Rishikimi Magento CE 2016


Magento

Vizitoni Uebfaqen

9.3


Nota AWA

Magento

Ndërsa Magento ofron një version të Ndërmarrjes për shitësit me shumicë të mëdha, shumica e bizneseve do të jenë të interesuar në edicionin e tyre të komunitetit me burim të hapur. Ky version ka qenë rreth që nga viti 2007. Sot, ai pret mbi 150,000 dyqane duke përfshirë emra të mëdhenj si Toms Shoes. Lexoni rishikimin tonë Magento CE më poshtë.

rekuizitë

 • Mirëmbajtja dhe përmirësimet e lehta
 • Lundrimi i thjeshtë
 • Opsione të shumta çmimesh
 • Alertet e produkteve

Cons

 • Procesi kompleks i konfigurimit
 • Jo i përshtatshëm për mbajtjen e përbashkët
 • Versione ndaluese të kostos
 • Mungesa e zhvilluesve kompetent

Përmbledhje

Magento e faturon vetë si një platformë plotësisht e personalizueshme që vjen e ngarkuar me karakteristika. Ndërsa kjo mund të jetë e vërtetë, ka disa gjëra për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm për përparimet. Magento nuk është veçanërisht e lehtë për t’u përdorur. Ju do të duhet të jeni me mend mjaft teknik për të ndërtuar dhe operuar një dyqan. Përndryshe, kompania juaj do të duhet të ketë burime për të punësuar një zhvillues profesional. Magento mund të jetë e lirë dhe e personalizueshme, por nuk është menduar për fillestarët.

Specifikimet Teknike dhe Kufizimet

Ndoshta nuk mund të thuhet mjaftueshëm: Magento kërkon disa aftësi mjaft mbresëlënëse të kodimit. Nëse kjo nuk ju përshkruan, atëherë duhet të kërkoni një platformë të ndryshme të tregtisë elektronike. Përveç kësaj, Magento i mungojnë disa mjete kryesore që janë pjesë e çdo platforme blerjeje. Ju do të duhet të blini:

 • Siguria – Metoda e arkëtimit në përputhje me PCI
 • Procesori i pagesave
 • Shërbime pritëse
 • Një emër domain

Ndërsa softueri me burim të hapur është i lirë për tu shkarkuar, kjo nuk do të thotë se nuk përfshin kosto të caktuara.

instalim

Për të shkarkuar Magento, gjithçka që duhet të bëni është të vizitoni uebfaqen e tyre. Softueri është plotësisht falas. Sidoqoftë, do të duhet të blini një domen dhe të siguroni një pritje. Do sit i krijuar përmes Magento ka për qëllim të qëndrojë më vete. Nëse keni një uebfaqe ekzistuese dhe doni të shtoni një funksion të shportës së blerjeve, vazhdoni të bëni blerje.

Shkallëzueshmëria

Ndërsa ka disa përjashtime, Magento është i aftë të rritet me biznesin tuaj. Shumica e kompanive që zgjedhin Magento tashmë do të jenë të themeluara mirë dhe do të kryejnë një operacion të mesme. Platforma plotësisht e personalizueshme lehtë mund të zgjerohet ndërsa shtoni produkte dhe mundësi. Gjithashtu, gjithmonë mund të zgjidhni zgjidhjen e Ndërmarrjes. Ky plan është menduar për biznese me të vërtetë në shkallë të gjerë. Shërbimet e ndërmarrjeve fillojnë me 15,000 dollarë në vit.

reputacion

Magento ka një reputacion si një udhëheqës i industrisë. Sidoqoftë, nuk njihet për lehtësinë e përdorimit. Në vitin 2011, themeluesit e shitën kompaninë në eBay dhe ndarjen e tyre X.commerce. Që atëherë, platforma ka qenë në terren të lëkundur. Nuk ka qenë një tranzicion i qetë në menaxhimin e ri, dhe një nga zhvilluesit origjinal është larguar krejt. Kjo mund të rezultojë në ndryshime të konsiderueshme në muajt e ardhshëm. Somethingshtë diçka për të mbajtur në vëmendje.

Pse të zgjidhni softuer magjik eCommerce?

Nëse keni qasje në një ekspert Magento, atëherë mund të hartoni një sit unik dhe të ofroni mjaft veçori. Platforma ofron një themel të besueshëm, të pasur me karakteristika. Nga atje ju mund të drejtoni një biznes me madhësi të mesme dhe të madhe.

Karakteristikat kryesore

 • Integrimi i Google Analytics
 • Pagesë me një faqe
 • Sistemi i Avancuar i Filtrimit të Produkteve
 • Menaxhimit të inventarit
 • Shumëllojshmëri të gjerë të mënyrave të pagesës
 • Motori i Kërkimit 100% Friendly
 • Mbështetje SSL
 • Caching me faqe të plotë me bazë llak
 • Baza e kodit të pastër dhe më të butë
 • Harta e faqes Google
 • Libri i Adresave me Adresa të Pafund
 • Regjistri i Dhuratave

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për Magento

PlateformExperts eCommerce gjithashtu rekomandojnë me besim Magento, por ata gjithashtu janë të shpejtë për të theksuar se programi mund të mos jetë për të gjithë. Ndërsa përdoruesit me siguri duket se janë të kënaqur me programin, Magneto është me të vërtetë i synuar drejt bizneseve më të vendosura që planifikojnë të rendisin një inventar të konsiderueshëm. Të gjitha bizneset që sapo kanë filluar do të ishin më mirë të shkonin me një mundësi të bazuar në cloud që përfshin pritjen dhe sigurinë . Kjo është arsyeja e vetme që kritikët nuk e aprovojnë Magneto nëpër bord si një zgjidhje optimale gjithëpërfshirëse.

Bizneset më të mëdha me burime teknike të cilët kërkojnë të krijojnë një dyqan që mund të vazhdojë me rritjen e shpejtë do të shërbehen mirë duke zgjedhur Magento. Programi është tepër fleksibël dhe i shkallëzuar. Vetëm mos harroni se do të duhet të bëni shumë zgjidhje të problemeve më vete, veçanërisht nëse nuk zgjidhni një prej një pakete më të gjerë.

Për biznesin e duhur, Magento është një zgjidhje e shkëlqyeshme dhe merr vlerësime të larta nga ekspertë. Theelësi është të njihni nevojat tuaja dhe të gjeni një platformë që përputhet me nivelin tuaj të aftësive, burimet dhe qëllimet.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Programe Magento eCommerce

Shumica dërrmuese e përdoruesve që morën kohën për të shkruar një përmbledhje ka të ngjarë të rekomandojnë Magento për të tjerët. Këtu janë disa nga tiparet që vlerësoheshin vazhdimisht nga klientët e kënaqur:

 • Karakteristika të forta jashtë kutisë. Përdoruesit mund të fillojnë menjëherë, pa pasur nevojë të përfshijnë një mori shtesash vetëm për të krijuar një dyqan funksional.
 • Shumë zgjatime falas dhe të përballueshme. Nëse nuk doni të zgjeroni faqen tuaj, do të keni shumë mundësi për të zgjedhur kosto-efektive.
 • Shkallëzueshmëria. Magento është një program i gjithanshëm që mund të përdoret për të shitur vetëm disa produkte ose mijëra produkte. Verydo biznes mund të përdorë programin për të përmbushur nevojat e tyre.
 • Forumet e dobishme të komunitetit. Magento është një program popullor, që do të thotë se ka shumë përdorues nga e gjithë bota që mund të veprojnë si një burim i dobishëm.

Magento CE: Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Shqyrtimet e konsumatorit për Magento janë jashtëzakonisht pozitive. Përdoruesit zakonisht e vlerësojnë atë me një rezultat të përsosur. Ata janë aq të lumtur me produktin saqë çdo vlerësim negativ tingëllon më shumë si sugjerime sesa kritikë. Pas shikimit të një game të gjërë reagimesh mbi programin, ka pasur dy tema të zakonshme kur bëhet fjalë për vend për përmirësim.

 • Speed. Ekzistojnë një numër i dukshëm i referencave për kohën e ngadaltë të ngarkesës dhe shpejtësinë e funksionimit. Kjo mund të jetë zhgënjyese dhe në fund të fundit të ndikojë në renditjen e motorëve të kërkimit, si dhe në normat e konvertimit. Blerësit janë të shpejtë për të lëvizur së bashku nëse një sit ka mbetur.
 • Mbështetja e klientit. Paketat më të shtrenjta të çmimeve vijnë me mbështetje shtesë, por edhe klientët në nivelet më të larta raportojnë më pak se shërbimet mbresëlënëse. Duket se përfaqësuesve të Magento thjesht kërkojnë shumë kohë për t’u përgjigjur.

Përtej këtyre dy ankesave, nuk kishte tema të tjera mbizotëruese kur bëhet fjalë për pika të dobëta në program.

 • https://www.trustradius.com/products/magento/reviews
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/magento-review/
 • http://ecommerce-platforms.com/ecommerce-reviews/the-ultimate-magento-ecommerce-review-2015
 • https://www.trustradius.com/products/magento/reviews

dizajni & Përshtatje

Një nga avantazhet e mëdha të zgjedhjes së një platforme me burim të hapur është opsionet e pakufizuara të projektimit. Magento vjen me shumë tema falas për të zgjedhur. Mund të blini gjithashtu një temë nga një zhvillues i palës së tretë. Cilësia e temave mund të ndryshojë pasi ato janë krijuar nga zhvilluesit nga e gjithë bota. Lajmi i mirë është se ekziston një numër mbresëlënës i opsioneve vërtet tërheqëse. Vetëm mos harroni se edhe një temë do të kërkojë një kod të mirë të kodimit për të përfunduar sipërfaqen tuaj të dyqaneve.

tiparPërmbledhje
Ndërfaqja e Ndërtuesit të UebfaqevePamja është aty ku gjërat fillojnë të bëhen të rrëmujshme. Ka një ton opsionesh. Në teori, kjo është një gjë e mirë. Sidoqoftë, ajo bën për një ndërfaqe të mbushur me njerëz dhe konfuz. Edhe një kodues ekspert mund të përfundojë duke u ndier i tronditur nga kaq shumë zgjedhje. Nuk ndihmon që disa nga menutë dhe tiparet e lundrimit thjesht nuk do të kenë kuptim. Ju mund të përfundoni duke shpenzuar shumë kohë në kërkimin e faqeve që duken të organizuara rastësisht.
Menaxhimi i përmbajtjesShtimi i tekstit të thjeshtë në faqe është i drejtpërdrejtë. Sidoqoftë, shtimi i produkteve mund të jetë i ndërlikuar. “Atributet” e produkteve ndahen në grupe, dhe organizata mund të bëhet shpejt konfuze. Një zhvillues me përvojë mund të mos ketë probleme. Por për shumicën e njerëzve ka një kurbë të madhe mësimi të përfshirë.
Ndërtimi i sitit celularMagento ju lejon të integroni një version celular të faqes tuaj të internetit. Përsëri, kjo është diçka që i lihet më mirë një eksperti, por aftësia është atje. Ky është një tipar thelbësor i çdo biznesi në internet.
Qasja në CSS dhe HTMLMagento përdor ekskluzivisht PHP. Ju ose zhvilluesi juaj do të duhet të jeni të rrjedhshëm në këtë gjuhë kodimi.

Features & Tools

Kur bëhet fjalë për administrimin e urdhrave, nuk ka kufij. Magento vjen me disa tipare themelore të shkëlqyera. Nga atje ju mund të rregulloni opsionet përmes kodimit ose shtoni shtojca. Do seksion i faqes sonë mund të jetë aq i fortë sa ju dëshironi.

tiparPërmbledhje
Integrimi i AplikacionitTregu Magento ofron mijëra aplikacione që mund të integrohen lehtësisht në faqen tuaj të internetit. Mjetet e kërkimit e bëjnë më të lehtë gjetjen e mjeteve që ju nevojiten. Gjithashtu, çmimet shfaqen qartë, dhe një sistem vlerësimi me pesë yje siguron një vështrim të shpejtë të cilësisë së aplikacionit.
Integrimi eBay dhe AmazonMeqenëse Magento është në pronësi të eBay, integrimi është i qetë. Ju mund të përdorni një listë të gjerë të shtesave eBay për të ndihmuar në shitjen e produkteve tuaja. Platforma gjithashtu mund të integrohet me Amazon. Këto zgjerime vijnë me një çmim të çmimit, megjithatë. Jini të gatshëm të shpenzoni disa qindra dollarë për t’u bërë partner me Amazon.
Ndihma gjuhësoreNëse dëshironi të merreni me shitjet ndërkombëtare, ekziston një aplikacion për këtë. Pako me gjuhë të ndryshme do t’ju lejojnë të siguroni përkthime dhe mjete gjuhësore. Zgjidhni nga një larmi opsionesh falas dhe të paguara.
Pajtueshmëria, Siguria dhe pajtueshmëria e PCIMe Magento, ju jeni përgjegjës për ofrimin e pritjes dhe sigurisë. Shumica e bizneseve Magento janë mjaft të mëdha për të siguruar serverat e tyre. Përndryshe, do të duhet të bashkëpunoni me një shërbim pritës. Ndoshta më e rëndësishmja, do të duhet të ndërmarrësh hapa për të përmirësuar sigurinë e sitit. Përndryshe, klientët nuk do të ndjehen të qetë të ofrojnë informacionin e tyre të ndjeshëm. Ju mund të blini modulet në tregun e Magento. Vetëm sigurohuni që të kërkoni për procesorët e pagesave në përputhje me PCI.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaPërsëri, kjo varet nga formimi juaj individual. Do server dhe ofruesi i pritjes vjen me kufizime të ndryshme. Magento është plotësisht e shkallëzuar. Varet nga ju që të zgjidhni opsionet më të mira për të akomoduar dyqanin tuaj.
Përpunimi i pagesësMagento mund të integrohet me pothuajse çdo hyrje pagese. Zgjidhni nga PayPal, autorizo.net dhe 2Checkout. Ju mund të partnerit me udhëheqësit e industrisë për të siguruar shërbime të besueshme dhe të besueshme arka.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportavePjesa më e madhe për softuerin me burim të hapur është se ai përmirësohet vazhdimisht. Zhvilluesit janë gjithmonë duke krijuar shtojca të reja për të zgjidhur problemet. Jeni gati të garantuar për të gjetur një shtojcë që adreson çdo problem që mund të hasni.
Menaxhimi i renditPaneli i administratorit tregon të gjitha informacionet tuaja të rendit jetësor. Fatkeqësisht, shfaqja nuk është saktësisht tërheqëse vizive. Kjo e vështirëson lundrimin. Nëse dëshironi të përdorni informacione specifike shpejt, mund të jetë e vështirë.
Menaxhimit të inventaritMjetet e menaxhimit të inventarit Magento janë mjaft të dobishme. Ju mund të rregulloni tarifat e taksave dhe të nënvizoni produktet më të shitura. Do gjë mund të formohet për t’iu përshtatur nevojave tuaja.
Karrocat e braktisuraTregu Magento ofron shumë shtojca shportash të braktisura. Ju mund të gjeni lehtësisht një version falas për t’ju përshtatur nevojave tuaja. Kjo do t’ju lejojë të dërgoni me email klientët të braktisur karrocat e tyre dhe të përmirësoni normat tuaja të konvertimit.
Karakteristikat e sigurisëKjo është një fushë ku do të duhet të jeni të zellshëm për të shtuar shtojcat e duhura. Jashtë kutisë, Magento nuk ofron mbrojtje. Ju do të duhet të siguroheni që të merrni masa të përshtatshme për të siguruar sigurinë.
Certifikimi i industrisë së kartave të pagesave (PCI)Ndërsa Magento nuk është PCI i çertifikuar, praktikisht çdo procesor pagese është. Justshtë vetëm çështje e integrimit të procesorit që do të funksionojë më mirë për ju dhe klientët tuaj. Do sit Magento mund të integrohet me përpunues të mëdhenj emrash.
Certifikatat e dhuratave, marrëveshjet dhe kuponatFatkeqësisht, Magento CE nuk ofron certifikata dhuratë ose kredi për dyqan. Këto karakteristika janë ekskluzive në planin e ndërmarrjes. Sidoqoftë, ju lehtë mund të ofroni kuponë për klientët tuaj. Në disa raste, kjo mund të kërkojë blerjen e një shtojce tjetër.
Llogaritësit e taksave dhe transportitTë gjitha cilësimet tuaja të taksave dhe transportit janë plotësisht të personalizueshme. Sfida më e madhe është gjetja saktësisht se ku mund të bëhen këto ndryshime. Ju mund të duhet të kaloni ca kohë në kërkim të opsioneve përpara se të gjeni ato që dëshironi.
Ndjekja e dërgesaveJu dhe klientët tuaj lehtë mund të gjurmoni porositë dhe paketat. Partneri me kompani të mëdha transporti dhe klientë do të marrë një numër unik përcjellës. I gjithë procesi do të automatizohet në mënyrë që të përqendroheni në aspekte të tjera të biznesit tuaj.
marketingMjetet e marketingut janë një forcë e vërtetë për Magento. Ti mundesh
 • Dërgoni gazetat
 • Krijoni etiketa meta
 • Rregulloni URL-të
 • Shtoni një blog
 • Integroni të gjitha llogaritë tuaja të mediave sociale
 • Promovoni me lehtësi faqen tuaj
raportimiMagento gjithashtu vjen me shumë mjete raportimi për të ndjekur punën e faqes tuaj. Ju mund të gjurmoni produktet me performancë të lartë. Kjo do të ndihmojë me përpjekjet promovuese. Gjithashtu, ju mund të shihni saktësisht se si klientët po lundrojnë në faqen tuaj dhe hulumtojnë termat e kërkimit popullor. Nëse kjo nuk do të jetë e mjaftueshme, integrimi i Google Analytics është aq i thjeshtë sa të ngjitni një copë kodi. Të gjitha mjetet e marketingut që ju mund të dëshironi janë në majë të gishtave.

planet & Çmimeve

Edicioni i Komunitetit Magento është Falas! (dicka e tille). Po, shkarkimi i softverit është falas. Nga atje shpenzimet shtohen shpejt. Blerja e një domain është super e përballueshme. Edhe shërbimet e pritjes mund të blihen mjaft lirë. Kostoja reale vjen me shtimin e funksionalitetit në faqen tuaj. Një procesor pagese do të vijë me një vlerësim çmimesh. Siç do shumica e shtojcave të tjera. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e pagimit për të mbajtur një zhvillues në staf. Kostoja e mirëmbajtjes së një siti të mbështetur në Magento mund të jetë e rëndësishme. Kjo është pikërisht arsyeja pse është më e përshtatshme për kompanitë me madhësi mesatare dhe të mëdha. Ju do të duhet të keni një nivel të caktuar burimesh për të përdorur Magento.

Ndihma për klientët

Kur bëhet fjalë për platformat me burim të hapur, mbështetja mund të jetë e kufizuar. Kjo është veçanërisht rasti i Magento. Do të jeni vetë kur bëhet fjalë për problemet e zgjidhjes së problemeve. Kjo e bën akoma më të rëndësishme të punosh me një zhvillues me përvojë. Thjesht nuk ka shumë burime për koduesit jashtë forumeve të komunitetit. Sidoqoftë, edhe këto ofrojnë vetëm ndihmë të kufizuar. Për dallim nga platformat e tjera me burim të hapur, Magento nuk ka një komunitet veçanërisht aktiv.

Nëse bëni kërkime në faqen e tyre në internet, mund të gjeni një numër 800 dhe një adresë të përgjithshme të postës elektronike. Megjithatë, këto janë më shumë për qëllime shitjeje. Ju nuk do të jeni në gjendje të merrni mbështetje teknike direkte. Në mënyrë tipike, platformat, së paku, do të ofrojnë një bazë të gjerë njohurish ose bibliotekë të mësimeve video. Përsëri, kjo nuk është rasti me Magento. Jini të gatshëm të bëni zgjidhjen e problemit tuaj pa ndonjë ndihmë të jashtme.

Lehtësinë e përdorimit

Vendosja e dyqanit
Shkarkimi i softverit dhe zgjedhja e një teme është e lehtë. Sidoqoftë, ka edhe disa gjëra të tjera që do të duhet të bëni për të krijuar një dyqan plotësisht funksional. Ju do të duhet të blini një domen dhe të zgjidhni një shërbim pritës. Shtimi i sigurisë do të jetë një shqetësim dhe kosto shtesë. Mënyra më e mirë për të siguruar një organizim të lehtë është të punësoni një zhvillues me përvojë Magento.

Menaxhimi i produkteve
Magento vjen me një listë të gjerë karakteristikash. Një zhvillues me përvojë mund t’i marrë këto karakteristika standarde në një nivel krejt të ri. Kodimi i duhur mund të krijojë faqe interesante dhe ekrane. Një pengesë është se vështirësia për të lundruar në sfondin. Opsionet janë gjithmonë të këndshme, por në këtë rast, Magento ofron aq shumë sa që mund të ndjehen të madhe.

përfundim

A është Magento CE zgjedhja e duhur për të ndërtuar dyqanin tuaj online?
Ndoshta. Ndërsa Magento ka një reputacion të fortë dhe përdoret nga qindra ose mijëra biznese, nuk është për të gjithë. Nëse keni një biznes të madh që shet mijëra produkte, atëherë Magento ofron një mundësi fleksibël dhe të shkallëzuar. Mund të rritet me ju dhe të personalizohet plotësisht. Për bizneset e krijuara, mund të jetë me vlerë edhe e kostos. Vetëm mbani në mend se është do të kërkojë një zhvillues profesional. Magento nuk është për bizneset fillestare me një buxhet të prerë.

Arsyet pse duhet të zgjidhni Magento mbi konkurrencën
Featureshtë me tipare të pasura, të shkallëzueshme dhe plotësisht të personalizueshme. Do të keni lirinë për të krijuar një dyqan unik, i cili u shërben më së miri klientëve tuaj dhe nxjerr në pah produktet tuaja. Nuk ka nevojë të shqetësoheni për kufizimet. Magento do t’ju lejojë të merrni faqen tuaj dhe biznesin tuaj kudo që dëshironi.

krahasim

Magento

93

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map