Rishikimi Jimdo 2016


Jimdo

Vizitoni Uebfaqen

9.3


Nota AWA

Jimdo

Ndërtuesi i faqes Jimdo ka lindur në vitin 2007 nga një ekip i zhvilluesve gjermanë dhe ka lulëzuar në një ndërtues të plotë të faqes në internet me ekipe satelitore në të gjithë globin. Platforma është një zgjedhje e fortë për bizneset e vogla që dëshirojnë të ndërtojnë vetë një sit të thjeshtë. Kjo deklaratë vlen veçanërisht për ato që kanë nevojë për funksionim themelor të integruar të tregtisë elektronike. Lexoni rishikimin tonë të Jimdo më poshtë.

rekuizitë

 • Suitë e gjërë eCommerce
 • Mirë për Blogging
 • Punon me aplikacionet iOS dhe Android
 • Redaktimi HTML dhe CSS është në dispozicion
 • Opsione të forta SEO për planet me pagesë

Cons

 • Llogari e kufizuar për Planin Falas
 • Nuk është e lehtë për të lundruar rreth redaktorit
 • Nuk lejon kontribues të shumëfishtë
 • Modele të kufizuara
 • Asnjë mundësi eksporti siti

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.jimdo.com
 • Shtabi: Hamburg, Gjermani
 • Viti i themeluar: 2007
 • punonjësit: 200
 • Sitet e Ndërtuara: 15,000,000+
 • Categories: Softuer krijues faqesh në internet
 • Gjuhët: Anglisht, gjermanisht, frëngjisht, spanjisht, italisht, japonisht, rusisht, holandisht 
 • Prove falas: 30 dite
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Oferta speciale e Jimdo për botën e krijuesve të faqeve të internetit DIY qëndron në zgjidhjet e synuara të tij për tregtinë elektronike. Platforma ofron plane falas dhe të paguara, me zgjedhje të kufizuar të shablloneve, por me një grup të fuqishëm të shtesave në internet për të ndihmuar në ndërtimin e faqes tuaj. Planet e paguara ofrojnë vlerë të fortë për para me karakteristika si analitikë, SEO, dhe adresa të shumëfishta.

Redaktori nuk është zvarritje dhe rënie e pastër por ofron shumë personalizime pasi të jetë zgjedhur një shabllon dhe të merrni varet që të kaloni nëpër opsionet e disponueshme.

Cila është gjëja më e mirë në lidhje me përdorimin e Jimdo?

Jimdo ju lejon të hapni një dyqan në internet pa ndonjë njohuri paraprake për kodim. Edhe me planin JimdoFree, ju keni mundësinë për të shtuar deri në pesë artikuj në dyqanin tuaj. Nuk është aq e rëndë sa lojtarët si Magento dhe Gambio, por ju lehtë mund t’i bëni vetë.

Kush është Jimdo për?

Jimdo është një zgjedhje e mirë për bizneset e vogla me një dyqan në internet. Shtoni artikujt tuaj, kryeni kontrollin e inventarit, përpunoni pagesa përmes PayPal. Është e lehtë. Nëse jeni pronar i dyqanit Etsy dhe kërkoni një platformë tjetër, atëherë Jimdo mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Meqenëse Jimdo gjithashtu ka një platformë të arsyeshme për krijimin e Blogjeve, ndoshta do të dëshironi ta përdorni atë edhe atë – veçanërisht nëse ju pëlqen të azhurnoni në lëvizje falë aplikacioneve të tyre të lëvizshme.

Për artistët, projektuesit ose llojet krijuese nuk do të jetë platforma më e mirë për ju – mjeti nuk është aq i konfigurueshëm në mënyrë krijuese sa të tjerët në lojë. Për ata që shesin gjerësisht në internet, ju mund të dëshironi të provoni një zgjidhje tjetër.

Sa e shkallëzuar është një faqe në internet Jimdo?

Teknikisht, një faqe në internet Jimdo mund të jetë aq e madhe sa të doni! Plani Jimdo Professional ofron një sasi të pakufizuar të ruajtjes, kështu që mund të jetë aq i pasur me media sa të dëshironi. Plani JimdoFree fillon nga 500MB.

Nëse po kërkoni të filloni një dyqan në internet që ndoshta një ditë ju pëlqen të rritet në një vigan, mund të jetë më mirë të kërkoni diku tjetër. Platformat e tjera ofrojnë një menaxhim më të mirë për dyqanet e mëdha, plus Jimdo nuk ka mundësinë e eksportit për përmbajtjen tuaj në rast se ju duhet të kaloni në diku tjetër.

Sortfarë lloj reputacioni ka Jimdo?

Jimdo nuk është një nga emrat më të mëdhenj në lojën e ndërtimit të faqes në internet, por ka kaluar rreth tetë vjet tani. Platforma ka kaluar disa përmirësime të dukshme, duke i bërë projektet e mbaruara të njerëzve të duken më profesionale dhe moderne sesa përsëritjet e mëparshme të shërbimit. 15 milion faqet e internetit deri më tani janë ndërtuar nga Jimdo.

Platforma ofron një politikë të ngjashme privatësie me të tjerët. Detajet e kontaktit tuaj janë ruajtur nëse nuk e çaktivizoni llogarinë tuaj, ai përdor cookie, regjistron IP tuaj. Detajet nuk do të shiten kurrë. Imazhet ose skedarët e ngarkuar në faqen tuaj të internetit mund të ruhen ose në shërbimet e cloud cloud të Amazon S3 ose Nirvanix. Të gjitha të dhënat e tjera ruhen në serverat e Jimdo.

A ka Jimdo një garanci për kthimin e parave?

Fatmirësisht, po, dhe një marrëveshje e madhe në atë! Jimdo ofron prova 30-ditore falas për të dy planet e tyre JimdoPro dhe JimdoBusiness. Filloni me një plan JimdoFree, dhe më pas ndërroni gjykimin falas të JimdoPro ose JimdoBusiness nëse gjërat po duken mirë.

Karakteristikat kryesore

 • Aplikacioni celular
 • Mbrojtja e fjalëkalimit
 • Platforma Gjithëpërfshirëse e Blogjeve
 • Udhëzime për Video SEO
 • Integrimi i Portës së Pagesave të PayPal
 • Emri i Domainit me porosi
 • Vegla Sociale
 • Optimizuar për celular
 • Integrimi i Hartave Google
 • Integrimi i Google Analytics
 • 500MB në hapësirë ​​të pakufizuar të ruajtjes
 • Mbështet 8 gjuhë të ndryshme

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për Jimdo

Ndërtuesi i faqes në internet Në përgjithësi, ekspertët i japin Jimdo një vlerësim të mirë ose mesatar. Jimdo u përpoq të krijojë një ndërtues të faqes në internet që do të ishte i lehtë për t’u përdorur dhe kritikët me siguri mendojnë se e kanë arritur këtë qëllim. Edhe karakteristika të reja shtohen me qëllimin për të mos i bërë gjërat më të komplikuara. Me Jimdo, përvoja e përdoruesit vjen e para dhe kjo është e qartë si në qasjen e tyre ndaj biznesit ashtu edhe për produktin e tyre.

Kritika më e zakonshme ka të bëjë me shabllonet e Jimdo. Ndër krijuesit e faqeve në internet, kjo është një ankesë e zakonshme. Shtë sfiduese për të kënaqur të gjithë, veçanërisht kur secili përdorues ka shije dhe pritje të ndryshme. Lajmi i mirë është se Jimdo rregullisht shton modele të reja dhe ofron mundësi të forta miqësore për celularin.

Në fund të fundit, ekspertët janë më shumë se të lumtur që rekomandojnë Jimdo për këdo që po kërkon vlerën dhe lehtësinë e përdorimit. Nëse këto janë përparësitë tuaja kryesore, nuk do të zhgënjeheni me softverin.

 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2470481,00.asp
 • http://www.sitebuilderreport.com/website-builders/review/jimdo
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials mbi Jimdo

Ndërsa versioni falas i Jimdo sigurisht vjen me disa kufizime, kishte shumë përdorues që ishin të kënaqur me sasinë e mjeteve dhe tipareve që ishin në dispozicion pa asnjë kosto. Kjo i lejon kujtdo që të ndërtojë një faqe në internet dhe të bëjë një emër për veten e tyre në internet. Përveç kësaj, me mjetet e forta të tregtisë elektronike, është e lehtë të shndërrohet në një faqe në internet në një dyqan plotësisht funksional.

Karakteristika të tjera shumë të lavdëruara përfshijnë:

 • Redaktori WYSIWYG. Ndërsa mund të mos tërhiqet dhe të bjerë, ai është akoma shumë përdorues miqësor dhe i dobishëm në krijimin e një faqe në internet.
 • Integrimet shoqërore. Nuk ka larguar nga media sociale dhe Jimdo ju ndihmon të shfrytëzoni sa më shumë nga këto mjete.
 • Faqet e lëvizshme. Konsumatorët do të jenë në gjendje të shikojnë me lehtësi faqen tuaj në çdo pajisje.
 • http://www.websitetooltester.com/en/reviews/jimdo-review/#jimdo-cons

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit për Jimdo

Shumica e ankesave kundër Jimdo kanë për qëllim versionin falas. Përdoruesit ishin më pak të impresionuar me zgjedhjet e shablloneve dhe jo një tifoz i faktit që Jimdo shfaq në mënyrë të dukshme logon si një reklamë për shërbimet e tyre. Sidoqoftë, kjo është praktikë mjaft standarde për softuer të lirë dhe është e vështirë të argumentohet me shumë duke marrë parasysh çmimin.

Për ata që zgjodhën versionin e paguar, ata gjetën se ndërfaqja e përdoruesit disi mungon. Ndërsa redaktori është relativisht i lehtë për t’u përdorur, veçanërisht kur krahasohet me konkurrencën, ai nuk është një mjet i vërtetë zvarritjeje. Për fillestarët që kërkojnë mënyrën absolute më të lehtë për të ndërtuar një faqe në internet, kjo mund të jetë një ndërprerje e vërtetë.

 • http://www.websitetooltester.com/en/reviews/jimdo-review/#jimdo-cons

dizajni & Përshtatje

Kur goditni në faqen e internetit Jimdo, ata janë gati dhe presin të fillojnë që me planin e tyre Jimdo Free. Përpara dhe përqendrohuni në faqe ajo pothuajse ulërin tek ju ‘KRIJONI WEBITET TUAJ FALAS.’ Epo, ok shefi, nëse insistoni!

Nga atje ju jeni marrë për të vizituar faqen e tyre modeleve, dhe këtu, për të filluar, ju keni 15 për të zgjedhur. E kufizuar, unë e di, por ju mund ta ndryshoni atë pasi të filloni, pasi ka 40 për të zgjedhur në planin JimdoFree dhe më shumë në planet e paguara. Ju gjithashtu mund të blini modele nga ofruesit e jashtëm, nëse dëshironi. Ekziston edhe një shabllon i zbrazët nëse jeni i mirë me kodimin CSS dhe HTML.

Pasi të keni kuptuar se me cilin model dëshironi të punoni me të, jeni transportuar te redaktori. Redaktori Jimdo është i palidhur dhe modern. Ka një shirit të vogël redaktimi poshtë anës së djathtë të faqes. Klikimi në secilin element në paraqitjen e faqes në internet ju jep mundësi që ta ndryshoni, por nuk mund t’i lëvizni lehtë elementët përreth. Siç kemi prekur më parë, kjo nuk është saktësisht të tërhiqet dhe të bjerë.

Do të duhet të kaloni ca kohë duke luajtur me elementët në redaktues përpara se të filloni të bashkoni faqen tuaj. Nuk është redaktori më i lehtë për t’u mësuar dhe ne ju rekomandojmë të shikoni disa nga ndihmat në internet ose videot e YouTube për t’ju filluar.

Sapo të merrni dorën e shtimit të elementeve në paraqitjen tuaj dhe t’i përshtatni ato, gjërat do të jenë dukshëm më të lehta për t’u lundruar. Nuk është redaktori më i mirë me të cilin kemi hasur, por sigurisht që nuk është edhe më i keqi. Ka shumë elementë të menduar mirë për t’i shtuar në faqen tuaj.

Fotografitë mund të shtohen nga drejtoria e kompjuterit tuaj ose llogaria juaj DropBox, dhe do t’ju duhet një lidhje për çdo video që dëshironi të shtoni. Nuk ka një depo në internet të të gjitha skedarëve tuaj për të zgjedhur, për fat të keq. Nuk ka gjithashtu një redaktues fotografish të integruar, kështu që do të duhet të rregulloni imazhet tuaja para se t’i futni ato.

Kur vendosni prejardhjen tuaj, ju keni mundësinë e një imazhi ose stili të fiksuar, një shfaqjeje të një slide ose një video.

Mos u shqetësoni nëse nuk ju pëlqen mënyra se si shablloni juaj duket kur jeni në gjysmë të rrugës ose mbaroni punën. Dizajni i Jimdo do të thotë që ju mund të ndryshoni modelin tuaj në çdo kohë pa humbur asnjë të dhënë.

Features & Tools

Le të hedhim një vështrim në disa nga gjërat interesante që Jimdo mund të bëjë që konkursi thjesht të mos jetë.

Zhvillimi i celularit

Nëse vazhdimisht jeni në lëvizje ose keni nevojë të bëni postime të rregullta në faqen tuaj të internetit gjatë gjithë kohës, Jimdo ju ka mbuluar. Ju mund të bëni të gjithë zhvillimin e faqes suaj të internetit thjesht duke përdorur aplikacionet iOS ose Android Jimdo. Ata janë të disponueshëm në dyqanet e aplikacioneve të tyre përkatëse.

Emails

Nëse dëshironi një sit profesional të biznesit në internet, atëherë do të dëshironi adresën tuaj të postës elektronike – [email protected]. Kjo nuk është në dispozicion në versionin JimdoFree, por në planet e JimdoPro dhe JimdoBusiness, ju merrni një adresë e-mail (me deri në 3 adresa përcjellëse) dhe 20 adresa emaili (me adresa të pakufizuara përcjellëse) përkatësisht.

Pritja e faqes

Jimdo ofron që do të thotë qëllimi i tij i pritjes që nuk do të duhet të shqetësohesh për kërkimin e një ofruesi të jashtëm për ruajtje. Kjo gjithashtu do të thotë se mund të jetë e vështirë të zgjedh kohën e ngarkesës nëse ato janë të rënda në media – dhe nuk do të kesh mundësi të tjera.

Optimizimi i celularit

Optimizimi i celularit është një fllad me Jimdo – ata i bëjnë të gjitha për ju! Ju mund të shikoni se si duket faqja juaj e lëvizshme duke përdorur opsionin e parashikimit të pajisjes në shiritin tuaj të mjeteve të djathta.

Mbrojtja e fjalëkalimit

Jimdo ofron mundësinë për të mbrojtur me fjalëkalim një faqe të faqes tuaj me planin JimdoFree, pesë faqe me planin JimdoPro dhe faqe të pakufizuara me planin e JimdoBusiness.

Blogging

Ekziston një platformë mjaft e gjithanshme e blogerave e përfshirë me Jimdo. Kjo përfshin aftësinë për të shtuar GoogleMaps, shkarkime të skedarëve, seksione të komenteve, widget me porosi të HTML dhe më shumë. E vetmja dobësi e funksionit të Blogging është se nuk mund të planifikoni postime.

SEO

Jimdo ka mësime video SEO nga renditja e mësimit për të ndihmuar përdoruesit e planit JimdoPro dhe JimdoBusiness, dhe shkallë të ndryshme të zgjerueshmërisë së SEO në dispozicion për secilin plan.

Zgjidhje eCommerce
Jimdo është një mundësi e shkëlqyeshme për bizneset e vogla. Platforma ka një bazë të shkëlqyeshme për ndërtimin e një dyqani të vogël në internet nga. Tasti lejon përdoruesit të gjurmojnë inventarin, të automatizojnë përgjigjet me email për klientët dhe të hapin dhe mbyllin urdhërat tuaj.

E vetmja portë pagese që lehtësohet plotësisht nga Jimdo është PayPal. Rekomandohet të përdorni një llogari të biznesit PayPal për transaksionet tuaja. Të gjitha transaksionet nuk kanë asnjë tarifë të bashkangjitur në anën e Jimdo.

tiparPërmbledhje
SetupMerr pak kohë për tu njohur me sistemin
Dizajnimi i UebitZgjedhni faqosjet e faqeve, shkulni ngjyrat, shtoni textures dhe shumë më tepër. Zvarritje dhe rënie shumë e rregullueshme por jo e pastër
Emri i domain-it personalNë dispozicion me planet e JimdoPro dhe JimdoBusiness
Thellësia e lundrimitDy nën-nivele në dispozicion
Vegla dhe AplikacioneGaleritë e fotografive, YouTube, media sociale, etj.
monetizationGoogle AdSense të disponueshëm, lidhje lidhëse, reklama banerësh
Statistikat e vizitorëveNë dispozicion përmes Google Analytics për planet me pagesë
Foto, Video dhe AudioOpsione me format të kufizuar për multimedia – kodin e ngulitur vetëm për audio
BlogPlatformë standarde e blogjeve. Shtoni në diskutim për një seksion të komenteve më të përdorshme
hartat e GoogleElementi Google Maps është i disponueshëm
Redaktori HTMLRedaktimi i HTML si për desktop ashtu edhe për faqet e lëvizshme në dispozicion
Integrimi i mediave socialeShtoni Facebook si butona, burim Twitter, etj.
Format dhe anketatElementi i formës në dispozicion
Hapsirë ruajtjeje500MB për planin JimdoFree, 5 GB për JimdoPro Plan, Pafund për Planin JimdoBusiness
Vegla e BuletinitJimdo rekomandon shtimin e formës së regjistrimit të MailChimp në faqen tuaj të internetit dhe përdorimin e shërbimeve të tyre
ForumVetëm funksioni i librit të mysafirëve
E-Tregti / Dyqan OnlineZgjidhje gjithëpërfshirëse
Integrimi i PortësPayPal
SEO FriendlyPlani JimdoPro – përshkrime meta, URL, etiketa imazhi. Plani JimdoBusiness – përjashtoni faqet, 301 ridrejtime
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Mbrojtja e fjalëkalimit në një faqe për planin JimdoFree, pesë faqe në planin JimdoPro, dhe të pakufizuar në planin e JimdoBusiness. Asnjë mundësi fjalëkalimi në postimet në blog
Google® AnalyticsNë dispozicion në planet e paguara
Siguria në internetUebfaqet janë ruajtur në serverët e sigurt të Jimdo
Gjuhë të shumëfishtaPlatformë dhe forume në dispozicion në 8 gjuhë të ndryshme
Optimizimi i celularitOptimizohet automatikisht për celular
Teknologjia CDNShumë servera në vende të ndryshme

planet & Çmimeve

Bëni një pikë duke provuar planin e Jimdo Falas nëse mendoni se krijuesi i faqes në internet mund të jetë zgjidhja e duhur për ju. Shtoni të gjitha elementet dhe funksionalitetin tuaj dhe shikoni nëse funksionon, dhe nëse jeni të lumtur mund të diplomoheni në një nga provat falas të planit të paguar. Provat falas zgjasin 30 ditë, kështu që ju keni mjaft kohë për t’i provuar ato.

Plani JimdoFree

JimdoFree ju jep një gamë të kufizuar të funksionalitetit bazë për të punuar me të. Ne nuk e rekomandojmë atë për këdo që përpiqet të bëjë ndonjë gjë serioze. Shtë më shumë një shije për të parë nëse planet e paguara mund të jenë një përshtatje e mirë për nevojat tuaja.

Plani JimdoFree vjen me:

 • 500MB ruajtje
 • një fjalëkalim mbronte një faqe
 • aplikacioni iOS ose Android – nëse vendosni ta përdorni
 • SEO shumë e kufizuar – titulli meta i faqes fillestare dhe përshkrimi i meta, kontrolli i indeksimit të Google dhe një vrojtim i listës suaj në Google
 • deri në 5 lista dyqanesh
 • një shumë maksimale e transportit
 • aftësia për të vendosur transportin falas për porosi të mëdha

Versioni falas do të përfshijë reklamat e futbollit Jimdo në fund të faqes suaj të internetit. Ju emri i faqes në internet gjithashtu do të jetë në formën tuajwebsite.jimdo.com. Përfitimi është që ju mund ta mbani faqen tuaj falas Jimdo përgjithmonë.

Planet e paguara

Nëse jeni serioz në lidhje me faqen tuaj të internetit, atëherë do të dëshironi të përmblidheni me një nga planet e paguara të Jimdo. Mimi është shumë konkurrues në krahasim me ndërtuesit e tjerë të dyqaneve online. Planet janë ad-free, ndryshe nga homologu i tyre. Ju keni mundësinë të transferoni emrin e domain-it në secilin prej këtyre planeve ose të merrni një porosi të re (në formën www.yourwebsite.com) gjithashtu.

JimdoPro
7,50 dollarë amerikanë / muaj (vjetor)

Plani JimdoPro përfshin gjithçka në planin JimdoFree së bashku me:

 • 5 GB ruajtje
 • Pesë faqe të mbrojtura me fjalëkalim
 • Një adresë emaili dhe deri në 3 adresa përcjellëse
 • mbështetje e zgjeruar e klientit
 • statistikat e faqes
 • këmba juaj
 • faqe ekspresi celular
 • më shumë SEO – URL të faqeve me porosi, tituj të faqeve meta, përshkrime të meta të faqeve, sitë harte XML, renditje
 • deri në 15 lista dyqanesh
 • aftësia për të vendosur një çmim liste

Plani JimdoBiznes
20 dollarë amerikanë / muaj (vjetor)

JimdoBusiness ofron komplet objektet e Jimdo. Ai bazohet në tiparet e parashikuara në planin e JimdoPro. Përfitimi më i dobishëm, ne mendojmë, është aftësia për të shtuar artikuj të pakufizuar në dyqanin tuaj. Shikoni edhe përfitimet e tjera:

 • ruajtje e pakufizuar
 • faqe të mbrojtura me fjalëkalim të pakufizuar
 • 20 adresa emaili dhe adresa të pakufizuara përcjellëse
 • mbështetje e nivelit të lartë të klientit
 • Një domen i ri me porosi
 • SEO e zgjatur – robotët meta etiketat dhe ridrejtimet e URL-së
 • lista të pakufizuara të dyqaneve
 • kode zbritje
 • faqe e konfirmuar porositje e personalizuar
 • transporti i bazuar në peshë
 • anijeve të bazuara në etiketa
 • Mundësia e pagesës së shiritit

Shënim: Ekzistojnë shtesa shtesë, siç janë fushat e primit (p.sh. kërkesa,. Furnizimi) që mund të blini gjithashtu.

Ndihma për klientët

Ka një forum të madh të komunitetit në Jimdo, dhe jo vetëm kaq, ata vijnë në tetë gjuhë të ndryshme! Forumet janë një vend ku përdoruesit shtrojnë pyetje, dhe përdoruesit e tjerë ose moderatorët e forumit japin përgjigje. Gërmimet përreth, ose bërja e një pyetje vetë duhet t’ju japin përgjigjen që po kërkoni.

Ju mund të shikoni mësime në internet për t’ju përshkuar bazat, dhe madje edhe më interesante, disa webinar live falas për t’ju ndihmuar me tema të tilla si “bazat e SEO”.

Shkalla e përgjigjes ndryshon kur dërgoni me email në pyetje ekipit. Për planet e paguara, ju po shihni midis 1 dhe dy ditë pune, ndërsa përdoruesit e lirë mund të presin pak më shumë se kjo.
Gjithmonë ekziston mundësia e bisedës drejtpërdrejtë në uebfaqe – megjithatë koha e pritjes mund të jetë deri në 2 orë. Ndihmon nëse keni kohë të kaloni ulur para kompjuterit tuaj ndërsa jeni duke bërë gjëra të tjera. Shërbimi është i disponueshëm vetëm PST 9 ampppm, kështu që mund të mos funksionojë për njerëzit në pjesë të tjera të globit.

Lehtësinë e përdorimit

Jimdo nuk është platforma më e lehtë për të hequr qafe në fillim. Ju do të duhet të vendoseni për disa orë të mira për të njohur se si ta përdorni. Redaktori nuk është aq intuitiv sa të tjerët me të cilët kemi hasur. Sapo ta keni zotëruar atë, sidoqoftë, konfigurimi i faqes suaj të internetit është i lehtë.

Përdoruesi mesatar duhet të jetë në gjendje të fshijë faqen e tij të internetit brenda një fundjave pa probleme. Kjo përfshin funksionimin e dyqanit të platformës Jimdo gjithashtu.

Gjëja më e mirë në lidhje me Jimdo është që sapo të vendoseni, shtimi i elementeve shtesë ose ndryshimi i modeleve është mjaft i thjeshtë. Nëse bëni shumë azhurnime në faqen tuaj të internetit, atëherë Jimdo do të jetë një platformë e mirë për t’u përdorur.

Nuk është tepër e personalizueshme – por për pjesën më të madhe, përdoruesit nuk do të mendojnë. Nëse nuk jeni në rregull për dizajnin dhe dëshironi diçka që duket akoma mirë, por ka të bëjë më shumë me këtë funksionalitetin – atëherë mund të keni fat. nëse ti bëj dijeni HTML ose CSS megjithëkëtë, ju mund të përshtateni me përmbajtjen e zemrës suaj.
Për ju, menaxhimi i uebfaqeve planet e paguara kanë ndërtuar analitik, dhe gjithashtu ofrojnë një gamë të mirë të opsioneve të SEO. Ka faqe të krijuara nga Jimdo që renditen në krye të rezultateve të tyre – por së pari duhet të vendosni pak punë të vështirë.

përfundim

Jimdo ka shumë kuptim të shikosh nëse dëshiron të hapësh dyqanin tuaj të vogël në internet. Shtë perfekt për njerëzit që dëshirojnë të dalin nga një platformë si eBay ose Etsy dhe të bëjnë gjënë e tyre në vend. Planet e paguara janë me çmim të mirë, dhe struktura e platformës funksionon me bujë minimale sapo të merrni varet nga ajo.

Përditësimet janë të lehta, dhe nëse jeni të kënaqur kur përdorni thjesht PayPal (ose Stripe për përdoruesit e JimdoBusiness), atëherë është një mënyrë pa stres për të kapur pjesën tuaj të internetit. Karakteristikat e SEO të Jimdo madje mund t’ju bëjnë një uebsajt që funksionon mirë me pak praktikë.

Nëse dëshironi të ndërtoni sitin tuaj të vogël eCommerce pa u shqetësuar për të bërë një kurs përplasjeje në kodim, atëherë Jimdo ka të ngjarë për ju.

Bloggerët e botës gjithashtu mund ta gjejnë Xhimdo një zgjedhje të duhur. Ana e Blogging e platformës është mjaft e gjerë, dhe megjithëse nuk mund të planifikoni postime, ju keni mundësinë të ruani skica për më vonë.

Ne ju rekomandojmë të kontrolloni nga Jimdo nëse bini në njërën nga këto kategori, ose keni provuar disa ndërtues të faqeve të internetit për projektin tuaj personal dhe nuk e keni gjetur ende atë të duhurin.

krahasim

Jimdo

93

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me