Rishikimi i Web.com 2016


Web.com

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

Web.com

Një nga kompanitë më të hershme për krijimin e faqeve të internetit për t’u bashkuar me këtë fushë, Web.com filloi si uebsajti Pro në 1999. Me seli në Florida, Web.com ka një infrastrukturë të larmishme, duke fituar disa kompani të lidhura me internetin duke përfshirë Web.com në 2007. Që atëherë. , kompania është rritur për t’u bërë një nga ofruesit më të mëdhenj të të dy shërbimeve gjithëpërfshirëse të projektimit të faqes në internet dhe krijuesve të faqeve të internetit DIY, hosting, marketing në internet dhe tregti elektronike. Lexoni rishikimin tonë në Web.com më poshtë.

rekuizitë

 • Një nga kompanitë më të mëdha dhe më të krijuara
 • Zgjidhje origjinale eCommerce
 • Mijëra shabllone
 • Integrohet me Google Analytics
 • Mbështetje e drejtpërdrejtë përmes një numri 800-të
 • Siguria premium

Cons

 • Modelet tradicionale, të dizajnuara për funksionin kundër estetikës
 • Tabela e çmimeve dhe karakteristikave që nuk janë shënuar direkt
 • Lista e gjerë e furnizimeve, por jo për bizneset me buxhet
 • Ndërfaqe e komplikuar për përdoruesit e rinj

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.web.com
 • Shtabi: Jacksonville, FL
 • Viti i themeluar: 1997
 • punonjësit: 2,200+
 • Sitet e Ndërtuara: 55000000+
 • Categories: Softuer krijues i faqes në internet
 • shërbimet: Pritja e faqeve në internet, Dizajni i faqeve në internet, Marketingu në Internet, tregtia elektronike
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Me mbi 3.3 milion pajtimtarë, 2,200 punonjës dhe mbi 20 lokacione fizike, Web.com është në një klasë të vetën. Web.com ndan një kulturë, vlera dhe punë ekipore të një kompanie mbështetëse dhe shpalos këto informacione në faqen e internetit. Ka avantazhe dhe disavantazhe në një kompani me një gjendje kaq të gjatë dhe të madhe.

Web.com ofron një nga portofolet më të mëdha, më të gjithanshme të produkteve dhe shërbimeve të çdo krijuesi të faqes në internet. Ndërsa templates janë tradicionale, të dizajnuara për funksion, Web.com është më shumë se një dyqan DIY. Web.com gjithashtu ofron një dizajn të internetit me shërbim të plotë. Secila prej këtyre opsioneve mund të prodhojë rezultate të favorshme për individë ose pronarë të afarizmave që duhet të krijojnë dhe mirëmbajnë një faqe në internet. Presin që të paguajnë tarifa pak më të larta për tiparet dhe shërbimet e gjera të Web.com.

Kush është Rekomanduar Web.com?

Ndërtuesi i faqes në internet Web është i rekomanduar për pronarët e biznesit, pronarët e dyqaneve, blogerët dhe të tjerët që kanë nevojë për një sit funksional dhe aktiv. I përshtatet atyre që dëshirojnë të ndërtojnë një sit themelor ose atyre që kanë nevojë për dikë që të krijojnë një sit më kompleks për ta.

Zona e Fokusit / Specialiteteve të Web.com

Web.com është përqendruar në faqet e internetit funksionale, pa frills që plotësojnë nevojat individuale ose të biznesit. Me një grup modelesh të rritur, Web.com ofron mbi 2.500 shabllone që lehtë mund të shkëmbehen pasi të shtohet përmbajtja. Modelet shfaqen pak të datuara, por pronarët mund të marrin një uebfaqe të personalizuar që plotëson nevojat e tyre të veçanta të projektimit. Paketat unix, Linux, dhe Windows janë në dispozicion. Web.com bën një punë të mirë të tregtisë elektronike, me mundësi të shkëlqyeshme shtesë dhe plugin.

Specifikimet / Kufizimet Teknike të Web.com

Web.com ofron veçoritë standarde të krijuesit të faqeve të internetit DIY për një faqe të suksesshme së bashku me mundësinë që dikush të bëjë punën për ju. Shtë një platformë funksionale, e dizajnuar mirë për tregtinë elektronike me zgjidhje të integruara dhe opsione interaktive për pult.

Sa i përket kufizimeve, ndërfaqja e përdoruesit nuk është aq miqësore për përdoruesit e disa konkurrentëve të rinj të Web.com dhe nuk duket se Web.com ofron një provë falas. Opsionet e çmimeve mujore janë pak më të larta për këtë platformë të kalitur, të evoluar shumë.

A ka shkallëzim adekuat / dhomë për tu rritur?

Ndërsa planet e çmimeve nuk përcaktohen qartë në faqen e internetit në Web.com, duket se ekziston një grup i mirë i planeve gjithëpërfshirëse të pagesave mujore për një zgjidhje të plotë të pritjes, dhe marketing i suksesshëm i nevojshëm për të promovuar një biznes. Nuk do të jetë e lirë, por Web.com ofron një marketing të vërtetë që kërkohet për sukses në internet.

Cila është Politika e Garancisë së MoneyBack?

Web.com ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore, por ju nuk do ta gjeni lehtë këtë informacion në faqen e internetit. Përdoruesit ankohen për vështirësinë e anulimit pasi të jeni regjistruar.

Farë është Reputacioni i Web.com?

Pas një historie të gjatë në hapësirën e internetit, duket se Web.com ka zënë një vend të pasmë me klientë të rinj të bërë vetë. Pasi zgjidhjet më të fuqishme dhe të suksesshme në ndërtimin e faqes në internet, duket se Web.com nuk ka arritur të vazhdojë në disa mënyra.

Ndërsa kompania ka një ndjekje të madhe dhe një nga gamat më të gjera të shërbimeve, ajo ka pësuar transformime të shumta dhe duhet të grumbullohet kundër outperformers të reja për ndërtimin e internetit të efektshëm. Për ata që preferojnë të kenë një projektues të internetit për të bërë punën për ta, Web.com panairin mirë në industri. Shqyrtimet e fundit tregojnë Web.com me një reputacion të mirë në mesin e stilistëve me shërbim të plotë dhe vetëm reputacion të drejtë midis pronarëve të faqeve. `

Pse të zgjidhni Web.com?

Ndërtuesi i faqes në Web.com ka një vijim, një grup të madh karakteristikash, mundësi të shumta për hartimin dhe zhvillimin e faqes në internet, dhe është i denjë për të mbështetur ndërmarrjet e mëdha dhe tregtinë e përparuar. Kjo kompani bën gjithçka.

Pyetja është, a e bëjnë mirë? Nëse dëshironi një kompani të pasur, të pasur me histori dhe aftësi për të ofruar shërbime të gjera për krijimin e faqeve në internet, shpenzoni para dhe investoni me Web.com. Nëse jeni një biznes i vogël që ka nevojë për një uebfaqe themelore për ta bërë atë, ekzistojnë dhjetëra alternativa me kosto efektive për krijimin e faqeve të internetit, të tilla si Squarespace dhe Weebly për t’ju përshtatur nevojave tuaja.

Karakteristikat kryesore

 • Emër i Lirë Domain
 • Ruajtje e pakufizuar në internet
 • Mbi 2500 modele në 30 kategori
 • Redaktori i stilit të pultit
 • Përshtatja e stilit të faqes
 • Integrimi i Google Analytics
 • Ndërtimi i sitit celular
 • Shërbimi i Dizajnit me porosi
 • Integrimi i mediave sociale
 • Integrimi i WordPress
 • Redaktori HTML
 • Integrimi i Portës së Pagesave

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në Web.com

Në fund të fundit, ekspertët kanë ndjenja të ngjashme për Web.com, por ata janë pak më diplomatikë në formulimet e tyre dhe të gatshëm t’i japin krijuesit të faqes së internetit të paktën 2 deri në 2.5 yje nga pesë. Kritikët ishin të kënaqur me shërbimin ndaj klientit dhe nuk dukeshin të shqetësuar nga praktikat e çmimeve më pak se transparente.

Këtu janë disa ekspertë të tjerë kritikë më të thelluar që duhej të ofronin:

 • Ndërfaqja konfuze. Shtë e vështirë për të lundruar dhe mjetet e futjes së tekstit thjesht duken të çaktivizuara.
 • Ndërtuesi nuk vjen me një blog dhe është e vështirë të importosh një blog të WordPress.
 • Ndërsa Web.com ofron mbështetje të besueshme të klientit, asaj i mungon një veçori live chat. Konsumatorët do të duhet të telefonojnë për të marrë ndihmë të shpejtë.
 • Versioni DIY vjen me kufizime dhe tela të bashkangjitur.

Me kaq shumë ndërtues të shkëlqyeshëm të faqeve në internet, ekspertët pajtohen që nuk ka asnjë arsye për të humbur kohën ose paratë në Web.com.

 • http://www.top10bestwebsitebuilders.com/reviews/web-com
 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2426338,00.asp

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Web.com

Nga dhjetëra vlerësime të konsumatorëve, gjeta vetëm disa vlerësime pozitive. Mbani në mend se shumica e tyre nuk përfshijnë asgjë të veçantë në lidhje me ndërtuesin e faqes në internet. Një klient ishte mjaft i kënaqur me lehtësinë e përdorimit kur erdhi te ndërtuesi i faqes në internet. Ata ishin plotësisht të rinj për ndërtimin e faqes në internet dhe vlerësuan thjeshtësinë e ndërtuesit dhe karakteristikat e tij. Të tjerët i përshkruanin këta elementë si shumë të thjeshtë dhe të kufizuar për të krijuar një sit profesional në kërkim. E gjitha mund të zbresë në një çështje perspektive, por shumica e përdoruesve ishin në humbje për të gjetur ndonjë gjë pozitive për të thënë.

Nëse pritjet janë të ulëta, dhe ju jeni të vetëdijshëm për praktikat mashtruese të faturimit të kompanisë, atëherë mund të mos zhgënjeheni.

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në Web.com

Ku të fillojë? Për ta thënë më butë, Web.com nuk po shqyrton mirë nga konsumatorët. Nëse do të lexonit vetëm rishikimet e përdoruesve, do të ishte gati e pamundur të merrni një mendim për shërbimin dhe ato që ato ofrojnë sepse kaq shumë nga ankesat kanë të bëjnë me çështjet e faturimit. Shumë njerëz u ndjejnë mashtrues nga praktikat e çmimeve në Web.com pasi zbuluan se ato shuma që ata akuzoheshin vetëm për një periudhë prove. Konsumatorët gjithashtu u ankuan për shumë akuza të tjera misterioze.

Përtej praktikave të dyshimta të faturimit, ndërtimi aktual i faqes në internet në përgjithësi përshkruhet si “i tmerrshëm”. Jo vetëm që është e vështirë për t’u përdorur, por funksionon vetëm një pjesë e vogël e kohës. Në përgjithësi, programi tingëllon si një mashtrim.

 • http://www.sitejabber.com/reviews/www.web.com

dizajni & Përshtatje

Pavarësisht nëse keni nevojë për opsione të projektimit dhe personalizimit që mund të menaxhoni vetë, ose preferoni të investoni në një kompani që mund ta bëjë këtë për ju, Web.com ka aftësi, por pret që të paguajë. Më poshtë janë disa detaje të shkëlqyera rreth asaj që duhet të prisni me opsionet e projektimit dhe personalizimit të Web.com.

tiparPërmbledhje
Modele Web.comMe Web.com, përdoruesit dhe projektuesit do të zgjedhin nga mbi 2.500 shabllone në 30 kategori. Modelet janë mjaft tradicionale me vëmendje për të funksionuar mbi modernitetin. Modelet përfshijnë një mundësi kërkimi sipas fjalës ose me ngjyra. Kalimi midis modeleve është i mundur edhe pasi të keni futur informacione në internet dhe përbërës. Web.com menaxhon ekranin celular në një pamje alternative. Ose, Web.com mund të krijojë faqen tuaj për ju, me personalizimin dhe opsionet e mobilitetit që dëshironi.
 • Shumëllojshmëria dhe cilësia e modeleve dhe paleta e ngjyrave. Për opsionin bëni vetë, ka modele të disponueshme në çdo stil dhe ngjyrë për të përmbushur nevojat personale ose të biznesit. Skemat e ngjyrave janë plotësuese, dhe paraqitjet janë intuitive.
 • Modelet e paracaktuar kundër Ndërtimit të Uebfaqes nga Scratch. Web.com ofron të dy. Vetë-bërësit zgjedhin nga shabllonet, ose projektuesit e Web.com mund të ndërtojnë faqen tuaj nga e para (duke përdorur një temë që ju pëlqen). Këta profesionistë kanë përvojë me kodin HTML / CSS për të rregulluar më tej faqen tuaj.
Ndërfaqja në internetWeb.com është i gjithanshëm në atë që përdoruesit kanë mundësinë të krijojnë vetë një uebfaqe ose ta lejojnë kompaninë të hartojë dhe të krijojë një sit për nevoja të sofistikuara të biznesit. Ndërfaqja është relativisht e thjeshtë për tu filluar me dhe ofron një redaktues profesional të stilit të pultit. Ndërsa ju mund të bëni gjithçka që mund të mendoni dhe më shumë, nuk duket të jetë aq e lehtë.
Përshtatja e stilit të faqes`Me opsionet e personalizimit të stilit të faqes në Web, ju keni mundësinë të personalizoni një faqe në internet dhe të modifikoni përmbajtjen dhe përbërësit për të përmbushur nevojat tuaja në internet. Web.com ka aftësi, por ju mund të dëshironi t’ia lini atë zhvilluesve të tyre ta bëjnë këtë për ju.
 • Zgjedhjet e projektimit për personalizim. Web.com ka mjetet për personalizim, por përdoruesit fillestarë do të kenë një kurbë mësimi.
 • Liria e lëvizjes, ndryshimit të madhësisë dhe redaktimit të përmbajtjes. Redaktimi bazë nuk është shumë i komplikuar, pasi ta keni bërë përmes konfigurimit.
 • A ka qasje në kodin HTML / CSS? Disa kod HTML duket se janë të mundshëm, por ky është një komponent tjetër që mund të trajtohet më mirë nga zhvilluesit e Web.com.
 • Ndërfaqja e përdoruesit për redaktimin vizual. Redaktimi vizual duket mirë, por në fakt, shumë përdorues të DIY po ankohen për ndërfaqen dhe përdorimin e veçorive.

Të kesh Web.com krijimin e faqes tuaj për ju me çmim premium duket se është mënyra për të personalizuar për rezultatet. Ata që regjistrohen për ta bërë atë vetë duken të pakënaqur dhe të zhgënjyer, bazuar në vlerësimet e përdoruesve të tyre.

Lundrimi në sitLundrimi i faqes në Web.com bazohet në shabllonet, por opsioni i dizajnit të shërbimit të plotë do t’ju japë navigimin për të përmbushur nevojat e biznesit tuaj. Disa punë të shtuara janë të nevojshme për të shfaqur një faqe në internet në një pajisje celulare
Fotografitë dhe GaleritëLundrimi i faqes në Web.com bazohet në shabllonet, por opsioni i dizajnit të shërbimit të plotë do t’ju japë navigimin për të përmbushur nevojat e biznesit tuaj. Disa punë të shtuara janë të nevojshme për të shfaqur një faqe në internet në një pajisje celulare.
Menaxhimi i përmbajtjesMenaxhimi i përmbajtjes në Web.com nuk është për ata pa përvojë. Përdoruesit fillestarë të DIY janë të irrituar, kështu që përdorimi i Web.com për shërbime të plota rekomandohet për këtë audiencë. Fillestarët mund të gjejnë mundësi të tjera më të mirë për ndërtuesit e dedikuar të faqeve të internetit. Një përdorues i avancuar mund të jetë i kënaqur me ndërlikimet e platformës së Web.com.
Fotografitë dhe GaleritëWeb.com ka mundësi të integrojë pothuajse për çdo formë të imazheve. Gjetja e një galerie për të parë në paragraf nuk ishte një opsion.
Ndërtimi i sitit celularWeb.com ofron mundësi të ndërtimit të faqeve mobile, por ato nuk janë futur në shabllonet siç do t’i gjeni me ndërtuesit më modernë të faqeve të internetit. Pa shumë punë, mund të përfshihet një pamje e veçantë e lëvizshme. Ndërtimi i faqes mobile mund të implementohet lehtësisht me shërbimin e plotë të projektimit të Web.com.
Integrimi i mediave socialeDisa opsione të mediave sociale dhe integrimi i mediave sociale janë në dispozicion në Web.com. Kjo karakteristikë e rëndësishme është një nga shumë të ofruara për bizneset dhe pronarët e dyqaneve për të arritur tek klientët.
Shërbime të Dizajnit të DoganaveShërbimi parësor i Web.com – ndryshe nga shumica e hartuesve në internet – ndërtuesit e faqes tuaj të internetit – është një shërbim kryesor për krijimin dhe zhvillimin e faqes në internet. Web.com e bën atë më mirë. Ndërsa përpiqen të futen në hapësirën DIY, përdoruesit janë të irrituar nga ndërlikimet e këtij programi të trashëgimisë. Për një platformë të thjeshtuar DIY për faqet e internetit më themelore, do të dëshironi të eksploroni ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit. Web.com është për faqet e internetit të avancuara, funksionale dhe është më e mira në hartimin e një faqe në internet për ju.

Features & Tools

Si një nga kompanitë origjinale për ndërtimin e plotë të faqes në internet, seti tipar është i madh. I përshtatur për faqet më të mëdha më të sofistikuara që kanë nevojë për vëmendje të veçantë ose një programues më të përparuar i cili ka punuar me krijimin e faqes në internet, Web.com është i sigurt për të përmbushur kërkesat për eCommerce dhe veçoritë e biznesit:

tiparPërmbledhje
Konfigurimi i Web.comWeb.com tregon disa site shembuj, së bashku me një pamje fotografike të shablloneve, përpara se të klikoni në butonin Filloni. Ju do të duhet të shkruani një emër domain, të krijoni një llogari dhe të zgjidhni një model për të rregulluar dhe publikuar. Muaji i parë është i lirë, por secila nga tre planet rritet pas kësaj.
Dizajnimi i UebitPasi të zgjidhni një shabllon Web.com, me siguri filloni procesin e hartimit të uebit. Web.com ofron katër opsione të projektimit: bëni atë për mua, dizajnimin në internet, dizajnin me porosi, krijimin e faqes në internet dhe faqen e internetit për celular
Thellësia e lundrimitWeb.com duket se siguron thellësinë standarde të lundrimit në çdo model të paracaktuar, ose ndonjë gjë është e mundur nëse i keni ata të ndërtojnë faqen tuaj të internetit për ju.
Vegla dhe AplikacioneWeb.com është i pajtueshëm me dhjetëra aplikacione, widget, dhe shtojca për të akomoduar e-commerce të përparuar, portofole dhe faqe të tjera të ndërlikuara.
monetizationSi një platformë e fuqishme eCommerce, pasi ka blerë disa marka ndër vite, Web.com ofron mjetet e nevojshme për pronarët e dyqaneve. Markat Web.com përfshijnë Register.com, Solutions Rrjetit, 1ShoppingCart.com, dhe më shumë.
Statistikat e vizitorëveWeb.com nuk do të ketë asnjë problem me statistikat e vizitorëve, duke përdorur Google Analytics për ndjekjen dhe raportimin.
Fotografitë, Videot dhe AudioWeb.com integrohet me mjetet vizive dhe mediatike që ju nevojiten për të tregtuar markën tuaj. Ndërroni lehtësisht imazhet ose butonat e mediave.
Fotografitë dhe GaleritëWeb.com ka mundësi të integrojë pothuajse për çdo formë të imazheve. Gjetja e një galerie për të parë në paragraf nuk ishte një opsion.
Ndërtimi i sitit celularWeb.com ofron mundësi të ndërtimit të faqeve mobile, por ato nuk janë futur në shabllonet siç do t’i gjeni me ndërtuesit më modernë të faqeve të internetit. Pa shumë punë, mund të përfshihet një pamje e veçantë e lëvizshme. Ndërtimi i faqes mobile mund të implementohet lehtësisht me shërbimin e plotë të projektimit të Web.com.
BloggingBlogimi është relativisht i drejtpërdrejtë me integrimin e Web.com me WordPress. Procesi do të kërkojë disa hulumtime
hartat e GoogleWeb.com ju lejon të ngarkoni shpejt Google Maps, harta të tjera dhe disa pajisje shtesë të njohura.
Redaktori HTMLDuket se janë copra HTML dhe disa kode janë të mundshme me Web.com. Kjo do të ishte një tipar në shërbimin e plotë të projektimit në Web.com.
Format dhe sondazhetElementet e formave dhe anketave mund të integrohen, ose të thërrasin programuesit e Web.com për këtë shërbim.
Hapsirë ruajtjejeBazuar në planin ku ju regjistroheni, ju merrni 300 GB, 500 GB ose hapësirë ​​të pakufizuar ruajtjeje për të mbështetur faqen tuaj të internetit. Disa nga planet e pritjes Linux, Unix dhe Windows ofrojnë ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar.
Vegla e BuletinitWeb.com ofron një paketë të fuqishme të marketingut ku ata menaxhojnë gazetat e klientit, artikuj, blogje, postime dhe më shumë.
Mbështetja e ForumitWeb.com ofron forume të përdoruesve si pjesë e planit të tyre të mbështetjes. Mund të ndërtohen forume në uebfaqe të klientëve.
E-Tregti / Dyqan OnlineNjë komandant origjinal i e-commerce në internet, Web.com është më i miri në hartimin e vendeve të tregtisë elektronike për pronarët e bizneseve dhe pronarët e dyqaneve. Jo vetëm kaq, ata zotërojnë disa mjete të reja të kësaj platforme. Ky është një avantazh tjetër i plotë i shërbimeve të projektimit të Web.com.
Integrimi i PortësShërbimet e portës së pagesave janë të thjeshta me Web.com – pjesë e portofolit të tyre Kryeministri.
SEO dhe Marketingu OnlineOptimizimi i motorit të kërkimit Web dhe opsionet e marketingut janë të gjëra, me video, artikuj dhe njoftime për shtyp të ofruara në paketën e tyre SEO. Mundësia e shërbimit të plotë është e fortë në udhëzimin e pronarëve të dyqaneve për të arritur klientët dhe për të shënuar renditjen në kërkimet në Google, Yahoo dhe Bing. Web.com ofron reklama me pagesë për klikim, menaxhim blog, media sociale, dhe shumë më tepër. Presin të paguajnë.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Web.com siguron një hyrje të llogarisë kur regjistrohesh, dhe klientët qasen në një mjedis të mbrojtur me fjalëkalim për redaktimin dhe personalizimin në çdo kohë.
Google® AnalyticsWeb.com integrohet me Google Analytics pa çështje të njohura.
Siguria e Ndërtuesit të UebfaqeveWeb.com e konsideron seriozisht sigurinë, me mbrojtjen e spamit përmes CatchGuard, mbrojtjen ndaj virusit të postës elektronike dhe një certifikatë shtesë SSL për rreth 5 dollarë në muaj.
Gjuhë të shumëfishtaNdërsa nuk ishte e qartë nëse Web.com mbështet gjuhë të tjera, duket se kjo është një çështje kodimi relativisht e lehtë. Nevojiten më shumë hulumtime, ose lejoni që Web.com ta bëjë këtë për ju.
Optimizimi i celularitNdërsa modelet e Web.com nuk janë miqësore me celularin, ekziston një veçori e redaktimit celular për të siguruar një ekran të suksesshëm në pajisjet e lëvizshme.
Teknologjia CDNNë vend të teknologjisë CDN, Web.com partnerët me Rrjetin Solutions për të ofruar shërbime të krahasueshme të zgjeruara DNS.

planet & Çmimeve

Asnjë informacion mbi çmimet ose planet nuk ishte në dispozicion në faqet e para të faqes në internet, por Web.com ofron katër plane të ndryshme çmimesh.

Planet e mimeve të ofruara

 • Ndërtues i faqes në internet. 1st Muaji 1,95 $, Muaji 22,95 $ / muaj
 • Uebfaqe + Marketingu. Muaji i parë 2,95 $, Muaji 32,95 $ / muaj
 • Uebfaqe + Marketingu + Tregti elektronike. Muaji i parë 3,95 $, Muaji 42,95 $ / muaj
 • Ndërtoni atë për mua. Falas në fillim. 114,95 $ e lart

Web.com ofron çmime mjaft konkurruese për sasinë e karakteristikave dhe shërbimeve që merrni, por dollarët mund të shtohen kur përfshini pritjen, shtesat dhe shtojcat. Kjo mund të jetë një kompani për krijimin e faqeve në internet për bizneset më të mëdha që kërkojnë shërbime praktike.

Konsideroni faktorët e mëposhtëm në lidhje me çmimet:

 • A ofron një plan falas? Jo tamam. Plani Build-It-For-Me fillon falas.
 • A ka periudha prove apo kërkojnë që kartat e kreditit të bashkohen? Duket se duhet të paguani një tarifë të vogël për muajin e parë, pas së cilës kohë mund ta anuloni, me një përpjekje shtesë.
 • Sa të përballueshme janë paketat premium në krahasim me konkurrencën? Web.com është konkurrues në listën e shkurtër të projektuesve të faqeve të internetit që ofrojnë këtë shkallë shërbimesh. Ajo nuk do të konkurrojë me ndërtuesit e faqeve më të vogla, bëje vetë, për faqet e internetit themelore deri të moderuara.
 • Mund të krijoni faqe në internet profesional duke përdorur vetëm versionin falas? Jo ne te vertete.
 • A ka kryer pagesa në baza mujore / vjetore? Ofrohet një plan pagese mujore.

Ndihma për klientët

Web.com ka një reputacion më të mirë se mesatarja për shërbimet e tyre për mbështetjen e klientëve. Ekzistojnë një shumëllojshmëri e opsioneve mbështetëse nga faqja e internetit, përfshirë një numër 1-800 – të padëgjuar në hapësirën e krijuesit të faqes në internet.

Po ashtu, klientët mund të klikojnë për të dërguar një email, të vizitojnë një blog në forum, të gjejnë artikuj të dobishëm dhe të angazhohen në samite të biznesit të vogël. Kohët e reagimit duket se janë të mira, dhe ndihma pasuese ndihmon për shumicën e nevojave.

Lehtësinë e përdorimit

Si një platformë gjithëpërfshirëse për krijimin e faqeve në internet, lehtësia e përdorimit është në duart e disenjatorëve të aftë në Web.com. Për ata që vendosin të ndërtojnë faqen e tyre, fusha e lojës për ndërtuesit e faqeve të internetit është aq e gjerë dhe e thjeshtuar sot sa që Web.com nuk mund të konkurrojë më mirë në këtë treg.

Për dizajnerët e avancuar me përvojë, është një mjet më i vlefshëm për të mbështetur e-tregtinë e nivelit të lartë dhe bizneset në shkallë më të madhe. Nuk do të jetë e lehtë për fillestarët. Më poshtë janë disa gjëra që duhet të merrni në konsideratë ndërsa eksploroni opsionet e ndryshme të krijuesit të faqeve të internetit në treg:

Thjeshtësia e ndërfaqes. Ndërfaqja Web.com nuk ka për qëllim të jetë e thjeshtë, përveç për ata që kanë përvojë në arenën e hartimit të faqes në internet.

I përshtatshëm për fillestarët / përdoruesit e përparuar. Ka ndërtues të tjerë të bërë për fillestar. Web.com, ndërsa ofron zgjidhje të shkëlqyera të bazuara në shabllone, është më e mira në zgjidhjen e plotë të projektimit dhe zhvillimit për klientët. Përdoruesit e përparuar do ta kenë më të lehtë dhe më të gjithanshëm për të përmbushur nevojat e biznesit.

Mbani kontrollin mbi faqen në internet çdo herë. Përdoruesit marrin nivelin e autonomisë absolute që dëshirojnë bazuar në pajtimin që ata zgjedhin.

Ndihma e dhënë për redaktorin e ofruar. disa unëNdihma për redaktorin është në dispozicion së bashku me një Trainer në Internet (tutorët) dhe disa mundësi ndihmëse në sit.

Web.com nuk ka për qëllim saktësisht. Shumica e përdoruesve mund të marrin, por përdoruesit e përparuar do të jenë shumë më të kënaqur në përdorshmërinë e Web.com.

përfundim

Web.com është një krijues i faqeve në internet në një klasë të vetin, duke e bërë të vështirë krahasimin me ndërtuesit e tjerë të faqeve në treg. Më e përshtatshme për ata që duan një kompani të krijojë një faqe në internet për ta, Web.com është e kënaqshme. Shqyrtimet e përdoruesve tregojnë se mund të mos jetë më e mira për stilistë të rinj që përpiqen të krijojnë faqen e tyre, përveç nëse kanë përvojë.

Web.com ka qenë rreth një kohë të gjatë, me një aftësi të madhe në vijim dhe të gjerë. Në peizazhin e internetit të sotëm, projektuesit e uebit kanë shumë mundësi në lidhje me ndërtuesit e faqeve të internetit. Ajo që është unike në lidhje me Web.com, është se ata po ofrojnë të dy llojet e shërbimeve të projektimit (DIY dhe BIFM). Më mirë në shërbimet e plota të përfundimit më të larta, Web.com duket se është më e përshtatshme për kompanitë që u duhen atyre për të bërë ngritjen e rëndë.

Përfitoni nga shërbimi pa pagesë i saj i Web.com ose nga një muaj i parë me kosto të ulët për të vendosur nëse kjo është zgjidhja e duhur për biznesin tuaj.

krahasim

Web.com

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map