Ruuturuumi ja Wixi võrdlus: millist veebisaidi ehitajat valida?

Midagi, mida võite juba varsti pärast oma esimese veebisaidi avamist otsustada, on see, et õige veebisaidi koostaja valimine on olulisem ja väljakutsuvam, kui algul arvasite.


Kuna saadaval on nii palju võimalusi, millest enamik näib esmapilgul sama, on keeruline teada, millist neist valida. Te ei soovi valida valet, kulutada oma veebisaidi loomisele aega ja lõpuks teada saada, et peate vahetama mõne muu veebisaidi koostaja vastu. Seega pange kindlasti mõni aeg kõrvale, et kõigepealt hoolikalt läbi mõelda.

Kui olete unustanud Wixi ja Ruuturuumi vahel valida, olete jõudnud õigesse kohta. Me teame, et teie võimaluste uurimine ja võrdlemine võib olla üsna tüütu ja aeganõudev, nii et oleme teie heaks raske töö ära teinud.

Ruutu ja Wixi võrdlus

Selles postituses leiate oma otsuse tegemiseks seda, mida peate teadma nii ruutude kui ka Wixi kohta. Alustage algusest või minge jaotistele, mis on teie jaoks kõige olulisemad.

1. Ruutu ja Wixi üldine ülevaade

Et anda teile idee selle kohta, mida iga veebisaidi koostaja saab ja ei saa teile pakkuda, on siin Squarespace’i ja Wixi plusside ja miinuste kiire võrdlus:

Ruutruumi veebisaidi ehitaja

PlussidMiinused
Väga professionaalsed ja kvaliteetsed mallid

Täpsem blogimisplatvorm

Saadaval on head e-poe plaanid

Sisseehitatud analüüsi juhtpaneel

Vastuvõtlikud kujundused mobiilide optimeerimiseks

Tasuta versiooni pole saadaval

Pole nii lihtne kohandada kui mõne muu veebisaidi ehitajal

Saadaolevate mallide väike arv

Ainult üks navigatsioonitase

Puudub integratsioon PayPaliga – ainult triip

Wixi veebisaidi ehitaja

PlussidMiinused
Lihtne, intuitiivne liides

Ei vaja tehnilisi ega disainiteadmisi

Suur hulk professionaalselt kujundatud malle, mille vahel valida

Eraldi mobiili optimeerimise vaade

Ulatuslik rakenduste turg lisatud funktsionaalsuse jaoks

Valitud mallilt ei saa üle minna

Juurdepääs lähtekoodile puudub

Piiratud ajaveebiplatvormide võimalused

Halb e-kaubanduse funktsionaalsus

Mis on ruut- ja Wix-i ​​parim osa?

Squarespace’i kasutamisel on palju suuri eeliseid, näiteks e-kaubanduse plaanid ja täiustatud ajaveebiplatvorm, nii et on raske mõelda vaid ühele põhjusele, miks peaksite seda kasutama. Kuid kui peaksite selle kõige paremaks funktsiooniks kitsendama, paistab silma üks: Squarespace’i kaasaegsed mallid.

Enamik inimesi nõustub, et Squarespace’i valitud kvaliteetsete mallide kujundus on peamine osa põhjusest, miks nad valisid selle teiste veebisaitide koostajate seas, kuna saate luua ilusa, professionaalse ja reageeriva veebisaidi ka ilma igasuguste tehniliste või disainiteadmisteta.

Wixi mallide kujundus on samuti suurepärane funktsioon, kuid Wixi parim külg on see, et seda on nii lihtne kasutada. See on lihtne veebisaitide lohistaja, mida on lihtsam kohandada kui ruutu Ruut, ja selle kasutamiseks ei vaja te tehnilisi ega kujundusteadmisi.

Niisiis, kuidas sa tead, millised tugevused on paremad? Ruudu või Wixi ruumid? Noh, kõik sõltub sellest, mida otsite veebisaidi koostajalt.

Näiteks eelistavad Wixi inimesed, kes on veebisaitide loomisest alles alustanud ja soovivad lihtsalt midagi lihtsat ja hõlpsasti kasutatavat. Ja inimesed, kes soovivad, et professionaalne veebisait käivitaks väikese veebipoe, eelistavad Squarespace’i.

Kui lihtne on ruutu ja Wixi kasutada?

Ruutruumi veebisaidi koostaja võimaldab teil luua professionaalse ilmega veebisaidi ilma tehniliste teadmisteta, kuid see pole kõige hõlpsam veebisaitide koostaja. Põhiprobleem on see, et kuigi te ei pea teadma, kuidas kodeerida, kui kasutate malle lihtsalt sellisena, nagu nad on, peate teadma, kuidas kodeerida, kui soovite midagi kohandada.

Muidugi on ka algajatele mõeldud õpetusi, mis võivad teid aidata, kuid kui teie veebisaidi loomine nõuab palju kohandamist ja kui proovite pärast tasuta prooviversiooni endiselt Squarespace’i kasutamist, on tõenäoliselt parem vahetada midagi lihtsamat, näiteks Wix.

Wixi veebisaidi ehitaja on veebisaidi loomiseks üks lihtsamaid veebiprogramme ja seda on uskumatult lihtne kasutada. Põhitõdede õppimine ei võta kaua aega, nii et saate kiiresti luua professionaalse ilmega veebisaidi. Selle lihtsa pukseerimisliidese kasutamiseks ei vaja te tehnilisi teadmisi.

Kui soovite midagi pisut arenenumat, võiksite eelistada ruutu Ruut. Kuid kasutusmugavuse osas on Wix selgelt parem valik.

Kes peaksid kasutama ruutu ja Wixi?

Ruuturuum on suurepärane võimalus äriettevõtetele, nii väikestele kui ka suurtele eraveebisaitidele ja väikeettevõtetele, kes soovivad veebipoodi. See on eriti kasulik sündmuste lehtedel, restoranides ja reklaamiloojate jaoks (nt fotograafid, kunstnikud, disainerid, muusikud jne). Blogimisplatvorm on teadaolevalt WordPressi järel teine ​​parim, seega on see suurepärane võimalus ka blogijatele. See pole mõeldud keskmise suurusega või suurtele ettevõtetele, kes otsivad väga kohandatavat platvormi.

Wix on suurepärane võimalus nii algajatele, vabakutselistele kui ka väikeettevõtetele. See on eriti kasulik reklaamijatele, kes soovivad luua veebiportfelli, harrastajatele ja väikeettevõtetele, kes ei vaja veebipoodi. Muidugi võite veebipoe loomiseks endiselt kasutada Wixit, kuid te ei saa sellest nii palju kasu, kui saaksite Squarespace’iga, millel on keerukamad e-poe plaanid.

Kui skaleeritav on ruut ja Wix?

Kõik Squarespace’i plaanid sisaldavad piiramatut ribalaiust ja salvestusruumi. Kui soovite müüa digitaalseid tooteid (nt e-raamatud, helifailid jne), on faili suuruse piirang 300 MB, helifailide piirang on 160 MB ja failide üleslaadimine on piiratud 20 MB. Teie veebisait on piiratud 20 leheküljega isiklikus plaanis või 1000 leheküljega kõigi muude plaanide jaoks. Kui plaanite oma veebisaidile lisada palju teavet, soovitab Squarespace kasutada lehtede asemel ajaveebi.

Erinevalt Squarespace’ist ei sisalda Wix piiramatut salvestusruumi, kuna suurim pakkumine, mida ta pakub 20 GB e-kaubanduse ja VIP-kavades; siiski sisaldab see piiramatul hulgal lehti kõigil premium-kavadel. See sisaldab ka piiramatut ribalaiust, kuid ainult piiramatu paketi ja VIP-plaani jaoks.

Millist mainet ruut ja Wix omavad?

Ruuduruumil ja Wixil on kindel maine ja enamasti positiivsed hinnangud äriringkondades ja kasutajate seas, kuid nad on erinevate asjade poolest hästi tuntud. Ehkki Squarespace on saanud tuntuse oma uimastavate kujunduste ja õpikõvera poolest, mida kasutajad alguses kogevad, on Wix teeninud maine teie andmete turvalise hoidmise ja uskumatult hõlpsa kasutamise eest..

Kas ruudus ja ruumis on raha tagasi garantii?

Enne kui otsustate plaani üle, proovige 14-päevast tasuta prooviperioodi, kuna Squarespace’il puudub raha tagasi garantii. Nad eeldavad, et tasuta prooviversioon annab teile piisavalt aega selle proovimiseks ja otsustamiseks, kas soovite selle kasutamist jätkata või mitte.

Erinevalt Squarespace’ist on Wixil kõigi Premium-plaanide jaoks raha tagasi garantii. Kui olete mures selle pärast, et kõigepealt pole piisavalt aega selle katsetamiseks, võib Wix olla parem valik, kuna Wixi vabakavas pole ajapiirangut. Kuid kui olete otsustanud kasutada ruutu Squarespace, kasutage tasuta prooviversiooni maksimaalselt ära.

Kas nad on võitnud mingeid auhindu??

Squarespace võitis 2015. aasta veebidisaini innovaatilise disaini auhinnad ja paljud nimetati neid üheks parimaks ettevõtteks, kes töötavad NYC-s 2015. aastal. See võitis ka 18. auhinna aastaauhinna Webby auhindadel neli auhinda järgmistes kategooriates: veebiteenused & Rakendused, parim visuaalne disain – esteetiline veebisait, veebiteenused & Rakendused (Inimeste Hääl), Parim Avaleht / Tervitusleht (Inimeste Hääl).

2. Saadaolevad kujundused ja mallid

Siit leiate kiire ülevaate Ruuturuumi kujundusfunktsioonid ja mallid:

 • Valida saab üle 40 malli ja üle 20 kaanelehe paigutuse
 • Vastuvõtlikud kujundused mobiilide optimeerimiseks
 • Saate igal ajal lülituda teisele mallile ja töötada samaaegselt mitme kujundusega

Ruutruumi mallide galerii

Squarespace’i mallid pole mitte ainult ilusad, professionaalse ilmega ja reageerivad, vaid ka kohandatud vastama konkreetsetele vajadustele. Saadaval on kolm erinevat tüüpi: veebisaidi mallid, poe mallid ja kaanelehe paigutused.

Squarespace’i veebisaidimallid keskenduvad esiteks teie ettevõtte või idee tutvustamisele ja teiseks teie toodete tutvustamisele. Poemallid on spetsiaalselt loodud veebipoodide jaoks, kuid saate ka veebipõhiste mallide hulgast valida, kui kasutate kaubandusplaani. Kui olete kaanelehe plaanil, saate valida üle 20 paigutuse hulgast, mis on loodud spetsiaalselt kaanelehtede jaoks.

Siit leiate kiire ülevaate Wixi kujundusfunktsioonid ja mallid:

 • Valida saab üle 510 malli
 • Mallid ei reageeri, kuid Wixil on eraldi mobiilitoimetamise leht
 • Kui olete selle valinud, ei saa te teisele mallile üle minna

Wixi mallide galerii

Wix pakub laias valikus professionaalse ilmega malle erinevatele tööstusharudele koos kategooriate ja alamkategooriatega, mis aitavad teil õiget leida. Näiteks kui klõpsate kategoorias Ettevõtlus, saate valida järgmiste alamkategooriate hulgast: Nõustamine & Juhendamine, teenused & Hooldus, reklaam & Turundus, autotööstus & Autod, kinnisvara, rahandus & Seadus, tehnoloogia & Rakendused ja lemmikloomad & Loomad.

Kumb on teie jaoks parem?

Mis on parem? Ruuturuumi kujundused ja mallid või Wixi kujundused?

Võrrelgem neid. Esiteks on Wixis saadaval palju rohkem malle kui ruudus (Space), nii et teil on parem võimalus leida Wixi abil täiuslik mall. Kuid kuigi võimalusi pole nii palju, on Squarespace’i uimastamise malle keeruline ignoreerida. Kui Wix võidab kvantiteedi osas, siis Squarespace võidab kvaliteedi osas.

Teiseks võivad teil olla reageerivad kujundused, mis optimeeritakse automaatselt mobiili jaoks, kui kasutate ruutu Ruut, samas kui Wixi kasutamisel te seda ei saa, ehkki võite kasutada Wixi eraldi mobiili redigeerimise lehte. Niisiis, küsige endalt seda: kas soovite kulutada vähem aega mobiili optimeerimisele või soovite täpsemat mobiiliredaktsiooni valikut, mis annab teile rohkem kontrolli selle üle, mida teie kliendid näevad?

Kolmandaks, ruut Ruum võimaldab teil malle muuta, et saaksite katsetada, milline neist töötab kõige paremini. Kuid Wix ei luba seda. Kahjuks, kui muudate Wixis malle, kaotate kogu oma sisu ja peate uuesti alustama.

Wixil ja Squarespace’il on mõlemad eelised, kuid kui otsite parimaid kvaliteetseid disainifunktsioone ja malle, mis eristuvad rahva hulgast, siis peaksite kasutama Squarespace.

3. Hinnakujundus

Siin on kiire ülevaade Squarespace’i ja Wixiga saadaolevatest erinevatest plaanidest:

Ülevaade ruutruumist ja Wixi plaanidest

Ruuturuum:

 • Tasuta versiooni pole (ainult 14-päevane tasuta prooviversioon)
 • Kaanelehe plaan
 • Veebisaidid – isiklik plaan ja äriplaan
 • Veebipoed – põhiline e-kaubanduse plaan ja täiustatud e-poe plaan

Wix:

 • Vaba kava
 • Lisatasu plaanid – ühendage domeeni plaan, liitplaan, piiramatu plaan, e-kaubanduse plaan, VIP-plaan

Ruuturuumi hinnakujundus

Hinnakujundust on oluline enne otsuse tegemist kaaluda, nii et vaatame iga kava lähemalt.

Kõik plaanid.

Kõik Squarespace’i plaanid hõlmavad piiramatut ribalaiust ja salvestusruumi, tasuta kohandatud domeeni (iga-aastase ostuga), mobiilile optimeeritud veebisaiti, võimsat veebisaidi analüüsi ja ööpäevaringset klienditugi.

Kaanelehe plaan. Alates 3 dollarist kuus.

Squarespace’i kaanelehe plaan sobib suurepäraselt neile, kes soovivad lihtsalt lihtsat kodulehte. See sisaldab ühte kohandatava paigutusega lehte, kahte kaastöötajat (sealhulgas saidi omanikku), sisseehitatud mobiilikujundust ja tasuta kohandatud domeeni üheks aastaks.

Ruutkatte katteplaani üksikasjad

Isiklik plaan. 12 dollarit kuus aastas või 16 dollarit kuus.

Squarespace’i isiklik plaan on suurepärane võimalus neile, kes soovivad väikest veebisaiti ja vajavad enamat kui seda, mida kaanelehe plaan pakub. Selle kava abil saate lisada 20 lehte, galeriid ja ajaveebid. Teil on juurdepääs nii veebisaidi mallidele kui ka kaaslehtede paigutustele. Samuti saate vastu võtta annetusi ja müüa piiramatu hulga tooteid 3-protsendilise müügitehingutasuga.

Äriplaani. 18 dollarit kuus aastas või 26 dollarit kuus.

Kui soovite keskenduda esiteks oma ideele või ettevõttele ja teiseks oma toodete tutvustamisele, siis on Squarespace’i äriplaan teie jaoks. See on ettevõtetele parem kui isiklik plaan, kuid lihtsam kui e-poe plaanid. Saate lisada piiramatu arvu lehti, galeriisid ja ajaveebid ning teil on kaastöötajaid. Samuti saate müüa piiramatu hulga tooteid 2-protsendilise müügitehingutasuga, samuti pääseda juurde arendajaplatvormile, 100-dollarisele Google AdWordsi krediidile ja tasuta Google’i professionaalsele meilisõnumile..

Ruutruumi äriplaani üksikasjad

Põhiline e-kaubanduse plaan. 26 dollarit kuus aastas või 30 dollarit kuus.

Squarespace’i põhiline e-kaubanduse plaan sisaldab kõike äriplaanis sisalduvat, välja arvatud see, sealhulgas võimsat kaubandusanalüütikat, etikettide trükkimist Shipstationi kaudu, integreeritud raamatupidamist Xero kaudu ja ilma tehingutasudeta. See annab teile juurdepääsu ka täpsemale laoseisu, tellimuste, maksu- ja allahindlusvõimalustele. See plaan on suurepärane võimalus neile, kes plaanivad oma äri laiendada.

Täpsem e-poe plaan. 40 dollarit kuus aastas või 46 dollarit kuus.

Suuremate veebipoodide puhul võiksite selle plaani üle minna. Lisaks kõigele Squarespace’i põhipõhises e-kaubanduse plaanis sisaldab täiustatud e-poe plaan hüljatud automaatse taastumise kassas ja operaatori reaalajas saatmist.

Wixi hinnakujundus

Vaatame nüüd Wixi kõiki plaane lähemalt.

Wixi hinnakujunduskavade üksikasjad

Kõik plaanid.

Kõik Wixi plaanid sisaldavad piiramatut arvu lehti ja juurdepääsu mobiiliredaktorile. Kõik Wixi premium-plaanid hõlmavad Google Analyticsit, tasuta hostimist, premium-tuge, domeeniühendust, kohandatud faviconi ja mobiiliredaktorit.

Vaba kava.

Wixi vabakava on suurepärane võimalus, kui soovite enne jätkamist Wixi proovile panna või kui soovite lihtsalt isiklikku veebisaiti, kuid mitte nii palju, kui soovite professionaalse ettevõtte veebisaiti, kuna Wix kuvab teie saidil brändireklaame ja teie URL on ka Wix-kaubamärgiga. Teil on piiramatu arv lehti ja täielik juurdepääs Wixi redigeerijale ja mallidele, kuid salvestusruumi limiit on 500 MB ja ribalaiuse piirang 1 GB.

Ühenda domeeni plaan. 4 dollarit kuus 2 aastat, 4,50 dollarit kuus aastas või 7 dollarit kuus.

Domeeni ühendamise plaan on Wixi kõige põhilisem premium-plaan. Selle plaani ja vabapaketi erinevus seisneb selles, et see võimaldab teil praeguse domeeni Wix-i ​​üle kanda.

Kombineeritud plaan. 8 dollarit kuus kahe aasta jooksul, 8,50 dollarit kuus aastas või 12 dollarit kuus.

Wix soovitab Combo kava pigem isiklike projektide kui ettevõtete jaoks. See sisaldab kõike, mis on ühendatud domeeni kavas, koos 2 GB ribalaiuse, 3 GB salvestusruumi ja ühe aasta tasuta domeeniga. Samuti eemaldab see Wixi reklaamid.

Piiramatu plaan. 11,50 dollarit kuus kahe aasta jooksul, 12,50 dollarit kuus aastas või 16 dollarit kuus.

Wixi sõnul sobib piiramatu plaan ettevõtjatele ja vabakutselistele, kes ei vaja veebipoodi. Lisaks kõigele, mis Combo plaanis on, sisaldab see 10 GB salvestusruumi ja piiramatut ribalaiust. See sisaldab ka kahte suurepärast ärirakendust: rakendust Form Builder (väärtus 48 dollarit) ja rakendust Site Booster (väärtus 60 dollarit).

e-kaubanduse plaan. 15 dollarit kuus kahe aasta jooksul, 16,50 dollarit kuus aastas või 20 dollarit kuus.

Wixi e-kaubanduse plaan sisaldab kõike piiramatus plaanis sisalduvat, samuti 10 GB ribalaiust, 20 GB salvestusruumi ja veebipoodi. See on väikeettevõtete jaoks parim plaan.

VIP-kava. 23 dollarit kuus 2 aastat, 24,50 dollarit kuus või 30 dollarit kuus.

See on ülim plaan. Wixi VIP-kava sisaldab kõike e-kaubanduse kavas olevat, aga ka piiramatut ribalaiust, 20 e-posti kampaaniat kuus ja professionaalse saidi ülevaadet.

Kumb on teie jaoks parem?

Milline neist pakub paremaid plaane? Ruut või Wix?

Vastus sellele erineb sõltuvalt sellest, mida soovite konkreetselt oma veebisaidiga teha. Kuid võrrelgem kõige olulisemaid punkte.

Esiteks on ilmne erinevus selles, et Wixil on vabakava ja ruuturuumi pole; see aga ei tähenda tingimata, et Wix oleks parem valik. Kui teie veebisait pole ainult isiklikuks kasutamiseks, pole Wixi vabakava suurepärane valik, kuna selle brändireklaamid kahandavad teie professionaalse ettevõtte veebisaiti. Ruuturuum on seevastu reklaamivaba.

Teiseks on tegelik hinnavahe. Kui otsite odavaimat varianti, võib Wix tunduda parim valik. Kuid isegi kui Squarespace maksab rohkem, on sellel suurepärased funktsioonid, mis on lisakulusid väärt.

Näiteks kui võrrelda Squarespace’i äriplaani (18 dollarit kuus aastas) Wixi VIP-plaaniga (24,50 dollarit kuus kuus), on Squarespace’i plaan tegelikult odavam ja sisaldab ka rohkem eeliseid.

Kolmandaks, Squarespace pakub teile rohkem ribalaiust ja salvestusruumi kui Wix. Kui kõik Squarespace’i plaanid sisaldavad piiramatut ribalaiust ja salvestusruumi, siis Wix pakub ainult piiramatut ribalaiust ja ainult piiramatu plaani ja VIP-kava kaudu. See ei pruugi olla parim valik, kui plaanite oma ettevõtet laiendada.

Nendele punktidele tuginedes näib Squarespace olevat parem valik, kui soovite professionaalse ettevõtte veebisaiti, millel oleks potentsiaali kasvada. Kuid jällegi sõltub kõik sellest, mida te vajate. Näiteks võite eelistada Wixit, kui vajate lihtsalt isikliku projekti jaoks lihtsat plaani ega vaja piiramatut ribalaiust ja salvestusruumi.

Ükskõik, kas valite Wixi või Ruuturuumi, on parem varem välja mõelda, kas soovite sellele pühenduda või mitte, ja pidage sellest kinni. Nii on see kulutõhusam.

4. Populaarsus

Wixi ja Squarespace’i populaarsuse määramiseks vaatame järgmisi numbreid:

Ruutruumi ja Wixi veebisaitide ülevaade

Ruuturuum:

 • Ruumiruum asutati 2003. aastal
 • Sellel on majutatud üle 500 000 saidi
 • Sellel on üle miljoni maksva kliendi

Wix:

 • Wix asutati 2006. aastal
 • Sellel on üle 87 miljoni kasutaja
 • Sellel on 2,12 miljonit maksvat klienti

Samuti on oluline arvestada sellega, mida kasutajad arvavad Wixist ja Ruutruumist, nii et siin on ülevaade nende kõige tavalisematest punktidest:

Ruutu ja Wixi ülevaated

Ruuturuum:

 • Nautis Squarespace’i võimsa redaktori kasutamist atraktiivsete ja keerukate veebisaitide loomiseks
 • Hinnatakse, kuidas üleslaaditud pilte kohe suuruse järgi skaleeritakse ja kuidas arendajatel on juurdepääs CSS-ile ja HTML-ile
 • Varasema kogemusega on seda lihtsam kasutada, kuid see pole algajatele sõbralik
 • Andsid enamasti positiivseid ülevaateid, kuid halva klienditeeninduse ja liiga paljude tõrgete tõttu mitte täiuslikke
 • Soovitaksin teistele peamiselt nende funktsioonide tõttu: võimsad e-kaubanduse tööriistad, ei vaja kodeerimise teadmisi, ilusat kujundust ja malle, paindlikke ja skaleeritavaid – mis tahes äriliigi või suuruse jaoks

Wix:

 • Armastatud uskumatult hõlpsasti kasutatavat pukseerimisredaktorit
 • Nautis atraktiivsete veebisaitide loomist ilma igasuguste teadmisteta kodeerimise kohta
 • Nautis suurepärast klienditoe, projekteerimisvõimaluste ja maksete töötlemise funktsioone
 • Kriitikud pidasid seda nii kasutajasõbralikuks, et kirjeldasid seda kui lõbusat kasutamist
 • Kaebused olid haruldased kuni uue toimetaja vahetamiseni, mille kasutamine on aeglane ja masendav

Kumb on teie jaoks parem?

Populaarsus ei tähenda tingimata, et midagi on parem, kuid see võib aidata teil otsust teha. Pidage ainult meeles, et numbrid ei pruugi olla täpsed, kuna need muutuvad alati. Ja pidage meeles ka seda, et Wixi tohutul 87 miljonil kasutajal on need, kes on vabakavaga liitunud, ja need, kes seda aktiivselt ei kasuta.

Nii Wix kui ka Squarespace on alates nende algusest saavutanud üsna palju populaarsust ja positiivset tagasisidet. Ehkki kaebusi on harva, on oluline arvestada negatiivse tagasisidega, kuna võite kokku puutuda samade probleemidega, mis teistel.

Peamised probleemid, mis inimestel Squarespace’iga on olnud, on see, et see pole algajatele sõbralik ja klienditugi pole kõige parem. Need kaks probleemi kokku ei tekita algajatele suurt usaldust, kuna nad võivad Squarespace’i kasutamise nimel vaeva näha ja ei leia vajadusel vajalikku abi..

Peamised probleemid, mis inimestel Wixiga seotud on olnud, on seotud uue toimetaja vahetamisega, mida kasutajad on erinevalt vanast toimetajast kirjeldanud kui aeglast ja pettumust valmistavat. Ehkki eksperdid on selle suhtes ka kriitilised olnud, usuvad nad, et Wix tegeleb nende probleemidega.

Nendele punktidele ja ka kasutajate positiivsele tagasisidele tuginedes näib, et Squarespace on populaarsem nende seas, kellel on juba tehniline kogemus ja kes ei vaja palju abi, samas kui Wix näib olevat populaarsem nende seas, kes soovivad lihtsamat ja lihtsam platvorm.

Seega, kui olete algaja, eelistate tõenäoliselt Wixit selle hõlpsasti kasutatava liidesega. Ja kui teil on kodeerimisega seotud teadmisi või muid veebisaitide loomise kogemusi, eelistate suure tõenäosusega Squarespace selle täpsemate võimalustega.

5. Põhifunktsioonid ja klienditugi

Squarespace’i ja Wixi põhifunktsioonide erinevusest ülevaate saamiseks anname siin lühikese ülevaate:

Veebisaitide ehitajate peamised omadused

RuutWIX
 • Kaasaegsed mallid
 • Stiiliredaktor
 • Sisseehitatud mobiilsed veebisaidid
 • Mallide vahetamine
 • Kohandatavad sisu paigutused
 • Pildihaldur
 • CDN kaasas
 • Vastuvõtlik pildilaadur
 • Getty piltide integreerimine
 • Kujutise SEO
 • Galerii plokid
 • Video galeriides
 • Helikogud
 • Sotsiaalselt ühendatud
 • Lihtne importimine
 • Kohandatud WYSIWYG-redaktor
 • Automaatselt reageerivad kujundused
 • Täisekraanil redigeerimine
 • Kasutajate andmete kogumine
 • Saidi juhtimine
 • Intuitiivne lohistamisredaktor
 • Mobiilne sõbralik
 • Tasuta hostimine
 • Kohandatud domeen
 • Üle 500 disainerite valmistatud malli
 • Rohkem kui 40 ainulaadset galeriid
 • Parallaksi 3D-efektid
 • Piiramatu arvu veebilehti
 • HTML-i manustamiskood
 • Facebooki rakendused
 • Isikupärastatud Google’i postkast
 • Privaatsed ja kaitstud veebilehed

Wixi ja Squarespace’i omaduste ja klienditoe võrdlus

RuutWIX
Seadistamine – ruuturuumi veebisaidi hankimine on lihtne. Peate lihtsalt lisama oma nime ja e-posti aadressi.Seadistamine – ka Wixi veebisaidi hankimine on lihtne. Võite kasutada oma e-posti aadressi või sotsiaalset kontot (Facebook või Google).
Kohandatud domeeninimi – kõik kavad sisaldavad esimesel aastal tasuta kohandatud domeeni.Kohandatud domeeninimi – saadaval ainult premium-pakettidega.
Veebisaidi turvalisus – PCI-ga ühilduv ja SSL-iga lubatud. Kõik andmed salvestatakse Squarespace’i turvalistes serverites.Veebisaidi turvalisus – PCI-ga ühilduv ja SSL-iga lubatud. Veebisaite säilitatakse Wixi turvalistes serverites. TRUSTe sertifitseeritud. Vastab EL ja USA-Šveitsi Safe Harburi raamistikule.
Mobiili optimeerimine – mallid reageerivad automaatselt ja töötavad mis tahes mobiilseadmega.Mobiili optimeerimine – ei optimeeri automaatselt mobiili jaoks, kuid sellel on spetsiaalne mobiilitoimetamise leht.
SEO – SEO-sõbralik. Sildistamine ja XHTML on saadaval. Saate kohandada iga lehe URL-i.SEO – piiratud SEO. Saate optimeerida lehe pealkirju, metakirjeldusi ja alt-silte.
Gateway integratsioon – ainult triibumaksete lüüs.Gateway integreerimine – PayPal, WebMoney, Skrill, Authorize.Net, PayU Latam (ainult Ladina-Ameerika) või võrguühenduseta makse võimalus.
Sotsiaalmeedia integratsioon – see integreerub paljude sotsiaalse meedia võimalustega.Sotsiaalmeedia integratsioon – sellel on suhtlusriba ja mitmesugused rakendused.
e-kaubandus – kõik plaanid hõlmavad veebipoodi ja võimaldavad teil müüa piiramatu hulga tooteid. Veebisaidiplaanidel on müügitehingute tasud, kuid e-kaubanduse plaanidel neid pole.e-kaubandus – e-kaubanduse plaan sisaldab veebipoodi; Siiski ei soovita me Wixit kasutada, kui soovite veebis müüa. Peamine probleem on see, et saadaval on ainult üks kindla tariifiga variant. Kui soovite ikkagi Wixit kasutada, proovige funktsionaalsuse suurendamiseks sellist lisarakendust nagu Ecwid.
Blogi – ajaveebiplatvorm on üsna laiahaardeline. Saate postitusi ajastada ja ajaveebi sisu importida Bloggerist, Tumblrist, Squarespace 5 ja WordPressist.Blogi – ajaveebiplatvorm on põhiline ja mitte SEO-sõbralik. Saate postitusi ajastada, kuid ajaveebi sisu importida ei saa.
Veebimajutus – kõik plaanid hõlmavad täielikult hallatud pilvemajutamist.Veebimajutus – Wix hostib ka oma serverites.
Rakendused ja vidinad – kasulikud plokid näiteks OpenTable ja BandsInTown jaoks. Kõigi muu jaoks, mis pole lisatud, saate oma koodi lisada. Võite kasutada ka lisafunktsioone, näiteks galerii vidinaid ja sotsiaalmeedia vidinaid.Rakendused ja vidinad – Wix Appi turul on üle 260 rakenduse ja vidina.
Navigeerimise sügavus – ainult üks sügavustase.Navigeerimise sügavus – maksimaalselt kaks taset.
Monetiseerimine – lisage Google AdSense, AdWords, Overture või ribareklaamid.Monetiseerimine – lisage Google AdSense, ribareklaamid või siduslingid.
Infolehe tööriist – peate looma ühenduse MailChimpi kontoga.Infolehe tööriist – saate kasutada Wix’i ShoutOut.
Kontaktvorm – saadaval on kohandatav kontaktvormi koostaja.Kontaktvorm – saadaval on lihtne kontaktvormi koostaja.
Foorum – saate HTML-koodi kaudu lisada Muut foorumi.Foorum – saate kasutada rakendust.
HTML-redaktor – HTML-koodiredaktori blokk on saadaval.HTML-redaktor – saate kasutada rakendust.
Paroolikaitse – saate kaitsta iga veebisaidi lehte individuaalse parooliga.Paroolikaitse – saate kaitsta iga veebisaidi lehte ka individuaalse parooliga.
Panipaigad – kõigi plaanide jaoks piiramatu.Salvestusruum – 500 MB kuni 20 GB, sõltuvalt teie plaanist.
Külastaja statistika – kasutage rakendust Squarespace Analytics või seadistage Google Analytics.Külastajate statistika – rakendus Web-Stats on saadaval tasuta paketis. Google Analytics on saadaval Premium Plans.
Mitu keelt – saate redaktorisse sisestada kõiki keeli, kuid liides on ainult inglise keeles.Mitu keelt – veebisaidi teksti saab sisestada kõigis UTF8-ga ühilduvates keeltes. Toimetaja on saadaval 15 keeles.
Klienditugi – telefonitugi puudub. E-posti tugi on saadaval ühe tunni pikkuse pöördega. Live-vestlus on saadaval ööpäevaringselt, kuid mõnikord on seal pikad järjekorrad. Ulatuslik teadmistebaas, tutvustus, videoõpetus ja Q&Saadaval on ka sektsioon. Kord kuus toimuvad NYC-s meeskonnaga üks-ühele töötoad.Klienditugi – reaalajas vestluse tugi puudub. Saadaval on lai teadmistebaas, tutvustus, videoõpetused, foorumid ja ööpäevaringne abikeskus. Telefonitugi on saadaval esmaspäevast reedeni kella 6–17 Vaikse ookeani tavaaja järgi. VIP-plaan annab teile juurdepääsu VIP-meeskonnale, kes vastab teie kõnedele.

6. Järeldus ja soovitused

Kui olete seda postitust algusest lõpuni lugenud, kaldute arvatavasti juba rohkem Wixi või Ruuturuumi poole, kuid siin on meie lõplikud soovitused:

Soovitame ruutu Squarespace inimestele, kes soovivad luua uimastatavaid veebisaite, mis ei vaja palju kohandamist, eriti portfellide, sündmuste lehtede, kunstnike, disainerite ja väikeettevõtete jaoks. E-poe plaanid on üsna kallid, kuid kui soovite lihtsat, mõistliku hinnaga ja professionaalse ilmega veebisaiti, on kaanelehe plaan või isiklik plaan.

Soovitame Wixit inimestele, kes soovivad luua oma esimese veebisaidi, kuid kellel pole tehnilisi ega disainiteadmisi. Valige Wix, kui soovite, et veebisaidi koostajat oleks nii lihtne kasutada, et see on lõbusam kui masendav. Kui otsite midagi keerukamat või saate rohkem e-kaubanduse tööriistu, proovige ruutu Ruut või uurige muid võimalusi.

Kuid nagu me pidevalt ütleme, on veebisaidi koostaja valimine oluline otsus ja kõik sõltub teie konkreetsetest vajadustest. Nii et kasutage seda postitust juhendina, kuid ärge võtke vaid sõna. Samuti võite olla huvitatud meie Squarespace’i veebisaidi ehitaja ja WordPressi tarkvara võrdlusest.

Enne otsuste tegemist soovitame tungivalt proovida Squarespace’i tasuta prooviversiooni ja Wixi vabakava. Uurige, katsetage ja saate teada, milline neist on teie jaoks kõige sobivam.

Loodetavasti leidsite sellest postitusest abi ja palju õnne teie veebisaidi loomisel!

Kas eelistate Wixit või Squarespace’i? Kas teil on muid põhjuseid, miks ühte valida? Meile meeldiks neid kuulda, nii et palun jagage neid allpool olevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me