Ako si vybrať medzeru v elektronickom obchode

Stále existuje priestor pre nových obchodníkov v oblasti elektronického obchodu. Podľa Štatistiky, elektronický obchod je priemysel 1,2 bilióna dolárov. Začíname s elektronickým obchodom znamená zvoliť si výklenok, o ktorý sa môžete zaujímať, ale ktorý má tiež možnosť dosiahnuť zisk. Je dôležité vybrať medzeru, aby ste vedeli, na ktorých zákazníkov majú zacieliť.


Existujú tisíce produktov, ktoré môžete predávať online. Noví podnikatelia majú niekedy ťažké vedieť, kde začať vo výberovom konaní.

Vyberte správne miesto pre elektronický obchod

Pozrite sa na dopyt na trhu

Jedným zo spôsobov, ako si vybrať medzeru v elektronickom obchode, je vidieť dopyt trhu po tomto produkte. Povedzme, že nájdete produkt, o ktorom si myslíte, že je zaujímavý a jedinečný. Existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, či je potrebné tento produkt.

Existuje niekoľko základných typov výrobkov, ktoré môžete predať. Majú tendenciu spadať do týchto kategórií:

 • Elektronické knihy a príručky
 • Výrobky, ktoré riešia problém
 • Spotrebný tovar (jedná sa o položky, ktoré ľudia používajú a musia sa doplniť)
 • Novinkové položky

Keď vyberiete položku z niektorej z týchto kategórií, budete sa chcieť pozrieť, či produkt vyhovuje trendy v službách Google.

Trendy Google

Zoznámte sa s témami, ktoré sú pre spoločnosť Google trendom, a zistite, či produkty, ktoré zvažujete, zodpovedajú jednej z týchto tém.
Napríklad dve najpopulárnejšie vyhľadávania na stránkach Google pre 14. decembra 2015 boli:

 • Kim Kardashian
 • Justin Bieber.

Môže váš produkt nejakým spôsobom spájať tieto celebrity alebo hudbu? Ak nie, pokračujte v trendoch a sledujte, či niečo vyhovuje záujmom, ktoré majú ľudia v súčasnosti.

Trendy v sociálnych médiách

Podľa výskumného centra Pew, 65% dospelých teraz používa sociálne siete. Po trendoch na stránkach, ako sú Twitter a Facebook, vám tiež môžeme povedať veľa o akýchkoľvek nesplnených potrebách a záujmoch online potenciálnych zákazníkov..
Napríklad niektoré témy, ktoré sa v decembri sledovali na Twitteri, boli:

 • Patriots
 • Vianoce
 • Športové centrum

Okrem prihlásenia do služby Twitter a prezerania ľavého bočného panela môžete zistiť, aké trendy sú, ale môžete používať aj webové stránky, ako napríklad Trendsmap rozobrať, o čom hovoria ľudia v rôznych oblastiach sveta.

Na Facebooku je objavovanie trendových tém rovnako ľahké ako prihlásenie do vášho účtu a hľadanie na pravom bočnom paneli na vašej domovskej stránke. Tri najčastejšie témy sa rozvinú hore a ďalšie si môžete zobraziť kliknutím na šípku nadol. Napríklad tieto témy boli trendom 14. decembra 2015:

 • Prehľad roka
 • Prezidentské voľby
 • Manželia na Instagrame

Témy sú síce široké, ale môžu vám poskytnúť predstavu o tom, čo ľudia v súčasnosti zaujímajú, a preto sú dobrým miestom na začatie debaty o produkte, ktorý by ste chceli predávať online..

Najlepšie predávané

Aj keď nechcete kopírovať to, čo robia ostatní, môžete získať prehľad o typoch produktov, ktoré ľudia kupujú, prehľadaním zoznamov bestsellerov.

 • Amazon je jednou z najlepších platforiem elektronického obchodu na svete. Prejdite na Amazon.com, kliknite na Kategórie a vyberte jednu. Teraz prejdite na začiatok stránky kategórie a kliknite na kartu s nápisom „Najpredávanejší produkt“, aby ste videli, ktoré najhorúcejšie produkty sú.
 • Ebay je ďalšie miesto, kde hľadáte horúce trendy. Stačí prejsť na stránku Ebay.com, umiestniť kurzor myši na kartu s označením „Dnes“ a potom kliknúť na „Dnešná kolekcia trendov“. Ukáže vám položky, ktoré sa momentálne darí dobre.
 • Ak uvažujete o predaji ručne vyrábaných alebo remeselníckych výrobkov, Etsy je dobrým miestom na zistenie toho, čo sa darí a čo nie. Ak chcete zistiť, čo je dnes horúce, choďte priamo na https://www.etsy.com/market/best_selling_items..

Aká je konkurencia?

Keď ste na týchto stránkach, robte výskum, venujte čas štúdiu svojej konkurencie. Ak kliknete na používateľské meno na ktorejkoľvek z týchto stránok, zobrazí sa vám kompletný zoznam produktov, ktoré predajca ponúka.

Povedzme napríklad, že si všimnete, že iná osoba predáva produkt z vášho užšieho zoznamu položiek na predaj. Uvidíme, že ide o rybársky prút a navijak. Kliknete na meno tohto používateľa a uvidíte, že predáva aj doplnky, ako sú rybárske vlasce a návnady. Možno predáva aj kladkostroje, zamerané na rovnakú skupinu.

Dozviete sa veľa tým, že študujete, čo vaša konkurencia robí. Dozviete sa, kde inzerovať a aké ďalšie produkty by ste mohli predať.

Naučte sa svoje vybrané miesto

Akonáhle máte na mysli produkt alebo dva, môžete si nastaviť svoj výklenok. Použime príklad uvedený vyššie a povedzme, že ste si vybrali rybárske potreby ako svoju výklenkovú oblasť.

Ďalšie kroky

Po výbere medzery sú ďalšie kroky?

 • Aké produkty sú k dispozícii? To, že sa vám produkt páči, neznamená, že si budete môcť nájsť miesto, kde si ho rýchlo objednáte a budete ho mať na sklade. Musíte sa tiež pozrieť na cenu a ak môžete položku predať za porovnateľnú cenu iným maloobchodníkom online.
 • Ktoré produkty majú najväčšie ziskové rozpätie? Jedným zo spôsobov, ako zúžiť zoznam možných položiek na predaj, je pozrieť sa na to, za akú cenu si ich môžete kúpiť, za akú cenu sú online a aké sú vaše celkové ziskové rozpätie. Čím vyššie je ziskové rozpätie, tým lepšie bude vaše podnikanie teoreticky.
 • Ponúka dodávateľ možnosti dopravy? Ak je položka veľká, môžete ušetriť peniaze, pretože namiesto toho, aby vám bola zásielka odoslaná a potom odoslaná kupujúcemu, vynecháte krok v poštovnom procese, čím sa znížia náklady.
 • Existuje zľava, ak nakupujete vo veľkom? Ak ste si istí, môžete položku predať, hromadný nákup môže znížiť výrobné náklady. Spravidla platí, že čím viac položky si môžete kúpiť naraz, tým lepšiu cenu získate za tento produkt.

Sezónne úvahy

Je produkt, ktorý predáva v určitých ročných obdobiach lepšie ako inokedy? Jedným z príkladov sú škaredé vianočné svetre. Najlepšie sa budú predávať od novembra do januára. Vo zvyšku roka poklesnú tržby.

Ak plánujete predať sezónnu položku, majte zavedený plán zálohovania toho, čo budete predávať počas svojich pomalých mesiacov alebo ako sa zvýšite počas sezónneho predaja budúci rok..

Môžete sa zoznámiť s týmto produktom?

Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie o predaji produktu, opýtajte sa sami seba, či je to niečo, čo môžete prekonať. Myslíte si, že to pridáva hodnotu životom ostatných? Ak nie, bude pre vás ťažké predať ho, keď musíte produkt postaviť.

Potenciál pre pridanú hodnotu produktu

Myslíte si, že je produkt dobre vyrobený a má dobrú hodnotu za peniaze? Myslíte si, že to zlepší život vašich zákazníkov, aj keď iba v malej miere??

Používate produkt sami? Osobné referencie sú silné. Jedným z príkladov sú zástupcovia spoločností MLM, ako sú éterické oleje Young Living. Používajú oleje sami a prisahajú. Táto vášeň presvitá a ostatní chcú produkt vyskúšať. Ak chcete produkt predať, musíte sa uistiť, že ho chcete používať sami, a viete, ako to funguje a prečo je najlepší z potenciálnych produktov..

Podľa Podnikateľský časopis, referencie fungujú, pretože:

 • Budujte dôveru
 • Nejde o spam
 • Pomôžte prekonať pochybnosti

Potenciál pre opakovaný predaj

Je to produkt, ktorý si ľudia objedná, alebo je to produkt, ktorý kupujú raz a nikdy znova?
Produkty, ktoré ľudia kupujú raz:

 • Drahé náradie
 • Novinkové položky
 • gadgets

Produkty, ktoré si ľudia stále objednávajú:

 • Produkty na jedenie
 • Zkrášľovacie produkty
 • odevy

Produkt, ktorý majú radi a ktorý sa môže spotrebovať alebo opotrebovať, je taký, ktorý pravdepodobne zmení poradie. Nevylučujte však nevyhnutne iné výrobky. Musíte sa tiež pozrieť na to, či existuje možnosť, aby si ľudia položku objednali pre iných členov rodiny alebo darovali.

Rast a škálovateľnosť

Ak ste niekedy hovorili s investorom alebo sledujete Shark Tank spoločnosti NBC, pravdepodobne ste už počuli slovo „škálovateľnosť“. Stručne povedané, to jednoducho znamená, či sa predaj položky môže rýchlo zvýšiť alebo nie, alebo je to produkt, ktorý na väčších trhoch klesá..

Príkladom produktu, ktorý sa nebude dobre škálovať, môže byť parkovacia služba zameraná na miestne reštaurácie vysokej kvality. Toto je trh, na ktorom skutočne musíte mať kontakt, aby ste sa dostali do dobrých miest s reštauráciami. Existuje veľká konkurencia. Nie je ľahko presunutý na iné trhy, kde možno nemáte rovnaké kontakty. Vysoká konkurencia existuje aj na iných trhoch.

Príkladom produktu, ktorý má dobrú škálovateľnosť, je detský nosič, ktorý šetrí chrbát matky. Možno sa výrobok v súčasnosti predáva v niekoľkých miestnych butikoch. Avšak so správnymi súvislosťami a prácou je to položka, ktorá by sa mohla ľahko odvolať na masy nových mamičiek. Môže sa predávať na viacerých trhoch po celom svete a online.

Je položka, ktorú hľadáte, škálovateľná?

 • Má masovú príťažlivosť?
 • Prevedie to dobre na predaj online aj na predaj tehál a mált?
 • Máte možnosť ju zmeniť, prispôsobiť, pridať k nej podobné produkty?

Samozrejme, existuje veľa ďalších faktorov, ktoré sa zaoberajú určovaním škálovateľnosti, ale to sú základy, ktoré by vám mali pomôcť rozhodnúť sa medzi produktmi, ktoré by ste mohli zvážiť..

Hľadanie dodávateľov

Keď sa rozhodnete pre produkt, máte niekoľko možností, ako ho získať:

 • Vytvorte si produkt sami (môže to ovplyvniť škálovateľnosť neskôr)
 • Zaplaťte niekomu, kto vám produkt vyrobí
 • Nájdite dodávateľa, ktorý už tento výrobok vyrába a je pripravený na veľkoobchodný predaj

Obchodné výstavy

Jedným zo spôsobov, ako nájsť dodávateľov, je navštíviť obchodné výstavy vo vašej oblasti špecializovaných služieb. Zoberme si teda príklad tohto rybolovného zdroja. Zúčastnili by ste sa na veľkoobchodnej výstave rybárskeho náradia. Keď ste na výstave, robíte si poznámky, kladiete otázky a hľadáte jedinečné výrobky, ktoré sa majú predávať.

Mali by ste zbierať:

 • Kontaktné informácie
 • Schopnosť spoločnosti plniť veľké objednávky
 • Informácie o zasielaní zásielok

Väčšina ľudí na veľtrhoch sú predajcovia tretích strán. Ak je to možné, preskočte dodávateľov a objednajte si priamo od spoločnosti, aby ste znížili náklady. Tu prichádza veľkoobchod.

Hľadanie veľkoobchodníkov

Hľadanie veľkoobchodníkov môže byť náročnejšie, než si myslíte. Mnoho veľkoobchodníkov, ktorí sa objavia vo vašich vyhľadávaniach Google, nie sú veľkoobchodníci. Ich ceny nie sú na úrovni, ktorá vám umožní dosiahnuť primeraný zisk.

Shopify má pekný zoznam domácich aj zahraničných dodávateľov. Toto je dobré miesto, kde začať, ale môžete si tiež kúpiť niekoľko výrobkov a skontrolovať informácie o výrobcovi na obale. Obráťte sa priamo na týchto výrobcov prostredníctvom e-mailu, slimáka alebo telefónu a informujte sa o veľkoobchodných účtoch.

Aké sú trhy pre váš výklenok?

Teraz, keď ste si vybrali produkt a našli jeho dodávku predtým, ako miniete peniaze na objednávanie inventára, mali by ste sa ubezpečiť, že pre vaše miesto sú rôzne trhy..

Analyzujte, kde môžete propagovať a predávať svoj produkt

Keď ste študovali produkt a svoju konkurenciu, pravdepodobne ste už prišli so zoznamom miest, v ktorých sa konkurencia predávala, a viete, že s konkurenciou na tomto trhu môžete chodiť od špičky k päte..

Teraz, ak chcete vyniknúť okolo konkurencie, musíte nájsť ďalšie. Zamyslite sa nad elektronickým obchodom ako s úsilím na viacerých fórach:

 • Vytvorte na svojom webe systém nákupného košíka.
 • Majte prítomnosť v sociálnych médiách.
 • Porozprávajte sa s ostatnými majiteľmi elektronického obchodu o tom, ako zákazníkom ponúknuť špeciálne ponuky v bulletine.
 • E-mailom používateľom opustených nákupných košíkov. Kissmetrics to odhaduje 54% nakupujúcich ktorí opustia nákupný košík, ale potom im bude poskytnutá zľava, predaj dokončí. Táto forma následných opatrení a kontaktov je niečo, čo môžete ľahko zautomatizovať a urobiť o niečo lepšie ako vaša konkurencia.

Aký problém rieši produkt?

Jedna vec, ktorú by ste mali zistiť, ak ste tak ešte neurobili, je problém, ktorý tento produkt pre ľudí rieši. V prípade rybárskeho prútika a navijaku povedzme, že ten, ktorý ste sa rozhodli predať, umožňuje basovému rybárovi hádzať ďalej a presnejšie ako ktorýkoľvek iný na trhu..

Teraz viete nielen to, na koho sa majú povýšiť (rybári na basy), ale tiež viete, aký úžitok ponúka prút a navijak, takže viete, ako sa povýšiť na túto demografickú skupinu..

Ako vás nájdu zákazníci?

Môžete si vytvoriť najkrajší web, aký kedy videl, ponúkať zľavy a robiť všetko správne, ale ak zákazníci nevedia, ako vás nájsť, stratili ste úsilie..

Okrem toho, že máte webovú stránku, musíte sa ubezpečiť, že váš web:

 • Hodí sa dobre vo vyhľadávačoch
 • Je mobilný. Remarkety to odhaduje 70% zákazníkov v určitom okamihu uskutočnite nákup na smartfóne. Vaše e-maily a vaše webové stránky by mali byť vhodné pre mobilné zariadenia.
 • Má prichádzajúce odkazy. Tieto ciele sa dosiahnu, keď sa do svojej komunity zapojíte do online komunity.
 • Staňte sa vodcom myšlienky. Takže by ste sa pripojili k fóram pre basových rybárov. Dávajte však pozor, aby ste neboli spamom. Nepropagujte iba svoj produkt na fórach, ale poskytujte rady, ktoré majú zmysel nastaviť sa ako autorita.
 • Pridajte hodnotný obsah. Hosting blogu na vašom webe je vynikajúci nápad. Umožňuje vám pridávať užitočné témy, ktoré môžete ľuďom označiť ako pridanú hodnotu (za predpokladu, že fórum umožňuje odkazy).

Budete musieť využiť aj nejakú inteligentnú reklamu na sociálnych sieťach, v bulletinoch zameraných na demografické údaje o vašom trhu a dokonca aj vydaním vizitiek, ktoré uvedú adresu vašej webovej stránky, keď sa osobne stretnete s miestnym rybárom..

Vyplnenie otvorov na trhu, ktoré ste si vybrali

Teraz, keď ste si vybrali svoj výklenok a začali ste tento produkt predávať, pravdepodobne budete lepšie rozumieť vybranému výklenku.

Pozrite sa na otázky, na ktoré sa vaši zacielení používatelia pýtajú vo fórach alebo na vašom blogu. Čo potrebujú, aby to nebolo splnené? Dokážete nájsť alebo prinútiť produkt vyriešiť tento problém?

Nájdenie výklenku, o ktorý sa zaujímate, znamená, že začnete čoraz viac chápať potreby svojich zákazníkov, ktoré je potrebné vyriešiť. Výber správneho výklenku znamená, že vaše podnikanie bude v priebehu času rásť, keď pridávate ďalšie produkty a objavujete nové spôsoby propagácie týchto produktov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me