BlueHost vs Arvixe: kumba peaksite kasutama?

Õige veebimajutusettevõtte valimine on oluline otsus – kuid see võib segi ajada kõigi seal pakutavate võimaluste ja plaanidega. Kitsendage oma valikuid selle Bluehost ja Arvixe võrdluse abil.


Nii Bluehost kui Arvixe on pikaajalised veebimajutusettevõtted. BlueHost on tegutsenud alates 1996. aastast. Arvixe asutati 2003. aastal. BlueHost on hästi välja kujunenud, oma serverites on üle 2 miljoni saidi. Arvixe pole nii tuntud, kuid see on kiiresti kasvav veebimajutusettevõte.

Nii Bluehost kui ka Arvixe pakuvad jagatud hostimist, WordPressi hostimist ning VPS-i ja spetsiaalset serveriplaani. BlueHosti VPS ja spetsiaalsed serveri valikud on üsna hiljutised lisandused. BlueHost on Linuxi-põhine, Arvixe pakub Linuxi ja Windowsi võimalusi kõigis oma plaanides.

Arvixe ja Bluehost võrdlus

BlueHost on nimetatud “parimaks taskukohaseks hostimiseks” ja “parima hinna hostiks”. Arvixe oli PCMag Editor’s Choice 2015. aastal ja Inc.com on teda nimetanud üheks USA kõige kiiremini kasvavaks ettevõtteks.

2010. aastal ostis BlueHosti Endurance International Group (EIG) ja EIG ostis Arvixe 2014. aastal. EIG omab arvukalt hostiettevõtteid, kuid lubab neil tegutseda oma algselt nime all.

EIG-ettevõtted ei ole üksteise kloonid. Siiski on nende vahel palju sarnasusi. Kui teil on olnud probleeme ühe EIG-i ettevõttega, võite samu probleeme leida ka teise.

Võrrelge Bluehost ja Arvixe jõudlust

Bluehost vs. Arvixe: Uptime ja töökindlus

Uptime. Kuigi BlueHosti uptime statistika näitab, et see on regulaarselt 99,9% või parem, ei ole neil tööaja garantiid. Arvixel on garantii 99,9% ja kui kuu keskmine väärtus jääb alla selle protsendi, tagavad nad tasuta tagasimakse kuu eest.

Etendus. BlueHost ehitab oma servereid ja kasutab 16-tuumaseid AMD opterone. Arvixe serverid kasutavad uusimaid Xeoneid ja kliendi andmed salvestatakse 15K RA kümnel ajamil. Arvixe andmebaasid ja e-posti serverid on SSD salvestusruumis.

BlueHostil hostitud saidi testimine andis laadimisaja 2,37 sekundit, mis on kiirem kui 65% Pingdomil testitud saitidest. Võrreldava Arvixe saidi laadimisaeg oli 1,05 s, mis on kiirem kui 89% testitud saitidest.

Töökindlus. BlueHosti andmekeskus asub Utahis. Andmekeskust toidetakse ja jahutatakse üleliigsete allikatega ning hädaolukordade jaoks on saadaval diislikütuse varukoopiaid. BlueHost ei peegelda ega koonda andmete varukoopiaid, välja arvatud nende pilveplaanid, ja varukoopiaid hoitakse maksimaalselt 30 päeva.

Arvixel on andmekeskused Põhja-Ameerikas (Dallas, Texas), Euroopas (Amsterdam) ja (Hongkong). Kõik andmekeskused on täielikult ülearused, mitme toite- ja jahutusvõimalusega. Andmekeskuste turvalisust ja töökindlust jälgitakse kohapeal.

Arvamus

Nii Bluehost kui ka Arvixe jaoks on töökindlus suurepärane ja tööaeg hea. Murelikuks võib aga osutuda garantii puudumine BlueHosti jaoks. Testid näitavad, et Arvixe saidid on reageerimise ja laadimisaegadega oluliselt kiiremad.

Võrdle Bluehost ja Arvixe funktsioone

Võrdle põhifunktsioone

Märge: “Piiramatu” ja “mõõtmata” on populaarsed terminid, mida veebimajutusettevõtted kasutavad funktsioonide kirjeldamisel. See ei tähenda siiski, et kasutage kõike, mida soovite. Tingimused osutavad sellele, mida hostiettevõtted peavad mõistlikuks kasutamiseks.

Domeeni registreerimine. Mõlemad hostid on domeenide registripidajad. Samuti pakub BlueHost uute kontode jaoks domeenide registreerimise tasuta aastat. Arvixe pakub tasuta domeeni nii kaua kui teil on plaan, ja kui domeen juba on, pakub see tasuta ülekandmist.

Veebisaitide koostaja. BlueHost pakub pukseerimisfunktsiooni Weebly Basic, mis on piiratud 5 veebisaidiga. Basic on tasuta. Rohkemate funktsioonide ja lehtede jaoks on lisatasu eest saadaval Weebly Premiumi versiooniuuendus. Arvixe plaanide juurde kuulub RvSiteBuilder, funktsioonirikas ehitaja koos WSYWIG-i redaktori ja üle 600 veebimalliga.

Andmebaasid. Bluehost ja Arvixe pakuvad piiramatut MySQL andmebaasi. Arvixe toetab ka PostgreSQL andmebaase.
E-posti kontod. Bluehost ja Arvixe pakuvad mõlemad piiramatuid e-posti kontosid ja e-posti edastamist.

WordPressi majutamine. Nii Bluehost kui Arvixe pakuvad hallatud WordPressi plaane. Hallatud WordPressi kavasid majutatakse optimeeritud serverites, mis pakuvad vahemälu ja lisaturvalisust, et suurendada jõudlust ja stabiilsust.

Haldatava WordPress-hostimise suur eelis on see, et teie saidi varundamine ning WordPressi ja selle pistikprogrammide värskendamine tehakse teie eest, võimaldades teil keskenduda oma saidi sisule.

Hallatud WordPressi plaanid maksavad tavaliselt rohkem kui tavaline jagatud plaan. Arvixe jagatud hostimise ja hallatavate WordPressi plaanide hind on aga sama.

e-kaubanduse lahendus. Bluehost pakub oma juhtpaneeli kaudu tasuta ostukärusid, näiteks Magento, PrestaShop, ZenCart ja teised. Arvixe toetab ka mõnda tasuta ja ärilist e-kaubanduse võimalust, paljud neist pakuvad ööpäevaringset tuge ja automaatset installimist.

Varukoopiad. BlueHost loob igapäevaseid, iganädalasi ja igakuiseid varukoopiaid. Nad pakuvad lisatasu eest ka SiteBackup Pro, mis teeb varundamise ja taastamise faili tasemel. SiteBackup Pro on Business Pro jagatud astmega tasuta.

Arvixe teeb iga päev oma serveritest hetktõmmise varukoopiaid. Olenemata varunduspõhimõtetest on täiendava turvalisuse ja töökindluse huvides soovitatav käsitsi varundada ja väljaspool seda hoiustada.

Turvalisus hostimisel. Pahavara vastu võitlemiseks pakub BlueHost madalamatel astmetel tasuta SiteLocki teenust ja kõrgema astme plaanidel tasuta SiteLock Pro. BlueHostil on olemas siseprotsessid, et kaitsta DDoS-i rünnakute eest.

Arvixe otsib ja tegutseb ennetavalt DDoS-i ohtude vastu, pakkudes kaitset julma jõu rünnakute vastu. Arvixe plaanide juurde kuuluvad SpamAssassin ja Spamhaus filtreerivad e-kirju.

Kõigil Bluehost-plaanidel on tasuta jagatud SSL-sertifikaat. BlueHosti kõrgeim jagatud plaan Business Pro pakub tasuta privaatset SSL-sertifikaati.

Arvixe pakkus oma Linuxi jagatud hostimiskavade jaoks tasuta jagatud SSL-i, kuid tundub, et tasuta SSL-id pole enam Linuxi või Windowsi plaanide jaoks saadaval, välja arvatud äriplaanid, millel on tasuta SSL, kui teil on Arvixe-ga plaan.

Kontrollpaneel. Arvixe kasutab tööstusstandardit cPanel. BlueHost kasutab ka cPanelit, kuid on liidest ulatuslikult muutnud.

Sidus- ja edasimüüjaprogrammid. Arvixel on edasimüüjate programm. BlueHostil on ka edasimüüjaprogramm, kuid see teenus on partneriks kolmanda osapoole ResellerClubiga. BlueHosti sidusprogramm maksab saatekirja eest 65 dollarit. Arvixe sidusprogramm maksab alates suunamisest 70–135 dollarit, sõltuvalt sellest, kui palju saate kuus soovitusi.

Lisad. BlueHostil on reklaamikrediiti 150 dollarit; Arvixe reklaamikrediit on 200 dollarit. Mõlemad rändavad väljakujunenud veebisaidile, kui teil on see mujal. BlueHost võtab migratsiooniteenuse eest lisatasu, samas kui Arvixe pakub tasuta ühte migratsiooni.

Arvamus

Mõlemad hostiettevõtted pakuvad esmaklassilisi funktsioone, millel on palju „piiramatuid” võimalusi, soodsate hostimise hindadega. Arvixel on eelis kindlama veebisaidi koostaja, tavalise cPaneli ning PostgreSQLi ja Windowsi toega.

Võrdle Bluehost ja Arvixe veebimajutusplaane ja hindu

Hostimiskavad & Hinnakujundus

Märkus: tohutu konkurentsi tõttu on reklaamide hinnakujundus veebimajutusettevõtetes tavaline tava. Reklaamihinnad piirduvad tavaliselt esimese teenistustähtajaga, nii et pikemaks tähtajaks registreerumine annab suuremat kokkuhoidu. Isegi ilma reklaamideta võrdub pikematele teenusetingimustele registreerumine tavaliselt hinnakujunduse katkemisega. Allpool toodud hinnad on loetletud võrdlemise ajal vastuvõtvatel veebisaitidel.

BlueHost

Virtuaalserver. BlueHost pakub kolme astme jagatud hostimisplaane. Basic võimaldab ühe saidi 50 GB salvestusruumi ning piiramatu ribalaiuse ja e-posti kontodega, soodushinnaga 3,95 dollarit.

Lisaks võimaldab see 6,95 dollarit kuus kuni 10 saiti ja salvestusruumi suurendatakse 150 GB-ni. CDN on ka osa Plusskavast.

Business Pro, hinnaga 14,95 dollarit kuus, pakub piiramatuid saite, samuti piiramatut ribalaiust, salvestus- ja e-posti kontosid.

Sellesse tipptaseme kavasse on lisatud CDN, privaatne SSL, pühendatud IP ja saidi varundamise programm Pro. BlueHosti plaanides on ka tasuta domeeni registreerimine üheks aastaks.

BlueHost’s pakub lisatasu eest kolme skaleeritavat pilveplaani, mis peegeldavad teie andmeid töökindluse ja kiirema laadimisaja jaoks kolmes kohas.

Haldaja WordPress Hosting. BlueHostil on neli hallatavat WordPressi plaani, mis põhinevad VPS-tehnoloogial, seega on serverite kohta vähem veebisaite.

Väikseim plaan, blogija, hinnaga 12,95 dollarit kuus, on piiratud 100 miljoni külastuse, 30 GB salvestusruumi ja viie saidiga.
Ülemise plaaniga ettevõttel, mille hind on 85 dollarit kuus, on 240 GB salvestusruumi, piiramatu ribalaius ja 30 saiti. Kaks ülejäänud, professionaalne hinnaga 37,50 dollarit ja äri 60 dollariga, jäävad vahele.

Kõigil plaanidel on tasuta CDN ja SiteLock (kahel alumisel astmel on SiteLock Pro, ettevõttel on SiteLock Premium ja kõrgeimal astmel on SiteLock Enterprise).

Arvixe

Virtuaalserver. Arvixe pakub nelja ühist plaani – kaks PersonalClassis ja kaks BusinessClassis. Oma klientuuri kiirema laadimise ja reageerimise aja jaoks on teil võimalus kassas valida USA, Euroopa või Aasia andmekeskused.

Nii isiklik kui ka äri pakuvad piiramatut ruumi, ribalaiust, e-kirju ja andmebaase. PersonalClass on 4 dollarit kuus; BusinessClass on 22 dollarit kuus; PersonalClassPro on 7 dollarit kuus; ja BusinessClassPro on 35 dollarit kuus.

Pro astmed võimaldavad piiramatul arvul saite, madalamad astmed aga ainult kuut.

Erinevus PersonalClassi ja BusinessClassi vahel on see, et BusinessClassil on serveris vähem kasutajaid – põhimõtteliselt jagatud hostimine VPS-i funktsioonidega.

ASP (Windows) suvand töötab iga plaani ja astme jaoks paar dollarit rohkem. Arvixe jagatud plaanid pakuvad piiramatut MySQL ja PostgreSQL andmebaase. Samuti on BusinessClassi plaanidel tasuta SSL-sertifikaat seni, kuni saiti hostitakse koos Arvixega.

Haldaja WordPress Hosting. Arvixe pakub hallatavaid WordPressi plaane, mis algavad 4 dollarist kuus, sama mis jagatud hostimisplaanid. Piiramatu ribalaius, piiramatu salvestusruum ja piiramatu arv saite on kõigi plaanidega kaasas.

WordPressi saite saab hõlpsalt jagada jagatud võrkudelt VPS-idele ja pühendatud hostimisele, ehkki Arvixe hinnad tõusevad VPS-i või pühendatud serverite jaoks.

VPS ja spetsiaalsed plaanid: BlueHostil on neli VPS-kava. BlueHosti 14,99 dollarit kuus standardne VPS-i tase sobiks üksikisikule või väikeettevõttele, kes vajaks pisut suuremat jõudlust, kui jagatud plaan lubaks.

Arvixe pakub kumbki kahte Linuxis ja Windowsis. Arvixe plaanid on Linuxi valiku jaoks 40 dollarit ja 70 dollarit kuus. Kaks Windowsi VPS-i astet on 60–100 dollarit kuus.

BlueHosti kõrgeim VPS-i plaan on ainult 59,99 dollarit kuus, kuid see on piiratud 4 TB ribalaiusega, samas kui kõigil neljal Arvixe plaanil on piiramatu ribalaius ja neile antakse tasuta SSL-sertifikaat nii kaua, kui teil on plaan.

BlueHostil on kolm spetsiaalset astet, mis võimaldavad vastavalt 3, 4 ja 5 IP-d. Nende hind on 74,99 dollarit, 99,99 dollarit ja 124,99 dollarit kuus. Sõltuvalt konfiguratsioonist on Arvixe kuue ühe protsessori pühendatud serveritaseme hind vahemikus 128,70 USD kuni 227,50 USD kuus.

Neile, kes vajavad suuremat jõudlust, on Arvixel kaks mitme protsessori taset, mille hind on 357,30 dollarit kuus. Arvixe pakub ka pilvevõimalusi, alates 108 dollarist kuus. Ehkki Arvixe plaanid on kallimad kui BlueHost, on need täielikult hallatud.

Raha tagasi garantii: BlueHostil on tööstuses kasutatav 30-päevane garantii. Arvixel on pikem 60-päevane garantii. Kui teil on tasuta domeenide registreerimine saidil BlueHost või Arvixe, hoiavad nad domeeni registreerimistasu igasuguse tagasimakse eest ja teie säilitate domeeninime.

Arvamus

Arvixe hinnad on kõrgemad kui BlueHosti omad, kuid madalamatel astmetel on rohkem funktsioone kui madalamatel astmetel BlueHostil. Arvixel on pikem raha tagasi garantii ja ta pakub Windowsi plaane neile, kes seda vajavad.

Võrdle, kui hõlpsasti on Bluehost ja Arvixe kasutada

Kasutuslihtsus

Kontrollpaneel. BlueHost kasutab cPaneli, kuid muudetud liidesega, nii et tavalistel cPaneli kasutajatel on vaja teha mõned muudatused. Arvixe kasutab tavalist kasutajasõbralikku ikoonipõhist cPaneli.

Ühe klõpsuga Installer. Peaaegu saja rakenduse hõlpsaks installimiseks kasutab BlueHost MOJO Marketplace’i ühe klõpsuga installijat. Arvixe kasutab Softaculous sadade rakenduste ühe klõpsuga installijana.

Veebisaidil navigeerimine. Nii BlueHosti kui ka Arvixe saidid pakuvad plaani valimiseks vajalikke andmeid koos kasulike võrdlustabelitega nende plaanide astmete võrdlemiseks. Mõlemad on puhtad, saastamata ja kasutajasõbralikud.

Arvamus

Nii Bluehost kui ka Arvixel on ühe klõpsuga installijad, nad kasutavad cPaneli (ehkki BlueHosti puhul seda muudetud) ja neil on kasutajasõbralikud veebisaidid. Mõlemad on kasutajasõbralikud ja neid on võrdselt lihtne kasutada.

Võrrelge ettevõtte Bluehost ja Arvixe tuge

Tehniline ja klienditugi

Klientide arvustuste põhjal on see üks valdkond, kus BlueHost puudub. Arvixel oli stabiilne maine klienditoe osas. Kuid pärast EIG-i väljaostmist on klientide arvustuste kohaselt kannatanud klienditeenindus. See on endiselt keskmisest kõrgem.

Nii Bluehost kui Arvixe peavad e-posti ja reaalajas vestlust ööpäevaringselt. Ka BluHosti telefonitugi on ööpäevaringne, Arvixe telefoniteenus on piiratud esmaspäevast reedeni tööajaga. Mõlemal on lai teadmistebaas õppematerjalide ja videotega. BlueHostil on ajaveeb ja foorum; Arvixel on aktiivne ajaveeb.

Arvamus

Nii Bluehost kui ka Arvixe pakuvad mitut kontaktmeetodit. Ehkki Arvixe maine on viimasel ajal kannatada saanud, saab see klienditeeninduse ja tugiteenuste kohta siiski rohkem positiivseid ülevaateid kui BlueHost.

Võrdle Bluehost ja Arvixe kasutajate ülevaateid

Kasutajate arvustused

Märge: Tavaliselt postitavad arvustusi kirglikud inimesed, nii et enamik arvustusi postitavaid kliente on kas tugevalt negatiivsed või tugevalt positiivsed. Sel põhjusel ei tohiks te kunagi hosti valimisel kasutada klientide arvustusi. Kui paljud kasutajad esitavad ühise kaebuse, võib see siiski midagi kaaluda.

Negatiivsed arvustused ettevõttele Bluehost ja Arvixe

BlueHost. BlueHosti negatiivsed ülevaated on peaaegu kõik tugiteenustega seotud. Pikad ooteajad, sama teema jaoks korduvate piletite loomine ja isegi ebaviisakus on tavalised kaebused.

Arvixe. Kuni viimase ajani oli Arvixe kohta vähe negatiivseid ülevaateid. Viimasel ajal muretsevad mõned ülevaated halva klienditeeninduse ja pikkade ooteaegade pärast.

Positiivsed arvustused ettevõttele Bluehost ja Arvixe

BlueHost. Kõige rohkem positiivseid ülevaateid Bluehost klientidelt puudutavad õnn pakutavate hindade ja plaanifunktsioonidega.

Arvixe. Arvixe saab oma klientidelt kõrgeid hindeid selle eest, et nii palju funktsioone on sellise eelarve hinnaga saadaval. Windowsi kasutajatel on hea meel leida neile taskukohase hinnaga hostimine.

Arvamus

Isegi kui hiljuti avaldati negatiivseid klienditoe ülevaateid, saab Arvixe oma klientidelt kõrgeid hindeid. Ka BlueHostile on meeldinud, välja arvatud suur hulk klienditoega seotud kaebusi.

Järeldus BlueHosti ja Arvixe võrdlemise kohta

BlueHost vs. Arvixe: milline hosting sobib teile kõige paremini?

Bluehostil ja Arvixel on mõlemad eelised, mis muudavad need ahvatlevaks.

Põhjused, miks valida Arvixe üle BlueHosti:

  • Tasuta domeeni registreerimine seni, kuni plaan hostitakse
  • Eelinstalleeritud WordPress
  • Kõigi plaanide Windowsi serveri valikud
  • Pikem raha tagasi garantii

Põhjused, miks valida BlueHosti üle Arvixe:

  • Mitme jagatud hostingu astme madalam hind esimese teenusperioodi jooksul
  • Tasuta saidilukk
  • Madalam VPN-i ja spetsiaalse serveri hind

Kuigi BlueHosti hallatavad WordPressi plaanid on kallimad kui mõned teised, muudavad funktsioonid need väga populaarseks, nagu nähtub tõsiasjast, et BlueHostil on majutatud üle miljoni WordPressi saidi.

Arvixe oma eelarvehindadega tasub siiski kontrollida, kas olete WordPressi kasutaja. Kui olete keskmise suurusega või suurem, võiksite vaadata BlueHosti VPS-i või spetsiaalset serveriplaani.

Mõlemad ettevõtted on kannatanud klientide arvustusi hõlmates klienditoega, mis võib muret valmistada. Mõlemad hostimisettevõtted pakuvad aga suurepärase hinnaga täisfunktsionaalseid kavasid.

Need on paljud muud veebimajutusettevõtted, mida võiksite kaaluda. Neile, kes ei soovi kulutada pisut rohkem kiirlaadimis- ja reageerimisaegadele ning esmaklassilistele funktsioonidele, on SiteGroundi tutvumine oma aega väärt.

Hostiettevõtte jaoks, mis on suurepäraseks valikuks hallatavale WordPressile ja millel on üks parimaid raha tagasi saamise garantiisid selles valdkonnas, võiksite kaaluda InMotioni hostimist.

Kas teil on küsimusi BlueHosti või Arvixe kohta? Millised on teie kogemused veebimajutusega üldiselt? Jäta oma kommentaarid ja anna meile teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me