Wix Review eCommerce për të krijuar një dyqan online në 2016 me WixStores


Tregti i Wix

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

Tregti i Wix

Wix u themelua në vitin 2006 nga tre miq dhe partnerë të biznesit. Ata ishin në proces të fillimit të uebfaqes së tyre dhe shpejt e kuptuan se sa i kushtueshëm dhe kohë mund të jetë. Vështirësitë e tyre i frymëzuan ata të hartonin një platformë të thjeshtë që mund të përdoret falas. Sot, është një kompani ndërkombëtare me mbi 77 milion klientë. Lexoni rishikimin tonë Wix eCommerce më poshtë.

rekuizitë

 • Baza e të dhënave e detajuar e mbështetjes
 • Tregu i gjërë i aplikacioneve
 • Tarifat zero të transaksionit

Cons

 • Reklama të mëdha në Versionin Falas
 • Vështirë të kalosh në një model tjetër

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.wix.com/ecommerce/
 • Shtabi: Tel Aviv, Izrael
 • Viti i themeluar: 2006
 • punonjësit: 50-100
 • Sitet e pritura: 77000000+
 • Categories: Ndërtues i faqes në internet, Dyqan Online
 • shërbimet: Softuer për krijimin e faqeve në internet të Dizajnit, Web Hosting
 • Prove falas: 14 ditë
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Wix është një uebfaqe unike dhe ndërtues karrocash. Për të filluar, gjithçka që ju nevojitet është një adresë emaili. Ka te drejte Mund të ndërtoni një faqe në internet falas. Si një bonus, nuk do të duhet të mësoni të kodoni. Redaktori tërheqës dhe zvogëlues lehtëson shtimin e përmbajtjes. Në fakt, Wix ka ndërtuar një reputacion si platforma më miqësore për përdoruesit. Kjo e bën atë zgjedhjen e përsosur për fillestarët dhe bizneset e vogla.

Kush është Wix eCommerce e krijuar për të?

Wix është më e mira për bizneset e vogla. Ajo ofron një dizajn të thjeshtë, të drejtpërdrejtë dhe të gjitha mjetet e nevojshme për të filluar. I mungojnë tiparet më komplekse të menaxhimit. Kompanitë më të mëdha mund të zbulojnë se nuk është zgjidhja më e mirë për trajtimin e inventarëve masivë dhe proceseve të tjera të ndërlikuara. Ekzistojnë platforma më gjithëpërfshirëse që janë në dispozicion të nevojave të bizneseve të mëdha.

Karakteristikat standarde përfshijnë:

 • Mijëra aplikacione
 • Modelet moderne dhe të personalizueshme
 • Redaktori tërheqës dhe tërheqje
 • Aftësi mobile miqësore
 • Hosting falas

Kur vizitoni uebfaqen Wix, gjëja e parë që do t’ju kërkohet është se çfarë lloj siti dëshironi të krijoni. Ekzistojnë 13 kategori kryesore të ndara sipas llojit të biznesit. E gjithë përvoja juaj është përshtatur që në fillim. Ky është një tipar i shkëlqyeshëm për fillestarët që mund të kenë nevojë për udhëzime shtesë. Ndërsa eksploroni shërbimet e tyre, do të vini re se ato specializohen duke siguruar një larmi opsionesh të projektimit. Ju mund të zgjidhni nga qindra shabllone dhe mijëra aplikacione.

Kufizimet e Wix

Një kufizim për t’u marrë parasysh është se Wix nuk mbështet shitjen e produkteve dixhitale. Isshtë më së miri për reklamimin e produkteve dhe shërbimeve. Gjithashtu, jo të gjitha shabllonet janë plotësisht miqësore me celularin. Nëse dizajni i përgjegjshëm është thelbësor për biznesin tuaj, sigurohuni që të studioni plotësisht modele.

Si shumica e platformave, Wix gjithashtu vjen me kufizime të ruajtjes dhe gjerësisë së brezit.

Shkallëzueshmëria

Me kaq shumë aplikacione të disponueshme, ka shumë hapësirë ​​për të zgjeruar funksionalitetin e faqes suaj të internetit ndërsa biznesi juaj rritet. Paketa e mimit të Pafund është më e popullarizuara. Kjo ju siguron shumë hapësirë ​​për të filluar, duke përfshirë bandwidth të pakufizuar. Gjithmonë mund të azhurnoni për hapësirë ​​shtesë për ruajtje.

Kjo do të thuhet, ka disa kufizime kur bëhet fjalë për shkallëzimin. Ndërsa ekziston një potencial për rritje, është e mundur të tejkaloni platformën. Wix eCommerce është më e përshtatshme për bizneset e vogla. Nuk është krijuar domosdoshmërisht për të trajtuar dyqane me vëllim të lartë. Nëse tashmë keni një dyqan të themeluar me mijëra klientë besnikë, mund të dëshironi të konsideroni zgjedhjen e një platforme më të gjerë të tregtisë elektronike..

Anulimi i llogarisë tuaj të tregtisë Wix

Mund ta provoni Wix falas për 14 ditë. Nuk ka nevojë të angazhohemi që nga fillimi. Nëse hapni një llogari dhe vendosni të anuloni, do të merrni një rimbursim për çdo kohë të pajtimit që nuk është përdorur. Abonimet mujore dhe vjetore janë në dispozicion.

reputacion

Wix ka fituar një reputacion si platforma më inovative dhe miqësore për përdoruesit e këtij lloji. Kohët e fundit kaloi përmes një azhurnimi të madh dhe kritikët janë të kënaqur. Fillestarët mund të krijojnë shpejt një faqe interneti të shkëlqyeshme. Ndihmon që Wix vazhdimisht shton karakteristika të reja. Konsumatorët mund të presin një platformë që rritet me nevojat e tyre.

Awards

Wix nuk ka marrë ndonjë çmim të madh për dizajnin. Ata janë partnerë me udhëheqës të mëdhenj të industrisë si DreamWorks, gjë që do të thotë të vijnë gjëra të mëdha. Duket se Wix sapo filloi me të bëhet për të revolucionarizuar dizajnin e faqes në internet.

Pse të zgjidhni zgjidhje Wix eCommerce?

Nëse po filloni ose drejtoni një biznes të vogël, nuk ka shumë arsye që nuk duhet të zgjidhni Wix. Ajo siguron një program të e-commerce me bazë cloud dhe ndërtues të faqes në internet që ka pak rivalë. Nuk ka mënyrë më të lehtë për të hartuar dhe ndërtuar një faqe interneti me porosi. Wix është zgjedhja perfekte nëse keni përvojë zero kodimi dhe dëshironi një sit të bukur.

Karakteristikat kryesore

 • Mbi 500 shabllone
 • Zvarrit dhe lësho ndërtuesin e faqes në internet
 • Galeritë e produkteve
 • 7 përpunuesit e pagesave
 • Njoftime automatike të postës elektronike
 • Llogaritjet e taksave dhe të transportit
 • Dyqan mobilje e optimizuar
 • Mjetet e Buletinit
 • Krijuesi i Kodit të Zbritjes
 • Shporta e Sigurt
 • Ndjekja e porosive
 • Mesazh special Faleminderit

dizajni & Përshtatje

Kjo është ajo ku shkëlqen Wix eCommerce. Ju mund të zgjidhni 501 (dhe duke numëruar) shabllone të ndryshme. Pjesa me e mire? Ata janë të lirë! Theelësi është që të kërkoni opsionet tuaja dhe të siguroheni që të zgjidhni një me aftësi të tregtisë. Ju mund të filloni të ngushtoni zgjedhjet tuaja duke zgjedhur se çfarë lloj biznesi do të zhvilloni.

Ju mund të kategorizoni shabllonet sipas industrive. Për shembull, mund të shikoni opsionet e shablloneve që janë krijuar posaçërisht për të paraqitur fotografinë. Ky është një mjet i dobishëm që do të sigurohet që të merrni modelin e përsosur.

Nëse ndiheni të guximshëm, mund të filloni me një shabllon të zbrazët dhe ta ndërtoni faqen tuaj nga e para. Përndryshe, çdo shabllon mund të personalizohet plotësisht.

Merrni shënim: nuk mund të hyni në kodin CSS për faqen tuaj. Kjo mund të jetë zhgënjyese për ata që duan të ndreqen direkt me kodin. Lajmi i mirë është që ju mund të ndryshoni praktikisht gjithçka me redaktorin zvarrë. Gjithashtu, nga tingujt e saj, aksesi CSS është në punë.

Ndoshta mbiemri më i mirë për të përshkruar shabllonet Wix është i thjeshtë. Të gjitha modelet janë të pastra dhe moderne, por një kritikë e përsëritur është se ato mund të jenë shumë të thjeshta. Kjo mund të jetë mjaft e mirë për fillestarët ose bizneset e vogla, por dyqanet më të mëdha mund të dëshirojnë diçka më të sofistikuar.

Shërbimet e Dizajnit

Wix nuk ofron ndonjë shërbim premium të dizajnit edhe pse ato do t’ju ndihmojnë të bëheni një freelancer. Ju mund të vizitoni Wix Arena për t’u lidhur me ekspertë të projektimit Wix të cilët mund të ndihmojnë.

Menaxhimi i përmbajtjes

Veglat e zakonshme dhe një ndërfaqe intuitive e bëjnë më të lehtë shtimin dhe menaxhimin e përmbajtjes. Nuk do të duhet shumë kohë për të mësuar rrugën tuaj rreth sfondit. Thjesht klikoni në zonën që dëshironi të redaktoni dhe shtoni imazhe, tekst ose ndonjë veçori tjetër. Ju gjithashtu mund të shtoni një blog faqen tuaj me aplikacionin e duhur.

Imazhe dhe video

Ju shpejt ngarkoni dhe ruani fotografi në dosjet në internet. Nuk ka nevojë të rimbushni imazhe që keni përdorur tashmë. Kjo mund të jetë një kursimtar i madh. Gjithashtu, mos ngurroni të tërheqni fotografi nga llogaritë tuaja të tjera si Facebook. Wix gjithashtu lehtëson përfshirjen e videove. Anydo hapësirë ​​imazhi në temën tuaj mund të përdoret për të strehuar një video. Ju madje mund ta bëni tërë këtë sfond një video.

Gjithashtu, Wix mund të integrohet me Bigstock Photos. Në vend që të ngarkoni fotot tuaja, ju mund të kërkoni nëpër një përzgjedhje masive të fotove profesionale. Ky partneritet ofron një mënyrë të përballueshme dhe të përshtatshme për të krijuar një faqe në internet vizualisht tërheqëse.

Ndarja sociale

Shtimi i butonave të mediave sociale në faqen tuaj zgjat vetëm disa klikime. Ju mund të integroni plotësisht të gjitha llogaritë tuaja dhe të përdorni media sociale për t’u lidhur me klientët dhe për të promovuar biznesin tuaj. Në fakt, shumica e modeleve vijnë me butona të mediave sociale të shfaqura tashmë.

Ndërtimi i sitit celular

Kjo është ndoshta glika e fundit që Wix duhet të punojë. Uebfaqet nuk janë përgjegjëse pasi ato do të përshtaten për t’iu përshtatur madhësisë së shfletuesit tuaj. Sidoqoftë, ato janë miqësore me celularin. Shumica e shablloneve do të vijnë me kutinë “Bëni miqësore faqen tuaj celular” të kontrolluar tashmë. Ju gjithashtu mund të kaloni në pamjen e redaktimit celular për të bërë ndryshime shtesë.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetNuk mund të jetë më e lehtë! Regjistrohuni për një paketë çmimesh ose filloni provën tuaj falas. Nga atje mund të filloni të shikoni shabllone dhe të vendosni dyqanin tuaj në asnjë kohë fare.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaKëto karakteristika ndryshojnë sipas planit të çmimeve. Plani i tregtisë elektronike është i dizajnuar për bizneset e vogla. Ajo vjen me 20 GB ruajtje dhe 10 GB bandwidth.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveKa mijëra aplikacione që mund t’i shtoni në faqen tuaj. Shumica e planeve vijnë edhe me dy aplikacione premium falas për t’ju filluar. Përkundër numrit të madh të aplikacioneve në dispozicion, ato nuk janë të përqendruar domosdoshmërisht në tregtinë elektronike. Këto kufizime e bëjnë të vështirë që dyqani të rritet shpejt.
Menaxhimi i renditMenaxhimi i dyqanit tuaj është jashtëzakonisht i thjeshtë. Mund të shikoni të gjitha porositë dhe të bëni ndryshime sipas nevojës.
Menaxhimit të inventaritThjesht klikoni në një produkt për të bërë ndryshime. Ju mund të krijoni koleksione, të modifikoni informacionin dhe të shtoni imazhe. Madje tregon se cilat produkte janë në magazinë dhe të dukshme në sit. Këto karakteristika themelore janë të mjaftueshme për bizneset e vogla, por dyqanet me qindra produkte mund të dëshirojnë të regjistrojnë informacion shtesë. Shumica e platformave të tjera kërkojnë më shumë fusha për të shtuar një produkt, i cili mund të jetë një mjet organizativ i paçmuar.
Ndjekja e dërgesavePartner me kompani të mëdha të transportit dhe paketat gjurmuese në të gjithë botën.
Karakteristikat CRMJu mund të vendosni karakteristika CRM megjithatë ju dëshironi. Konsumatorët mund t’ju telefonojnë ose ju dërgojnë me email direkt, ose mund të përdorni një sistem biletash.
Modelet dhe TematZgjidhni nga qindra tema falas. Ka mjaft opsione elegant, dhe ju mund të rregulloni secilën prej tyre.
Integrimet dhe shtesatWix vjen me shumicën e integrimeve që do të dëshironit në një uebfaqe. Temat janë të gatshme për media sociale dhe është e lehtë të vendosni opsionet e pagesave. Functionsdo funksion tjetër mund të shtohet duke vizituar dyqanin e aplikacioneve. Wix e bën jashtëzakonisht të thjeshtë integrimin e shtesave në vetëm disa minuta.
Tregtim celularNdërsa faqet e internetit nuk janë të përgjegjshme, ato vijnë me modele miqësore për celularin. Faqet nuk do të përshtaten kur ndryshoni madhësinë e shfletuesit tuaj. Sidoqoftë, blerësit do të jenë në gjendje të shikojnë dyqanin tuaj në çdo pajisje. Ky nuk është ideal, por gjithsesi ju lejon të tregtoni në një treg të madh celular.
Web HostingHosting falas i bazuar në cloud. Të gjitha të dhënat tuaja janë ruajtur në mënyrë të sigurt, dhe ju mund të mbështeteni në serverët e tyre të fuqishëm.
Dyqani i AplikacioneveDyqani Wix App është shumë mbresëlënës. Mund të kërkoni nëpër mijëra aplikacione falas dhe premium. Askush nuk bën aplikacione krejt si Wix. Të gjitha mjetet më të mira janë në dispozicion në majë të gishtave.
BloggingDuhen vetëm disa klikime për të shtuar një blog në faqen tuaj të internetit. Nga redaktori i blog-ut, lehtë mund të shkruani, modifikoni dhe publikoni postime. Ju madje mund të shkruani disa postime dhe t’i planifikoni ato për botim. Redaktori gjithashtu ju lejon të shtoni video dhe imazhe. Blog-u juaj do të duket i shkëlqyeshëm dhe do të ndihmojë në tërheqjen e lexuesve dhe klientëve.
SEO dhe MarketinguWix ofron të gjitha SEO dhe mjetet e marketingut që ju nevojiten. Nga pulti, ju mund të kontrolloni përshkrimet e faqeve, titujt dhe etiketat. Aplikacioni falas SEO gjithashtu ofron një magjistar për t’ju ndihmuar me fjalët kyçe. Nëse nuk jeni të sigurt se si të përmirësoni renditjen e motorëve të kërkimit, përfitoni nga mësimet interaktive. Këto mjete janë çuditërisht të hollësishme.
BuletinetShumica e modeleve vijnë me format e regjistrimit të buletinit. Ju shpejt mund të filloni ndërtimin e një liste emaili dhe dërgimin e gazetave promovuese me lehtësi.
Karakteristikat e sigurisëKa disa pengesa të vogla me konfigurimin e sigurisë Wix. Wix nuk ka një çertifikatë SSL. Kjo do të thotë që klientët ridrejtohen në një faqe të sigurt kur arrijnë arkëtimin. Blerësit e çdo herë janë drejtuar larg nga faqja juaj; ekziston një shans i rritur për të humbur një shitje. Konsumatorët mund të mos besojnë se informacioni i tyre është i sigurt dhe nuk po ruhet. Ndërsa arka është plotësisht e sigurt, mund të largojë disa klientë.
Certifikimi PCIWix është në përputhje PCI.
Krijimi i përmbajtjesShtimi i produkteve dhe krijimi i përmbajtjes së re është jashtëzakonisht e lehtë. Redaktori i drag and drop është një nga më të mirët përreth. Modelet e kopjimit për shumë faqe mund të jenë të vështira. Përndryshe, procesi i projektimit është tërësisht intuitiv dhe perfekt për fillestarët.
Certifikatat e dhurataveMe Wix, ju mund të shesni certifikata dhuratë dhe të krijoni kuponë dhe kode zbritje. Duhen vetëm disa klikime për të promovuar produkte ose shitje speciale.
Opsionet e pagesaveLista e procesorëve të disponueshëm të pagesave të palëve të treta është relativisht e shkurtër. Lajmi i mirë është se Wix nuk mbështet disa nga drejtuesit e industrisë. Mund të përdorni PayPal, Skrill, Authorize.net dhe disa emra të tjerë të mëdhenj. Për opsionet shtesë të pagesës, do të duhet të bëni kërkime në dyqanin e aplikacioneve.
Llogaritësit e taksave dhe transportitKëto tarifa llogariten automatikisht në arkë. Ju nuk duhet të shqetësoheni nëse keni nevojë për të gjeneruar këtë informacion për çdo shitje.
raportetGjeneroni raporte për të ndihmuar në vizualizimin e performancës dhe shkëmbimin e të dhënave.
Statistikat e sititWix përdor Google Analytics për të gjurmuar punën e faqes tuaj. Ky është një nga mjetet më të respektuara dhe më të respektuara të analitikës. Këtu janë vetëm disa nga gjërat që mund të gjurmoni:
 • Sa njerëz vizitojnë faqen tuaj për çdo periudhë
 • Sa kohë që një vizitor qëndron në sit
 • Nëse ata janë një vizitor i kthimit
 • Vendndodhja e tyre
 • Cilat faqe vizituan
 • Si ata arritën në faqen tuaj

Të gjitha këto informacione mund të përdoren për të përqendruar përpjekjet e marketingut. Nëse nuk jeni tifoz i Google, mund të blini dyqanin e aplikacioneve për programe të tjera. Zgjedhja është e juaja. Shikoni sa më shumë ose aq pak të dhëna sa dëshironi dhe përdorni ato për të përmirësuar biznesin tuaj.

planet & Çmimeve

Wix siguron plane të çmimeve të përballueshme dhe parakohshme. Asnjëherë nuk duhet të shqetësoheni për tarifat e fshehura. Per te filluar, regjistrohuni në gjyqin 14-ditor falas. Gjithçka që ju nevojitet është një adresë emaili. Nuk kërkohet kartë krediti. Kjo do t’ju lejojë të njiheni me panelin e redaktorit dhe administratorit. Ju gjithashtu mund të hidhni një vështrim më të afërt në temat dhe dyqanin e aplikacioneve.

Paketat e mimeve

Mund të filloni me vetëm 4.08 dollarë në muaj. Ky plan bazë ju lejon të strehoni një domain dhe të ndërtoni një sit të shkëlqyeshëm. Pengesa më e madhe është se faqja juaj do të shfaq reklamat dhe logot e markës Wix. Nëse doni të hiqni këto shënues markash, mund të paguani 9.25 dollarë në muaj për paketën combo.

Dyqanet në internet do të duan të zgjedhin paketën e e-commerce. Kushton 16,17 dollarë në muaj dhe vjen me karakteristikat e mëposhtme:

 • Një vit hostim pa domain
 • Kuponë reklamimi me vlerë 300 dollarë
 • Dy aplikacione falas premium
 • 20 GB ruajtje
 • Gjerësia e bandës prej 10 GB
 • Google Analytics

Kjo duhet të jetë mjaft për shumicën e bizneseve. Sidoqoftë, ju mund të azhurnoni në planin VIP me 24,92 dollarë në muaj. Përveç gjerësisë së pakufizuar të brezit, ky plan vjen me mbështetje prioritare. Edhe ky plan i nivelit të lartë ka çmim nën paketat e intervalit mesatar të shumicës së platformave. Wix është jashtëzakonisht e përballueshme dhe me çmime konkurruese.

Paguajeni për abonimin tuaj çdo muaj ose kurseni para duke blerë një përparim të plotë të vitit. Kursimet ndryshojnë sipas planit, por varion nga 30-45%.

Ndihma për klientët

Ndërsa paketa më e shtrenjtë e çmimeve vjen me mbështetje prioritare, përdoruesit mund të presin shërbim të mirë të klientit në çdo nivel të paketës. Problemi më i madh është se ata nuk ofrojnë një veçori bisede live ose një sistem emaili. Ju mund të telefononi një numër 800, por basti juaj më i mirë është të caktoni një përgjigje. Kjo ju pengon të humbni kohën në pritje.

Për fat të mirë, ka një larmi vendesh të tjera ku mund t’i drejtoheni për ndihmë. Filloni duke vizituar faqen mbështetëse Wix. Këtu mund të gjeni një listë me FAQ dhe pyetje që bëhen zakonisht. Ekziston gjithashtu një forum i komunitetit dhe mësime video për të ndihmuar. Ju gjithashtu mund të postoni probleme dhe shqetësime në faqet e tyre të mediave sociale.

Ndërsa është bukur të kesh disa mënyra të ndryshme për të kontaktuar mbështetjen, sistemi duket se po punon për Wix dhe klientët e tyre. Platforma ka vlerësime jashtëzakonisht pozitive të mbështetjes së klientit. Përgjigjet janë relativisht të shpejta, dhe përfaqësuesit janë të ditur dhe të sjellshëm. Wix është aq i lehtë për t’u përdorur sa që mbështetja përdoret kryesisht për çështje teknike të cilat duhet të jenë të pakta dhe shumë larg.

Një tipar tjetër i zoti është qasja në Wix Lounge. Kjo është një hapësirë ​​bashkëpunuese në New York. Nëse jeni duke udhëtuar, ju mund të përdorni sallë pritjeje për të zhvilluar biznes dhe për t’u lidhur me përdoruesit e tjerë të Wix. Ju madje mund të rezervoni hapësirën për ngjarje të veçanta. Të gjitha falas.

Lehtësinë e përdorimit

Wix udhëheq paketën kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit. Jo vetëm që ofron një redaktues zvarritës, por gjithashtu siguron një nga redaktorët më miqësorë dhe intuitivë ndonjëherë. Të gjitha mjetet që ju nevojiten shfaqen dukshëm dhe lundrimi ndërmjet ekraneve është i lehtë.

Nuk ka absolutisht asnjë arsye për të njohur ndonjë kodim. Edhe fillestarët mund të krijojnë uebfaqe të përparuara dhe profesionale të e-commerce, dhe dizajnerë ekspertë do ta vlerësojnë ndërfaqen. Nëse ndonjëherë keni nevojë për ndihmë, mund të hyni shpejt në ndihmë pa e lënë redaktorin. Kur bëhet fjalë për përvojën e përdoruesit, Wix është ndoshta më e mira përreth.

përfundim

Nëse duhet të zgjidhni një softuer Wix eCommerce për të ndërtuar Dyqanin tuaj Online?

Nëse jeni duke planifikuar të drejtoni një biznes të vogël dhe jeni fillestar kur bëhet fjalë për dizajn, atëherë po. Patjeter qe po. Nga ana tjetër, ka fusha ku Wix thjesht nuk varet nga detyra e mbështetjes së një biznesi në shkallë të gjerë. Kjo është nga modelimi. Thjeshtësia është në zemër të asaj që e bën këtë një platformë të shkëlqyeshme, që gjithashtu do të thotë se mund të mos jetë më e mira për transaksione dhe procese më komplekse.

Ndërsa ka disa fusha për përmirësim, Wix është një nga platformat më të përshtatshme për përdoruesit dhe gjithëpërfshirjet në dispozicion të e-commerce. Isshtë gjithashtu freskuese për të parë një kompani që duket vërtet e investuar në bërjen e përmirësimeve dhe ofrimin e një produkti të përballueshëm, i cili nuk ju kërkon të sakrifikoni veçoritë për koston.

Pavarësisht nëse jeni një dizajnues ekspert ose një fillestar total, jeni i sigurt që do të shijoni redaktorin e drag and drop. Kombinoni që me shabllone me shkëlqim dhe bashkimi i një uebfaqeje profesionale nuk ka qenë kurrë më e lehtë. Wix është një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset e vogla, dhe premton vetëm se do të vazhdojë të përmirësohet.

krahasim

Tregti i Wix

91

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map