Rishikimi PrestaShop 2016


Prestashop

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

Prestashop

PrestaShop është një karrocë me burim të hapur që u lançua në vitin 2007. Sot, ajo ka zyra në Miami dhe Paris që presin një ekip prej mbi 100 zhvilluesve. Platforma ka një shtrirje ndërkombëtare me mbi 250,000 klientë nga e gjithë bota. Si një produkt me burim të hapur, ai është në një gjendje të vazhdueshme zhvillimi dhe përmirësimi. Lexoni rishikimin tonë të PrestaShop më poshtë.

rekuizitë

 • Produkte dhe Kategori Pafund
 • Lehtë për t’u instaluar dhe konfiguruar
 • Ngarkuesi i skedarëve i thjeshtë për t’u përdorur
 • Personalizimi i shablloneve të gjalla

Cons

 • Vështirë për tu zgjatur
 • Modulet e shtrenjta
 • Jo i përshtatshëm për bizneset me madhësi të madhe
 • Temat e paligjshme

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.PrestaShop.com
 • Shtabi: Paris, Francë
 • Viti i themeluar: 2007
 • Categories: Ndërtuesi i dyqaneve në internet

Avantazhi i veçantë i përdorimit të një platforme me burim të hapur është se ju mund të filloni falas. Softueri mund të shkarkohet në vetëm disa sekonda. Ju nuk duhet të përfshini adresën tuaj të postës elektronike. Nga ana tjetër, ju jeni përgjegjës për regjistrimin e një domeni, lidhjen me një server pritës dhe kujdesjen për detyrat e tjera të nevojshme të konfigurimit.

Platformat e paguara do ta bëjnë këtë punë legale për ju, por me PrestaShop, ju duhet t’i bëni vetë këto hapa. Ndërsa ekziston një udhëzues për fillimin dhe shërbimet e rekomanduara të pritjes, ky proces mund të jetë dërrmues për këdo që ka përvojë të kufizuar teknike.

Kush është ideuar për PrestaShop?

Përdoruesit janë në dy kategori:

 1. Ata me njohuri teknike teknike për të ngritur një sit dhe të bëjnë disa punë të projektimit.
 2. Ata me para dhe burime për të punësuar zhvillues dhe specialistë të tjerë për të hequr dyqanin e tyre nga toka.

Nëse jeni plotësisht i ri në tregtinë elektronike, PrestaShop do të jetë shumë për t’u marrë menjëherë. Për ata që kanë njohuri ose burime për të përdorur plotësisht të PrestaShop, ka përfitime të qarta. Dyqani juaj do të jetë plotësisht i personalizueshëm. Anydo mjet ose funksion mund t’i shtohet integrimit të një pale të tretë.

Fushat e Fokusit

Ajo që e bën unike PrestaShop është se çdo zhvillues mund të krijojë një shtesë dhe të kontribuojë në softuer. Kjo do të thotë që një komunitet i tërë është përgjegjës për ndërtimin dhe përmirësimin e platformës. Ka shumë më shumë mundësi për zgjidhje në kohë reale.

kufizimet

Përsëri, pengesë e madhe është se ju do të duhet të investoni më shumë kohë dhe para në përbërjen fillestare. Shumica e shtesave vijnë me një vlerësim çmimesh dhe kostot mund të grumbullohen shpejt. Softueri mund të jetë falas, por marrja e faqes tuaj ashtu siç dëshironi, nuk do të jetë.

Shkallëzueshmëria

Nuk ka kufizime se sa e madhe mund të rritet faqja juaj e internetit dhe biznesi juaj. Të gjitha ju takon të zgjidhni portat e duhura të pagesave dhe mjetet e tjera që do t’ju lejojnë të zgjeroheni. Një faqe plotësisht e shkallëzuar tingëllon tërheqëse, por mbani në mend se shumë prej veçorive nuk janë të automatizuara. Nëse tejkaloni një veçori jetike, do të duhet të kërkoni dhe integroni një ofrues të ri.

reputacion

PrestaShop është pritur mirë nga përdoruesit dhe zhvilluesit. Programet me burim të hapur mbështeten te një komunitet ose zhvilluesit. Sidoqoftë, jo çdo komunitet është koheziv dhe i besueshëm. Me PrestaShop, ju mund të shijoni një grup të angazhuar përdoruesish dhe forume që ofrojnë informacion të dobishëm. Në këtë aspekt, PrestaShop ka arritur të kapërcejë disa nga problemet e zakonshme që lidhen me programet me burim të hapur.

Awards

2010 dhe 2011 Packt Publishing Awards me burim të hapur

Karakteristikat kryesore

 • Transportuesit e pakufizuar të Transportit
 • Përshtatni fushat e produktit
 • Abonimi i RSS Feed
 • 1-Klikoni Aktivizimin e Modulit
 • Redaktori WYSIWYG
 • Rregulloni Statutet e Rendit
 • Mesazhe të përcaktuara me porosi
 • Paneli i Analitikës në kohë reale
 • Mbështet Monedha të shumta dhe gjuhë
 • URL e përkushtuar
 • Mjetet e Parashikimit të Integruar
 • Email të automatizuar për ndjekje

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në PrestaShop

Platforma eCommerceVë fundmi, PrestaShop vjen shumë e rekomanduar nga ekspertët. Programi vlerësohet si një nga opsionet më të mira me burim të hapur në treg dhe është i përsosur për bizneset më të mëdha. Një fjalë e kujdesshme është se PrestaShop mund të mos jetë një ide për ndërmarrjet më të vogla që nuk kanë një inventar të gjerë të produkteve. Bizneset e vogla që janë duke u përpjekur të minimizojnë kostot e sipërme ndërsa investojnë në rritje mund të zbulojnë se kostoja shtesë e lidhur me PrestaShop të thjeshtë nuk ia vlen ndonjë përfitim i mundshëm.

Jashtë çështjes së mundshme të kostos, kritikët nuk kanë asgjë tjetër veçse gjëra pozitive për të thënë rreth PrestaShop. Këtu janë disa nga pikat kryesore:

 • Paneli i shëndetshëm dhe i organizuar mirë.“Zyra e prapme” shmang të qenit shumë e rrëmujshme, që është një problem i zakonshëm në mesin e programeve të tregtisë elektronike. Shtë e thjeshtë për të lundruar në menutë dhe faqet e ndryshme, kështu që gjeni atë që ju nevojitet.
 • Mjete të shquara për raportim.Ju mund të shikoni statistikën e performancës së sitit në momentin kur hapni pultin tuaj.
 • Mjetet e menaxhimit të inventarit miqësore për përdoruesit.Shtimi i produktit është i lehtë dhe mund të përfshijë sa më shumë detaje siç dëshironi. Ju intereson kontrolli i plotë.

Ndoshta lajmi më i mirë për PrestaShop është se ai do të përmirësohet vetëm pasi zhvilluesit nga e gjithë bota vazhdojnë të bëjnë përmirësime.

  • http://www.merchantmaverick.com/reviews/prestashop-review/
  • https://reviews.financesonline.com/p/prestashop/#review
  • https://www.cmscritic.com/prestashop-review/
  • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në PrestaShop

Midis klientëve që kanë njohuri dhe burime për të operuar PrestaShop, vlerësimet janë shumë pozitive. Një studim i vendeve të ndryshme të rishikimeve tregon se programi shpesh merr 8 deri 9 yje dhe ka qindra përmendje pozitive në faqet e mediave sociale.

Këtu janë disa nga tiparet që përmenden më shpesh në vlerësimet pozitive:

 • Temat: PrestaShop ofron një larmi temash tërheqëse që mund të personalizohen plotësisht. Ju mund të filloni me një themel të fortë para se edhe të shqetësoheni për të bërë ndryshime.
 • modulet: Me PrestaShop, ju mund të blini praktikisht çdo modul (ose aplikacion) dhe të zgjeroni funksionalitetin e dyqanit tuaj. Praktikisht të gjithë emrat kryesorë janë në dispozicion.
 • Mjetet SEO.Konsumatorët që kaluan në PrestaShop raportojnë një rritje të dukshme të trafikut organik nga motorët e kërkimit.

Përsëri, ata që ishin të vetëdijshëm për atë që duhet për të operuar PrestaShop ishin jashtëzakonisht të kënaqur me programin.

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në PrestaShop

Shtë e rëndësishme të theksohet se PrestaShop është një produkt me burim të hapur që është i lirë për tu shkarkuar dhe mirëmbajtur nga një komunitet i zhvilluesve nga e gjithë bota. Kjo do të thotë që duhet një zhvillues me përvojë ose një kompani me burime për të punësuar një zhvillues, për të drejtuar me sukses PrestaShop. Për disa, sasia e njohurive teknike të kërkuara është një pengesë e rëndësishme për PrestaShop. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mbani në mend se kjo është natyra e programeve me burim të hapur.

Një tjetër ankesë e madhe kundër PrestaShop ka të bëjë me koston. Ndërsa programi është falas, mund të zbuloni se kostot e ndryshme shtohen shpejt. Midis pagimit për pritjen, shtesat dhe një zhvillues, PrestaShop mund të tejkalojë shpejt buxhetin e një kompanie të vogël.

Bazuar në reagimet e konsumatorit, jini të gatshëm të investoni më shumë kohë dhe para në krijimin e një faqe në internet përmes PrestaShop sesa me shumicën e konkurrentëve.

 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/prestashop-review/
 • https://reviews.financesonline.com/p/prestashop/

dizajni & Përshtatje

Me PrestaShop, ju jeni të lirë të krijoni një faqe në internet nga e para ose të përdorni një model falas për të filluar. Përndryshe, do të duhet të blini një temë. Ka mjaft shabllone me shkëlqim dhe profesional për të zgjedhur. Nuk duhet të çudit që ata që duken më mirë janë gjithashtu më të shtrenjtat. Jini të gatshëm të vidhni disa qindra dollarë për një temë vërtet elegante.

Instalimi i një teme mund të vijë me sfidat e tij. Në qoftë se nuk keni një nivel të caktuar të përvojës teknike, do të dëshironi të regjistroni ndihmën e një profesionisti. Kjo mund të përkthehet në më shumë kosto.

PrestaShop është më e përshtatshme për ata që kanë aftësi për kodim. Një ekspert do të jetë në gjendje të shkulë çdo aspekt të temës me disa tastierë. Lajmi i mirë është se fundi i përparme përfshin një veçori të modifikuar të shablloneve live. Ky mjet ju lejon të redaktoni ngjyrat, fontet dhe detajet e tjera. Ai gjithashtu e bën menaxhimin e përmbajtjes relativisht të lehtë. Pasi të jenë vendosur eshtrat e sitit, shtimi i përshkrimeve dhe imazheve është intuitiv.

Ndërtimi i sitit celular

Ndërsa po zgjidhni një temë, sigurohuni që të kërkoni opsione të përgjegjshme për celular. Jo të gjitha temat janë të lëvizshme miqësore dhe të përgjegjshme. Kurseni vetes një dhimbje koke duke filluar me një temë të përgjegjshme që do të përshtatet në madhësinë e shfletuesit dhe do të duket mirë në çdo pajisje. Ndërsa jeni duke redaktuar faqen tuaj, ju mund të shihni se si do të duket faqja juaj në lloje të ndryshme të pajisjeve.

Ndarja sociale

Ju mund të jeni në gjendje të gjeni një shtesë shtesë për ndarjen sociale, por shanset janë, do të duhet të paguani për të shtuar këtë funksion në faqen tuaj të internetit. Jetë i gatshëm për të shpenzuar para për shtesa. Pa to, ju nuk do të keni shumë në mënyrën e mjeteve të marketingut.

Shërbimet e Dizajnit

Shumica e bizneseve do të duan të investojnë në shërbimet e projektimit. Të punësosh një freelancer do të varet nga ju. PrestaShop nuk ofron shërbime të projektimit. Ju mund të dëshironi të vizitoni forumin e komunitetit dhe të kërkoni rekomandime.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetPër të marrë programin, gjithçka që duhet të bëni është të vizitoni faqen e internetit të PrestaShop dhe të klikoni në shkarkim. Nga atje, gjërat mund të komplikohen. Do të keni nevojë të shtoni një listë kontrolli me artikuj të ndryshëm për të filluar me sukses dyqanin tuaj. Nëse nuk jeni të sigurt se ku mund të gjeni një host të sigurt ose cila portë pagese do të funksionojë më mirë për ju, ky proces mund të jetë marramendës.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaKjo varet nga cili shërbim hosting ju zgjidhni.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveTregu i shtesave PrestaShop përmban mbi 5,000 mundësi dhe numërim. Ju mund të gjeni ndonjë program të rëndësishëm dhe të zbuloni mundësi më pak të njohura për të përfunduar faqen tuaj të internetit.
Menaxhimi i renditNjë avantazh i veçantë i PrestaShop është paneli me shkëlqim dhe panel admin. Dizajni i prapambetjes e bën të thjeshtë menaxhimin e ditës së drejtimit të biznesit tuaj. Platforma gjithashtu ofron raportime dhe statistika të fuqishme, të cilat mund të ndihmojnë në menaxhimin e porosive. Informacioni thelbësor dhe më i detajuar i rendit shfaqet qartë në pult.
Menaxhimit të inventaritMjetet e administrimit të inventarit janë po aq të mprehta dhe mbresëlënëse sa edhe mjetet e administrimit të rendit. Mund të ketë shumë fusha ku ju vendosni të integroni shtesa, por shanset janë që mjetet e integruara të menaxhimit do të jenë më shumë se sa duhet.
Ndjekja e dërgesaveVendosja e opsioneve të transportit përmes transportuesve kryesorë është shumë e thjeshtë. Ju madje mund të ofroni transportin falas duke filluar nga një vlerë e veçantë. Duhen vetëm disa sekonda për të filluar.
Karakteristikat CRMPrestaShop vjen me mjete integrimi të menaxhimit të klientëve. Për bizneset e vogla dhe fillimet, këto duhet të jenë më se të mjaftueshme për të trajtuar çështjet dhe për të siguruar shërbim të fortë të klientit. Nëse dëshironi një sistem menaxhimi më gjithëpërfshirës, ​​do të duhet të blini tregun.
Modelet dhe TematPrestaShop ofron një falas, jashtë temës së kutisë. Mjafton të filloni nëse e dini kodin. Përndryshe, ju do të dëshironi të investoni në blerjen e një teme. Pasi të filloni të shfletoni, do të vini re një gamë të gjerë opsionesh. Ndërsa sigurisht që ka disa zhytje të vërtetë, ju mund të gjeni tema me të vërtetë mbresëlënëse dhe të bukura.
Integrimet dhe shtesatKa një ton zgjedhjesh. Për të marrë produktet me cilësi më të lartë, shikoni për emra të markave me reputacion ose programe të çertifikuara. Kjo do të garantojë një nivel të caktuar të cilësisë dhe do t’ju kursejë kohë dhe para.
Tregtim celularTemat hartohen nga zhvilluesit e palëve të treta, që do të thotë se nuk ka asnjë grup standardesh. Disa tema janë të përgjegjshme. Disa nuk janë. Ju do të duhet të lexoni shtypjen e mirë për të zgjedhur një temë të lëvizshme dhe të përgjegjshme.
Web HostingMos harroni se ndryshe nga platformat e tjera, pritja nuk është e përfshirë. Ju mund të vizitoni modulin e pritjes nën seksionin e shërbimit për të marrë disa sugjerime. Përndryshe, ju jeni vetë kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një ofruesi.
Dyqani i AplikacioneveMund të kërkoni shpejt dyqanin e aplikacioneve sipas kategorisë ose fjalen. Instalimi me një klik është gjithashtu një mjet i shkëlqyeshëm që e bën integrimin një fllad.
BloggingMe të gjitha mjetet e shkëlqyera të menaxhimit që ofron PrestaShop, do të mendonit se ato do të përfshinin gjithashtu një veçori të thjeshtë në blog. Jo aq shumë. Në fakt, shtimi i një blog mund të kushtojë mbi 100 dollarë. Kjo duket pak qesharake, veçanërisht kur mendoni për të gjitha programet e blogut falas atje.
SEO dhe MarketinguNdërsa shtoni produkte, do të jeni në gjendje të përfshini tituj meta dhe përshkrime dhe URL të personalizuara. Marketingdo marketing që tejkalon atë do të duhet të bëhet përmes një programi të palëve të treta. Përsëri, me një program me burim të hapur, prisni të vizitoni shpesh tregun e tyre dhe të blini shtesa.
BuletinetLajmi i keq është se ju do të duhet të shtoni një program ose modul për të dërguar shpërthime të gazetës. Lajmi i mirë është se shumë aplikacione të besueshme janë pa një numër të caktuar të përdoruesve. Ju duhet të jeni në gjendje të dërgoni gazeta në 2,000+ konsumatorë pa pasur nevojë të paguani një monedhë.
Karakteristikat e sigurisëSigurohuni që të bëni hulumtimin tuaj kur bëhet fjalë për sigurinë. Ofruesi juaj i pritjes duhet të ofrojë shumë mbrojtje, por me një sit të e-commerce, ju dëshironi të jeni veçanërisht vigjilent. Konsumatorët e informuar mirë do të kërkojnë disa veçori të sigurisë para se të ofrojnë informacionin e kartës së kreditit. Mund të jetë me vlerë të investosh në një pajtim sigurie përmes tregut PrestaShop.
Certifikimi PCINë thelb, çdo portë pagese që ju vendosni të shtoni do të jetë e certifikuar dhe e pajtueshme për PCI.
Krijimi i përmbajtjesShtimi i produkteve dhe përmbajtjes në PrestaShop është i lehtë pa qenë shumë themelore. Ju mund të përfshini shumë detaje përkatëse të produktit për mbajtjen e shënimeve tuaja. Asnjë nga fushat nuk është e detyrueshme, kështu që ju nuk do të ndjeheni sikur po bëni thjesht regjistrimin e të dhënave. Rregulloni secilin produkt me informacionin që është thelbësor për biznesin tuaj.
Certifikatat e dhurataveMundësia për të krijuar kuponë dhe çertifikata për dhurata është një nga pak marketingët e integruar
Opsionet e pagesavePrestaShop ofron një numër mbresëlënës të opsioneve të pagesave falas. Mund të përdorni PayPal, Stripe dhe Skrill ndër të tjera. Në dyqanin e aplikacioneve, ju mund të zgjidhni nga rreth 215 opsione pagese. Lajmi i mirë është se PrestaShop përfshin një udhëzues për konfigurimin për të ndihmuar përdoruesit.
Llogaritësit e taksave dhe transportitE vetmja pengesë me këto mjete standarde është se ju do të duhet të vizitoni dy faqe të ndara brenda pultit. Grshtë e njohur, nuk është një ndërprerje e marrëveshjeve, por gjithashtu nuk ka kuptim plotësisht. Duket mjaft e thjeshtë për të trajtuar të gjitha çështjet e taksave dhe transportit nën një skedë.
raportetNjë nga gjërat e para që do të vini re në pult, është se gjithçka ka të bëjë me statistikat. Ekzistojnë një shumëllojshmëri e sporteleve dhe grafikëve për të ndihmuar në gjurmimin e faqes tuaj. Edhe nëse nuk jeni një person i të dhënave, nuk mund të ndihmoni, por kapeni të gjithë numrat. Shtë thjesht e lezetshme të gjurmoni trendet dhe të shihni statistikat në kohë reale.
Statistikat e sititPrestaShop ju lejon të gjurmoni aktivitetin e vizitorëve, të shikoni karrocat e blerjeve të hapura dhe të braktisura dhe shumë më tepër. Nëse dëshironi të bëni edhe më shumë shfrytëzim të të dhënave, mund të shtoni me lehtësi Google Analytics. Ju nuk duhet të paguani një monedhë për të kuptuar klientët tuaj dhe punën e faqes tuaj. Kjo është një fushë ku PrestaShop sjell që nga fillimi.

planet & Çmimeve

Free! Megjithëse, a e dini se çfarë thonë ata për gjëra që tingëllojnë shumë mirë për të qenë e vërtetë? Po, mund të lundroni nëpër një sit demo dhe të shkarkoni falas softuerin. Nuk kërkohet një adresë emaili. Asnjë transaksion ose pagesa mujore, por kjo nuk do të thotë që nuk do të duhet të shpenzoni para për të filluar.

<Këtu janë vetëm disa shpenzime fillestare për tu mbajtur në mend:

 • Web hosting – zakonisht shkon rreth 10 dollarë në muaj
 • Tema / shablloni – prisni të paguani rreth 300 dollarë për një temë me cilësi të lartë
 • Designer Web – Nëse nuk keni përvojë në kodim, me siguri do të dëshironi ndihmë në hartimin e faqes tuaj. Të gjesh dikë për 100 dollarë / orë do të ishte një pazar.
 • Specialist për IT – Përsëri, do të doni të merrni gjithçka nga dita e parë. Kjo kërkon ndihmën e një eksperti. Ndihma profesionale vjen me një çmim profesional.
 • Shtesa dhe module – $ $ $

Sigurisht, PrestaShop është falas për të filluar, por kostot mund të shtohen shpejt. Sa më i sofistikuar dhe funksional të doni që faqja juaj të jetë, aq më shumë mund të prisni të paguani.

Ndihma për klientët

Për shkak se çdokush mund të kontribuojë në PrestaShop dhe të krijojë një shtesë, mbështetja e klientit mund të jetë e ndërlikuar. Shtë e pamundur të kesh një grusht njerëzish që janë të kualifikuar për t’iu përgjigjur pyetjeve në lidhje me një platformë që vazhdimisht ndryshon.

Vendi më i mirë për t’u drejtuar për ndihmë është forumi i komunitetit. Sa i përket programeve me burim të hapur, PrestaShop ka një komunitet të gjerë dhe të lidhur mirë të përdoruesve që janë të gatshëm të ndihmojnë. Shumë nga këta njerëz janë zhvillues që duan të zgjidhin problemet. Pyetja juaj mund të jetë vetëm projekti që ata kanë kërkuar.

Këtu janë disa burime të tjera të dobishme:

 • Manualët e përdoruesve – Vetëm ki kujdes: disa nga udhëzuesit e përdoruesve janë 500+ faqe. Jo saktësisht një sasi e tretshme e informacionit.
 • Faqet e pyetjeve – Këto janë më të dobishmet kur bëhet fjalë për procesin e konfigurimit.
 • Forumet e përdoruesve – Vizitoni këto burime kur keni pyetje specifike.
 • Biletën e Uebit – Gjithmonë mund ta provoni këtë mundësi, por prisni që të ridrejtoheni në një burim tjetër. Ekziston një shans i vogël që ju do të merrni një përgjigje të përmbledhur.
 • Plani i Mbështetjes – Nëse keni para për të djegur, mund të regjistroheni në një plan mbështetjeje. Mimet janë të egra, dhe ju jeni të kufizuar në vetëm disa orë ndihmë në vit. Sinqerisht, ju jeni më mirë të thirrni kunatin tuaj që është në kompjuter ose duke kërkuar specialistin tuaj të IT.
 • Biseda live – Kur vizitoni sitin, ekziston një tipar chat live. Një përfaqësues mund ose nuk mund të përgjigjet. Nëse ata veprojnë kështu, përgatituni të dëgjoni një hap shitje dhe informacion të dobishëm zero. Në mënyrë tipike, biseda do të përfundojë me ta duke ju dërguar me email një udhëzues përdorimi. Shtë më mirë të kurseni kohën tuaj dhe thjesht të shkoni direkt tek udhëzuesi i përdoruesit.

Duket e padrejtë të thuash që shërbimi i klientëve të PrestaShop është i keq. Platforma nuk është e dizajnuar për të punuar me produkte të tjerë në treg. Me një program me burim të hapur, thjesht nuk janë të njëjtat pritje kur bëhet fjalë për shërbimin dhe mbështetjen e klientëve. Thënë kjo, nëse doni qasje të lehtë për mbështetje, një program me burim të hapur nuk është zgjidhja e duhur për ju.

Lehtësinë e përdorimit

Natyrisht, kur bëhet fjalë për ngritjen e faqes tuaj, ka edhe disa punë legale të përfshira me një produkt me burim të hapur. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për lehtësimin e përdorimit, PrestaShop ka shumë për të ofruar.

Përveç CSS dhe HTML, përdoruesit mund të përfitojnë nga redaktori i pjesës së përparme për të bërë dhe shikuar ndryshime në kohë reale. Kjo veçori është miqësore për fillestarët. Risitë mund të bëjnë ndryshime të vogla pasi ato shkojnë pa pasur nevojë të telefononi një stilist për çdo shkulje të vogël.

Do faqe brenda pjesës së pasme ka një buton “Ndihmë” në këndin e sipërm të djathtë. Kjo është ndoshta basti juaj më i mirë për informacion, dhe gjithmonë është në vijën tuaj të vizionit. Pas vendosjes fillestare, shumica e pronarëve të bizneseve me përvojë teknike bazë duhet të jenë në gjendje të drejtojnë faqen e tyre me lehtësi.

përfundim

A duhet të zgjedh PrestaShop për të ndërtuar një Dyqan Online?

Nëse keni një buxhet fleksibël dhe po kërkoni të ndërtoni një dyqan online të mesëm në të madh, atëherë po. Sa i përket platformave me burim të hapur, PrestaShop është një kandidat i shkëlqyer. Ajo ka një treg të fortë dhe ju lejon të krijoni një faqe interneti profesionale, funksionale dhe tërheqëse që është plotësisht e personalizueshme.

Për bizneset e vogla që do të shesin vetëm një duzinë produkte ose më shumë, kostot e konfigurimit ndoshta nuk ia vlen. E gjitha bie në buxhet.

Mbani në mend se do t’ju duhet të blini shtesa dhe të kërkoni ndihmën e ekspertëve të dizajnit dhe IT. Nëse këto shpenzime nuk ju faza, atëherë PrestaShop është një mënyrë e shkëlqyeshme për të provuar opsione të pakufishme dhe të jetë pjesë e një programi gjithnjë në zhvillim.

krahasim

Prestashop

89

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map