Rishikimi i Uebfaqeve 2016


Webnode

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

Webnode

Webnode është një kompani zvicerane që filloi në vitin 2008 si një ndërtues global i faqeve të internetit të përqendruara në "mirëdashësi, cilësi dhe tërheqje vizuale e përdoruesit." Uebfaqja pretendon mbi 22,000,000 përdorues të këtij programi ndërveprues tërheqës dhe tërheqës për krijimin dhe lançimin e faqeve të internetit. I përshkruar si një proces i shpejtë dhe i thjeshtë, Webnode ofron një platformë relativisht të drejtpërdrejtë për fillimin dhe menaxhimin e një faqe në internet. Lexoni rishikimin tonë të Uebfaqes më poshtë.

rekuizitë

 • Ndërfaqja e lehtë e përdoruesit
 • Opsion falas në internet për faqet e internetit të thjeshtë
 • Kodimi HTML / CSS në dispozicion
 • Qindra shabllone themelorë për të zgjedhur
 • Imazhe gjithëpërfshirëse dhe media
 • Mbështet 20 gjuhë
 • Optimizim i mirë i kërkimit

Cons

 • Modelet funksionale por jo moderne
 • Asnjë opsion i drejtpërdrejtë i gazetës, por rrugëdalje
 • Jo ideale për Blogging të përparuar
 • Emrat e domain me çmim të veçantë
 • Planet e çmimeve që janë vështirë të zgjidhen

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.webnode.com
 • Shtabi: Switzerland
 • Viti i themeluar: 2008
 • punonjësit: 90+
 • Sitet e Ndërtuara: 22000000+
 • Category: Softuer krijues faqesh në internet

Platforma e Webnode renditet e lartë për lehtësinë e përdorimit, veçoritë, kohën e dizajnit për fillimin (pesë minuta) dhe shpejtësinë e përgjithshme. Uebfaqja dallon si një sistem i njohur për administrimin e përmbajtjes gjithëpërfshirëse që mbështet mbi 20 gjuhë. Ky ndërtues i faqes në internet ka veçoritë e nevojshme për individët dhe bizneset e vogla. Përdoruesit e uebfaqeve mund të krijojnë një faqe interneti falas, ose të pajtohen me një nga nëntë planet unike të çmimeve. Më poshtë janë disa nga detajet për Webnode, ndërtues të faqes në internet:

Kush është rekomanduar për rrjetin e internetit?

Ndërtuesi i faqes në internet Webnode rekomandohet për profesionistë të ndërmarrjeve të vogla, blogerë, pronarë të dyqaneve në internet, studentë, artistë dhe të tjerë. Ky ndërtues faqesh tërheq personin me nevojën për një uebfaqe të shpejtë dhe të lehtë.

Zona e Fokusit / Specialiteteve të Uebfaqës

Uebfaqja është e përqendruar në ndërtimin e përshtatshëm të bërë vetë-faqes në internet me shumë karakteristika. Specialitetet e Uebnodës janë të pranishme në ndërfaqen e lehtë të tërheqjes dhe rënies, modele të këmbyeshme me celular, modele të ndryshme të biznesit dhe faqeve personale, disa kodime HTML, optimizim të tingullit dhe një set mbresëlënës shumë-gjuhësh.

Specifikimet / Kufizimet Teknike të Uebfaqes

Specifikimet teknike për Webnode përfshijnë një llogari falas që mund të jetojë brenda pesë minutash (megjithëse realisht shumica e përdoruesve do të duheshin të paktën një ditë e gjysmë ose më gjatë për të krijuar këtë faqe interneti). Në një llogari falas ose me pagesë, përdoruesit marrin opsione për emrin e domain, media sociale, email, blog, forma, imazhe, statistika dhe shumica e veçorive standarde që ju presin në një ndërtues të faqes në internet.

Sa i përket kufizimeve, ky ndërtues i faqes është i mirë për ata që janë në rregull me modele themelore funksionale pa shumë shkallë. Platforma ka nevojë për azhurnime, me kufizime në modelet bashkëkohore. Si një zgjidhje e fortë për Blogging, Webnode renditet pak e ulët.

A ka shkallëzim adekuat / dhomë për tu rritur?

Uebfaqja ofron disa plane mujore të çmimeve bazuar në ndërlikimet e faqes në internet. Pronarët e dyqaneve, blogerët dhe të tjerët mund të fillojnë të vogla dhe të përparojnë në planin e çmimeve që ka veçoritë që ata kërkojnë. Uebfaqja ofron nëntë plane çmimi të faqeve në internet (përfshirë e-tregtinë themelore dhe të avancuar) – më shumë planifikon çdo ndërtues të faqes në internet. Planet e çmimeve janë komplekse për tu kuptuar por i lënë bizneset hapësirë ​​për rritje

Cila është Politika e Garancisë së MoneyBack?

Ju merrni një garanci të kthimit të parave 15-ditore vetëm në planin Premium.

Isfarë është Reputacioni i Uebfaqes?

Webnode ka një pasues të mirë së bashku me një platformë të shëndoshë për faqet e internetit themelore dhe ato të biznesit. Ndërsa nuk është shumë tërheqës për ata që kërkojnë modernizëm, ai ka funksionalitet dhe mjaft klientë të kënaqur. Uebfaqja ka një nga grupet më të mira me shumë gjuhë dhe përdor një ndërfaqe miqësore për redaktimin e stilit Microsoft. Isshtë i gjithanshëm dhe i përgjegjshëm për celular me një larmi opsionesh çmimesh. Mund të jetë me kosto të ulët, por bizneset në zhvillim do të duhet të paguajnë më shumë për të marrë atë që u nevojiten. Në përgjithësi, Webnode ka një reputacion të mirë në industri.

Pse të zgjidhni uebfaqen?

Uebfaqja ofron një platformë të qëndrueshme me funksionalitet të arsyeshëm për të mbështetur shumicën e stileve dhe kërkesave të faqes në internet. Me opsionin e një plani çmimesh falas ose në mënyrë të arsyeshme, ai është krijuar për të ofruar grupe funksionesh për një larmi përdorimesh. Isshtë e përshtatshme për tregtinë elektronike nëse nuk keni mend të paguani më shumë, me një veçori të gjerë të konfiguruar për të mbështetur bizneset e vogla. Shtë gjithashtu e përkryer për blogerët, artistët dhe studentët që nuk kërkojnë modele bashkëkohore.

Karakteristikat kryesore

 • Qindra Templates
 • Përdorni emrin e Domainit tuaj
 • Mbështetje për teknikat e avancuara të SEO
 • Integrimi i mediave sociale
 • Shpenzimet fillestare zero
 • Ndihmë për gjuhë të shumëfishtë
 • Rikthim dhe rikuperim
 • Rregulloje Footer
 • Politika e rimbursimit 15-ditor
 • Ndërtuesi i dyqaneve në internet
 • Nga 2 GB në Bandwidth të Pafund
 • Integrimi i forumit

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në WebNode

Ekspertët për krijimin e faqes në internet kanë shumë të ngjarë të rekomandojnë WebNode dhe t’i japin asaj një rezultat mesatar. Ashtu si konsumatorët, kritikët përmendën shërbimin ndaj klientit dhe mjetet e tregtisë si gabimet më të mëdha të programit. Duke u thënë kështu, ju mund të paguani më shumë dhe të vendosni për paketën e dedikuar eCommerce. Vetëm e dini që planet e rregullta të biznesit janë të kufizuara kur bëhet fjalë për shitjen në internet.

Përndryshe, krijuesi aktual i faqes në internet vlerësohet shumë. Ajo fitoi pikë për lehtësinë e përdorimit dhe një redaktor me cilësi të lartë tërheqës dhe rënie që është në krye të klasës së tij. Ekspertët gjithashtu u mahnitën nga numri dhe kalibri i mjeteve SEO. WebNode vjen standarde me një larmi mjetesh të shkëlqyera për të ndihmuar në promovimin e faqes dhe biznesit tuaj.

Në fund të fundit, ekspertët shënuan WebNode edhe më të lartë se përdoruesit me një mesatare prej 8 deri 9 yje nga gjithsej dhjetë. Sipas kritikëve, WebNode ia vlen të kontrollohet.

 • www.websitetooltester.com/en/reviews/webnode-review/
 • www.superbwebsitebuilders.com/webnode-review/

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në WebNode

Konsumatorët e kënaqur zakonisht përmendën këto tre fusha:

 • Çmimi. Po, ju mund të krijoni një faqe interneti profesionale dhe tërheqëse falas. Paketat e azhurnuara ofrojnë më shumë opsione temash, por versioni falas është i mjaftueshëm për të filluar.
 • Lehtësinë e përdorimit. Për fillestarët, ndërfaqja e thjeshtë është e lehtë për të lundruar dhe shumë e efektshme. Sapo të vendosni informacionin e llogarisë tuaj, mund të filloni të ndërtoni faqen tuaj të internetit.
 • Features. WebNode ofron mjete SEO që do t’ju ndihmojnë të tregtoni faqen tuaj të internetit. Ajo gjithashtu vjen me karakteristika të shkëlqyera për bloget, integrimin e mediave sociale dhe statistikat e faqeve.

Rezultatet e klientëve ishin pak në kundërshtim kur ishte fjala për të vlerësuar WebNode, por ne nuk gjetëm asgjë më poshtë se 7 nga një përmbledhje me 10 yje. Në fakt, shumë rezultate ishin shumë më të larta.

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në WebNode

Disa konsumatorë kanë pasur probleme në hyrjen në faqen e tyre të internetit pasi të regjistroheni. Pavarësisht nëse ka ndonjë problem me domenin, ose ata thjesht nuk mund të hyjnë në llogarinë e tyre të administratorit, ka mjaft përmendje për këto lloje të problemeve për të ngritur një vetull. Nuk ndihmon që këto sfida të mos kalonin kryesisht nga shërbimi ndaj klientit. Konsumatorët e tjerë gjithashtu raportuan se kishin probleme të anulonin llogarinë e tyre pasi të vendosnin që WebNode thjesht nuk ishte për ta.

Ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm që WebNode vjen me mjete të kufizuara të tregtisë elektronike. Konsumatorët dukeshin të befasuar dhe zhgënjyer që programi nuk ishte më miqësor me pakicë. Për ata që kërkojnë ta shndërrojnë uebfaqen e tyre të biznesit në një dyqan në internet, ka mundësi më të mira me mjete më standarde të tregtisë elektronike për të ndihmuar në shitjen e produkteve.

 • www.sitejabber.com/reviews/www.webnode.com

dizajni & Përshtatje

Dizajnimi dhe opsionet e personalizimit zakonisht i referohen shkallës në të cilën përdoruesit mund të shkulni shabllonet dhe të rregullojnë stilet, ngjyrat dhe vendosjen. Uebfaqja ofron një larmi opsionesh të projektimit dhe përshtatjes që janë mjaft të lehta për tu menaxhuar.

tiparPërmbledhje
Modelet e faqes së internetitKa shumë shabllone personal dhe të biznesit, të përshtatshëm për të zgjedhur, së bashku me opsionet e paraqitjes me katër faqe, dhe një redaktues CSS për redaktimin e backend-it, nëse dëshironi. Po ashtu, përdoruesit mund të ndryshojnë mendimin e tyre dhe të zgjedhin një model të ndryshëm pasi të ruhen të dhënat. Modelet përshkruhen si disi të vjetruara, por mund të merrni krijues dhe të modifikoni cilësimin e paracaktuar për shumë elementë.
 • Shumëllojshmëria dhe cilësia e modeleve dhe paleta e ngjyrave. Ka “qindra” shabllone në një shumëllojshmëri kategorish për të zgjedhur. Modelet janë të kodifikuar me ngjyra, kështu që ju mund të gjeni ngjyrat që përkojnë me logon e biznesit tuaj, etj. Stilet e paracaktuar të fontit janë të datuara, por ju mund t’i shkulni ato, dhe Webnode ka treguar që ato do të modernizohen së shpejti.

Modelet e paracaktuar kundër Ndërtimit të Uebfaqes nga Scratch. Uebfaqja është një program vetë-ndërtues që mbështetet në modele të paracaktuara dhe shtimin e kodit HTML / CSS për ata që kanë nevojë për të. Për hartimin dhe zhvillimin e faqes në shkallë të plotë, do të dëshironi të kërkoni në internet për kompanitë që ofrojnë këtë lloj shërbimi, por prisni të paguani shumë më tepër.

Ndërtues i faqes në internetNdërfaqja e dizajnit të faqes në internet është ajo që e bën Webnode një të preferuar. Ajo ofron një panel kontrolli të stilit Microsoft miqësor me përdoruesit dhe u jep përdoruesve shumë karakteristika për të zgjedhur. Ju mund të ndryshoni mendimin tuaj në shabllon dhe paraqitjet e ndryshme për secilën faqe në internet. Mjetet e ndihmës janë në dispozicion për këtë platformë të projektimit-si-ju-shkoni.
Përshtatja e stilit të faqes`Kur ju mund të personalizoni dhe rregulloni faqen tuaj përtej modelit themelor, kjo është referuar si personalizimi i stilit të faqeve. Uebfaqja është mesatare në klasën e saj për personalizimin e stilit të faqeve.

 • Zgjedhjet e projektimit për personalizim. Uebfaqja u jep përdoruesve një sasi të mirë kontrolli për personalizimin. Ka katër paraqitje të ndryshme për të zgjedhur për faqet tuaja, dhe ju mund ta ndryshoni modelin sipas dëshirës. Ka dhjetëra skema me ngjyra të ndërtuara në shabllone.
 • Liria e lëvizjes, ndryshimit të madhësisë dhe redaktimit të përmbajtjes. Uebfaqja bën redaktimin pa stres në një panel kontrolli interaktiv. Ju shpejt redaktoni, zhvendosni, ndryshoni madhësinë ose fshini përmbajtjen ose elementet.
 • A ka qasje në kodin HTML / CSS? Një karakteristikë shumë e dëshiruar për përdoruesit teknikë, Webnode ofron një redaktues CSS për disa kodime me backend.
 • Ndërfaqja e përdoruesit për redaktimin vizual. Përdoruesit u pëlqejnë aftësitë e redaktimit vizual të Webnode. Relativelyshtë relativisht e drejtpërdrejtë të shtoni pajisje shtesë, dhe ka një numër për të zgjedhur. Mund të ketë disa kufizime për vendosjen kur i shtoni ato në një faqe

Në përgjithësi, përdoruesit e Webnode janë të kënaqur në lidhje me opsionet e personalizimit, ndërsa ka disa grupe të stileve të ndërtuara në shabllone. Mbani në mend se modelet e ofruara janë shumë funksionale dhe jo për estetikë, por mund të personalizoni për të kapërcyer këtë.

Lundrimi në sitModelet e uebfaqeve ofrojnë të paktën gjashtë nivele të navigimit në faqe, mjaft për pothuajse çdo uebfaqe. Paraqitja e navigimit bazohet në modelin që ju zgjidhni, me një personalizim të mundshëm. Presin edhe navigimin celular të përgjegjshëm gjithashtu.
Menaxhimi i përmbajtjesPër shkak të strukturës së shablloneve në Webnode, menaxhimi i përmbajtjes është i efektshëm dhe intuitiv. Modeli mund të ndryshohet me pak pastrim. Uebfaqja siguron një hyrje të sigurt të përdoruesit në faqen e tyre të internetit dhe ndryshimet tuaja ngarkohen menjëherë.
Fotografitë dhe GaleritëUebfaqja është e pajisur me një galeri fotografish, dhe ju keni aftësinë të bëni galerinë tuaj të tregojë produktet tuaja. Galeria e fotografive ju lejon të paginizoni fotot tuaja, të redaktoni madhësinë e figurës dhe të shtoni përshkrimet.
Ndërtimi i sitit celularNdërtimi i faqes së lëvizshme është ndërtuar në shabllonet e Webnode, kështu që ju dhe klientët tuaj lehtë mund të shfaqni dhe lundroni nga një pajisje e lëvizshme. Tregëtia elektronike gjithashtu mbështetet në një platformë të lëvizshme.
Integrimi i Ndarjes SocialeIkonat e mediave sociale mund të futen në faqet e internetit të Webnode për integrim me platformat e njohura të mediave sociale si Facebook, Twitter dhe YouTube.
Shërbimet e DizajnitUebfaqja si shumica e krijuesve të faqeve të internetit në klasën e saj nuk ofron shërbime të menaxhuara të dizajnit të faqes në internet. Isshtë një ndërtues i faqes. Kërkoni në internet për një dizajnues të faqes në internet nëse keni nevojë për shërbime të dizajnit dhe zhvillimit të plotë, me një çmim premium.

Features & Tools

Uebfaqja ka një karakteristikë të fortë për të akomoduar pronarët e dyqaneve të vegjël, blogerët dhe të tjerët që dëshirojnë të shfaqin ose shesin mallrat dhe shërbimet e tyre. Uebfaqja ka një nga reputacionet më të mira për tiparet midis konkurrentëve të saj. Më poshtë janë disa nga detajet.

tiparPërmbledhje
Konfigurimi i faqes së internetitUebfaqja ju lejon të shikoni qindra shabllone të përgjegjshëm në çdo kategori biznesi ose personale para se të regjistroheni. Ju keni mundësinë që të zgjidhni një llogari falas dhe të azhurnoni në planin që ju nevojitet më vonë nëse dëshironi. Vendosja është e lehtë, dhe Webnode ju merr përmes një procesi në internet për të hartuar faqen tuaj të internetit.
Dizajnimi i UebitModelet e Uebnodës ofrojnë qindra ide të shkëlqyera për t’ju bërë të mendoni. Pasi të regjistroheni me një emër në faqen tuaj të internetit, një adresë emaili dhe një fjalëkalim të ri, filloni procesin e hartimit të uebit. Ju zgjidhni një plan urbanistik, shtoni tekst dhe tërhiqni dhe lëshoni elementet që ju nevojiten në faqet tuaja. Shtoni kodin HTML / CSS nëse është e nevojshme.
Thellësia e lundrimitWebnode ofron, të paktën, gjashtë nivele të navigimit në uebfaqe, që është më se e mjaftueshme për çdo uebfaqe personale ose biznesi.
Vegla dhe AplikacioneNdërsa nuk përmendet një dyqan aplikacioni, Uebfaqja është e pajtueshme me disa aplikacione, dhe gjithashtu mund të kodoni në HTML. Ka shumë pajisje për të zvarritur dhe lëshuar (ose kodin) në faqet e internetit tuaj.
monetizationUebfaqja ofron integrimin e Google AdSense, por duhet të kodohet në një seksion të veçantë. Pronarët e dyqaneve mund të futin opsionet standarde të pagesës duke përfshirë PayPal.
Statistikat e vizitorëveMjetet e statistikave të brendshme të vizitorëve janë të dobishme dhe përdoruesit mund të shtojnë Google Analytics.
Foto, Video dhe AudioUebfaqja ka një mjet mjetesh mediash që i përshtatet çdo pronari të faqes së internetit, përfshirë një galeri imazhesh, opsionin për video dhe skedarë audio, dhe më shumë.
BloggingMundësia e Blogimit në Webnode është për blogeret rastësore, jo për blogerët seriozë. Ka disa kufizime me komente dhe përgjigje, por Disqus është një shtesë që mund të ndihmojë.
hartat e GoogleUebfaqja ju lejon të futni shpejt Google Maps dhe Bing Maps.
Redaktori HTMLNjë nga pasuritë e Webnode është aftësia për të shtuar dhe modifikuar kodin e faqes HTML / CSS, e cila mund të bëhet në një redaktues CSS.
Integrimi i mediave sociale
Format dhe anketatZgjidhni format Wufoo, integrimet Survio dhe skedarët Box.net ndër të tjera për format, opsionet e votimit dhe sondazhet.
Hapsirë ruajtjejeAbonentët marrin nga 300MB në ruajtje të pakufizuar së bashku me 3 GB në brez të pakufizuar, në varësi të planit që ju zgjidhni.
Vegla e BuletinitNdërsa nuk ka asnjë mjet për gazetat, përdoruesit mund të integrohen me Mailchimp, Aweber dhe të tjerët. Llogari (e) e-mail -eve gjithëpërfshirës të Uebfaqes do të mbështesin këtë aktivitet.
Mbështetja e ForumitUebfaqja nuk mbështet zyrtarisht forume, megjithëse klientët mund të bëjnë komente ose pyetje në internet.
E-Tregti / Dyqan OnlineProjektuar për eCommerce, Webnode ofron më së shumti çdo kërkesë të pronarëve të dyqaneve. Pajtimtarët do të duhet të investojnë në planin me çmime më të larta për të marrë mjetet dhe mbështetjen që kërkojnë. Plani i veçantë i e-commerce është më i sofistikuari, megjithëse ka mundësi më pak të shtrenjta për platforma më të vogla shitjesh.
Integrimi i PortësShërbimet e portës së pagesave janë të disponueshme në Uebnode dhe relativisht të thjeshta për t’u punuar me të.
SEO FriendlyUebfaqja merr katër yje për SEO që nga titujt e faqeve dhe meta së bashku me etiketat ALT të imazheve dhe fushat e URL-së dhe të redaktueshme, një specialitet për Webnode!
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Uebfaqja u ofron përdoruesve mbrojtje me fjalëkalim për hyrjen, redaktimin dhe personalizimin e llogarisë së tyre në internet.
Google® AnalyticsUebfaqja integrohet me Google Analytics, pa asnjë problem të njohur.
Siguria në internetUebfaqja merr shumë seriozisht sigurinë e përdoruesve dhe klientëve, siç bëjnë shumica e kompanive në internet. Ato ofrojnë kriptimin e duhur dhe mbrojtjen e fjalëkalimit të nevojshëm për të dy faqet e internetit të përgjithshme dhe të tregtisë elektronike.
Gjuhë të shumëfishtaUebfaqja mbështet 20 gjuhë, ndoshta më të mbështeturat nga çdo ndërtues i faqes në internet. Pesë yje për këtë veçori.
Optimizimi i celularitModelet e uebfaqes ofrojnë optimizim celular, kështu që përdoruesit dhe klientët shfaqin me sukses, lundrojnë dhe blenë me shumicë në pajisjet e lëvizshme.

planet & Çmimeve

Uebfaqja u ofron klientëve një llogari falas, së bashku me disa plane çmontuese të çmimeve në tre kategori për të zgjedhur. Në varësi të nivelit të mjeteve dhe tipareve të nevojshme për faqen tuaj të internetit, ekziston një plan çmimesh për të gjithë. Emrat e domain-ve çmohen veçmas. Prmimi i faqes në internet nuk ishte i dukshëm në faqen kryesore, por një kërkim në Google në “icingmimet e Uebfaqeve” solli planet.

Planet e mimeve të ofruara

falas. Ndërtoni sitin, menaxhoni përmbajtjen dhe merrni shumë karakteristika dhe disa mbështetje.

Uebfaqet personale

Të gjitha planet e çmimeve personale të uebfaqes përfshijnë një model celular, aftësinë për të caktuar emrin e domain, mbrojtjen e fjalëkalimit, mbështetjen premium dhe një plan rezervë dhe rikuperimi.

 • Mini. 6.95 $ / muaj për ruajtjen 300MB, gjerësia e bandës 3 GB dhe një kuti postare.
 • standard. 13.75 dollarë në muaj për ruajtje 1.000MB, gjerësia e bandës 20 GB, 20 kuti postare dhe aftësia për të rregulluar futbollin.
 • Profi. 24,95 dollarë për ruajtje 4,000MB, bandë të pakufizuar, 100 kuti postare, gjuhë të shumta, dhe një version offline i faqes në internet.

Uebfaqet e biznesit

Të gjitha planet e çmimeve të faqes së internetit të biznesit përfshijnë një model celular, aftësinë për të caktuar emrin e domain, mbështetjen premium dhe lajmet dhe artikujt.

 • Mini. 6.95 $ / muaj për ruajtjen 500MB, gjerësia e bandës 3 GB dhe tre kuti postare.
 • standard. 13.75 $ / muaj për ruajtje 2,000MB, gjerësi bande prej 10 GB, 20 kuti postare, lajme dhe artikuj, krijoni lista, gjuhë të shumëfishta, aftësinë për të rregulluar futbollin dhe mbrojtjen e fjalëkalimit.
 • Profi. 24,95 dollarë për ruajtje 5,000MB, bandë të pakufizuar, 100 kuti postare, lajme dhe artikuj, krijoni lista, gjuhë të shumëfishta, aftësinë për të personalizuar futbollin, mbrojtjen e fjalëkalimit dhe një version offline të faqes në internet.

Uebfaqet e e-tregtisë

Të gjitha planet e çmimeve të faqes në internet të eCommerce përfshijnë një model celular, kartën e kreditit, aftësinë për të caktuar emrin e domain, mbështetjen premium dhe një plan rezervë dhe rikuperimi.

 • Mini. 9,95 $ / muaj për ruajtjen 300MB, gjerësia e bandës 3 GB, një kuti postare dhe 100 produkte.
 • standard. 24,95 $ / muaj për ruajtje prej 1,000MB, bandwidth 20 GB, 20 kuti postare, 1.000 produkte, statistika të detajuara biznesi, variacione produktesh, aftësinë për të personalizuar footer, ushqimin e produkteve dhe aftësinë për të importuar / eksportuar produkte.
 • Profi. 49,95 dollarë për ruajtje 4,000MB, bandë të pakufizuar, 100 kuti postare, produkte të pakufizuara, statistika të detajuara biznesi, variacione produktesh, aftësinë për të personalizuar footer, ushqimin e produkteve, aftësinë për të importuar / eksportuar produkte, mbrojtjen e fjalëkalimit dhe një version offline të faqes në internet.

Uebfaqja ofron çmime konkurruese sapo të kuptoni saktësisht konfigurimin që ju nevojitet për faqen tuaj personale ose të biznesit.

Konsideroni faktorët e mëposhtëm në lidhje me çmimet:

 • A ofron një plan falas? Po, çdokush mund të krijojë dhe të vazhdojë të përdorë një llogari falas për një faqe interneti themelore. Presin të regjistroheni në një llogari pagese për zgjidhjet e e-commerce.
 • A ka periudha prove apo kërkojnë që kartat e kreditit të bashkohen? Ju mund të vendosni një llogari për shërbim falas, ose të regjistroheni me një kartë krediti ose PayPal. Ekziston një provë 15-ditore falas vetëm për planin Premium.
 • Sa të përballueshme janë paketat premium në krahasim me konkurrencën? Uebfaqja ofron disa plane çmimesh që i përshtaten, por emri i domain është me çmim veç e veç. Mimi është konkurrues për bizneset e vogla ose nevojat e e-commerce. Për të gjitha tiparet e e-commerce, është më e lartë se disa, por do të merrni atë që ju nevojitet për të shitur.
 • Mund të krijoni faqe në internet profesional duke përdorur vetëm versionin falas? Po, mund të krijoni një faqe interneti profesionale falas dhe ta mbani atë falas.

A kryhet pagesa në baza mujore / vjetore? Ofrohet një plan pagese mujore.

Ndihma për klientët

Shërbimet e mbështetjes së klientit të Webnode janë të ngjashme me shumicën e ndërtuesve të faqeve të internetit. Mbështetja në internet është e mirë. Mbështetja e telefonit dhe e-mail janë disi të kufizuara, por ekziston një forum i pyetjeve dhe pyetjeve. Ofrohet një nivel mbështetjeje për të gjitha planet e çmimeve.

Lehtësinë e përdorimit

Uebfaqja përshkruhet si një ndërtues relativisht i thjeshtë i faqes në internet për të bërë faqet e internetit DIY. Wasshtë krijuar për përdoruesit e çdo niveli aftësish. Isshtë e thjeshtë për të filluar, dhe e thjeshtë për tu menaxhuar. Faqet e e-tregtisë do të marrin pak më shumë planifikim dhe kohë për të ngritur dhe mirëmbajtur.

Thjeshtësia e ndërfaqes.Ndërfaqja e Webnode rezulton shumë e lartë për redaktimin e stilit të panelit të kontrollit, ndërveprimin dhe lehtësinë e përdorimit.

I përshtatshëm për fillestarët / përdoruesit e përparuar. Uebfaqja është e përkryer për fillestarët dhe projektuesit me përvojë, përfshirë aftësinë për të koduar në HTML / CSS. Fillestarët si redaktimi i zvogëlimit dhe zvogëlimit ndërsa përdoruesit e avancuar mund të shtojnë kod.

Mbani kontrollin mbi faqen në internet çdo herë.Përdoruesit marrin kontrollin e plotë në një hyrje të sigurt në Webnode, të dizajnuar për individë ose pronarë të dyqaneve që shesin mallra dhe shërbime në internet.

Ndihma e dhënë për redaktorin e ofruar. Dialogu dhe opsionet e ndihmës në redaktues janë të mira. Mbështetja e drejtpërdrejtë është e kufizuar, dhe ka disa raporte të skedarëve të ndihmës që janë shumë të kufizuara.

Uebfaqja është një ndërtues konkurrues i faqes në internet që është i lehtë për t’u përdorur dhe ofron veçoritë për çdo lloj siti, me pak kufizime dhe një çmim disi konkurrues në varësi të nevojave tuaja.

përfundim

Uebfaqja renditet e lartë në listën e krijuesve të uebfaqeve, veçanërisht për pronarët e dyqaneve, me 20 gjuhë dhe nëntë plane çmimesh për të zgjedhur. Ata specializohen në një larmi audiencash dhe ofrojnë shumë tipare. Ju mund të regjistroheni falas, ose të zgjidhni nga nëntë planet e çmimeve që i përshtaten nevojave tuaja. Uebfaqja ka një nga ofertat më të mira për tregtinë elektronike. Opsionet e çmimeve janë të vështira për t’u gjetur dhe gjithashtu janë të vështira për t’u zgjidhur, por ato janë të gjithanshme.

Ndërfaqja Webnode është e shkëlqyeshme, me një panel kontrolli të stilit Microsoft për të punuar. Një pengesë është shablloni i vjetëruar që kërkojnë disa përshtatje për t’i bërë ato të shfaqen më moderne për Internetin e sotëm. Ata në fakt janë funksionale. Këtu është në fund të fundit:

Uebfaqja është një ndërtues i fuqishëm i uebfaqes në klasën e saj, duke mbështetur nivele të ndryshme të tregtisë elektronike dhe faqeve të internetit personale. Ai ka funksionalitetin, veçoritë dhe planet e çmimeve për të akomoduar shumicën e përdoruesve. Nëse jeni duke kërkuar funksion, është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Sa i përket estetikës dhe modelit modern, shtimi i kësaj do të kërkojë pak më shumë përpjekje nga ana juaj. Possshtë ndoshta një nga zgjidhjet më të mira në lidhje me tiparet dhe opsionet shumëgjuhëshe.

krahasim

Webnode

91

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map