Ako spustiť internetový obchod

Uvažovali ste o spustení vlastného internetového obchodu? Predpokladá sa, že predaj online bude zasiahnutý 1,5 bilióna dolárov do roku 2018. To, čo mnohých ľudí drží späť, je však neistota, ako vytvoriť a udržiavať online trh.


Vytvorenie internetového obchodu je lacnejšie a ľahšie, ako si myslíte. Ak máte produkt, ktorý chcete predať, online obchod je skvelý spôsob, ako otestovať jeho predaj a ďalšie položky a zistiť, aký je dopyt.

Aj keď môžete predávať veci na webových stránkach, ako sú Amazon, Ebay a Etsy, nastavenie vlastného internetového obchodu vám umožňuje mať úplnú kontrolu nad brandingom a stavať na premávke v čase namiesto toho, aby ste stratili pravidelných zákazníkov konkurentom aj na týchto stránkach..

Ak chcete nastaviť a spustiť úspešný internetový obchod, mali by ste najskôr zvážiť niekoľko vecí.

Začíname s internetovým obchodom

Contents

VYHĽADÁVANIE ZISKOVÝCH VÝROBKOV

Keďže je vaším cieľom pravdepodobne zarobiť peniaze, musíte najskôr nájsť produkt, ktorý bude pre vás výhodné predať. To znamená, že si musíte vybrať výrobky, ktoré sú žiadané a ktoré majú primeranú maržu zisku medzi cenou, ktorú môžete kúpiť / vyrobiť, a cenou, ktorú bude trh znášať.

Výber výklenku pre váš internetový obchod

Jedným z najťažších rozhodnutí, ktorým budete čeliť, je to, čo chcete pre svoj internetový obchod. Je dôležité zvoliť si úzku medzeru, ktorá vám pomôže predať svoju značku, ale je dostatočne široká, aby vám umožnila rozšíriť si ďalšie príslušenstvo / produkty.

Výber segmentu produktu, ktorý súvisí s vášňou alebo záujmom, ktorý máte

Ak nenávidíte varenie, predaj kuchynského príslušenstva pravdepodobne nie je pre váš internetový obchod tou najlepšou voľbou. Na druhú stranu, ak máte radi všetko varenie, potom predaj najlepších hrncov a panvíc na trhu vám poskytne vynikajúce východiskové miesto, z ktorého sa môžete rozšíriť na kuchynské pomôcky a dokonca aj korenie a chuťové prísady..

Zbierame výklenok, kde môžete pridať hodnotu

Jednou z kľúčových zložiek zisťovania výklenku pre váš internetový obchod je výber toho, kde môžete pridať hodnotu. Ako uvádza Andrew Youderian vo svojom článku o eCommerce Fuel, ak sa pokúsite konkurovať Amazonu v oblasti stanovovania cien, pôjdete z podnikania.

Namiesto toho musíte zaistiť, aby ste zákazníkom ponúkli niečo hodnotnejšie ako Amazon. Riešenie? Odpovedzte na otázky zákazníkov a vzdelávajte zákazníka s vynikajúcim obsahom. Najprv musíte pochopiť problém, ktorému čelí váš zákazník, ponúknuť spôsob, ako tento problém vyriešiť a objednávky budú nasledovať.

Výber medzeru na trhu, ktorá má priestor na rast

Nezameriavajte sa iba na jednu alebo dve veľké lístky, ktoré vám poskytnú vysokú návratnosť ziskov. Je to skvelé, keď nový zákazník navštívi vaše stránky, ale ako sa chystáte uviesť na trh svoju súčasnú zákaznícku základňu?

Vyhľadajte trh, ktorý obsahuje doplnky a doplnky, ktoré môžete vytvoriť, aby ste dosiahli tieto následné tržby. Jedným z príkladov by bolo fotografické vybavenie. Počiatočný nákup špičkovej kamery DSLR je veľký a prinesie vám veľké zisky, ak ho predáte. Svoj predaj online však môžete ďalej rozšíriť ponúkaním príslušenstva k fotoaparátu. Môžete predávať šošovky, bleskové nástavce, remene, tašky, statívy atď.

Zacielenie na správny typ zákazníkov

Je dôležité, aby ste určili primárny typ zákazníka, na ktorého chcete zacieliť. Toto sú ľudia, ktorým môžete pre svoje životy priniesť pridanú hodnotu. Jedným z príkladov by bol modelársky nadšenec pre automobily. Mohol by byť ochotný minúť peniaze na usporiadanie častí svojich modelov automobilov, na vynikajúcu novú farbu alebo dokonca na knihy a informácie, ktoré mu pomôžu vylepšiť koníček. Kľúčom je nájsť zákaznícku základňu, ktorá je zaneprázdnená výklenkom.

Zákazníci môžu zahŕňať:

 • fanúšikov
 • Majitelia firiem
 • profesionáli

Budete tiež chcieť vziať do úvahy všetky aspekty tejto zákazníckej základne, napríklad pohlavie, disponibilný príjem a vek. Majú dostatok ďalších peňazí na to, aby investovali do toho, čo predávate vo vašom internetovom obchode?

Nájdenie správnych produktov na predaj

Po zúžení vášne musíte zistiť, ktoré produkty sa majú predávať. Andrew Youderian navrhuje hľadať produkt, ktorý vám umožní pridať pridanú hodnotu. To znamená jednoducho to, že to ľudia potrebujú a nejakým spôsobom im pomôžu alebo nejakým spôsobom zlepší život.

V 4-hodinovom pracovnom týždni Tim Ferriss, odporúča vybrať produkt s cenou medzi 100 – 200 $. Dôvod, prečo je to ideálny rozsah, je ten, že je dosť veľký na to, aby marže boli správne, ale aby ste stále poskytovali hodnotu.

Musíte tiež vziať do úvahy skutočnosť, že v uvedenom cenovom rozpätí budete predávať viac položiek. Čím vyššia je cena položky, tým nižší je konverzný pomer. Väčšina ľudí je ochotná minúť 100 až 150 dolárov online. Youderian okrem toho poukazuje na to, že výrobky s vyššími cenami hovoria o kuchynskom spotrebiči s hodnotou 1 000 dolárov, ktoré často majú nižšie ziskové rozpätie.

Môžete teda zarobiť 30 dolárov za modul gadget 100 dolárov, ale iba 100 dolárov za zariadenie s 1 000 USD. To znamená, že položka 100 USD vám poskytne 30% ziskové rozpätie a budete ich predávať viac, ale zariadenie s 1 000 USD vám poskytne iba 10% zisk a predáte menej.

Je tiež dôležité pokúsiť sa nájsť produkt, ktorý už predávajú všetci ostatní. Vyhľadajte jedinečné produkty, ktoré nikto iný neponúka, a vy aspoň na chvíľu zatarasíte trh. Jedným zo spôsobov, ako objaviť výrobky na predaj, je zúčastniť sa na obchodných výstavách vo vašej oblasti.

Vyhodnotenie dopytu po vašich produktoch

Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie o produktoch, ktoré chcete predať, dôkladne vyhľadajte online konkurentov. Kto predáva rovnaké alebo podobné výrobky? Dokážete efektívne konkurovať tejto spoločnosti? Ak sú ľahko rozpoznateľné meno a majú najlepšie umiestnenie vo vyhľadávačoch, môže byť váš internetový obchod všimnutý skutočnou výzvou..

Vyhodnotenie dopytu po produkte

Nájdite si čas na overenie, či existuje primeraný dopyt na trhu pre produkt, ktorý chcete predať.

Ak sa rozhodujete medzi niekoľkými produktmi, vykonajte nasledujúce úlohy:

 • Otestujte názov produktu pre záujem o kľúčové slovo. Ktoré produkty získajú viac vyhľadávaní? Mnoho vyhľadávaní názvu produktu môže naznačovať veľký záujem.
 • Skontrolujte webové stránky sociálnych médií, aby ste zistili, či v produkte nie sú nejaké príspevky a koľkokrát sa tieto príspevky páčia a zdieľajú.
 • Vyskúšajte službu Trendy Google a zistite, či téma nemá tendenciu stúpať, klesať alebo zostať stabilná.

Potvrdzuje sa geografický dopyt

Teraz, keď ste sa zamerali na trendy a saturáciu kľúčových slov a viete, že ľudia skutočne hľadajú produkt, ktorý chcete ponúknuť, vykopajte trochu hlbšie a zistite, kto presne sú títo ľudia. Produkt bude občas obľúbenejší v jednej zemepisnej oblasti ako v inej. Napríklad, ak predávate škrabku na predné sklo, bude sa lepšie predávať tam, kde je zima predĺžená sezóna.

Je dôležité uistiť sa, že najväčší dopyt po vašom produkte je v oblasti, kam môžete ľahko poslať. Ak sú náklady na prepravu príliš neprimerané, môže to viesť k zničeniu vášho predaja.

Pomocou trendov Google môžete zistiť, ktoré krajiny hľadajú kľúčové slová súvisiace s vaším produktom a ktoré mestá majú najvyšší počet vyhľadávaní (to môže pomôcť s informáciami o dodaní).

Overovanie sociálnych médií

Mali by ste tiež skontrolovať overenie sociálnych médií, aby ste zistili, koľko sa tam váš produkt dostane. Budete sa chcieť pozrieť na trh a záujem o produkt na viacerých platformách sociálnych médií, aby ste zistili nielen popularitu témy, ale aj to, či ľudia zdieľajú informácie o vašom produkte..

Pomocou stránok ako Topsy môžete zistiť, koľko tweetov je za deň. Povedzme napríklad, že budete predávať konkrétny typ objektívu fotoaparátu zameraného na fotografov z divočiny. Môžete vyhľadať výrazy ako „fotoaparát“, „voľne žijúca zver“ a „vonkajšie“, aby ste videli, čo je trendy.

Hodnotenie potenciálnych konkurentov

Začnite triedením rôznych druhov konkurencie, s ktorou sa pri predaji tohto produktu stretnete. Vráťme sa k príkladu špeciálneho objektívu fotoaparátu. Budete tiež súťažiť s ľuďmi, ktorí predávajú šošovky pre iné typy fotografií, v niektorých prípadoch iné záľuby atď..

Koľko konkurentov je online? Je trh taký plný, že budete mať problém vyčnievať z davu? Je ich len toľko zákazníkov, takže ak dostupnosť prevyšuje dopyt na trhu, pravdepodobne nebudete úspešní.

Tu prichádzajú tieto jedinečné produkty do hry. Čo môžete ponúknuť, že nikto iný neponúka online? Ako to môžete ponúknuť spôsobom, ktorý prináša pridanú hodnotu?

Vyhľadanie zdrojov na predaj

Keď sa rozhodnete, ktoré výrobky chcete predávať v internetovom obchode, musíte nastaviť najlepší spôsob nákupu týchto produktov. Máte niekoľko možností.

 • dropshippers: Týmto spôsobom počkáte, kým si zákazník objedná produkt, a potom zadáte objednávku u veľkoobchodníka, ktorý potom túto položku pošle priamo zákazníkovi..
 • Veľkoobjemové veľkoobchody: Niektoré veľkoobchodné spoločnosti vyžadujú obrovské objednávky, aby vám poskytli slušnú cenovú zľavu na produkte. Niektorí veľkoobchodníci však ponúkajú ľahké hromadné opcie, takže si môžete kúpiť menšie množstvo produktu (napríklad jeden prípad) a znova ho predať za účelom zisku.

Jednou z vecí, na ktorú treba pamätať u zasielateľov aj ľahkých veľkoobchodníkov, je to, že by nemali mať zriadené vlastné internetové obchody, alebo budete priamym predajom nútení súťažiť s nižšími cenami, ktoré môžu ponúknuť. Najlepším riešením je vyskúšať výrobcu produktu ako prvý. Púšťajú loď? Predajú ľahký objem? Keď nájdete výrobcu produktu, ktorý sa vám páči, urobí jednu alebo obe tieto veci, potom ste na ceste k nájdeniu produktov, ktoré musíte predať vo vašom internetovom obchode..

PLÁNOVANIE OBCHODNÉHO OBCHODU

Začnite plánovať podnikanie v elektronickom obchode

Aj keď je lákavé skočiť na prvé miesto, pretože je to „iba“ internetový obchod, ak chcete skutočne uspieť, musíte si naplánovať podnikanie v elektronickom obchode. Keď si to uvedomíte „V roku 2014 bolo v nákupných košíkoch online opustených 4 bilióny dolárov,“ je ľahké pochopiť, prečo musíte ísť s akčným plánom.

Písanie vášho obchodného plánu pre elektronický obchod

Nolo legálna stránka vysvetľuje, že mať podnikateľský plán je dôležité, pretože je základným kameňom budovy. Môže to pomôcť vášmu podniku byť štrukturálne zdravé. Small Business Administration (SBA) ponúka Sprievodca obchodným plánom ktoré vám pomôžu rýchlo napísať vlastný obchodný plán.

Vytváranie marketingovej stratégie elektronického obchodu

Propagácia vášho internetového obchodu je trochu iná ako propagácia kamenného obchodu. Pred slávnostným otvorením sa budete chcieť uistiť, že máte solídnu marketingovú stratégiu v oblasti elektronického obchodu. Budete musieť urobiť niekoľko základných rozhodnutí, napríklad:

 • Kto je vaša cieľová demografická skupina?
 • Na ktorých platformách sociálnych médií chcete byť čo najlepšie zastúpení a ako na nich dosiahnete cieľovú demografickú skupinu?
 • Aký je váš reklamný rozpočet a kde je najlepšie miesto, ktoré ho môže použiť na prilákanie zákazníkov na vaše stránky?
 • Ako zmeníte návštevníkov stránok na zákazníkov?

Jedným z hlavných prvkov podnikania je to, že je oveľa jednoduchšie predať súčasným zákazníkom o 20% viac, ako osloviť nového zákazníka. Preto premýšľajte o ďalších potrebách, s ktorými sa môžete stretnúť pri raste svojho podnikania a získať vernú zákaznícku základňu.

Preskúmanie potenciálnej konkurencie

Ak chcete byť online obchodom pre ľudí, musíte mať pevné pochopenie nielen toho, kto je konkurencia, ale aj toho, čo robia. Mali by ste používať nástroje ako:

 • SEObook – Porovnajte, ako vaši konkurenti pomenúvajú svoje stránky, aké meta informácie používajú a frázy, ktoré sú podobné.
 • Google AdWords – Pomocou tohto nástroja môžete zistiť, akú veľkú návštevnosť získajú určité kľúčové slová. Aj keď sú kľúčové slová iba časťou rovnice, tieto informácie vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, aký typ produktov alebo obsahu chcete pridať na svoje stránky, aby prilákali návštevníkov..
 • SpyFu – Toto je platená služba, ale informácie, ktoré získate, sú vzácne. Môžete ľahko zistiť, čo služba AdWords používa vaša konkurencia. Môžete dokonca vidieť, ktoré boli úspešné a ktoré neboli. Toto je v podstate spôsob, ako sa poučiť z toho, čo robia vaši konkurenti dobre, ako aj z toho, čo pre nich nefunguje.

Okrem používania nástrojov venujte čas aj štúdiu rozloženia webových stránok konkurentov, obsahu, ktorý majú, a akýchkoľvek špeciálnych funkcií, ktoré návštevníkom ponúkajú, ako sú napríklad bulletin alebo kupóny..

Identifikácia vašich cieľových zákazníkov

Jednou z kľúčových zložiek úspešného marketingu pre zákazníkov je zisťovanie, kto sú vaši cieľoví zákazníci. Predtým, ako začnete s výskumom, mali by ste zvoliť konkrétne demografické údaje, na ktoré chcete zacieliť.

Výber konkrétnej demografie pre zacielenie

Poznanie svojho cieľového zákazníka vám umožňuje nielen prispôsobiť marketing, ale dokonca aj prispôsobiť produkty, ktoré sa rozhodnete uviesť vo vašom obchode. To je miesto, kde sa vytváranie užívateľských personas môže skutočne hodiť.

V podstate si vytvoríte profil ideálneho zákazníka pre váš obchod. Odpovedzte na otázky, ako je vek, kde osoba žije, aké sú jej záujmy, ak je vydatá, či má deti, a dokonca aj dôvody, prečo by si mohla kúpiť váš produkt..

Budete chcieť definovať demografické aj psychologické informácie. Demografické informácie zahŕňajú:

 • rod
 • Vek
 • umiestnenia
 • vzdelanie
 • Rodinný stav
 • Ročný príjem
 • Popis práce

Psychologické informácie zahŕňajú:

 • koníčky
 • záujmy
 • Morálka a hodnoty
 • správanie
 • životný štýl

Mali by ste tiež zohľadniť všetkých súčasných zákazníkov, ktorých máte alebo očakávate a ako spadajú do vyššie uvedených popisov.

Vytvorenie profilu zákazníka

Váš zákaznícky profil alebo používateľská osobnosť je vzorom toho, ako vyzerá váš ideálny zákazník. Po zhromaždení vyššie uvedených informácií napíšte krátku životopis pre svojho nápaditého používateľa. Napíšte to ako bio. Môžete dokonca pomenovať svojho posmechu, aby ste si ho udržali osobne.

Po vytvorení používateľskej osoby budete chcieť tieto informácie použiť vo všetkých aspektoch prevádzkovania internetového obchodu. Je váš nápad užívateľkou pracujúcou mamou? Potom pravdepodobne navštívi vaše stránky večer alebo cez víkend. To znamená, že by ste mali spúšťať špeciálne zľavy alebo akcie v čase, ktorý je pre ňu vhodné zúčastniť sa.

Ak ide o konkrétny vek, nezabudnite to pri vytváraní veľkosti písma vášho obsahu. Osobu používateľa môžete použiť na všetko, čo sa týka správania nákupného košíka a dosahovania maximálnych mier konverzie. Čím lepšie pochopíte svojho typického zákazníka, tým lepšie môžete spresniť svoje ciele a nájsť úspech.

Definovanie medzeru na trhu

Keď začínate, zistenie, na ktoré je zameraná, vám môže ušetriť veľa času a peňazí. Nestrácajte finančné prostriedky na reklamu tým, že reklamy zverejňujete ľuďom, ktorí sa nehodia na váš cieľový trh.

Keď začínate, môže byť trochu ťažké určiť, kto sú vaši cieľoví zákazníci. Jedným zo spôsobov identifikácie cieľových vyhliadok je prieskum konkurentov, ako je uvedené vyššie. Napríklad použitie Czech aby ste získali informácie o tom, aké typy ľudí navštevujú webové stránky vašich konkurentov. Toto sú vynikajúce informácie na určenie cieľovej demografickej skupiny.

Tieto informácie sa môžu zmeniť po tom, ako svoj obchod skutočne uvediete do prevádzky. Ďalšie demografické údaje môžete získať tak, že sa zúčastníte prieskumov ankety svojich zákazníkov a študujete štatistické údaje z webovej analýzy pomocou nástrojov na ovládacom paneli webových stránok, ako sú Webalizer a AWStats.

Vytváranie stratégie budovania značky

Vaša stratégia budovania značky definuje váš obchod zákazníkom. Keď preskúmate svojich konkurentov a zistíte cieľovú demografickú skupinu, budete chcieť preskúmať aj všeobecné informácie o tejto demografickej skupine. Môžete použiť nástroje ako Compete.com a Nielson aby určili, čoho sa toto cieľové publikum najviac zaujíma.

Nastavenie vášho elektronického obchodu od seba

Je dôležité, aby ste svoju firmu odlíšili od všetkých ostatných podobných. Aké sú slová, ktoré popisujú vaše podnikanie ako celok? Pokúste sa nájsť slová, ktoré vaši konkurenti nepoužívajú, ale budú hovoriť s vašou cieľovou demografickou skupinou.

Napríklad, ak ste vo svojom výskume zistili, že váš cieľový zákazník je pracujúcou mamou, môže hľadať pomoc, aby zostala na vrchole všetkého, čo musí urobiť. Na oslovenie cieľového publika by ste mohli použiť slová ako „užitočné“ a „šetriace čas“.

Poznanie vašich cieľových zákazníkov

Teraz by ste mali mať celkom dobrý nápad, kto sú vaši cieľoví zákazníci. Vykopajte ešte hlbšie okolo tejto osoby a zistite, čo presne táto osoba chce, keď navštívi váš internetový obchod. Čo hľadá?

Môže existovať viac úrovní vecí, ktoré tento zákazník najviac potrebuje. Postupom času, keď lepšie spoznáte svoju zákaznícku základňu, pravdepodobne budete rozvíjať ďalšie personá, takže viete najlepšie, ako osloviť každý typ zákazníka..

Rozlišovanie vašej značky

Aká je vaša osobnosť majiteľa internetového obchodu? To by sa malo prejaviť vo vašom postoji, o vašich stránkach a dokonca akýmkoľvek spôsobom, ktorý vraciate späť do sveta ako celku. Niektoré spoločnosti sa pýšia tým, že sú šetrné k životnému prostrediu. Čo vás a vašu značku odlišuje? Ako to dokážete, zostane verné vášmu poslaniu.

Vo svojej značke budete chcieť kopať ešte hlbšie. Napríklad, ak sľubujete službu šetriacu čas, čo to znamená? Znamená to, že objednávka je zabalená a odoslaná do hodiny od prijatia? Čo budete musieť urobiť, aby sa to stalo? Koľko zamestnancov budete potrebovať na zamestnanie, alebo si to zvládnete sami?

Môže to tiež zmeniť, či zásielku dáte do rúk výrobcu (dropshipping), alebo si s ňou poradíte sami, aby ste sa uistili, že sa produkt okamžite dostane von..

Prispôsobenie vašej značky

Predstavte si dva rôzne e-maily, ktoré sa nachádzajú v doručených. Jeden e-mail hovorí:

“Hej, Jane.” Chcel som vám len vzdať riadok a ďakujem vám za vašu nedávnu objednávku ABC Widget. Keďže ste milovali program ABC Widget, chcel som vám tiež povedať, že program XYZ Widget je zajtra k dispozícii do polnoci. Ďakujeme, že ste boli lojálnymi zákazníkmi. “

Druhý e-mail hovorí:

„Miniaplikácie XYZ sú k dispozícii zajtra do polnoci. Poďte a kúpte si jeden. “

Na ktorý e-mail budete lepšie reagovať? Svoju značku si musíte prispôsobiť tak, aby vyhovovala potrebám vašich zákazníkov. Patria sem skúsenosti používateľov na vašom webe, e-maily, ktoré posielate, a dokonca aj marketing sociálnych médií. Dokonca aj vaše poslanie by malo byť prispôsobené potrebám vašich zákazníkov.

Pri príprave svojho poslania majte na pamäti túto cieľovú skupinu. Aký problém riešite? Ako súvisí vaša značka? Ako môžete dosiahnuť, aby sa táto značka uchytila ​​v mysliach zákazníkov?

Vývoj jedinečného návrhu na predaj

Jedinečný predajný návrh (USP) vám môže pomôcť odlíšiť sa od konkurencie. Vďaka tomu je vaša značka jedinečná. Ak chcete vyvinúť USP, musíte sa úzko zamerať na svojich zákazníkov alebo ideálnych zákazníkov a na to, čo chcú.

To znamená, že môžete sklamať ostatných. Na tom však nezáleží, ak ste si vybrali aktívne cieľové publikum a dobre im rozumiete. Medzi týmito zákazníkmi si vybudujete lojálne nasledovanie. Silný USP:

 • Spĺňa vysokú potrebu
 • Ukazuje, že poznáte cieľové publikum
 • Možno zhrnúť do vety alebo dvoch

Ak si chcete zapamätať v preplnené trh online sveta, vaša značka musí jednoducho vyniknúť.

Ceny vašich výrobkov pre váš internetový obchod

Zistiť, ako oceňovať výrobky pre váš internetový obchod, aby ste zarobili a zároveň pritiahli zákazníkov, je vyvážením. Služba Shopify ponúka nasledujúce vzorec, ktorý vám pomôže zistiť, ako oceňovať výrobky pre internetový obchod:

„Maloobchodná cena = [(náklady na položku) ÷ (100 – percento prirážky)] x 100“

Takže, len aby som vám dal nápad. Ak chcete dosiahnuť 60% zisk z položky, ktorá vás stojí za nákup 20,00 dolárov, vzorec bude vyzerať takto:

Maloobchodná cena = [(20,00 USD) ÷ (100 – 60)] x 100
Maloobchodná cena = [20,00 ÷ 40)] x 100
Maloobchodná cena = (0,50 EUR) x 100
Maloobchodná cena = 50,00 dolárov

Takže položka, ktorá vás stojí 20,00 dolárov, sa predá za 50,00 dolárov. Budete tiež musieť zistiť, či chcete použiť iba odporúčanú maloobchodnú cenu výrobcu alebo ak potrebujete nejaký produkt presunúť jeho zľavou.

Kľúčom je zaistiť zisk aj po zaplatení akýchkoľvek režijných nákladov, napríklad poplatkov za webhosting a nákladov na zamestnancov.

Určenie ziskovosti

Ako už bolo uvedené, nesmiete sa snažiť konkurovať cenám na Amazone. Spoločnosť Amazon bude ceny so stratou oceňovať iba na to, aby spustila menšie obchody mimo prevádzky. Majú finančné prostriedky a veľkosť, aby to ľahko dosiahli, ale ak sa pokúsite podceniť svoje výrobky, rýchlo prestanete pracovať.

Preto je také dôležité poznať svoje marže. Je dôležité, aby ste poznali svoje marže, aby ste mohli dostatočne nízku cenu, aby ste boli konkurencieschopní, ale napriek tomu sa uistite, že dosiahnete malý zisk.

Poznanie vášho USP

USP znamená jedinečný predajný návrh. Aký je váš jedinečný faktor, ktorý udržiava zákazníkov, ktorí sa sem a tam vracajú? Niektoré USP zahŕňajú:

 • Dobrý zákaznícky servis
 • Doprava zdarma
 • Položky nie sú dostupné inde
 • Zmysel pre charitu

Bez ohľadu na vaše USP je dôležité zistiť, ako sa odlíšite od konkurencie.

Ponúka stimuly

Ďalším dôvodom, prečo je také dôležité pochopiť vaše marže, je to, že potom môžete zistiť, aké stimuly ponúkať svojim zákazníkom.

Umožní vám váš zisk zabezpečiť dopravu zadarmo? Mali by ste ponúknuť polovicu? Možno budete chcieť poskytnúť vodcu straty. Jedná sa jednoducho o produkt, ktorý stratíte predajom peňazí za nízku cenu v nádeji, že sa predajú aj vaše ďalšie položky, ktoré spôsobia zisk..

Ponúka diverzifikáciu produktu

Ak ste si urobili domácu úlohu a dobre rozumiete dopytu na trhu a cieľovému zákazníkovi, budete môcť ľahko diverzifikovať produkty, ktoré ponúkate, aby ste predali ďalšie položky. Môžete tiež jednoducho ponúknuť viac možností pre produkty, ktoré už predávate.

Dobrým príkladom by bolo tričko s krátkym rukávom. Možno začnete jeho predajom v malom, strednom a veľkom a čiernom prevedení. Tu môžete rýchlo diverzifikovať pridaním detských veľkostí, plus veľkostí a rôznych farebných možností.

Nastavenie časového plánu projektu

Mnoho vecí môže ovplyvniť, ako dlho trvá, kým sa váš internetový obchod uvedie do prevádzky. Ak používate platformu, ktorá je pripravená ísť, napríklad Shopify, časová os môže ísť rýchlejšie. Ak však chcete svoj internetový obchod prispôsobiť a vlastným hostiteľom by to trvalo, môže to trvať podstatne dlhšie, kým bude stránka nastavená.

Budete chcieť včas vybudovať:

 • Pred spustením obchodu dokončite testovanie a uistite sa, že všetko funguje správne.
 • Neočakávané problémy, s ktorými sa stretnete, môžu oneskoriť spustenie.
 • Predbežné spustenie propagácie.

Je lepšie plánovať viac času, ako si myslíte, že budete potrebovať. Je oveľa lepšie spustiť trochu skôr ako neskoro.

Odhad nákladov na začatie podnikania v elektronickom obchode

Podľa podnikateľ, základný internetový obchod so šablónami môže bežať už za 250 dolárov mesačne, ale riešenie typu všetko v jednom, ktoré je úplne prispôsobené, môže stáť viac ako 500 000 dolárov ročne. Je zrejmé, že medzi nimi je veľa úrovní. Niektoré z výdavkov, ktoré vám vzniknú, zahŕňajú:

 • Poplatky za registráciu doménových mien a hosting
 • Náklady na webový dizajn
 • Prispôsobenie softvéru elektronického obchodu
 • Obstaranie počiatočného produktu
 • Náklady na cestovanie na obchodné výstavy alebo na stretnutia s výrobcami
 • Náklady na reklamu
 • Šesť mesiacov financovania platenia zamestnancov a akýchkoľvek režijných nákladov

Niektoré poplatky môžete ušetriť začatím malých a rastúcich s rastom vašej firmy. Napríklad pri prvom otvorení nie je potrebné platiť za drahý systém platobných brán. Namiesto toho môžete ľahko použiť PayPal alebo Google Pay.

Potom, ako sa objem vášho predaja zvyšuje, má zmysel platiť poplatky za spracovanie platby kreditnou kartou, pretože vám to ušetrí poplatky za spracovanie, môžete ich pridať do svojho obchodného plánu.

Financovanie vášho elektronického obchodu

Aj keď začnete s najzákladnejším internetovým obchodom, aký si viete predstaviť, budete si musieť účtovať nejaké poplatky. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete financovať svoje podnikanie.

Ak máte produkt, ktorý vyvíjate, môžete použiť Crowdfunding, aby ste prišli s peniazmi na vývoj pôvodného produktu a uvedenie vášho obchodu na miesto. Niekoľko ďalších nápadov, ako zhromaždiť dostatok peňazí:

 • Usporiadajte rôzne fundraiseri online aj off. Predávajte produkty, založte si účet GoFundMe atď.
 • Požiadajte priateľov a rodinu, aby investovali určité percento budúcich ziskov. Vždy však udržiavajte väčšinovú kontrolu nad svojím podnikaním.
 • Vyhľadajte anjelských investorov.
 • Zoberte pôžičku pre malé podniky.
 • Najprv platte mesačne za svoju stránku elektronického obchodu, kým si nebudete môcť dovoliť vyvinúť vlastnú platformu s vlastným hosťovaním.

V niektorých prípadoch je najlepšie začať zmenšovať a umožniť priestor pre rast. V prvých dňoch nového podnikania je dôležitejšie mať dostatok peňažných tokov, aby vaše podnikanie mohlo rásť, ako začať s veľkými.

ZRIADENIE PODNIKATEĽSKEJ SUBJEKTY

Je dôležité, aby ste seba a svoj osobný majetok chránili tým, že pred spustením svojho internetového obchodu umiestnite niekoľko vecí.

Zadanie obchodného mena

Budete si musieť zvoliť právnu štruktúru svojej firmy. Kľúčom je tu zvoliť, aká bude vaša spoločnosť, takže ak niekto na vás zaútočí na právnej úrovni, vy osobne nenesiete zodpovednosť za akékoľvek škody, ktoré musíte zaplatiť..

Môžete vytvoriť spoločnosť S Corp alebo LLC. Najchytrejším krokom je hovoriť s obchodným zástupcom o najlepšej štruktúre pre vaše podnikanie. Dokumentácia na založenie spoločnosti môže byť komplikovaná.

Aj keď sa môžete zaregistrovať vo svojom štáte sami, bude vám trvať mnoho hodín, kým porozumiete dokumentácii a následnej dokumentácii, ktorá sa vyžaduje každý rok. Môže byť nákladovo efektívnejšie ísť do práce a najať si odborníka, ktorý túto prácu zvládne za vás.

Musíte tiež zvoliť názov, pod ktorým chcete podnikať, alebo „podnikanie ako“ (DBA). Keď sa zaregistrujete pre svoju spoločnosť, štátny tajomník spravidla skontroluje databázu, aby sa ubezpečil, že už pod týmto menom neobchoduje žiadna iná firma..

Získanie identifikačného čísla zamestnávateľa (alebo „daňového identifikačného čísla“)

Keďže dodávateľom nechcete prideliť svoje vlastné číslo sociálneho zabezpečenia, musíte sa zaregistrovať na daňové identifikačné číslo svojej firmy alebo na identifikačné číslo zamestnávateľa (EIN). Môžeš zaregistrujte sa online prostredníctvom tohto úradu pre interné príjmy.

Žiadosť o obchodné licencie a povolenia

Aké licencie a povolenia, ktoré potrebujete pre svoje podnikanie, sa líšia v závislosti od toho, kde žijete. Ak chcete zistiť, čo potrebujete, musíte sa poradiť so štátnymi a okresnými úradníkmi. Niektoré typické veci zahŕňajú:

Povolenie na potraviny, ak prevádzkuje potravinársky podnik (môžu existovať aj iné hľadiská týkajúce sa potravín)
Maloobchodná licencia, ktorá vám umožní vyberať daň z obratu pre váš štát

Kľúčom je zabezpečiť, aby ste dodržiavali všetky pravidlá pre váš priemysel a vyberali všetky dane, ktoré váš štát vyžaduje, aby ste ich vybrali.

Otvorenie účtu obchodnej banky

Právne zväčšenie odporúča, aby ste si firemný bankový účet a osobné účty uchovávali oddelene. Existuje mnoho dôvodov, prečo tak urobiť, ale hlavným dôvodom je to, že zachováva transparentnosť vašich finančných prostriedkov na daňové účely, a ak dôjde k všetkým auditom, najprv sa pozrie na váš obchodný účet a nie na váš osobný účet. To môže ušetriť veľa priťažujúcich vecí a nedorozumení.

Vyhľadajte banku, ktorá ponúka niektoré z konkrétnych funkcií, ktoré budete teraz alebo v budúcnosti potrebovať pre svoje online podnikanie, napríklad:

 • Priame vklady
 • Elektronická platba faktúrou
 • Možnosti spracovania kreditných kariet

Dávajte pozor na poplatky, pretože sa môžu rýchlo spočítať, najmä keď práve začínate. Vždy si prečítajte drobnú tlač a uistite sa, že rozumiete štruktúre poplatkov každého otvoreného obchodného účtu.

Otvorenie obchodného účtu na prijímanie platieb kreditnou kartou

Ako je uvedené vyššie, mali by ste vyhľadať banku alebo samostatnú spoločnosť, ktorá vám umožní spracovať platby kreditnou kartou. Účet obchodníka vám poskytuje túto schopnosť pre vaše podnikanie. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete prijímať kreditné karty online, vrátane služby PayPal, keď práve začínate s plnohodnotným obchodným účtom, keď urobíte objem, vďaka ktorému bude platiť sám za seba v úspore poplatkov.

Budete chcieť vyhnúť sa preplatku sledovaním skrytých poplatkov. Prvým krokom je dôkladné prečítanie mesačných výkazov.

Niektoré poplatky, o ktoré by ste sa chceli opýtať a hľadať vaše výkazy, zahŕňajú:

 • Neoprávnené diskontné poplatky
 • Výmenné diferenčné poplatky
 • Minimálne mesačné poplatky (ak nedosiahnete určitú sumu transakcie)
 • Poplatky za hodnotenie PCI
 • Štvrťročné poplatky
 • Inštalačné poplatky
 • Poplatky za predčasné ukončenie (mnoho spracovateľov má požadovanú dĺžku zmluvy)

Kontrola flexibility na spracovanie ďalších predajných transakcií

Ďalšou vecou, ​​ktorú by ste sa mali spýtať skôr, ako sa rozhodnete pre spoločnosť zaoberajúcu sa spracovaním kreditných kariet, je to, ako si s ňou poradí, ak sa váš predaj náhle rozbehne. Majú schopnosť ľahšie spracovať viac transakcií? Aká je štruktúra poplatkov? Ak máte vyššie tržby, poplatky klesajú?

Výber obchodníka s dobrou povesťou

Nakoniec si budete chcieť vybrať obchodníka s vynikajúcou povesťou. Prečítajte si recenzie online a obráťte sa na kanceláriu Better Business Bureau v štáte, v ktorom má spoločnosť sídlo. Niektoré červené vlajky by ste mali venovať pozornosť:

 • Zlý zákaznícky servis (môže to tiež spôsobiť, že svojim zákazníkom nevyzeráte zle)
 • Neplatenie alebo oneskorené platby
 • Príliš veľa skrytých poplatkov
 • Chybné vybavenie

Všimnite si, kto iný používa tú istú spoločnosť na spracovanie transakcií, a neváhajte osloviť tieto spoločnosti a opýtajte sa, či sú so službou spokojné..

NASTAVENIE OBCHODU ONLINE

Teraz, keď máte naplánované plánovanie, je čas sa pustiť do práce na založení elektronického obchodu. Kroky, ktoré musíte urobiť, sú uvedené nižšie.

Registrácia domény

Po výbere výklenku a zaznamenaní mena budete musieť nájsť názov domény, ktorý sa nezíska a ktorý tiež umožní zákazníkom ľahko si zapamätať cestu na váš web. Nie je to také ľahké, ako to bývalo. Možno budete musieť minúť málo peňazí na nákup prémiového názvu domény alebo na kúpu od niekoho, kto má vždy práva na túto doménu.

Očakávajte, že zaplatíte minimálne 15,00 dolárov ročne za bodku. Viac ako pravdepodobné však budete musieť platiť za prémiové meno, ktoré bude ľahko zapamätateľné a vo vyhľadávačoch sa dobre umiestni, oveľa viac..

Pochopenie názvov domén

Webové stránky skutočne žijú na IP adresách alebo serveroch. IP adresa je číslo ktorá označuje, kde sa webová stránka nachádza. Pre ľudí by však bolo ťažké zapamätať si čísla. Namiesto toho registrátori doménových mien ponúkajú ľahšie zapamätateľné mená zložené zo slov (a príležitostne aj čísiel). Takže namiesto toho, aby ste si museli pamätať, že napíšete „54.239.25.200“, musíte si jednoducho zapamätať napísať „amazon.com“.

Okrem .com si môžete vybrať rôzne rozšírenia, ale pretože je predvolená bodka, je pre väčšinu ľudí ľahšie zapamätať si ju..

Dôležitosť výberu správneho názvu domény

Výber názvu domény je podobný ako pomenovanie podnikania v oblasti tehál a mált. Chcete niečo ľahko zapamätateľné, predstaví, o čom je vaša značka, a ktorú nikto iný nepoužíva. .com je najpamätnejší typ mena, ale v Spojených štátoch je .biz solídnou druhou voľbou. V iných krajinách možno budete chcieť použiť výber konkrétneho miesta, napríklad .co.uk.

Ak je to možné, vyhľadajte názov domény s populárnymi kľúčovými slovami. Ak teda skúmate trendy a zistíte, že výraz „argónový olejový kondicionér“ je hľadaným výrazom a môžete získať doménové meno „argonoilconditioner.com“, potom je to šikovný krok.

Niektoré nedávne štúdie to však naznačujú domény s presnou zhodou (EMD) nie sú také účinné ako v minulosti, takže nemusíte utrácať peniaze, nemusíte ich iba zabezpečovať. Ak ho môžete chytiť za rozumnú cenu, urobte tak. Ak je to 10 000 dolárov, možno budete chcieť premýšľať dvakrát.

Názov domény, ktorý je ťažko zapamätateľný, príliš veľa času alebo príliš neobvyklý, si návštevníci vašich stránok budú pamätať ťažko. Ak návštevník vášho webu nezaradí záložku, pravdepodobne ho už nikdy nenájde, pretože si nebude môcť pamätať meno.

Jednou z hlavných výhod pri nákupe EMD je to, že už môže získavať návštevnosť iba z dôvodu frázy v názve v názve. Urobte prieskum a zistite, či stojí za to kúpiť tento názov domény alebo nie. Nezabúdajte však, že všetka premávka na svete vám nepomôže, ak nejde o cielenú premávku.

Výber webhostingovej služby

Ak máte doménové meno, ak si neželáte používať služby ako Shopify alebo Facebook Stores, plánujete si vytvoriť svoj vlastný výkladný priestor, musíte nájsť spoločnosť, ktorá bude hosťovať na vašom webe. Náklady a funkcie sa môžu líšiť. V prípade internetového obchodu sa uistite, že hostiteľská spoločnosť ponúka minimálne:

 • SSL schopnosť
 • Neobmedzená šírka pásma (nikdy nie je úplne neobmedzená, ale je dobré začať)
 • Vynikajúci zákaznícky servis a nepretržitá technická podpora
 • Dostatok priestoru pre vaše stránky rastie pri pridávaní produktov a obsahu

Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie o hostiteľskej službe, nezabudnite dôkladne skontrolovať online recenzie. Niektorí požadujú platbu rok vopred a poslednou vecou, ​​ktorú chcete urobiť, je zaplatiť ročné poplatky za hostovanie, len aby ste zistili, že hostiteľská spoločnosť je nespoľahlivá. Ak hostiteľ ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, využite to pred prijatím záväzku.

Výber platformy elektronického obchodu

Ďalším krokom je výber nákupného košíka pre váš internetový obchod. Nájdite si čas a vyberte platformu, o ktorej si myslíte, že s ňou môžete rásť. Ak je vaším snom mať mega-obchod, potom je riešenie, ktoré hosťuje, pravdepodobne lepšie ako hostené.

 • Hosťované riešenia elektronického obchodu – Niektoré z nich už boli spomenuté, napr Shopify. Niektoré ďalšie patria Volusion a BigCommerce. Hosťované riešenie je hosťované na webovej stránke poskytovateľa softvéru a používa jeho platformu. Možnosti prispôsobenia sú obmedzené, ale väčšina sa dá trošku prispôsobiť.
 • Nákupné vozíky s vlastným hosťom – Vlastník vám umožňuje nainštalovať softvér podľa vášho výberu na vlastný server. Môže ísť o softvér elektronického obchodovania s otvoreným zdrojovým kódom alebo o niečo, čo ste špeciálne navrhli pre svoj online obchod. Lacnejšia z týchto dvoch možností je prijať softvér s otvoreným zdrojom a prispôsobiť ho vašim potrebám. Väčšina nákupných košíkov s otvoreným zdrojom má vývojárov pracujúcich na témach a doplnkoch, ktoré rozšíria možnosti.

Výber platobnej brány

Výber možností platobnej brány je jedným z najťažších rozhodnutí, ktoré majú mnohí vlastníci internetového obchodu urobiť. Najlepšie je pozrieť sa na niektoré z hlavných brán a zistiť, ktoré funkcie sú k dispozícii a ktoré sa najľahšie integrujú do vybraného nákupného košíka. Tu sú niektoré z najpopulárnejších možností:

 • PayPal
 • Námestie
 • prúžok

K dispozícii je tiež mnoho ďalších možností, vrátane miestnych a národných obchodných účtov, ktoré sa integrujú do online objednávkového systému. Kľúčom je zistiť, ktorý vám ponúkne najlepšie poplatky za spracovanie na základe objemu podnikania, ktoré dnes podnikáte. Neskôr sa môžete kedykoľvek presunúť na inú spoločnosť, ak to má väčší význam pre vaše podnikanie a náklady na spracovanie vašej kreditnej karty.

Rôzne platformy elektronického obchodu sa integrujú do rôznych platobných brán. Napríklad kvôli obmedzeniam v aplikáciách Square to nie je ľahké integrovať veľa miest. Na druhej strane má PayPal mnoho vývojárov tretích strán a vyvinula aplikácie, ktoré jej umožňujú integráciu s takmer každou platobnou bránou.

Zváženie poskytovateľa platobných služieb typu všetko v jednom

Ak chcete zjednodušiť vedenie účtovníctva a koľko zdrojov platby musíte držať krok, nájdite poskytovateľa platobných služieb typu všetko v jednom..

Poskytovateľ služieb typu všetko v jednom vám umožní:

 • Procesná transakcia
 • Spúšťajte prehľady
 • Nastavte zisťovanie podvodov
 • Proces sa vracia
 • Stiahnite si daňové informácie

Výber poskytovateľa, ktorý urobí všetko, vám tiež poskytne určitú flexibilitu s rastom vášho internetového obchodu bez toho, aby ste museli znova skúmať účty obchodníkov pred presunutím spracovania transakcií..

Porovnanie poplatkov poskytovateľov platobných služieb

Poplatky za spracovanie môžu rýchlo zjesť vaše zisky. Pred registráciou na účet obchodníka je dôležité, aby ste plne porozumeli všetkým poplatkom, ktoré s tým súvisia.

 • Za transakčný poplatok: Niektoré spoločnosti účtujú poplatok za transakciu za každú spracovanú objednávku. Zvyčajne sa jedná o paušálny poplatok nižší ako 1,00 USD. To sa však môže líšiť.
 • Percento predaja: Väčšina spoločností obchodného účtu účtuje poplatok na základe predajnej ceny položky. To môže byť okolo 2,99%, ak nevykonávate veľmi veľký objem podnikania, ale máte tendenciu znižovať objem predaja..
 • Poplatky za účet: Niektoré spoločnosti účtujú ročný, štvrťročný alebo mesačný poplatok iba za to, aby bol váš účet otvorený. Vyhľadajte podniky, ktoré vám neúčtujú poplatok, ak uskutočňujete niekoľko predajov.

Napríklad spoločnosť Authorize.net účtuje mesačný poplatok približne 25 USD plus transakčné poplatky 2,9% + 0,30 USD. Môžete si však vziať peniaze z 5 krajín v 6 rôznych menách a akceptujú všetky hlavné kreditné karty a mobilné platby.

Na druhej strane spoločnosť Beanstream neúčtuje žiadny mesačný poplatok a 2,25 – 2,65% transakčný poplatok. Je k dispozícii iba pre tri krajiny v 2 rôznych menách.

Nájdete komplet graf, ktorý uvádza poplatky a percentá na FormStack. Na prvý pohľad môžete porovnať, ktoré brány majú potrebné funkcie, s najnižšími nákladmi.

BUDOVANIE ONLINE OBCHODU

Po výbere softvéru, ktorý chcete použiť, je čas začať čo najviac prispôsobovať obchod. Aj keď vás v tomto bode možno unaví rozhodovanie, starostlivé zváženie niekoľkých vecí pomôže vašim zákazníkom stať sa pre zákazníkov atraktívnejšími a užívateľsky príjemnejšími..

Výber správneho motívu pre váš internetový obchod

Podľa Časopis, máte asi 15 sekúnd na to, aby ste zaujali záujem návštevníka stránok, ktorý pristane na vašej stránke. Niektorí by mohli tvrdiť, že máte ešte menej času, ale aj keď máte celých 15 sekúnd, nezabudnite, že je to veľmi krátke okno, ktoré urobí skvelý prvý dojem..

Ak chcete urobiť skvelý prvý dojem, budete potrebovať:

 • Jasná navigačná štruktúra. Čitateľ by mal vedieť, ako sa rýchlo dostať z bodu A do bodu B..
 • Napíšte úžasný obsah, ktorý zaujme čitateľa.
 • Prehľadný pohľad, ktorý priťahuje oči tam, kam chcete. Napríklad, ak chcete priviesť návštevníkov svojich stránok k položkám s odbavením, čo je prvá vec, ktorú uvidia pri vstupe na svoju domovskú stránku? Je to odbavenie alebo odkaz na ne?

Pri výbere témy majte na pamäti všetky tieto veci. Poskytne vám prehľadnú a ľahko navigovateľnú stránku, ktorú hľadáte?

Prispôsobenie vzhľadu vášho obchodu

Ak váš obchod vyzerá rovnako ako všetky ostatné obchody, bude ťažké určiť vašu značku. Okrem pridania loga a jedinečného roztočenia do celkového vzhľadu vášho obchodu budete chcieť zvážiť aj farby, ktoré používate a ako sa spájajú s vaším celkovým imidžom značky..

Podľa KISSmetrics, farba zvyšuje rozpoznanie vašej značky až o 80% a môže viesť k dôvere spotrebiteľov.

Budete tiež chcieť pridať funkcie, ktoré majú zmysel pre vaše miesto. Napríklad, ak predávate oblečenie, budete musieť pridať možnosti na výber veľkosti. Na druhej strane, ak predávate kuchynský riad, možnosti farieb a veľkosti sú pravdepodobne obmedzené, takže túto funkciu možno nebudete potrebovať.

Navrhovanie architektúry informácií o webových stránkach elektronického obchodu (IA)

Aj keď informačná architektúra môže znieť trochu ako navigácia na webe, existujú určité základné rozdiely. Aj keď sú tieto dve navzájom prepojené, architektúra lokality je jej kostrou. Architektúra obsahuje kosti lokality a to, ako všetky prvky spolupracujú pri poskytovaní informácií koncovému užívateľovi.

IA môže obsahovať prvky ako:

 • Inventár obsahu
 • Štandardizované pomenovanie alebo redakčný štýl
 • Ako sú veci zoskupené

Hodnotenie vplyvu má zásadný význam, pretože s rastom vašej stránky budete stavať na tejto základnej štruktúre. Dobrá štruktúra vás môže zlomiť alebo zlomiť, keď narazíte na rastové vrcholy.

Vytváranie úžasných produktov

Môžete si vytvoriť najúžasnejší internetový obchod všetkých čias, ale ak spotrebiteľ nevidí jasne položku, ktorú predávate, môžete skončiť s nedostatkom predaja, aby ste ju mohli zobraziť..

Pokiaľ ide o pridávanie obrázkov produktov, máte niekoľko základných možností:

 • Používajte obrázky poskytnuté výrobcom (pokiaľ máte na to povolenie). Mnoho výrobcov si najíma profesionálnych fotografov, aby vytvorili krásne fotografie svojich výrobkov. Nevýhodou je, že ostatní ľudia, ktorí predávajú produkt, budú pravdepodobne mať na svojich stránkach rovnaký imidž.
 • Prenájom profesionálneho fotografa. Na fotografovanie produktov by ste si mohli najať profesionála. To však môže byť nákladné, najmä na začiatku, keď máte obmedzený rozpočet.
 • Odfoťte sami. To môže byť náročné. Pre väčšinu položiek budete potrebovať biele alebo čierne pozadie. Ľahký box sa môže hodiť. Jeden si môžete kúpiť veľmi lacne na stránkach ako Amazon za menšie predmety. Je tiež inteligentné investovať do dobrej kamery DSLR s najlepším rozlíšením.

Keď pridávate obrázky svojich produktov, skúste sa pozrieť na položku, akoby ste boli zákazníkom. Čo by ste chceli vedieť o produkte? Z ktorých uhlov by ste chceli vidieť položku? Aké podrobnosti sú pre spotrebiteľa dôležité?

Písanie presvedčivého popisu produktu

Vaším cieľom pri produkte by malo byť zaujatie záujmu zákazníka a zároveň poskytnúť dostatok podrobností na to, aby vedela, či chce produkt kúpiť alebo nie. Ak pre svoje popisy môžete vytvoriť jedinečný hlas, pravdepodobne dôjde k zvýšeniu konverzií z predaja.

Povedzme napríklad, že predávate kuchynské utierky. Môžete len opísať vlákna, veľkosť, farbu a rýchlu schnúciu stranu mikrovlákna, ako to robí každé iné miesto..

Alebo si môžete vytvoriť príbeh o domácom kuchárovi, ktorý používa uteráky, pretože miluje rôzne farby. Šetrí tak čas vďaka rýchlejšiemu vysúšaniu mikrovlákna atď. Vidíte, ako je jeden presvedčivejší a osobnejší ako ten druhý??

Aj keď nemusíte vytvárať fiktívny príbeh pre každú položku, mali by ste ju popísať tak, aby si ju čitateľ mohol pomocou tejto položky predstaviť. Pokúste sa vyvolať predstavivosť návštevníkov webu.

Optimalizácia navigácie na stránkach elektronického obchodu

Pokiaľ ide o navigáciu na webe, nestačí mať iba štruktúru a tlačidlá, ktoré sa dajú ľahko nájsť. Musíte tiež zvážiť, ako používatelia prechádzajú na konkrétne produkty, ktoré chcú nájsť. To sa stáva ešte dôležitejším, čím viac produktov máte na svojich stránkach.

Podľa Smashing Magazine, Kľúčom je zabezpečiť, aby zákazníci našli produkty, ktoré chcú kúpiť. Preto budete musieť zvážiť všetko od usporiadania kategórií po najlepší spôsob, ako prinútiť zákazníkov k vyhľadávaniu a čo im tieto výsledky vyhľadávania na vašich stránkach vrátia..

To znamená, že budete musieť mať silné nadradené kategórie. Mali by ste tiež pridať filtre, ktoré používateľovi umožnia zúžiť vyhľadávanie podľa vecí, ako napríklad „čo je nové“, „najobľúbenejšie“ a „najnižšia cena“.

Navrhovanie toku elektronických obchodov

priemerná miera opustenia nákupného košíka je 68,95%. Ak to chcete vylepšiť a premeniť návštevníkov stránok na zákazníkov, ktorí zadávajú objednávku, budete chcieť premýšľať o toku nákupného košíka..

Zákazník by mal mať možnosť jasne vidieť, ako sa dá zaplatiť, od okamihu, keď do nákupného košíka pridá prvú položku, až do dokončenia objednávky..

 • Tlačidlá na kontrolu nákupného košíka a pokladňu umiestnite na jasné miesta.
 • Uľahčite registráciu – nenúťte používateľov, aby sa zaregistrovali do pokladne. Poskytnite tiež možnosť platby hosťom.
 • Nainštalujte softvér, ktorý odošle ponuku druhej šance, ak používateľ opustí nákupný košík.

Čím ľahšie môžete uskutočniť tok objednávok, tým vyššia bude vaša miera konverzie.

Stránky podrobností o stavebných produktoch

Podrobnosti o produkte pomôžu používateľom úplne pochopiť, čo kupujú, a mali by znížiť návratnosť. Mali by ste zahrnúť informácie, ako napríklad:

 • záruky
 • veľkosti
 • Materiál použitý na výrobu produktu
 • Technické špecifikácie

Čím podrobnejšie budete, tým ľahšie bude pre vašich zákazníkov určiť, či tieto položky hľadajú. Zvyčajne je však najlepšie neprepĺňať stránky položiek podrobnosťami. Namiesto toho poskytnite odkaz, na ktorý môže zákazník kliknúť a objavia sa ďalšie informácie. Alebo umiestnite informácie pod obrázky a popisné informácie.

Ako prinútiť zákazníkov, aby dôverovali vášmu elektronickému obchodu

Existuje dôvod, že väčšina spotrebiteľov nakupuje od značiek, ktoré uznávajú. Je to preto, že tieto značky si vybudovali povesť a zákazník vie, že môže dôverovať tejto značke v to, že poskytne kvalitný produkt a splní sľuby..

Ak ešte toto meno nemáte, musíte uviesť viac informácií ako web, ktorý ho má. Budete chcieť zahrnúť informácie, ako napríklad koľko objednávok ste už splnili, jasné kontaktné informácie a emblémy, ktoré preukazujú, že ste overeným predajcom alebo maloobchodníkom pre konkrétne značky, ktoré sú uznané.

Zahrnutie informácií o členstve pre všetky organizácie, do ktorých patríte, je tiež spôsob, ako vybudovať dôveru a lojalitu.

Konfigurácia zabezpečenia stránok elektronického obchodu

Vaši zákazníci vám dôverujú s osobnými údajmi. Najrýchlejší spôsob, ako zabiť dôveru, ktorú do vás vkladajú, je nechať váš web elektronického obchodu otvorený hackerom. Je životne dôležité, aby ste investovali do zabezpečenia a zostali na špičke nových bezpečnostných hrozieb počas celého života vášho obchodu.

 • Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je začať s bezpečnou konfiguráciou webového servera. SSL napríklad zašifruje citlivé informácie a pridá ďalšiu vrstvu ochrany.
 • Pridajte firewall na svoj server alebo sa ubezpečte, že váš server nainštaloval firewall na ochranu. Väčšina nákupných vozíkov obsahuje doplnky firewall, ktoré môžete nainštalovať.
 • Budete tiež chcieť nainštalovať softvér, ktorý vyhľadáva hrozby, vírusy a pokusy o prienik.

Budete chcieť analyzovať zabezpečenie svojich webových stránok pomocou základný bezpečnostný analyzátor ako je napríklad spoločnosť Microsoft. Ak si nie ste istí, ako zabezpečiť svoje stránky, mali by ste investovať do zabezpečenia tým, že najmete špecialistu na zabezpečenie online.

Dodržiavanie štandardov zabezpečenia údajov PCI

Rada bezpečnostných štandardov PCI zaviedla určité štandardy zabezpečenia pre webové stránky elektronického obchodu s cieľom pomôcť majiteľom obchodov pochopiť najlepší spôsob, ako udržať citlivé informácie v bezpečí.

Stránka ponúka nástroje, ktoré vám pomôžu zaistiť bezpečnosť vašej stránky a informácie o zákazníkoch, vrátane dokumentov, ktoré vysvetľujú, ako zabezpečiť vaše stránky, a nástroje, ktoré vám pomôžu posúdiť bezpečnosť vašej stránky a zistiť spôsoby, ako vyriešiť prípadné bezpečnostné nedostatky..

PRÍPRAVA NA UVEDENIE WEBOVÉHO OBCHODU

Po nastavení všetkého budete musieť vykonať nejaké predbežné kontroly a úlohy, ktoré budete chcieť vykonať pred tým, ako skutočne spustíte svoj obchod. Starostlivosťou o tieto veci v predstihu budete môcť sústrediť svoju plnú pozornosť na vynikajúci zákaznícky servis a rýchle vybavovanie objednávok..

Nastavenie monitorovania stránok

Monitorovanie stránok vás upozorní, ak váš server spadne alebo existujú nejaké problémy s vašou stránkou. Posledné, čo chcete, je minúť ťažko zarobené peniaze na reklamu, zvýšiť návštevnosť svojich stránok, len aby si návštevník uvedomil, že web nefunguje..

Budete tiež chcieť nastaviť analytiku, aby ste mohli sledovať celkovú výkonnosť svojich stránok, odkiaľ pochádza návštevnosť a ktoré kľúčové slová majú najlepšiu výkonnosť..

Vytvorenie informačného bulletinu

Nie každý, kto príde na vaše webové stránky, si pri prvej návšteve niečo kúpi. Ak ich však môžete nalákať, aby sa prihlásili na odber bulletinu, naraz máte spôsob, ako udržať komunikačné linky otvorené. Môžete ich tiež presvedčiť, aby sa vrátili na vaše stránky tým, že im ukážu nové položky, čo sa predáva alebo ponúkajú zľavu.

Získava sa nastavenie na sociálnych médiách

46% spotrebiteľov ktorí sú online, pred nákupom sa obracajú na sociálne médiá. Je dôležité, aby ste si vytvorili prítomnosť na sociálnych sieťach a aby ste počuli bzučanie skôr, ako spustíte internetový obchod. Minimálne by ste sa mali zúčastniť na dvoch najväčších hráčoch Twitter a Facebook.

Mali by ste sa však pozrieť aj na svoju cieľovú demografickú skupinu a na ktoré ďalšie platformy sociálnych médií by sa vám mohli hodiť. Napríklad, ak chcete predávať mladým ľuďom, skúste Instagram. Ak chcete na svoje stránky pritiahnuť ženy, vyskúšajte Pinterest.

Vypracovanie plánu zálohovania stránok

Bez ohľadu na to, koľko bezpečnostných opatrení ste zaviedli alebo ako dobre ste sa pripravili, niekedy sa stane nemysliteľné a vaše stránky padnú alebo hackeri ich prevezmú. Uistite sa, že máte zavedený plán, ktorý automaticky zálohuje vaše dôležité databázové súbory.

Je tiež inteligentné mať viac záloh. Väčšina spoločností poskytujúcich webhosting vytvára úplnú zálohu stránky, ktorá vám umožní pretočiť vaše stránky na predchádzajúci dátum o týždeň alebo dva v minulosti. Budete tiež chcieť ponechať záložné súbory celého webu na externom pevnom disku.

Nakoniec pokračujte a inštalujte softvér, ktorý pre vás pravidelne vytvára zálohy. Väčšina obsahových platforiem obsahuje doplnky, ktoré môžete nainštalovať a ktoré na pozadí vykonajú túto prácu. Zálohu ste nastavili iba na to, ako často ich chcete dokončiť.

Ochrana informácií o zákazníkoch

Ak chcete rozvíjať dôveru so svojimi zákazníkmi, musíte zaviesť zabezpečenie a zásady na ochranu súkromných informácií, ktoré s vami zdieľajú vaši zákazníci. Mali by ste tiež zverejniť tieto pravidlá, aby vaši zákazníci mohli vidieť, čo robíte s ich informáciami a krokmi, ktoré ste podnikli na zvýšenie bezpečnosti svojich stránok..

Výber prepravnej stratégie

Môže byť ťažké poznať najlepšie prepravné riešenie pre vaše podnikanie. Musíte zistiť, aké sú produkty, ktoré prepravujete, kde sa nachádza väčšina vašich zákazníkov, ako vybaviť rýchle objednávky a aké budú náklady..

Ceny nájdete pre niektoré z veľkých lodných spoločností online, vrátane spoločností USPS, FedEx a UPS. Ak práve začínate, možno budete chcieť urobiť nejaké porovnávacie nákupy, aby ste zistili, ktorý dodávateľ lodnej dopravy ponúkne najlepšiu cenu. Môžete použiť stránky ako iShip.com zistiť, ktorý by bol najrýchlejší, najlacnejší alebo najlepší spôsob odoslania vašich objednávok.

Rozhodovanie o kľúčových ukazovateľoch výkonnosti vášho obchodu (KPI)

Výber správnych kľúčových ukazovateľov výkonnosti (KPI) pre váš obchod je niečo, čo by ste mali mať na svojom mieste pred spustením. Vaše KPI by však mali byť tiež plynulé, pretože sa môžu v priebehu času meniť. Keďže ste už pre svoje podnikanie stanovili určité ciele a poslanie, mali by sa tieto ciele spájať s vašimi KPI.

Napríklad, ak je vaším cieľom zvýšenie predaja, mali by ste sa pozrieť na denné miery konverzie, denné predajné čísla a štatistiky návštevnosti.

Ukončenie propagácie a stratégie spustenia

Predtým, ako sa pripravíte na spustenie, budete sa chcieť stretnúť aj s marketingovým tímom. Ako sa dozviete niečo o svojom otvorení? Toto je čas, keď by ste mali byť schopní riadiť veľkú návštevnosť svojich stránok, zostavovať zoznam adries a dúfajme, že získate niektorých verných zákazníkov..

Propagácie pre vaše spustenie by mali zahŕňať minimálne:

 • Tlačové správy pre online a miestne médiá
 • Strana, na ktorú pozývate hlavných vplyvných (môže sa konať online)
 • Darčeky alebo špeciálne zľavy v deň konania akcie
 • Online rozhovory, na ktorých prichádzajú odborníci a hovoria so zákazníkmi, čím zvyšujú návštevnosť vašich stránok prostredníctvom chatovacej platformy. Napríklad, ak predávate golfové vybavenie, možno budete mať profesionálneho golfového hráča hovoriť o tom, ako zlepšiť svoje sledovanie.

Pri plánovaní stratégie spustenia sa pokúste myslieť mimo poľa. Všetko, čo môžete urobiť, aby vás odlíšilo od konkurencie, je dobrá vec.

VEDENIE DOPRAVY DO VÁŠHO NOVÉHO OBCHODU ONLINE

Dokonca ani ten najkrajší internetový obchod nie je veľmi užitočný, ak vaši zákazníci nevedia, kde vás nájdete. Ak chcete byť úspešní, musíte do svojho obchodu viesť čo najväčšiu premávku.

Oslovte Bloggerov a stlačte

Kto sú kľúčoví ovplyvňovatelia vo vašej nika oblasti? BuzzSumo je fantastický nástroj, ktorý vám pomôže identifikovať najviac hovorených blogerov v rámci kľúčového slova alebo frázy. Stačí zadať tému a zistiť, čo príde. Najvýznamnejší blogeri sú tí, s ktorými sa chcete spojiť.

Zrušte ich riadok a opýtajte sa, či by ich zaujímali rozhovory, články alebo zdieľanie výkriku.

Uverejňovanie obchodu v Reddit

Reddit je platforma, ktorú ľudia používajú na nájdenie obsahu, ktorý ich zaujíma. Jeden z pokyny ponuka stránok nie je len očividne sebestačná. Tu sa môže hodiť blog súvisiaci s vaším obchodom. Len napíšte tému, ktorá nejakým spôsobom súvisí s vaším internetovým obchodom, prepojte ju späť s produktom alebo dvoma produktmi, ktoré majú zmysel v rámci rozsahu článku, a potom zverejnite užitočné informácie z článku spoločnosti Reddit, aby ste propagovali obsah a dúfajme, že zase budete riadiť. nejaký prenos do vášho internetového obchodu.

Vytvorenie nástenky na Pintereste

Dve tretiny osôb, ktoré sa prihlásia do služby Pinterest, sú ženy. Ak je vašou cieľovou demografickou skupinou ženy alebo dokonca čiastočne ženy, je rozumné vytvoriť tabuľku na Pintereste. Musíte však tiež pochopiť dynamiku Pinterestu, aby ste skutočne pochopili, ako sa tam dá predávať.

Pre väčšinu večierkov sú tí, ktorí navštevujú Pinterest, zdvorilí partia. Ak ich chcete osloviť a povzbudiť ich, aby zdieľali vaše špendlíky, budete sa chcieť na svoje stránky vrátiť späť k svojmu obsahu. Predaj riadu? Ponúknite recept. Oblečenie? Vytvorte špendlík, ktorý vám predstaví perfektné oblečenie na noc v meste.

Využitie porovnávacích nákupných motorov

Porovnávacie nákupné motory (CSE) sa stali čoraz obľúbenejšími medzi spotrebiteľmi, ktorí ich používajú na nájdenie najlepšej ceny za konkrétnu položku. Predstavujú tiež spôsob, ako môžete zvýšiť svoj predaj online.

V zásade sa zaregistrujete a zaplatíte za kliknutie, keď niekto príde do vášho obchodu prostredníctvom VVN. Toto je však mimoriadne cielená reklama. Osoba, ktorá klikne na tento odkaz, už vyhľadala produkt, ktorý predávate, a hľadá miesto, ktoré má dobrú cenu, kde si ju môže kúpiť. Miera konverzácií bude pravdepodobne omnoho vyššia ako zo všeobecnej prevádzky z vyhľadávacích nástrojov.

Spustenie blogu

Ako už bolo spomenuté, blog vám môže pomôcť poskytnúť obsah, ktorý môžete zdieľať na weboch, ako sú Reddit, StumbleUpon, a dokonca na ktoré budú odkazovať ďalší blogeri. Články na svojom blogu môžete tiež použiť na pridanie hodnoty pre svojich stálych zákazníkov, keď ich vzdelávate v širokej škále tém týkajúcich sa vašich produktov a výklenkov.

V ideálnom prípade by mal byť blog súčasťou vášho webu, takže keď ľudia prídu čítať článok, už sú na vašom webe a môžu ľahko preklikať na nákupy alebo kúpiť konkrétne položky..

Oslovenie pre používateľov Instagram Power

Od septembra 2015 mal Instagram okolo 400 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Z týchto používateľov sú niektorí známi ako „výkonní používatelia“. Toto sú používatelia, ktorí pravidelne sledujú a uverejňujú fotografie. Kľúčom k prepojeniu s energetickým používateľom je uverejnenie fotografie, ktorá sa ich nejakým spôsobom týka, a zmienka o nich v komentároch. Aj keď táto technika vždy nenájde úspech, stojí za to časovú investíciu. Ak váš obchod spomína iba jeden používateľ, môže to zvýšiť vašu expozíciu.

Rovnako ako väčšina sietí sociálnych médií je kľúčom pridanie niečoho hodnotného a to vzbudí záujem sledovateľov energetického používateľa.

Tweeting na Twitteri

Existujú viac ako 1,3 miliardy registrovaných užívateľov na Twitteri. Aspoň časť z týchto používateľov sa bude zaujímať o to, čo ponúkate. Pokiaľ ide o marketing na Twitteri, dostanete späť to, čo ste do neho vložili. Ak chcete, aby vás ľudia sledovali, opakovali a zdieľali váš obsah, musíte milosť vrátiť. Nezabudnite tiež tweetovať veci, ktoré si zasluhujú zdieľanie a že ich sami nepropagujete vždy.

Zapojenie sledovateľov Facebooku

Facebook má okolo 1 miliarda aktívnych používateľov denne. Jednou z jedinečných vecí na Facebooku je, že si môžete vytvoriť samostatnú stránku pre svoju firmu bez toho, aby ste si museli vytvoriť samostatný účet. Facebook tiež ponúka vysoko cielenú reklamu, kde môžete špecifikovať všetko od typov záujmov, ktoré by mali mať tí, ktorí vidia vašu reklamu, až po vekové rozpätie.

Ako zdieľať priateľov a rodinu

Ak ste si to ešte neuvedomili, máte už vo svojom vnútornom kruhu dosť silný marketingový tím. Vaša rodina a priatelia pravdepodobne budú chcieť vidieť úspech vášho internetového obchodu. Neváhajte a požiadajte ich, aby zdieľali informácie o vašom obchode s tými, ktorých poznajú.

KONEČNE SPUSTIŤ VÁŠ ONLINE OBCHOD

Strávili ste mesiace prípravou na spustenie vášho internetového obchodu, propagovali ste ho všetkým, ktorých poznáte, a pustili sa do úst. Po príchode dátumu spustenia budete musieť naďalej pracovať na niektorých ďalších úlohách, aby obchod fungoval hladko.

Správa zásob

Jednou z hlavných výhod internetového obchodu je, že sledovanie zásob je automatizované. Na prvý pohľad vidíte, ktoré položky majú malú zásobu a čo máte príliš veľa. Je však tiež dôležité pochopiť, ako dlho trvá, kým sa daná položka dostane od dodávateľov. Napríklad, ak si niektoré položky objednáte zo zahraničia, ich doručenie môže trvať mnoho týždňov.

Postupom času by ste mali mať možnosť vidieť niektoré vzorce predaja a vedieť, že keď prejdete na určitý počet produktov, ktoré potrebujete na zadanie novej objednávky.

Ak používate spoločnosti, ktoré vykladajú lode, budete sa musieť koordinovať so svojimi systémami, aby ste sa uistili, že nepredávate výrobky, ktoré ukončili alebo ktoré sú na konci na sklade. Najhorší spôsob, ako začať svoju povesť majiteľa internetového obchodu, je prinútiť zákazníkov čakať na svoje objednávky.

Zaobchádzanie s plnením a prepravou

Okrem plynulého fungovania online systému budete tiež chcieť mať istotu, že máte zavedené procesy na rýchle plnenie objednávok a ich expedíciu.

 • Ak prepravujete veci, ktoré ukladáte v sklade (alebo zatiaľ len vo vašej domácnosti), mali by ste si byť istí, že vytvoríte katalógový systém, ktorý vám umožní túto položku ľahko nájsť. Zamyslite sa nad tým, ako sú knihy usporiadané v knižnici, a zistite, aký systém čísiel alebo písmen môžete vytvoriť a ktorý bude fungovať pre ponúkané produkty. Uistite sa, že ste toto číslo zahrnuli do systému nákupného košíka, ako aj na bezpečné miesto.
 • Už ste sa pravdepodobne rozhodli, aké prepravné služby použijete pre svoj online obchod. Nezabúdajte, že budete musieť mať na rukách spotrebný materiál, ako sú škatule, obaly, baliaca páska a bublinkové fólie.
 • Vždy dvakrát skontrolujte, či bola objednávka správne vyplnená a či je všetko v zásielke, ktorá bola objednaná.
 • Ku každej objednávke budete chcieť zahrnúť faktúru, aby mohol zákazník na prvý pohľad vidieť, že všetky položky boli odoslané.

Riešenie problémov so zákazníkmi

Reklama na ústne podanie je silnou silou. Ľudia budú šíriť dobré aj zlé o vás. Jeden nešťastný zákazník môže oznámiť desiatim ďalším, alebo v prípade sociálnych médií, tisíce ďalších. Ak je zákazník nešťastný:

 • Odpovedzte okamžite po prijatí sťažnosti.
 • Odstráňte problém. Vymeňte poškodené alebo nespracované predmety, poskytnite poštovné alebo ponúknite výmenu.
 • Nezabudnite na poslanie svojho webu. Je vašou úlohou iba zarobiť peniaze? Aj keď sú peniaze dôležité, pravdepodobne sa budete chcieť dostať do svojho podnikania z mnohých iných dôvodov. Ako meria váš zákaznícky servis vaše ciele?

Ak môžete vyriešiť problém, môžete získať verného zákazníka na celý život.

Zaobchádzanie so zmenami a vrátením produktov

Ak položka dorazí k zákazníkovi poškodenému počas procesu vykládky, musíte v jeho mene podať sťažnosť u veľkoobchodníka, ktorý poskytol službu zasielania zásielok. Ak položka jednoducho nefunguje alebo je nejakým spôsobom chybná, mal by ju výrobca bezplatne vymeniť. To znamená, že o poštovné za poškodený výrobok sa postará a zákazník nič nestojí.

Na druhej strane, ak bola zásielka poškodená pri preprave, akékoľvek poistenie, ktoré ste mali pri zásielke, by malo pokryť vaše náklady na výmenu tejto položky. Samozrejme budete musieť podať požiadavku na vrátenie platby a pred prijatím platby môže dôjsť k oneskoreniu. Nemali by ste však prinútiť zákazníka, aby čakal na výmenu položky.

Optimalizácia eStore na zvýšenie konverzií

Po spustení obchodu by ste mali mať možnosť jasne vidieť niektoré vzory. Budete chcieť vykonať niekoľko testov rozdelenia A / B, aby ste zistili, či je prevádzka zúženia konkrétnych vstupných stránok efektívnejšie cez nákupný košík a po dokončení predaja..

Môžete vyskúšať čokoľvek, čo si viete predstaviť, sledovaním analýz a testovaním A / B. Otestujte rôzne farebné tlačidlá, dopravu zdarma alebo zníženú prepravu a dokonca aj rôzne popisy alebo ďalšie funkcie.

Niektoré ďalšie veci, ktoré môžete urobiť pre optimalizáciu vášho eStore, sú:

 • Pohľad na vaše stránky ako zákazníka. Čo vás priťahuje? Čo je komplikované alebo mätúce?
 • Skontrolujte, či sú ceny zreteľne označené.
 • Ak chcete vytvoriť pocit dôvery, pridajte recenzie a posudky.
 • Využite špeciálne ponuky pre segmenty registrovaných užívateľov

Použitím služby Google Analytics a štatistík vašich stránok sa môžete dozvedieť veľa o tom, čo nefunguje pri konverzii návštevníkov na zákazníkov a podľa toho vykonať zmeny..

MARKETING OBCHODNÉHO OBCHODU

Po spustení internetového obchodu budete musieť pravidelne pokračovať v marketingovom úsilí, inak riskujete pomalú stratu dynamiky. Niektoré z vecí, ktoré budete chcieť pravidelne robiť, sú:

Pridelenie marketingového rozpočtu

Či už ste mali investorov, vzali si pôžičku alebo použili úspory, váš počiatočný marketingový rozpočet na spustenie sa rýchlo vyčerpá. Ak chcete naďalej oslovovať nových zákazníkov, je dôležité, aby ste marketingu pridelili určité percento svojich ziskov.

Dobrým pravidlom je minúť až 20% vašich ziskov z reklamy.

Musíte sa tiež rozhodnúť, aké sú vaše ciele. Zameriate sa napríklad na generovanie potenciálnych zákazníkov alebo zvýšenie predaja súčasným zákazníkom? Potom sa pozrite, ktoré reklamné kanály sú najúčinnejšie na splnenie týchto cieľov, a na tieto miesta alokujte viac finančných prostriedkov ako ostatné.

Spustenie reklamnej kampane

Ako vo väčšine častí prevádzkovania internetového obchodu, prvým krokom je zistiť, aký je váš cieľ pre reklamnú kampaň. Čo chcete dosiahnuť?

Ďalej budete chcieť premyslieť cieľovú demografickú skupinu, ktorú chcete pomocou kampane osloviť. Týmto sa dozviete, kde by ste mali spustiť reklamnú kampaň a ktoré platformy sociálnych médií by najlepšie vyhovovali vašim cieľom.

Nakoniec postavíte kampaň na platformách podľa vášho výberu a mali by ste otestovať efektívnosť reklamy. Možno budete chcieť vykonať úpravy, aby ste z reklamného rozpočtu využili čo najviac.

Práca na elektronickom obchode SEO

Teraz, keď ste spustili svoje stránky, by váš ďalší cieľ mal mať vyššie hodnotenie ako ktorýkoľvek z vašich konkurentov vo vyhľadávačoch. Optify vykonal určitý prieskum, ktorý ukázal, že webová stránka číslo jedna pre dané kľúčové slovo mala mieru prekliknutia dvojnásobnú ako miera druhého miesta.

Bude potrebné pokračovať vo výskume kľúčových slov a analýze konkurencie, ako je uvedené v hornej časti tejto príručky. Ak nie ste konkurentom, prečítajte si jeho stránku a zistite prečo. Často ide o to, kto má v týchto dňoch lepší obsah, takže váš blog vám môže pomôcť, ako aj podrobný popis vašich produktov..

Opravte všetky problémy, ako napríklad preklepy alebo gramatické chyby. Stručne povedané, urobte zo svojej stránky absolútne najlepšie, aké môže byť.

Pokračujte v marketingu sociálnych médií

S marketingom sociálnych médií rozvíjate vzťahy so svojimi sledovateľmi. Je dôležité rozvíjať hlas a štýl. Budete tiež chcieť zdieľať určité percento vecí len pre zábavu a nie s úmyslom uskutočniť predaj. Nasledovníci oceňujú zmysel pre humor alebo užitočné informácie a budú ich zdieľať s ostatnými.

Nastavenie marketingu elektronickej pošty

Rozhodnite sa o harmonograme e-mailového marketingu. Ako často chcete zasielať odberateľom informačný bulletin? A čo kupóny a špeciálne ponuky? Ako môžete osloviť tých, bez ktorých by to vyzeralo, akoby ste im len predávali?

Zvážte napísanie e-knihy alebo sprievodcu a jeho ponuku výmenou za prihlásenie na odber svojho spravodajcu. To môže návštevníkom stránok motivovať na registráciu.

Nastavenie partnerského programu

Chcete ostatným ponúknuť pridružený program? Môže to byť vynikajúci spôsob, ako získať jedinečný produkt na viacerých webových stránkach.

 • Uistite sa, že máte dostatok zásob na splnenie objednávok.
 • Vyberte štruktúru kompenzácie, ktorá vám umožní zarobiť ešte dosť zisku na pokrytie režijných nákladov.

Ak používate web, ako je Shopify, môžete ľahko integrovať pridružený program. Ak vykonávate vlastné hosťovanie, musíte sa pozrieť na možnosti, ktoré vám umožňujú implementovať ID sledovania pridružených spoločností, aby ste mohli riadne pripočítať pridruženému subjektu, ktorý vám poslal odporúčanie..

Budovanie vernostného programu

Chcete povzbudiť zákazníkov, aby si od vás objednali znovu a znovu? Implementujte vernostný program, ktorý odmeňuje zákazníkov za objednanie určitého množstva produktu alebo za určitý počet príležitostí. Môžete ich odmeniť hotovosťou, zľavou alebo malými darčekmi, z ktorých si môžu vybrať. Niektoré stránky, ktoré to efektívne vykonávajú, zahŕňajú Sephora, Kohl’s (Kohl’s Cash) a Old Navy.

Porozmýšľajte o tom, aké výhody prinesú vašej cieľovej zákazníckej základni znovu a znovu.

záver

Prevádzka vlastného internetového obchodu vám dáva šancu stať sa vlastníkom firmy bez toho, aby ste investovali toľko peňazí vopred, koľko by ste museli do kamenného obchodu. Ak plánujete správne a zostanete na špičke trendov a marketingu, mali by ste byť schopní vybudovať veľmi úspešné podnikanie v oblasti elektronického obchodu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map