Rishikimi UltraCart 2016


UltraCart

Vizitoni Uebfaqen

8.8


Nota AWA

UltraCart

UltraCart u krijua nga kompania mëmë BPS Info Solutions dhe ka rreth 15 vjet të ngurta. Për dallim nga platformat e tjera të shportave të blerjeve, UltraCart është menduar të jetë i integruar në uebfaqen tuaj ekzistuese. Në vend që të krijoni një uebfaqe dhe dyqan krejtësisht të ri të tregtisë elektronike, ju mund të vendosni direkt karrocat dhe "Bleni Tani" lidhjet dhe filloni shitjen. Lexoni rishikimin tonë UltraCart më poshtë.

rekuizitë

 • 30 ditë provë falas
 • Korrigjime të shpejta dhe të lehta të porosive
 • Tranzicion i qetë nga faqja në Shporta e Shportave
 • Asnjë skenar për tu instaluar

Cons

 • Mungesa e mbështetjes 24/7
 • Asnjë Tutorial Video
 • Nuk ka integrime në smartphone

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.UltraCart.com
 • Shtabi: Tucker, GA
 • Viti i themeluar: 1997
 • Category: Programe kompjuterike
 • Prove falas: 30 dite

UltraCart është menduar për shitësit që duan të shtojnë një dyqan në faqen e tyre ekzistuese. Nuk është një zgjedhje e mirë nëse po kërkoni të ndërtoni një dyqan online nga e para ose një shabllon. Karakteristikat në dispozicion përqendrohen më shumë në inventarin dhe menaxhimin e produkteve sesa gjithçka tjetër.

Karakteristikat standarde përfshijnë:

 • Katalogjet e produkteve
 • Llogaritësit e taksave dhe transportit
 • SEO dhe mjetet e marketingut
 • Aftësia për të ofruar zbritje dhe kuponë
 • Një shumëllojshmëri e opsioneve të transportit
 • Mjetet e menaxhimit të mosmarrëveshjeve

Vetëm duke hedhur një vështrim në veçoritë standarde, është e lehtë të shihet se UltraCart synon në mënyrë specifike tregtarët që janë të interesuar në aftësitë e menaxhimit të produktit. Planet e çmimeve ndryshojnë në varësi të sa produkteve do të renditni. Do paketë përfshin të njëjtat karakteristika, që do të thotë se UltraCart është plotësisht i shkallëzuar. Nëse duhet të shtoni më shumë produkte, atëherë, thjesht azhurnoni planin tuaj.

kufizimet

Kufizimi më i dukshëm i këtij programi është që nuk ju lejon të krijoni një dyqan nga e para. Ndërsa ju mund të paguani projektuesit e tyre për të ndërtuar një dyqan për ju, UltraCart nuk ka për qëllim për fillestarët që nuk kanë një faqe në internet. Në vend të kësaj, ideja është që ju thjesht mund të futni një copë kodi në një sit ekzistues dhe të filloni shitjen. Nëse nuk keni ende një uebfaqe, ky nuk është programi për ju.

Politika e anulimit

Ju mund të anuloni pajtimin tuaj UltraCart në çdo kohë. Sidoqoftë, nëse anuloni në mes të një cikli faturimi, do të jeni akoma përgjegjës për koston e plotë të këtij muaji.

Awardsmimet dhe Reputacioni

Pavarësisht se ka rreth 15 vjet, UltraCart duket se do të ulet në nivelin e dytë të platformave të shportave të blerjeve. Kjo për shkak se kryesisht ofron një fokus shumë të veçantë. Nuk duket e drejtë ta krahasoni atë me platforma më funksionale dhe gjithëpërfshirëse të shportave që ju lejojnë të hartoni uebfaqen tuaj.

UltraCart ka për qëllim t’ju ndihmojë të zgjeroni sitin tuaj ekzistues dhe ta ktheni atë në një dyqan. Kjo është diçka që e bën shumë mirë. Kur shikohet më vete dhe brenda kontekstit të asaj që po përpiqet të arrijë, UltraCart godet shenjën. Për këtë, ajo ka fituar një reputacion si një kompani e besueshme me shërbime me cilësi të lartë.

Pse të zgjidhni UltraCart?

Nëse tashmë keni një uebfaqe dhe doni të filloni shitjen sa më shpejt të jetë e mundur, UltraCart është mjeti perfekt. Ajo shërben si një shtrirje e sofistikuar që shton funksionalitetin në faqen tuaj. Mos u mërzit me krijimin e një uebfaqe krejtësisht të ri të tregtisë elektronike. Konvertoni vetëm sitin tuaj ekzistues dhe filloni të fitoni para.

Karakteristikat kryesore

 • Sistemi i Katalogut Friendly SEO
 • Llogaritja e Transportit Multi-paketë në kohë reale
 • Sistemi i Menaxhimit të Filialeve të Integruar
 • Mbështetje e Certifikatës SSL
 • Sistemi i përparuar i marketingut me email
 • Procesi i rregullueshëm i arkëtimit
 • Certifikatë SSL me porosi
 • Prodhimi automatik i lidhjeve elektronike eCommerce
 • Përshtatje e përparuar
 • PCI Niveli 1 Në përputhje
 • Kodet e Kuponit të Kualifikuar
 • Integrimi i Librave të Shpejtë

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në UltraCart

Platforma eCommerceVërtetë, kritikët i japin UltraCart një vlerësim mbi mesataren. Një studim i rishikimeve të ndryshme tregon se shumica e ekspertëve japin UltraCart me 4 nga 5 yje ose një notë B. Këtu janë disa nga arsyet pse nuk ka marrë vlerësime më të mira:

 • Kosto. Ndërsa UltraCart nuk bëhet gati me shumë karakteristika, ka mundësi më të volitshme në treg.
 • Ridrejtohet arka. Kur klientët shkojnë për të bërë blerjen e tyre përfundimtare, ata do të ridrejtohen në një faqe UltraCart. Ndërsa gjithçka është plotësisht e sigurt, kjo mund ta bëjë blerësin nervoz dhe të rezultojë në shitje të humbura.
 • Mungesa e mjeteve të shërbimit ndaj klientit. Shumë karrocat e blerjeve ofrojnë karakteristika të gjera CRM që ju lejojnë të bashkëveproni me klientët tuaj dhe të adresoni çdo problem. UltraCart është më i përqendruar në përpunimin e pagesave dhe marketingun në internet – tiparet mund të jenë një tjetër kthesë për blerësit që vizitojnë faqen tuaj.

Përkundër këtyre pengesave, ekspertët ende ndjehen mirë kur rekomandojnë UltraCart për kompanitë e duhura. Nëse po kërkoni të fitoni para nga një uebfaqe ekzistuese, atëherë UltraCart duhet të jetë në listën tuaj të zgjedhjeve. Sigurisht që ofron mjete, veçori dhe shtesa të mjaftueshme për të krijuar një dyqan tërheqës dhe funksional që do t’ju ndihmojë të shesni produkte.

 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/ultracart-review/
 • https://reviews.financesonline.com/p/ultracart/#review

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në UltraCart

Disa nga vlerësimet negative të UltraCart duken pak të padrejta sepse kanë tendencë ta krahasojnë programin me opsionet e mbajtura plotësisht. UltraCart është duke ushqyer drejt një auditori krejtësisht të ndryshëm dhe nuk do të përfshijë shumë karakteristika të njëjta. Konsumatorët, kur u krahasuan UltraCart me programet e tjera shtesë, raportuan përvoja më pozitive.

Klientët e kënaqur vunë re këto karakteristika:

 • Një faqe arka e personalizueshme që mund të bëhet për të pasqyruar markën tuaj.
 • Integrime me energji të lartë nga emra të mëdhenj si QuickBooks dhe eBay.
 • Dokumentim i gjerë që do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet dhe menaxhoni dyqanin tuaj.

Ndoshta duhet të theksohet gjithashtu se ka pasur disa vlerësime pozitive në lidhje me shërbimin ndaj klientit. Ndërsa ka pasur edhe disa klientë të pakënaqur, vlerësimet priren të shkojnë drejt kënaqësisë së përgjithshme. Për më tepër, përdoruesit që kishin provuar opsione të tjera në treg ishin të shpejtë për të rekomanduar UltraCart si zgjedhjen superiore.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në UltraCart

Fatkeqësisht, nuk ka asnjë ton reagimesh në internet kur bëhet fjalë për UltraCart. Sidoqoftë, kjo mund të shihej si një gjë e mirë. Ndërsa nuk ka shumë mashtrim në lidhje me programin, kjo gjithashtu do të thotë se ka shumë pak ankesa. Një vështrim i shpejtë në faqet e mediave sociale të kompanisë tregon se ato kanë kaluar në disa vështirësi teknike gjatë muajve të fundit, por ato ishin faji i një porte të veçantë pagese.

Arsyeja tjetër kryesore që nuk ka shumë reagime në UltraCart është se siguron një softuer që thjesht shtohet në sitin tuaj ekzistues. Një program më pak i sofistikuar mund të thotë thjesht më pak për të thënë. Kjo gjithashtu do të thotë që klientët e kanë parë të jetë mjaft themelor dhe disi prapa kohës.

 • www.zippycart.com/1shoppingcart-customer-reviews/
 • https://www.facebook.com/UltraCart-118783281518659/

dizajni & Përshtatje

Nuk ka shumë për tu thënë kur bëhet fjalë për tiparet e projektimit të UltraCart. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për zgjedhjen e një teme ose pagimin e një modeli premium. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kopjoni dhe ngjitni pak kod në faqen tuaj ekzistuese. Kjo do t’ju lejojë të krijoni një buton “Shto në Shportë” ose “Blej Tani” pa ndryshuar pamjen e përgjithshme të faqes tuaj.

Ju keni mundësinë e punësimit të një projektuesi UltraCart për t’ju ndihmuar të ndërtoni një dyqan, por ky opsion nuk ka kuptim. Ka shumë karroca në dispozicion të blerjeve që do t’ju ofrojnë shabllone falas dhe disa mënyra për të redaktuar faqen tuaj të internetit ndërsa shkoni. UltraCart dhe dizajni thjesht nuk shkojnë së bashku.

Opsionet e personalizimit

Pasi të keni futur të gjithë informacionin tuaj, do të keni mundësinë e personalizimit të faqes tuaj të arkëtimit. Ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri cilësimesh që përfshijnë njoftimet me email dhe konfigurimin bazë. Krijimi i faqes tuaj të arkëtimit ka të bëjë më shumë me klikimin në opsionet në dispozicion sesa me personalizimin e faqes.

Mbështetje UltraCart

Kur bëhet fjalë për mjetet e inventarit dhe gjurmimit, pamja e pasme është e mbushur plot me karakteristika. Në përgjithësi, sfondi është i lehtë për të lundruar, por nuk është saktësisht mbresëlënës. Do të vini re që duket pak e datuar dhe e pashpresë.

Ndërtimi i sitit celular

Shumica e blerësve në internet bëjnë blerjet e tyre nga një pajisje mobile. Kjo e bën veçanërisht të rëndësishme që faqja juaj e internetit të ketë një dizajn të përgjegjshëm. Ju nuk do të dëshironit të humbisni një shitje sepse një klient nuk mund të shihte saktë një produkt. Fatkeqësisht, UltraCart është shumë larg kohës kur bëhet fjalë për faqet miqësore me celular. Thjesht duke shtuar softuerin nuk do të bëj asgjë për ta bërë faqen tuaj më të përgjegjshme.

Integrimi Social

Media sociale është një tjetër komponent thelbësor i drejtimit të një biznesi në internet. Shtë gjithashtu një fushë tjetër ku UltraCart paraqitet e shkurtër. Po, ka integrime sociale të integruara, por jo të kalibrit, do të prisnit nga një karrocë moderne. Ju mund të krijoni një faqe në Facebook, dhe kjo është ajo.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetNëse mund të kopjoni dhe ngjisni, mund të vendosni UltraCart. Pasi të regjistroheni, do të merrni një email që përmban lidhjet që ju nevojiten për të futur në faqen tuaj. Do të merrni gjithashtu një seri emailash me udhëzime më të sakta. Sidoqoftë, nuk ka një magjistar të konfigurimit për të ofruar udhëzime ose mësime online për të dhënë ndihmë shtesë.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaNuk ka nevojë të shqetësoheni për gjerësinë e bandës dhe kufizimet e ruajtjes. Paketat ndahen me numrin e artikujve që do të postoni dhe vëllimit të shitjeve në muaj.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveUltraCart ofron një seksion “Extras” ku mund të integroni shtesa. Platforma është e përputhshme me aplikacione të njohura të biznesit si Konstant Kontakti, QuickBooks, Amazon dhe MailChimp.
Menaxhimi i Rendit`Me UltraCart ju mund të gjurmoni çdo aspekt të rendit. Ju mund të merrni edhe azhurnime me email për pothuajse gjithçka. Dëshironi të dini kur bëhet një shitje? Dëshironi të njoftoheni kur një urdhër është rënë? Mblidhni të gjitha informacionet që dëshironi dhe menaxhoni çdo mënyrë.
Menaxhimit të inventaritKjo është pikërisht ajo ku UltraCart është menduar të shkëlqejë. Në fakt, programi është aq i plotë kur bëhet fjalë për menaxhimin e porosive sa që mund të ketë shkuar në bord. Kërkon që të futni në disa zona kur ngarkoni një produkt. Kjo mund të jetë më shumë informacion sesa ju interesoni të shtoni.
Ndjekja e dërgesaveUltraCart integrohet me kompanitë kryesore globale të transportit. Kjo do të thotë që ju mund të gjeneroni dhe shikoni shpejt numrat e ndjekjes
Karakteristikat CRMUltraCart është një nga platformat e pakta që e bën më të lehtë trajtimin e mosmarrëveshjeve të klientëve. Ekzistojnë disa mjete që e bëjnë komunikimin të lehtë dhe ndihmojnë në mbrojtjen e tregtarit
Modelet dhe TematNuk ka nevojë të agonizoni se cilën temë të zgjidhni. Merrni sa më shumë nga modeli aktual i faqes suaj të internetit.
Integrimet dhe shtesatPër shkak se UltraCart nuk përdor tema, numri i shtesave është goxha i kufizuar. Ju mund të integrohen mediat popullore sociale, marketing dhe software të kontabilitetit. Sidoqoftë, ju mund të bëni këto gjëra me ose pa UltraCart
Tregtim celularShtimi i UltraCart nuk e bën faqen tuaj celular miqësore. Do të duhet të krijoni një faqe interneti të përgjegjshme që nga fillimi
Web HostingShijoni përdorimin e programit të bazuar në cloud UltraCart dhe serverave të fuqishëm. Ju nuk do të duhet të shkarkoni ndonjë softuer shtesë, por do të duhet të paguani për pritjen dhe një emër domain.
Dyqani i AplikacioneveNuk ka shumë nëse një dyqan aplikacioni për të folur. Mund të integroni programe, por të gjitha tiparet që ju nevojiten janë ndërtuar tashmë në UltraCart.
BloggingPërsëri, me të vërtetë mund të drejtoni një blog në faqen tuaj, por UltraCart nuk është krijuar për t’ju ndihmuar të filloni një të tillë.
SEO dhe MarketinguPërdorimi i UltraCart nuk do të ndikojë në asnjë prej cilësimeve ekzistuese të SEO. Nëse doni të përmirësoni mjetet tuaja të marketingut, merrni parasysh integrimin e ofruesve të palëve të treta.
BuletinetNëse dëshironi të përdorni gazetat dhe shpërthimet e postës elektronike si mjete marketingu, do të duhet të përdorni një program shtesë. UltraCart është krijuar për t’ju dërguar azhurnime të rregullta në emailin tuaj, por nuk i zgjeron aftësitë e buletinit.
Karakteristikat e sigurisëUltraCart është PCI i pajtueshëm. Kjo ka të bëjë me të kur bëhet fjalë për sigurinë. Ata nuk kanë dalë nga rruga e tyre për të ndërtuar mure mbresëlënëse ose encryptions. Karakteristikat e sigurisë së shportës së blerjeve janë sigurisht të mjaftueshme, por nuk janë asgjë për të shkruar në shtëpi.
Certifikimi PCII klasifikuar 1 i çertifikuar.
Krijimi i përmbajtjesJu do të duhet të përdorni redaktorin tuaj ekzistues për të shtuar përmbajtje. UltraCart nuk ka për qëllim të zgjerojë ose përmirësojë fare këtë funksionalitet.
Certifikatat e dhurataveDuhen vetëm disa klikime për të krijuar çertifikata dhuratash, kuponë dhe zbritje.
Opsionet e pagesaveUltraCart integrohet me të gjithë procesorët kryesorë të pagesave të palëve të treta. Konsumatorët mund të përdorin PayPal, Google Checkout dhe kartat kryesore të kreditit. Ajo madje ofron shumë mundësi të pagesave ndërkombëtare.
Llogaritësit e taksave dhe transportitPara se të filloni të shtoni produkte, do të vendosni të gjitha cilësimet tuaja të taksave dhe transportit. Llogaritësit e integruar do të gjenerojnë automatikisht këto tarifa.
raportetShijoni shumë mjete të integruara raportimi. Ju mund të gjurmoni pothuajse për çdo aspekt të inventarit tuaj dhe produkteve tuaja.
Statistikat e sititNdërsa UltraCart përfshin mjete të mjaftueshme për raportim, gjithmonë mund të përmirësoheni në Google Analytics. Versioni falas është më miqësor dhe informues.

planet & Çmimeve

Duke marrë parasysh që UltraCart nuk përfshin karakteristika të projektimit, çmimi është relativisht i lartë. Plani themelor kushton 49,95 dollarë në muaj. Kjo është rreth 20 dollarë më e lartë se shumica e konkurrentëve. Shtë e vështirë të thuash se çfarë ju blenë paratë shtesë pasi UltraCart është më shumë një shtrirje në internet që është një platformë e plotë.

Lajmi i mirë është që ju të shijoni të gjitha karakteristikat e njëjta pa marrë parasysh se çfarë pakete çmimesh blini. Dallimi kryesor është sa produkte që dëshironi të renditni. Këtu është një ndarje e planeve:

 • 49,95 $ – 0-250 produkte dhe $ 0- $ 50,000 në shitje në muaj
 • 69,95 $ – 251-500 produkte dhe 50,001 $ – 70,000 dollarë në shitje në muaj.
 • 104,95 $ – 501-1,000 dollarë produkte dhe 70,001 $ – 100,000 dollarë në shitje në muaj.
 • 154,95 $ – 1,001-5,000 produkte dhe 100,001 $ – 150,000 dollarë në shitje në muaj

Kostot dhe shërbimet shtesë

Nëse po planifikoni të rendisni më shumë se 5,000 produkte, do t’ju paguhen 50 $ shtesë në muaj për grup me 5,000 artikuj. Gjithashtu, mund të regjistroheni për shërbime pro, të cilat përfshijnë thirrje trajnimi dhe ndihmë për krijimin e kuponave të personalizuara. Nuk ka zbritje për pagimin e parave dhe pa kthime nëse anuloni në mes të një cikli faturimi.

Periudhë prove

UltraCart ofron një provë falas 30-ditore. Nuk kërkohet kartë krediti. Kjo është dyfishi i ofruar nga shumica e platformave të tregtisë elektronike. Gjatë asaj periudhe prej 30 ditësh, ju do të gëzoni mbështetje falas me email dhe telefon.

Ndihma për klientët

Shërbimet e mbështetjes së klientit UltraCart janë një çantë e përzier. Lajmi i mirë është se shitjet e tyre dhe stafi teknik dhe miqësore, me njohuri dhe ndihmë. Shpejt mund të merrni përgjigje të hollësishme për pyetjet tuaja. Pengesë kryesore është që ekzistojnë vetëm gjatë orëve tipike të punës. (E hënë deri të Premte, 8:30 e mëngjesit deri në 5:00 p.m. EST). Nëse hasni në një problem pas orësh, do të duhet të prisni ose të përpiqeni ta zgjidhni vetë.

Kam nevojë për ndihmë? Këtu është një listë e burimeve të disponueshme:

 • telefon
 • Email
 • Bisedë live përmes Skype
 • Facebook dhe Twitter (Megjithëse këto llogari nuk duken shumë aktive).
 • Faqe FAQ
 • Manual teknik në formën PDF

Ajo që nuk ka UltraCart është një forum aktiv i komunitetit, një kanal YouTube me mësime ose një bazë të gjerë njohurish. Nga njëra anë, shërbimi ndaj klientit është i nivelit të parë kur kontaktoni një përfaqësues. Nga ana tjetër, mundësitë tuaja për burime janë relativisht të kufizuara, veçanërisht në krahasim me programet e tjera.

Lehtësinë e përdorimit

Marrja e konfigurimit është e lehtë, por marrja e ndihmës është më e vështirë. Vendosja e dyqanit tuaj përfshin vetëm kopjimin dhe ngjitjen e disa lidhjeve. Kjo do të ngulit kodin e duhur dhe do t’ju lejojë të krijoni një karrocë blerjeje për faqen tuaj të internetit.

Gjërat mund të bëhen më të komplikuara sapo të filloni të eksploroni seksionin e administratorit. Do të merrni disa email udhëzues, por nuk ka udhëzues hap pas hapi. Ju jeni vetë kur bëhet fjalë për të gjetur rrugën tuaj rreth.

Në të gjitha ndershmërinë, nuk do t’ju marrë shumë kohë për të kuptuar sfondin. Sidoqoftë, programi nuk është saktësisht miqësor. Ka kaq shumë platforma të tjera që përfshijnë mësime të shkëlqyera dhe ndërfaqe moderne që këto mjete thuajse priten. Pa to, UltraCart fillon të duket edhe më e datuar. Në përgjithësi, përvoja e përdoruesit nuk është e tmerrshme, por është e paqartë.

përfundim

A është UltraCart zgjedhja e duhur për ju?

Në të gjitha ndershmërinë, është e vështirë të shihet pse UltraCart është një mundësi e rëndësishme. Ajo nuk ofron ndonjë përfitim të qartë, veçanërisht duke marrë parasysh çmimin. Po, është një mënyrë e thjeshtë për të instaluar një karrocë blerëse në faqen tuaj ekzistuese. Dhe kjo ka të bëjë me të.

Ka kaq shumë mundësi më të mira kur bëhet fjalë për platformat e shportave të blerjeve. Në fakt, me siguri mund të gjeni shtojca më të përballueshme për faqen tuaj nëse bëni pak gërmime. Ndërsa UltraCart ju lejon të shtoni butona “Bleni Tani” dhe faqen e arka, ajo nuk bën asgjë tjetër për të përmirësuar funksionalitetin e faqes tuaj. Në fund të fundit, programi duket i vjetëruar dhe larg prapa kohërave. Kaloni më pak dhe merrni më shumë në një softuer të ndryshëm të tregtisë elektronike.

krahasim

UltraCart

88

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map