Rishikimi SimpleSite 2016


SimpleSite

Vizitoni Uebfaqen

8.6


Nota AWA

SimpleSite

Kurrë nuk keni dëgjuar për SimpleSite? Pruditërisht sa duhet, kompania ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2003. Nëse ndonjëherë vendosni të provoni platformën e tyre, thjesht mund të mendoni se keni udhëtuar me kohë edhe në 2003. Lexoni rishikimin tonë të SimpleSite më poshtë.

rekuizitë

 • Ndoshta më e lehtë për të përdorur ndërtuesin e faqes elektronike eCommerce
 • Optimizohet automatikisht për celular

Cons

 • Mungesa e personalizimit
 • Veryshtë shumë e datuar
 • Jo shumë mbështetje për klientët
 • Nuk është me çmim konkurrues
 • Mund t’i mashtrojë përdoruesit me paketën e tyre “Falas”

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.simplesite.com
 • Shtabi: Kopenhagë, Danimarkë
 • Viti i themeluar: 2007
 • punonjësit: 20+
 • Categories: Ndërtues i faqes në internet
 • shërbimet: Softuer për krijimin e faqeve në internet të Dizajnit, Web Hosting
 • Prove falas: 30 dite

Farë mund të themi për SimpleSite? Nëse po përpiqemi të jemi të këndshëm, do të themi se është tepër e thjeshtë të krijosh një faqe të internetit të thjeshtë ose dyqan online. Nëse nuk po mundohemi të jemi të bukur, do të themi se e gjithë kjo gjë ndihet shumë e vjetër dhe e shëmtuar.

Edhe pse kur zbarkoni në faqen e internetit të SimpleSite, duket profesional dhe i pastër, pasi të regjistroheni dhe të filloni të përdorni platformën, në fakt mund të mendoni se redaktori nuk është aktualizuar që nga viti 2003. Kombinimet e ngjyrave, fontet dhe paraqitjet duken sikur ato madje mund të jenë zhvilluar në vitet 1990. Nuk është një pamje e mirë në krahasim me disa nga konkurencat e mahnitshme atje.

Dhe nuk është gjithashtu një marrëveshje e mirë. Ekzistojnë mjaft platforma më të mira në dispozicion që janë me çmime më konkurruese sesa kjo relike clunky.

Pra, mund të përmendni diçka të mirë për të?

Definitely! SimpleSite duhet të jetë mënyra më e shpejtë për të ngritur një sit. Uebfaqja juaj është në internet në banesë nën 5 minuta. Nuk ka shumë mundësi opsionesh për t’u shqetësuar, dhe e gjithë gjëja është aq e thjeshtë sa që një dy-vjeçar mund të jetë në gjendje ta përdorë atë.

Vendosja e një dyqani në internet me SimpleSite është gjithashtu shumë e lehtë.

Kush është SimpleSite një përshtatje e mirë për të?

SimpleSite mund të jetë një platformë për t’u marrë parasysh për njerëzit që duhet të krijojnë një uebfaqe në kërkim jo-profesional në më pak se 10 minuta. Mund të jetë gjithashtu për ata që kanë aftësi kompjuterike shumë të kufizuara por megjithatë dëshirojnë të bëjnë faqen e tyre.

Dhe kush duhet të qëndrojë larg SimpleSite?

Për këdo që nuk përfshihet në të dy kategoritë që ne i kemi përmendur në paragrafin e mësipërm, do t’ju rekomandojmë të qëndroni larg SimpleSite si murtaja. Ka platforma shumë më të mira në dispozicion, edhe nëse doni diçka të thjeshtë – shikoni Yola për një ndërtues super të lehtë.

Sa e shkallëzueshme është një faqe në internet SimpleSite?

Me planin Pro të SimpleSite, ju keni një sasi të pakufizuar të faqeve, imazheve dhe videove, kështu që në teori, faqja juaj SimpleSite është një shkallëzim ashtu si dëshironi. Llogaritë themelore falas të gjyqit dhe Pro heqin dorë nga pesë artikuj në dyqanin tuaj online, i cili përplaset deri në pakufizim në planin E-Commerce.

Cila është reputacioni i thjeshtë i faqes?

Nuk ka një sasi të jashtëzakonshme të vlerësimeve të përdoruesve që qarkullojnë rreth SimpleSite, por nga ato që kemi parë se do të ishin të përziera. Ata kanë shumë klientë të lumtur që janë të kënaqur që mund të krijojnë uebfaqe kaq shpejt dhe me lehtësi, por gjithashtu kanë shumë klientë të pakënaqur që janë ankuar për mungesën e ndihmës në dispozicion dhe çështjet e çmimeve.

A kanë ata një garanci për kthimin e parave?

Me planet e paguara ose me planet e tregtisë elektronike ka një periudhë pushimi prej 14 ditësh, gjatë së cilës kohë ju mund të zgjidhni të anuloni pajtimin tuaj dhe t’i ktheni paratë tuaja.

Ka SimpleSite ka fituar ndonjë çmim?

SimpleSite ishin ndër fituesit e 2015 Red Herring 100 Europe Awards, i cili njeh fillimet e teknologjisë. Ata gjithashtu kanë filluar grupin Nordik Growth Hackers, kushtuar hakimit të rritjes.

Karakteristikat kryesore

 • Qindra Layouts Unique dhe Designs
 • Emri i Domainit personal
 • Integrimi i dyqaneve në internet
 • Shërbimi ndaj klientit 24/7
 • Optimizuar për celular
 • Integrimi i Ndarjes Sociale
 • Emër i Lirë Domain
 • Magazinim i pakufizuar për planet e paguara
 • Integrimi i Portës PayPal
 • Mbështet gjuhë të shumëfishta
 • Paraqitja e faqes së thjeshtë të Blogimeve
 • Integrimi i videos, muzikës, lojrave dhe hartës

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në SimpleSite

Ndërtuesi i faqes në internet Në rastin e SimpleSite, duket se ekspertët kanë standarde më të larta se konsumatorët. Kritikët janë mësuar të lundrojnë ndërtuesit e faqeve të internetit dhe kanë pritshmëri më të larta kur bëhet fjalë për performancën. Për shumicën, SimpleSite është shumë e thjeshtë. Nuk ofron karakteristika të mjaftueshme dhe i mungon një nivel i caktuar personalizimi që ka pritur. Redaktori nuk është thjesht themelor. Outshtë e vjetëruar. Kjo do të thotë që klientët mund të mos jenë në gjendje të krijojnë uebfaqen që ata parashikojnë dhe do të duhet të vendosen për të punuar brenda kufizimeve të programit. Ndërsa kjo mund të jetë e mjaftueshme për disa përdorues, është shkak për një rezultat të ulët të përgjithshëm nga ekspertët.

Për më tepër, kritikët konkludojnë se SimpleSite është shumë i kushtueshëm. Duke marrë parasysh mjetet në dispozicion, nuk ofron një vlerë tërheqëse. Ka mundësi më të mira në dispozicion që do të ofrojnë shabllone, mjete dhe veçori të azhurnuara për një çmim shumë më të mirë.

 • http://www.websitebuildertop10.com/builders-reviews/simplesite
 • http://www.top10webbuilders.com/builders-reviews/simplesite/review
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në SimpleSite

Ata që nuk ishin verbuar nga akuzat e papritura ishin shumë të lumtur me funksionalitetin aktual të mjeteve të ndërtimit të faqes në internet. Përdoruesit raportojnë që SimpleSite me të vërtetë është i thjeshtë për t’u përdorur. Fillestarët mund të krijojnë lehtësisht një faqe në internet tërheqëse. Mjetet e ofruara janë shumë themelore dhe të drejtpërdrejta. Për disa kjo është një përbërje ideale:

“Vetëm duke ditur si t’i kryej bazat kur është fjala për teknologjinë kompjuterike, unë u mrekullova se sa e thjeshtë ishte të krijoja faqen time të internetit dhe jam i kënaqur me rezultatet!”

Nëse nuk dëshironi të mësoni mjete të komplikuara të projektimit dhe dëshironi të filloni faqen tuaj sa më shpejt të jetë e mundur, atëherë SimpleSite mund të ndihmojë. Ndërfaqja e pastër e përdoruesit do t’ju ndihmojë të përqendroheni në seksionet më të rëndësishme të faqes tuaj.

 • http://www.simplesite.com/
 • http://blogjob.com/freelancewritingwhisperings/2015/01/18/simplesite-free-with-a-catch/

Shqyrtime negative të konsumatorit dhe ankesa në SimpleSite

Një vështrim i shpejtë që një rishikim i konsumatorit dhe një temë e zakonshme fillon të marrë formë: problemet me tarifa të paautorizuara. Ka mjaft ankesa nga klientët që menduan se do të paguanin një tarifë nominale, por më pas ishin hartuar llogaritë e tyre për shuma shumë më të mëdha. Disa mund t’ua bëjnë këtë klientëve thjesht duke mos lexuar plotësisht termat dhe kushtet, por nëse kaq shumë njerëz kanë probleme të ngjashme, atëherë SimpleSite mund të duhet të punojë për të qenë më transparent me politikat e tyre të faturimit..

Pasi klienti solli këto ankesa në SimpleSite, kompania nuk ishte e gatshme të ndihmojë në zgjidhjen e çdo konfuzioni dhe / ose kthimin e parave. Përdoruesit gjithashtu u ankuan për praktikat e shpeshta dhe agresive të ngritjes në internet. Të gjithë këta faktorë të kombinuar sigurisht çip larg në besueshmërinë e SimpleSite.

 • https://www.trustpilot.com/review/www.simplesite.com

dizajni & Përshtatje

Shkoni nga faqja fillestare e SimpleSite për të krijuar faqen tuaj të internetit të publikuar në më pak se pesë minuta.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të klikoni në “Filloni këtu”, zgjidhni “personal / blog”, “biznes” ose “tjetër”, një faqe nënkategori, një skemë ngjyrash, një imazh tipar, një sfond, një titull. Pastaj një emër përdoruesi (emri i domain), fjalëkalimi, adresa juaj e emailit dhe jeni gati të shkoni – faqja juaj është live.

tiparPërmbledhje
Modelet e UebfaqeveEkziston vetëm një paraqitje bazë që mund ta rregulloni nga atje. Përshtatja është shumë e kufizuar.
Ndërfaqja e Ndërtuesit të UebfaqeveE shfaqur në faqen tuaj të uljes do të keni faqen tuaj sesi shfaqet në internet, së bashku me banderolat e bezdisshme të spërkatura përgjatë pjesës së sipërme dhe anës së djathtë duke ju kujtuar të përmirësoheni në versionin Pro. Përgjatë anës së djathtë, do të keni gjithashtu mundësi të ‘Redaktoni faqen’, ‘Shtoni një faqe të re’, ‘Shtoni një dyqan në internet’ dhe ‘Cilësimet’ (i cili përfshin ‘Menaxho Faqet’, ‘Redaktoni dizajnin’ dhe ‘Llogarinë’) ). Duke klikuar në secilën nga këto zbulon një ekran të ri. Nën “Menaxho Faqet” mund të gjesh gjëra të tilla si “Statistikat” dhe “Thuaj një shoku” i cili ju lejon të dërgoni email të thjeshtë në lidhje me faqen tuaj të internetit deri në 100 marrës.
Përshtatja e stilit të faqesJu mund të personalizoni faqen tuaj në SimpleSite duke zgjedhur “Ndryshoni modelin” për të ndryshuar ngjyrosjen dhe shkronjat dhe të tilla. ‘Redaktoni këtë faqe’ do t’ju japë mundësinë për të ndryshuar emrin e faqes, shtoni tekstin, fotografinë, videon, slideshow, kolonat, lajmet, nënshkrimin, ose elementet e dokumenteve, seksione teksti ose foto. Ju mund të zgjidhni të shtoni lloje të ndryshme faqesh në faqet e internetit tuaj si faqja standarde, albumi fotografik, libri i miqve, blogu ose lista e çmimeve. Paraqitja nuk tërhiqet dhe bjerë dhe ju mund të kryeni vetëm një varg veprimesh shumë të kufizuar.
Lundrimi në sitJu lehtë mund të përshkoni faqet tuaja nën opsionin ‘Menaxho faqet’ në the Cilësimet ’. Këtu mund të shikoni, ndryshoni ose fshini faqet dhe të shtoni nënpjesa.
Menaxhimi i përmbajtjesNuk ka asnjë sistem të menaxhimit të përmbajtjes në dispozicion në SimpleSite. Të gjitha mediat duhet të ngarkohen përsëri nëse doni ta vendosni atë në një vend tjetër në faqen tuaj.
Fotografitë dhe GaleritëMund të shtoni fotografi ose deri në një galeri me pesë fotografi. Nuk ka redaktues fotografish dhe nuk do të mund të ndryshoni madhësitë e fotografive ose ku ato shfaqen në paraqitjen.
Ndërtimi i sitit celularFaqet e internetit të SimpleSite janë plotësisht të përgjegjshme, kështu që ata të gjithë punojnë shkëlqyeshëm në pajisjet mobile pa ndonjë punë të mëtejshme
Integrimi i Ndarjes SocialeNdani në Facebook, Ndani në Twitter dhe Shpërndani në butonat Google+ të gjitha shfaqen automatikisht në secilën faqe të faqes tuaj.
Shërbimet e DizajnitNuk ofrohen shërbime të projektimit – megjithëse për të qenë të drejtë nëse keni nevojë për ndihmë për të ndërtuar faqen tuaj me SimpleSite, do të jeni më mirë të shkoni diku tjetër, sidoqoftë.

Features & Tools

Cilat janë tiparet e ndërtuesit SimpleSite? Kontrolloni ato më poshtë.

tiparPërmbledhje
SetupGjithçka që ju nevojitet është një adresë emaili – kjo është ajo! Faqja juaj është gati nën 5 minuta.
Dizajnimi i UebitKa shumë, shumë pak opsione të projektimit në dispozicion në redaktues. Jeni shumë të kyçur në një format.
Emri i domain-it personalEmri juaj i domain është falas me secilën nga planet e paguara, dhe ju do të merrni gjithashtu adresat tuaja të postës elektronike – pesë me planin Pro.
Thellësia e lundrimitEkziston një nivel i thellësisë në lundrim.
Vegla dhe AplikacioneNuk ka pajisje shtesë dhe aplikacione përveç video, foto, etj.
monetizationNo monetization nëse ju shtoni lidhje Filialin ose të ngjashme.
Statistikat e vizitorëveMund të shikoni shikime të faqeve, komente nga vizitorët dhe bravo për secilën faqe në seksionin Stats. Ai tregon gjithashtu numrin e pamjeve të përgjithshme të faqes në internet.
Foto, Video dhe AudioMund të shtoni audio, video dhe foto.
BloggingParaqitni faqosjen e thjeshtë të faqeve të blogerave.
hartat e Googlejo.
Redaktori HTMLjo.
Integrimi i mediave socialeJo. Vizitorët mund të ndajnë vetëm faqen në Facebook, Twitter ose Google+.
Format dhe anketatjo.
Hapsirë ruajtjejeSasi e pakufizuar e ruajtjes në dispozicion me planet e paguara.
Vegla e BuletinitKarakteristikë e thjeshtë me postë elektronike ofrohet me deri në 100 marrës.
Forumjo.
E-Tregti / Dyqan OnlineNjë dyqan me pesë artikuj mund të përfshihet në planin Pro; plani E-Commerce ju jep produkte të pakufizuar.
Integrimi i PortësSimpleSite përdor portën e PayPal. Nuk ka opsione të tjera.
SEO Friendlyjo.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)jo.
Google® Analyticsjo.
Siguria në internetTë dhënat ruhen në serverat e SimpleSite.
Gjuhë të shumëfishtaRedaktori vjen në anglisht, indonezisht, gjermanisht, spanjisht, norvegjeze, portugeze, greke, malajziane, daneze, frënge, holandeze, finlandeze, turke, çeke, italisht, polonisht, suedisht dhe rusisht.
Optimizimi i celularitTemplatedo shabllon është plotësisht i përgjegjshëm, kështu që është optimizuar tashmë për celular.
Teknologjia CDNjo.

planet & Çmimeve

Ku fillojmë me planin e çmimeve të SimpleSite? Epo, për një fillim, ajo ka suvatuar në të gjithë faqen e tyre të vendit që ju mund të, “bëni një faqe interneti falas ose një blog”, “të krijoni një faqe interneti falas” dhe “është falas”!

Gjëja e çmendur për këtë është se thjesht nuk është e vërtetë. Sajti është falas vetëm për 30 ditë, pas kësaj, do t’ju duhet të azhurnoni në planet e Pro ose E-Commerce që të vazhdoni të përdorni shërbimin.

Versioni falas i platformës është thjesht një provë falas. Me të, ju merrni 15 faqe, deri në 300 imazhe dhe 10 minuta video, një adresë në internet të faqes tuaj.simplesite.com, një dyqan në internet me deri në pesë artikuj me një portë PayPal dhe reklamë SimpleSite në faqen tuaj.

Plani Pro
11,95 dollarë amerikanë / muaj, 29,95 $ / 3 muaj.

Plani Pro ju lejon të keni faqe, imazhe dhe video të pakufizuara, dhe hedh në emrin e domain, së bashku me pesë adresa të postës elektronike. Reklamimi hiqet edhe nga faqja juaj

Plani E-Tregtisë
26,95 $ / muaj, 74,95 $ / 3 muaj.

Plani E-Commerce ju jep gjithçka në planin Pro së bashku me një numër të pakufizuar të artikujve në dyqan tuaj online.

Ndihma për klientët

Apo duhet të themi, “supportfarë mbështetje të klientit?” Gjëja me fat në lidhje me redaktorin SimpleSite është se ju ndoshta nuk do të keni nevojë për ndonjë ndihmë për ngritjen dhe funksionimin e faqes tuaj. E vetmja rrugë e vërtetë e shërbimit të klientit në dispozicion për përdoruesit që duhet të ndjekin është llogaria e shërbimit të klientit me email.

Ju mund të presin deri në një pritë dy-ditore për përgjigjet në email tuaj, edhe pse, kështu që nuk është shumë e dobishme në qoftë se keni nevojë për një përgjigje për një pyetje tani.

 • telefon
  Asnjë mbështetje telefonike.
 • Email-i mbështetës
  Ju mund të dërgoni me email ekipin mbështetës – përgjigjet do të kenë deri në një kthesë dy-ditore.
 • chat
  Asnjë strukturë bisede live.
 • Njohuri baze
  A Q shumë elementare & Një pjesë në uebfaqe
 • Tutoriale video
  Asnjë mësim video në dispozicion.
 • Forumi i Mbështetjes
  Asnjë forum për mbështetjen e përdoruesit.
 • Opsione shtesë
  Asnjë mundësi tjetër ndihme në dispozicion.

Lehtësinë e përdorimit

Këtu është një fushë që SimpleSite shkëlqen në lehtësinë e përdorimit. I gjithë procesi është i tillë, pra, kaq i thjeshtë. Ju mund të keni një faqe të tërë me përmbajtje të dobishme në të dhe që funksionon brenda 10 minutash.

Paraqitja është e pastër (sepse nuk ka pothuajse asnjë mundësi për të zgjedhur). Lundrimi midis faqeve është i thjeshtë pasi të keni disa klikime përreth. Shtimi dhe administrimi i një dyqani në internet duket shumë i lehtë. Operacionet e postës elektronike funksionojnë mirë.

E vetmja pengesë që disa mund të kenë është se nuk është një redaktues i asaj që ju shihni është ajo që ju merrni (WYSIWYG). Kjo do të thotë që kur jeni duke redaktuar faqe, nuk duhet të shihni se si do të duken kur ata janë duke jetuar ndërsa jeni duke redaktuar.

Shumica e ndërtuesve të tjerë të uebfaqeve tani ju japin një ndërfaqe WYSIWYG pasi ajo heq atë redaktimin dhe më pas kthimin prapa dhe kontrollimin se si duket ajo lak që mund të jetë mjaft kohë.

Kjo u tha, kjo është një çështje e vogël që ju nuk keni shumë opsione për të rregulloje faqen tuaj anyway. Për të gjitha të metat e saj, SimpleSite mbetet i vërtetë me emrin e tij.

përfundim

SimpleSite është i vjetëruar, i kufizuar në funksionalitetin dhe personalizimin, ka vetëm një rrugë të vërtetë për shërbimin ndaj klientit (që mund të jetë i ngadaltë), dhe, mbi të gjitha, është relativisht i shtrenjtë! Prmimet e tyre të fshehura dhe kujtesat e vazhdueshme për të përmirësuar shërbimin tuaj janë gjithashtu një shtesë e padëshirueshme në platformë.

Arsyeja e vetme që ju të shkoni përpara me SimpleSite si krijues i faqes në internet është nëse dëshironi të trokitni në faqen e internetit të punës në dhjetë minuta, ose keni aftësi shumë të kufizuara informatike. Për të gjithë të tjerët, do të dëshironi të ruani mirë këtë ndërtues.

SimpleSite duhet të lihet në vitin 2003, ku i përket. Për cilindo që kërkon një ndërtues të thjeshtë të faqes në internet që e bën përmbajtjen tuaj të duket e mirë, ju rekomandojmë të kërkoni diku tjetër. Mund të shikoni ndërtuesit e tjerë si Wix dhe Yola nëse keni diçka të thjeshtë për t’u përdorur.

SimpleSite thjesht nuk ka të bëjë me konkurrencën.

krahasim

SimpleSite

86

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map