29 asja, mida tuleks kaaluda enne suurepärase veebisaidi loomist

See on keeruline, kuid mitte keeruline. Kuidas saaks kokku võtta selle, mis läheb veebisaidi ehitamisse? Tänu tehnoloogiale ja uuendustele on veebisaidi loomise tehnilised aspektid muutunud lihtsaks. Teie takistuseks on ikkagi planeerimine.


Uued veebisaidid on sageli liiga keerulised, enne kui nad isegi turule tuuakse. Ehitajad lähenevad sellele, arvates, et nad peavad olema kõik asjad kõigi inimeste jaoks. See pole nii. Inimesed tahavad vähem, mitte rohkem. Siin on 29 asja, mida tuleks enne veebisaidi loomist kaaluda.

Õppige ekspertidelt veebidisaini tulevikku

Contents

1. Teie veebisaidi eesmärk

Segamine ja sobitamine teeb rohkem kahju kui kasu. Võitvaid veebisaite ehitatakse ja turustatakse erilise tähelepanuga.
Hoidke see lihtne. Valige kolme strateegilise valiku hulgast:

 • 1. Müüge tooteid ja teenuseid. E-kaubanduse sait võib teenida tulusid ja kasumit, kuid selle loomiseks ja käitamiseks on sageli vaja suurt eelarvet.
 • 2. Genereerige juhtmeid. Seda tüüpi veebisaite saate vähem raha eest arendada ja turustada. Ärge pange tähele, mida peate kvalifitseeritud ja jälgitavate müügivihjete loomiseks.
 • 3. Kehtestage mandaat. Need on kõige odavamad ehitada. Kasutage seda teadlikkuse suurendamiseks, kuid pidage meeles, et te ei saa seda kasutada asjade müümiseks ega müügivihjete loomiseks.

2. Sihtrühma määratlemine

Eduka veebisaidi või ajaveebi loomiseks on ainult üks viis. Peate olema parim, mida teete oma olemasolevas valdkonnas.
Kui te pole oma turul maailma paremik, kasutage selle määratlust kitsamalt. Millises nišis olete parem (või võiksite paremaks saada) kui ükski teine ​​konkurent?
Selle niši leidmiseks esitage järgmised kolm küsimust.

 • 1. Kas teie turul on kiireloomuline valu või irratsionaalne kirg?
 • 2. Kas on tõendeid, et nad otsivad seda valu või kirge??
 • 3. Kas teil on sellele ainulaadne lahendus?

Jaatav vastus kõigile kolmele küsimusele tähendab, et olete määratles oma sihtrühma.

3. Konkurentide uurimine

Enne kui selle pingutusega isegi alustama hakkate, veenduge, et mõistate, miks see on ülioluline. Sa soovid konkurentsivõimeline teadustöö nii et saate teha seda, mida teie konkurendid ei tee.
Te määratlesite oma sihtturu eelmises etapis. On aeg näha, kuidas teised veebisaidid neid meelitavad. Kasutage neid tööriistu.

 • Alexa: See teenus aitab teil analüüsida konkurentide e-poe poodide liiklust. Alexa annab teile nende ülemaailmse liikluse paremusjärjestuse ja ülevaate vaatajaskonnast. Maksate mõne selle edasijõudnute aruande eest.
 • SEO raamat: Lehe sarnasuse võrdlusriist: kasutage seda teenust konkurentide lehtede pealkirjade, metateabe ja tavaliste fraaside võrdlemiseks.
 • Google AdWordsi märksõna tööriist: Ärge jätke seda teenust vahele. Selle abil saate analüüsida märksõnu ja nende märksõnade poolt genereeritud liiklust. Selle abil saate hinnata, kui palju teie reklaam reklaamide klõpsu eest maksab.
 • DomainTools: Whois: vajate vaid konkurendi URL-i. Saate selle domeeni kohta täieliku ülevaate.
 • SpyFu: Selle tasulise teenuse abil saate näha, milline AdWords ja märksõnad teie konkurentide jaoks sobivad. Saate vältida nende tehtud vigu. See on nagu see, kui kõik teie konkurendid teevad teie eest 79 000 kuus kuus turukatsetusi.

4. Monetiseerimisstrateegia uurimine

Kas tulu on teie veebisaidi edu üks mõõdupuu? Mõelge ühele neist kolmest strateegiast:

 • 1. Liikmesuse sait. Külastajad registreeruvad, et pääseda juurde teie sisule. Nad ostavad konkreetseid tooteid või teenuseid.
 • 2. Tellimused või tasuline sein. Külastajad maksavad korduvat tasu, mis annab neile juurdepääsu kogu sisule kuni tellimuse lõppemiseni.
 • 3. Müüge sisu. Sellel peab olema väärtus ja see peab olema asjakohane. Saate oma veebisaidil tooteid endiselt müüa, isegi kui teil pole oma. Saage mõne teise brändi toodete sidusettevõtteks. Te teenite iga müügi eest komisjonitasu. Kui hakkate just oma veebisaidi rahaks tegema, võib see valik teile sobida. Sidusprogramme on lihtne leida. Tehke otsing oma veebisaidi põhiteemaga, millele järgneb sõna „sidusprogramm”.

5. Eelarve määramine

Realistliku eelarve määramine algab ideest, mida sait teeks. Vaadake kolme põhivaldkonda:

 • Kujundus. Kui palju kohandamist soovite? Kas tavaline WordPressi teema töötab? Kas vajate kohandatud disaini juba maast madalast? Peamine eelarvetegur on siin tõenäoliselt graafikavajadus.
 • Sisu. Kui palju ainulaadset sisu vajate? Sisu on copywriting.
 • Funktsionaalsus. Esitage endale järgmised küsimused, et määrata kindlaks oma veebisaidi toimimise kulud:

Kas vajate enamat kui põhilist kontaktvormi?
Kas soovite pakkuda allalaadimist??
Kas soovite jälgida vormide müügivihjeid??
Kas vajate e-kaubandust ja kui jah, siis milliseid maksevõimalusi??
Kas soovite oma saiti otsingumootoritele optimeerida (SEO)?
Kas vajate W3C või muud vastavust??

Lisage nende kolme valdkonna eelarverea üksused sellele veebisaidi põhikomponentide ja kulude lisaloendile:

 • Domeeninimi – 10 dollarit aastas
 • Hosting – 10–100 dollarit aastas (sõltuvalt liiklusest ja hostimisteenustest)
 • Veebi planeerimise, kujundamise ja arendamise aeg – 60 tundi ja rohkem
 • Veebisaidi jätkuv hooldus – 500 dollarit aastas ja rohkem
 • Veebisaidi turundamine veebis – 750 dollarit kuus ja rohkem

Nende kulude kogusumma annab teile üldise ettekujutuse oma veebisaidi loomise ja hooldamise maksumusest. Teil on oma eelarve.

6. Domeeni registreerimine

Domeeninime hankimine hõlmab nime registreerimist organisatsioonis nimega ICANN. Kasutate selleks domeeninimede registripidajat. Maksate neile registreerimistasu, mis selle nime eest maksab umbes 10–35 dollarit.
Teie valitud registripidaja on isikliku valiku küsimus. Küsige tuttavatelt soovitusi. Veenduge, et nad oleksid ICANNi akrediteeritud.

Registripidajad teenivad oma raha, makstes lisandväärtusteenuste eest. Võtke aega, et aru saada, mida pakutakse. Lugupeetud registripidajad:

 • Ärge kunagi varjake tasusid.
 • Andke teile otsene juurdepääs oma Whois-kirjetele, registripidajate lukudele ja autoriseerimiskoodidele.
 • Esitage kogu DNS-i sätted, näiteks hostinimede kirjed, e-posti vahetajad ja nimeserverid.
 • Pakkuge tasuta whois-e-posti privaatsusteenust.
 • Ärge kunagi müüge oma andmeid kolmandatele osapooltele.
 • Juurdepääs telefoni teel juhuks, kui teil on tehnilisi probleeme.

7. Veebimajutus

Mõelge veebimajutusele kui oma veebisaidi leviedastusele. Kui teie hostimisteenus ei tee head tööd, kajastub kogemus teile. See võib tähendada isegi saamata jäänud tulu. Mõni aasta tagasi langes Amazoni veebisait veebimajutusega seotud probleemide tõttu 40 minutiks. Hinnanguliselt läks neile kadunud müük maksma üle 4,7 miljoni dollari.
Ükski hostiettevõte ei saa garanteerida 100% tööaega, kuid see peaks pakkuma keskmiselt vähemalt 99% tööaega.

Teie veebimajutusteenuste pakkuja peaks liikluse kasvu tagamiseks suutma skaleerida. Võite alustada jagatud serveriga ja vahetada pühendatud serverite poole, kui olete veojõu saavutanud.

Kui soovite tehniliste probleemide korral soovite kiiret reageerimist ja tuge. Otsige parimat veebimajutusteenuste pakkujat, kes pakub juurdepääsetavust ööpäevaringselt. Tehke taustakontroll. Vaadake klientide tagasisidet. Esitage küsimusi, kui te ei saa oma teenuse taseme lepingust midagi aru.

Sa saad selle, mille eest maksad. Odavaim veebi pakkuja ei pruugi olla parim valik.

8. Avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteemide (CMS) kasutamine

Mõned maailma suurimad veebisaidid töötavad sisuhaldussüsteemide abil. See on arvutirakendus, mis võimaldab sisu avaldamist ja haldamist keskliidese kaudu.
Teie veebisaidi peamine eesmärk määrab ära, kas vajate CMS-i. Kas meeskond lisab veebisaidile sisu? CMS-süsteemid võimaldavad koostööd ja töövoogude juhtimist. Siin on 4 populaarseimat Google’i hinnangu järgi.

 • WordPress. Ligi veerand kõigist Interneti veebisaitidest töötab selle CMS-iga. Peaaegu iga veebisait saab kasutada WordPress CMS-i. Avatud lähtekoodiga teemad muudavad muude funktsioonide integreerimise lihtsaks. Funktsioonide laiendamiseks on palju pistikprogramme.
 • Joomla. See avatud lähtekoodiga CMS-platvorm on PHP-põhine ja kasutab sisu salvestamiseks MySQL-i andmebaasi. Nagu WordPressis, on ka tuhandeid kohandatud kasutuseks mõeldud malle.
 • Magento. See platvorm töötab kõige paremini e-kaubanduse veebisaitide jaoks. Magento kasutab Zend PHP andmebaase ja MySQL. Paljud veebisaitide ehitajad kasutavad Magentat, kuna see loob saite mobiilseadmetele.
 • Drupal. See CMS on paindlik ja seda eelistavad inimesed, kes soovivad kohandatud veebisaite. See on Valge Maja ja NASA jaoks piisavalt turvaline ja töökindel. Puuduseks on see, et see pole nii kasutajasõbralik kui WordPress või Joomla.

9. Hostitud veebisaitide ehitajate uurimine

Turul on palju veebisaitide ehitajaid. See võib otsustada üliväga. Keskenduge oma hinnangul sellele, milline neist sobib teie vajadustele kõige paremini, tuginedes:

 • Millist välimust, tunnet ja funktsioone soovite.
 • Kui palju aega, vaeva ja raha teil on.
 • Ükskõik, kas katsetate või soovite midagi kestvat.

Siin on mõned populaarsemad veebisaidiehitajate valikud:

Kui soovite luua tasuta veebisaidi, pöörduge rabavalt poole. Silmatorkavalt loob ilusaid ja lihtsaid saite. Reklaami eemaldamiseks minge üle tasulisele versioonile. Looge ajaveebipõhine veebisait WordPressis. Mõlemal juhul võtab teie sait alamdomeeni. Muidu tasuta saidi hind on väike.

Kui alles hakkate oma veebisaidilt müüma, siis valige Weebly või SquareSpace. Weebly on odavam, kuid mallid pole hästi disainitud. Ruuturuum maksab rohkem, kuid mallid kutsuvad esile keerukust ja luksust.

Kui suhtute oma veebipoodi tõsiselt, uurige Shopify-d. See on skaleeritav ja toetab kasvu.

10. Kohandatud veebidisain vs veebisaidi mallid

Kohandatud veebisait on välja töötatud nullist. Teie ainulaadsed spetsifikatsioonid määravad teabe arhitektuuri, graafika, funktsioonid ja administratiivse tausta. Kas teil on väljakujunenud kaubamärgijuhised, mis kajastavad seda, kes te ettevõttena olete? Kohandatud lahendus on teie jaoks.

Kohandatud lahenduste kasutuselevõtuks on vaja kuud. See ei pruugi toimida, kui soovite kohe alustada või kui teil on piiratud eelarve. Malli sait võib pakkuda head alternatiivi.

Kui olete alles alustamas, ei pruugi teil vaja olla veebisaidi teatud osi. Eelnevalt ehitatud või mallipõhine sait on suurepärane valik. Erinevalt nende kohandatud kaaslastest sisaldavad mallid ainult põhifunktsioone. Mõningad kohandamised on võimalikud.

Kui hindate tugeva veebidentiteedi mõju, saab kohandatud veebidisain rohkem kasu teie brändist. Kohandatud kujundused võivad olla kallid. Enamikku malle on lihtne skaleerida.

11. Puhas disain

Julged ja puhtad kujundused juhivad tähelepanu ja muudavad sirvimise kasutajatele lihtsaks. Bold teeb avalduse. Tihedad veebisaidid panevad kasutajad põrgatama, enne kui saate võimaluse öelda neile, mis te olete. Lihtne puhas disain aitab ka õigetel asjadel silma paista.

Puhas disain järgib lihtsat põhimõtet: vähem on rohkem. Vältige liiga erineval viisil esitatud teabe kasutamist. Öelge, mida peate ütlema, kuid öelge hästi.

 • Kasutage tühikut. Keskenduge põhielementidele ja eemaldage ülejäänud. Valge ruum muudab kasutaja jaoks sisu seedimise lihtsamaks.
 • Koguge kõik ideed ühele või kahele graafikalehele ühel lehel. Piltidel peab olema tugev visuaalne mõju, olenemata sellest, kas tegemist on värvi või nende saadetud sõnumiga.
 • Mängige kontrastidega. See aitab teil teavet välja tuua. Lisage kontrastsus, kui kasutate puhta kujunduse jaoks tühikut.

12. Värviskeemi valimine

Kas teie kaubamärk on juba olemas? Teil on juba oma värviskeem. Kui seda pole, siis on teil rohkem võimalusi.
Värv mõjutab psühholoogiat. Selle juhendi abil saate otsustada, milline peamine värv teie jaoks sobib.

Seejärel järgige reeglit 60-30-10. See töötab sise- ja moeloojate jaoks ning sama hästi ka veebidisaini alal. Valige kolm erinevat värvi ja kasutage neid suhtega vastavalt 60%, 30% ja 10%.

 • 60% on teie saidi peamine värv ja määrab tooni.
 • 30% peaks kontrastiks 60% -ga, et luua silmatorkav efekt.
 • 10% on teie aktsentvärv. See täiendab kas peamist või sekundaarset värvi.

Tehke kas 60% või 30% neutraalne värv. See annab teile kahe ülejäänud värvi jaoks kõige rohkem valikuvõimalusi.

13. Brändi identiteedi arendamine

Mõtlema brändi identiteet väärtuste ja ideede kogumina, mida soovite, et inimesed teie veebisaidiga seostaksid. Kujundus aitab teil neid ideid väljendada.

Teie sisu kvaliteet kajastab teie kaubamärki. Investeerige heasse graafikasse ja fotograafiasse. Ärge räigelt kirjutage.

Kas fondid kajastavad teie brändi isikupära? Valige mitte rohkem kui kolm kirjastiili. Neid seostatakse teie kaubamärgiga.

Teie identiteet pole kiire asi. See areneb aja jooksul. Kuid te ei soovi sellest kaugemale minna, kui see on paigas. Koostage stiilijuhend, et jälgida kõiki värve ja disaini puudutavaid otsuseid. Vaadake seda iga kord, kui loote uut sisu.

14. Veebitüpograafia

Enamik veebist leitavat teavet on tekst, seega on oluline mõista, kuidas see on esitatud.
Tüpograafia taga on terve teadus. Eriti veebisaitide jaoks. Fondid käituvad ekraanidel erinevalt kui paberil. Loe selle kohta lähemalt siit.

Siin on mõned tüpograafia parimad tavad:

 • Pealkirjade jaoks kasutage võrdset serifide ja sans-serif fontide tasakaalu.
 • Kasutage korpuses rohkem sans-serif fonte.
 • Piirake tekstirea pikkust 84 tähemärki.
 • Kasutage tundlikku tüpograafiat.

15. Omadused ja funktsionaalsus

Saate selle muuta 10 parimaks loendiks. Veenduge, et teie veebisait teeks järgmist:

 • 1. reageeriv. Ekraan peab kompenseerima ekraani suurust.
 • 2. Lihtne kasutada. Ärge saage navigeerimisega targaks. Tehke see lihtsaks ja ilmseks.
 • 3. Uuendage sisu regulaarselt. Üks lihtne viis selle saavutamiseks on ajaveebi kasutamine.
 • 4. Hoidke iga lehe kõige olulisemaid elemente kerimise kohal.
 • 5. Kasutage pliimagneteid. Soovite e-posti aadressi, seega andke külastajatele selleks midagi.
 • 6. Optimeerige kiiruse jaoks. Teie külastajad ei oota aeglaste lehtede laadimist. Google karistab teid ka madalama asetusega.
 • 7. Kasutage CMS-i, et aega kokku hoida ja sisu kiiremini üles ehitada.
 • 8. Kasutage analüütikat. Ainuke viis oma veebisaidi andmete kasutamiseks on selle täiustamine.
 • 9. Juhendage oma külastajaid. Ärge arvake, et nad teavad, mida teha. Kui soovite, et nad klõpsaksid või keriksid, andke neile sellest teada.
 • 10. Integreerige sotsiaalmeedia. Need saidid on sama võimsad kui Google. Te ei saa endale lubada, kui jätate nad oma veebisaidile katmata.

16. Saidi struktuur

oma veebisaidi struktuur aitab külastajatel astuda samme teie pakutavate toodete või teenuste ostmiseks. Tehke see neile lihtsaks. Selleks looge selge saidi struktuur, mida on lihtne navigeerida. See järgib sisu hierarhiat ning on külastajatele loomulik ja intuitiivne.

Siin on mõned parimad tavad, mida meeles pidada:

 • Mida lähemal oma kodulehele olete, seda üldisemalt peaksid teemad olema. Teie saidi peasektsioonid peaksid värvima laia pildi. Kasutage neid vestluse alustamiseks ja külastajateni sisse meelitamiseks.
 • Pealõiked peaksid vastama teie peamistele pakkumistele, toodetele ja teenustele.
 • Alustage jaotiste märgistamisega. Töötage nende täpsustamiseks kogu saidi arengu jooksul. Katsetage ja muutke loomuliku voolu soodustamiseks. Optimaalsete siltide saamiseks viige läbi märksõnauuringud.
 • Kasutage oma veebisaidi saidiotsingust saadud analüüse, et näha, mida inimesed otsivad. Muutke need üksused juurdepääsetavaks, nii et kasutajad ei pea neid otsima.
 • Ärge katke sisu. Koondamine kahjustab kasutajakogemust. Otsimootorid karistavad teid ka selle eest.
 • Jaotiste nimed ja saidi voog peaksid olema selged ja kõigile mõistlikud. Mitte ainult sina.

17. Navigeerimine ja kasutatavus

See on kriitiline. veebisaidi navigeerimise kujundus on suur mõju õnnestumisele või ebaõnnestumisele. See mõjutab liiklust ja otsingumootorite paremusjärjestust. See mõjutab konversioone ja kasutajasõbralikkust.

 • Kasutage standardset vertikaalset või horisontaalset navigeerimist. See on vaatajatele juba tuttav. Te ei soovi neid segadusse ajada.
 • Ärge rippmenüüdega hulluke. Need aitavad kõige paremini kasutajatel suurest loendist valida.
 • Ärge laadige oma kodulehe navigeerimist üle. See on külastajatele segane ja kahjustab teie SEO-d.
 • Kasutage nuppude asemel tekstilinke. Nad on otsingusõbralikumad ja laadivad kiiremini.

18. Vastuvõtlik veebidisain

See on üks olulisemaid asju, mida peate oma veebisaidile lisama.

Vastuvõtlik veebidisain võimaldab veebisaidi paigutusi selle kasutamise korral ekraanil muuta. Arvuti laiekraanil kuvatakse palju veerge. Mobiilseadmega mitte. Vastuvõtlik disain parandab selle.

Vastuvõtlik disain on teie külastajatele hea ja teie jaoks hea. See muudab ka Google teiega paremaks. Google annab kõrgema auastme saitidele, mis on loodud mitme seadme toeks.

19. Kutse tegevusele

A tegevusele kutsumine (CTA) on teie veebisaidi nupp või link. See ajendab potentsiaalseid kliente juhtima. See viib inimesi sisu juurde, mida nad näha tahavad.
CTA peaks olema:

 • Visuaalne. Kaaluv pakkumine kasutab graafikat.
 • Lühidalt. Hoidke seda kuni viis sõna.
 • Tegevusele orienteeritud. Alustage tegusõnaga.
 • Kontrastses värvitoonis. Pange see silma paistma.
 • Piisavalt suur, et kaugelt näha. See peab tähelepanu juhtima.
 • Lihtne mõista ja selge. Mida saab külastaja, kui ta klõpsab teie CTA-l?

20. Jõudlus ja kiirus

Kiire lehe laadimise kiirus võimendab külastajate kaasatust. See suurendab säilitamist ja suurendab müüki. Veebisaidi hetkeline reageerimine toob kaasa suuremad konversioonimäärad. Lehe laadimisega viivitamine ühe sekundi võrra vähendab klientide rahulolu 16%.
Toimivuse optimeerimiseks ja kiiruse suurendamiseks saate teha järgmisi asju.

 • kõik õige vormingu, suuruse ja tihendusega pildid.
 • CSS-koodi optimeerimine. Vähem koodirida tähendab vähem töötlemistsüklit. See suurendab veebisaidifailide tõhusat kohaletoimetamist taotlevatele brauseritele.
 • Kasutage võimalikult vähe pistikprogramme. Need halvendavad jõudlust.
 • Andmebaaside optimeerimine.
 • Kasutage tarkvaraga veebi vahemällu salvestamise eeliseid, kui teie pakkuja ei paku serveripoolset vahemälu.
 • Kasutage sisu edastamise võrke (CDN). See parandab teie toimivust ja teie lehereitingut.

21. Kohapealne ajaveeb

Blogi toob teie veebisaidile rohkem külastajaid. Iga ajaveebi postitus on teie veebisaidi järjekordne indekseeritud leht. See on veel üks võimalus näidata üles otsingumootorites.

Blogid on lemmik asi, mida sotsiaalmeedias jagada. See on teie jaoks rohkem kokkupuudet.
Teie ajaveeb aitab luua teid või teie ettevõtet autoriteediks. Kasulik sisu meelitab rohkem kliente.

22. Algne sisu

Algse sisu loomine on aeganõudev ja kallis. Harjutage selle üle kaebama, kuid ärge kunagi lõpetage. Siin on miks.

Otsingumootorid järjestavad teie veebisaidi vastavalt teie saidile pandud sisu asjakohasusele. Sellepärast on nii oluline oma veebisaitidele originaalsisu panna. Kui te oma sisu ei värskenda, kaotavad kasutajad teie saidi vastu huvi. Muutke või täiustage oma sisu regulaarselt. Otsimootorite ämblikud indekseerivad teie sisu sagedamini. Teie otsingutulemid paranevad.

23. Otsingumootori optimeerimine (SEO)

Google ja teised otsimootorid ei avalda oma algoritme. Seda on võimatu täpselt teada kuidas oma veebisaiti optimeerida neile. Vaatamata sellele on siin mõned asjad, mida saate nähtavuse suurendamiseks teha.

 • Kasutage oma saidil ainulaadset, kvaliteetset ja asjakohast sisu.
 • Kontrollige oma metaandmeid. Veenduge, et see korreleerub teie märksõnadega.
 • Lisage märksõnad oma lehe URL-idesse.
 • Vältige sisu dubleerimist. Google alandab teie asetust.
 • Ärge kunagi lõpetage uue sisu lisamist.

24. Sotsiaalse meedia integratsioon

Sotsiaalmeedia ja teie veebisait peaks tegema koostööd teie veebibrändi reklaamimiseks.

Muutke oma sisu jagatavaks sotsiaalse jagamise nuppudega. Need aitavad teil suurendada oma sisu teadlikkust. See parandab ka kasutajakogemust. Külastajad tahavad jagada.

Lisage ainult teile olulised sotsiaalsed võrgustikud. Suurendate sisu jagamise tõenäosust. Pange sotsiaalse jagamise nupud oma lehtede ülaossa, alumisse serva või küljele.

Enamik kasutajaid eelistab sotsiaalse sisselogimisega saidile sisse logida. Suurendate veebisaidi registreerimise konversioonide arvu ja säilitamist. See lühendab registreerimisprotsessi. See suurendab vestluste arvu.

25. Tõhus saidi turvalisus

Elektroonilised vargad on nähtamatud ja kiired. Nad soovivad kliendiandmeid ja krediitkaarditeavet. Teil on seaduslik kohustus kaitsta neid andmeid varguse eest. Peate teatama ilmnenud oma saidi turvarikkumistest.

 • Olge häkkimisohtudega kursis.
 • Hoidke juurdepääsu kontroll ja võrgu turvalisus võimalikult kitsad.
 • Installige veebirakenduse tulemüür ja peitke administraatori lehti otsingumootorite eest.
 • Kasutajate isikliku teabe edastamiseks kasutage krüptitud SSL-protokolli.

26. Jälgimine ja analüüs

Kuidas külastajad teie veebisaiti kasutavad? Ainus viis teada saada on neid jälgida ja andmeid analüüsida.

Google Analytics on mis tahes suurusega ettevõtete veebianalüüsi tööriistade standard. Mis kõige parem, see on tasuta. Google Analytics on üks kõige jõulisemaid ja võimsamaid analüüsivahendeid. See aitab teil mõista, mida külastajad teie saidil teevad.

Muud tasulised tööriistad, näiteks CrazyEgg, pakuvad rohkem teavet. See, mida te väljaspool Google Analyticsit kasutate, sõltub teie eelarvest.

27. Põhjalik saidi saidiplaan

See pole teie vaatajate jaoks. Kuid põhjalik saidiplaan on kellelegi sama oluline.
Saidikaardid pakuvad otsimootoritele väärtuslikku teavet. See ei aita teie järjestamist, kuid see annab otsimootoritele teada, mida kõigepealt järjestada.

Teie veebisaidil peab olema XML-saidikaart kui teie veebisait on uus ja soovite, et otsingumootorid teid leiaksid.

28. Piltide veenvus

Valede piltide kasutamine võib vähendada lugejaskonda. Piltide ja teksti koostöö toimib järgmiselt:

 • Asetage pilt pealkirja kohale. See võib artikli lugejaskonda suurendada kuni 10%.
 • Inimesed loevad piltide all pealdisi keskmiselt 300% rohkem kui keha koopia ise.
 • Kujutised, millel puudub selge tähtsus, on ruumi raiskamine. Veenduge, et see meeldiks teie sihtrühmale. Pildid peavad rõhutama teie teema kõige olulisemat aspekti.
 • Ilmsed stock-fotod on veebisaitide külastajatele suured pöörded.
 • Uuringud näitavad, et veebisaitide vaatajatele ei meeldi rahvahulga kaadrid. Samuti ei armasta nad nägusid, mis on suurenenud üle tegeliku suuruse.

29. Veebisaidi hooldus

Te saate oma auto eest regulaarset hooldust. Ka teie veebisait vajab seda. Aeg hooldustööde kavandamiseks on enne, kui isegi alustate. Looge kontrollnimekiri, mis sisaldab:

 • Regulaarsed varukoopiad.
 • Tarkvarauuendused, eriti kui kasutate CMS-lahendust.
 • Kontrollige, kas lingid pole katki.
 • Parandage vorme nii, nagu nad peaksid.
 • Vaadake üle ja lahendage veebiserverist saadetud e-kirjadega seotud probleemid.
 • Eemaldage rämpsposti kontod ja kommentaarid.
 • Kontrollige veebisaidi laadimiskiirust.
 • Vaadake üle oma otsingu nähtavus.

Võtke aega, et seda õigesti teha

Muidugi soovite, et teie veebisait oleks võimalikult kiiresti üles töötatud! Kogu see planeerimine tundub nagu aeglustaks asju lihtsalt aeglaselt. See on tõsi. Kõik need 29 asja, mida tuleks kaaluda, tähistavad kavandamise nädalaid või isegi kuid.

See on hästi kulutatud aeg. Pea seda oma veebisaidi aluseks. Suured asjad on üles ehitatud kindlale alusele.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map