Rishikimi Wix 2016


Wix

Vizitoni Uebfaqen

9.6


Nota AWA

Wix

Wix ka mbetur një prani e fortë në skenën e krijuesit të faqes në internet që nga viti 2006. Platforma kryesore ofron një ndër ndërfaqet më të thjeshta për t’u përdorur, mes një deti konkurruesish. Wix mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për newbies, freelancer dhe biznese të vogla. Shtë e përkryer për këdo që kërkon një mënyrë të thjeshtë për të bërë një faqe në internet në kërkim profesional. Lexoni rishikimin tonë Wix më poshtë.

rekuizitë

 • Ndërfaqe e lehtë, intuitive
 • Asnjë njohuri teknike apo dizajn nuk është e nevojshme
 • Numër i madh i modeleve të dizajnuara profesionalisht për të zgjedhur
 • Pamje e veçantë e optimizimit të celularit
 • Treg i gjërë i aplikacioneve për funksionalitet të shtuar

Cons

 • Nuk mund të kalohet nga modeli i zgjedhur
 • Nuk ka qasje në kodin burimor
 • Opsione të kufizuara të platformës së blogjeve
 • Funksionaliteti i dobët i e-commerce

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.wix.com
 • Shtabi: Tel Aviv, Izrael
 • Viti i themeluar: 2006
 • punonjësit: 50-100
 • Users: 77000000+
 • Categories: Prodhuesi i faqes në internet
 • shërbimet: Softuer për krijimin e faqeve në internet të Dizajnit, Web Hosting
 • Prove falas: 14 ditë
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Wix u ofron përdoruesve një platformë ndërtimi në internet të shërbimit të plotë, duke synuar thjeshtësinë. Itshtë krijuar për t’i bërë gjërat më të lehta për të gjithë për të krijuar një faqe në internet në kërkim profesional – në asnjë moment fare.

Redaktori është shumë intuitiv, dhe vjen i mbushur me një numër të madh modelesh moderne për të zgjedhur. Kombinuar me shtesa nga dyqani Wix App, përdoruesit mund të krijojnë një faqe të pastër moderne në internet – dhe një që nuk është thjesht imazhe statike dhe tekst.

Cila është gjëja më e mirë në lidhje me përdorimin e Wix?

Me Wix, tipari më i mirë i platformës është se është kaq i lodhur! Ju nuk keni nevojë të keni njohuri për ta përdorur atë fare. Wix është një zgjedhje solide për përdoruesit me pak ose aspak përvojë teknike ose të projektimit. Ju mund të krijoni shpejt diçka që duket sikur kushton mijëra dollarë për të bërë, dhe të gjitha pa shpenzuar javë në të!

Kush është Wix për?

Ne rekomandojmë Wix për bizneset e vogla që nuk kërkojnë një dyqan në internet ose për hobi që kërkojnë të marrin në internet. Alsoshtë gjithashtu shumë e dobishme për stilistët, fotografët, muzikantët dhe të tjerët që duan të tregojnë portofolin e tyre në internet.

Atëherë, kush nuk është Wix për? Nëse jeni duke kërkuar një kontroll më të gjerë mbi faqen tuaj të internetit, Wix mund të mos jetë platforma më e mirë për ju. Karakteristika të tilla si redaktimi i kodit dhe eksportimi i faqes tuaj mungojnë për përdoruesit e teknologjisë.

Sa e shkallëzuar është një faqe në internet Wix?

Wix faqet e internetit mund të përmbajnë deri në 20 GB të dhëna. Kjo është në dispozicion për Planin Premium më intensiv të të dhënave. Në qoftë se nuk jeni duke pritur një skedar të madh mediatik, ose një faqe të madhe faqesh, kjo është më se e mjaftueshme. Filloni me 500MB dhe shihni se si shkoni!

Sortfarë lloj reputacioni ka Wix?

Shumica e njerëzve tashmë e njohin Wix ose të paktën kanë vizituar një faqe në internet Wix. Me mbi 73 milion përdorues dhe 45,000 përdorues të rinj çdo ditë, Wix është shumë popullor. Rishikuesit vlerësojnë platformën shumë për përdorshmërinë.

Dhe sa të sigurta janë të dhënat tuaja? Të dhënat e faqes suaj të internetit janë të sigurta pasi faqja juaj është ruajtur tërësisht në serverët e siguruar të Wix. Praktikat e sigurisë së Wix janë certifikuar nga TRUSTe për pajtueshmëri me programin e certifikimit TRUSTe. Wix gjithashtu përputhet me Kornizën e BE-së dhe Zvicrës Harbour Safe.

Rregullat e zakonshme të sigurisë në internet zbatohen. Përdorni gjithmonë softuer për mbrojtjen e virusit. Mos klikoni në lidhje të pabesueshme. Ndiqni rregullat e sigurisë së fjalëkalimit. Mbetni vigjilentë dhe kini kujdes!

A ka Wix një garanci për kthimin e parave?

Ju bast që ata bëjnë. Të gjitha planet Premium vijnë me një garanci standarde 14-ditore të kthimit të parave që ju jep mendje nëse zbuloni se nuk mund të bëjë atë që dëshironi.

Karakteristikat kryesore

 • Redaktues Intuitiv i Drag and Drop
 • Mobile Friendly
 • Hosting falas
 • Domain me porosi
 • Mbi 500 Modele të bëra nga Designer
 • Më shumë se 40 galeri unike
 • Efektet paralele 3D
 • Faqet e internetit të pakufizuara
 • Kodi HTML Embed
 • Aplikacionet në Facebook
 • Kuti postare e personalizuar e Google
 • Faqet e internetit private dhe të mbrojtura

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në Wix

Platforma eCommerce Ekspertët absolutisht e duan Wix. Ajo vjen shumë e rekomanduar dhe është ndoshta programi më i vlerësuar në treg. Mbi të gjitha, kritikët nuk mund të thonë mjaft gjëra të mira në lidhje me redaktorin drag and drop. Ky mjet intuitiv ndihmon për ta vendosur

Wix në një ligë të vetën kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit. Dokush mund të përdorë Wix për të hartuar një faqe në internet tërheqëse dhe nuk ka asnjë kufizim në atë që mund të bësh edhe nëse nuk e di kodin. Wix është aq përdorues miqësor sa kritikët e përshkruajnë atë si argëtim për t’u përdorur. Kjo nuk është diçka që dëgjoni shpesh kur bëhet fjalë për softuer. Këtu janë disa nga tiparet unike që kritikët i pëlqejnë veçanërisht:

 • Menutë e kontekstit me klik të djathtë. Ky mjet ju lejon të filloni të bëni redaktime thjesht duke klikuar me të djathtën mbi një imazh ose një pjesë të tekstit.
 • Bar i përshtatshëm i mjeteve për ndryshimin e madhësisë dhe redaktimin e figurave.
 • Ruajtja e figurës Ju mund të ripërdorni imazhe pa i ngarkuar ato çdo herë.
 • Faqet miqësore të lëvizshme.
 • Opsione të gjera për integrimin e palëve të treta.

Duket se ndërsa ekspertët kanë qenë kritikë ndaj redaktorit të ri që po merret me vendim të formës së prerë sepse ata i besojnë Wix për të adresuar problemet.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Wix

Para azhurnimit, përdoruesit ishin pothuajse unanime në vlerësimin e tyre për Wix. Shpesh përshkruhej si redaktori më i mirë i tërheqjes dhe tërheqjes në treg. Që nga fillimi i tij në 2006, Wix thjesht ka vazhduar të përmirësohet, shtojë klientë dhe fiton akordime. Përveç redaktorit miqësor për përdoruesit, përdoruesit gjithashtu gëzojnë:

 • Karakteristikat e përpunimit të pagesës. Ju mund të partnerit me disa nga emrat më të mëdhenj për të siguruar një shërbim të sigurt.
 • Shërbimi ndaj klientit dhe mbështetja teknike. Ndërsa mund të jetë e vështirë të kontaktoni dikë direkt, ka shumë burime në dispozicion për t’ju ndihmuar të zgjidhni çdo problem.
 • Aftësitë e projektimit Wix e bën jashtëzakonisht të lehtë krijimin e një uebsajti në kërkim profesional që mund të personalizohet për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Pothuajse çdo përmbledhje pozitive e konsumatorit i jep Wix një vlerësim me 5 yje. Deri para disa muajsh, ishte e vështirë të gjesh ndonjë vlerësim që nuk i dha programit një rezultat të përsosur.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në Wix

Me kalimin e viteve, Wix ka qenë një udhëheqës i respektuar në tregtinë elektronike. Deri vonë, ankesat e vetme kundër Wix dukeshin si të rralla dhe të rastësishme. Thjesht nuk kishte asnjë problem përsëritje që madje do të përbënin një prirje. Fatkeqësisht, gjithçka që duket se ka ndryshuar me një azhurnim të fundit.

Përdoruesit janë shumë të hapur në lidhje me pakënaqësinë e tyre ndaj redaktorit të ri. Hasshtë përshkruar si i ngadaltë, i ngathët dhe i dhimbshëm për t’u përdorur. Redaktori i ri ka arritur të krijojë shumë probleme për kompaninë. Biletat e tyre të shërbimeve tani janë të mbushura me ankesa dhe probleme, të cilat duket se kanë mbingarkuar departamentin e shërbimit të klientëve.

Ata që kanë probleme me redaktorin po raportojnë gjithashtu probleme që kontaktojnë tryezën e ndihmës. Në disa raste, ka një pritje dy javë vetëm për të biseduar me një qenie njerëzore. Duket sikur Wix u përpoq të rregullonte diçka që nuk ishte thyer dhe arriti të krijojë një dhimbje koke të madhe.

dizajni & Përshtatje

Që nga momenti kur regjistroheni për një llogari me Wix, të gjitha opsionet e dizajnit janë të qarta dhe të drejtpërdrejta për t’u ndjekur. Fillimisht, ju zgjidhni një plan urbanistik nga mbi 510 shabllone falas të krijuar në faqen e internetit. Këto shabllone paraqiten të renditura në kategori dhe nën-kategori për t’ju ndihmuar të gjeni diçka të përshtatshme. Merrni për shembull kategorinë e Biznesit. Kategoria e nivelit të lartë përmban konsultime & Trainimi, dhe Shërbimet & Nënkategoritë e mirëmbajtjes.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni të përdorni shabllone bosh në Wix. Pse do të doni me një përzgjedhje kaq të madhe të modeleve me shkëlqim, të gatshëm?! Templatedo shabllon i gatshëm është plotësisht i përshtatshëm – pa asnjë element të kyçur në vend.

Pasi të keni zgjedhur modelin tuaj, hapet redaktori Wix. Të gjithë elementët e projektimit ulen në faqe në një format të pastër tërheqje dhe rënie. Klikimi në një element ju lejon ta madhësoni atë ose ta tërhiqni atë në një pozicion të ri. Ju klikoni dy herë për ta ndryshuar dhe formatuar atë. Një klikim i djathtë ju jep një menu tjetër me mundësi të tilla si kopjimi dhe ngjitja, prishja dhe rregullimi.

Këto tre shirita navigimi ju japin gjithçka që ju nevojitet për të modifikuar modelin tuaj ekzistues. Menytë nuk janë të bezdisshëm, për dallim nga disa të tjerë që fshehin faqen. Ata gjithashtu ndjehen të njohur, si diçka që keni përdorur tashmë më parë.

Mund të shtoni shpejt media nga kompjuteri juaj ose Facebook, Instagram, Google Drive, Flickr dhe Picasa. Menaxheri Media ruan të gjitha ngarkimet tuaja në një depo online, duke i bërë artikujt lehtësisht të disponueshëm për të ripërdorur përsëri. Ekziston edhe opsioni për të bërë redaktimin e fotografisë tuaj me Wix, pasi përmban një redaktues të fuqishëm të imazhit. Ngarkime me imazhe me dy kapele në 250MB për foto, dhe video me 1 GB për video. Platforma automatikisht optimizon imazhet për shfaqje të shpejtë kur faqja juaj shkon drejtpërdrejt.

Versioni i ri i redaktorit Wix mund të përdorë gjithashtu veçorinë moderne të shiritave. Strips është një plan urbanistik me të cilin mund të jeni njohur tashmë. Një efekt lëvizjeje paralel është i selektueshëm i cili i jep faqes tuaj një ndjesi aktive 3D.

Fatkeqësisht, platformës i mungon mundësia për të redaktuar faqen e internetit në HTML ose kodin CSS. Sidoqoftë, mund të ndërtoni dhe shtoni elemente të vogla me porosi HTML me aplikacionin HTML të instalueshëm.

Si të gjithë krijuesit e faqeve në internet, sigurohuni që të kurseni punën tuaj shpesh! Kjo siguron që të mos humbni ndonjë ndryshim për shkak të ndërprerjeve të lidhjeve në internet.

Features & Tools

Cilat karakteristika e bëjnë Wix të dalë nga turma? Ne kemi rrumbullakuar disa pjesë të dobishme dhe jo aq të dobishme të universit Wix.

tiparPërmbledhje
AppsTë gjithë na duhen më shumë aplikacione! Tregu Wix App përmban mbi 260 aplikacione për tu futur në faqen tuaj te internetit. Këto aplikacione janë të paguara dhe falas dhe përfshijnë pëlqimet e YouTube, Chat Chat dhe Tint për burime sociale. Këto aplikacione bëjnë personalizimin e Wix shumë më tepër personal.
Web HostingWix ekskluzivisht pret të gjithë përmbajtjen e internetit në serverat e tyre. Kjo do të thotë që nuk duhet të shqetësoheni për përdorimin e një shërbimi të jashtëm pritës për sitin tuaj. Kjo gjithashtu, në të vërtetë, do të thotë që ju nuk mund të zgjedhni faqen tuaj në anën e pritjes – një shkatërrues për disa.
Dizajn celularWix nuk e optimizon automatikisht faqen tuaj të desktopit për hapësirë ​​në një plan urbanistik. Sidoqoftë, është e lehtë të kalosh në desktopin dhe faqosjet e lëvizshme për ta rregulluar vetë. Mund të shtoni një shirit veprimi celular në fund të faqes së lëvizshme. Ky shirit mobil lejon përdoruesit qasje të shpejtë në email ose të telefononi biznesin tuaj, ose ta lokalizojnë atë në një hartë. Jini të vetëdijshëm që vetëm versioni celular i faqes është në dispozicion në pajisjet mobile. Nuk ka qasje në versionin e desktopit.
Mbrojtja e fjalëkalimitWix ofron mundësinë për të mbrojtur secilën faqe të faqes tuaj individualisht me një fjalëkalim. i zoti!
Lista e ndërtuesitBuilder List i Wix është një strukturë e thjeshtë e bazës së të dhënave që mund të përdorni për të ruajtur të dhënat in. Përdorni atë për të ruajtur përmbajtjen e përsëritur siç janë ngjarjet ose recetat.
SEOOptimizimi i SEO mund të përdoret për përmbajtje të tilla si titujt e faqeve dhe përshkrimet e meta. Optimizimi i SEO është i kufizuar në bloget Wix, megjithëse.
Zgjidhje eCommerceKompleti eCommerce në Wix nuk është i shkëlqyeshëm. Në fakt, ne do ju rekomandojmë të përdorni një ndërtues të ndryshëm të faqes së internetit, nëse planifikoni të shisni në internet. Opsionet si Shopify ose Bigcommerce janë shumë më të mira për ndërtimin e dyqanit tuaj në internet.
Ankesa kryesore në lidhje me dyqanet në internet Wix është se ekziston vetëm opsioni për një tarifë të sheshtë të transportit. Vetem nje! Kjo do të thotë nëse po transportoni një shtrat ose një tas prej druri, shpenzimet tuaja të transportit do të duheshin të ishin të njëjta! Nëse dëshironi të bëni eCommerce duke përdorur Wix, provoni një aplikacion shtesash si Ecwid për të rritur funksionalitetin.
Siguria në internetUebfaqet e ruajtura në serverët e sigurt të Wix. Transmetim i sigurt i detajeve të hyrjes dhe fjalëkalimit. TRUSTe çertifikuar.
BlogVetëm platformë e thjeshtë e blogerave, jo SEO miqësore.
Integrimi i PortësPayPal, WebMoney, Skrill, Authorize.Net, PayU Latam (vetëm në Amerikën Latine) ose opsioni i Pagesës Offline.
Optimizimi i celularitFaqja e redaktuar e redaktimit celular.
Emri i Domainit me porosiNë dispozicion vetëm me planet Premium.
Statistikat e WisitorGoogle Analytics është në dispozicion në planet me pagesë, ose me aplikacionin Ueb-Stats në plan të lirë.
Integrimi i mediave socialeBar shoqëror dhe aplikacione të ndryshme.
Gjuhë të shumëfishtaRedaktori është në dispozicion në 15 gjuhë. Teksti në internet mund të futet në të gjitha gjuhët që përputhen me UTF8.

planet & Çmimeve

Plani Wix Free është një vend i mirë për të filluar – pavarësisht situatës suaj aktuale të internetit ose motivimeve të biznesit. Ndërtoni faqen tuaj duke përdorur Planin Falas së pari para se të vendosni nëse do të blini një Plan Premium. Regjistrimi i një pakete dhe më pas realizimi i platformës nuk ju përshtatet qëllimeve tuaja është një gabim rishtar!

Plan falas

Plani Falas i Wix ofron gamën e plotë të modeleve të personalizueshme Wix dhe redaktorin e plotë të Wix. Këto të dyja sigurohen plotësisht falas, përgjithmonë!

Për këtë privilegj, Wix vendos reklama në faqen tuaj. Adresa juaj e internetit është gjithashtu e markës Wix, dukej si http://username.wix.com/sitename. Plani Falas ju jep 500 MB memorje dhe gjerësi 500MB për përdoruesit tuaj për të hyrë në multimedia tuaj.

Ju nuk duhet të përdorni opsionin Free plan për një sit profesional – reklamat Wix do të zvogëlojnë pamjen e faqes tuaj. Plani i Lirë duhet të jetë vetëm për projekte personale ose duke parë nëse Wix është platforma e duhur për ju.

Planet Premium

Planet Premium të Wix ofrojnë çmime konkurruese me platforma të ngjashme si Weebly dhe Squarespace.

Të gjitha planet Premium të Wix janë mbështetur me një garanci të kthimit të parave prej 14 ditësh dhe opsionet e pagesave janë përmes kartave Visa, MasterCard, American Express, ose Discover.

Lidhni Planin e Domainit

4 dollarë në muaj (muaj për muaj)

Opsioni më themelor i Planeve Premium të Wix, plani i Connect Domain, është shumë i kufizuar në vlerë. Ky plan përfshin gjerësi më të lartë të bandës (1 GB), Google Analytics dhe mbështetje premium. Kjo gjithashtu ju jep mundësinë për të transferuar domenin tuaj aktual në Wix. Plani i Connect Domain do të tregojë akoma reklamat Wix.

Plani i kombinuar

8.25 $ / muaj (vjetor) 12,42 $ / muaj (muaj për muaj)

Wix rekomandon planin e Combo për njerëzit që janë duke përdorur llogarinë e tyre Wix për përdorim personal – mbase një projekt hobi apo një libër shkrimi familjar? Me një plan Combo, ju automatikisht merrni gjithçka në planin e Lidhjes së Domainit. Ju gjithashtu merrni emrin e domain, deri në 75 $ të kredive të Google AdWords dhe një favorizim të personalizuar. Më e mira nga të gjitha, të gjitha Wix heq të gjitha reklamat nga faqja. Plani Combo ka 3 GB hapësirë ​​ruajtjeje dhe lidhje me bandwidth 2MB.

Plani i Pafund

12.42 $ / muaj (vjetor) 22,90 $ / muaj (muaj për muaj)

Plani i Pafund i Wix është i përsosur për freelancer ose biznese që nuk kanë nevojë për tregti elektronike. Plani përmban gjithçka në planin Combo së bashku me dy aplikacione të zgjuara të biznesit. Këto aplikacione janë Formulari i Ndërtimit Aplikacioni dhe Aplikacioni Booster Site. Ajo vjen me një hapësirë ​​të madhe 10 GB hapësirë ​​ruajtjeje dhe bandë të pakufizuar, pra emri.

Plani i Tregtisë

16.17 $ / muaj (vjetor) 24,90 $ / muaj (muaj për muaj)

Plani i tregtisë elektronike është zgjidhja e vetme për njerëzit që duan të përdorin Wix për të pritur faqen e tyre të tregtisë elektronike. Plani përmban të gjitha tiparet e planit Pafund dhe shton një dyqan online. Wix kapele ruajtjen e planit të tregtisë në 20 GB dhe gjerësinë e brezit në 10 GB.

Shënim: Mund të shtoni aplikacionet falas dhe të paguara në çdo plan.

Ndihma për klientët

Wix ka shumë mbështetje të integruar. Njerëzit që kanë blerë Plane Premium marrin dashuri shtesë edhe nga ekipi Wix.

Ne mendojmë se gjëja më e mirë në lidhje me ndihmën Wix është ikona e shenjës së pyetjes që shfaqet në shumicën e artikujve në redaktues. Nga këtu, ju mund të hyni në faqen e ndihmës së veçorive, së bashku me një mësim video të plotë. Dhe kjo është e gjitha pa e lënë redaktorin.

Konsumatorët e planit falas kanë qasje në këtë, së bashku me gjithçka në Qendrën e Ndihmës. Qendra e Ndihmës përfshin përparime, mësime video dhe artikuj mbi tema të ndryshme. Ekziston gjithashtu një forum i dobishëm i dedikuar për çështjet Wix. Mbështetja në internet për platformën Wix është e gjerë.

Wix gjithashtu ka një linjë të dobishme për mbështetjen e telefonit. Linja e mbështetjes telefonike Wix është në dispozicion nga ora 6 e mëngjesit deri në ora 17 pasdite Koha Standarde e Paqësorit. Ju gjithashtu keni mundësinë që të caktoni një telefonatë ose të merrni një biletë. Stafi i telefonit Wix ka një vlerësim të kënaqësisë së klientit 95%, me një kohë mesatare të pritjes prej vetëm 3 minutash. Për Anëtarët Premium, ekziston një ekip VIP për të bërë thirrjet tuaja.

Lehtësinë e përdorimit

Redaktori Wix është ndër ndërtuesit më të thjeshtë të faqeve të internetit atje. Kjo i lejon përdoruesit të krijojnë një faqe në internet me pamje profesionale me përvojë teknike zero.

Ndërfaqja e përdoruesit është intuitive dhe jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur. Përdoruesi mesatar kërkon vetëm 20-30 minuta për të zotëruar bazat – kurba e të mësuarit është super e shpejtë. Kjo do të thotë që çdokush mund të marrë një faqe në internet themelore në hapësirën e disa orëve të shkurtra. Siç u përmend më parë, ikona e Mark Markut e shfaqur në të gjitha veçoritë në redaktorin Wix është një ndihmë e shkëlqyeshme.

Ndërfaqja e thjeshtë drag and drop i bën gjërat më të lehta. Kjo bën një ndryshim të madh për njerëzit që nuk e kanë provuar më parë ndërtimin e faqes në internet. Të qenit në gjendje të rregulloni elemente kudo që ju pëlqen i bën gjërat shumë të thjeshta për fillestarët.

Platforma është e kufizuar në personalizim të plotë, megjithëse. Përdoruesit e përparuar ka të ngjarë ta gjejnë konfigurimin e platformës kufizuese. Wix është krijuar për të qenë e thjeshtë, për të mos qenë jashtëzakonisht e shtrirë.

Sa për anën e menaxhimit të faqes së gjërave? Wix ofron shtesa të tilla si Google Analytics për të ndjekur punën e faqes në internet.

Dhe si funksionon Wix në optimizimin e SEO? Mesatarja, në rastin më të mirë. Platforma nuk është mjaft e fortë për ata që duan të drejtojnë shumë trafik në faqen e tyre.

përfundim

Wix është kaq i lehtë për t’u përdorur; gjyshja juaj mund të merrej me të. Ajo ofron një gamë të madhe modelesh të shpejta dhe profesionale që janë plotësisht të personalizueshme. Dyqani i aplikacioneve pastaj shtron përdorueshmërinë e faqes tuaj.

Ky lehtësi ka shtyrë mundësinë për personalizim teknik. Wix përdorues, për fat të keq, nuk janë në gjendje të ndryshojnë asnjë prej prapambetjeve në faqet e tyre. Për këtë arsye, ne këshillojmë përdoruesit e avancuar që të konsiderojnë një ndërtues të ndryshëm të faqes në internet.

Ne rekomandojmë Wix për faqet e internetit për herë të parë, për ata që krijojnë portofolet themelore në internet, dhe për njerëzit që duan të ndërtojnë faqen e tyre të internetit pa ndonjë njohuri teknike ose dizajn. Për këdo tjetër që ju mund të dëshironi të shikoni disa opsione të tjera para se të vendosni se cili ndërtues i faqes në internet të zgjedhë.

Wix: sleshtë me shkëlqim, është e thjeshtë dhe e bën punën e saj të synuar për newbies.

krahasim

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jimdo

93

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map