Rishikimi WooCommerce 2016


WooCommerce

Vizitoni Uebfaqen

9.0


Nota AWA

WooCommerce

WooCommerce u lançua në vitin 2011 me qëllim të sigurimit të një mjeti të shportave të blerjeve për përdoruesit e WordPress. Me disa uebfaqe të shumta që po mundësohen nga WordPress, ka kuptim të sigurohet një shtesë për faqet e internetit ekzistuese. Sot, WooCommerce është deri tani zgjidhja më e popullarizuar eCommerce për WordPress me mbi 10.2 milion shkarkime në të gjithë botën. Lexoni më poshtë reagimin tonë WooCommerce.

rekuizitë

 • Gjykim falas 15-ditësh
 • Vendosja fleksibël e transportit
 • Rezervime ditore
 • Administratorë të Pafund

Cons

 • Hapësirë ​​e kufizuar e ruajtjes
 • Inventar i kufizuar

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.woothemes.com/woocommerce/
 • Shtabi: Cape Town, Afrika e Jugut
 • Viti i themeluar: 2008
 • Category: Udhëzues eCommerce për WordPress
 • Prove falas: 15 ditë

WooCommerce është një produkt shtesë i WooThemes. Shtë një zgjidhje e softuerit me burim të hapur që mund të shkarkohet falas. Mbani në mend edhe pse kjo do të kërkojë shtesa shtesë për të përmbushur nevojat tuaja. Gjithashtu, WooCommerce funksionon më së miri me një shabllon nga WooThemes. Për të përfituar plotësisht nga programi, do t’ju duhet të investoni në një WooThemes dhe disa shtesa shtesë.

Kush është krijuar për WooCommerce?

WooCommerce është perfekt për këdo që ka përdorur WordPress për të krijuar faqe interneti. Nëse tashmë jeni njohur me këtë platformë, mund të shtoni me lehtësi një funksion të e-commerce në një sit ekzistues ose të krijoni shpejt një sit të ri për të shitur produkte.

Alsoshtë gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për fillestarët. WordPress është jashtëzakonisht popullor sepse është e thjeshtë për tu mësuar. Nëse sapo jeni duke filluar, mënyra më e mirë për të mësuar rrugën tuaj rreth një pult, është përmes WordPress. Vendos standardin për pultet e tjera të projektimit. Pothuajse çdo program apo platformë tjetër është duke u përpjekur të imitojë dhe përmirësojë ato që WordPress tashmë ka realizuar. Pasi të mësoni WordPress, mund të zvogëloni kurbën e të mësuarit kur bëhet fjalë për programe të tjera.

Kufizimet e WooCommerce

Për shkak se keni të bëni me një produkt me burim të hapur, nuk do të duhet të shqetësoheni për kufizimet. Isshtë krijuar që të shtohet sipas nevojës. Nëse hasni ndonjë kufizim, thjesht mund të kërkoni përmes shtesave të mundshme dhe të integroni programin e nevojshëm. Lajmi tjetër i mirë është se WooCommerce po azhurnohet vazhdimisht. Zhvilluesit nga e gjithë bota po shtojnë veçori, duke bërë përmirësime dhe duke krijuar zgjidhje për problemet e reja.

reputacion

Ndonjëherë e gjithë ideja e produkteve me burim të hapur dhe shkarkime falas mund të duket mashtruese. E sigurt, ju mund ta shkarkoni falas, por a do të funksionojë madje pa pasur nevojë të shpenzoni një grumbull parash për shtesa? Me WooCommerce, mund të prisni mjete të mjaftueshme për të filluar ditën e parë. Do të dëshironi të integroni shtesa ndërsa shkoni, por ka shumë për të nisur faqen tuaj. Në këtë rast, nuk do të goditeni me kostot e fshehura të funksionimit, përpara se të shisni edhe produktin tuaj të parë.

Shtë gjithashtu një shenjë e mirë që fuqitë WooCommerce mbi 30% të faqeve të WordPress. Me kaq shumë përdorues, softveri nuk mund të jetë aq i keq.

Pse të zgjidhni WooCommerce?

Nëse jeni një përdorues me përvojë të WordPress, atëherë WooCommerce është një zgjidhje e shkëlqyeshme për shitjen e produkteve. Ju lehtë mund të zgjëroni funksionalitetin e një siti ekzistues. Nuk ka nevojë të kaloni në një platformë të re dhe të mësoni rrugën tuaj rreth një pulti të ri të projektimit. Ata që e duan WordPress do ta duan WooCommerce.

Karakteristikat kryesore

 • Përditësime automatike
 • Përdorni emrin e Domainit tuaj
 • 25L-bit falas të Encryption SSL
 • 99.9% Uptime
 • Qasja në Records MX
 • Bllokoni IP-të
 • verifikimi i figurës reCaptcha
 • Integrimi Social
 • Mobile gati
 • URL-të miqësore me SEO
 • Feeds e Produkteve të Ndërtuara
 • Mbështet Mbi 50 Portat e Pagesave

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për WooCommerce

Platforma eCommerce Për ekspertët, WooCommerce është zgjedhja e qartë kur bën pazar për një plugin eCommerce për WordPress. Ndërsa ekzistojnë mundësi të tjera në treg, WooCommerce është shumë më e lehtë për tu zbatuar dhe operuar. Kushdo që ka arritur të krijojë një faqe në internet WordPress, lehtë mund të fillojë të përdorë WooCommerce pa ndonjë problem.

WooCommerce është gjithashtu unik sepse është plotësisht i shkallëzuar dhe fleksibël. Ajo del nga kutia me të gjitha mjetet që ju nevojiten, kështu që bizneset e vogla nuk do të duhet të shqetësohen për të investuar shumë para për të shtuar një dyqan në faqen e tyre të internetit. Programi është gjithashtu mjaft i fuqishëm për të krijuar faqe interneti të sofistikuara për shitësit me shumicë. WooCommerce mund të rritet duke u përshtatur me nevojat tuaja.

Kur bëhet fjalë për kritikat e WooCommerce, ekspertët janë thjesht të shpejtë për të paralajmëruar se WooCommerce ka për qëllim një audiencë shumë specifike. Programi është më i përshtatshmi për ata me një uebfaqe ekzistuese të WordPress. Kompanitë që po fillojnë plotësisht nga e para mund të kenë fat më të mirë me një shërbim tjetër.

Për më tepër, është e rëndësishme të mbani në mend se ka kosto që mund të shtohen. Për sa kohë që hyni me sy të hapur, do të jeni të kënaqur me WooCommerce.

 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/woocommerce-review/
 • https://www.cmscritic.com/top-10-open-source-ecommerce-platforms/
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në WooCommerce

Konsumatorët e duan WooCommerce. Shqyrtimet e përdoruesve vazhdimisht i japin WooCommerce një përsosje të përsosur 10. Kushdo që e do WordPress dhe është i njohur me sfondin, në mënyrë të pashmangshme do të pëlqejë gjithashtu WooCommerce. Konsumatorët e kënaqur raportojnë se shtojca mund të integrohet pa probleme për ta kthyer një faqe ekzistuese menjëherë në një dyqan online plotësisht funksional.

Këtu janë disa specifika më shumë se çfarë konsumatorët gëzojnë në lidhje me WooCommerce:

 • Lehtë për tu instaluar dhe operuar me çdo temë të WordPress.
 • Qasje në një larmi të gjerë të shtesave që mund të ndihmojnë në rregullimin e funksionalitetit për të përmbushur nevoja specifike.
 • Përditësimet janë integruar pa probleme. Ndërsa disa gabime mund të ndodhin, WooCommerce ka qenë në gjendje të nxjerrë azhurnimet me sukses pa shkaktuar shumë probleme.
 • E organizuar mirë. Ta themi thjesht: WooCommerce ka krijuar një produkt tepër miqësor për përdoruesit.

Nuk është shpesh që ju të ekzekutoni një produkt që merr rezultate të përsosura, veçanërisht nga konsumatorët. WooCommerce është përjashtim. Ajo siguron një mjet tepër të dobishëm për faqet e internetit të WordPress.

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në WooCommerce

Opsionet e lira, me burim të hapur mund të jenë një zgjidhje ideale për disa kompani, por ka disa pengesa. E para dhe më e rëndësishmja, falas nuk do të thotë se nuk do të ketë kosto të caktuara. Ndërsa WooCommerce vjen me gjithçka, ju duhet të filloni pjesa më e madhe e përdoruesve do të duan të investojnë në shtesa. Këto shtesa mund të jenë të shtrenjta dhe përtej buxhetit të disa bizneseve të vogla.

Disavantazhi tjetër kryesor i punës me një produkt me burim të hapur është se ka një shërbim të kufizuar ndaj klientit. Do të keni mundësi të vizitoni forume në komunitet, por kjo nuk garanton se do të merrni një përgjigje për pyetjen tuaj. Përdoruesit gjithashtu kanë mundësinë e paraqitjes së një bilete, por përsëri, nuk presin një përgjigje të menjëhershme.

Këto ankesa kundër WooCommerce nuk janë unike për produktin e tyre, megjithatë. Ata thjesht janë pjesë e asaj që përdoruesit mund të presin kur punojnë me një produkt me burim të hapur.

 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/woocommerce-review/
 • https://reviews.financesonline.com/p/woocommerce/
 • https://www.trustradius.com/products/woocommerce/reviews

dizajni & Përshtatje

WooCommerce synon të punojë me çdo temë të WordPress. Ju mund ta shtoni programin në një sit ekzistues pa pasur nevojë të blini një temë të re ose të bëni një rregullim të madh të projektimit. Duke u thënë kështu, WooCommerce funksionon më së miri me WooThemes. Nëse doni të shmangni ndonjë vështirësi të mundshme, mund të jetë më së miri të investoni në një temë të pajtueshme. Ju mund të filloni me Temën Falas Storefront. Ky opsion është krijuar për të punuar ndërsa lëshohen azhurnimet. Zgjedhja e kësaj teme është mënyra më e lehtë për të parandaluar çdo dhimbje koke në rrugë.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri e WooThemes të tjera që shkojnë nga falas në disa qindra dollarë. Mbani në mend se kjo është një tarifë një herë. Nëse nuk doni të shpenzoni para për një temë, mund të zgjidhni një mundësi më të përballueshme dhe të vendosni kohë në personalizimin e detajeve. Me WordPress, ju keni qasje në dhe redaktues, CSS dhe HTML. Ju mund të bëni çdo ndryshim që dëshironi nëse e dini se si të kodoni.

Pro dhe kundër të ndërfaqes së projektimit

Ndërfaqja e dizajnit WordPress nuk tërhiqet dhe bjerë saktësisht. Sidoqoftë, është e thjeshtë për të lundruar dhe e organizuar logjikisht. Shiritat e mjeteve dhe menutë e bëjnë më të lehtë gjetjen e rrugës suaj dhe gjetjen e mjeteve. Menaxhimi i përmbajtjes së faqes dhe llogarive të mediave sociale është gjithashtu shumë e lehtë. Shtimi i tekstit në faqe dhe botimi i postimeve në blog është njësoj si të funksionosh çdo përpunues i fjalëve. Të gjithë ju duhet të bëni atë të shtypni, formatizoni dhe publikoni. Widgets ju lejojnë të lidhni llogaritë tuaja në median sociale dhe të bashkëveproni me ndjekësit. I gjithë pulti është mjaft i drejtpërdrejtë.

Për ata që nuk e kanë përdorur WordPress më parë, do të duhet ca kohë për t’u mësuar me gjithçka. Trendi i fundit në platformat e e-commerce është një redaktues tërheqës dhe zvogëlim. Siç u përmend më lart, WordPress nuk kualifikohet si zvarritje. Ka pak më shumë klikime dhe lundrim të përfshirë për të shtuar përmbajtje. Ata që nuk kanë përvojë teknike teknike në internet mund ta shohin këtë si një pengesë. Sidoqoftë, mund të jetë e vlefshme për të investuar kohë në të mësuar WordPress për të shijuar lirinë e pakufizuar të projektimit.

Galeritë e fotografive

Me WordPress, ju mund të ndërtoni një bibliotekë fotografish dhe të ripërdorni lehtësisht imazhet. Thjesht tërhiqni një imazh nga kompjuteri juaj në bibliotekë dhe ngarkoni në faqen tuaj kur të jeni gati. Ju gjithashtu mund të ndryshoni me lehtësi madhësinë e fotove dhe të shtoni etiketa të rëndësishme SEO për të maksimizuar ndikimin e secilës imazh.

Temat e lëvizshme dhe të përgjegjshme

Nëse vendosni të punoni me një WooTheme, mund të shijoni një sit që është miqësor me celularin si për blerësit ashtu edhe për përdoruesit e administratorit. Kjo ju lejon të menaxhoni dyqanin tuaj gjatë lëvizjes. Do të thotë gjithashtu që klientët mund të shikojnë faqen tuaj në çdo pajisje, e cila është një mjet thelbësor në tregtinë elektronike.

Shërbimet e Dizajnit

Si një produkt me burim të hapur, WooCommerce nuk ofron asnjë shërbim të projektimit. Sidoqoftë, gjithmonë mund të punësoni një stil të pavarur WordPress për të personalizuar faqen tuaj të internetit. Për shkak se WordPress është kaq popullor, do të ketë një sasi të madhe opsionesh kur bëhet fjalë për zhvilluesit e uebit. Sigurohuni që të bëni hulumtimin tuaj, kërkoni rekomandime dhe shikoni me vëmendje portofolet.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetE tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkarkoni programin falas. WooCommerce ju siguron mjete të mjaftueshme për të filluar. Nëse doni të rregulloni disa veçori, do të duhet të gjeni shtesat e duhura. Vendosja themelore nuk mund të ishte më e lehtë, megjithëse. Vetëm disa klikime dhe faqja juaj e WordPress do të jetë e gatshme për tregti elektronike.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaKjo do të varet nga shërbimi juaj i pritjes. Nëse jeni duke filluar nga e para, regjistrimi në një shërbim pritës do të jetë një shpenzim tjetër për t’u marrë parasysh. Sigurohuni që të punoni me ofruesin tuaj të pritjes për të gjetur planin e duhur për t’iu përshtatur nevojave tuaja të bandës dhe ruajtjes.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveMundësitë janë të pakufizuara. Ka shumë shtojca falas, dhe ju mund të blini tregun e shtesave. Kërkoni sipas fjalëve ose shfletoni kategori për të gjetur mjetin e përsosur.
Menaxhimi i renditMjetet standarde të administrimit të rendit janë të lehtë për të lundruar dhe ju ofrojnë mjaft mjete organizative për të drejtuar biznesin tuaj.
Menaxhimit të inventaritWooCommerce vjen standarde me mjetet themelore të menaxhimit të inventarit. Ju mund të shikoni nivelet e aksioneve, të merrni njoftime për inventar dhe shumë më tepër pa pasur nevojë të integroni ndonjë shtesë. Pasi të jeni gati për mjete më të sofistikuara, mund të shtoni zgjatje, por nuk do të duhet të shpenzoni një monedhë për të shijuar qasjen në tiparet e menaxhimit të inventarit.
Ndjekja e dërgesaveWooCommerce vjen standarde me mjetet themelore të menaxhimit të inventarit. Ju mund të shikoni nivelet e aksioneve, të merrni njoftime për inventar dhe shumë më tepër pa pasur nevojë të integroni ndonjë shtesë. Pasi të jeni gati për mjete më të sofistikuara, mund të shtoni zgjatje, por nuk do të duhet të shpenzoni një monedhë për të shijuar qasjen në tiparet e menaxhimit të inventarit.
Karakteristikat CRMKonsumatorët mund të lënë vlerësime të produkteve, dhe ju lehtë mund t’i përgjigjeni komenteve dhe kërkesave. Pasi biznesi juaj rritet dhe po merret me një vëllim të madh të porosive, ju mund të dëshironi të integroni një sistem biletash për të trajtuar problemet. Përndryshe, mjetet standarde CRM do të jenë të mjaftueshme që bizneset e vogla të funksionojnë pa probleme.
Modelet dhe TematWooCommerce mund të instalohet dhe përdoret me absolutisht çdo temë. Sidoqoftë, basti juaj më i mirë është të shkoni me një WooTheme. Si një produkt me burim të hapur, temat e reja shtohen vazhdimisht. Zgjedhjet janë në dukje të pafundme. Zgjedhja juaj mund të vijë në një çështje të kostos. Temat më të sofistikuara do të vijnë me një çmim më të lartë. Temat e thjeshta do të jenë më të lira, por gjithmonë mund të keni një detaj të dizajnuar të përshtatur.
Integrimet dhe shtesatMe WooCommerce, ju mund të bashkëpunoni me disa nga emrat më të mëdhenj në transportin, marketingun dhe pagesa. Do të kënaqeni gjithashtu me zbulimin e zhvilluesve më të vegjël të cilët gjithmonë janë duke punuar për të krijuar zgjidhje të reja. Tregu i zgjerimit ju lejon të integroni praktikisht çdo shtesë.
Tregtim celularWooCommerce dhe WooThemes janë krijuar për të qenë miqësore me celularin. Ju nuk duhet të shqetësoheni për krijimin e një siti celular të veçantë.
Web HostingNëse po filloni nga e para, do t’ju duhet të zgjidhni shërbimin tuaj të mbajtjes në internet. Në mënyrë tipike, mund të regjistroheni me rreth 10 dollarë në muaj. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për mirëmbajtjen e serverëve tuaj ose zgjidhjen e problemeve teknike.
Dyqani i AplikacioneveDyqani i aplikacioneve ose tregu i zgjerimit është i thjeshtë për të lundruar. Kërkoni sipas kategorisë ose fjalen për të gjetur mjetet e duhura për faqen tuaj.
BloggingKur bëhet fjalë për Blogim, WordPress është mbret. Publikimi i postimeve nuk mund të ishte më i lehtë.
SEO dhe MarketinguWordPress dhe WooCommerce ofrojnë mjaft mjete marketing për të dalë jashtë kutisë. Do t’ju kërkohet të shtoni etiketa dhe përshkrime meta përpara se të publikoni përmbajtje. Zhvilluesit kanë bërë të gjithë procesin provë guximshëm. Ekzistojnë gjithashtu shumë plugins falas që mund t’i shkarkoni për të ndihmuar me përpjekjet e SEO.
BuletinetJu mund të ndërtoni lista me email dhe të dërgoni gazeta duke përdorur zgjedhjen tuaj të shtesave. Ky është një funksion që duhet të shtoni, por zgjat vetëm disa minuta, dhe mund të filloni falas.
Karakteristikat e sigurisëPërsëri, veçoritë e sigurisë do të varen nga cili shërbim pritës ju zgjidhni. Kur vizitoni faqen WooCommerce, mund të krahasoni shërbime të ndryshme. SiteGround dhe BlueHost të dy ofruan një certifikatë SSL dhe adresë IP të dedikuar.
Certifikimi PCIDo portë pagese që shtoni në faqen tuaj të tregtisë elektronike do të jetë e certifikuar dhe e pajtueshme për PCI.
Krijimi i përmbajtjesKjo është ajo ku WooCommerce dhe WordPress shkëlqejnë dhe dalin mbi pjesën tjetër. WordPress ka ndërtuar një perandori duke e bërë krijimin sa më të thjeshtë të përmbajtjes. WooCommerce ka ndërtuar mbi këtë themel duke ju lejuar të shtoni produkte dhe karroca pazar me lehtësi të barabartë.
Certifikatat e dhurataveKrijimi i kuponave, kodeve të zbritjes dhe shitja e certifikatave të dhuratave kërkon vetëm disa klikime.
Opsionet e pagesaveWooCommerce vjen me pesë porta pagese në dispozicion. Nëse doni të shtoni një shërbim të veçantë, do të duhet të investoni në një shtesë. Platformat e tjera ofrojnë qindra porta, por ju duhet të paguani një tarifë mujore. Të kesh qasje në pesë opsione të njohura është mjaft mbresëlënëse duke pasur parasysh se ato janë të gjitha falas.
Llogaritësit e taksave dhe transportitKëto tarifa mund të llogariten automatikisht pa pasur nevojë të integrojnë një shtesë.
raportetMjetet themelore të inventarit dhe administrimit të rendit ju lejojnë të monitoroni dyqanin tuaj dhe të merrni një përmbledhje të performancës. Nëse doni raportim vërtet të detajuar dhe të plotë, mund të dëshironi të blini shtesa.
Statistikat e sititNëse nuk jeni të kënaqur me statistikat e faqes të ofruara nga WooCommerce, lehtë mund të integroni Google Analytics. Të gjithë ju duhet ta bëni atë të kopjoni dhe ngjitur një copë kodi.

planet & Çmimeve

Falas . . Dicka e tille. Dokush mund ta shkarkojë WooCommerce falas. Sidoqoftë, mund të ketë disa pagesa shtesë. Nëse tashmë keni një faqe WordPress në punë, nuk do të duhet të shqetësoheni për blerjen e një domain dhe planin e pritjes. Këto tashmë duhet të jenë në vend.

Kostot e lidhura me WooCommerce vijnë nga blerja e një teme dhe shtesash. Ndërsa softveri është gati për t’u përdorur, shanset janë, ju do të dëshironi të shtoni funksionalitet në faqen tuaj ndërsa rriteni. Këto kosto mund të shtohen.

Gjithashtu, me siguri do të dëshironi të blini një WooTheme. Temat më të disponueshme dalin me një çmim prej 139 $. Ky është një kosto tjetër e mundshme për t’u marrë në konsideratë.

Ndërsa falas mund të mos jetë mënyra më e saktë për të përshkruar WooCommerce, nuk ka aq kosto të fshehura sa opsionet e tjera me burim të hapur. Ju lehtë mund të vlerësoni se sa do të kushtojë për të ngritur një sit dhe për të kandiduar.

Në përgjithësi, WooCommerce është vlera më e mirë në dispozicion. Ju mund të krijoni një sit plotësisht të personalizuar dhe funksional me pak kosto të lartë.

Ndihma për klientët

Për shkak se WooCommerce është një platformë me burim të hapur, ai nuk ofron sistemin tuaj tipik të mbështetjes së klientit. Në vend që të kontaktoni kompaninë, do të jeni direkt në mbështetje të forumeve dhe bazave të njohurive. Në thelb, ju do të duhet të rrjetit me komunitetin e përdoruesit për të zgjidhur problemet. Ndërsa kjo mund të duket e frikshme, ka shumë burime të besueshme duke përfshirë:

 • Faqja e FAQ e WooCommerce
 • Faqet e dokumentacionit
 • Baza e gjerë e njohurive
 • Mësime video
 • Forumi i komunitetit

Ju mund të mos jeni në gjendje të telefononi ose të bisedoni me një përfaqësues; do të keni qasje në një bashkësi aktive të përdoruesve që mund të ndihmojnë. Gjithashtu, shumica e pyetjeve dhe shqetësimeve tuaja mund të përgjigjen përmes FAQ dhe faqeve të tjera të dokumentacionit.

Lehtësinë e përdorimit

Nëse keni drejtuar një faqe WordPress, atëherë kalimi në WooCommerce do të jetë i qetë. Nga ana tjetër, ata që nuk kanë përvojë në WordPress do të pësojnë një kurbë mësimi.

Kur bëhet fjalë për krijimin e faqeve të personalizueshme që është pa kufizime, WordPress është një prerje mbi pjesën tjetër. Mund të mos jetë aq miqësore sa disa nga konkurrentët e tij të tërheqjes dhe rënies, por zotërimi i softverit ia vlen shumë.

WooCommerce është sigurisht i arritshëm për fillestarët, por më së miri i përshtatet atyre që kanë një përvojë të WordPress. Ju nuk duhet të jeni të rrjedhshëm në kodim ose një ekspert të projektimit për të krijuar një sit profesional që do të tërheqë klientët.

Widgets, shtojcat dhe shtesat do t’ju lejojnë të rregulloni faqen tuaj në pothuajse çdo mënyrë. Realisht, të mësosh WordPress dhe të zotërosh WooCommerce nuk do të zgjasë më shumë sesa do në çdo platformë tjetër. Sapo të varni, do të shijoni lirinë e pashoqe të dizajnit.

përfundim

Nëse duhet të zgjidhni pluginin WooCommerce për WordPress për të ndërtuar Dyqanin tuaj Online?

Një opsion me burim të hapur sigurisht nuk është për të gjithë. Ndoshta pengesa më e madhe është mbështetja e kufizuar e klientëve.

Nëse jeni i ri në krijimin e faqes në internet dhe dëshironi të keni qasje te ekspertët që mund t’ju udhëheqin hap pas hapi, atëherë zgjidhni një platformë me një plan abonimi dhe departamenti i përkushtuar i mbështetjes është alternativa më e mirë për ju. Për ata që ndjehen të qetë për zgjidhjen e problemeve dhe zgjidhjen e problemeve, mbështetja e kufizuar ndaj klientit nuk do të jetë një problem.

WooCommerce është një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo që ka drejtuar një faqe WordPress. Softueri është mënyra më e lehtë dhe me kosto më efektive për ta kthyer faqen tuaj në një dyqan. Në thelb, gjithçka që duhet të bëni është të shkarkoni një shtojcë, dhe ju mund të filloni të shisni produkte dhe të fitoni para.

Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për fillimin me një platformë të re dhe migrimin e faqes tuaj. Gjithçka që ju nevojitet për të filluar është në dispozicion në versionin falas, dhe ju mund të integroni shtesat ndërsa rriteni dhe keni nevojë për ndryshime.

krahasim

WooCommerce

90

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map