Shqyrtime në Web Hosting


Sfida juaj më e madhe nuk është një shërbim i gjetjes së hosteve në internet. Po vendos se cila ju përshtatet nevojave tuaja. Por çfarë duhet të kërkoni? Do të keni disa parakushte të specializuara. Por tiparet e rëndësishme të përbashkëta duhet të jenë pjesë e këtij procesi të vendimmarrjes.

Shikoni kufizimet e ruajtjes dhe gjerësisë së bandës. Jini të vetëdijshëm për kufizimet e shumëfishta të domenit. Mbështetja teknike është gjithashtu e rëndësishme. Mbani në mend këto ndërsa eksploroni rishikimet në web hosting të paraqitura më poshtë.

UPDATIMI I FUNDIT: 28 Shkurt 2016

AAWebmasters.com është një shoqatë e pavarur e webmasterëve dhe opinionet, rishikimet dhe renditjet e shprehura këtu në faqe janë AWA vet. Sajti merr kompensim nga produktet dhe shërbimet e rishikuara. AAWebmasters.com teston çdo produkt ose shërbim në tërësi dhe jep renditje të lartë për ato më të mirat. AAWebmasters.com nuk publikon informacione për të gjitha platformat e mundshme të tregtisë elektronike, ndërtuesit e faqeve në internet ose hostet e internetit. Për të parë më shumë detaje klikoni këtu.

Zbulimi i reklamuesit

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Pritja për lëvizje

Planifikimi i një uebfaqe biznesi? Ky host mban fokusin e vet atje. Ata ngarkojnë për mbështetje. Tregtimi është këshilla e shkëlqyeshme që ju ndihmon të rritni të ardhura. Ekzistojnë 3 plane pritëse, 2 prej të cilave janë gati për tregti elektronike. Do të thotë se ata vijnë me një certifikatë SSL, dhe në shumicën e rasteve, një IP të dedikuar.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

SiteGround

A është mbështetja teknologjike shqetësimi juaj kryesor? Ky host ka një reputacion të tillë. Siti i faqes ofron 3 plane të përbashkëta të mbajtjes së uebit të përshtatura për t’iu përshtatur madhësisë së faqes suaj të internetit. Shkoni me planin STARTUP për pritjen themelore. Planet GROWBIG dhe GOGEEK ofrojnë mbështetje shtesë për caching, dhe çmimi e reflekton atë.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

iPage

Pronari i faqes së parë për herë të parë? iPage është zgjidhja juaj me një ndalesë. Ju mund të vendosni pritjen në rreth 6 minuta, dhe ju mund të përdorni goMobi, Krijues Uebsajti ose Weebly si një ndërtues faqesh. Paketat e pritjes gjithashtu ju japin 300 dollarë kredi marketing për promovim në Google, Yahoo, Bing dhe Facebook.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Bluehost

A keni një faqe WordPress? WordPress miraton këtë shërbim të mbajtjes në internet. Mimi më i mirë kërkon një angazhim 3-vjeçar. Por nëse ndryshoni mendim, ata do të kthejnë pjesën tjetër të tarifave tuaja. Ata kanë fituar çmime për mbështetjen e klientit, kështu që ju mund të prisni ndihmë eksperte nëse ju nevojitet.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Arvixe

A do të vendosin numrat e domenit për zgjedhjen tuaj? Ju do të zgjidhni planin tuaj bazuar në atë sferë që duhen pritur. Paketa më pak e shtrenjtë ju jep deri në 6. Stafi i Arvixe është i bazuar në distancë. Kursimet në kostot operative lejojnë Arvixe të ofrojë një pritje të përballueshme. Ai nuk bën kompromis performancën.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Qendër për Web Hosting

Planifikoni të qëndroni të vogël? Ky host ofron pako të lira për vendet më të vogla që nuk presin shumë rritje të vizitorëve. Një emër domain falas dhe hapësirë ​​e pakufizuar do të thotë që ju nuk do të sakrifikoni veçoritë për çmimin. Ju madje mund të drejtoni një sit eCommerce me këtë host.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

GreenGeeks

Dëshironi të qëndroni të përgjegjshëm ndaj mjedisit? Ky host ka të bëjë me Lëvizjen e Gjelbër. Energjia e rinovueshme fuqizon serverat e tyre. Mimet konkurruese dhe qindra karakteristika e bëjnë këtë pritjen të lehtë në mjedis. Por nuk është e nevojshme të sakrifikoni gjithçka që ju nevojitet për të drejtuar një faqe në internet.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Hostgator

A është fleksibiliteti më i rëndësishëm sesa mbështetja? Ky host nuk është për fillestarët. Ju zgjidhni atë që ju nevojitet nga një listë e madhe e veçorive. Kjo ju lejon të personalizoni pritjen, dhe ju paguani vetëm atë që ju nevojitet. HostGater gjithashtu ofron kredi për të reklamuar në Google, Yahoo dhe Bing.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

1and1

A keni plane globale? Ky host me qendër në Gjermani ka 13 qendra të të dhënave në të gjithë botën, duke pritur 11 milion konsumatorë. Planet me një mundësi CDN ju lejojnë të shpërndani përmbajtje lokale të ruajtur në 62 qendra në të gjithë botën. Shtoni funksionalitet të mëtutjeshëm me një paketë gjithëpërfshirëse të sigurisë dhe një ndërtues faqesh eCommerce.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

A2 Hosting

A janë shpejtësia dhe performanca fokusi juaj? A2 Hosting i bën këto një përparësi kryesore. Teknologjia e tyre e optimizuar sjell ngarkesat e faqeve deri në 20 herë më shpejt sesa hostet e tjerë. Icingmimet nuk janë më të ultat që mund të gjeni, por klientët e dinë që marrin atë që paguajnë.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Një Portokalli e Vogël

Keni nevojë për ndihmë për markimin dhe identitetin? Ky shërbim pritës nuk e përdor shumë fjalën “të pakufizuar”. Ju nuk do të gjeni ndonjë tarifë të fshehur. Paguajeni si të dëshironi për paketat. Softueri i tyre dhe ndërfaqja e përdoruesit janë të përqendruar tek klientët. Ju ndihmon gjithashtu të përqendroheni te klientët tuaj.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Forumi

A jeni i shqetësuar për rritjen dhe shkallëzimin? Kjo kompani motra në BlueHost ka plane fillestare që ofrojnë shtigje të përballueshme për azhurnim. Filloni me një zgjidhje të përbashkët dhe ndjehuni të sigurt që mund të bëni një tranzicion të lehtë të azhurnimit. Nuk ka mundësi pagese mujore.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

eHost

A keni nevojë për ndihmë në ndërtimin e faqes tuaj? eHost është një zgjedhje e mirë. Ato përmbajnë një ndërtues në internet që përdor mbi 1.000 shabllone. Mund të krijoni një faqe interneti cilësore në modë të shkurtër. Këto uebfaqe janë optimizuar për pajisjet mobile. Ju mund të përdorni aplikacione për të integruar zgjedhjet e mediave sociale.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Tempulli i mediave

A jeni i shqetësuar për pikat e trafikut? Ky host me bazë cloud është i njohur për shkallëzimin e tij automatik. Pricemimi i pritjes mund të duket i pjerrët në krahasim me të tjerët, por është i bazuar në rrjet. Ju merrni performancë më të mirë dhe besueshmëri. Paketa më e njohur ju lejon të strehoni deri në 10 site.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Motori WP

A jeni “gjithçka për WordPress”? WordPress zotëron këtë shërbim pritës, dhe është vetëm për faqet e internetit të WordPress. Plani më i shtrenjtë është 29 dollarë në muaj. Paketat e tjera kanë çmime bazuar në vizitorët mujorë. Mimet gjithashtu bazohen në numrin e instalimeve të WordPress që do t’ju duhet të menaxhoni faqet e internetit.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Pagely

A jeni një tifoz i Amazonës? Ky host është një hibrid interesant. Ai mbështet vetëm faqet e internetit duke përdorur platformën WordPress. Por ai përdor Shërbimet Ueb Amazon për të pritur ato faqe. Të dhënat tuaja janë në disa nga serverat më të mirë të disponueshëm. Ai merr kopje rezervë automatike në shërbimin e ruajtjes Amazon S3.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

JustHost

A jeni mirë me një angazhim 3-vjeçar? Konsideroni këtë kompani motër të BlueHost dhe HostMonster. Do të merrni një pritje të lirë por të besueshme dhe shërbim cilësor të klientit. Mbi 100 aplikacione, plugins dhe temat me burim të hapur zgjerojnë vlerën. Kursimet fillojnë me një angazhim 1-vjeçar dhe bëhen shumë më mirë në 3 vjet.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

GoDaddy

A është e rëndësishme të shkoni me një emër që dini? GoDaddy është mbreti i regjistruesve të domain. Nëse filloni këtu, mund të dëshironi ta konsideroni GoDaddy si hostin tuaj të internetit. Nëse e bëni këtë, regjistrimi i domenit tuaj është falas. Paketa fillestare ka një nga çmimet më të ulëta që do të gjeni kudo.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Dreamhost

A jeni një organizatë jofitimprurëse? Ky shërbim ofron strehim falas për ju. Siguroni DreamHost një letër përcaktimi të lëshuar nga IRS 501 (c) (3). Ata do ta vërtetojnë atë dhe më pas do të punojnë me ju për të vendosur një pritje. Pak kompani të tjera të mbajtjes në internet e ofrojnë këtë.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Lopë e trashë

A është e rëndësishme për ju email? Kaloni të gjitha shaka lopë në faqen e internetit. Do të shihni se ata ofrojnë paketa të lira që përmbajnë adresa emaili të pakufizuar. Ata gjithashtu ofrojnë ndërtuesit e faqeve në internet me eCommerce dhe një domain falas. Mund të filloni shpejt.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

LiquidWeb

A doni një pritje pa duar? LiquidWeb është specializuar në pritjen e menaxhuar. Ata marrin përsipër menaxhimin tuaj të infrastrukturës në mënyrë që të përqendroheni në përmbajtje. Ato janë me bazë cloud, kështu që ju mund të shkallëzoni kur të jeni gati. Mbështetja e tyre është aq e mirë sa ato ofrojnë një garanci telefonike 59 sekondash.

Artikujt e fundit

Shikoni të gjitha lajmet

asnjë imazh

Krahasoni Hosting InMotion vs FatCow: Cili është më i miri …

UPDATUAR 6 janar 2017

asnjë imazh

Krahasoni Hosting InMotion vs. Arvixe: Cili është më i miri …

UPDATUAR 5 janar 2017

asnjë imazh

Krahasoni Hosting InMotion vs A2 Hosting: Cili është B…

UPDATUAR 4 janar 2017
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map