DreamHost vs SiteGround: millist veebi peaksite kasutama?

SiteGround vs DreamHost


Hostiettevõtte valimine teie ettevõtte ainulaadsete nõuete täitmiseks on keeruline isegi siis, kui olete oma valikuid kaheks või kolmeks kitsendanud, sest eeldusel, et enamik hostimisettevõtteid pakub sarnaseid funktsioone. Saame kahe eelarvega hostimise ettevõtte – DreamHost ja SiteGround – varju alla, kes mõlemad väidavad, et pakuvad madalaid hindu ja esmaklassilisi funktsioone.

DreamHost ja SiteGround on mõlemad auhinnasaajad hostimise valdkonnas. DreamHost majutab üle 1500 000 veebisaidi, rakenduse ja ajaveebi ning SiteGround umbes 450 000. Kas on parem parem ja kuidas need kaks hosting firmat tegelikult võrdlevad? Vaatame kõigepealt pilti mõlemast ettevõttest.

Kui 1997. aastal turule toodi, oli DreamHosti missioon kasutada avatud lähtekoodiga jõud, et aidata lihtsalt ja odavalt kõiki, kes soovivad Interneti-olemasolu. 2004. aastal asutatud SiteGround otsustas keskenduda kohandatud tarkvaralahendustele ja oma serverite kiiruse optimeerimisele.

Mõlemal võõrustajal on valdkonnas hea maine. Alexa edetabel, mis võib anda teile väga laia ülevaate ettevõtte populaarsusest, annab SiteGroundile globaalse edetabeli 3 642 ja DreamHosti ühe 5 318.

Võrrelge DreamHosti ja SiteGroundi jõudlust

Contents

Uptime ja töökindlus

Uptime monitor

Usaldusväärne tööaeg ja lehe kiire laadimine ei ole vaieldavad, kuna need funktsioonid mõjutavad otseselt teie klientide ettekujutust teie ettevõttest iga kord, kui nad teie saiti külastavad.

Uptime.DreamHost garanteerib 100% tööaja ja SiteGround garanteerib 99,9% tööaja. HowsHost.com testis mõlemat hosti 30-päevase perioodi jooksul ja leidis, et DreamHosti keskmine tööaeg oli 99,92% ja SiteGround 99,91%. Need arvud on head.

Lehe laadimine. Codeinwp.com tehtud testimise kohaselt oli SiteGroundi veebisaidi reageerimise aeg vahemikus 0,4 kuni 3,76 sekundit ja DreamHosti reageerimise aeg vahemikus 0,93 kuni 2,74 sekundit. Saidi howshost.com testid näitasid SiteGroundi veebisaitide keskmist reageerimise aega 0,6 sekundit ja DreamHosti 0,5 sekundit. Mõlemad kiirused on lihtsalt piisavad võrreldes sellise hostiga nagu InMotion, mis on keskmiselt 100% kiirem.

Varundamine ja koondamine. Varundamise ja koondamise võimaluste osas teevad mõlemad hostid iga päev varukoopiaid, kuid SiteGround pakub oma GrowBigi ja GoGeeki plaanidega päevas 30 koopiat. Lisatasu eest varukoopia ja taastamise plaanid on mõlemale hostile lisakulu.

Töökindlus.SiteGroundil on andmekeskused Chicagos, Londonis, Amsterdamis ja Singapuris. SiteGround haldab oma servereid, kirjutab vajadusel oma tarkvarapaiku ja hoiab kohapeal terveid varuservereid. See kasutab uusimaid täiustatud Apache veebiservereid. Parima lehe laadimiskiiruse saamiseks saavad kliendid valida oma klientidele lähima asukoha.

2015. aastal nihutas DreamHost oma andmekeskuse strateegia oma serverite opereerimisest colocation teenuste pakkumisele. Oregoni ViaWest haldab nüüd oma kaht California andmekeskust ja RagingWire haldab oma Virginia keskust. Eeliseks on see, et andmekeskuste haldamine on tellitud spetsialistidele. DreamHostil on tugevad DELL-serverid, mis kasutavad tahkis-draive, mis suurendavad hostimiskiirust 200%.

Arvamus teemal DreamHost ja SiteGround Performance

Tööaeg ja töökindlus võivad olla vaidlusküsimused ja testi tulemused eksitavad. Kui kasutajate arvustused on midagi vaja minna, on mõlemad hostid hoolimata erinevatest andmekeskuse strateegiatest äärmiselt usaldusväärsed.

DreamHosti ja SiteGroundi omadused

Võrdle põhifunktsioone

Põhijooni võrreldud

Märge: Mõlemad hostid pakuvad MySQL, PHP, Perli ja Pythoni uusimat versiooni, arvukaid turvameetmeid, nagu igapäevane varundamine, rämpspostikaitse ja kuuma link, ning mitut domeeni ja e-posti kontosid.

Domeeni registreerimine. Nii DreamHosti kui ka SiteGround jagatud hostimiskontodega saate domeeni nime registreerida ühe kõige populaarsema laiendiga (nt .com, .net, .org, .info jne), mis on kogu teie konto eluea jooksul tasuta. DreamHosti domeeni registreerimisega kaasnevad hinnad tasuta domeeni privaatsusega.

Veebisaitide koostaja. Ainult SiteGroundil on veebisaitide koostaja. Weebly on hõlpsasti kasutatav populaarne veebiaadresside lohistamine, mis võimaldab teil luua professionaalse veebisaidi, isegi kui te pole kunagi varem veebisaiti loonud. Saate oma saidile teksti, fotosid, kaarte, heli ja videoid lisada, lihtsalt lohistades elemente oma kohale. Weebly sisaldab poepilte, nii et saate funktsionaalse e-kaubanduse saidi luua nii vähese vaevaga kui ajaveebi loomine.

DreamHosti fännidele võib WordPressi õppimine olla hea alternatiiv, kuna seal on mitu foorumit, mis aitavad teil alustada, ja kuna WordPress haldab 17% maailma veebisaitidest, on see kasulik õppimisoskus. Samuti on mõned WordPressi pistikprogrammid ja mallid, mis aitavad teil luua kohandatud veebisaidi, kasutades sama lohistamisfunktsiooni nagu Weebly.

MySQL andmebaas. Nii SiteGround kui ka DreamHost pakuvad piiramatut MySQL andmebaasi ning piiramatuid e-kirju ja automaatvastajaid.

WordPressi hostimine.Kõik SiteGroundi WordPressi hostimisplaanid pakuvad sarnaseid funktsioone kui selle jagatud hostimisplaanid. Selle StartUp-kava (3,95 dollarit kuus) on funktsioonide osas kehv, kuid GoGeeki plaan (14,94 dollarit kuus) on väga soovitatav. GoGeeki plaan pakub tasuta domeeninime kogu plaani kehtivusajaks, tasuta saidi ülekandmist, 30 GB veebiruumi, tasuta PCI-vastavust, 1-aastast tasuta SSL-sertifikaati, piiramatuid SQL-andmebaase ja mitut veebisaiti. SiteGround väidab, et sellel on WordPressi serveris vähem kontosid, mis vähendab konkurentsi ressursside pärast.

DreamHosti WordPressi hostimiskava (19,95 dollarit, kui registreerute aastaplaaniks) pakub ühe saidi kohta plaani, 30 GB salvestusruumi, Hip Hop virtuaalne masin (HHVM), mis on Facebooki alternatiiv PHP-le, Lakide vahemällu salvestamine, CDN-i integreerimine, RAM-i automaatne laiendamine ja isoleeritud MySQL andmebaasiserverid. WordPressi kontosid hostitakse isoleeritud VPS-idel.

Mõlemad hostid pakuvad WordPressi ühe klõpsuga installeerijat, automaatvärskendust, Supercacherit, WordPress Stagingit (mis hõlbustab muudatuste testimist ja rakendamist ilma eraldi testiserveri ehitamata), eelinstalleeritud Giti (mis võimaldab teil muudatusi teha kohapeal ja seejärel lükata need muudatused teie reaalajas saidil pärast testimist) ja käsuridade haldamine.

e-kaubanduse lahendus. SiteGround’i jagatud hostimise stardipaketti ei soovitata e-kaubanduse saitidel kasutada. E-kaubanduse saidi majutamiseks peate registreeruma GoGeeki plaani (14,95 dollarit kuus) kohta, mis pakub tasuta PCI-vastavust (krediitkaarditehingute seaduslik nõue) ja spetsiaalset IP-aadressi. Tasuta e-kaubanduse tarkvara sisaldab SSL-i, Zen Carti, Magento-d, Agorat ja CubeCart-i. Kui teie kliendid asuvad väljaspool USA-d, võib teile kasu olla sellest, kui teil on server teie sihtrühma geograafilise piirkonna lähedal (mida SiteGround teile pakkuda võib). Kui teie kliendid asuvad USA-s, pole sellel tähtsust.

DreamHosti jagatud hostimine (alates 7,95 dollarist kuus) pakub tasuta PCI-vastavust. Tasuta e-kaubanduse tarkvara sisaldab SLL-i, Zen Carti ja CubeCart-i.

Oma e-kaubanduse saidi toetamiseks: nii DreamHosti kui ka SiteGroundi GoGeek-plaan pakub SSL-sertifikaate (saidi autentimiseks), FTP-juurdepääsu, veebikeskkondi saidimuudatuste testimiseks, igapäevaseid varukoopiaid ja pühendatud IP-aadresse.

Varukoopiad. DreamHost täidab teie andmete automaatseid hetktõmmiseid regulaarsete intervallidega (kaks tundi, kaks iga päev ja kaks korda nädalas). Saate juhtpaneelilt oma veebisaite, andmebaase ja konto andmeid käsitsi varundada (iga kuu kohta ainult üks käsitsi varundamine).

SiteGroundi Softaculous ühe klõpsuga installija annab teile võimaluse oma saite varundada ja taastada ühe klõpsuga. SiteGround hoiab klientide jagatud ja osaliselt pühendatud hostimiskontode varukoopiaid kuni 30 päeva.

Turvalisus hostimisel. SiteGround väidab, et ta oli esimene host, kes rakendas konto eraldamist – mehhanismi, mis takistab ühegi konto mõjutamist teise jõudlusele ja hoiab ära võimalikud turvarikkumised. SiteGround jälgib ja tuvastab ennetavalt turvanõuete kasutamist ning kirjutab oma plaastrid, et turvaauke kohe parandada, selle asemel et oodata ametlikke tarkvarauuendusi. See rakendab igapäevaseid varukoopiaid, CloudFlare CDN-i, SSH-juurdepääsu, regulaarset riistvarauuendust ja SSL-sertifikaate.

DreamHostil on põhjalik Wiki artikkel, mis juhendab teid turvalise e-posti, failiedastuse, kasutajakontode jms seadistamiseks. See pakub CloudFlare integratsiooni, SSL / TLK sertifikaate, igapäevaseid varukoopiaid ja domeeni privaatsuse kaitset..

Kontrollpaneel. Nii DreamHostil kui ka SiteGroundil on taustliidesed, mida kasutate oma konto, domeenide, e-kirjade, varukoopiate, failide, andmebaaside, arvelduse jms haldamiseks, saidistatistika kuvamiseks ja tarkvara installimiseks. Mõlemad võõrustajad pakuvad tööriistu lehe laadimise kiiruse suurendamiseks, saidi kaitsmiseks häkkimise ja rämpsposti eest, peensusteni ressursside eraldamist ja saidi muudatuste testimist enne nende levitamist.

SiteGround kasutab populaarset hõlpsasti kasutatavat cPaneli juhtpaneeli. Selles on Softaculous tarkvara skriptide ühe klõpsuga installimiste jaoks, SPAM-vaba e-post, Cloudflare CDN, Joomla ja WordPressi automaatvärskendused, SuperCacher ning lavastuskeskkond, kui soovite oma saidil muudatusi testida..

DreamHostil on patenteeritud juhtpaneel, mis erineb tööstusstandardist cPanel selles osas, et see sarnaneb rohkem traditsioonilise vasakpoolse juhtimispaneeliga armatuurlauaga. Paneeli eri piirkondade kohandamiseks võite lohistada navigeerimise üksusi. Juhtpaneeli saate WordPressi (ja muude rakenduste ja lisandmoodulite) installimiseks kasutada ka ühe klõpsuga installiprogrammi.

Sidus- ja edasimüüjaprogrammid. Sidusettevõtte BlueHost abil saate teha 65 dollarit saatekirja kohta ilma kuupiiranguteta. Võrgulahenduste sidusprogrammiga on võimalik teenida kuni 150 dollarit kuus. Network Solutions’i edasimüüjaprogramm toimub läbi kolmanda osapoole, SRSplus.

Lisad.BlueHostil on reklaamikrediiti 150 dollarit; Võrgulahendustel on 50 lahendit krediiti võrgulahenduste turundusprogrammidele. Kui teie veebisait on mujal, võtab BlueHost välja juba loodud veebisaidi, ehkki see võtab teenuse eest lisatasu. Võrgulahendustel on kuutasude eest saadaval mõned turunduse, SEO ja e-kaubanduse võimalused.

Arvamus teemal DreamHost ja SiteGround põhifunktsioonid

Mõlemad hostid on funktsioonirikkad ja kuigi DreamHost on selgelt usaldusväärne ja tõhus host, on bloki uus laps SiteGround proaktiivsem ja uuendusmeelsem. Kuid SiteGround kipub varjama osa oma kuludest.

Võrrelge DreamHosti ja SiteGroundi veebimajutusplaane ja hindu

Hostimiskavad & Hinnakujundus

Hinnakujunduskavasid võrreldud

Märge: Hostipaketi üksikasjad on kirjutanud turundus- ja müügiinimesed. Nende eesmärk on teid segadusse ajada. Lihtsuse huvides vaatame üle mõned miinimum- ja maksimumhinnad, mida võite oodata nende kahe hosti pakutavate sarnaste pakettide eest. Pidage meeles, et mõistet „piiramatu” tuleks võtta näputäis soola. Näiteks väljendab SiteGround Startup plaani niinimetatud piiramatu liiklus 10 000 külastajani kuus. DreamHosti niinimetatud piiramatu ribalaius ja salvestusruum on tegelikult piiratud selle “tavapärase kasutamise” poliitikaga.

Jagatud hostimine.

 • SiteGround – StartUp plaan (3,95 dollarit kuus) 10 GB veebiruumiga; GrowBig plaan (7,95 dollarit kuus) koos 20 GB veebiruumiga ja GoGeek plaan (14,95 dollarit kuus) 30 GB veebiruumiga (vähemalt üheks aastaks registreerumisel)
 • DreamHost – alates 7,95 dollarit kuus kuni 9,95 dollarit kuus (registreerudes vastavalt vähemalt 36 ja 12 kuuks) ning pakkudes piiramatuid e-posti aadresse, ribalaiust ja salvestusruumi.

WordPressi hostimine

 • SiteGround – käivitusplaan (3,95 dollarit kuus) 10 GB veebiruumiga; GrowBig plaan (7,95 dollarit kuus) koos 20 GB veebiruumiga ja GoGeek plaan (14,95 dollarit kuus) 30 GB veebiruumiga (vähemalt üheks aastaks registreerumisel)
 • DreamHost – kord aastas (19,95 dollarit kuus); Igakuine (24,95 dollarit kuus).

Virtuaalsete privaatserverite (DreamHost) ja pilve (SiteGround) hostimine
SSD-draivide peamine eelis on see, et need saavad andmeid kiiremini kätte kui traditsioonilised draivid.

 • SiteGround
  • Sisenemine plaan 2GB DDR RAM-iga & 20 GB kettaruumi (60 dollarit kuus).
  • Ettevõtlus plaan 4GB DDR RAM-iga & 80 GB kettaruumi (140 dollarit kuus).
 • DreamHost
  • 2 GB RAM & 60 GB SSD (30 dollarit kuus).
  • 8 GB RAM & 120 GB SSD (120 dollarit kuus).

Spetsiaalne hostimine
SATA-draivide peamine eelis on see, et nn kadunud andmeid saab peaaegu alati hankida.

 • SiteGround
  • Sisenemine Serveriplaan 4 GB muutmäluga & 500 GB SATA II kõvaketas (229 dollarit kuus).
  • Ettevõtlus Serveriplaan 16 GB muutmäluga & 4 x 500 GB SATA III kõvaketas (429 dollarit kuus).
 • DreamHost
  • Starter 4. JUUR plaan 4 GB RAM-iga & 1TB kõvaketas (149 dollarit kuus).
  • Lisatasu JUUR 12 plaan 32B RAM-iga & 240 GB SDD (329 dollarit kuus)(329 dollarit kuus).

Parim algajatele. DreamHosti jagatud hostimisplaan sobib ideaalselt uue ettevõtte jaoks ja pakub piisavalt ressursse ajaveebi, alustava ettevõtte või väikese e-kaubanduse saidi jaoks. SiteGroundi käivitusplaan on mõeldud isiklikuks kasutamiseks ja ettevõtetele, kes teavad, et lõpuks peavad nad uuemale versioonile üle minema, kuid sooviksid proovida vett, luues tavalise veebisaidi.

Raha tagasi garantii: Mõlemal juhul ei kehti domeeninime registreerimise eest seadistamistasud ega tasud. Mõlemad pakuvad raha tagasi garantii (DreamHosti jaoks 97 päeva ja SiteGroundi jaoks 30 päeva). Kuigi DreamHosti garantii kõlab muljetavaldavalt, pidage meeles, et see kehtib ainult jagatud hostimise korral.

Arvamus hostimiskavade hinnakujunduse kohta

Kõrvuti näivad nende kahe hosti plaanid ja hinnakujundus pisut segadusse ajavad, kuid on võrreldavad, funktsiooniomadused. Mida rohkem RAM-i saate endale lubada, seda parem. Vajalik mälumaht sõltub sellest, mida plaanite talletada, nt. videod ja pildid võtavad palju ruumi, nii et kui olete fotograaf, on teie salvestusnõuded suuremad. Soovitatav on teile täielik loetelu oma nõuetest ja saidi funktsionaalsusest ning pöörduge küsimuste korral mõlema hosti tugiosakondade poole. See on ka kohutavalt tark viis hinnata nende toetuse kvaliteeti ja saada tasuta nõuandeid vajaliku kohta.

Kui lihtne on DreamHosti ja SiteGroundi kasutada

Kasutuslihtsus

Kui lihtne liidest kasutada

Kontrollpaneel. Nagu me varem nägime, on DreamHostil ja SiteGroundil erinevad taustaprogrammi liidesed. Kui olete harjunud cPaneli kasutama, võib DreamHosti juhtpaneel teid pettumuse tekitada; kui olete algaja, siis on teil sarnane õpikõver, olenemata sellest, kumb valitud host on, nii et see pole oluline.

Ühe klõpsuga Installer. Enamik juhtpaneele pakub populaarse tarkvara ja skriptide (nt WordPress, ZenCart) ning kalendri- ja pildigalerii utiliitide ühe klõpsuga installimist. Ühe klõpsuga installijaid kasutatakse ka lehe optimeerimise võimaldamiseks, teie saidi elavaks muutmiseks, turvatarkvara aktiveerimiseks ja e-posti kontode loomiseks. On väga vähe hostiettevõtteid, kes ei paku enamiku rakenduste lisandmoodulite jaoks ühe klõpsuga tarkvara installimist ning seda teevad nii SiteGround kui ka DreamHost.

Arvamus kasutuslihtsuse kohta

DreamHostil ja SiteGroundil on lihtsad ja hõlpsasti kasutatavad liidesed. DreamHosti näpunäited SiteGround oma Wiki õpetustega, mis sisaldavad ekraanipilte ja samm-sammult juhiseid enamiku juhtpaneeli ülesannete täitmiseks.

DreamHosti ja SiteGroundi tugi

Tehniline ja klienditugi

Kasutajatuge võrreldi

DreamHostil on ametlik ajaveeb, mis sisaldab kokku 96 õppematerjali, kasutajafoorum ja põhjalik Wiki.

SiteGroundil on suur KKK-de teadmiste baas ja põhjalikud õpetused WordPressile, Joomlale ja Magentole.

Mõlemad on loonud palju mitteametlikke veebisaite, et aidata uutel kasutajatel alustada.

Võtke ühendust DreamHostiga:

Twitter: @DreamHost ja @DreamHostCare

Telefon: 7147064182

Võtke ühendust saidi maaga:

Twitter: @SiteGround ja

Telefon: 1.866.605.2484

Arvamus kasutajatugi kohta

Ehkki mõlemad võõrustajad tagavad ööpäevaringse tugiteenuse – otsevestluse ja tugipiletid (e-post) – pakub ainult SiteGround tasuta telefonitoet. See on tõenäoliselt DreamHosti suurim läbikukkumine, seda mainib enamik ülevaatajaid ja pooled Internetis avaldatud kaebustest.

Kasutajate ülevaated DreamHostist ja SiteGroundist

Kasutajate arvustused

Kasutajate ülevaateid võrreldi

Märge: Pidage meeles, et kasutajate arvustused on subjektiivsed ja mõnikord saavad kasutajad, eriti kui mitte tehnilised, valesti aru hostis sõlmitud lepingu tingimustest. See on levinud tüli hostide ja klientide vahel, kui räägitakse veebisaitide jagamisest serverites, kuna nad kasutavad ressursse üle.

Positiivsed arvustused.

Nii DreamHost kui ka SiteGround saavad enamiku klientide tunnustusi nende noore, entusiastliku ja energilise toe eest. SiteGround saab lisapunkte pilve parema majutamise eest, ehkki ka selle eest.

Negatiivsed arvustused.

DreamHost kutsub oma klientidelt Internetis välja kolm peamist kaebust. Esiteks, puudub telefoniline tugi; teiseks, et nende mittestandardne, vaieldav juhtpaneel pole intuitiivne; ja kolmandaks, et mitte-USA kasutajate jaoks võib juurdepääs tugiteenustele olla ebamugav ja viivitada probleemide lahendamisega.

SiteGround saab pöidlad alla kolmes valdkonnas, pöörates peamiselt lisakulusid. Paljud kasutajad pahandavad sellega, et peavad maksma domeeninimede kaitse ja saidi ülekannete eest lisatasu. Kolmas suurem etteheide on „ühendusprobleemid” kas 500 vigade või CloudFlare’iga; osa neist vigadest omistavad kasutajad jagatud hostimiskavades piiratud ressurssidele.

Arvamus kasutajate arvustuste kohta

Keskmisest kõrgem tugi on hädavajalik, kui teil on e-kaubanduse ettevõte või olete alustaja. Näib, et mõlemad võõrustajad on pühendunud tipptasemel teenindusele ja võtavad oma kliente tõsiselt. Läbivaatamiste põhjal otsustades on mõlemad saidid vapralt rakendanud unikaalseid, isegi ebapopulaarseid funktsioone või valinud mittestandardseid ärimudeleid, mis on kokkuvõttes osutunud omal moel edukaks.

Järeldus DreamHosti ja SiteGroundi võrdluse kohta

Milline veebimajutaja teile sobib?

Parima platvormi valimine

Põhjused, miks valida Dreamhost:

 • Rohkem kogemusi ja rohkem auhindu
 • Ülihea raha tagasi garantii
 • Andmekeskuste sisseostmine spetsialistidele
 • Läbipaistev hinnastruktuur

SiteGround’i valimise põhjused:

 • Traditsiooniline, hõlpsasti kasutatav cPaneli juhtpaneel
 • Globaalne serverivõrk
 • Uuenduslik lähenemisviis turvalisusele
 • Üldeelarveline algtaseme pakkumine

DreamHost on parim ettevõtetele ja e-kaubanduse saitidele, mis vajavad usaldusväärsust, paindlikkust ja võimalust oma plaane uuendada. See on tõenäoliselt liiga suur, kui keegi, kes kirjutab ajaveebi või kelle ettevõte vajab lihtsalt veebis viibimist.

SiteGround sobib ideaalselt kodukasutuseks, eelarves olevatele ettevõtjatele ja väikeettevõtetele, aga ka suurematele ettevõtetele, kes hindavad innovaatilist ettevõtlust, kus SiteGround konkureerib iseendaga suurema hostiga.

Kui see arvustus pole teid kumbagi mõjutanud, uurige mõnda sarnase liiga konkureerivat veebisaiti.

WebHostingHubil on algtaseme jagatud hostimiskava SPARK, mis konkureerib SiteGroundi käivitusplaaniga. WebHosting Hubi tugimudel on rahvusvahelise kestvusrühma Endurance (EIG) liige, kes on esmaklassiline ning tema õed ja vennad toetavad EIGi katusetunnet.

Kui konkureerida DreamHostiga, siis 1996. aastal sündinud BlueHost on üks suurimaid hostimisettevõtteid maailmas, kus elab enam kui 1,9 miljonit domeeni. See on peaaegu kõigi „10 parima hostimisettevõtte” nimekirja ülaosas.

Kui teil on küsimusi, kommentaare või nauditavat kogemust veebimajutusega, mida soovite jagada, siis kirjutage meile rida. Meile meeldiks teid kuulda.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map