Rishikimi i X-Cart 2016


X-Cart

Vizitoni Uebfaqen

8.8


Nota AWA

X-Cart

X-Cart është një kompani me bazë ruse që u themelua në vitin 2001 nga tre studentë. Sot, ajo ka një shtrirje ndërkombëtare dhe një komunitet prej mbi 30,000 përdorues nga e gjithë bota. Ajo ofron një qasje unike për të krijuar dhe pritur një dyqan eCommerce duke lejuar klientët të shkarkojnë një mundësi të licencuar të softuerit. Lexoni rishikimin tonë të X-Cart më poshtë.

rekuizitë

 • Kërkim i shpejtë
 • Menaxhim i Avancuar i Rendit
 • Hyrja Sociale

Cons

 • Njohuria HTML e nevojshme për të përdorur Komponentin e Dizajnit të sitit
 • Tarifa e shtrenjtë për ngritje
 • Kërkon kodimin manual dhe konfigurimin

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.x-cart.com
 • Shtabi: Rusi
 • Viti i themeluar: 2001
 • Sitet e pritura: 30,000+
 • Categories: Programe shportash për blerje
 • Prove falas: 14 ditë

Për dallim nga shumica e karrocave të blerjeve në internet që kërkojnë të ofrojnë një platformë me shërbim të plotë, X-Cart është strukturuar pak më ndryshe. Ju mund të zgjidhni midis një shporte blerjeje me një tarifë abonimi mujor ose një shkarkim softuerësh.

Shkuarja në rrugën e softuerit do të thotë që ju do të vetë-hostoni faqen tuaj në serverin tuaj. Ju gjithashtu do të jeni përgjegjës për të siguruar sigurinë, blerjen e pritjes dhe veprimin si mbështetje të klientit tuaj.

Nëse dëshironi të shkoni me versionin me bazë cloud, do të shijoni më shumë karakteristika dhe mbështetje, por do të përfundoni të paguani një abonim mujor. Zgjedhja zbret nëse ju jeni një ekspert i teknologjisë.

Ata që nuk mendojnë për kodimin dhe janë të kënaqur me shkarkimin dhe instalimin e softuerëve, do të gëzojnë fleksibilitetin dhe lirinë e shportës së blerjeve. Përndryshe, bëjeni jetën më të thjeshtë dhe shkoni me versionin cloud.

Karakteristikat standarde të versionit cloud të X-Cart:

 • Pa tarifa transaksionesh
 • Vendosje e shpejtë dhe e thjeshtë e dyqaneve
 • Zvarrit dhe lësho redaktorin
 • hosting
 • Certifikatë SSL
 • SEO miqësore

Kush është X-Cart i projektuar për?

Kjo varet gjithçka. Versioni i shkarkueshëm është menduar vërtet për ata që kanë përvojë në dizajn. Kërkon një sasi të mirë të njohurive paraprake që një fillestar thjesht nuk do të ketë. Nga ana tjetër, versioni cloud është i lehtë për t’u përdorur, që do të thotë që të rinjtë dhe ekspertët do të jenë në gjendje të krijojnë një dyqan online..

Zona e veçantë e fokusimit të X-Cart

Avantazhi më i madh i zgjedhjes së X-Cart është se ai ka aftësi ndërkombëtare. Nëse faqja juaj e internetit duhet të jetë gati globale, X-Cart mund të ndihmojë.

Kufizimet e X-Shportës

Softuer i shkarkueshëm. Softueri është krijuar për ata me aftësi të zhvillimit të faqes në internet. Duket e padrejtë ta quajmë këtë një kufizim. Në realitet, thjesht është çështje e synimit të një audiencë të caktuar dhe nevojave të tyre.

Versioni në re. X-Cart vjen me kufizime të ruajtjes së bandës dhe ruajtjes. Shumica e bizneseve do të duan të blejnë planin standard, i cili përfshin 3,000 produkte, 20 GB bandwidth dhe 3 GB ruajtje. Ndërsa nuk është e pazakontë të vendosësh kapele mbi këto karakteristika, ka mundësi të pakufizuara në treg.

Shkallëzueshmëria

Ashtu si me shumicën e platformave, X-Cart lehtëson modernizimin e planit tuaj. Nëse keni nevojë të shtoni më shumë produkte ose të përdorni më shumë të dhëna, X-Cart mund të përshtatet lehtësisht ndërsa biznesi juaj rritet. Kjo e bën atë një kandidat të shkëlqyeshëm për përdorim afatgjatë.

Politika e anulimit

Kjo është një zonë gri për X-Cart. Softueri që mund të shkarkohet vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Sidoqoftë, termat dhe kushtet e versionit cloud janë më të paqarta. Nëse jeni nervozuar për angazhimin në platformë, mund të dëshironi të telefononi për të marrë detajet e sakta. Edhe pse sipas të gjitha gjasave, ju mund të anuloni në çdo kohë pa ndonjë gjobë, që është praktikë mjaft standarde.

Reputacioni i ndërmarrjes

Softueri X-Cart ka qenë për një kohë të gjatë dhe ka një reputacion të fortë. Designers flasin shumë për programin dhe janë të shpejtë për të vërejtur se softueri po azhurnohet dhe përmirësohet vazhdimisht. Weaknessdo dobësi e tanishme ka të ngjarë të zhduket pasi të publikohen azhurnimet më të fundit.

Kur bëhet fjalë për versionin e ri të X-Cart, juria është akoma jashtë. Kjo degë e re e kompanisë është akoma duke fituar tërheqje. Ka reagime të kufizuara të klientit, por kërkoni më shumë informacion gjatë muajve në vazhdim ndërsa X-Cart ndërton momentin.

Pse të zgjidhni X-Shporta?

Për dizajnuesit me përvojë, programi X-Cart ofron një kornizë të personalizueshme dhe një tarifë të thjeshtë një herë. Ju mund të shijoni lirinë e vendosjes së preferencave tuaja të sigurisë, duke përdorur kompaninë tuaj të preferuar të pritjes dhe shumë më tepër.

Për ata që duan një shportë të thjeshtë blerjeje me bazë cloud, X-Cart sigurisht që mund të sigurojë një pjesë të konsiderueshme të tipareve që ju nevojiten. Sidoqoftë, ajo ende po rritet dhe po arrihet të shpejtojë me konkurrencë më të vendosur. Arsyeja kryesore për të zgjedhur X-Cart është se ajo mund të trajtojë shumë gjuhë dhe monedha. Ajo është e pajisur më mirë për të trajtuar shitjet ndërkombëtare sesa shumica e programeve.

Karakteristikat kryesore

 • Admin celular
 • Dizajn të përgjegjshëm
 • Mbrapa-Fundi i Veçant i Shitësit
 • POS celular
 • Redaktori WYSIWYG
 • Katalogu shumëgjuhësh
 • Ndjekja e inventarit
 • Mbështet transaksione të shumta për porosinë
 • Mjetet e parandalimit të mashtrimit
 • Pagesa e veçantë dhe statusi i përmbushjes
 • Integrimi eBay
 • Shopgate

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për X-Cart

Platforma eCommerce Ekspertët janë adhurues të mëdhenj të X-Cart dhe e rekomandojnë shpejtë për llojin e duhur të biznesit. Ata që kërkojnë një zgjidhje të licencuar do të jenë të kënaqur me disa veçori dhe tema me cilësi të lartë që mund të personalizohen për të krijuar një shesh dyqanesh vërtet unike. Gjëja kryesore për të kujtuar është se versioni i licencuar vjen me disa tela të bashkangjitura. Do t’ju duhet:

 • Serverë për pritje
 • Siguria edhe pse X-Shporta është në përputhje me PCI
 • Një llogari tregtare
 • Së paku një zhvillues i cili mund të trajtojë kërkesat e kodimit.

Nëse tashmë po planifikoni të dizajnoni dyqanin tuaj në këtë mënyrë dhe të mos kërkoni një program të pritur, atëherë X-Cart mund të jetë zgjedhja juaj më e mirë sipas ekspertëve.

Në fakt, vlerësimet e ekspertëve vazhdimisht japin X-Cart me 4 deri në 5 yje. Ankesa më e madhe është nevoja për përvojë në kodim, por për sa kohë që jeni të vetëdijshëm për këtë para kohe, nuk do të ketë asnjë problem.

Më në fund, konsumatorët dhe ekspertët gjithashtu vlerësojnë aftësitë ndërkombëtare të programit. Shtë një nga disa zgjedhje solide në treg që mund të trajtojë transaksione globale dhe t’ju vë para klientëve të mundshëm në të gjithë botën.

 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/xcart-review/
 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2484167,00.asp
 • 23 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në X-Shportë

Ndoshta ankesa më e madhe kundër X-Cart ka të bëjë me lehtësinë e përdorimit. Nëse shkoni me versionin e programit të shkarkueshëm të programit, kini kujdes: do t’ju duhet një sasi e mirë e përvojës PHP për të gjetur rrugën tuaj rreth. Nga ana tjetër, nëse vendosni të shkoni në rrugën e abonimit mujor, do të vini re se disa karakteristika mungojnë. Ndërsa X-Cart faturat në vetvete si një zgjidhje gjithëpërfshirëse, ndjehet sikur ata ende kanë disa punë për të bërë para se të ofrojë të gjitha tiparet që klientët kanë pritur nga një karrocë për blerje.

Konsumatorët përmendën gjithashtu disa probleme me mbështetjen e teknologjisë, megjithëse kjo duket se është e rëndësishme për kursin kur bëhet fjalë për rishikimet e klientëve për çdo shërbim mbështetës. Sidoqoftë, duhet të theksohet se do të duhet të paguani shtesë për mbështetje, dhe mund të jetë e vështirë të kontaktoni dikë 24/7 në rast të një problemi. Lajmi i mirë është që X-Cart duket se ka një bazë besnike të klientëve që vërtet shijojnë programin. Konsumatorët e kënaqur gëzojnë shtrirjen ndërkombëtare të programit dhe faktin që versioni i shkarkueshëm jo vetëm që vjen me tipare të pasura, por gjithashtu lejon shtimin e shumë shtesave.

Ata me aftësi kodimi vlerësojnë gjithashtu aftësitë e softuerit. Kjo lejon që faqja juaj e internetit të jetë edhe e shkallëzueshme dhe plotësisht e personalizueshme. X-Cart gjithashtu mund të integrohet lehtësisht me karrocat e tjera kryesore të blerjeve që do t’ju ndihmojnë të trajtoni median sociale, transportimin dhe përpunimin e pagesave.

Shqyrtime të tjera të konsumatorëve bënë referenca pozitive për:

 • Çmimi. Shumica e përdoruesve gjetën që X-Cart ishte me çmim konkurrues dhe ofroi një nivel të lartë vlerash.
 • Aftësia për të shtuar një numër të pakufizuar të produkteve.
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit.

Duke u thënë kështu, X-Cart është ende relativisht e re, kështu që nuk ka një sasi të madhe reagimesh për t’u tërhequr
nga.

  Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në X-Cart

  Ndoshta ankesa më e madhe kundër X-Cart ka të bëjë me lehtësinë e përdorimit. Nëse shkoni me versionin e programit të shkarkueshëm të programit, kini kujdes: do t’ju duhet një sasi e mirë e përvojës PHP për të gjetur rrugën tuaj rreth. Nga ana tjetër, nëse vendosni të shkoni në rrugën e abonimit mujor, do të vini re se disa karakteristika mungojnë. Ndërsa X-Cart faturat në vetvete si një zgjidhje gjithëpërfshirëse, ndjehet sikur ata ende duhet të bëjnë disa punë para se të ofrojë të gjitha tiparet që klientët kanë pritur nga një karrocë për blerje.

  Konsumatorët përmendën gjithashtu disa probleme me mbështetjen e teknologjisë, megjithëse kjo duket se është e rëndësishme për kursin kur bëhet fjalë për rishikimet e klientëve për çdo shërbim mbështetës. Sidoqoftë, duhet të theksohet se do të duhet të paguani shtesë për mbështetje, dhe mund të jetë e vështirë të kontaktoni dikë 24/7 në rast të ndonjë problemi.

  • http://www.sitejabber.com/reviews/www.x-cart.com
  • http://www.merchantmaverick.com/reviews/xcart-review/

  dizajni & Përshtatje

  Meqenëse softueri ju lejon të personalizoni plotësisht faqen tuaj, ka kuptimin më të madh të përqendroheni në veçoritë e dizajnit të versionit më të ri, të bazuar në re. Këtu, opsionet tuaja janë shumë të kufizuara. Ju ofrohet një zgjedhje prej katër temave falas. Nëse regjistroheni në një nga paketat e nivelit më të lartë, mund të përdorni CSS dhe Java për të rregulluar faqen tuaj. Përndryshe, ju do të duhet të përdorni një temë të paracaktuar dhe të shtoni logon dhe imazhet tuaj nën “tab dhe shiko”. Bërja e këtyre ndryshimeve është e lehtë, por faqja juaj nuk do të ketë një pamje plotësisht të personalizuar.

  Për disa biznese, marrja e temës së paracaktuar do të jetë e mjaftueshme. Sidoqoftë, dizajni nuk i jep hua vetes të gjitha produkteve. Ju nuk dëshironi një sit gjenerik për produkte shumë të specializuar.

  Ndërfaqja e Ndërtuesit të Uebfaqeve

  Ndërsa nuk ka shumë hapësirë ​​për të bërë ndryshime, ndërfaqja e dizajnit është miqësore për përdoruesit duke marrë parasysh kufizimet e saj. Një redaktues i tërheqjes dhe heqjes ju lejon të shtoni shpejt produkte dhe imazhe. Nëse doni të shkoni përtej ndryshimeve të nevojshme, do të duhet të vendosni kod. Kjo do të thotë të përdorni programin e shkarkueshëm ose blerjen e një plani premium.

  Menaxhimi i përmbajtjes dhe navigimi i faqes

  Futja e menusë tuaj dhe shtimi i përmbajtjes është lehtë duke përdorur X-Cart. Sfondi ofron një dizajn të pastër që është i lehtë për t’u lundruar. Ju nuk do të humbni kohë për të kërkuar në skedën e duhur për të bërë ndryshime. Nëse keni shtuar ndonjëherë postime në një blog, do të jeni në gjendje të trajtoni X-Cart pa asnjë problem.

  Temat dhe Modelet

  pa pagesë: Ju keni zgjedhjen tuaj për katër tema falas që mund të personalizohen për të pasqyruar markën tuaj.

  Premium: Zgjidhni një model që është më i përshtatshmi për biznesin tuaj. Modele të ndryshme do të ndihmojnë në nxjerrjen në pah të produkteve të ndryshme. Mimet fillojnë nga rreth 99 dollarë dhe rriten nga atje.

  Integrimi i mediave sociale: Shtesat në dispozicion e bëjnë më të lehtë integrimin e llogarive tuaja të mediave sociale në faqen tuaj të re.

  Shërbimet e Dizajnit të Dizajnit: Ju mund të blini shërbime të dizajnit me porosi përmes X-Cart. Ata do t’ju japin një vlerësim të individualizuar. Ndërsa çmimet do të ndryshojnë, shumica e projekteve me porosi do të fillojnë me 1500 dollarë të paktën. Në varësi të sasisë së punës së përfshirë, ju mund të shpenzoni $ 8,000 – $ 10,000 në një faqe interneti me porosi.

  Features & Tools

  tipar
  Përmbledhje
  Vendosja e dyqaneve në internetMegjithëse versioni në cloud nuk ofron një magjistar të konfigurimit, fillimi fillon vetëm disa minuta. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vizitoni seksionin “setup store” në administratorin tuaj dhe të plotësoni të dhënat e kërkuara
  Gjerësia e bandës dhe ruajtjaKa kufizime të përdorimit, kështu që merreni parasysh kur blini planin tuaj. Shumica e biznesit do të duan të fillojnë me planin Standard, i cili përfshin 3,000 produkte, 20 GB bandwidth dhe 3 GB ruajtje për 59,95 $ në muaj. Kjo duhet të jetë mjaft hapësirë ​​edhe për bizneset e krijuara
  Shtesa shtesë dhe shporta shportashNëse zgjidhni planin bazë të shtrenjtë me qira, do të kufizoheni në rreth gjashtë shtesa. Sidoqoftë, planet e tjera ofrojnë shumë mënyra për të zgjeruar funksionalitetin e faqes suaj të internetit. Disa nga shtesat më të njohura, si Google Analytics, mund të shtohen falas. Shtesa të tjera ndryshojnë shumë kur bëhet fjalë për çmimin
  Menaxhimi i renditKa shumë mjete për menaxhimin e porositjes për t’ju ndihmuar të drejtoni dyqanin tuaj. Ju mund të organizoni urdhra në statusin e pagesave dhe kategoritë e përmbushjes. Ju gjithashtu mund të mbështetni transaksione të shumta në një mënyrë. Seksioni i administratorit madje ju lejon të modifikoni urdhërat për klientët
  Menaxhimit të inventaritFaqja kryesore e administratorit X-Cart tregon në mënyrë të dukshme numrat e produkteve dhe informacionet e tjera të rëndësishme për inventarin, në mënyrë që të mund të monitoroni me lehtësi nivelet dhe të bëni rregullime
  Ndjekja e dërgesaveShijoni mirësjelljen e mjeteve për përcjelljen e dërgesave me USPS. Versioni i shkarkueshëm gjithashtu funksionon me FedEx dhe UPS, kështu që ka të ngjarë të jetë vetëm çështje kohe para se versioni tjetër të shtojë këta partnerë
  Karakteristikat CRMKjo është një fushë tjetër ku X-Cart mund të kërkojë të bëjë përmirësime në të ardhmen e afërt. Nëse e keni të vështirë të komunikoni me klientët dhe adresoni çështjet, mund të merrni parasysh shtimin e një programi elektronik si MailChimp
  Modelet dhe TematPër të provuar atë që X-Cart mund të bëjë, do të dëshironi të azhurnoni planin tuaj për të fituar qasje në CSS dhe Java. Përndryshe, modelet e disponueshme janë më se të pranueshme dhe ofrojnë një themel të fortë për dyqanin tuaj në tregti elektronike
  Tregtim celularTë gjitha modelet e disponueshme janë miqësore me celularin në mënyrë që klientët tuaj të blejnë blerje duke përdorur çdo pajisje
  Web HostingWeb hosting është një pjesë e të gjitha planeve të paketave të bazuara në cloud
  Dyqani i AplikacioneveThjesht vizitoni faqen e internetit X-Cart për të blerë dyqanin e aplikacioneve të tyre për shtesa dhe shtesa
  BloggingPër të shtuar një funksion të Blogging, vizitoni tregun e X-Cart dhe gjeni lokalin më të mirë për punën
  SEO dhe MarketinguMjetet e marketingut përfshijnë: programet e besnikërisë së klientit, kujtesë të braktisur karroca, kuponë dhe vlerësime dhe vlerësime të produkteve
  BuletinetJu mund të përdorni MailChimp për të ndërtuar listat e postave dhe për të dërguar gazeta aq shpesh sa dëshironi
  Karakteristikat e sigurisëX-Cart ofron një nivel sigurie që plotëson standardet e industrisë. Ajo vjen me certifikata SSL, arka të sigurta dhe azhurnime automatike. Mos harroni se do të duhet të blini dhe zbatoni planin tuaj të sigurisë nëse shkoni me versionin e softuerit
  Certifikimi PCIX-Cart është PCI e çertifikuar për të mbrojtur klientët tuaj dhe informacionin e tyre personal
  Krijimi i përmbajtjesShtimi i përmbajtjes në faqen tuaj të internetit është e thjeshtë. Ju lehtë mund të transferoni produkte nga një sit ekzistues dhe të përdorni redaktorin drag and drop
  Certifikatat e dhurataveShesin çertifikata dhuratash dhe ofroni zbritje dhe kuponë speciale me vetëm disa klikime
  Opsionet e pagesaveNuk ka aq mundësi zgjedhjeje sa mund të prisni nga një shportë blerjeje. Sidoqoftë, prisni që së shpejti të shihni më shumë shtesa. Aktualisht, klientët mund të përdorin PayPal, i cili do ta bëjë shportën tuaj të blerjes të arritshme për shumicën e blerësve. Ju gjithashtu mund të shtoni 2Checkout dhe Autorizo.net për të përpunuar pagesa
  Llogaritësit e taksave dhe transportitLlogarit menjëherë taksën dhe transportin në bazë të vendndodhjes
  raportetX-Cart ofron të gjitha mjetet e raportimit që do të prisnit nga një shportë blerjeje. Ju mund të gjurmoni me lehtësi porositë, të shikoni inventarin dhe të jeni të azhurnuar në të gjitha aspektet e biznesit tuaj. Ndoshta më e mira nga të gjitha, informacioni më i rëndësishëm shfaqet në faqen tuaj për qasje të lehtë
  Statistikat e sititMjetet standarde të statistikave të sitit janë mjaft themelore. Nëse doni të punoni në promovimin e faqes tuaj dhe të gjurmoni një gamë të gjerë të të dhënave të faqes, konsideroni të shtoni Google Analytics

  planet & Çmimeve

  Le të fillojmë me opsionet tuaja më të përballueshme. Nëse jeni një hotshot i kodimit, mund ta përdorni edicioni falas i softverit që mund të shkarkohet X-Cart. Kjo do t’ju ofrojë mjetet thelbësore për të filluar dyqanin tuaj. Nëse doni tipare shtesë, botimi i biznesit kushton një tarifë një herë 495 dollarë për një licencë të jetës.

  Vetëm ki kujdes që çmimi përfshin vetëm një vit azhurnime falas. Ju do të duhet të paguani një tarifë abonimi vjetor për ta mbajtur programin aktual.

  Shumica prej jush do të interesohen për paketat e çmimit cloud. Në përgjithësi, çmimet e X-Cart janë në përputhje me konkurrencën. Plani themelor është 19,95 dollarë në muaj. Siç u përmend më parë, plani Standard është më i popullarizuari me 59,95 $ në muaj. Kjo vendos X-Cart në fund të lartë të shportave të blerjeve në dispozicion.

  Planet e ndryshme ofrojnë nivele të ndryshme të të dhënave, ruajtjen dhe mbështetjen e klientit. Sa më shumë të paguani, aq më i mirë duhet të keni ndihmë të besueshme.

  Lajmi i mirë është se X-Cart nuk merr asnjë tarifë të fshehur. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për tarifat e transaksioneve, gjë që ndihmon të justifikoni tarifën më të lartë mujore. Nëse doni të njiheni me veçoritë për veten tuaj, mund të regjistroheni për një Gjykim falas 15-ditor.

  Ndihma për klientët

  Nga pamja e saj, seksioni i mbështetjes së klientit të X-Cart është ende në zhvillim. Kjo nuk do të thotë që nuk ka shumë mënyra për të kontaktuar me ekspertë, përfshirë:

  • telefon
  • Email
  • Biseda live
  • Faqet e mediave sociale

  Fatkeqësisht, jo të gjitha këto burime janë në dispozicion 24/7. Mbështetja teknike është në dispozicion 07: 00-24: 00 GMT + 3. Përndryshe, ju mund të drejtoheni në bazën e njohurive dhe forumet e komunitetit për përgjigje.

  Deri më tani, X-Cart ka marrë reagime pozitive në lidhje me cilësinë e mbështetjes së tyre ndaj klientëve. Përgjigjet zakonisht jepen relativisht shpejt, dhe mund të prisni këshilla të shëndosha. Shpresojmë, ata do të vazhdojnë të zgjerojnë këtë zonë dhe ndërsa karroca e blerjeve vazhdon të evoluojë.

  Lehtësinë e përdorimit

  Shumica e pronarëve të bizneseve blejnë një platformë të shportave të blerjeve, sepse ata shqetësohen me lehtësinë e përdorimit. Ata nuk duan të merren me kodimin e faqeve të personalizuara dhe duhet të shtojnë një grumbull plugins. X-Cart jep një seksion të thjeshtë dhe të thjeshtë për të lundruar në administratën.

  Shtimi i përmbajtjes përfshirë produktet dhe specifikimet është aq i thjeshtë sa të jetë e mundur. Redaktori i drag and drop eleminon nevojën për kodim. Një fillestar mund të gjejë lehtësisht rrugën e tij pa ndihmën e një magjistari të konfigurimit dhe të krijojë një dyqan për disa minuta.

  Përkundër faktit se zgjidhja e cloud X-Cart është ende e re për tregun, ajo ofron një ndërfaqe miqësore për përdoruesit e cila është në të njëjtën kohë me konkurrentët më të sezonit.

  përfundim

  A është X-Shporta zgjedhja e duhur për ju?

  Ndoshta. Nëse dëshironi një mënyrë të thjeshtë për të filluar akoma të jeni në gjendje të trajtoni transaksione ndërkombëtare, atëherë po. X-Shporta është zgjedhja e duhur. Kjo nuk do të thotë që X-Shporta nuk është një opsion i shkëlqyeshëm.

  Problemi është më shumë se ai thjesht ndjehet i papërfunduar. Shumë nga karakteristikat që mund të prisni nga një karrocë e zhvilluar plotësisht janë në dispozicion në programin që shkarkohet. Kjo bën që shumë ekspertë të industrisë të besojnë se është vetëm çështje kohe para se këto karakteristika të transferohen në versionin me bazë cloud.

  Potenciali është gjithçka. Duket se X-Cart është më e përqendruar në ndërtimin dhe promovimin e softuerit të tyre, i cili mund të bëjë që platforma cloud të duket më shumë si një pasqyrë.

  Në një shënim të fundit, softveri X-Cart është zgjidhja e duhur për ju nëse jeni ekspert i programimit dhe dëshironi një kombinim lirie dhe mbështetje kur bëhet fjalë për ndërtimin e dyqanit tuaj.

  Përndryshe, shkoni me një mundësi tjetër dhe mbajeni vëmendjen pasi X-Cart vazhdon të zhvillohet dhe të vijë në vete.

  krahasim

  X-Cart

  88

  Shopify

  96

  BigCommerce

  95

  Volusion

  94

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map