Rishikimi LemonStand 2016


LemonStand

Vizitoni Uebfaqen

9.2


Nota AWA

LemonStand

LemonStand u lançua në vitin 2010. Por versioni aktual është rrënjësisht i ndryshëm nga produkti fillestar. Filloi si program relativisht i shtrenjtë i shkarkueshëm. Që atëherë, ajo ka hyrë në një shportë blerjeje të bazuar në internet eCommerce që synon bizneset që po përjetojnë rritje të shpejtë. Tani është një mundësi e përballueshme për ata që kanë nevojë për një zgjidhje të shkallëzuar të tregtisë elektronike. Lexoni rishikimin tonë LemonStand më poshtë.

rekuizitë

 • Integrim i lehtë
 • Opsione të pakufizuara të produkteve
 • 14 ditë gjyq falas
 • Kategoritë fleksibël

Cons

 • Mimi i shtrenjtë
 • Jo i përshtatshëm për dyqanet e vogla

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.LemonStand.com
 • Shtabi: Scottsdale, AZ
 • Viti i themeluar: 2005
 • punonjësit: 50-100
 • Sitet e pritura: 2,000,000+
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Të përbashkëta, VPS, dhe
 • Serverë të përkushtuar
 • Prove falas: I padisponueshem
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Më e rëndësishmja, LemonStand nuk është menduar për fillestarët. Ndërsa një rishtar do të jetë në gjendje të krijojë një dyqan, duhet njohuri teknike dhe përvojë e kodimit për të rregulluar një sit. Për disa kompani, kjo do të thotë të punësosh një zhvillues për të krijuar kod. Nëse biznesi juaj mund të investojë në një zhvillues profesional dhe nuk do të keni kohën për të trajtuar hartimin e faqes, atëherë LemonStand atë një mundësi të shkëlqyeshme. Ajo vjen me një gamë të plotë të opsioneve të personalizimit. Kjo vetëm e bën atë të diskutueshme një nga platformat më të mira të shportave të blerjeve në treg.

Karakteristikat standarde përfshijnë:

 • Një API e hapur për një faqe në internet plotësisht të personalizueshme
 • Pa tarifa transaksionesh
 • Plotësisht i shkallëzueshëm për bizneset me rritje të shpejtë
 • Produkte të pakufizuara për të gjitha planet e çmimeve
 • SSL me porosi
 • SEO dhe mjetet e marketingut

Audienca e synuar e LemonStand

Në krahasim me karrocat e blerjeve të tjera, LemonStand ka të gjitha tiparet që ju dëshironi. Shtë unike në atë që lejon qasje të plotë në kodimin e softuerit. Ju mund të integroni praktikisht një aplikacion në treg ose dizajn dhe një aplikacion të personalizuar. Nuk ka kufizime kur bëhet fjalë për personalizimin. Gjithashtu, LemonStand është zhvilluar për tu përshtatur shpejt dhe për t’u rritur ndërsa kompania juaj zgjerohet. Shkallueshmëria e tij e pashoqe e bën atë të gatshëm të trajtojë rritjen e shpejtë.

Kufizimet teknike

LemonStand është një program plotësisht i pritur SaaS, i cili kërkon që interneti të funksionojë. Platforma funksionon më së miri me një lidhje të shpejtë në internet dhe softuerët më të fundit në azhurnim. Për çdo biznes modern, këto kërkesa nuk duhet të jenë problem.

Anulimi i llogarisë tuaj

Të gjitha planet janë në dispozicion me një kontratë muaj pas muaji. Ju jeni i lirë të anulloni në çdo kohë. Ju nuk duhet të shqetësoheni nëse jeni i bllokuar në një kontratë afatgjatë.

Reputacioni i LemonStand

Tani që LemonStand ka kaluar në një version me bazë cloud, njerëzit po kthehen për një pamje të dytë. Përgjigja ndaj ndryshimeve ka qenë jashtëzakonisht pozitive. Ata kanë një reputacion të fortë për ta bërë sigurinë një përparësi kryesore dhe duke shtuar vazhdimisht karakteristika të reja. Duket se LemonStand do të vazhdojë të përmirësojë dhe plotësojë nevojat në ndryshim të klientëve të saj.

Awards

Ndërsa LemonStand nuk ka marrë shtëpi ndonjë çmim të dukshëm, vlen të përmendet se platforma mbështet bizneset në mbi 20 vende.

Pse të zgjidhni LemonStand Software eCommerce?

LemonStand do të jetë në gjendje të vazhdojë me biznesin tuaj në rritje të shpejtë dhe të ofrojë një platformë plotësisht të shkallëzuar. Kjo gjithashtu ju lejon të rregulloni çdo detaj të faqes tuaj. Vetëm mbani në mend se mund t’ju duhet të punësoni një zhvillues.

Karakteristikat kryesore

 • Statutet e porositjes me porosi
 • Përshtatni Dizajnin
 • Email të automatizuar
 • Faqja e gjerë SSL
 • URL të personalizuara
 • Mobile-miqësore
 • Metoda të shumta pagese
 • Integrimi i Bitcoin
 • Temat e përgjegjshme
 • Integrimi i ShipStation
 • Pagesë me një faqe
 • Mjet Zhvilluesi i LemonSync

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në LemonStand

Plateform eCommerceI duket se ekspertët janë akoma pak skeptikë dhe hezitues për të grumbulluar shumë lëvdata në LemonStand. Kritikët vlerësojnë modelin e përgjithshëm dhe ndërfaqen e administratorit, por i shohin konfuzion veçoritë individuale. Shtimi i produkteve, specifikimi i niveleve të taksave dhe përfundimi i detyrave të përditshme, përfshijnë aq shumë mundësi që mund të jetë e vështirë të kuptosh se çfarë kuptojnë të gjithë.

Disa ekspertë ishin gjithashtu të shpejtë për të theksuar se LemonStand vjen vetëm me një duzinë templates falas dhe i mungon një redaktues tërheqës. Ndërsa kjo është sigurisht e vërtetë, LemonStand nuk e faturon vetë si një program i krijuar për fillestarët. Ju duhet të jeni të vetëdijshëm që LemonStand kërkon një sasi të caktuar të njohurive për kodim. Kjo ndihmon që ajo të jetë një nga opsionet më të shkallëzuara në treg, por gjithashtu do të thotë se nuk është e thënë domosdoshmërisht për të gjithë.

Midis ekspertëve që e shikuan LemonStand nga perspektiva e audiencës së saj të synuar, vlerësimet ishin më të ndezura. Sa i përket shkallëzimit, LemonStand është vërtet mbresëlënës. LemonStand është plotësisht i aftë të rritet me biznesin tuaj dhe t’ju marrë nga një fillim i vogël në një udhëheqës ndërkombëtar. Disa ekspertë parashikojnë që LemonStand do të bëhet një opsion gjithnjë e më popullor, pasi të derdhin reputacionin e tyre të vjetër dhe të forcojnë përpjekjet e marketingut.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials

Përsëri, nuk ka shumë informacion atje edhe kur bëhet fjalë për përvojat pozitive të përdoruesit. Një vështrim i shpejtë në faqen e internetit LemonStand krenohet me një listë të gjerë të markave të njohura që përdorin programin. Të gjithë Zippo, Bose dhe Sweet Maria përdorin LemonStand për të fuqizuar faqet e tyre. Ndërsa gjithmonë duhet të merrni çdo material vetë-promovues me një kokërr kripë, kjo tregon se LemonStand është i shkallëzuar dhe i aftë të trajtojë bizneset e mëdha.

Një përfitim tjetër i dukshëm i LemonStand është se është plotësisht i personalizueshëm. Nëse e dini HTML ose keni burime për të punësuar një projektues në internet, atëherë mund të krijoni një dyqan profesional dhe tërheqës që do të jeni krenar të shfaqni.

Dhe ndërsa konsumatorët mund të jenë të ngadaltë për tu hedhur në bord me versionin e ri të LemonStand, është një nga platformat e pakta që ofron një dizajn të përgjegjshëm. Kjo veçori vetëm e bën atë që ia vlen një vështrim i dytë.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Në të gjitha ndershmërinë, nuk ka shumë mashtrim në internet rreth LemonStand. Kjo mund të jetë pjesërisht për shkak të një pjesëmarrjeje mjaft të turpshme që ndodhi në vitin 2010. Në atë kohë, ishte një softuer i kushtueshëm, i bazuar në licencë, që ishte plot me mendje. Që atëherë është evoluar në një zgjidhje më të zakonshme të bazuar në internet që përfshin një plan abonimi mujor.

Duket se shumë nga kritikat negative në internet nga konsumatorët i referohen versionit origjinal të programit. Kjo sigurisht që mund të japë përshtypjen e gabuar ndoshta ka penguar rritjen.

Lajmi i mirë është që zhvilluesit u kapën shumë shpejt me atë që klientët donin nga një platformë eCommerce dhe ndryshuan modelin e tyre. Ndoshta ankesa më e madhe aktuale është se programi është akoma në gjendje fluksi. Mund të presësh gjëra të mëdha nga LemonStand; thjesht mund të duhet të jesh pak i durueshëm.

dizajni & Përshtatje

Për momentin, LemonStand ofron dhjetë tema falas. Do temë mund të personalizohet me logon dhe ngjyrat e markës tuaj. Bërja e këtyre ndryshimeve të vogla është relativisht e lehtë. Sidoqoftë, të shkosh përtej ndryshimeve themelore do të kërkojë ndihmën e një zhvilluesi i saj. Lajmi i mirë është se temat e lira janë shumë moderne dhe tërheqëse. Ata do t’ju lejojnë të krijoni një shesh dyqanesh në vetëm disa minuta. Gjithashtu, çdo temë falas ka për qëllim të ndihmojë në theksimin e produkteve të ndryshme, të cilat mund t’ju ndihmojnë të ngushtoni zgjedhjet tuaja.

LemonStand kalon drejt e sipër mbi opsionin e temës premium dhe shkon drejt për të punuar me një projektues. Kjo është mënyra më e mirë për t’u kujdesur për API-në e tyre të hapur dhe faqet e internetit plotësisht të personalizueshme. Opsione të tjera të projektimit përfshijnë:

 • Blerja e shërbimeve të projektimit të faqes LemonStand
 • Punësimi i një projektuesi të aprovuar nga LemonStand
 • Punësimi i stilistit tuaj.

Sido që të jetë, mbani në mend se kjo do të jetë një kosto e konsiderueshme. Marrja me qira e një zhvilluesi nuk është një mundësi e përballueshme për të gjitha bizneset.

Ndërfaqja e Ndërtuesit të Uebfaqeve

Pulti ju lejon të përdorni HTML dhe CSS për të bërë ndryshime në kodim. Sfondi është i ngjashëm me WordPress, por, edhe më shumë, miqësor për përdoruesit. Butonat dhe ikonat e mëdha ju ndihmojnë të lëvizni midis skedave. Shtimi i produkteve dhe përmbajtjes kërkon vetëm disa minuta të regjistrimit të të dhënave. Ekziston edhe një lidhje e shpejtë që ju lejon të kaloni menjëherë në mes të frontit dhe sfondit. Gjërat nuk do të fillojnë të komplikohen derisa të doni të bëni ndryshime me porosi.

Ndërtimi i sitit celular

Do temë është miqësore me celular dhe plotësisht e përgjegjshme. Ju nuk duhet të shqetësoheni për krijimin e një uebsajti të veçantë celular. Konsumatorët mund të bëjnë blerje nga çdo pajisje. Faqja juaj do të duket e shkëlqyeshme në çdo ekran me madhësi.

Integrimi i Ndarjes Sociale

Supershtë shumë e thjeshtë të sinkronizoni llogaritë tuaja të mediave sociale me faqen tuaj të re. LemonStand vjen gati me shumë mjete marketingu. Ju gjithashtu mund të zgjidhni të integroni çdo program.

Shërbimet e Dizajnit

Për të mësuar më shumë rreth shërbimeve të projektimit të LemonStand, kontaktoni direkt me kompaninë. Ata do t’ju lidhin me një projektues dhe do t’ju ofrojnë një vlerësim të personalizuar.

Features & Tools

tipar
Përmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetPërdorimi i një teme falas për të vendosur dyqanin tuaj nuk mund të ishte më e lehtë. Ju mund të filloni në vetëm disa minuta. Sidoqoftë, krijimi i një dyqani të personalizuar mund të jetë më shumë kohë. Kërkon njohuri teknike dhe koduese.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaShtoni sa më shumë produkte sa ju pëlqen. Shijoni ruajtjen e pakufizuar dhe gjerësinë e brezit me çdo paketë çmimesh.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveLemonStand është krijuar për të qenë në përputhje me çdo shtojcë në treg. Nuk ka kufij se si mund ta rregulloni faqen tuaj. Shijoni hyrjen në disa nga programet më të njohura në treg.
Menaxhimi i renditImplementimi i çdo tipari të menaxhimit të porositjes. Edhe ky aspekt i faqes tuaj mund të personalizohet plotësisht.
Menaxhimit të inventaritShijoni kontrollin e plotë të inventarit dhe alarme të ulët të aksioneve. Functionsdo funksion që nuk është standard mund të integrohet lehtësisht.
Ndjekja e dërgesaveZgjidhni opsionet e transportit që ju pëlqen më së miri,
Karakteristikat CRMQielli është kufiri. Ju mund të adresoni shpejt problemet e klientëve. Integroni një sërë karakteristikash të personalizuara për shërbim më të mirë. Ju mund të përfshini sistemet e biletave të dorëzimit dhe përgjigjet e postës elektronike. Shumë mjete mund të automatizohen plotësisht për përdorim të lehtë.
Modelet dhe TematKa dhjetë tema falas për t’ju ndihmuar të filloni. Ky numër është i sigurt që do të rritet pasi LemonStand është në gjendje të vazhdueshme të rritjes. Temat në dispozicion e bëjnë të lehtë shtimin e logos tuaj, ndryshimin e skemës së ngjyrave dhe bërjen e ndryshimeve të nevojshme. Për të eksploruar potencialin e plotë të faqes tuaj, do t’ju duhet të punësoni një zhvillues me përvojë në kodim.
Integrimet dhe shtesatLemonStand është mjaft i pajtueshëm me integrimet e aplikacioneve dhe shtesat. Opsione të tjera të e-commerce tregtojnë vetëm partnerë me programe dhe ofrues të veçantë. LemonStand ju mundëson qasje në një gamë të plotë të shtesave.
Tregtim celularUebfaqja juaj do të jetë plotësisht e përgjegjshme dhe miqësore me celularin. Konsumatorët mund të blejnë lehtësisht nga çdo pajisje. Ju mund ta menaxhoni dyqanin tuaj nga një pajisje e lëvizshme.
Web HostingMe LemonStand, do të duhet të blini një domen nga një ofrues i palës së tretë. Shumica e platformave ju lejojnë të blini një URL të personalizuar në pult. Lajmi i mirë është se LemonStand ofron një shërbim plotësisht të pritur. Ju nuk duhet të shqetësoheni për ekzekutimin e serverave tuaj.
BloggingNjë blog i integruar është në listën e tyre të veçorive të ardhshme. Ndërkohë, mund të shtoni një blog WordPress për të arritur tek klientët.
Dyqani i AplikacioneveVizitoni faqen e integrimeve LemonStand për të parë dhe shkarkuar një gamë të gjerë aplikacionesh.
SEO dhe MarketinguNdryshoni me lehtësi informacionin e SEO në faqet e produktit dhe azhurnoni informacionin brenda sekondave. Gjithashtu, gëzoni qasje në mjetet më të fundit të marketingut përmes funksioneve të integruara dhe integrimeve të disponueshme.
BuletinetDërgoni gazeta të rregullta. Hartoni një listë postimesh dhe promovoni produktet me mjetet e marketingut me email. Zgjidhni programin më të mirë për t’ju përshtatur nevojave tuaja.
Karakteristikat e sigurisëLemonStand përdor 36 servera global për të mbrojtur të dhënat tuaja. Ajo ofron një dizajn të tepërt dhe një kriptim SSL në çdo faqe.
Certifikimi PCILemonStand është akoma në proces të certifikimit të PCI. Sidoqoftë, ata janë të shpejtë për të siguruar klientët që mbrojtjet e tyre plotësojnë dhe tejkalojnë standardet PCI. Ata nuk ruajnë asnjë informacion të klientit, dhe rrjeti monitorohet vazhdimisht. Thjesht duhet të jetë çështje kohe para se të marrin miratimin përfundimtar.
Krijimi i përmbajtjesNëse jeni njohur me WordPress, do të keni mundësi të shtoni shpejt përmbajtje.
Certifikatat e dhuratavePlando plan çmimi ju lejon të shesni certifikata dhuratë. Ju gjithashtu mund të krijoni kuponë dhe kode zbritje.
Opsionet e pagesaveJu do të duhet të përdorni një procesor të palës së tretë. API e bën këtë relativisht të lehtë. Portat e pagesave të mbështetura përfshijnë:

 • PayPal
 • Kontrolli Google
 • Braintree
 • SagePay
 • WorldPay
Llogaritësit e taksave dhe transportitLlogaritni normat dhe çmimet përfundimtare me mjete të integruara.
raportetLemonStand ofron mjaft mjete raportimi. Grafikët shumëngjyrësh do t’ju ndihmojnë të vizualizoni performancën tuaj. Sa herë që hapni pultin tuaj, mund të shikoni një raport të personalizuar. Përqendrohuni në metodat më të rëndësishme për ju. Statistikat e sitit: Analizat e përparuara janë ndërtuar në LemonStand. Sidoqoftë, gjithmonë mund të shtoni programe të tjera për të parë punën e sitit.
Statistikat e sititAnalizat e përparuara janë ndërtuar në LemonStand. Sidoqoftë, gjithmonë mund të shtoni programe të tjera për të parë punën e sitit.

planet & Çmimeve

Përdorni provën 14-ditore falas për të provuar programin para se të blini. Paguajeni në baza mujore ose merrni një zbritje për të paguar për pjesën e përparme të vitit.

Paketa më e përballueshme fillon nga $ 49 / month. Kjo është krijuar për bizneset e reja. Kjo lejon 200 qindra porosi në muaj.

Paketa shtesë e çmimeve planifikon të përfshijë:

Profesionale për 99 $ / muaj

 • 400 porosi / muaj
 • Mbështetje standarde e-mail
 • Shitja e produkteve dixhitale

Rritja për 199 $ / muaj

 • Të gjitha tiparet standarde
 • 1000 urdhra / muaj
 • Karakteristikat me shumicë
 • Mbështetje Premium me email

Premium për 599 $ / muaj

 • Të gjitha tiparet e rritjes
 • 5000 rendit / muaj
 • Trajner i përkushtuar i suksesit
 • Mbështetje e postës elektronike dhe telefonit Premium

Për bizneset me mbi 5000 porosi në muaj, zgjidhni planin e Ndërmarrjes. LemonStand do të krijojë një plan me porosi për t’ju përshtatur nevojave tuaja. Kontaktoni me to për terma.

Planet e çmimeve të LemonStand janë më të shtrenjta se platformat e tjera. Sidoqoftë, nuk ka tarifa të transaksioneve ose të fshehura. Fatura juaj mujore gjithmonë do të jetë e njëjtë.Përveç kësaj, ju duhet të merrni parasysh audiencën e synuar kur krahasoni çmimet. LemonStand është menduar për bizneset që po rriten shpejt. Në fund të fundit, tiparet e pakufishme ia vlen paratë shtesë.

Ndihma për klientët

Ka kuptim që LemonStand do të kishte shërbime të shkëlqyera për klientët. I gjithë modeli i tyre i biznesit u themelua kur të merrte përsipër kur bizneset përplasen nga rritja e shpejtë. Ata janë ekspertë me përvojë kur bëhet fjalë për zgjidhjen e problemeve.

Mund të kontaktoni mbështetjen e klientit me telefon ose email. Planet e azhurnuara të paketave përfshijnë mbështetjen e preferuar. Edhe pse me mbështetje standarde, mund të presësh një përgjigje për një pyetje me email në vetëm disa minuta. Dhe ne nuk po flasim për një përgjigje të përgjithshme dhe formale. Do përgjigje do të sigurojë informacione të hollësishme që adresojnë problemin tuaj.

Ju gjithashtu mund të provoni t’i arrini ato përmes llogarive të tyre në mediat sociale. LemonStand nuk ofron chat live. Ndoshta kjo do të shtohet së shpejti. Burime të tjera të dobishme përfshijnë:

 • FAQ dhe Dokumentacioni Mbështetës
 • Manualët e përdoruesve
 • Blog-u i Kompanisë

Kur bëhet fjalë për shërbimin e ngurtë të klientit, me të vërtetë nuk mund të kërkoni asgjë më shumë.

Lehtësinë e përdorimit

Paneli i platformës është dizajnuar mirë. Fillimi i një dyqani zgjat vetëm disa minuta. Bizneset mund të integrojnë çdo shtesë. Në këtë kuptim, LemonStand padyshim që renditet i lartë në lidhje me lehtësinë e përdorimit. Fillestarët do të jenë në gjendje të lundrojnë në sfondin. Një udhëzues për konfigurimin gjithmonë jep udhëzime hap pas hapi. Temat janë edhe aq të mira sa duken mjaft për të qëndruar më vete pa shumë ndryshime.

Isshtë personalizimi i vendeve që kërkojnë më shumë njohuri të ekspertëve. Ju ose do të duhet ta kodifikoni vetë sitin ose të punësoni një zhvillues. LemonStand është menduar qartë për një audiencë më eksperte. Dhe zhvilluesit kanë vrarë komente për LemonStand. Ata munden hyr në API-në e hapur dhe përdor HTML ose CSS për të bërë ndryshime.

Në përgjithësi, LemonStand është shumë miqësor. Dallimi është se nuk është menduar për fillestarët që duan një redaktues zvarritës. LemonStand po synon biznese specifike. Fillimet me fonde të kufizuara duhet të marrin në konsideratë opsione të tjera.

Nëse e dini kodimin, atëherë do të shijoni përvojën e përdoruesit. LemonStand ofron një pult të mrekullueshëm në kërkim. Butonat dhe ikonat e mëdha udhëheqin rrugën. Kur blini LemonStand për arsyet e duhura, sigurisht që do të kënaqeni.

përfundim

A është LemonStand zgjedhja e duhur për mua?

LemonStand është zgjedhja e duhur nëse:

 • Tashmë keni një biznes të vendosur
 • Ju keni para për të punësuar një zhvillues
 • Biznesi juaj po rritet me një ritëm shumë të shpejtë për ju që të trajtoni
 • Ju dëshironi një shërbim të shkëlqyeshëm për klientët
 • Ju dëshironi të jeni në gjendje të rregulloni të gjitha aspektet e faqes tuaj

Në përgjithësi, LemonStand është një platformë e shkëlqyeshme e shportave të blerjeve. Ai siguron një gamë të gjerë funksionesh dhe është plotësisht i shkallëzuar. Vetëm mos harroni se nuk është për fillestarët.

krahasim

LemonStand

92

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me