Shqyrtime të Ndërtuesve të Uebfaqeve


Lexoni Shqyrtimet e Ndërtuesve të Uebfaqeve

Ne e kuptojmë se sa e vështirë është të ruash ngazëllimin për krijimin e uebfaqes tuaj, kur jeni të lodhur të kuptoni ndërtuesin e duhur të faqes në internet për t’u përdorur. Ndoshta nuk e dini se çfarë të kërkoni, ose mbase nuk keni ide për ato tipare që ju nevojiten, apo edhe për ato që janë atje. Kjo është arsyeja pse ne kemi bërë hetimet për ju. Lexoni rishikimet tona të webmasterëve për të zbuluar se çfarë duhet të ofrojë secili ndërtues i faqes në internet dhe çfarë bën secili më mirë.

  UPDATIMI I FUNDIT: 10 Mars 2017

AAWebmasters.com është një shoqatë e pavarur e webmasterëve dhe opinionet, rishikimet dhe renditjet e shprehura këtu në faqe janë AWA vet. Sajti merr kompensim nga produktet dhe shërbimet e rishikuara. AAWebmasters.com teston çdo produkt ose shërbim në tërësi dhe jep renditje të lartë për ato më të mirat. AAWebmasters.com nuk publikon informacione për të gjitha platformat e mundshme të tregtisë elektronike, ndërtuesit e faqeve në internet ose hostet e internetit. Për të parë më shumë detaje klikoni këtu.

Zbulimi i reklamuesit

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Squarespace

Janë mahnitëse duken të rëndësishme? Squarespace është padyshim se ia vlen të shikoni nëse faqja juaj në internet është me imazhe, mbase për fotografët, artistët, restorantet dhe planifikuesit e dasmave. Uebfaqet e bukura në kërkim profesional janë të lehta për t’u ndërtuar pa ndonjë përvojë të kodimit, dhe platforma e blogjeve fiton gjithashtu vlerësime të ashpra.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Wix

Nuk ka aftësi teknike? Wix ju lejon të zgjidhni nga mbi 500 modele falas të dizajnuara në mënyrë profesionale për të krijuar shpejt dhe me lehtësi faqen tuaj të internetit tërheqëse, të gjitha pa pasur nevojë për ndonjë njohuri teknike ose të projektimit. Wix është shumë intuitiv për t’u përdorur me një kurbë mësimi shumë të shkurtër.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Weebly

Keni një biznes të vogël? Weebly është zgjedhja për krijimin e faqeve të internetit për blogeret serioze, sipërmarrësit dhe bizneset e vogla. Pulti i trafikut ju tregon të gjitha llojet e statistikave në lidhje me vizitat në faqen tuaj. Për të prirur teknikisht, ka hyrje në kodimin HTML / CSS për personalizim më të detajuar.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Yola

A jeni një newbie në internet? Yola është për pronarë të bizneseve të vogla dhe mikro që duan të kursejnë para duke ndërtuar faqet e tyre të internetit. Reallyshtë me të vërtetë e lehtë për t’u përdorur duke zvarritur dhe hedhur elementë, dhe mund të keni faqen tuaj të internetit duke funksionuar dhe për disa orë.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Jimdo

Keni nevojë për një uebfaqe me tregti elektronike? Jimdo ofron një zgjidhje në eCommerce, si dhe ndërtim në internet. Jimdo është më shumë për funksionalitetin sesa kërkon krijuesin mesatar të uebit, por është plotësisht i personalizueshëm nëse dini pak rreth kodifikimit. Ka ndihmë përmes forumit aktiv të komunitetit.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

webs

Keni nevojë për një sit anëtarësie? Ndërsa çdokush mund të ndërtojë një faqe në internet me Webs, tiparet që ai ofron janë më të përshtatshme për bizneset e vogla dhe sipërmarrësit. Një nga këto karakteristika është aftësia për të ngritur me lehtësi një sit anëtarësie pa pasur nevojë të përdorni një aplikacion të jashtëm.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Moonfruit

Dashuroni faqet e internetit të stilit të vjetër? Moonfruit është një krijues i vjetër i faqeve të internetit që nuk përmban të gjitha këmbanat dhe bilbilat e konkurrencës më moderne. Moonfruit është më e mira për njerëzit që kanë kohë dhe durim të ndërtojnë uebfaqet e tyre, dhe nuk janë fillestarë ose teknofobë.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

WebsiteBuilder.com

Gati për të paguar për zgjedhje? WebsiteBuilder.com krenohet me mbi 10,000 shabllone, imazhe fotografie në fotografi, faqe të shumëfishta dhe një grup me karakteristika të plota, por këto nuk janë të disponueshme me versionin falas të softuerit. Ndërfaqja e ndërtimit të sitit është e pastër dhe e lehtë për t’u përdorur, megjithëse reklamat e shitjeve në internet janë të shpeshta.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Ndërtues i Themify

Dëshironi një temë WordPress? Ndërtuesi i faqes në internet Themify mbështet mbi 40 tema të WordPress dhe ofron një shtojcë për temat e palëve të treta. Për dallim nga ofruesit e tjerë të krijuesve të faqeve të internetit, Themify nuk ofron një emër domaini ose pritje në internet – ju jeni vetë për marrjen e këtyre.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Ndërtuesi i faqes GoDaddy

Nuk jam i sigurt për atë që ju nevojitet? Ndërtuesi i faqes në internet GoDaddy është gjenerike
synojnë këdo që dëshiron të ndërtojë faqen e vet të internetit. Modelet përfshijnë një dyqan tregti për pronarët e biznesit. Sistemi i mbështetjes së klientit të GoDaddy është shumë i fortë dhe përfshin bisedë live.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Webflow

Ndërtimi i faqeve të internetit për të tjerët? WebFlow është një mundësi serioze për disenjatorët dhe zhvilluesit me përvojë që duan një platformë më të avancuar, pa kod, ndërtimi në internet. WebFlow lejon krijimin e faqeve të internetit me të vërtetë të personalizuara, me qasje në kod nëse është e nevojshme.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Webydo

Dëshironi një faqe në internet të një projektuesi? Webydo u ndërtua nga stilistë të internetit për stilistë profesionistë që duan të prodhojnë uebfaqe të jashtëzakonshme por nuk duan të mësojnë se si të kodojnë. Përtej elementeve konvencionale të dizajnit janë efekte të mahnitshme të animacionit dhe një përqendrim në hartimin e përgjegjshëm.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

habitshme

Duhet vetëm një faqe? Shikoni në mënyrë të habitshme nëse keni nevojë për një faqe interneti të butë, me një faqe, miqësore për celularin. Mund të krijoni një uebsajt lehtësisht brenda një kohe të shkurtër duke përdorur shabllonet pa përgjigje të lëvizshme. Formati i gjatë me një faqe i faqes suaj të internetit mund të mësojë disa.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Webnode

Janë të rëndësishme shumë gjuhë? Pronarët e biznesit që bëjnë biznes globalisht mund të arrijnë tek klientët në 20 gjuhë me WebNode. Të gjitha shabllonet janë plotësisht funksionale, por mund të kenë nevojë për ndonjë personalizim për t’i sjellë ato deri në pritjet aktuale të kualitetit të lartë, me shkëlqim..

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

WebStarts

Dëshironi një kanavacë bosh? Vendosni dizajnerin tuaj të brendshëm falas me WebStarts duke zvarritur çdo element të projektimit kudo në faqen tuaj në internet – është plotësisht i pa strukturuar. Temat janë akoma më të personalizueshme dhe shndërrohen automatikisht në site me përgjigje celular.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Web.com

Dëshironi që dikush ta ndërtojë atë? Webs.com siguron një program ndërtues të faqeve të internetit DIY që ju mundëson të ndërtoni një uebfaqe themelore, pa-frills, funksionale. Sidoqoftë, ata gjithashtu ofrojnë një shërbim të personalizuar plotësisht të projektimit në internet në të cilin ju përshkruani faqen tuaj të ëndrrave dhe ato e ndërtojnë atë për ju.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

SiteBuilder.com

Mrekullues për modelin tuaj? Me mbi 10,000 shabllone biznesi, pronarët e bizneseve të vogla janë të detyruar të gjejnë një që u pëlqen me SiteBuilder. Krijuesit e faqeve fillestare mund të ndërtojnë me lehtësi faqe relativisht profesionale në kërkim të redaktorit.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

fermë-shtëpi

Vetëm fillimi i një biznesi? Homestead është i drejtuar për bizneset e vogla që kanë nevojë për uebfaqe mjaft të thjeshta. Ka kaluar pak kohë dhe modelet e saj nuk janë aq moderne sa ato të krijuesve të tjerë të faqeve të internetit. Ju mund të përdorni provën e gjerë 30-ditore falas për të provuar Homestead.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Virb

Krijimi i portofolit tuaj? Virb është i përshtatshëm për ata që krijojnë një portofol të rëndë për imazhet. Shtë e thjeshtë të krijoni uebfaqen tuaj dhe të eksperimentoni me tema të ndryshme, dhe ka disa nga ato për të zgjedhur për galeritë dhe faqet e fotografive. Shtimi i fotove direkt nga Flickr dhe Vimeo është e drejtpërdrejtë.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Krijuesi IM

Dëshironi një faqe në internet të ligët? Krijuesi IM ju lejon të ndërtoni një faqe në internet të ligët dhe me pamje profesionale, shpejt. Në këtë rast, “i ligët” do të thotë i lëmuar dhe i imazhit i rëndë, i bazuar në një nga mbi 70 shabllone të dizajnuar mirë, të gjitha janë të populluara paraprakisht me përmbajtje të mostrës. “Fast” është për shkak të redaktorit të shkëlqyeshëm tërheqës dhe lëshues.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

SimpleSite

Duke kërkuar për të thjeshtë dhe të shpejtë? SimpleSite është një përshtatje e mirë për ata që duan thjesht të marrin një faqe në internet shpejt dhe nuk u interesojnë shumë se si duket. Uebfaqet e krijuara përmes SimpleSite nuk duken shumë profesionale dhe ka mundësi të kufizuara të personalizimit.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

uCoz

Nuk jam i sigurt për personalizimin? uCoz ju lejon të prodhoni uebfaqe plotësisht të paraqitur me një gamë të plotë të opsioneve të personalizimit. Filloni me asnjë në të gjitha, duke përdorur 250 modelet e disponueshme, ose ndryshoni stilin e faqes dhe shtoni shtojca, ose futni duart tuaja në kodin HTML / CSS për personalizim të plotë.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

MotoCMS

Keni nevojë për një dizajn të thjeshtë dhe të bukur? MotoCMS është një ndërtues i lehtë për t’u përdorur në internet që ju lejon të krijoni faqe interneti profesionale në modalitetin WYSIWYG (Whatfarë shihni se është ajo që ju merrni). Që nga fillimi i parë në 2008, ajo ka arritur shumë tifozë dhe mbështetës, veçanërisht në mesin e fillestarëve.

Artikujt e fundit

Shikoni të gjitha lajmet

asnjë imazh

Krahasoni Hosting InMotion vs FatCow: Cili është më i miri …

UPDATUAR 6 janar 2017

asnjë imazh

Krahasoni Hosting InMotion vs. Arvixe: Cili është më i miri …

UPDATUAR 5 janar 2017

asnjë imazh

Krahasoni Hosting InMotion vs A2 Hosting: Cili është B…

UPDATUAR 4 janar 2017
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map