7 suurepärast sotsiaalmeedia turunduseesmärki, mille poole püüelda

Mis tahes turundusstrateegia, sealhulgas sotsiaalmeedia turunduse esimene samm on oma eesmärkide määratlemine. Mida loodate oma sotsiaalmeedia turundusstrateegiast välja saada? Iga ettevõte erineb, kuid siin on mõned eesmärgid, mille poole ettevõtted tavaliselt püüdlevad.


Märkus. Saate oma eesmärgi jaoks valida rohkem kui ühe eesmärgi sotsiaalmeedia turundusstrateegia. Peamine on tuvastada, millist eesmärki proovite saavutada iga oma käivitatava sotsiaalmeedia kampaaniaga.

1. EESMÄRK: Bränditeadlikkuse suurendamine oma klientide seas

Sotsiaalmeedia turunduse esimene eesmärk on lihtsalt anda oma ideaalsetele klientidele teada, et teie kaubamärk on olemas. Sotsiaalmeedias on hulgaliselt võimalusi, kuidas seda teha. Siin on mõned viisid, mis põhinevad parimatel sotsiaalsetel võrgustikel. Rohkem taktikaid ja muid sotsiaalseid võrgustikke arutame hiljem 2. etapis.

Peal Twitter, saate suhelda ükskõik kellega, sõltumata sellest, kas nad teid jälgivad. Seetõttu võite leida oma ideaalsed kliendid ja alustada nendega vestlusi, saates neile avalikke sõnumeid, kasutades nende @ kasutajanime. Need võivad olla ettevõtlusega seotud või lihtsalt lõbusad. Mõlemal juhul pannakse teie bränd tähele.

Sotsiaalmeedia turundusstrateegia

Võite kasutada ka Twitteri reklaame, et saada oma sisu, tooteid ja teenuseid ideaalsete klientide ette.

Peal Facebook, saate oma ideaalsete klientidega suhelda, saades nende lehe fänniks ja kommenteerides nende postitusi teie Facebooki lehe abil.

Praegu ei tahaks teie tooteid või teenuseid reklaamida, vaid panustage lihtsalt väärtuslikesse vestlustesse. Samuti võiksite kasutada oma ettevõtte tuntud liikmete isiklikke profiile, et liituda gruppidega, kus teie ideaalsed kliendid tegelevad, ja hakata nendega seal tegelema. Lõpuks võite kasutada ka Facebooki reklaame, et saada oma sisu, tooteid ja teenuseid ideaalsete klientide ette.

Kuidas reklaamida LinkedInis

Peal LinkedIn, saate oma ideaalsete klientidega suhelda, kasutades isiklikke profiile, luues nendega otse kontakti, Premium-kontode ja InMailide kaudu või suheldes nendega LinkedIn-i gruppides. Saate kasutada ka Linkedini reklaame, et saada oma sisu, tooteid ja teenuseid ideaalsete klientide ette.

Nagu näete, saab oma brändi tuntuse suurendamine ideaalse kliendi ees hõlpsalt läbi sotsiaalmeedia. Ja arvestades, et teie kliendid on ettevõtted, kes juba tegelevad sotsiaalmeedias oma ideaalklientide ees teadlikkuse tõstmisega, pole teil probleeme nende leidmise ja enda teadlikkuse suurendamisega.

2. EESMÄRK: Oma kaubamärgi kehtestamine oma tööstuse mõttejuhina

Teine eesmärk, mis ületab oma kaubamärgi tuntuse suurendamise sammu, on oma kaubamärgi kehtestamine oma tööstuse mõttejuhina. Ütleme nii, et teie brändi sotsiaalmeedia tarkvara. Teie bränd soovib, et teid tunnustataks sotsiaalmeediatööstuse mõttejuhina. Selleks soovite luua väärtuslikku sisu erinevates vormingutes.

Sõltuvalt teie konkreetsest majandusharust ja ideaalsetest klientidest võivad need vormingud sisaldada ajaveebi postitusi, e-raamatuid, valgeid raamatuid, videoid, veebiseminarid, taskuhäälingusaated, tööriistad, haridusprogrammid ja isegi sertifikaadid. Kogu selle sisu eesmärk oleks näidata oma kaubamärgi teadmisi ja kogemusi oma valdkonnas.

Sotsiaalmeedia sisuturunduse ressursid

Muidugi on kogu selle sisu loomine üks asi. Veel üks asi on veenduda, et sisu jõuab teie ideaalse kliendini. Seal mängitakse sotsiaalmeediat. Sotsiaalmeediavõrgustikel on suur roll selles, et saaksite oma ideaalsete klientideni jõuda väärtusliku sisuga, mis loob teid mõttejuhiks.

Enamik sotsiaalmeedia sisu levitamise strateegiad hõlmab sisu orgaanilise jagamist brändi võrguga ning sihitud reklaamide loomist, mis tagab, et sisu jõuab brändi ideaalseteni. Sõltuvalt sisu tüübist saab seda sisu kasutada ka selleks, et mitte ainult parandada oma staatust oma tööstuse mõttejuhina, vaid ka aidata teil müügivihjeid luua.

Näiteks ärge lihtsalt kinkige tasuta valget paberit. Pange oma ideaalsele kliendile teile selle eest vastuseks oma e-posti aadress, linkides selle valge raamatu kõik sotsiaalmeedia turunduse reklaamid spetsiaalselt selle valge paberi jaoks mõeldud maandumislehega..

Juhtpõlvkond sotsiaalmeedia turunduseks

Kui olete loonud suurepärase sisu, on see kasulik nii teile kui ka teie uuele müügivihjele.

EESMÄRK 3: liikluse loomine oma veebisaidile

Pole tähtis, mida teie ettevõte teeb, aga tõenäoliselt ei saa te seda teha ilma oma veebisaidile liikluseta. Sotsiaalmeedia turundus on suurepärane viis lõpptulemuseni jõudmiseks suunake oma veebisaidile liiklust. Alustuseks lubab peaaegu iga sotsiaalne võrgustik vähemalt ühe koha, kuhu saate linki oma veebisaidile lisada, kui mitte rohkem. Isiklikud profiilid, ettevõtte lehed – peaaegu kõik pakuvad vähemalt ühte veebisaidi lingi välja. Mõned pakkumise väljad, mis pole ilmselgelt veebisaidilinkide jaoks, kuid mida saab nende jaoks kasutada.

Pärast oma profiilidel olevaid linke on teil olekuvärskendused koos linkidega tagasi teie sisule või praegustele reklaamidele ja sotsiaalmeedia reklaamikampaaniatele koos linkidega teie sisule või praegustele reklaamidele.

Siis, kui teil tõesti veab, leiate asjakohaseid arutelusid, kus inimesed esitavad küsimusi, millele saab vastata teie veebisaidile viitava lingi kaudu. Muidugi ei pruugi te vahel linki saada, kuid kui teil on kergesti äratuntav kaubamärk, on lihtsalt mainimine piisavalt hea. Või võite õnne saada ja hankida oma kasutajatelt suurepärase suusõnalise turunduse!

Suusõnaliselt Twitteris

Tähtis on olla sedalaadi märkimiste osas tähelepanelik ja võimaluse korral tänada, et inimesed sooviksid teie ettevõtte kohta jätkuvalt sõna levitada..

4. EESMÄRK: Müügimeeskonna jaoks müügivihjete loomine

Algul oli sotsiaalmeediaturundus seotud vaatajaskonna suurendamise ja kaasamise julgustamisega. Kuid siis hakkavad ettevõtted investeeringutasuvust rääkima. Nad tahtsid näha numbreid, mida nad saaksid kasutada sotsiaalse meedia turundustegevuse võrdsustamiseks dollari väärtusega.

Üks viis seda teha on seada eesmärgiks plii genereerimine. Kui saate oma müügimeeskonna jaoks luua sotsiaalmeedias müügivihje, saab teie müügimeeskond seda müügivihjet jälgida nii, et kui müügivihje muutub müügiks, saate teada, kas teie sotsiaalmeedia turundus loob investeeringutasuvust.

Nagu me juba varem mainisime, saab osa oma kaubamärgi kujundamisest oma valdkonna mõtteliidrina liita ka plii genereerimiseks, luues väärtuslikku sisu, kuhu inimesed saavad teiega oma teavet jagades. Kuid teatud sotsiaalmeediavõrgustikud on läinud kaugemale, et aidata kaubamärkidel saavutada juhtpositsioon.

Näiteks Facebookis on mobiilse müügivihje genereerimise vorm, mida kaubamärgid saavad kasutada Facebooki rakenduse mobiilikasutajate müügivihjete hõivamiseks. Kasutaja alustab reklaami koputamist.

BMW USA reklaam Facebookis mobiilis
BMW USA juhtiv põlvkonna vorm Facebookis mobiilis

Siis jagavad nad brändiga oma teavet, lahkumata Facebooki rakendusest.

Twitteris on sarnane reklaamivalik, kuid nende oma on saadaval nii laua- kui ka mobiilikasutajatele.

Twitteri reklaam kasutajatele teabe saamiseks

Üks klõps tegevusele kutsumise nupul võimaldab Twitteri kasutajal saata selle Twitteri kontoga seotud nimi ja e-posti aadress, kuhu nad on praegu sisse logitud, ilma et nad peaksid Twitterist lahkuma. Mõlemad Facebooki ja Twitteri valikud peaksid aitama teil teisendada sotsiaalseid reklaame müügivihjeteks, kuna teil on vähem võimalusi kaotada need reklaami klõpsamise ja sihtlehe vahel..

EESMÄRK 5: sotsiaalse meedia liikluse muutmine oma veebisaidi müügiks

Tavalistes kanalites proovib enamik ettevõtteid seda teha teisendage sotsiaalmeedia turunduse liiklus müügivihjeteks, ja konverteerige need müügivihjed. Kuid see ei tähenda alati, et te ei saa muuta sotsiaalmeedia liiklust otse müügiks. See sõltub lihtsalt sellest, millist sotsiaalmeediumiliiklust proovite teisendada.

Facebooki reklaam mööbli kohta

Kui teie eesmärk on muuta sotsiaalmeediumiliiklus müügiks, siis peate kindlasti keskenduma sotsiaalsetele võrgustikele, mis võimaldavad reklaamide ümbersuunamist – täpsemalt Facebook ja Twitter. Reklaamide uuesti sihtmärkimine võimaldab teil luua reklaame inimestele, kes on juba teie toodete ja teenuste lehti külastanud. Sisuliselt tuletavad need reklaamid inimestele meelde teie tooteid ja teenuseid ning loodavad neid piisavalt kaasata, et neid ostjateks muuta.

Kas see Facebooki reklaam oli esimene asi, mis inimese teie veebisaidile viis? Ei. Kuid kas see pani nad ostma? Kui see oli viimane kampaania, millel nad enne ostmist klõpsasid, siis tegelikult jah.

Reklaamide uuesti sihtimine pole ka ainus tee. Facebook pakub ka valitud kategooriate leheomanikele võimalust seadistada oma lehtedele poode, et nad saaksid müüa oma lehel füüsilisi tooteid. Brändi ainus kulu on krediitkaardi töötlemise tasu.

Poe seadistamine Facebooki lehel

Kui teil pole vahekaart Pood, saate oma tooteid ja teenuseid ka reklaamida, tõmmates nende kohta postituse Facebooki seina ülaossa või Twitteri profiili. Või kirjeldage neid oma kaanefotol. Paljud võimalikud viisid, kuidas juhtida oma sotsiaalse profiili külastajaid huvi tundma oma veebisaidil ostude tegemise vastu.

6. EESMÄRK: Müügieelsete küsimuste ja müügijärgse klienditoe haldamine

Mõnikord ei tähenda see alati müüki, vaid pigem elamuse tegemist. Sotsiaalmeedia turundus võib aidata brändil luua suurepärane kogemus oma klientidele. Eelkõige B2B ettevõtted tahavad olla valmis vastama küsimustele enne ja pärast müüki oma klientide jaoks, kuna nende kliendid on ettevõtted, kes on juba harjunud suhtlema sotsiaalmeedias klienditoega..

Mitte ainult, et ettevõtted ootavad peaaegu viivitamatut reageerimist. Sellepärast peaks sotsiaalse ettevõtte meediaturunduse kasutamine suurepärase kliendikogemuse loomiseks kogu klienditeekonna vältel ja väljaspool seda olema eesmärk, mida iga ettevõte peaks püüdma saavutada.

Toyota klienditeeninduse suhtlus Facebookis

Suur tähtsus on teadvustamine, et müügi- ja müügijärgne tugi võib osutuda vajalikuks mitmetes suhtlusvõrgustikes. Jällegi sõltub see kõik teie majandusharust, klientide tööstusest ja sotsiaalsetest platvormidest, mida neil on kõige mugavam kasutada.

Mõnel juhul võib teie brändil olla mõistlik luua eraldi konto tugiteenuste päringute jaoks. Kuid sõltumata sellest, kas teete seda, on igal ajal vaja minna küsimuste ja kommentaaride juurde. Facebookis võivad nad olla külastaja seina postitustes või teie viimaste postituste kommentaarides. Twitteris võivad need olla säutsudes, kus mainitakse teie kasutajanime või lihtsalt mainitakse teie toodet. Teistes võrkudes võivad nad olla teie kaubamärgi või toote kommentaaride lõimes või rühmas. Seetõttu on järgmine eesmärk nii oluline.

EESMÄRK 7: kaubamärgi maine juhtimise kuulamine

Peaaegu iga bränd, sõltumata sellest, kas olete B2B või B2C, peaks kuulamiseks ja kuulamiseks kasutama sotsiaalmeediat maine juhtimine. Pole nii, et inimesed räägivad kogu aeg tingimata teie kohta halbu asju. Tegelikult saavad paljud brändid kasu nendest asjadest, mida nende sotsiaalmeedia vaatajaskond nende kohta ütleb, ja kasutavad neid asju oma toodete ja teenuste müümiseks sotsiaalse tõendina..

Esiküljel võite olla ka sotsiaalmeedia vastuvõtvas otsas. Kui see juhtub, võidakse teid postituses konkreetselt mainida või sildistada. Kuid kui see on avalik, soovite seda kuulata, et saaksite positiivse vastuse.

Brändi maine juhtimine Twitteris

Nii nagu klienditeenindaja teeks vihast klienti kaupluses, on teie ülesanne proovida olukorda levitada. Tunnistage probleemi, vabandage ja pakkuge asjad korda. Isegi kui te ei saa asjassepuutuvat inimest aidata, olete just demonstreerinud suurepäraseid klienditeeninduse oskusi ja see võib ulatuda kaugele potentsiaalsete tulevaste klientidega, kes võivad samuti olukorda jälgida. Või võite muuta kliendi halvad kogemused jälle heaks.

Kui suudate oma sotsiaalse meedia turundusega saavutada isegi ühe neist eesmärkidest, tunnete kindlasti eeliseid, mida sotsiaalmeedia teie ettevõttele pakub.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map