Rishikimi Weebly eCommerce 2016


Tregti Weebly

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

Tregti Weebly

Themeluesit e Weebly, David Rusenko, Chris Fanini dhe Dan Veltri, filluan të punojnë në sit ndërsa ata ishin akoma studentë në Penn State. Në vitin 2007, ndërfaqja e redaktimit doli në publik dhe nga viti 2008, Weebly kishte mbi një milion përdorues. Rritja e shpejtë e kompanisë nuk ka humbur ende avullin. Që nga viti 2016, Weebly mbështet mbi 30 milion faqe interneti. Lexoni rishikimin tonë të Weebly eCommerce më poshtë.

rekuizitë

 • Ndërtues i fuqishëm i e-commerce në Internet
 • Hosting Falas eCommerce
 • Opsione fleksibël të transportit
 • Tarifat zero të transaksionit

Cons

 • Jo Integrimi i Shërbimit të Buletinit
 • Pa vlerësime të drejtpërdrejta të kostove të transportit

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.weebly.com
 • Shtabi: San Francisko, CA
 • Viti i themeluar: 2006
 • punonjësit: 120+
 • Sitet e pritura: 33000000+
 • Categories: Ndërtues i faqes në internet, Softuer në dyqan online
 • Prove falas: 14 ditë
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Për më shumë se tetë vjet, Weebly ka punuar për të përsosur një platformë eCommerce dhe karrocat e blerjeve që është e thjeshtë për t’u përdorur. Isshtë krijuar në mënyrë që çdokush të mund të hapë një llogari dhe të fillojë pa ndonjë përvojë paraprake. Duke parë numrin vetëm të përdoruesve, është e sigurt të supozohet se Weebly ka përmbushur shumë nga qëllimet e saj. Një turne i shpejtë përmes programit konfirmon që platforma ofron një mjet të shkëlqyeshëm për fillestarët.

Ndërsa disa platforma ofrojnë një fokus të veçantë ose kujdesin për disa lloje biznesesh, Weebly ka një audiencë më të përgjithshme. Sipërmarrësit dhe pronarët e bizneseve të vogla mund të hapin shpejt një dyqan dhe të fillojnë të ndërtojnë një prani në internet.

Këtu janë disa tipare standarde që do të kënaqeni:

 • Program i bazuar në ueb
 • Redaktori tërheqës dhe tërheqje
 • Temat e përgjegjshme
 • Qendra e aplikacioneve për integrimin e palëve të treta
 • Paneli në kohë reale raporton statistikat e faqes
 • Qasja në HTML dhe CSS

kufizimet

Planet e paguara Weebly çuditërisht nuk kanë kufizime teknike. Edhe plani fillestar vjen me një depozitë të pakufizuar. Ndërsa nuk ka një veçori të postës elektronike, mund të lidhni shpejt faqen tuaj të internetit në llogaritë tuaja personale Gmail. Dallimi i madh midis paketave të çmimeve është numri i produkteve që ju lejohen të shtoni. Përndryshe, Weebly lejon një liri mbresëlënëse të lirisë.

Shkallëzueshmëria

Weebly është menduar për fillimin e ndërmarrjeve, por ofron hapësirë ​​të madhe për rritje. Edhe pse kompania është në kërkim të çiftit me sipërmarrësit, ju mund të ndërtoni një dyqan të madh në internet me Weebly. Paketa e biznesit lejon produkte të pakufizuara. Ndihmon gjithashtu që Weebly të jetë në dispozicion në 15 gjuhë të ndryshme dhe të gatshëm për shitje ndërkombëtare. Mund të pranoni pagesa nga e gjithë bota dhe të dërgoni kudo.

Anulimi i politikës suaj

Ju mund ta provoni Weebly duke përdorur planin e tyre falas. Gjithçka që ju nevojitet është një adresë e-mail për të filluar. Versioni falas përfshin një redaktues tërheqës, tërheqës dhe faqe të pakufizuara. Ajo duhet t’ju japë një ide të mirë se çfarë të prisni nga planet e azhurnuara.

Nëse vendosni të anuloni pajtimin tuaj të paguar, lehtë mund ta bëni këtë ndryshim në llogarinë tuaj. Pasi të anuloni, faqja juaj nuk do të funksionojë më, por plani juaj do të jetë aktiv derisa të skadojë pajtimi juaj. Weebly nuk ofron kthime për kohë të papërdorur në llogarinë tuaj.

reputacion

Weebly është një nga emrat më të njohur në tregtinë elektronike. Dhe për arsye të mirë. Ata ishin një nga të parët që krijuan një ndërtues faqesh në internet që mund të përdoret nga kushdo. Shtë e lehtë të harrohet që vetëm dhjetë vjet më parë, nuk kishte praktikisht asnjë mjet të projektimit jashtë kodifikimit. Që në ditët e para të tyre, Weebly është zgjeruar për të siguruar një ndërtues me shërbime të plota. Kompania tani vlerësohet si një pionere që gjithashtu ka arritur të qëndrojë e rëndësishme. Ata vazhdojnë të rriten me një ritëm mbresëlënës.

Awards

 • Amimi Zgjedhor i Redaktorit 2014 nga Revista PC
 • Renditur si një nga 50 faqet e internetit më të mira nga Revista Koha

Pse të zgjedhni ndërtuesin e faqes së internetit të biznesit në internet?

Nëse doni të filloni një sit profesional të e-commerce, pa pasur nevojë të mësoni kod ose të punësoni një stilist, Weebly është një opsion i shkëlqyeshëm. Redaktori është mbresëlënës i lehtë për t’u përdorur, por akoma mund të krijojë faqe të sofistikuara dhe tërheqëse. Nuk ka ndonjë të metë të dukshme me programin, dhe ai vazhdon të jetë një udhëheqës i industrisë.

Karakteristikat kryesore

 • Faqet e produkteve të përkushtuara
 • Variacione të shumëfishta të produkteve
 • Ndarja sociale
 • Ndërtuesi i kuponit
 • Zonat e Drag and Drop
 • Faqja e parë e dyqaneve
 • Mobile gati
 • Kërkimi i filtruar i produktit
 • Ndjekja dhe menaxhimi i inventarit
 • Kontrolli i detajuar i taksave
 • Librat e shpejtë dhe eksporti CSV
 • Shitësit e Optimizuar të Motorit të Kërkimit

dizajni & Përshtatje

Seksioni i modeleve Weebly ju ndihmon të ngushtoni zgjedhjen tuaj. Ekzistojnë tre kategori kryesore: siti, blogu ose dyqani. Pasi të zgjidhni llojin e sitit që dëshironi të ndërtoni, ju mund të zgjidhni nga 24 modele të ndryshme falas. Mund të shikoni tema ndërsa shfletoni dhe ndërroni temat në çdo kohë.

Në të kaluarën, klientët nuk kanë qenë të impresionuar me temat në dispozicion. Ata nuk ishin domosdoshmërisht të këqij. Ata thjesht nuk kishin një faktor të caktuar “wow”. Për fat të mirë, kjo është një zonë ku Weebly qartë ka bërë disa punë. Përzgjedhja e tanishme e temave është përmirësuar shumë dhe ndihmon në vendosjen e një baze për një sit të mrekullueshëm.

Në përgjithësi, modelet janë moderne dhe profesionale. Dhe mos harroni se mund të personalizoni sipas dëshirës. Thingdo gjë që nuk ju pëlqen në lidhje me një model mund të ndryshohet lehtësisht duke përdorur redaktorin drag and drop ose HTML dhe CSS.

Mobile Friendly

Të gjitha temat janë miqësore me celularin. Sidoqoftë, vetëm temat më të fundit janë të përgjegjshme. Nëse nuk jeni vërtet të dashuruar me një temë të veçantë, është një ide e mirë të zgjidhni një mundësi të përgjegjshme. Kjo shmang që të merreni me një temë të veçantë celulare.

Ndërfaqja e përdoruesit

Pulti i dizajnit është i butë dhe i palidhur. Karakteristikat e bordit ofrojnë vetëm udhëzime të mjaftueshme për t’ju ndihmuar të drejtoni ju në drejtimin e duhur pa u shpërqendruar. Gjithmonë keni akses për të ndihmuar, por shanset janë që nuk do t’ju duhet shumë për të filluar.

Fotografitë dhe Galeritë

Një pengesë e dizajnit është se Weebly nuk ofron ruajtje në internet për imazhet tuaja. Nëse doni të ripërdorni një foto, do të duhet ta ngarkoni çdo herë. Redaktimi i imazheve brenda Weebly gjithashtu ka mundësi të kufizuara. Mund të kryeni funksione themelore si prerje dhe rrotullim. Ekzistojnë madje disa mjete të redaktimit me efekt të veçantë, por asgjë shumë mbresëlënëse. Nëse dëshironi të luani me një imazh, mund të dëshironi ta redaktoni para se ta ngarkoni në Weebly.

Ndarja sociale

Media sociale është një pjesë thelbësore e çdo biznesi në internet. Weebly e bën jashtëzakonisht të lehtë lidhjen e llogarive tuaja. Mund të krijoni burime RSS dhe të futni butona “like” dhe “share” në çdo faqe. Shtë gjithashtu e thjeshtë për të parë dhe menaxhuar komentet në mënyrë që të bashkëveproni me klientët.

Shërbimet e Dizajnit

Për momentin, Weebly nuk ofron shërbime të projektimit. Sidoqoftë, duket se ata janë duke provuar beta një portal ku mund të lidheni me stilistë të pavarur. Ju mund të regjistroheni për testimin beta ose të gjuani një freelancer vetë.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetFillestarët e vërtetë të dizajnit mund të përdorin planifikuesin e faqes për të filluar. Kjo veçori do të mbajë dorën tuaj praktikisht gjatë gjithë procesit të konfigurimit. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni së bashku. Nuk do të bëhet shumë më e lehtë, dhe do të mësoni shumë.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaVetëm plani falas vjen me një kufi ruajtjeje 500MB. Përndryshe, klientët që paguajnë mund të gëzojnë ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar. Nuk ka nevojë të shqetësoheni për mbipesha. Kjo mund të jetë një plus i madh për çdo biznes me një buxhet.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveDyqani i aplikacioneve ofron shumë shtesa për të zgjeruar faqen tuaj. Sidoqoftë, shumica e përdoruesve do të zbulojnë se veçoria e shportave të blerjes vjen standarde me të gjitha mjetet që u duhen.
Menaxhimi i renditSistemi i menaxhimit të rendit Weebly i bën të gjitha. Mund të ofroni përgjigje të personalizuara, të dërgoni njoftime për dërgesën dhe të shikoni raporte sa herë që vendoset një porosi. Të gjitha të dhënat që mund të dëshironit janë të drejta në majë të gishtave.
Menaxhimit të inventaritShtimi i produkteve nuk mund të ishte më i lehtë. Mund të shtoni sa më shumë mundësi që ju pëlqen. Ndërfaqja e bën të thjeshtë dhe të thjeshtë për të menaxhuar inventarin tuaj. Ju gjithashtu mund të gjurmoni dhe shfaqni numrat e inventarit te klientët dhe të dini që momenti kur artikujt janë jashtë shkopit.
Ndjekja e dërgesaveJu mund të zgjidhni çdo kombinim të opsioneve të transportit që ju dëshironi. Nuk ka kufij. Ofroni transportin falas, pranoni një transportues të veçantë dhe ofroni shpejtësi të ndryshme të transportit. Ju mund të gjeneroni numra ndjekës dhe të siguroni shpërndarjen e shpejtë. Weebly me të vërtetë ofron një nga mjetet më të fuqishme të menaxhimit të transportit.
Karakteristikat CRMRregulloni faturat e postës elektronike, anuloni urdhërat dhe menaxhoni me lehtësi ndërveprimet e klientit. Paneli i administratorit është intuitiv dhe i lehtë për tu lundruar. Ju nuk do të keni probleme për të gjetur rrugën tuaj për të përfunduar detyrat.
Modelet dhe TematNdërsa disa ndërtues të faqeve të internetit ofrojnë qindra tema, kjo nuk është gjithmonë një gjë e mirë. Isshtë diçka për të thënë për cilësinë mbi sasinë. Weebly ofron rreth 75 tema të ndryshme që janë moderne dhe plotësisht të personalizueshme. Ata mund të mos ju fryjnë, por do ta marrin punën dhe gjithmonë mund të bëni vetë përmirësime.
Integrimet dhe shtesatVetëm Google Maps dhe YouTube janë vetëm integrimet standarde të ofruara. E thënë kështu, dyqani i aplikacioneve Weebly ju lejon të shtoni pothuajse çdo program në faqen tuaj.
Tregtim celularJo vetëm që mund të zgjidhni nga temat përgjegjëse; mund të përdorni gjithashtu një aplikacion për të ekzekutuar faqen tuaj të internetit nga fusha. Edhe aplikacioni vjen me një redaktues tërheqës dhe tërheqës. Menaxhoni dyqanin tuaj dhe modifikoni faqen tuaj nga kudo. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për t’u lidhur me tryezën tuaj.
Web HostingMe Weebly, ju mund të shijoni një pritje të shpejtë dhe të besueshme. Kohët e ngarkesës janë të shkëlqyera, dhe ata do të kujdesen për të gjitha aspektet teknike të mbajtjes së një siti. Pjesëmarrësit e planit të biznesit do të gëzojnë gjithashtu një SSL.
Dyqani i AplikacioneveDyqani i aplikacioneve ofron qindra aplikacione të organizuara sipas kategorisë. Shtë gjithashtu bukur që çmimet shfaqen qartë. Zgjidhni nga shumë mundësi të lira dhe me çmim të arsyeshëm. Ju mund të shtoni çdo funksionalitet në faqen tuaj.
BloggingTipari i blogut është po aq i lehtë për t’u përdorur sa pjesa tjetër e faqes. Thjesht tërhiqni dhe lëshoni elementët dhe përmbajtjen. Plus, të gjitha butonat dhe mjetet e ndarjes sociale janë ndërtuar menjëherë. Prodhoni burime RSS, postoni me funksion dhe menaxhoni me lehtësi komentet.
SEO dhe MarketinguShijoni të gjitha SEO dhe veçoritë e marketingut që ju nevojiten për të ndërtuar biznesin tuaj. Ju mund të futni etiketat dhe përshkrimet e meta dhe të zgjedhni fjalë kyçe. Mjetet e raportimit gjithashtu ju lejojnë të gjurmoni performancën dhe zhvilloni strategji të marketingut. Të gjitha mjetet janë atje; varet nga ju që t’i përdorni ato dhe të përmirësoni renditjen e motorëve të kërkimit.
BuletinetMundësia për të dërguar gazeta nuk është një tipar standard. Ndërsa mund të vizitoni qendrën e aplikacioneve dhe të zgjidhni një program për t’u integruar, me siguri do t’ju duhet të paguani një tarifë pajtimi. Shikoni opsione që nuk paguajnë derisa lista juaj e postave të tejkalojë një numër të caktuar kontakte. Përndryshe, dërgimi i një gazete në shpenzimet tuaja mujore.
Karakteristikat e sigurisëWeebly vjen me një plan gjithëpërfshirës të sigurisë. Ju do të mbroheni nga hakerat dhe do të gëzoni një certifikatë SSL. Konsumatorët mund të shfletojnë faqen tuaj mbi një lidhje të koduar 128-bit.
Certifikimi PCIWeebly është PCI në përputhje. Informacioni për kartën e kreditit të klientit tuaj do të mbrohet me siguri.
Krijimi i përmbajtjesNuk do të bëhet më mirë sesa administrimi i përmbajtjes. Pulti i projektimit ju lejon të shtoni elemente në çdo faqe dhe shpejt ndryshoni madhësinë e blloqeve. Duhen vetëm disa minuta për të shtuar faqe, produkte dhe përmbajtje të tjera të reja.
Certifikatat e dhurataveShitja e çertifikatave të dhuratave dhe zbritjet e ofruara dhe kodet e kuponave janë shumë të thjeshta. Paneli i menaxhimit ju lejon t’i bëni këto në dispozicion vetëm me disa klikime.
Opsionet e pagesaveNdërsa Weebly nuk është partner me dhjetëra porta pagese, ai i ka ato të mëdhatë. Zgjidhni nga PayPay, Stripe, Authorize.net dhe të tjerët. Do të keni të gjitha mjetet që ju nevojiten për të trajtuar pagesa vendase dhe ndërkombëtare.
Llogaritësit e taksave dhe transportitWeebly ofron më shumë mundësi transporti sesa shumica. Llogaritni automatikisht taksën sipas vendndodhjes dhe vendosni tarifat e transportit në çdo mënyrë që dëshironi. Ju keni shumë liri pa pasur nevojë të bëni vetë matematikën.
raportetRaportimi në kohë reale ju lejon të gjurmoni pothuajse gjithçka. Shikoni performancën e produktit, kontrolloni inventarin dhe vazhdoni të azhurnoni me biznesin tuaj.
Statistikat e sititEdhe përdoruesit me një plan të lirë mund të shohin statistika të veçanta të sitit. Ndiqni pamjet e faqeve, vizitorët unikë, faqet me performancë të lartë dhe shumë më tepër. Nëse doni të shtoni Google Analytics, do të duhet ta vendosni vetë kodin. Ky është një proces relativisht i lehtë, por Weebly nuk ofron një strukturë integrimi për të ndihmuar.

planet & Çmimeve

Të thuash që krijuesi i faqes së internetit të eBommerce Weebly është çmim konkurrues është një nënkuptim. Jo vetëm që planet e tyre funksionojnë nën mesataren e industrisë, ato përfshijnë një gamë të gjerë karakteristikash që vështirë të gjenden të gjitha në një vend. Ata janë gjithashtu një nga platformat e vetme për të ofruar një version plotësisht falas. E tëra që ju duhet është një adresë e-mail për të ndërtuar një faqe interneti dhe dyqan të plotë. Një kufizim është që faqja juaj të përmbajë markë Weebly dhe të vijë me një kapak në hapësirën e ruajtjes.

Nëse dëshironi të azhurnoni planin tuaj të çmimeve, mund të shtoni një listë të gjatë të veçorive për aq pak sa 5 dollarë në muaj. Këtu është një ndarje e paketave në dispozicion:

motorino

$ 9 / month për një plan gjashtëmujor$ 8 / month për një plan një vjeçar$ 5 / month për një plan dy-vjeçar

 • Magazinim i pakufizuar
 • Hosting falas
 • Chat dhe mbështetje me email
 • Deri në 10 produkte
 • Tarifa e transaksionit 3%

pro

$ 14 / month për një plan gjashtëmujor$ 12 / month për një plan një vjeçar
$ 9 / month për një plan dy-vjeçar

Përfshinë të gjitha tiparet e planit fillestar plus:

 • Mbështetje telefonike
 • Deri në 25 produkte
 • Anëtarësia në sit
 • Kërkimi në sit
 • Lojtarët video dhe audio të HD

biznes

$ 34 / month për një plan gjashtëmujor$ 25 / month për një plan një vjeçar$ 21 / month për një plan dy-vjeçar

Përfshinë të gjitha tiparet e planit plus:

 • Siguria SSL
 • Anëtarësia e pakufizuar në sit
 • Produkte të pakufizuara
 • Tarifa e transaksionit 0%
 • Aftësia për të shitur produkte dixhitale
 • Llogaritësi i Transportit dhe Taksave
 • Kodet e kuponit

Mund të keni akses në të gjitha tiparet kryesore për vetëm 21 dollarë në muaj. Thjesht nuk është një platformë tjetër që ofron atë lloj vlere. Nëse asgjë tjetër, do të merrni vlerën e parave tuaja me Weebly.

Ndihma për klientët

Nëse dëshironi të përdorni të gjitha mjetet e ndihmës të Weebly, do t’ju duhet të hapni një llogari biznesi. Por përsëri, madje plani i tyre premium është në dispozicion për vetëm 21 dollarë në muaj. Mund të kontaktoni mbështetjen e klientit përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live. Orari i ndihmës së klientit është 5 e mëngjesit deri në 5 p.m. Koha e Paqësorit (M-F) dhe shtatë mëngjes pas orës 4 pasdite. në fundjavë.

Përdoruesit gjithashtu mund të shikojnë video falas për trajnime dhe të shfletojnë faqet e FAQ. Qendra e mbështetjes Weebly mbulon çdo temë për të cilën duhet të dini. Artikujt ofrojnë informacion të dobishëm dhe pamje të drejtuara.

Weebly është duke punuar në shtimin e forumeve të komunitetit. Ju do të jeni në gjendje të vizitoni dhe të ofroni reagime rreth ndryshimeve, të sugjeroni përmirësime dhe të diskutoni çështje me përdoruesit e tjerë. Kjo karakteristikë është akoma në fazat fillestare të zhvillimit, por është diçka që duhet të presim në të ardhmen.

Ndërsa ka shumë mënyra për të kontaktuar Weebly, regjistrimi i tyre i shërbimit të klientit nuk është saktësisht përfundimtar. Shumë klientë raportojnë se marrin përgjigje të shpejtë, por që përgjigjeve u mungon informacioni i dobishëm. Nga ana tjetër, ka mjaft vlerësime pozitive.

Në përgjithësi, duket se ka ndjenja të ndryshme për cilësinë e shërbimit ndaj klientit. Nga tingujt e saj, nuk ka një nivel të qëndrueshëm të performancës në të gjithë kompaninë. E gjitha mund të varet nga cili përfaqësues i shërbimit të klientit me të cilin bisedoni në çdo ditë të caktuar.

Pra, ndërsa aktgjykimi i formës së prerë nuk është plotësisht negativ, kjo mund të jetë një zonë ku Weebly duhet të bëjë përmirësime. Duket e drejtë të presësh një nivel të caktuar shërbimi sa herë t’i kontaktosh. Gjithmonë do të ketë përjashtime, por ato duhet të jenë shumë larg.

Lehtësinë e përdorimit

Ndonjëherë redaktorët e tërheq dhe zvogëluar nuk janë aq të thjeshtë sa duken. Ndërsa mund të shtoni blloqe, mund të ketë kufizime se ku mund të bëni ndryshime ose në blloqe për madhësi. Ky nuk është rasti i Weebly. Ajo siguron një redaktues të vërtetë tërheqës dhe rënie. Ju mund të zgjidhni një element dhe ta zhvendosni atë në faqen tuaj. Kjo e bën personalizimin e modelit tuaj sa më të thjeshtë. Për pronarët e bizneseve me përvojë pak ose aspak të projektimit, këto mjete e bëjnë të mundshëm dhe të përballueshëm ndërtimin e një uebfaqeje profesionale. Praktikisht çdokush mund të fillojë me Weebly.

Nëse keni nevojë për një udhëzim të gjerë të mbajtjes së duarve dhe udhëzime hap pas hapi, Weebly do të jetë atje për ju. Ndërfaqja është e pastër dhe e thjeshtë për të lundruar. Karakteristikat në bord dhe mjetet e ndihmës do t’ju japin udhëzime dhe do t’ju përgjigjen pyetjeve tuaja.

Kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit dhe një përvojë pozitive të përdoruesit, Weebly renditet në krye.

përfundim

Nëse duhet të zgjidhni tregtinë Weebly?

Absolutisht. Me Weebly, nuk ka një veçori apo karakteristikë të veçantë. Ajo që do të merrni është një karrocë e shkëlqyeshme për blerje për një vlerë të jashtëzakonshme. Nëse dëshironi ndihmë për një zonë të veçantë të përqendrimit, mund të ketë një mundësi të disponueshme që plotëson nevojat tuaja.

Përndryshe, Weebly është një zgjedhje e besueshme që do të sigurojë karakteristika gjithëpërfshirëse në të gjitha kategoritë kryesore. Shtë perfekt për fillestarët dhe siguron gjithçka që ju nevojitet për të filluar dhe për të ndërtuar një dyqan në internet dhe për të rritur biznesin tuaj. Më shumë se gjithçka, Weebly ofron një vlerë të padiskutueshme.

krahasim

Tregti Weebly

91

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map