Bluehost vs Võrgulahendused: millist neist peaksite kasutama?

Võrreldud Bluehost ja võrgulahendused


Kõigi plaanide, funktsioonide, valikute ja lisandmoodulitega võib teie veebisaidi jaoks veebimajutusettevõtte valimine olla hämmastav kogemus. Kasutage seda Bluehost’i ja Network Solutions’i omavahelist võrdlust, et asju selgitada ja valikuid kitsendada.

Nii Bluehost kui ka võrgulahendused on olnud veebimajutusteenusteäris juba üle kahe aastakümne. Bluehost pakub teenuseid alates 1996. aastast. Võrgulahendused said konsultatsiooniettevõttena alguse 1979. aastal ning 1993. aastal sai temast esimene ja ainus domeenide registripidaja, kuni 1999. aastal algas avatud konkurents..

Network Solutions saab endiselt 45% oma kasumist domeenide registreerimisega tegeleva ettevõtte poolt. 2005. aastal hakkasid nad pakkuma rohkem tooteid, näiteks veebimajutust.

BlueHosti serverites on üle 2 miljoni saidi. Nii BlueHost kui ka võrgulahendused pakuvad nii ühist hostimist, hallatud WordPressi hostimist kui ka VPS-i serveriplaane. BlueHostil on ka spetsiaalsed plaanid, ehkki BlueHosti VPS ja spetsiaalsed serverivalikud on hiljutised täiendused.

Network Solutions ei paku spetsiaalset serveriplaani. Võrgulahendused pakuvad Linuxi ja Windowsi võimalusi jagatud hostimiseks, samas kui tema VPS-i plaanid on ainult Linux.

BlueHostil on palju parimate auhindu, sealhulgas „Parim taskukohane hostimine” ja „Parima hinna host”. Võrgulahendused said nime J.D. Power and Associates ühe oma kõnekeskuse jaoks silmapaistvaks klienditeeninduseks aastatel 2006–2010..

Endhotels International Group (EIG) ostis BlueHosti 2010. aastal. EIG omab paljusid veebimajutusettevõtteid, kuid laseb neil tegutseda oma bännerite all. EIG-saidid ei ole üksteise kloonid. EIG-i omanduses olevate hostiettevõtete vahel on siiski mõned sarnasused.

Võib juhtuda, et kui teil on olnud probleeme ühe EIG-i ettevõttega, võite leida samu probleeme ka teise. Võrgulahendusi on mitu korda ostetud, viimane neist oli Web.com poolt 2011. aastal. Selle ostu tulemuseks oli uus juhtkond, töötajate arvu vähendamine ja mitmete kontorite sulgemine.

Võrrelge BlueHosti ja võrgulahenduste toimivust

Contents

Uptime ja töökindlus

Uptime monitor

Uptime. BlueHostil puudub tööaja garantii, kuid statistika näitab, et tööaeg on regulaarselt 99,9% või parem. Network Solutions väidab, et tal on Linuxi jaoks 99,99% garantii ja Windowsi plaanidele 99,9% garantii, kuid nende teenusetingimustes ei mainita tagasimakseid, kui seda tähtaega ei täideta.

Etendus. BlueHost ehitab oma servereid ja kasutab 16-tuumaseid AMD opterone.

BlueHosti korraldatud saidi test andis laadimisaja 2,37 sekundit, mis on kiirem kui 65% Pingdomil testitud saitidest. Võrgulahenduste saidi test andis laadimisaja 3,21 sekundit, mis on aeglasem kui 48% testitud saitidest.

Töökindlus. BlueHosti andmekeskus asub Utahis. Liiasuse tagamiseks saavad andmekeskused toidet ja jahutust mitmest allikast ning hädaolukordade jaoks on olemas diislikütuse varukoopiad. BlueHostil pole peegeldatud ega üleliigseid andmete varukoopiaid – välja arvatud nende pilveplaanid. Varukoopiaid hoitakse maksimaalselt 30 päeva.

On ebaselge, kus asuvad võrgulahenduste andmekeskused, välja arvatud Põhja-Ameerikas. Näib, et andmekeskused kasutavad koondamiseks koondatud servereid, mis on valmistatud HP ja IBMi teradest. Andmekeskused töötavad ja jahutatakse koondamise ja diislikütuse varukoopiatega, turvalisuse ja töökindluse tagamiseks jälgitakse neid kohapeal ning varundatakse iga öö.

Arvamus teemal BlueHost ja võrgulahenduste jõudlus

Võrgulahendustel on tööaja garantii, kuid see ei varunda seda ühegi eripäraga. BlueHostil ei ole tööaja garantiid, kuid see on püsivalt säilitanud tööaja töökindluse. Hostitud saitide laadimis- ja reageerimisaegade testid olid BlueHosti jaoks kiiremad.

BlueHosti ja võrgulahenduste omadused

Võrdle põhifunktsioone

Põhijooni võrreldud

Märge: “Piiramatu” või “mõõtmata” on terminid, mida veebimajutusettevõtted kasutavad pakutavate funktsioonide kirjeldamisel. See turundustermin ei tähenda “kõike, mida saate kasutada”. Selle asemel osutavad terminid sellele, mida hostimisettevõte peab mõistlikuks kasutamiseks. Veebimajutusettevõtja võib veebisaidid liigse kasutamise korral peatada – mõnikord ilma hoiatuseta.

Domeeni registreerimine. Mõlemad hostid on domeeniregistrid – Network Solutions on esimene tunnustatud domeeniregistripidaja. BlueHost pakub uute kontode jaoks domeenide registreerimise tasuta aastat. Võrgulahendused pakuvad ühe aasta jooksul tasuta domeeni. Järgmisel aastal Network Solutions’i domeeni uuendamise hind on kaks kuni kolm korda kõrgem kui see, mida enamik registripidajaid nõuab.

Veebisaitide koostaja. BlueHost pakub pukseerimisfunktsiooni Weebly Basic, mis on piiratud 5 veebilehega. Basic on tasuta, kuid lisatasu eest on võimalik uuendada võimsamat Weebly Premiumi. Võrgulahendustel on veebisaitide koostaja. Sellel ehitajal on ka pukseerimisliides. Võrgulahendused pakuvad tasu eest goMobi mobiilseadmete veebisaidi loomiseks.

Andmebaasid. BlueHost pakub piiramatuid MySQL andmebaase. Võrgulahenduste MySQL-i andmebaasi kvoodid sõltuvad valitud plaanist. Kolme jagatud plaani puhul on limiidid 25, 50 ja piiramatud.

E-posti kontod. BlueHost pakub piiramatut arvu e-posti kontosid ja e-kirjade edastamist. Võrgulahenduste jagatud plaanide e-posti limiidid on 1000, 2500 ja kolme paketi puhul piiramatu.

WordPressi majutamine. Nii BlueHost kui ka Network Solutions pakuvad hallatud WordPressi plaane. Hallatud WordPressi plaanid maksavad sageli rohkem kui tavaline jagatud plaan. Osa sellest lisakulust tuleneb sellest, et hallatud WordPressi kavasid majutatakse tavaliselt optimeeritud serverites, kus on vahemälu ja täiendav turvalisus, et tagada parem jõudlus ja stabiilsus. Peamine eelis hallatava WordPressi hostimise eeliseks on see, et teie WordPressi saitide automaatne varundamine ja värskendamine tehakse teie eest. Võite jätta tehnilised asjad üksi ja keskenduda olulisele – oma sisule.

e-kaubanduse lahendus. BlueHost pakub oma juhtpaneelide (nt Magneto, ZenCart, PrestaShop jt) kaudu tasuta ostukorve. Network Solutions pakub sisseehitatud poe ehitajat kolmes plaanis koos kuutasudega – üks võimaldab 25 toodet, teine ​​300 toodet ja kõrgeima taseme 100 000 toodet. Võrgulahendustel on ka Kiirstardi funktsioon, mis seadistab teie poe üles kuni 25 tootega ühekordse tasu eest 299 dollarit.

Varukoopiad. BlueHost pakub igapäevaseid, iganädalasi ja igakuiseid varukoopiaid ning pakub ka tasu eest SiteBackup Pro – ehkki see on Business Pro jagatud plaani korral tasuta. SiteBackup Pro võimaldab varundamist ja taastamist faili tasemel. Network Solutions pakub juhtpaneeli kaudu veebisaidi hetktõmmise varukoopiaid ja taastamist tasuta ning säilitab neid seitse päeva.

Turvalisus hostimisel. BlueHost pakub põhilist SiteLock-teenust, mis otsib madalamatel astmetel tasuta ja kõrvaldab pahavara ning kõrgema astme plaanidel tasuta SiteLock Pro. Ka BlueHostil on sisemised protsessid, mis kaitsevad DDoS-i eest. Võrgulahendus skannib oma WordPressi plaanide jaoks ennetavalt DDoS-i ohte, pahavara ja viirusi ning tegutseb nende vastu. Kahe ülemise astme jagatud hostimise korral teeb Network Solutions pahavara automaatse eemaldamise ja hoiab ära tavalised häkkerirünnakud. Samuti pakub see kuutasu eest SiteLocki.

Kõigil Bluehost-plaanidel on tasuta jagatud SSL-sertifikaat, ülemisel jagatud plaanil on ka tasuta privaatne SSL-sertifikaat. Võrgulahendused pakuvad jagatud hostimise ülemise astme jaoks tasuta jagatud SSL-i ja privaatset SSL-i võib osta.

Kontrollpaneel. BlueHosti juhtpaneel põhineb cPanelil, kuid sellel on modifitseeritud liides. Network Solutionsil on patenteeritud juhtpaneel. Sellel on vajalikud põhifunktsioonid, kuid sellega on vaja harjumist, eriti kui olete varem tulnud cPaneli hostist.

Sidus- ja edasimüüjaprogrammid. Sidusettevõtte BlueHost abil saate teha 65 dollarit saatekirja kohta ilma kuupiiranguteta. Võrgulahenduste sidusprogrammiga on võimalik teenida kuni 150 dollarit kuus. Network Solutions’i edasimüüjaprogramm toimub läbi kolmanda osapoole, SRSplus.

Lisad.BlueHostil on reklaamikrediiti 150 dollarit; Võrgulahendustel on 50 lahendit krediiti võrgulahenduste turundusprogrammidele. Kui teie veebisait on mujal, võtab BlueHost välja juba loodud veebisaidi, ehkki see võtab teenuse eest lisatasu. Võrgulahendustel on kuutasude eest saadaval mõned turunduse, SEO ja e-kaubanduse võimalused.

Arvamus teemal BlueHost ja võrgulahendused

Nende kahe vahel on palju sarnaseid jooni. Kuid BlueHostil on oma jagatud plaanides rohkem “piiramatuid” funktsioone. Kui vajate Windowsi ühist hostimisplaani, on Network Solutions teie ainus valik nende kahe vahel.

Võrrelge ettevõtte BlueHost ja võrgulahenduste veebimajutusplaane ja hindu

Hostimiskavad & Hinnakujundus

Hinnakujunduskavasid võrreldud

Märge: Pidevad hinnakujunduse muutused on tiheda konkurentsi tõttu tavalised veebimajutusettevõtetes. Soodne hinnakujundus on tüüpiline. Pakkumiste hinnad piirduvad tavaliselt esimese teenistustähtajaga, nii et pikematele teenusetingimustele registreerumisel on teil suurem kokkuhoid. Isegi ilma reklaamideta põhjustavad pikemad teenustähtajad tavaliselt hinnakujunduse katkemise. Allpool toodud hinnad põhinevad hostimise veebihindadel selle võrdluse ajal.

BlueHost. BlueHost pakub kolme ühist plaani. Madalaim määramistasand Basic lubab ühte saiti, pakub 50 GB salvestusruumi ning võimaldab piiramatut ribalaiust ja e-posti kontosid, hinnaga 3,95 dollarit kuus. Lisaks suurendab see 6,95 dollarini kuus, salvestusruumi 150 GB-ni, lubab kümmet saiti ja on varustatud CDN-iga. Business Pro, hinnaga 14,95 dollarit kuus, pakub piiramatuid saite, samuti piiramatut ribalaiust, salvestus- ja e-posti kontosid. Sellesse tipptaseme kavasse on lisatud CDN, privaatne SSL, pühendatud IP ja Sitebackup Pro. Kõigi jagatud BlueHosti plaanidega kaasneb tasuta domeeni registreerimine üheks aastaks.

BlueHost pakub lisatasu eest kolme skaleeritavat pilveplaani, mis peegeldavad teie andmeid töökindluse ja kiirema laadimisaja jaoks kolmes kohas.

BlueHostil on neli hallatavat WordPressi kava, mis põhinevad VPS-tehnoloogial. Väikseim plaan, blogija, hinnaga 12,95 dollarit kuus, on piiratud 100 miljoni külastuse, 30 GB salvestusruumi ja viie saidiga. Ülemise plaaniga ettevõttel, mille hind on 85 dollarit kuus, on 240 GB salvestusruumi, piiramatu ribalaius ja 30 saiti. Kaks ülejäänud, professionaalne hinnaga 37,50 dollarit ja äri 60 dollariga, jäävad vahele. Kõigil on tasuta CDN. SiteLock Pro pakutakse kahel alumisel astmel; äritasandil on SiteLock Premium ja kõrgeimal astmel on SiteLock Enterprise.

Võrgulahendused. Hinnakujundus võrgulahenduste veebisaidil on tarbetult segane. Tundub, et hinnad muutuvad (ilma selgituseta) erinevatel lehtedel. Network Solutions pakub kolme ühist plaani. Madalaima astme veebimajutus, näiv hind 9,96 dollarit kuus, piirab kettaruumi 300 GB-ni. See võimaldab 25 andmebaasi, piiramatut ribalaiust ja piiramatut e-posti edastamist – ehkki limiiti on 1000 e-posti kasti. Professionaalse majutuse hind on 15,78 dollarit kuus piiramatu salvestusruumi, 2500 e-posti kasti, 50 andmebaasi, tasuta CDN ja piiramatu ribalaiuse jaoks. Lisatasu hosting on tasuta CDN, tasuta SSL, piiramatu e-posti, andmebaaside, ribalaiuse ja salvestusruumi eest 21,26 dollarit kuus. Kõigi plaanide juurde kuulub üheaastane tasuta domeeni registreerimine.

Network Solutionsil on üks hallatav WordPressi plaan, mis algab 35 dollarist kuus. Kava näeb ette pahavara ja viiruste otsimist, sellel on WordPressi ekspertide tugi, see pakub piiramatut salvestusruumi ja ribalaiust, tal on SSL-sertifikaat ja Staging. Lavastusfunktsioon võimaldab teil luua oma veebisaidi võrguühenduseta ja kui olete rahul, siis kasutage seda reaalajas. See võimaldab teil muuta ja näpistada, ilma et see mõjutaks reaalainet. Näib, et üks domeen on WordPressi plaanis lubatud.

VPS ja spetsiaalsed plaanid: BlueHostil on neli VPS-i plaani. BlueHosti 14,99 dollarit kuus makstav VPS-tase oleks sobilik üksikisikule või väikeettevõttele, kes vajab pisut suuremat jõudlust, kui jagatud plaan lubaks, kuid see on selleks palju piiratud. Kolmel ülejäänud plaanil on paremad omadused ja nende hind on 29,99 dollarit, 44,99 dollarit ja 55,99 dollarit kuus. BlueHosti VPS-i plaanides on ribalaiuse piirangud 1 TB kuni 4 TB. Võrgulahendustel on kaks VPS-i kava, Essential – 40 dollarit kuus ja Professional – 80 dollarit kuus. BlueHosti astmetel on paremad funktsioonid vähem, välja arvatud see, et Network Solutions toetab rohkem hallatud domeene astme kohta kui BlueHost.

BlueHostil on kolm spetsiaalset astet, mis võimaldavad 3, 4 ja 5 IP-d, mille hind on vastavalt 74,99 dollarit, 99,99 dollarit ja 124,99 dollarit kuus. Network Solutions ei paku spetsiaalset serveriplaani.

Raha tagasi garantii: BlueHostil on tööstusstandardi 30-päevane garantii, nagu ka võrgulahendustel. Kui aga tühistate pikaajalise lepingu Network Solutionsiga, võidakse teile tasuda olulised ennetähtaegse lõpetamise tasud. Kui teil on tasuta domeenide registreerimine saidil BlueHost või Network Solutions, hoiavad nad domeeni registreerimistasu igasuguse tagasimakse eest ja te säilitate domeeninime.

Arvamus hostimiskavade hinnakujunduse kohta

Võrgulahenduste liigsed karistused ennetähtaegse tühistamise eest ja selle kõrgemad hinnad annavad BlueHostile eelise, välja arvatud hallatava WordPressi jaoks. Kui vajate spetsiaalse paketi pakutavaid funktsioone, on BlueHost siin ainus valik, kuna võrgulahendustel pole spetsiaalset paketti. Etappide ja “piiramatu” funktsioonid annavad võrgulahendustele eelise WordPressi kasutajatega.

Kui lihtne on BlueHosti ja võrgulahendusi kasutada

Kasutuslihtsus

Kui lihtne liidest kasutada

Kontrollpaneel. BlueHost kasutab cPanelit, kuid muudetud liidesega, nii et cPaneli tavakasutajad peavad tegema mõned muudatused. Võrgulahenduste patenteeritud juhtpaneelil on enamik funktsioone, mida vajate. Navigeerimine on aga segane ja pettumust valmistav, võtab rohkem kaevamisi ja rohkem klõpse, kui peaks vajalik olema. Võrgulahenduste Windowsi plaanides kasutatakse tavalist Pleski juhtpaneeli.

Ühe klõpsuga Installer. BlueHost pakub hõlpsasti kasutatavat MOJO Marketplace’i ühe klõpsuga installijat peaaegu saja rakenduse installimiseks. Võrgulahendustel on WordPressi ja Joomla jaoks ühe klõpsuga install. Ehkki nende juhtpaneelil on saadaval veel mõni ühe klõpsuga rakendus, võib nende ühe klõpsuga rakenduste juurde jõudmiseks kuluda kuni üheksa sammu.

Veebisaidil navigeerimine. Nii Bluehosti kui ka võrgulahenduste saidid pakuvad plaani valimiseks vajalikku teavet. Bluehostil on kasulikke võrdlustabeleid nende plaanide astmete võrdlemiseks. Võrgulahendused toimivad samuti, kuid nende leidmiseks kulub mõni klõps.

Hinnakujundus on võrgulahenduste saidil segane. Tegelikult pole võrgulahenduste avalehel, välja arvatud menüüst „Hostimine ja SSL”, veebimajutamist mainitud – selle asemel on saadaval võrgulahenduste muud tooted ja teenused..

Arvamus kasutuslihtsuse kohta

BlueHosti ühe klõpsuga installijal on rohkem rakendusi ja kuigi juhtpaneeli on muudetud, põhineb see tööstuse standardil cPanel. Näib, et Network Solutions keskendub lisaks veebimajutusele ka muudele teenustele.

Tugi ettevõttele BlueHost ja võrgulahendustele

Tehniline ja klienditugi

Kasutajatuge võrreldi

See on klientide arvustuste kohaselt üks valdkond, kuhu BlueHost jääb alla. Vaatamata ühe kõnekeskuse auhinna võitmisele, on ka Network Solutionsil klienditeeninduse osas palju rohkem kaebusi kui kiitust.

Nii BlueHostil kui ka võrgulahendustel on telefon ja e-post ööpäevaringselt. BlueHostil on reaalajas vestlus, Network Solutionsil mitte. Mõlemal on lai teadmistebaas koos õpetuste ja KKK-dega. Mõlemal on foorum, ehkki Network Solutions’i foorum on tegelikult link Web.comi foorumile.

Võrgulahendustel on minevikus olnud poleemikat. 2009. aastal hakkas Network Solutions avaldama oma veebisaidi domeeni otsingukastis tehtud igapäevaste domeeninimeotsingute loendeid. 2008. aastal hakkasid võrgulahendused ilma kasutaja loata reklaame alamdomeenidesse panema, kui nad polnud aktiivsed – muutes need võrgulahenduste reklaamiga täidetud pargitud lehtedeks.

Aastatel 2008-2009 süüdistati Network Solutionsi domeenide eesrindluses. Nad panid otsitud domeenid ootele, võttes ajutiselt omandiõiguse, nii et pärast võrgulahenduste otsingu tegemist ei saanud te nime mujal registreerida. Selle domeeni degusteerijatena tuntud isikud tellivad selle teabe ja niipea, kui võrgulahendused nelja päeva pärast registreerimise lõpetasid, ostsid inimesed selle domeeni kohe ja pakuvad seda kõrgema hinnaga müügiks. Teated seda tüüpi tegevusest lõpetati pärast Web.com-i väljaostmist 2011. aastal.

Arvamus kasutajatugi kohta

Kumbki peremees pole siin täiuslik. BlueHostil võib olla väike serv, mis on tingitud otsevestlusest ja Network Solutions’i varasemate kahtlaste tavade esile kutsutud kahtlustest.

Kasutajate ülevaated BlueHosti ja võrgulahenduste kohta

Kasutajate arvustused

Kasutajate ülevaateid võrreldi

Märge: Arvustusi ei tohiks kunagi kasutada veebi valimisel otsustavaks teguriks. Kuna arvustusi postitavad tavaliselt kirglikud inimesed, on enamik arvustusi tugevalt negatiivsed või tugevalt positiivsed. Kui sama asi saab järjekindla kommentaari, võib see siiski midagi kaaluda.

Negatiivsed ülevaated BlueHosti ja võrgulahenduste kohta

BlueHost. BlueHosti arvustused klienditoe kohta on valdavalt negatiivsed. Kaebused hõlmavad pikki ooteaegu, ebaviisakust ja sama teema korduvaid pileteid.

Võrgulahendused. Raske on leida veebi, millel oleks rohkem negatiivseid ülevaateid kui Network Solutionsil. Alates kehvast teenusest kuni veebisaidi üles seadmise raskuste saavutamiseni saavad Network Solutions klientidelt madalad hinded. Peaaegu kõigil ettevõtte tahkudel on olnud kaebusi.

Positiivsed ülevaated BlueHosti ja võrgulahenduste kohta

BlueHost. Kõige positiivsemad BlueHosti klientide arvustused kiidavad plaanides pakutavaid hindu ja funktsioone.

Võrgulahendused. Positiivseid klientide arvustusi on vähe. Võrgulahenduste veebisaidil on ainult kaks klientide tunnistust ja näib, et ühte neist saitidest majutatakse praegu mujal.

Arvamus kasutajate arvustuste kohta

Nagu märgitud, on klientide arvustused ainult üks veebimajutuse kvaliteedi näitaja. Võrgustikulahenduste klientidelt saadud negatiivsete arvustuste arv peaks siiski olema punane lipp.

Järeldus BlueHosti ja võrgulahenduste võrdluse kohta

Milline hostimine sobib teile kõige paremini?

Parima platvormi valimine

Nii BlueHosti kui ka võrgulahenduste funktsioone on, mis eristavad neid üksteisest.

Põhjused, miks valida BlueHosti kaudu võrgulahendusi:

 • Ei kuulu EIG-i (mure, kui teil on varem olnud EIG-iga probleeme)
 • Linuxi ja Windowsi ühiskasutusplaanid

Põhjused, miks valida BlueHosti üle võrgulahenduste:

 • Tasuta saidilukk
 • Kasutab cPaneli – ehkki modifitseeritud liidesega
 • Veel on ühe klõpsuga installimiseks saadaval rakendusi
 • Spetsiaalse serveri plaanid neile, kes seda vajavad
 • Märksa madalamad domeeni registreerimise pikendamise tasud

Network Solutions väidab, et see on suunatud väikestele ettevõtetele. See pakub küll esimest kuud madalaid hindu, kuid pärast seda tõusevad hinnad kiiresti.

BlueHosti hallatud WordPressi plaanid võivad olla kallimad kui mõne teise hostiga seotud plaanid, kuid pakutavad funktsioonid tunduvad olevat väga populaarsed – sellele viitab tõsiasi, et BlueHostil on hostitud üle miljoni WordPressi saidi.

Väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks oleks VPS ja BlueHosti pühendunud plaanid huvipakkuvad.

Spetsiaalse serveri valikute mitte pakkumine võib piirata võrgulahenduste atraktiivsust suuremates ettevõtetes.

Kummalgi ettevõttel pole harilikku klienditugi, nii et kui see on oluline kaalutlus, võiksite otsida mujalt.

Kui soovite hostijat, kellel on kiire laadimis- ja reageerimisaeg ning esmaklassilised funktsioonid – ja ärge unustage, et makste pisut rohkem kui eelarve hostija hinnakujundus SiteGround, tasub uurida.

WordPressi kasutajate jaoks on InMotion Hosting suurepäraste omaduste ja ettevõtte parimate raha tagastamise garantiidega hostiettevõte..

Kas teil on küsimusi BlueHosti või võrgulahenduste kohta? Millised on teie kogemused veebimajutusega üldiselt? Jäta oma kommentaarid ja anna meile teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map