Rishikimi i uebfaqes së Ndërtuesit të Uebit 2017


Webflow

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

Webflow

Rrjedha e faqes u lançua nga dy vëllezër në 2013, si një mënyrë për projektuesit e uebit të krijonin uebfaqe të përgjegjshme të bëra me porosi që nuk do të kërkojnë të mësojnë kod të gjerë. Në pak më shumë se një vit, Webflow CMS fitoi mbi 30,000 regjistrime dhe kishte vazhduar të zgjerohej, me përdoruesit që sot ndërtuan mbi 400,000 faqe interneti. Lexoni rishikimin tonë të rrjedhës së internetit më poshtë.

rekuizitë

 • Eksportoni faqet në platforma të tjera
 • E shkëlqyeshme për stilistë me përvojë
 • Opsionet e disponueshme të një shablloni ose kanavacë bosh
 • Platforma HTML / CSS nëse dëshironi
 • Integroni zgjidhjet e e-commerce
 • Opsionet e mbështetjes së klientit përfshijnë mbi 40 orë mësimore
 • Zgjidhjet shumë-gjuhëshe mund të jenë të integruara

Cons

 • Një ndërfaqe komplekse për një përdorues fillestar
 • Shtojca dhe shtesa të komplikuara të e-commerce; jo të ndërtuara
 • Prmimi për nevoja themelore të faqes në internet
 • Numri i kufizuar i modeleve
 • Përvoja e dobishme për Photoshop dhe InDesign

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.webflow.com
 • Shtabi: San Francisko, CA
 • Viti i themeluar: 2013
 • Category: Softuer krijues faqesh në internet
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Rrjedha e faqeve në internet mund të mos jetë për përdoruesit e bëra vetë me ndonjë përvojë, por është ajo që projektuesit po kërkojnë të kenë më shumë fleksibilitet dhe kontroll. Këto lloje të zhvilluesve të uebit mund të punojnë faqet e tyre ose ndërtimin e vendeve për masat.

Webflow përdor një redaktues të stilit Photoshop si disa ndërtues të tjerë të faqeve të internetit që janë duke qëndruar jashtë në një klasë të tyre. Ndërsa përdoruesit e Webflow nuk u kërkohet të mësojnë kod, ata kanë aftësinë të përdorin një redaktues HTML për të manipuluar dizajnet dhe rregulluar faqet e internetit me cilësi për të përmbushur nevojat unike të klientëve të tyre. Ekziston një kurbë mësimi për disa me këtë lloj ndërtues të faqes në internet.

Kush është Rekomanduar Rrjedha e Uebit?

Ndërtuesi i faqes në internet Webflow u krijua për stilistë dhe zhvillues më me përvojë që po krijojnë uebfaqe për të tjerët. Ky ndërtues i faqes në internet është zgjidhja për ndërtimin e vendeve me mjete dhe teknologji të përparuar për të marrë rezultate specifike. Uebfaqet e internetit të rrjedhës janë zgjidhja për pronarët e afarizmave, dyqanet e dyqaneve, blogerët dhe pothuajse për këdo që ka nevojë për një uebfaqe të fuqishme, interaktive.

Zona e Fokusit / Specialiteteve të Rrjedha e Uebit

Rrjedha e faqeve, si vetëm disa në klasën e saj, është e përqendruar në një dizajn fleksibël por pa kode nga stilistë me përvojë të cilët mund të përdorin një ndërtues të faqes në internet në cilësinë e tij të plotë. Rrjedha e faqeve në internet është një platformë e pasur me karakteristika që i përshtatet nevojave më të larta të biznesit.

Disa nga specialitetet e Webflow përfshijnë një hapësirë ​​relativisht intuitive për redaktim, qasje të lehtë në HTML / CSS për ata që e preferojnë atë, opsionin për të eksportuar faqen për personalizimin e zhvilluesit dhe një platformë të përparuar pa kode për ata që mund ta menaxhojnë atë.

Specifikimet / Kufizimet teknike të rrjedhës së uebit

Karakteristikat e rrjedhës së internetit përfshijnë fontet e Google, CMS me skedarë të sheshtë, hostimin, hartimin dhe zhvillimin në një, hyrjen në kod, një redaktues të stilit Photoshop, dhe eksportimin e kodit, së bashku me të gjitha widget dhe standardet standarde të një krijuesi të mirë të faqes në internet.

Për shkak se Webflow është zgjedhja e një projektuesi, ka disa kufizime në shabllonet e paracaktuar. Konkurrentët e krijuesit të faqes në internet janë më të lehta për tu menaxhuar, por me aftësitë dhe përvojën e duhur, programuesit dhe zhvilluesit mund të manipulojnë tiparet e ndërfaqes Webflow. Ndërrimi i modeleve nuk është një opsion.

A ka shkallëzim adekuat / dhomë për tu rritur?

Webflow ofron një plan jetësor falas për faqet e internetit themelore, së bashku me tre plane vjetore me çmim mesatar dhe të lartë për projektuesit dhe agjensitë. Me ndërtuesit pa kode, ju prisni të paguani më shumë. Këto plane ofrojnë hapësirë ​​për rritje personale ose biznesi, por nuk do të jenë të lira. Pritja në uebfaqe dhe hostimi CMS janë në dispozicion për kostot e shtuara.

Cila është Politika e Garancisë së MoneyBack?

Rrjedha e internetit ofron një mundësi të projektimit pa pagesë, ndërsa nuk kërkohet pagesa.

Farë është Reputacioni i Webflow?

Rrjedha e internetit është relativisht e re në hapësirën e ndërtimit të faqes në internet dhe po ofron një qasje të ndryshme pa kode për disenjatorët më me përvojë. Me konkurrencë minimale për këtë zgjidhje me çmim më të lartë, të përparuar, ata aktualisht kanë një reputacion të shkëlqyer në mes të kësaj klase. Shqyrtimet janë të mesme dhe më lart (3 yje e lart). Sa i përket pronarëve themelorë të faqes së internetit, reputacioni nuk është aq i mirë, pasi fillestarët shpesh e shohin Webflow shumë të vështirë.

Programi i Filialit për Konsumatorët

Rrjedha e internetit nuk ofron ende një program bashkëpunimi për klientët, por është sugjeruar.

Pse të zgjidhni Rrjedhin në internet?

Rrjedha e faqeve në internet është e përkryer për stilistë, zhvillues ose agjensi që duan aftësi për më shumë kontroll dhe për të hartuar një sit për vete ose klientë të vazhdueshëm. Për fillestarët që duan një zgjidhje të bërë vetë, ekzistojnë alternativa të tjera të përshtatshme për këtë nevojë.

Dizajnuesit e rrjedhës së internetit do të gëzojnë një ndërfaqe redaktimi të stilit Adobe Photoshop dhe InDesign së bashku me aftësinë për të hyrë dhe menaxhuar kodin HTML / CSS nëse dëshironi. Provoni llogarinë falas para se të merrni një vendim.

Karakteristikat kryesore

 • Redaktori Visual
 • Struktura e rrjetit e personalizueshme dhe e përgjegjshme
 • HTML dhe CSS të gatshëm për prodhim
 • Slider unik me kodimin zero
 • Lundrimi i përgjegjshëm i përgjegjshëm
 • Ndërveprimet dhe animacionet unike
 • Ruani automatikisht dhe rivendosni
 • Widgets Sociale Drag-and-drop
 • Eksporti me një klik me një klik
 • Mbi 600 shkronja në internet
 • Mbi 500 aplikacione biznesi
 • Instalime të Lehta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në rrjedhën e faqeve

Ndërtuesi i faqes së internetit Për disa ekspertë, Webflow përfaqëson një evolucion të ri të mjeteve vizuale dhe CSS për ndërtimin e faqeve në internet. Për të tjerët, Webflow nuk bën sa duhet për tu veçuar si një program vërtet i ri dhe emocionues. Kritikët të cilët janë të aftë për kodimin dhe përvojën në hartimin e uebit kanë tendencë ta vlerësojnë rrjedhën e uebit si drejtimi i mullirit. Duke u thënë kështu, kritikët që ekzaminuan programin nga perspektiva e një përdoruesi zbuluan se Webflow kishte shumë për të ofruar. Ata vlerësuan që redaktori ishte edhe fleksibël dhe miqësor ndaj përdoruesit. Për dallim nga ndërtuesit e tjerë, Webflow përdor një sistem të rrjetit që ndihmon seksionin e ndryshëm të faqes të vendoset në vend pa pasur nevojë të rrëmbehet me madhësinë shumë. Edhe kritikët më befasues e quajtën Rrjedha e internetit “elegante” dhe duhej të pranonin që megjithëse mund të mos ishte revolucionar, ai me siguri është një mundësi solide. Në fund të fundit, ekspertët rekomandojnë t’i jepni një vështrim programit.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Rrjedhin në Ueb

Faqja e faqes në Facebook është plot me komente pozitive nga përdoruesit. Ndërsa këto mund të japin një pasqyrë mbi pikat e forta të programit, ato duhet të merren me një kokërr kripe. Shqyrtimet janë kuruar qartë në mënyrë që të shfaqin rrjedhën e internetit në dritën më të mirë të mundshme. Këtu janë disa nga temat e zakonshme midis vlerësimeve pozitive:

 • Lehtë për t’u përdorur. Rrjedha e internetit nuk kërkon njohuri për kodifikimin dhe jo-zhvilluesit ishin në gjendje të ndërtojnë me lehtësi faqe interneti profesionale.
 • Udhëzime informuese. Ata që kishin nevojë për një udhëzim pak më shumë në hartimin e faqes së tyre të internetit, gjetën mësimet e videos shumë të dobishme.
 • Ndërton faqe përgjegjëse. Ndërsa ky duhet të jetë një standard i industrisë, shumë kompani ende po përpiqen të gjejnë vetëm modele miqësore me celularin. Sidoqoftë, Rrjedha e Uebit përfshin këtë veçori thelbësore që nga dita e parë.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në rrjedhën e internetit

Në botën e krijuesve të faqeve të internetit, Webflow është ende një i porsaardhur relativisht. Deri më tani, nuk ka një shumë të tërë mashtrimesh në internet në lidhje me këtë program. Në përgjithësi, kjo është ndoshta një shenjë e mirë, veçanërisht duke marrë parasysh faktin që Webflow ka arritur të sigurojë dhjetëra mijëra përdorues gjatë tre viteve të kaluara. Konsumatorët jo të lumtur zakonisht nuk hezitojnë të shprehin mosmiratimin e tyre, kështu që ndoshta është e sigurt për të supozojmë se Webflow nuk ka arritur ndonjë problem të madh. Mund të duhen edhe disa vite të tjera për të qenë në treg para se Webflow të jetë në gjendje të gjenerojë media të mjaftueshme për të marrë vërtet një mendim për mënyrën sesi të tjerët kanë mashtruar duke përdorur programin.

dizajni & Përshtatje

Përdoruesit e avancuar dëshirojnë një ndërtues të faqes në internet me dizajn dhe personalizim intuitiv, dhe Webflow është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që dinë se çfarë bëjnë. Një inxhinier i uebit mund të vlerësojë fleksibilitetin në manipulimin e kodit për të marrë rezultate në internet. Webflow ofron një kanavacë të hapur për përdoruesit e aftë ose disa paraqitje të modeleve të gatshme për ata që kanë nevojë për një vend për të filluar.

tiparPërmbledhje
Modelet e rrjedhës së uebitKa modele të paracaktuara falas dhe të paguara për të zgjedhur, por Webflow inkurajon një kanavacë të hapur për dizajnuesit profesional të faqes në internet.
 • Shumëllojshmëria dhe cilësia e modeleve dhe paleta e ngjyrave. Koleksioni i vogël i modeleve të dizajnit është tërheqës, ose paguani 15 deri në 20 dollarë për një zgjedhje më të madhe. Pavarësisht nëse projektuesit fillojnë me një shabllon apo një kanavacë të zbrazët, gjithçka është e personalizueshme.
 • Templates të paracaktuar vs. Ndërtimi i një Uebfaqe nga Scratch. Webflow ofron shabllone të paracaktuar ose një platformë të ndërtuar-tuaj-vetë, edhe pse në fund të fundit presin që të merrni vendime të projektimit më vete.
Ndërfaqja e rrjedhës së internetitNëse keni përdorur programet e softuerit Adobe në të kaluarën, kjo mund të jetë ndërfaqja që ju po kërkoni. Rrjedha e internetit ka krijuar një ndërfaqe për tu lidhur me mjetet e njohura, kështu që sfidat e dizajnit zvogëlohen. Ky ndërtues i faqes në internet është më i lehtë për përdoruesit e Photoshop dhe InDesign ose përdoruesve të tjerë të avancuar që mund t’i kuptojnë gjërat. Ky ndërtues faqesh është i vështirë për dizajnerët e rinj që nuk kanë aftësi të kërkuara.
Përshtatja e stilit të faqesRrjedha e internetit ka fuqi në personalizimin e stilit të faqeve pasi përdoruesit e përparuar mund të mbështeten në shumë opsione të projektimit brenda ndërfaqes, në një kanavacë bosh duke përdorur kodin HTML.
 • Zgjedhjet e projektimit për personalizim.Personalizimi mund të bëhet me shabllonet e paracaktuar në një paraqitje më të strukturuar, ose të kryhet në një kanavacë bosh. Ky ndërtues u krijua për mendjet krijuese që mund të bëjnë punën e projektimit.
 • Liria e lëvizjes, ndryshimit të madhësisë dhe redaktimit të përmbajtjes.Redaktimi i rrjedhës në internet është mjaft intuitiv, veçanërisht nëse keni një kuptim të mirë të produkteve të Adobe.
 • A ka qasje në kodin HTML / CSS? Po, Webflow u ofron projektuesve redaktimin e kodit HTML / CSS shumë të dëshiruar për programim më të përparuar.
 • Ndërfaqja e përdoruesit për redaktimin vizual. Redaktimi kryhet në ekran me disa aftësi tërheqëse dhe tërheqëse për shtimin e komponentëve, shtojcave, widget-eve dhe më shumë.

Përdoruesit me përvojë të rrjedhës së internetit mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë e opsioneve të personalizimit.

Lundrimi në sitRrjedha e faqes u lejon projektuesve fleksibilitetin për të krijuar navigimin në sit në mënyrën si dëshirojnë, në vend që të mbështeten vetëm në shabllone, ose mund të zgjidhet një shabllon.
Menaxhimi i përmbajtjesRrjedha e internetit është një sistem i menaxhimit vizual të përmbajtjes (CMS), në të cilin faqet e internetit mund të ndërtohen pa përvojë të kodit. Përmbajtja menaxhohet nga një llogari në internet Webflow, shumë si ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit, por ka më shumë mundësi për përdoruesit e aftë.
Fotografitë dhe GaleritëRrjedha e internetit ka lloje të shkëlqyera të përmbajtjes vizuale, duke përfshirë imazhe, video, harta, butona dhe më shumë.
Ndërtimi i sitit celularModelet e rrjedhës së internetit dhe kanavacat e dizajnit në formë të lirë janë të përgjegjshme, të bëra për përdoruesit e lëvizshëm, klientët dhe vizitorët në shumicën e pajisjeve.
Integrimi i Ndarjes SocialeSi shumica e krijuesve të faqeve të internetit, Webflow ofron të gjitha ikonat standarde të mediave sociale për marketing dhe ndarje të klientëve.
Shërbimet e DizajnitWebflow është një krijues gjithëpërfshirës i faqeve të internetit, i bërë për agjensitë dhe projektuesit që duan të ndërtojnë faqe të sofistikuara. Ndërsa Rrjedha e internetit është më e sofistikuar se disa krijues të faqeve të internetit, ajo nuk është një kompani e dizajnit të bazuar në shërbime. Kur keni nevojë për një firmë që ofron dizajn, përmbajtje dhe shërbime të zhvillimit, krijuesit e faqes në internet nuk janë zgjidhja e duhur.

Features & Tools

Si një nga kompanitë origjinale për ndërtimin e plotë të faqes në internet, seti tipar është i madh. I përshtatur për faqet më të mëdha më të sofistikuara që kanë nevojë për vëmendje të veçantë ose një programues më të përparuar i cili ka punuar me krijimin e faqes në internet, Web.com është i sigurt për të përmbushur kërkesat për eCommerce dhe veçoritë e biznesit:

tiparPërmbledhje
Konfigurimi i rrjedhës së faqesRegjistrohu për një llogari falas me emrin, emailin dhe një fjalëkalim të ri. Ju gjithashtu pajtoheni me politikën e privatësisë të Webflow dhe kushtet e shërbimit. Do të filloni me zgjedhjen e një modeli falas.
Dizajnimi i UebitZgjidhni një model dizajni ose zgjidhni të krijoni tuajin në një redaktor të stilit kanavacë me kontrolle që janë të ngjashme me produktet Adobe. Ndërfaqja nuk është si ndërtuesi mesatar i faqes së internetit, por redaktimi i zvogëlimit dhe tërheqjes është i mundur së bashku me një redaktues HTML / CSS nëse keni njohuri teknike.
Emri i Domainit me porosi
Thellësia e lundrimit:Me aftësitë e Webflow për navigimin me porosi, projektuesit mund të krijojnë thellësinë e lundrimit të nevojshëm për çdo uebfaqe të biznesit ose ndërmarrjes.
Vegla dhe AplikacioneNëse keni përvojë, Webflow duket se ka platformën për ndërtimin e aplikacioneve në internet. Kjo nuk është plotësisht e testuar dhe shumë pak informacion janë në dispozicion. Pajisjet e personalizueshme përfshirë media sociale, hartat, format e-mail dhe rrëshqitësit përgjegjës janë standarde.
monetizationRrjedha e internetit mund të jetë e integruar me zgjidhje eCommerce, por projektuesit do të duhet ta ndërtojnë këtë.
Statistikat e vizitorëveRrjedha e internetit integrohet mirë me Google Analytics, dhe një tabelë në internet e rrjedhës është e aftë të shfaq statistikat e vizitorëve në uebfaqe.
Foto, Video dhe AudioRrjedha e internetit ofron mundësi standarde për të angazhuar klientët përmes fotove, videove, widget-eve dhe më shumë.
BloggingPërderisa Webflow nuk duket se ka një platformë amtare të blogjeve, ka raporte pozitive në lidhje me aftësinë për të krijuar një sit efektiv të blogut.
hartat e GooglePërdoruesit mund të futin Google Maps.
Redaktori HTMLNjë nga pasuritë e Webflow është një mundësi për redaktimin e HTML / CSS, pa pasur nevojë të njihni kodin e detajuar.
Integrimi i mediave sociale
Format dhe anketatMe Webflow, përdoruesit mund të futin formularë dhe t’i rregullojnë ato për rezultatet e nevojshme.
Hapsirë ruajtjejeBazuar në tre planet e prmimeve të Webflow, duket se ka shumë depo për çdo madhësi dhe shkallë të një uebfaqeje. Planet e çmimeve nuk zbulojnë hapësirën e ruajtjes.
Vegla e BuletinitRrjedha e internetit nuk ofron një mjet të veçantë të buletinit, por kjo mund të kodifikohet.
Mbështetja e ForumitNjë forum i klientëve në Webflow është i disponueshëm me planin e Fillimit falas dhe planet personale, profesionale dhe ekipit.
E-Tregti / Dyqan OnlineJu do të duhet të mbështeteni në zgjidhjet e jashtme të tregtisë elektronike që integrohen me Webflow. Ecwid duket se është një prej shtesave më të mira dhe ndoshta i pajtueshëm.
Integrimi i PortësKa shërbime porte pagese të përfshira në zgjidhjet e e-commerce të palëve të treta që mund të jenë të integruara me Webflow.
SEO FriendlyPërsëri, do t’ju duhet të mbështeteni në zgjidhjet e jashtme si Google Analytics dhe më shumë për teknikat e optimizmit të motorëve të kërkimit.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Rrjedha e internetit siguron një llogari të mbrojtur me fjalëkalim për këdo që regjistrohet.
Google® AnalyticsNuk ka asnjë problem të njohur me integrimin e Google Analytics në rrjedhën e internetit.
Siguria e Ndërtuesit të UebfaqeveRrjedha e faqeve në internet me konkurentët e saj do ta bëjnë sigurinë një përparësi të lartë për çdo aktivitet në internet.
Gjuhë të shumëfishtaOpsionet shumë-gjuhëshe janë në dispozicion përmes një kodi, dhe ka disa biseda dhe forume në internet për udhëzim.
Optimizimi i celularitPothuajse të gjitha shabllonet dhe opsionet e personalizimit të Webflow mbështesin pajisjet mobile.

planet & Çmimeve

Webflow ofron një llogari falas për Starter së bashku me tre plane vjetore të çmimeve bazuar në përvojën e një projektuesi dhe gjerësinë e faqes në internet të individëve të agjencive që ju nevojiten. Këto tarifa mujore të shfaqura në sit duhet të paguhen çdo vit. Pritja dhe CMS janë një tarifë shtesë e shtuar mujore.

Planet vjetore të çmimeve të ofruara

Fillestar Falas. Fose dikush.

personal. Për projektuesit që punojnë në disa projekte. 16 dollarë në muaj, ose 192 dollarë.

profesional. Për profesionistët e pavarur dhe profesionistë të brendshëm. 35 dollarë në muaj, ose 420 dollarë.

ekip. Për ekipe dhe agjensi të mëdha. 78 dollarë në muaj, ose 936 dollarë.
Fluksi i Internetit akuzon më shumë bazuar në ofertat e tij të shërbimit në shkallë. Designers janë ngritur për të krijuar faqe të shumta në një plan vjetor të çmimeve që mund të jetë me kosto efektive në planin afatgjatë.

Konsideroni faktorët e mëposhtëm në lidhje me çmimet:

 • A ofron një plan falas? Po, Webflow ofron një plan fillestar falas sesa mund të vazhdojë falas nëse nuk nevojiten veçori të përparuara.
 • A ka periudha prove apo kërkojnë që kartat e kreditit të bashkohen? Designers mund të përdorin Webflow falas ndërsa ata janë në modalitetin e dizajnit.
 • Sa të përballueshme janë paketat premium në krahasim me konkurrencën? Rrjedha e faqeve në internet është pak e shtrenjtë, por standarde për këtë klasë të një krijuesi të faqeve të internetit. Programuesit dhe zhvilluesit marrin më shumë fleksibilitet në kodin për personalizim.
 • Mund të krijoni faqe në internet profesional duke përdorur vetëm versionin falas? Po, mund të krijoni një faqe interneti profesionale falas.

A kryhet pagesa në baza mujore / vjetore? Rrjedha e internetit ofron plane vjetore të çmimeve në internet.

Ndihma për klientët

Rrjedha e internetit u ofron klientëve një larmi mbresëlënëse të opsioneve të mbështetjes së klientit. Qendra e Ndihmës tregon një përzgjedhje që përfshin FAQ, Kurse (mbi 40), një tutorial për Fillimin dhe disa mësime të plotë në sit. Ndihma me përparësi është në dispozicion sipas planeve të çmimeve profesionale dhe ekipit. Mbështetja e postës elektronike është në dispozicion sipas planit personal. Një forum është në dispozicion për planin fillestar falas.

Lehtësinë e përdorimit

Rrjedha e internetit është projektuar për përdoruesit e avancuar me përvojë edhe kur garon si një nga ndërtuesit e paktë të faqeve të internetit pa kod. Për audiencën e duhur krijuese, përdoruesit ka të ngjarë të bëjnë gjithçka që dëshirojnë me Webflow. Për fillestarët që kërkojnë një përvojë totale DIY, ka klasa të tjera të krijuesve të faqeve të internetit që duhet të marrin në konsideratë. Përdoruesit e përparuar mund ta gjejnë mjaft të lehtë për t’u përdorur Webflow.

Thjeshtësia e ndërfaqes . Rrjedha e faqeve në internet është intuitive për stilistë me përvojë dhe nuk është krijuar për thjeshtësi. Rezultatet mund të jenë pozitive për ata që dinë se çfarë bëjnë.

I përshtatshëm për fillestarët / përdoruesit e përparuar . Rrjedha e internetit nuk është në klasën e krijuesve të faqeve të internetit për fillestarët. Shtë i përshtatshëm për përdoruesit e përparuar që dëshirojnë një mjedis pa kod, por megjithatë kanë fleksibilitet në një opsion HTML / CSS.

Mbani kontrollin mbi faqen në internet çdo herë. Dizajnuesit e uebit mbajnë kontrollin e plotë të faqes.

Ndihma e dhënë për redaktorin e ofruar. Ndihma për redaktues është e përshtatshme për disa, dhe ka disa mundësi të tjera ndihme në sit.

Rrjedha e internetit është e përshtatshme për stilistë me përvojë, të cilët mund ta gjejnë këtë ndërtues site të lehtë për t’u përdorur.

përfundim

Për stilistë dhe zhvillues me përvojë, ju thjesht mund ta doni Rrjedhin në Internet. Në këtë krijues të faqes në internet pa kode por me kod, ju keni mundësi për çdo madhësi dhe shkallë të uebfaqes së biznesit. Për eCommerce të përparuar, duket se është e pranueshme nëse mund të integroni mjetet e jashtme, widget dhe plugins për të marrë rezultatet që ju nevojiten.

Fillestarët ka të ngjarë të luftojnë me Webflow nëse nuk janë të kënaqur me një llogari falas dhe një nga modelet e kufizuara të Webflow, por pika e çmimit është me të vërtetë për faqet me fund më të lartë që duhet të bëjnë më shumë. Përdoruesit e rinj që duan të krijojnë një faqe në internet shpejt dhe me lehtësi duhet të shikojnë në një klasë të ndryshme të krijuesve të faqeve të internetit, dhe ka shumë prej tyre në treg.

Rrjedha në internet ka potencialin për faqet e internetit me porosi nga stilistë të përparuar të internetit të cilët po kërkojnë një përvojë pa kode, por gjithashtu kanë fleksibilitetin për të shtuar dhe modifikuar kod. Nëse kërkoni një platformë më të përparuar, Webflow është një nga opsionet e pakta DIY në klasën e tij. Në varësi të nevojave dhe përvojës suaj, Rrjedha e internetit mund të jetë një zgjidhje e mirë. Llogaria e Lirë Starter është mënyra më e mirë për ta kontrolluar atë.

krahasim

WebFlow

92

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map