Rishikimi Yola 2016


Yola

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

Yola

Yola – ju mund të mos keni dëgjuar ende për to, por ato janë një ndërtues tjetër i thjeshtë për t’u përdorur në internet që përqendrohet në bërjen e gjërave të thjeshta për njerëzit jo-teknikë për të krijuar faqen e tyre të internetit. Kompania ka lindur në Cape Town, Afrika e Jugut në 2007 dhe tani pret rreth 10 milion përdorues me mbi 50 milion faqe në internet. Lexoni rishikimin tonë Yola më poshtë.

rekuizitë

 • Ndërfaqe e thjeshtë e intuitive e përdoruesit
 • Karakteristikat e fuqishme të tregtisë elektronike
 • Redaktor i shkëlqyeshëm i stilit
 • Zgjedhje e mirë e pajisjeve

Cons

 • Kufizimet e navigimit dhe projektimit
 • Asnjë platformë Blogging
 • Shumica e temave janë të vjetruara dhe vetëm 8 janë të përgjegjshme
 • Pa mbështetje telefonike – vetëm email dhe chat

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.yola.com
 • Shtabi: Cape Town, Afrika e Jugut
 • Viti i themeluar: 2007
 • punonjësit: 75+
 • Përdoruesit aktivë: 10,000,000+
 • Categories: Softuer krijues faqesh në internet
 • Gjuhe: Anglisht, frëngjisht, gjermanisht, italisht, portugalisht dhe spanjisht
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Yola është e përkushtuar për t’i sjellë klientëve të saj një platformë të lehtë, intuitive, drag and drop që lejon ata që nuk kanë asnjë njohuri teknike të marrin një uebfaqe të thjeshtë dhe të funksionojnë për një ose dy orë

Yola ofron disa pako duke filluar nga plani i tyre i kufizuar i Lirë, deri në planin e tyre të artë dhe shtesa të ndryshme me pagesë. Konkurrenca e tyre kryesore është krijuesit e tjerë të faqeve të internetit me një ndërfaqe të lehtë, intuitive që janë perfekte për fillestarët si Weebly dhe Squarespace.

Le të kontrollojmë pak më shumë në lidhje me bazat e Yola para se të zhyten në të gjitha detajet e gëzuara më poshtë.

Ku qëndron forca e Yola?

Siç kemi përmendur, forca e Yola qëndron në lehtësinë e tij të përdorimit. Edhe ata që nuk kanë përvojë ose përvojë teknike mund të kenë diçka që funksionon vetëm në orë të tëra – kurba e të mësuarit është një nga më të shpejtë në lojë. Reeshtë një fllad për t’u përdorur në krahasim me shumë nga konkurrentët e saj.

Nëse keni nevojë për diçka të thjeshtë deri në internet dje, Yola është një gjetje e mirë.

Për kë rekomandohet Yola?

Platforma në vetvete do t’i përshtatet atyre që nuk kanë prekur kurrë më parë një ndërtues të faqes në internet. Shtë projektuar për bizneset e vogla dhe të vogla në mendje, të tilla si llogaritarë, zbukurues dhe kafene. Ndërtuesi i faqes gjithashtu funksionon mirë për ata që dëshirojnë të krijojnë një faqe ngjarjesh ose site hobi personal.

Yola nuk do të jetë një zgjedhje e mirë për këdo që dëshiron një sit më të zgjeruar të orientuar në dizajn, për ata që duan të rimarrin prapaskenat, bizneset më të mëdha ose njerëzit që dëshirojnë të bëjnë pak Blogging. Ai nuk ofron llojin e opsioneve që janë të nevojshme për këto lloj aktivitetesh

Sa e shkallëzuar është një sit i Yola?

Në planin e tij më premium (Yola Gold), Yola ofron faqe të pakufizuara, gjerësi bandë dhe ruajtje, madhësi të skedarëve 150MB, së bashku me mundësinë për të krijuar deri në 25 faqe në internet nën një llogari – është e madhe.

Në anën e kundërt të spektrit, ju keni planin Yola Free. Plani Falas vjen me 1 GB bandwidth, 1 GB ruajtje, kufijtë e madhësisë së skedarit 5MB, dy faqe interneti dhe tre faqe në internet për secilën faqe.

Nëse jeni duke planifikuar të filloni me planin falas dhe të migroni në një plan tjetër të paguar, megjithatë, ju rekomandojmë që të mos e bëni. Kalimi në faqen tuaj të internetit do të rezultojë në SEO të zvogëluar – filloni me një plan të paguar për të filluar, ose rindizni faqen tuaj kur të kaloni në një plan të paguar në vend të kësaj.

Sortfarë lloj reputacioni ka Yola?

Yola nuk është një platformë shumë e njohur, edhe pse ka shumë llogari të përdoruesve. Platforma ka evoluar ndër vite – Yola nuk është njësoj siç ishte vetëm dy vjet më parë.

Si e tillë, raportet për platformën janë të përziera. Megjithëse disa përdorues raportojnë një përvojë tjetër, por të përsosur për ndërtimin e një uebsajti të thjeshtë, ende më shumë raportojnë shërbime jo të dobishme për klientët dhe mbështetje të dobët të faturimit.

A ka Yola një garanci për kthimin e parave?

Planet e paguara të Yola vijnë të gjitha me një garanci të kthimit të parave 30-ditore, kështu që nëse faqja juaj nuk funksionon, atëherë thjesht mund t’i merrni paratë tuaja. Për fat të keq, nuk ka asnjë veçori të eksportit të të dhënave për t’i transferuar ato në një platformë të re nëse vendosni ta bëni këtë, megjithëse – do të duhet të filloni përsëri.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje për Email, Telefon dhe Chat
 • Vegla fleksibël
 • Gama e gjerë e temave të krijuara profesionalisht
 • Përshtatja e stilit të sitit
 • Integrimi i Aplikacioneve të Biznesit
 • Redaktoni Image Online si dhe shtoni HTML, JS, Sitewide CSS
 • Karakteristika e integruar e përgjegjshme
 • Versioni specifik celular për një sit
 • Skanimi SEO
 • Shporta e blerjeve
 • Alternativa të ndryshme të Pagesave të Portës
 • Botime në Facebook

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për Yola Silver

Ekspertët Builder Për ekspertët, problemi nuk është se Yola Silver nuk është një program solid. E vërteta e thjeshtë është se ekzistojnë mundësi më të gjëra për një vlerë më të mirë. Disavantazhet e Yola Silver nuk janë aq të dukshme sa që kritikët nuk janë të gatshëm t’i japin programit një vlerësim mesatar, por pse të zgjidhen mesatarisht kur ka mundësi të jashtëzakonshme në dispozicion për më pak para?

Në fund të fundit, Yola Silver nuk i përmbush kërkesat e një krijuesi modern të faqes në internet duke ofruar një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe mjetet e redaktimit intuitiv. Ajo gjithashtu vjen me tipare të forta shoqërore, të cilat janë një çelës për teknikat moderne të marketingut. Sidoqoftë, Yola Silver bie shumë shpejt kur bëhet fjalë për mjetet e blogezimit dhe opsionet e internetit për celular. Për shumicën e bizneseve, pa marrë parasysh sa të vogla, këto janë mjete thelbësore. Ndërtimi i një uebfaqe pa to mund t’ju vendosë prapa në vijën e fillimit. Në fund, ekspertët rekomandojnë mundësi të tjera mbi Yola Silver.

 • www.pcmag.com/article2/0,2817,2468424,00.asp
 • website-builder-review.toptenreviews.com/yola-silver-review.html

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials mbi Yola Silver

Jashtë çështjeve të faturimit, shumë nga ankesat kundër Yola Silver kishin të bënin me kufizimet. Sidoqoftë, krijimi me lehtësi i një programi të butë dhe tërheqës të uebfaqes ka për qëllim posaçërisht bizneset mikro dhe të vogla që nuk kanë nevojë ose duan një ton karakteristikash dhe hapësirë ​​ruajtjeje. Konsumatorët që ranë në këtë kategori ishin shumë më të kënaqur me programin. Ata me pak dizajn krijojnë shpejt një faqe interneti me shkëlqim dhe tërheqëse. Dizajnuesit më të aftë gjithashtu mund të gëzojnë qasje në CSS dhe HTML në një nivel krejt tjetër të personalizimit. Yola gjithashtu ofron një përzgjedhje të gjerë të widget që mund të shtohen në faqen tuaj të internetit për të rritur funksionalitetin. Në përgjithësi, përdoruesit ishin të kënaqur me lehtësinë e përdorimit edhe nëse Yola Silver fillimisht i mungojnë karakteristika të caktuara.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit për argjendin Yola

Ankesa më e zakonshme kundër Yola Silver ka të bëjë me problemet e faturimit. Duket se një pjesë e konsiderueshme e klientëve kanë pasur probleme të anulojnë pajtimin e tyre ose kanë marrë pagesa të papritura. Për më tepër, ata që kishin probleme të anulonin gjithashtu kishin probleme të kontaktonin shërbimin e klientëve për të zgjidhur problemin. Konsumatorët madje shkuan deri aty sa të akuzojnë kompaninë për praktikat mashtruese të faturimit. Kishte mjaft ankesa në këtë drejtim për të përbërë një çështje të vërtetë.

Përtej çështjeve të faturimit, përdoruesit tregojnë gjithashtu mungesën e karakteristikave si një pengesë kryesore e programit. Mjetet e lundrimit janë të kufizuara, dhe tipare të tjera standarde si një blog dhe gazetë duhet të shtohen përmes integrimit të palëve të treta. Në fund të fundit, konsumatorët e pakënaqur i dhanë Yola Silver vetëm 2.5 nga 5 yje.

 • http://www.sitejabber.com/reviews/www.yola.com
 • http://fitsmallbusiness.com/yola-reviews/

dizajni & Përshtatje

Sa i përket redaktuesve të faqeve në internet, Yola është me shkëlqim, e lehtë për t’u përdorur, është e lehtë për t’u lundruar, dhe implementon një ndërfaqe të thjeshtë zvarritjeje. E vetmja bezdi kur po filloni është që shumë karakteristika interesante do të ulen pas një muri pagese.

Shikoni përfundimet tona të tipareve të projektimit të Yola më poshtë.

tiparPërmbledhje
Modelet e UebfaqeveYola përmban modele të përgjegjshme, premium dhe faqe në internet. Sipas mendimit tonë, të vetmit që duken profesionalë dhe modernë janë 9 shabllonet e përgjegjshme, i cili është i vetmi opsion që ju jepet në fillim gjithsesi.

falas
Në planin falas të Yola, ju mund të zgjidhni nga rreth 150 modele falas

prim
Ka rreth 70 modele shtesë premium për të zgjedhur kur blini një plan premium me Yola.

Ndërfaqja e Ndërtuesit të UebfaqeveRedaktori është një nga më të pastrat që kemi hasur në shumë ndërtues të faqeve të internetit. Përgjatë majës, ju keni shiritin kryesor të navigimit, i përbërë nga Widgets, Style, Page, Settings, SEO, Navigation, Files, Mobile, dhe Uebfaqe.

Duke klikuar në disa prej këtyre opsioneve zbulon një bar më të vogël ose dy poshtë shiritit kryesor, duke ju dhënë mundësi të tjera të lidhura. Për të tjerët, ajo paraqet një mbivendosje me informacionin përkatës. Disa zona nuk janë të disponueshme për të hyrë në të gjitha planet dhe kërkojnë një azhurnim. Uebfaqja juaj është paraqitur më poshtë me një ndërfaqe zvarritëse.

Opsionet e personalizimit të stilit të faqesHapja e opsionit Style nga shirita më e mirë e lundrimit e redaktorit do të sjellë të gjitha zgjedhjet tuaja të stilit. Kjo përfshin Ngjyrat, fontet, Titujt, Sfondi, Banderolat dhe opsionet CSS. Ekziston edhe opsioni Designer, i cili do të hapë menunë Designer Style, duke u shfaqur në anën e majtë të faqes
Lundrimi në sitLundrimi i faqes arrihet përmes opsionit të Lundrimit në shiritin në krye të faqes. Shtë e thjeshtë për të shtuar dhe modifikuar faqe nga këtu.
Menaxhimi i përmbajtjesEkziston një menaxher i skedarëve (nën opsionin Files në shiritin e navigimit) përfshirë, në fund të fundit, ngarkimet tuaja për secilën faqe në internet që krijoni. Do uebfaqe do të ketë një Menaxher të Dosjeve të ndryshme.
Fotografitë dhe GaleritëTë dy fotot dhe galeritë mund të shtohen në widget e tyre përkatëse dhe përmbajtjen e menaxhuar nga File Manager.
Ndërtimi i sitit celularNdërtimi i faqes mobile është i disponueshëm vetëm në planet e larta të primit. Ndërtuesi i faqes mobile është i ndarë nga krijuesi i faqes desktop, dhe kështu do të duhet ta konfiguroni vetë.
Integrimi i Ndarjes Sociale“Ndani këtë” butonin në dispozicion në formën e widget.
Shërbimet e DizajnitI padisponueshem.

Features & Tools

Yola ofron shumicën e karakteristikave kryesore të krijuesve të tjerë të faqeve të internetit dhe disa më specifike vetëm për platformën. Shikoni opsionet kryesore më poshtë.

tiparPërmbledhje
SetupZgjedhja e thjeshtë nga shabllonet, duke përfshirë një mundësi paraprake para se të përfundoni zgjedhjen. Ekrani tjetër kërkon të dhënat e kontaktit tuaj, gjoja për tu shfaqur në faqen tuaj, megjithëse ne nuk e pamë që po ndodhte.
Dizajnimi i UebitDisi i përshtatshëm – zgjidhni ngjyrat, elementet, paraqitjet, etj.
Emri i domain-it personalNë dispozicion vetëm me plane të paguara.
Thellësia e lundrimitDeri në 2 nivele të navigimit me plane me pagë më të lartë.
Vegla dhe AplikacioneNjë përzgjedhje e arsyeshme e widgets është e disponueshme për të zvarritur dhe rënë në faqen tuaj. Për shtesa shtesë, ekziston widget e kodit HTML.
monetizationAftësia për të shtuar Google AdSense, banderola, tregti elektronike, etj.
Statistikat e vizitorëveGoogle Analytics në dispozicion.
Foto, Video dhe AudioNjë gamë e gjerë e widget-ve të mediave të disponueshme përfshirë fotot, galerinë, YouTube, mp3, Flash dhe Flickr.
BloggingAsnjë platformë e integruar e blogjeve nuk është e përfshirë. Ju mund të përdorni një widget Tumblr ose të krijoni lidhje me faqet e Blogger ose WordPress.
hartat e GoogleVegël e Google Maps është e disponueshme.
Redaktori HTMLWidget HTML në dispozicion vetëm.
Integrimi i mediave socialeFacebook si, komentet në Facebook, Google +, Share Me, dhe Tweet këtë widget në dispozicion.
Format dhe anketatFormularët janë në dispozicion si një artikull widget standard. Vegël e formës së palës së tretë Wufoo është në dispozicion për të shtuar një studim në faqen tuaj.
Hapsirë ruajtjejeShkon nga 1 GB deri në hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje, në varësi të planit.
Vegla e BuletinitNë dispozicion vetëm me shtesën e tretë “Kontakti i vazhdueshëm” i paguar.
ForumNë dispozicion vetëm për të shtuar kodin HTML widget.
E-Tregti / Dyqan OnlineShtoni artikuj dhe katalogë falas të PayPal-it në uebfaqen tuaj me pajisjet e tyre të lidhura. Opsioni i duhur i dyqanit elektronik të e-commerce (një shtojcë Ecwid) në dispozicion për blerje për 10 dollarë amerikanë / muaj. Një sasi e madhe opsionesh të disponueshme për përdoruesit me deri në 1000 artikuj në dyqanin tuaj.
Integrimi i PortësShtesa e dyqanit në internet ka një numër të madh të portave të pagesave në dispozicion – kjo përfshin American Express, Bitpay, eWAY, iDEAL, PayPal, Stripe dhe shumë të tjerë.
SEO FriendlyPërshkrimet meta janë të redaktueshme në të gjitha planet. Plani i vetëm i vërtetë që është optimizuar për qëllime SEO është plani Yola Gold. Plani i Arit përmban disa mjete të shkëlqyera monitorimi dhe ndihmës të SEO.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Mbrojtja e fjalëkalimit në dispozicion për një ose faqe të shumta me të gjitha planet.
Google® AnalyticsNë dispozicion përmes menusë së Cilësimeve.
Siguria në internetTë gjitha faqet e internetit janë pritur në serverat e sigurt të Yola.
Gjuhë të shumëfishtaNdërtuesi i faqeve të internetit është në dispozicion në anglisht, italisht, frëngjisht, gjermanisht, spanjisht dhe portugalisht.
Optimizimi i celularitE kufizuar, dhe e disponueshme vetëm me plane të paguara.
Teknologjia CDNNuk ofrohet.

planet & Çmimeve

Ndërsa me siguri do të dëshironi të filloni me planin Falas të Yola për të parë së pari redaktorin dhe veçoritë e krijuesit të faqes së internetit, nuk ka shumë për të shkruar në shtëpi me versionin falas. Për të ndërtuar ndonjë uebfaqe funksionale, do të duhet të regjistroheni me një nga planet e tyre me premium të paguar.

Përdorni planin falas për të luajtur me të para se të vendosni të ndërtoni një faqe në internet, por ne ju rekomandojmë të mos shtoni përmbajtjen që dëshironi atje. Kalimi mbi përmbajtjen tuaj nga një plan i paguar do të zvogëlojë efektivitetin e SEO tuaj eventual.

Plan falas

Plani falas i Yola ju jep një zgjedhje të kufizuar modelesh dhe redaktori Yola. Ju mund të ndërtoni deri në 2 faqe interneti, me deri në 3 faqe gjithsej për secilën. Kjo nuk do të jetë e mjaftueshme për asgjë, por më themeloret e faqeve.

Plani falas ofron mbrojtje me fjalëkalim në secilën faqe, dhe do t’ju sigurohet adresa e faqes në internet http://www.yoursitename.yolasite.com. Ju keni një ruajtje të shpërndarë 1 GB dhe 1 GB bandwidth me madhësi skedarësh deri në 5MB. Do të ketë reklamat Yola të vendosura në fund të secilës nga faqet tuaja.

Planet Premium

Planet premium të Yola në pamje të parë duken të ngjashme me konkurrencën e tyre. Ata janë rreth të njëjtit çmim dhe ofrojnë shtesa të ngjashme, dhe të gjitha vijnë me një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Sidoqoftë, do të vini re që edhe me planet premium ekzistojnë mundësi të tjera që mund t’ju duhet të blini.

Opsioni i dyqanit online kushton një shtesë prej 10 $ / muaj mbi çdo plan premium, dhe Yola Mail mund t’i shtohet planeve premium për 9.96 $ / vit. Bërja e emrit të domain-it privat do të kushtojë $ 9,95 shtesë / vit.

Yola bronzi
4,17 dollarë amerikanë / muaj çdo vit, 5,95 dollarë amerikan muaj për muaj

Bronzi është plani më i ulët i mundshëm që mund të përmirësohet me Yola. Do të merrni së bashku me të gjitha përfshirjet e planit falas por me faqe të pakufizuara dhe bandwidth të shtuar, një azhurnim në ruajtje 2 GB, një domen me porosi me regjistrim privat falas dhe shërbime premium për mbështetje.

Do të keni akoma reklamën e Yola në faqen tuaj dhe nuk do të keni në dispozicion ndonjë thellësi lundrimi ose një sit miqësor me celular.

Yola Argjend
8,33 dollarë amerikanë / muaj çdo vit, 12,95 dollarë amerikanë muaj për muaj

Yola Silver ju jep të gjitha përfitimet e planit të Bronzit por tani me 5 GB ruajtje, dhe reklamimin e hequr. Tani gjithashtu keni akses në hartimin e faqeve të optimizuara për celular, redaktimin e përparuar, nënmenusin e navigimit dhe opsionin për t’i publikuar në Facebook.

Yola Gold
16,66 dollarë amerikanë / muaj çdo vit, 24,95 dollarë amerikanë muaj për muaj

Yola Gold është pa dyshim më e dobishmja nga të gjitha paketat e Yola – dhe do të dëshironi t’i përdorni nëse duhet të përqendroheni në SEO tuaj. Paketa përmban gjithçka që përfshihet në paketën Silver, së bashku me ruajtjen e pakufizuar, skanimet e SEO, përdorimin e fjalëve, raportet e trafikut, monitorimin e SEO dhe renditjen e drejtorive të biznesit Yola.

Ndihma për klientët

Raportet në lidhje me ndihmën teknike të Yola nga përdoruesit kanë qenë të ngathët. Platforma premton një kthesë maksimale 24-orëshe me të gjitha pyetjet.

 • Phone. Asnjë mbështetje telefonike.
 • Email-i mbështetës. Mbështetja me email sigurohet përmes formularit të kontaktit të Yola.
 • Chat. Biseda live në dispozicion 24/7, megjithëse nganjëherë do të ketë radhë të gjata.
 • Njohuri baze. Baza e ngurtë e njohurive me funksionalitet të mirë kërkimi.
 • Tutoriale video. Mësimet video janë në dispozicion.
 • Forumi i Mbështetjes.& Yola ka një forum të mbështetjes së komunitetit, i mbushur me Q&Si nga klientët dhe teknikat Yola.
 • Opsione shtesë. Hapësirë ​​katror një në një seminare të disponueshme me ekipin në NYC një herë në muaj – shpejtohu të marrësh një vend!

Lehtësinë e përdorimit

Yola është e bukur, redaktore e redaktorit të faqes në internet. Kjo e bën procesin e ndërtimit të faqes në internet praktikisht një shëtitje në park për këdo që dëshiron ta përdorë atë. Fillestarët do ta pëlqejnë atë, dhe ekspertët e dizajnit do të vlerësojnë sa mirë mendohen të gjitha faqosjet.
Dokush mund të ngrihet dhe të kandidojë me një faqe të re të internetit në më pak se dy orë. Redaktori ka një ndërfaqe zvarritëse dhe të gjitha menutë ndjehen të qetë, dhe si ato janë vendosur pikërisht në vendin e duhur. Koduesit kanë mundësinë që të modifikojnë kodin CSS, ose të shkruajnë pajisje elektronike HTML të personalizuara nëse dëshirojnë.

Modelet me siguri nuk janë aq interesante apo të shumëllojshme, por ato të përgjegjshme, të paktën, duken profesionale – edhe pse ekzistojnë vetëm 10 prej tyre! Rregullimi i secilës është i lehtë, dhe shtimi i widget-ve gjithashtu është i thjeshtë.

Për ata që shikojnë në një opsion eCommerce, dyqani me bazë Ecwid përdor një lloj redaktori tjetër, por është gjithashtu e thjeshtë të marrësh varjen e.

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të mirë për të shtuar në SEO, do të duhet të regjistroheni në planin e artë – planet e tjera mungojnë rëndë. Shtë turp që kjo mundësi e SEO nuk është një shtesë shtesë si dyqani në internet.

përfundim

Ka shumë për të pëlqyer në lidhje me Yola – redaktori i mrekullueshëm, lehtësia e krijimit të faqeve dhe vendosja e thjeshtë e një dyqani të tregtisë elektronike. Edhe pse Yola ka një seksion ndihmës më shumë se sa adekuat, nëse nuk po bëni diçka pak të ndërlikuar, atëherë me siguri nuk do të keni nevojë për të.

Nëse thjesht keni nevojë për një uebfaqe themelore për një biznes të vogël ose një projekt personal, dhe dëshironi ta dizajnoni vetë me sasinë minimale të stresit dhe kohën, atëherë Yola mund të jetë një redaktor i mirë në internet për ju që të zgjidhni. Shtesa eCommerce është mjaft e shtrirë për një dyqan në internet me deri në 1000 artikuj, dhe ofron një sasi të jashtëzakonshme të portave të pagesave për të zgjedhur.

Problemi që ne gjejmë me Yola është se ju duhet të paguani mjaft pak për të marrë një sasi të mirë të funksionalitetit modern të faqes së internetit nga platforma. Modelet janë të kufizuara dhe kudo që shikoni, faqja po ju kërkon të paguani një tarifë për diçka. Kjo është një fikje e caktuar.

Nëse jeni duke parë Yola, ka edhe ndërtues të tjerë të faqeve të internetit që duhet të kontrolloni gjithashtu. Platformat si Squarespace dhe Weebly kanë një përbërje të ngjashme, por mund të jenë më të sakta për nevojat tuaja.

krahasim

Yola

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map