Rishikimi i Webs.com 2016


Webs.com

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

Webs.com

Webs.com (një kompani Vistaprint) është një ndërtues 15-vjeçar në internet që është i popullarizuar me pronarët e bizneseve, jofitimprurësit dhe projektuesit e uebit. Webs është platforma që qëndron pas 55 milion faqeve të internetit. Webs ofron një mundësi falas për jetë ose çmime konkurruese për pronarët e biznesit që kanë nevojë për më shumë karakteristika. Kjo kompani po rritet në popullaritet midis krijuesve të tjerë kryesorë të faqeve të internetit. Lexoni rishikimin tonë të Webs.com më poshtë.

rekuizitë

 • Planet e çmimeve të drejta dhe konkurruese
 • 450 shabllone miqësorë të biznesit
 • Thjeshtë për të shtuar dhe modifikuar komponentë
 • Galeria e fotografive të përfshira
 • Gjykim falas 30-ditor
 • Analizat e të dhënave të përfshira

Cons

 • Kodimi i HTML / CSS është i kufizuar në një kuti kodesh në faqe
 • Ndihma telefonike është e kufizuar, përveç atyre që janë në planin Pro
 • Mund të kërkohen disa hulumtime për të krijuar Blogging
 • Webs-et nuk e krijojnë uebfaqen për ju

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.webs.com
 • Shtabi: Pranvera e Argjendtë, Maryland
 • Viti i themeluar: 2001
 • punonjësit: 50+
 • Sitet e Ndërtuara: 55000000+
 • Categories: Softuer krijues faqesh në internet
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Me mbi 3.3 milion pajtimtarë, 2,200 punonjës dhe mbi 20 lokacione fizike, Web.com është në një klasë të vetën. Web.com ndan një kulturë, vlera dhe punë ekipore të një kompanie mbështetëse dhe shpalos këto informacione në faqen e internetit. Ka avantazhe dhe disavantazhe në një kompani me një gjendje kaq të gjatë dhe të madhe.

Web.com ofron një nga portofolet më të mëdha, më të gjithanshme të produkteve dhe shërbimeve të çdo krijuesi të faqes në internet. Ndërsa templates janë tradicionale, të dizajnuara për funksion, Web.com është më shumë se një dyqan DIY. Web.com gjithashtu ofron një dizajn të internetit me shërbim të plotë. Secila prej këtyre opsioneve mund të prodhojë rezultate të favorshme për individë ose pronarë të afarizmave që duhet të krijojnë dhe mirëmbajnë një faqe në internet. Presin që të paguajnë tarifa pak më të larta për tiparet dhe shërbimet e gjera të Web.com.

Kush është Rekomanduar Web.com?

Ndërtuesi i faqes në internet Web është i rekomanduar për pronarët e biznesit, pronarët e dyqaneve, blogerët dhe të tjerët që kanë nevojë për një sit funksional dhe aktiv. I përshtatet atyre që dëshirojnë të ndërtojnë një sit themelor ose atyre që kanë nevojë për dikë që të krijojnë një sit më kompleks për ta.

Zona e Fokusit / Specialiteteve të Web.com

Web.com është përqendruar në faqet e internetit funksionale, pa frills që plotësojnë nevojat individuale ose të biznesit. Me një grup modelesh të rritur, Web.com ofron mbi 2.500 shabllone që lehtë mund të shkëmbehen pasi të shtohet përmbajtja. Modelet shfaqen pak të datuara, por pronarët mund të marrin një uebfaqe të personalizuar që plotëson nevojat e tyre të veçanta të projektimit. Paketat unix, Linux, dhe Windows janë në dispozicion. Web.com bën një punë të mirë të tregtisë elektronike, me mundësi të shkëlqyeshme shtesë dhe plugin.

Specifikimet / Kufizimet Teknike të Web.com

Web.com ofron veçoritë standarde të krijuesit të faqeve të internetit DIY për një faqe të suksesshme së bashku me mundësinë që dikush të bëjë punën për ju. Shtë një platformë funksionale, e dizajnuar mirë për tregtinë elektronike me zgjidhje të integruara dhe opsione interaktive për pult.

Sa i përket kufizimeve, ndërfaqja e përdoruesit nuk është aq miqësore për përdoruesit e disa konkurrentëve të rinj të Web.com dhe nuk duket se Web.com ofron një provë falas. Opsionet e çmimeve mujore janë pak më të larta për këtë platformë të kalitur, të evoluar shumë.

A ka shkallëzim adekuat / dhomë për tu rritur?

Ndërsa planet e çmimeve nuk përcaktohen qartë në faqen e internetit në Web.com, duket se ekziston një grup i mirë i planeve gjithëpërfshirëse të pagesave mujore për një zgjidhje të plotë të pritjes, dhe marketing i suksesshëm i nevojshëm për të promovuar një biznes. Nuk do të jetë e lirë, por Web.com ofron një marketing të vërtetë që kërkohet për sukses në internet.

Cila është Politika e Garancisë së MoneyBack?

Web.com ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore, por ju nuk do ta gjeni lehtë këtë informacion në faqen e internetit. Përdoruesit ankohen për vështirësinë e anulimit pasi të jeni regjistruar.

Farë është Reputacioni i Web.com?

Pas një historie të gjatë në hapësirën e internetit, duket se Web.com ka zënë një vend të pasmë me klientë të rinj të bërë vetë. Pasi zgjidhjet më të fuqishme dhe të suksesshme në ndërtimin e faqes në internet, duket se Web.com nuk ka arritur të vazhdojë në disa mënyra.

Ndërsa kompania ka një ndjekje të madhe dhe një nga gamat më të gjera të shërbimeve, ajo ka pësuar transformime të shumta dhe duhet të grumbullohet kundër outperformers të reja për ndërtimin e internetit të efektshëm. Për ata që preferojnë të kenë një projektues të internetit për të bërë punën për ta, Web.com panairin mirë në industri. Shqyrtimet e fundit tregojnë Web.com me një reputacion të mirë në mesin e stilistëve me shërbim të plotë dhe vetëm reputacion të drejtë midis pronarëve të faqeve.

Pse të zgjidhni Web.com?

Ndërtuesi i faqes në Web.com ka një vijim, një grup të madh karakteristikash, mundësi të shumta për hartimin dhe zhvillimin e faqes në internet, dhe është i denjë për të mbështetur ndërmarrjet e mëdha dhe tregtinë e përparuar. Kjo kompani bën gjithçka.

Pyetja është, a e bëjnë mirë? Nëse dëshironi një kompani të pasur, të pasur me histori dhe aftësi për të ofruar shërbime të gjera për krijimin e faqeve në internet, shpenzoni para dhe investoni me Web.com. Nëse jeni një biznes i vogël që ka nevojë për një uebfaqe themelore për ta bërë atë, ekzistojnë dhjetëra alternativa me kosto efektive për krijimin e faqeve të internetit, të tilla si Squarespace dhe Weebly për t’ju përshtatur nevojave tuaja.

Karakteristikat kryesore

 • Modelet e personalizueshme
 • Përforcues SEO
 • Ndërtuesi i faqes mobile
 • Integrimi i mediave sociale
 • Mbështetje për Listat Lokale
 • Galeritë e Fotove dhe Videove
 • Analizë e përparuar e uebit
 • Emrat e Domainave të Rregulluar
 • Integrimi i E-commerce
 • Adresa E-mail me porosi
 • Rezervimi në re
 • Mbrojtja e fjalëkalimit

Vendimi i ekspertëve të industrisë në Webs.com

Ekspertët kanë disa fjalë të mira për Webs.com, por ato janë gjithashtu të shpejtë për të rekomanduar alternativa më të mira. Kur bëhet fjalë për versionin falas, është e vështirë të ofroni shumë kritika. Duke marrë parasysh çmimin, Webs.com është një program relativisht i lehtë për t’u përdorur i cili do t’i lejojë secilit të ndërtojë dhe publikojë një faqe në internet. Redaktori drag and drop eleminon nevojën për çdo përvojë të kodimit dhe është shumë miqësor për fillestarët.

Problemi kryesor, si me paketat falas, ashtu edhe me ato të paguara, është se ndërfaqja thjesht është e vjetëruar dhe përmban shumë gabime. Në fakt, Webs.com nuk ka pësuar një azhurnim të madh që nga viti 2012. Me ritmin me të cilin përparon teknologjia, kjo mund të përfundojë duke u ndier më shumë si dekada sesa vite.

Në fund të fundit, nëse jeni duke kërkuar për një ndërtues të përballueshëm, të besueshëm, të personalizueshëm dhe të lehtë për t’u përdorur në internet, ka mundësi më të mira. Webs.com thjesht nuk ka arritur të qëndrojë konkurrues.

 • www.websitetooltester.com/en/reviews/webs-com-review/

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Webs.com

Megjithë një përmbytje të reagimeve negative të konsumatorit në lidhje me Webs.com, unë arrita të gjej disa komente pozitive. Fatkeqësisht, shumica e tyre tingëllojnë si spam. Autorët nuk japin shumë detaje dhe janë të shpejtë për të përfshirë një lidhje në faqen e tyre të internetit. Nëse ndonjë gjë, përdoruesit janë të lumtur që mund të ndërtojnë një faqe në internet falas.

Një problem tjetër që vë në pikëpyetje saktësinë e rishikimeve të konsumatorëve është ekzistenca e një “Web.com” shumë të ngjashme. Ndërsa bëra kërkimet e mia, rezultatet u ndanë në mënyrë të barabartë midis shfaqjes së informacionit për Web.com dhe Webs.com. Mund të jetë që Webs.com është marrësi fatkeq i kritikës që duhet të synohet në Web.com. Duke pasur parasysh ndryshimin e vogël në emrat e domain dhe rezultatet e kërkimit, është e vështirë të vlerësosh me të vërtetë se si ndjehen përdoruesit.

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në Webs.com

Leximi i vlerësimeve të përdoruesve për Webs.com është pothuajse i dhimbshëm. Ndërsa praktikisht çdo ndërtues i faqes në internet ka marrë disa kritika, zakonisht merr një formë më efektive. Sidoqoftë, ankesat nga përdoruesit e Webs.com janë tërbuar plotësisht. Njerëzit nuk po shkruajnë për të bërë sugjerime të dobishme për mënyrën e përmirësimit të shërbimit; ata janë jashtë për gjak.

Duket se shumica e problemeve ndodhin me versionin falas të programit. Ka shumë raporte për njerëzit që humbasin qasjen në faqen e tyre edhe pasi të bëjnë vite pune në krijimin dhe botimin e përmbajtjes. Fakti që përfaqësuesit e shërbimit të klientit duket se janë të pakapshme sigurisht nuk ndihmon për të lagur temperaturat. Në përgjithësi, Webs.com mori një vlerësim me një yll. Bazuar në vlerësimet e përdoruesve, tingëllon sikur të duhet të drejtoni në mënyrë tjetër.

 • www.sitejabber.com/reviews/www.webs.com?rating=5

dizajni & Përshtatje

Dizenjimi dhe opsionet e personalizimit në Webs.com janë më se të përshtatshme, nga shabllonet deri te shfrytëzueshmëria. Më poshtë janë disa nga pikat kryesore të projektimit dhe personalizimit të Webs.

tiparPërmbledhje
Modelet e UebfaqeveRrjetet shkuan nga 40 deri në 450 modele të përshtatshme për lëvizje dhe moderne për faqet e biznesit. Përdoruesit zgjedhin nga këto shabllone për shërbimin falas, ose për një çmim minimal që përfshin disa veçori të shtuara. Nëse keni nevojë për zgjidhje eCommerce për biznesin tuaj, Webs ofron disa modele të avancuara gjithashtu.
 • Shumëllojshmëria dhe cilësia e modeleve dhe paleta e ngjyrave.Modelet janë bërë për kompani në një larmi paletash dhe stilesh ngjyrash. Ju zgjidhni midis gjashtë skedarëve që funksionojnë mirë për të treguar produktet dhe shërbimet tuaja. Nëse ndryshoni mendimin tuaj, një model i ndryshëm mund të zbatohet lehtësisht.
 • Modelet e paracaktuar kundër Ndërtimit të Uebsajtit tuaj Nga Gërvishtja. Webs është një krijues i faqes në internet që mbështetet në shabllonet. Nëse dëshironi të ndërtoni sitin tuaj nga e para, mund të ketë ndërtues të tjerë të faqeve të internetit që t’ju përshtaten nevojave tuaja
Ndërfaqja e Ndërtuesit të UebfaqeveWebs është më e mira në ofrimin e klientëve një ndërfaqe ndërtuese intuitiv të faqes në internet. Puna me ngjyra, përmbajtje dhe imazhe është e thjeshtë për përdoruesit e kompjuterave fillestarë ose mesatarë. Në një hyrje të sigurt të llogarisë nga faqja e internetit Webs, ju qaseni në faqet tuaja, bëni ndryshime dhe shihni përditësime të menjëhershme në faqen tuaj.>
Përshtatja e stilit të faqes`Përshtatja e stilit të faqes i referohet aftësisë tuaj për të personalizuar faqen tuaj të internetit, modifikimin e përmbajtjes dhe komponentëve dhe ndryshimin e kodit HTML / CSS nëse dëshironi. Rrjetet janë të shkëlqyera në personalizimin e stilit të faqeve, përveç kodit tweaking.
 • Zgjedhjet e projektimit për personalizim.Uebfaqet e ueb-ve mund të personalizohen në lidhje me imazhet, përmbajtjen, mediat sociale, aplikacionet dhe disa mjete të marketingut.
 • Liria e lëvizjes, ndryshimit të madhësisë dhe redaktimit të përmbajtjesElementet e redaktimit janë të thjeshta. Ju mund ta ndryshoni me shpejtësi madhësinë dhe ndryshimin e përmbajtjes. Ekziston një farë shkalle e rregullimit të ngjyrave të sfondit të shabllonit, ose mund të zgjidhni një model të ndryshëm dhe temë ngjyrash.
 • A ka qasje në kodin HTML / CSS? Redaktimi i kodit HTML / CSS nuk tregohet si një veçori, por duket se ka metoda për të shtuar etiketat HTML. Mund të futni një kuti kodesh në një faqe.
 • Ndërfaqja e përdoruesit për redaktimin vizual.Webs e bën të lehtë redaktimin vizual në një platformë interaktive. Ju mund të shtoni harta, video, foto, veçori të tregtisë elektronike dhe elementë të tjerë për të tërhequr vizitorë dhe për të shitur produkte.

Sapo të vendosni të provoni Webs.com, ju zgjidhni një model të projektimit dhe më pas vazhdoni të përshtatni faqet tuaja për t’u përshtatur me nevojat e biznesit tuaj. Ju mund ta vendosni faqen tuaj falas dhe të shijoni më shumë karakteristika në një nga modelet me çmim të ulët.

Lundrimi në sitLundrimi i faqes është futur në shabllone dhe mund të personalizohet që të përputhet me produktet dhe shërbimet e kompanisë suaj. Webs ofron faqe të pakufizuara për secilin nga tre planet e çmimeve. Klientët tuaj celular do të jenë në gjendje të lundrojnë në faqet tuaja për sa kohë që ju zgjidhni modelin e duhur.
Menaxhimi i përmbajtjesPërmbajtja në ndërtuesin e faqes Webs është e lehtë për tu ndryshuar, stil dhe lëvizur. Për sa kohë që keni një lidhje interneti, mund të futeni në llogarinë tuaj dhe të hyrni në përmbajtjen tuaj në çdo kohë. Ndryshimet janë të qetë, dhe ngarkimi në faqen tuaj të internetit është i menjëhershëm.
Fotografitë dhe GaleritëPavarësisht nëse keni fotot e produktit tuaj, ose keni nevojë për imazhe nga galeria e fotografive të Webs, ju keni mundësi. Krahas pamjeve tuaja, mund të futni përshkrimet e produkteve, çmimet, taksat dhe transportin, një status produkti dhe më shumë.
Ndërtimi i sitit celularWebs-et tani ofrojnë qindra shabllone miqësorë për celularë, në mënyrë që klientët tuaj të lundrojnë në faqen tuaj te internetit në pajisjet e tyre mobile. Nëse jeni në një gjyq falas 30 dahy ose një nga tre planet e Webs ‘me çmime të arsyeshme, ndërtimi i faqes së lëvizshme është përfshirë.
Integrimi i Ndarjes SocialeRrjetet janë plotësisht të ngarkuara me mundësi të integrimit në media sociale. Ju mund të përfshini disa ose të gjitha platformat kryesore të rrjeteve sociale në faqen tuaj të internetit për përfitimin e klientëve tuaj. Google+, Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn, Tumblr, Vimeo, dhe më shumë.
Shërbimet e DizajnitWebs nuk ofron për të hartuar një faqe në internet për ju. Kjo platformë e bërë vetë, është thjesht e lehtë sa të mos kesh nevojë për një projektues dhe zhvillues të faqes në internet. Nëse jeni një biznes i madh me nevoja unike për zhvillim, kompani të tjera e bëjnë këtë mirë.

Features & Tools

Rrjetet janë plot me karakteristika të klientëve, dhe mijëra biznese të vogla po shesin produktet dhe shërbimet e tyre përmes një uebfaqeje Webs. Ju nuk do të zhgënjeheni në listën e tipareve në Webs.com.

tiparPërmbledhje
Konfigurimi i faqes në internetWebs ofron katër hapa të thjeshtë për të marrë një faqe interneti të shkëlqyeshme. Procesi është aq i thjeshtë sa konfigurimi, shtoni përmbajtje, publikoni dhe optimizoni vizitorët. Rrjetet ju ecin përmes procesit në internet për faqet tuaja në internet dhe navigimin, aplikacionet, markën, botimin dhe ndarjen. Përdoruesit raportojnë një përvojë pozitive dhe intuitive.
Dizajnimi i UebitHapi i parë në procesin e hartimit të faqes në internet është të lëvizni nëpër mijëra shabllone biznesi. Ju zgjidhni stilin, skemën e ngjyrave dhe paraqitjen e faqeve që plotëson kulturën dhe nevojat e biznesit tuaj. Webs ka 450 shabllone për të zgjedhur, duke përfshirë opsionet e lëvizshme. Pastaj llogarisni në një “shirit ndërtues” në secilën faqe për t’ju ndihmuar të tërhiqni dhe lëshoni elementët, të futni komponentë dhe të bëni redaktime.
Emri i Domainit me porosi
Thellësia e lundrimit:Klientët tuaj lundrojnë në faqe të pakufizuara në të gjitha planet e Webs ‘. Cilado qoftë madhësia e biznesit tuaj të vogël, ju merrni faqet që ju nevojiten për të ndarë produktet tuaja. Ka qindra dizajne modelesh për të zgjedhur për strukturën tuaj.
Vegla dhe AplikacionePër dallim nga disa ndërtues të faqeve të internetit, Webs ofrojnë të dyja pajisjet e ekranit në shtëpi për ndërveprimin e klientit dhe aplikacionet për angazhimin dhe besnikërinë e klientit. Webs gjithashtu partnerë me Pagemodo për marketing social dhe ContactMe për menaxhimin e kontakteve.
monetizationWebs ofron zgjidhje mjaft të forta të tregtisë elektronike që kanë punuar për mijëra kompani të bazuara në shitje në internet. Ju merrni opsione standarde të pagesës dhe faturimit të integrimit në PayPal, Etsy dhe Stripe.
Statistikat e vizitorëveWebs ofron analiza të përparuara në internet përmes Statistikave. Ju mësoni më shumë rreth trafikut të faqes tuaj të internetit dhe ndërmarrni veprime bazuar në statistikat që gjeneroni.
Foto, Video dhe AudioMe një konkurrencë masive në internet, audio, foto dhe video, janë thelbësore për suksesin e bizneseve të vogla. Ndërfaqja e Webs për futjen e këtyre përbërësve është e drejtpërdrejtë dhe e menaxhueshme përmes shiritit ndërtues. Zgjidhni Imazhin, Galerinë e Fotove, Video, Button dhe më shumë.
BloggingNjë faqe në blog mund të shtohet duke përdorur një aplikacion në blog. Mund të përfshini postime automatike. Blogimet në internet nuk janë aq të lehta dhe të forta sa disa krijues të tjerë të faqeve të internetit. Ju mund të duhet të mbështeteni në faqen e ndihmës të Webs për ta vendosur atë. Disa ndërtues të tjerë të faqeve të internetit ofrojnë më shumë fleksibilitet në vlerën e Blogging.
hartat e GoogleWebs ju lejon të futni shpejt dhe lehtë harta Google.
Redaktori HTMLNjë redaktues HTML nuk mbështetet në Webs; megjithatë një kuti kodesh mund të përfshihet në një faqe.
Integrimi i mediave sociale
Format dhe anketatShtë e mundur të vendosni forma dhe anketime duke përdorur kutinë e kodit HTML në një faqe. Kjo karakteristikë mund të kërkojë disa hulumtime në faqen e ndihmës së uebsit, nëse nuk jeni të informuar në kompjuter.
Hapsirë ruajtjejePërdoruesit marrin 500MB për shërbimin falas, 1 GB për planin Starter, 5 GB për Planin e Zgjeruar dhe ruajtje të pakufizuar për planin Pro.
Vegla e BuletinitWebs partnerët me ContactMe për të bërë kapjen e postës elektronike për gazetat dhe postarët. Presin një tarifë të shtuar prej 5 $ / muaj. Një tjetër mundësi është që të futni një kapje HTML në një kuti kodesh në faqe.
Mbështetja e ForumitWebs ofron një mbështetje të forumit për pajtimtarët falas ndërsa paguajnë pajtimtarët për të marrë një mbështetje të forumit dhe mbështetje të bisedës live. Për ndihmë telefonike, pajtimtarët duhet të regjistrohen në planin Pro.
E-Tregti / Dyqan OnlineJu do të keni nevojë për Webs Enhanced ose Pro plan për një dyqan me 20 artikuj ose më shumë. Kostoja është e arsyeshme, dhe plani Pro përfshin dorëzimin dhe optimizimin e motorit të kërkimit, reklamimin në Google, postën elektronike, bisedën live dhe mbështetjen e telefonit. Zgjidhjet e e-commerce në internet janë të përshtatshme për bizneset e vogla dhe të mesme.
Integrimi i PortësPër dallim nga disa ndërtues të uebfaqeve në klasën e saj, Webs ofron shërbime të portës së anëtarësimit që mund të shtrihen për klientët tuaj. Kjo ju ndihmon të tregtoni drejtpërdrejt dhe të mbyllni shikimin e faqeve nga anëtari.
SEO FriendlyWebs ofron mjete SEO përmes një dyqani aplikacioni. Plani Pro ofron disa mjete marketingu përfshirë SEO Booster për t’ju ndihmuar të gjeni klientë në internet. Po ashtu, Webs dërgon listat në drejtoritë lokale lokale, përfshirë Google, YP.com dhe Yahoo.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Përdoruesit e faqeve të internetit krijojnë një llogari të mbrojtur me fjalëkalim për hyrjen dhe redaktimin e faqes së tyre në çdo kohë.
Google® AnalyticsWebs integron me Google App Suite (kjo mund të marrë pak më shumë kuptim dhe disa skedarë ndihmës për të filluar). Webs përdor statistikat si parazgjedhje për analitikë.
Siguria e Ndërtuesit të UebfaqeveWebs, si të gjithë ndërtuesit e faqeve, e konsiderojnë seriozisht sigurinë dhe përdorin opsionet kryesore për mbrojtjen e fjalëkalimit të klientit. Me historinë dhe madhësinë e kësaj kompanie, siguria merr përparësi.
Gjuhë të shumëfishtaUebfaqja e Webs mbështet 13 gjuhë. Duket se Webs po ofron ndërtimin e faqeve në internet për këto gjuhë dhe do të rritet për të përfshirë më shumë.
Optimizimi i celularitRrjetet 450 shabllone të reja përfshijnë optimizimin e celularit, në mënyrë që klientët tuaj të lexojnë dhe të blejnë produktet dhe shërbimet tuaja në një pajisje mobile. Modelet e celularit janë përfshirë në shërbimin falas dhe Websit tre plane çmimesh gjithashtu.
Teknologjia CDNWebs ka një platformë të ngjashme të quajtur Rrjete Zgjidhje për shërbime të zgjeruara DNS, disponueshmëri të lartë dhe performancë të lartë.

planet & Çmimeve

Webs u ofron klientëve një uebfaqe dhe pritje falas në vazhdim! Për faqet e internetit që kërkojnë veçori të tregtisë elektronike, një planet pa pagesë dhe tre çmime janë më shumë se bujare. Kompania tregon planet dhe opsionet e tyre të çmimeve në sit. Ju mund të themeloheni falas ose të zgjidhni nga tre plane konkurruese të çmimeve mujore bazuar në nevojat e biznesit tuaj. Të tre planet e paguara ofrojnë:

 • Hosting falas
 • Faqet e pakufizuara
 • Rrjetet e markave të hequra
 • Mbrojtja e fjalëkalimit për faqet
 • Optimizimi i celularit
 • të dhëna statistikore

Planet e mimeve të ofruara

 • falas. Për kompanitë me vetëm pesë produkte dhe një imazh, ju mund të shesni falas.
 • motorino. Për bizneset e vogla në tregtinë elektronike, plani 5.99 $ në muaj Fillestari ofron listën e përmendur më lart, dhjetë produkte dhe dy imazhe, disa reklama, mbështetje me postë elektronike dhe 1 GB ruajtje.
 • Enhanced. Për bizneset e vogla ose të mesme që kërkojnë karakteristika më të gjera të tregtisë elektronike, plani i zgjeruar prej 12,99 $ në muaj ofron listën më lart, 20 produkte dyqanesh, më shumë tema, tre adresa emaili, email dhe mbështetje live chat dhe 5 GB ruajtje.
 • pro. Për shumicën e pronarëve të bizneseve me madhësi të mesme, plani 22,99 $ në muaj Pro ofron listën e mësipërme, produkte të pakufizuar të dyqaneve, më shumë tema, 25 adresa emaili, dorëzim dhe përforcues të motorit të kërkimit, 100 dollarë në reklama në Google, email, bisedë live dhe mbështetje telefonike , dhe 5 GB ruajtje.

Webs ofron plane mjaft konkurruese për të akomoduar çdo pronar biznesi të vogël ose jofitimprurës. Opsionet gjithëpërfshirëse janë më bujare se shumë krijues të uebit në klasën e tyre.

Konsideroni faktorët e mëposhtëm në lidhje me çmimet:

 • A ofron një plan falas? Po, pronarët e bizneseve mund të gëzojnë një faqe interneti falas për afate të gjata ose një provë 30-ditore në njërën nga tre planet e bsmimeve të Webs-it.
 • A ka periudha prove apo kërkojnë që kartat e kreditit të bashkohen? Ju mund të bashkoheni falas, të përfshiheni në një provë 30-ditore falas, ose të regjistroheni në një nga tre planet, në këtë rast një numër i kartës së kreditit ose llogari PayPal do të nevojitet për pagesa.
 • Sa të përballueshme janë paketat premium në krahasim me konkurrencën? Webs është një opsion shumë i përballueshëm për shumicën e pronarëve të bizneseve, me shumë freebies për nevoja themelore.
 • Mund të krijoni faqe në internet profesional duke përdorur vetëm versionin falas? Po, ju mund të hartoni faqen tuaj falas dhe të qëndroni në planin e lirë për sa kohë që ju pëlqen.
 • A kryhet pagesa në baza mujore / vjetore? Mimet mujore bazohen në planet dy vjeçare.

Ndihma për klientët

Me mbi 15 vjet në biznesin e ndërtimit të faqes në internet, Webs ka krijuar mundësi të mira për mbështetjen e klientëve dhe klientët duket se janë mjaft të kënaqur. Meqenëse vendosja e Webs është mjaft e thjeshtë, kjo platformë do-it-veten është krijuar për mbështetje minimale. Nga faqja në internet Ndihmë dhe Kontakti, Webs përdor Zendesk për të mbështetur klientët.

 • FAQ. Kërkoni informacione në një FAQ.
 • Biseda live. Bëni një pyetje në Chat Live.
 • Mbështetni Forumin e Komunitetit. Kërkoni për përgjigje në një forum të Komunitetit Mbështetës.
 • Qendra e Mbështetjes Kërkoni përgjigje për pyetjet në Qendrën e Mbështetjes bazuar në një temë.
 • Zgjidhni një temë. Zgjidhni një lëndë të veçantë për të marrë përgjigje.
 • Qendra e Burimeve. Vizitoni Qendrën e Burimeve për të filluar me një uebfaqe të re.
 • Identifikimi i llogarisë. Konsumatorët regjistrohen drejtpërdrejt nga faqja e internetit e Webs.

Në përgjithësi, Webs ofron disa mundësi për mbështetjen e klientit. Një telefonatë mund të dekurajohet nëse nuk pajtoheni në planin Pro, pasi asnjë numër nuk shfaqet në faqet Webs. Në njëfarë niveli ndihme, ofrohet një numër telefoni.

Lehtësinë e përdorimit

Përdoruesit e shohin Rrjeta të thjeshtë për tu filluar, shpejtë për tu ngritur dhe të thjeshtë për tu mirëmbajtur. Ju ndërtuar faqen tuaj si ju shkoni, duke përdorur një template të projektimit dhe gjashtë opsione layout. Webs ofron një përvojë të shkëlqyer DIY për përdoruesit e rinj dhe të avancuar.

Ndërsa nivelet e aftësive ndryshojnë nga ata që kanë nevojë për një faqe të re dhe dëshirojnë të krijojnë vetë, lehtësia ose vështirësia ndryshon gjithashtu për secilin person. Për shkak se Webs ofron një uebfaqe falas, nuk ka asgjë për të humbur në marrjen e kohës për të punuar përmes procesit dhe të zbuloni nëse doni të vini një pajtimtar. Përdoruesit gjejnë Webs intuitiv, miqësor dhe të lehtë për t’u vendosur dhe menaxhuar.

Thjeshtësia e ndërfaqes. Ndërfaqja është vizuale dhe interaktive, e përshtatshme për shumicën e çdo përdoruesit, për çdo lloj uebsajti.

I përshtatshëm për fillestarët / përdoruesit e përparuar. Ndërtuesi i faqes në internet Webs është i përsosur për fillestarët dhe përdoruesit e përparuar njësoj. Ndërsa ka ndërtues më të avancuar të faqeve dhe dizajnues të uebit në treg, Webs ofron pothuajse gjithçka që i duhet një pronari të biznesit të vogël, me një kosto të përballueshme.

Mbani kontrollin mbi faqen në internet çdo herë. Kohëzgjatja e faqeve të internetit është e shkëlqyeshme siç janë shumica e ndërtuesve të faqeve në tregun e sotëm, dhe ju keni kontroll të plotë të faqes suaj.

Ndihma e dhënë për redaktorin e ofruar. Webs ofron disa opsione të ndihmës në internet, duke përfshirë ndihmën për redaktues, bisedën live, mbështetjen telefonike dhe një blog të rregullt.

Webs ofron një zgjidhje të shkallëzueshme që përshtatet mirë me biznesin tuaj në ndryshim. Ndërsa vendosni për një model dhe planin e çmimeve, ju ndihmon të merrni në konsideratë gjendjen e biznesit tuaj dhe të ardhmen e mundshme të opsioneve të faqes suaj të internetit.

përfundim

Ndërtuesi i faqes në internet Webs ka një vijim të fortë. Webs ofron një plan falas ose tre plane çmimesh të arsyeshme për individë, pronarë të bizneseve të vogla dhe jofitimprurëse. Planet janë më shumë se bujare dhe përfshijnë disa karakteristika që shumë ndërtues të tjerë të siteve presin që ju të paguani.

Ndërfaqja është e lehtë për tu punuar me të, dhe ka vetëm disa kufizime në lidhje me kodimin dhe mbështetjen e drejtpërdrejtë të telefonit. Të mirat e përgjithshme janë të gjëra, dhe të këqijat janë të pakta në zgjedhjen e Rrjeteve për të ndërtuar faqen e internetit të biznesit tuaj.

Webs është një ndërtues relativisht i fuqishëm i faqeve të internetit për shumë biznese të vogla dhe të mesme në eCommerce ose biznese jo e-Tregtie. Karakteristikat janë të gjera, me vetëm disa shqetësime. Webs ofron çmime falas ose konkurruese. Për zgjerimin e kompanive që kërkojnë modele moderne modelesh, opsione lëvizshmërie dhe shkallëzueshmërie, ndërtuesi i faqes në internet Webs ka atë që ju nevojitet. Zgjedhja më e mirë është ta provoni falas dhe ta zbuloni vetë.

krahasim

Webs.com

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map