Professional – kümnel veebisaidil 74,99 dollarit kuus (ainult esimesel kuul 37,50 dollarit), 60 GB salvestusruumi ja 1 IP-aadressiga ning umbes 300 miljoni igakuise külastajaga.

Bluehost Business – 209 veebisaidi jaoks 119,99 dollarit kuus (ainult esimese kuu eest 60 dollarit), 120 GB salvestusruumi ja 1 IP-aadressiga ning umbes 600 miljoni igakuise külastajaga.

Bluehost Enterprise – kuus 169,99 dollarit (ainult esimese kuu eest 85 dollarit), koos 240 GB salvestusruumi ja 1 IP-aadressiga 30 veebisaidi jaoks ning piiramatute kuukülastajate käitlemiseks.

On selge, et GoDaddy WordPressi hostimisplaanid on odavamad kui Bluehost. Suurema liikluse jaoks sobivad Bluehost plaanid siiski paremini.

PoodlahendusedGoDaddy veebipoe funktsionaalsuse abil saate oma tooted nimekirja panna ja hakata neid kiiresti müüma. Saate võimaluse teemasid kasutada ja kohandada, ehitada üles mobiilisõbralik veebipood, luua ostukorv, kasutada turundustööriistu, kasutada SEO võimalusi jne..

Samuti toetab see arvukaid makseviise, sealhulgas krediitkaarte, internetipanka, deebetkaarte ja rahakotte. GoDaddy veebipood Premium on saadaval hinnaga 19,99 dollarit kuus (aastane tellimus) või 29,99 dollarit kuus (igakuine tellimus).

Bluehost annab teile juurdepääsu ka sarnastele e-kaubanduse funktsioonidele. Saate kasutada oma veebipoe loomiseks rakendust Magneto, kasutada oma klientidelt maksete vastuvõtmiseks TransFirsti makseväravat ja kasutada mis tahes erinevaid ostukorve, näiteks Agora, Cube Cart, Zen Cart ja OS Commerce.

Arvamus Bluehost ja GoDaddy põhifunktsioonide kohta

Tänu MySQL-i andmebaaside, e-posti kontode ja WordPressi hallatavate veebisaitide arvu parematele turvafunktsioonidele ja väiksematele piirangutele (või suurtähtedele) saab Bluehost meie noogutuse siia.

Võrdle Bluehost ja GoDaddy veebimajutusplaane ja hindu

Hostimiskavad & Hinnakujundus

Hinnakujunduskavasid võrreldud

Märge: Võrdleme ainult mõlema poolt pakutavaid Linuxi hostimiskavasid, kuna Bluehost ei paku ühtegi Windowsi hostimiskava. Tuleb märkida, et GoDaddy pakub Windowsi hostimisplaane.

Odavaim GoDaddy hostimiskava on saadaval hinnaga umbes 2,24 dollarit kuus (GoDaddy Starter), samas kui kõige soodsam Bluehost hostimiskava on saadaval hinnaga 3,95 dollarit kuus (Bluehost Starter). Mõlemad plaanid võivad osutuda piisavaks, kui olete algaja, kes proovib mõnda veebimajutajat esimest korda.

Hostinguplaanide tüübid

Virtuaalserverikavad Võrdleme GoDaddy jagas hostimisplaane ja Bluehost jagatud hostingu plaanid allpool:

Kõik Bluehost’i jagatud plaanid kasutavad Linuxi hostimise juhtpaneelina cPanelit, GoDaddy jagatud plaanides aga Linuxi hostimiseks cPanelit ja Pleski Windowsi hostimiseks.

Bluehost jagatud hostingu abil saate SiteLock Security osta hinnaga 1,99 dollarit kuus (aastane tellimus) ja GoDaddy jagatud hostimise korral saate valida sama hinnaga 1,49 dollarit kuus (üheaastane tellimus)..

Bluehost Starter – ühe veebisaidi korral 3,95 dollarit kuus (3-aastane tellimus) või 4,95 dollarit kuus (kaheaastane tellimus) või 5,95 dollarit kuus (üheaastane tellimus) koos 50 GB kettaruumi, 5 e-posti konto ja piiramatu MySQL andmebaasidega.

Bluehost Plus – 10 veebisaidi juures 6,95 dollarit kuus (3-aastane tellimus) või 7,95 dollarit kuus (2-aastane tellimus) või 8,95 dollarit kuus (üheaastane tellimus) koos 150 GB kettaruumi, 100 e-posti konto ja piiramatu MySQL andmebaasidega.

Bluehost Business Pro – hinnaga 14,95 dollarit kuus (3-aastane tellimus) või 16,95 dollarit kuus (2-aastane tellimus) või 19,95 dollarit kuus (üheaastane tellimus) koos mõõtmata kettaruumi, piiramatu e-posti kontode ja piiramatu MySQL-i andmebaasidega piiramatute veebisaitide jaoks.

GoDaddy Starter – hinnaga 2,24 dollarit kuus (3-aastase või 2-aastase või 1-aastase tellimuse korral) või 2,49 dollarit kuus (1-kuuline tellimus) koos 30 GB kettaruumi, 10 e-posti konto ja 1 x 1 GB MySQL andmebaasidega ühe veebisaidi kohta.

GoDaddy Economy – hinnaga 3,99 dollarit kuus (3-aastane tellimus) või 4,49 dollarit kuus (kaheaastane tellimus) või 4,99 dollarit kuus (üheaastane tellimus) või 6,99 dollarit kuus (3-kuuline tellimus) koos 100 GB kettaruumi, 100 e-posti kontoga, ja 10 x 1 GB MySQL andmebaase ühe veebisaidi jaoks.

GoDaddy Deluxe – hinnaga 4,49 dollarit kuus (kolmeaastane tellimus) või 4,99 dollarit kuus (kaheaastane tellimus) või 5,99 dollarit kuus (üheaastane tellimus) või 8,99 dollarit kuus (kuutellimus), piiramatu kettaruumi, 500 e-posti kontot ja 25 x 1 GB MySQL andmebaase piiramatu arvu veebisaitide jaoks.

GoDaddy Ultimate – hinnaga 7,99 dollarit kuus (kolmeaastane tellimus) või 8,99 dollarit kuus (kaheaastane tellimus) või 9,99 dollarit kuus (üheaastane tellimus) või 14,99 dollarit kuus (igakuine tellimus), piiramatu kettaruumi, 1000 e-posti konto ja piiramatu (x 1 GB) MySQL andmebaasid piiramatu arvu veebisaitide jaoks.

VPS-i hostimiskavad Võrreldes GoDaddy pakutavate 5 VPS-i hostimisplaaniga pakub Bluehost 4 VPS-i hostimiskava, millel on peaaegu sarnane salvestusruum, RAM ja hinnakujundus. GoDaddy pakub aga piiramatut ribalaiust, samas kui Bluehost pakub ribalaiust vahemikus 1–4 TB.

Pühendatud hostimiskavad GoDaddy pakub viit spetsiaalset serverimajutuse kava, samas kui Bluehost pakub neist umbes 3. Samuti pakub GoDaddy maksimaalset salvestusmahtu 2TB (võrreldes Bluehosti maksimaalse 1TB-ga) ja maksimaalset RAM-i 32 GB (võrreldes Bluehosti maksimaalse 16 GB-ga).

Kui Bluehost pakub ribalaiust 15 TB (koos Bluehost Premiumiga), pakub GoDaddy piiramatu ribalaiust kõigi oma pühendatud plaanidega. Mõlema veebimajutaja hinnavahemik on peaaegu sarnane, ehkki saate GoDaddyga odavamaid võimalusi pühendatud hostimiseks.

Raha tagasi garantii Mõlemad veebimajutajad pakuvad raha tagasi garantiiperioodi, mis tähendab, et nad on pakutavate teenuste suhtes kindlad.

Kuigi GoDaddy lubab teil 45 päeva jooksul oma raha tagasi küsida, kui te pole rahul, lubab Bluehost seda ainult 30 päeva jooksul (tagasimaksete tegemise põhimõtte järgi).

Teine erinevus on see, et GoDaddy pakub seda raha tagasi garantii ainult oma iga-aastaste liitumisplaanide jaoks.

Arvamus hostimiskavade hinnakujunduse kohta

Kuigi mõned GoDaddy plaanid tunduvad odavamad, kehtib see ainult esimese teenistusaja kohta. Plaani uuendamise ajal on GoDaddy jaoks hinnad palju kõrgemad. Niisiis, pole neid kahte võõrustajat palju tarvis eristada hostimiskavade mitmekesisuse ja nende hindade osas. Meie sõnul on see side nende kahe vahel.

Kui lihtne on kasutada Bluehost ja GoDaddy

Kasutuslihtsus

Kui lihtne liidest kasutada

Mõlemad veebimajutajad pakuvad juhtpaneelina tööstusstandardit cPanel, millel on kasutajasõbralik liides.

GoDaddy võimaldab teil kasutada ka Parallels Pleski paneeli, kuna see toetab ka Windowsi hostimist, mida Bluehost ei paku. Kuna cPanel on tööstuse standardne juhtpaneel, saavad kasutajad selle tööstiiliga üsna kiiresti harjuda.

Lisaks saate ühe klõpsuga installiprogrammi abil installida WordPressi ja mitmesuguseid muid rakendusi mõlema hostingu teenusepakkuja jaoks. (Vaata Mojo turuplatsi Bluehost ja GoDaddy turuplatsi GoDaddy kohta.)

Arvamus kasutuslihtsuse kohta

Mõlemad veebimajutajad kasutavad sama juhtpaneeli ja sarnaseid ühe klõpsuga installijaid. Veelkord, me hindame mõlemat võrdselt kasutamismugavuse osas.

Tugi kasutajatele Bluehost ja GoDaddy

Tehniline ja klienditugi

Kasutajatuge võrreldi

Mõlemad veebimajutajad pakuvad mitmesuguseid võimalusi, et võtta ühendust oma klienditoe meeskonnaga igal ajal päeval või öösel.

Kui tegemist on hädaolukorraga, saate tasuta telefoninumbri abil hõlpsalt nende tugimeeskondadega ühendust võtta. Ja kui te ei kiirusta probleemi lahendamist, saate ikkagi saada kiireid vastuseid mõlema veebihosti reaalajas vestluse kaudu.

Teise võimalusena võite kasutada isegi piletimüügisüsteemi või saata e-kiri mõlemale hostingu pakkujale.

Olles võõrustanud saite mõlema veebiga, võime jagada seda, et GoDaddy tugimeeskonna reageerimine on üsna mitmel korral edasi lükatud.

Bluehost’i tugitiimi reageerimisaeg on olnud pidevalt hea.

Arvamus kasutajatugi kohta

Eelistaksime hääletada Bluehost’i tugitiimi poolt, tuginedes puhtalt oma kogemustele, pakkudes aastate jooksul paljudele probleemidele kiiresti lahendusi meie probleemidele.

Kasutajate ülevaated Bluehostist ja GoDaddyst

Kasutajate arvustused

Kasutajate ülevaateid võrreldi

Märge: Mis tahes veebimajutaja jaoks ei pruugi olla suurepärane mõte tugineda erinevate klientide poolt veebis postitatud arvustustele. Kuid need aitavad teil mõista, milliseid probleeme või milliseid eeliseid konkreetsel hostil ikka ja jälle tõstatatakse.

Negatiivsed arvustused ettevõttele Bluehost ja GoDaddy

GoDaddy puhul viitab enamik negatiivsetest ülevaadetest märkimisväärsele ajale, mida selle tugimeeskond reageerib reaalajas kriisiolukordades.

Ja see pole mitte ainult esmakordne reageerimine, vaid aeg, mis kulub kliendi probleemidele lahenduse leidmiseks.

Bluehosti puhul viitavad paljud klientide arvustused puudusele, et mitme funktsiooni jaoks on vaja installida palju lisandmooduleid. Samuti taotlevad paljud kliendid, et Bluehost hakkaks pakkuma igakuist jagatud hostingu kavasid.

Positiivsed arvustused ettevõttele Bluehost ja GoDaddy

Algajate hulgast on palju positiivseid ülevaateid, kes leidsid, et GoDaddy saidiehitaja kasutamisel on saidi ehitamine ülilihtne ja oma saidi majutamiseks GoDaddy kõige põhiplaan (stardiplaan).

Bluehost’i jaoks on positiivsed arvustused enamasti reserveeritud VPS-ile ja spetsiaalsete serveriplaanide jaoks. Nende plaanide puhul on kiidetud serverite jõudlust ning piiramatu MySQL andmebaaside ja e-kirjade kättesaadavust.

Enamikus ülevaadetes on eraldi mainitud ka Bluehosti kohutavat turvalisust ja klienditugi.

Järeldus Bluehost ja GoDaddy võrdluse kohta

Milline hostimine sobib teile kõige paremini?

Parima platvormi valimine

GoDaddy asemel Bluehost’i valimiseks on järgmised põhjused:

 • Piiramatu arvu plaanidega MySQL andmebaasid ja e-posti kontod
 • Tõhustatud turvalisus
 • Suurepärane tehniline ja klienditugi
 • Võimalus pakkuda suurt tööaega isegi suurema liikluse korral

Allpool on toodud põhjused, miks valida GoDaddy Bluehost’i kohal:

 • Windowsi hostimise tugi
 • Odavamad hinnad
 • Veel tooteid ja funktsioone
 • Pikem raha tagasi garantii 45 päeva

On selge, et kui olete täielik uustulnuk ja soovite lihtsalt saidiga alustada, ilma tehnilisi teadmisi omamata, osutub GoDaddy palju odavamaks ja mugavamaks võimaluseks..

Samuti, kui otsite Windowsi hostimisplatvormi, on GoDaddy üks.

Kui teie veebisait kogub palju liiklust ja otsite usaldusväärsust ja paremat jõudlust, näib Bluehost teie vajaduste jaoks ideaalne veebi..

Kui otsite Bluehostile alternatiivi, ei pea te otsima kaugemale ühe selle sisesaitidest, sealhulgas HostGatorist, mis kuulub ka EIG-ile.

Tugiteenuste, mastabeeritavuse ja suure liikluskorralduse osas pole Hostgator samuti halb. Kui otsite GoDaddy jaoks odavat alternatiivi tavalise veebisaidi käivitamiseks, saate selle majutada Dreamhostil.

Kas teil on mingeid kogemusi GoDaddy või Bluehost kasutamisega? Kas see võrdlus vastas küsimustele, mis teil tekkisid, või on teil veel küsimusi? Postitage julgelt kommentaare või jagage oma kogemusi allolevas kommentaaride jaotises.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map