Rishikimi PinnacleCart 2016


PinnacleCart

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

PinnacleCart

Pinnacle Cart ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2004. Ato janë të bazuara në Phoenix, Arizona dhe specializohen në aspektet e marketingut dhe zhvillimit të biznesit të tregtisë elektronike. Ju nuk po merreni vetëm me koduesit. Me Pinnacle Cart, ju merrni një qasje të rrumbullakosur mirë për hapjen e një dyqani. Kjo ju ndihmon të shmangni humbjen e modelit të mësimit të kohës, në mënyrë që të përqendroheni në ndërtimin e biznesit tuaj. Lexoni rishikimin tonë të Shportës së Pinnacle më poshtë.

rekuizitë

 • Aftësi të fuqishme shumë-gjuhëshe
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Numri i Pafund i Produkteve
 • Qasja e Sigurt e Panelit të Kontrollit

Cons

 • Nuk ka sistem të integruar POS
 • Asnjë shpjegim i mjaftueshëm për tiparet komplekse
 • Asnjë mjet i krahasimit të produkteve

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.PinnacleCart.com
 • Shtabi: Phoenix, AZ
 • Viti i themeluar: 2003
 • Categories:  Programe shportash për blerje
 • shërbimet: Hosting eCommerce, Ndërtues i Uebfaqeve
 • Prove falas: 14 ditë

Nëse jeni duke kërkuar për një karrocë solide të gjithanshme blerjeje, atëherë Pinnacle Cart është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ju mund të migroni dyqanin tuaj ekzistues ose të ndërtoni një dyqan nga e para. Ajo ka një reputacion për performancë të besueshme dhe një dizajn të pasur me tipare. Karroca e pikave vjen me zgjidhje marketingu dhe modele të personalizueshme.

Kush është Shporta Pinnacle ideal për të?

Pinnacle Cart ofron një dizajn të shkallëzuar, gjë që e bën atë të përshtatshme për çdo biznes madhësie. Ajo gjithashtu vjen me opsione të pritura dhe një llogari ndërmarrje për firmat e mëdha. Mund të ndihmojë çdo biznes të madhësisë të ndërtojë një dyqan në internet. Nuk ka kufizime se kush do ta gjejë të dobishëm programin. Sidoqoftë, është më mirë për ata që duan ndihmë në marketing dhe janë të gatshëm të paguajnë për shërbime me porosi.

Kritikët nuk pajtohen nëse ndërfaqja është miqësore për përdoruesit. Pinnacle Cart pretendon se fillestarët mund të përdorin mjetet e projektimit. Sidoqoftë, disa klientë kanë probleme të vendosin dyqanin e tyre dhe të bëjnë rregullime. Mund të mos jetë zgjidhja më e mirë nëse jeni plotësisht i ri në tregtinë elektronike. Nëse doni ndihmë në marketing, atëherë është një bast i sigurt.

Cilat janë përfitimet e përdorimit të Pinnacle Cart?

Shporta Pinnacle vjen e mbushur me karakteristika standarde. Ju mund të krijoni uebfaqen tuaj, të menaxhoni urdhërat dhe të drejtoni fushata marketing, të gjitha në një program. Free hosting ofron një nivel tjetër lehtësish. Mos u shqetësoni për vendosjen e shumë llogarive. Një faqe në internet mund t’i bëjë të gjitha.

Awardsmimet dhe Certifikatat e Cilësisë

 • Anëtar + i BBB
 • PADSS çertifikuar
 • PCI në përputhje
 • Amimi i shërbimit të klientit fitues

Karakteristikat kryesore

 • Faturimi i përsëritur
 • Modelet Falas
 • Dizajni i paraqitjes së tërheqjes dhe tërheqjes
 • Zbritja e bazuar në çmime
 • Produkte të rekomanduara
 • Mbështet Messaging Dhurata
 • Përdorimi i RSS RSS
 • Vendndodhjet e pakufizuara të anijeve të pikave
 • Pagesë me një faqe
 • Ndjekja e Inventarit në nivelin e atributeve
 • Kontrolli i automatizuar i inventarit
 • Mbështet monedhat e shumëfishta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në PinnacleCart

Pllatformat e e Tregtisë Ekspertët kanë lëvdata më të qëndrueshme për Pinnacle Cart. Ai mbrohet si një udhëheqës kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit. Midis tryezës tërheqëse dhe plotësisht të personalizueshme, redaktorit drag and drop dhe burimeve mësimore, Pinnacle Cart është qartë se po funksionon për shportën më të mirë të blerjeve. Në fakt, Revista PC e quajti atë Zgjedhja e Redaktorit bazuar në ofertat thelbësore të programeve të veçorive dhe opsioneve.

Ndërsa përdoruesit dukej vetëm shkurtimisht të përmendnin cilësinë e sfondit, ekspertët theksojnë më shumë rëndësinë e kësaj zone. Pinnacle Cart ofron një nga pultet e vetme që mund të konfigurohen për të adresuar nevojat e përdoruesve. Mjetet dhe kategoritë që vizitoni më së shumti mund të vendosen dukshëm për qasje të lehtë. Përdoruesit janë në kontroll të plotë.

Kritikët gjithashtu mund të tregojnë qartë se Pinnacle Cart ka qenë rreth e rrotull për ca kohë. Ndërsa platformat e tjera të eCommerce ende po punojnë me kujdes dhe vendosin për kombinimin më të mirë të veçorive dhe çmimeve, Pinnacle Cart tashmë ka hekurosur për këto çështje. Ndërsa programe të caktuara ofrojnë më shumë veçori, Pinnacle Cart ka absolutisht gjithçka që ju nevojitet dhe përvojë për të siguruar një mbështetje të shkëlqyeshme. Në fund të fundit, Pinnacle Cart u vlerësua më shumë në mesin e ekspertëve sesa konsumatorët.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në PinnacleCart

Bazuar në vlerësimet pozitive për Pinnacle Cart, disa klientë zgjodhën platformën bazuar në veçoritë individuale. Integrimi i QuickBooks vetëm ishte i mjaftueshëm për disa pronarë të afarizmave të vegjël të shkojnë me Pinnacle Cart mbi konkurrentët e saj. Konsumatorët përmendin gjithashtu veçori të bollshme si një plus. Softueri është i pajtueshëm me një shumëllojshmëri të portave të pagesave dhe mund të zgjerohet me një listë të gjatë të shtesave.

Në krahasim me produktet e tjera, përdoruesit ishin gjithashtu të kënaqur me mjetet e marketingut dhe SEO që vijnë standarde. Këto lejojnë përdoruesit të shfrytëzojnë sa më shumë faqen e tyre dhe të promovojnë produktet e tyre.

Përkundër disa pengesave, ata që pëlqejnë Pinnacle Cart i japin një vlerësim prej 4,5 deri në 5 yje. Uebfaqja e Pinnacle Cart është gjithashtu plot dëshmi të ndezura nga klientë të kënaqur, të cilët gëzojnë shabllone tërheqës, sfond intuitiv dhe lehtësi përdorimi. Qasja në kod do të thotë që ju mund të ndryshoni çdo detaj.

PinnacleCart: Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Kur bëhet fjalë për Pinnacle Cart, ka disa tema të qarta midis vlerësimeve negative. Ndërsa vendosja e një dyqani është relativisht e lehtë, migrimi i një dyqani ekzistues mund të jetë plot dhimbje koke. Përdoruesit shpesh hasnin probleme me ngarkimet me shumicë dhe emërtimin e imazheve. Kjo ishte veçanërisht e vërtetë në mesin e dyqaneve me inventarë të mëdhenj.

Duket gjithashtu se ka një prag kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit. Konsumatorët ishin në gjendje të rregullonin me lehtësi faqet e tyre, por vetëm deri në një pikë të caktuar. Ndryshime më të sofistikuara do të kërkojnë kod dhe Shporta Pinnacle ashtu siç veçohet se ka një nga sistemet më të vështira të kodimit..

Më në fund, klientët gjithashtu dukej të pakënaqur me karakteristikat e mbështetjes së Pinnacle Cart. Do të jeni në gjendje të kontaktoni drejtpërdrejt mbështetje gjatë orarit të punës dhe për disa orë në fundjavë. Meqenëse bizneset në internet janë gjithmonë të hapura, kjo nuk është një mënyrë ideale për të trajtuar problemet.

dizajni & Përshtatje

Tema

Kjo është një fushë ku Pinnacle Cart mungon qartë. Ata ofrojnë një numër shumë të kufizuar temash. Zgjedhjet në dispozicion janë moderne dhe me shkëlqim. Ju shpejt mund të bëni ndryshime. Nuk ka nevojë të dini kodim. Redaktori WYSIWYG është njësoj si të përdorni Word.

 • Falas: Tridhjetë tema falas për të zgjedhur. Temat në dispozicion duken profesionale dhe mund të rregullohen lehtësisht.
 • prim: Asnje. Ju duhet të zgjidhni midis një modeli falas ose shërbime të projektimit.

Shërbimet e Dizajnit

Ju mund të punësoni një projektues për të krijuar një faqe interneti me porosi midis 2.100 dhe 5.200 $. Disa mijëra dollarë mund të jenë një copë ndryshimi për një biznes të vogël. Mos harroni edhe pse ju jeni duke investuar në biznesin tuaj. Shpenzimi i pak parave për dizajn mund të nënkuptojë më shumë fitim në linjë.

Përshtatje

Ju lehtë mund të rregulloni faqen tuaj pa përvojë të kodimit. Pothuajse çdo veçori dhe butoni mund të rregullohen. Pronarët e dyqaneve mund të bëjnë ndryshimet e nevojshme. Nuk ka nevojë të telefononi një stilist për çdo detaj. Krahasuar me softuerët e tjerë në treg, është një nga më të lehtë për t’u përdorur. Ju lehtë mund të lundroni në ndërfaqe dhe të gjeni rrugën tuaj përreth.

Nëse e dini kodimin, bërja e ndryshimeve specifike është edhe më e lehtë. “Design Mode” lejon kodin HTML dhe CSS.

Përfundimi i dizajnit: Basti juaj më i mirë është të punësoni një model për vendosjen fillestare. Kjo do t’ju kursejë kohë dhe sigurohuni që gjithçka është ashtu siç dëshironi. Pas kësaj, ju mund të bëni shpejt ndryshime ndërsa shkoni.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveKjo është një zonë ku Shin Shporta shkëlqen. Ata kanë partnerizuar me emra të tjerë të mëdhenj për të ofruar integrim të lehtë. Mund të shtoni shpejt një gazetë MailChimp ose Quickbooks. Për fat të keq, ju mund të duhet të integroni mjaft shtesa për të shijuar funksionalitetin e plotë.
Vendosja e dyqanit:Vendosja e dyqanit tuaj është e lehtë. Dizenjimi i hapësirës së dyqaneve mund të jetë më i vështirë. Për 550 dollarë, Shporta Pinnacle do të bëjë të gjithë konfigurimin për ju.
Integrimi i PortësJu mund të shtoni portën tuaj, por kjo kërkon kodim. Qasja e kodit burimor PHP kushton 2.995 dollarë. Ju gjithashtu mund të paguani projektuesit e tyre për të rregulluar një hyrje.
Aftësitë ndërkombëtarePretendon të jetë gati për një treg global. Ajo ofron shërbime të përkthimit, por ato nuk janë shumë të forta. Opsionet e kufizuara të pagesës gjithashtu mund ta bëjnë të vështirë trajtimin e monedhave të ndryshme. Ata janë duke punuar për të shtuar më shumë porta globale.
Shpërblimet e klientëve dhe listat e dëshirave
 • Ofroni menjëherë zbritje njëditore.
 • Automatikisht blerësit me email që kanë braktisur karrocën e tyre.
 • Blerësit mund të krijojnë listat e dëshirave.
 • Zbritje të shkëlqyera dhe mjete promovuese.
Teknologjia CDNPërdor teknologjinë CDN për herë më të shpejtë të ngarkesës.
Menaxhimi i porosisë:
 • Raporton rendin dhe statusin e pagesës.
 • Ofron njoftime dhe azhurnime me email.
 • Shijoni transportin nga transporti.
 • Konsumatorët mund të hyjnë në vende të shumta të ofrimit.
Menaxhimit të inventaritJu mund të shtoni një numër të pakufizuar artikujsh në dyqanin tuaj.
Ndjekja e dërgesavePërdorni numra gjurmues për transportim më të mirë. Konsumatorët gjithashtu mund të shikojnë statusin e porosisë së tyre përmes kartës së llogarisë së tyre.
Karakteristikat CRMPinnacle Cart nuk ofron shërbime të plota CRM. Ju mund të duhet të shtoni softuer për të përmirësuar marrëdhëniet me klientët. Shumica e klientëve mund të bëjnë kontrollin në porosinë e tyre dhe të shikojnë blerjet e mëparshme.
Modelet dhe TematZgjidhni nga 30 shabllone falas. Nuk ka mundësi shtesë. Pinnacle Shporta është më e orientuar drejt shitjes së shërbimeve të tyre të dizajnit me porosi. Nëse keni para, kjo është një rrugë e mirë për të shkuar. Përndryshe, temat falas sigurojnë një dyqan profesionist në kërkim.
Integrimet dhe shtesatPinnacle Cart është i thjeshtë për tu përshtatur me shtesa. Softueri mungon në disa fusha. Për fat të mirë, ju mund ta rregulloni këtë duke integruar shpejt shtesat. Ju shpejt mund të integroni disa nga programet më të njohura në industri. Ka shumë për të zgjedhur, dhe shumica e tyre janë falas. E gjitha që kushton është koha që duhet për të ndjekur shtesën e duhur.
Optimizimi i celularitTë gjitha shabllonet dhe celularët miqësore dhe të përgjegjshëm. Konsumatorët mund të bëjnë blerje duke përdorur çdo pajisje. Edhe paneli juaj admin është i përgjegjshëm për celular. Mund të bëni ndryshime dhe të monitoroni sitin tuaj nga kudo.
Web HostingHosting falas në internet dhe migrim falas në sit. Ju do të duhet të blini një emër domain.
SEO dhe MarketinguMjete të forta marketingu që janë gati për t’u përdorur ditën e parë. Marketingu Drift ju ndihmon të mos humbni kurrë një shitje. Ju gjithashtu mund të punësoni ekipin e tyre të marketingut. Ata do të auditojnë faqen tuaj dhe do të bëjnë sugjerime për përmirësim. Ju gjithashtu mund t’i përdorni ato në baza afatgjata për marketing të vazhdueshëm.
BuletinetPërdorni Wizard Email Azhurnuesin e Produkteve për t’u lidhur me klientët. Krijoni dhe dërgoni shpejt email për të gjithë klientët tuaj – është një mënyrë e shkëlqyeshme për të reklamuar produkte të reja. Ju gjithashtu mund të përdorni programe shtesë për buletinin për të krijuar fushata me email.
Siguria e sitit
 • Të gjitha informacionet e kartës së kreditit mbrohen me kriptim të HAPUR SSL.
 • Faqja e administratorit përdor një hyrje të sigurt.
 • Mund të blini certifikata sigurie premium.
Certifikimi PCITë gjitha llogaritë e pritura janë në përputhje me PCI.
Krijimi i përmbajtjesAsnjë blog i integruar. Gjithmonë mund ta shtoni këtë. Krijoni sa më shumë faqe që dëshironi. Fillestarët mund të përdorin redaktorin WYSIWYG për të shtuar përmbajtje. Përdoruesit më të avancuar mund të futin në mënyrën e hartimit dhe tekstin e formatit në HTML ose CSS.
Certifikatat e dhurataveLejon blerësit të blejnë certifikata dhuratë.
Opsionet e pagesaveOfron vetëm 30 mundësi të portës së pagesës. Ky numër e vendos atë pas konkurrentëve të tjerë.
Llogaritësit e taksave dhe transportitNë dispozicion me të gjitha planet.
raportetIntegrimi i thjeshtë me Google Analytics dhe Google AdWords.
të dhëna statistikoreJu lehtë mund të shikoni: Kush po viziton faqen tuaj, Vizitat në ditë, Produktet më të mira, Kategoritë kryesore, faqet më të mira referuese, Llojet e Pagesave, Fitimi i përgjithshëm

planet & Çmimeve

Pinnacle Cart ofron katër plane çmimesh:

Filloni me 29,99 $ / muaj.E përsosur për bizneset vetëm duke u larguar nga terreni. Ajo ka ardhur me ruajtje të kufizuar dhe bandwidth. Ju mund të duhet të azhurnoni ndërsa biznesi juaj rritet.

Biz i vogël për 59,99 $ / muaj.Ky plan ofron më shumë ruajtje dhe gjerësi bande. Shtë më së miri për bizneset që tashmë po marrin trafik të qëndrueshëm.

Sipërmarrësi për 94,95 $ / muaj.Kënaquni me 10 GB ose ruajtje dhe trajtoni deri në 20 GB trafik.

Ndërmarrja për 149,99 $ / muaj.Një dizajn i shkallëzuar mund të trajtojë edhe bizneset e mëdha.

Planet e çmimeve janë në përputhje me konkurrencën. Edhe startup-et mund të shijojnë një portë të sigurt pagese për rreth 30 dollarë në muaj. Për dallim nga programet e tjera, Pinnacle Cart nuk ofron një zbritje për të paguar tërë vitin në prag. Mund të pësoni tarifa shtesë për mbingarkesat e bandës .Penaltimet variojnë nga 2.50 deri në 3.50 $.

Ju mund të provoni Pinnacle Cart falas për 14 ditë. Asnjë kartë krediti nuk kërkohet. Anuloni në çdo kohë pa ndonjë gjobë.

Ndihma për klientët

Pinnacle Cart ka fituar një reputacion për mbështetje të shkëlqyeshme të klientit. Përfaqësuesit e tyre janë të shpejtë për t’u përgjigjur dhe shumë të dobishëm. Konsumatorët shpesh komentojnë se sa miqësor është personeli mbështetës. Këtu janë vetëm disa mënyra se si të kontaktoni me mbështetjen e klientit:

 • Me telefon – 1-800-506-0398
 • Email
 • Krijoni një biletë
 • Bisedë live

Nëse doni të kërkoni përgjigje pa kontaktuar kompaninë, ka shumë mundësi.

 • Manuali i përdoruesit – kjo është e përkryer për kur sapo filloni.
 • Mësime video – ato janë bërë mirë dhe mbulojnë një larmi temash.
 • Forumi i përdoruesve – bashkohuni në diskutimin e përdoruesit dhe merrni përgjigje për pyetjet tuaja.
 • YouTube – vizitoni kanalin e tyre në YouTube për të parë mbi 60 video.
 • Facebook dhe Twitter – ata monitorojnë në mënyrë aktive këto llogari. Mos ngurroni të shtroni pyetje dhe të bashkëveproni me klientët e tjerë.

Kur keni nevojë për një përgjigje të menjëhershme, mos hezitoni të përdorni bisedën live ose numrin 800. Ju mund të merrni një përgjigje të shpejtë dhe të jeni në gjendje të vazhdoni të punoni.

Lehtësinë e përdorimit

Vendosja e një dyqani nga e para mund të jetë e vështirë për këdo. Karroca e pikës e bën atë më pak stresuese me një organizim të shkëlqyeshëm. Të gjesh rrugën përreth ndërfaqes është e lehtë. Ju gjithashtu do ta gjeni të dobishëm Udhëzuesin e Fillimit të Shpejtë. Udhëzuesi fillon që nga fillimi dhe ju përshkon secilin hap. Ju keni për të parë se si të shtoni produkte dhe të bëni ndryshime para se të provoni për veten tuaj. Shijoni kontrollin e plotë të faqes tuaj në çdo kohë.

Zona e administratorit është gjithashtu e dizajnuar mirë. Të dyja duken të shkëlqyera dhe janë të lehta për t’u përdorur. Një kolonë në anën e majtë mban të gjitha funksionet e rëndësishme. Ju mund të lëvizni nëpër kategori për të gjetur vendin e duhur. Nënkategoritë janë të fshehura derisa të klikoni në kategorinë kryesore. Kjo ndihmon që faqja të duket më pak e ngatërruar. Ju gjithashtu mund të përdorni “Header më të përdorur” për t’u drejtuar nga funksionet tuaja kryesore. Redaktori i drag and drop madje ju lejon të rregulloni hapësirën tuaj të punës. Me klikimin e një miu, ju mund të riorganizoni pultin për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Krahasuar me softuerët e tjerë, Pinnacle Cart mund të marrë më shumë kohë për konfigurimin. Lajmet me siguri mund ta përdorin atë për të filluar, por ato mund të kenë probleme. Përfundimisht, Pinnacle Cart është më e mira nëse paguani për instalimin dhe shërbimet e tyre të projektimit..

përfundim

Ka disa pengesa të qarta në Pinnacle Cart. Ju do të duhet të integroni disa shtesa për të shijuar një karrocë të fortë. Ndërsa ju ofron mjaftueshëm për të filluar, ai mungon në karakteristikat kryesore për sukses afatgjatë. Me kalimin e kohës, do të dëshironi të shtoni:

 • Karakteristikat CRM. Marrëdhëniet me klientët janë një pjesë e rëndësishme e çdo biznesi. Blerësit kanë më shumë besim në kompanitë me të cilat mund të kontaktojnë shpejt. Pinnacle Cart nuk vjen me një magjistar me email. Por nuk ka shumë vend për të komunikuar me klientët nëse ata kanë një problem.
 • Një blog kompani. Pinnacle Cart është i njohur për një orientim më të mirë drejt marketingut. Ata nuk ofrojnë një veçori të integruar në blog. Nga të gjitha mjetet e marketingut në dispozicion, një blog është ndoshta më i vlefshmi. Shtë mënyra më e mirë për të ndërtuar markën tuaj dhe të lidheni me lexuesit. Do të dëshironi të shtoni këtë veçori.
 • Krahasimet e produkteve. Një nga mënyrat më të mira për të shitur produkte është ofrimi i krahasimeve. Ju mund të nënvizoni pse produkti juaj është zgjidhja më e mirë. Kjo është një veçori tjetër që do të doni të shtoni.

Një tjetër negativ ndaj softverit është se ai ka shumë kufij në përdorim. Edhe me planin e ndërmarrjes, ju jeni akoma të kufizuar kur bëhet fjalë për ruajtjen, trafikun në internet dhe adresat e postës elektronike. Po, është e shkallëzueshme dhe mund të rritet me biznesin tuaj. Por kjo nuk e bën atë zgjedhjen më të mirë për ndërmarrjet e mëdha që marrin shumë trafik.

Në përgjithësi, programi është relativisht i lehtë për t’u përdorur. Ju mund të filloni shpejt dhe të gëzoni qasje në shumë mjete të dobishme të marketingut. Ndërfaqja e përdoruesit është vendi ku dallohet Pinnacle Cart. Një softuer tjetër ka tendencë të duket i rrëmujshëm dhe të ndihet i tronditur. Të dy administratorët dhe seksionet e dizajnit të Pinnacle Cart janë të mirëorganizuara dhe të lehtë për të lundruar. Kjo mund të ndihmojë në uljen e çdo kurbë mësimi për përdoruesit e rinj.

Me pak fjalë: Ka mundësi më të mira që ofrojnë më shumë veçori standarde dhe programim të gjithanshëm për të njëjtin çmim.

krahasim

PinnacleCart

91

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map