Rishikimi i tempullit të mediave 2016

Logoja e kompanisë Media Temple


Tempulli i mediave

Vizitoni Uebfaqen

9.2


Nota AWA

Tempulli i mediave

Media Temple është një kompani pritëse me bazë në Linux, e themeluar në vitin 1998 dhe me seli në Culver City, California. Temple Media tani ka mbi 125,000 klientë në mbi 100 vende me mbi 1.5 milion faqe interneti. Ata ofrojnë një shumëllojshmëri të opsioneve të hostimit, duke përfshirë të përbashkëta, VPS, dhe të përkushtuara. Wasshtë blerë nga GoDaddy në 2013 por drejton si një kompani më vete. Media Temple konsiderohet një pionier i teknologjisë së reve dhe klientët e saj shkojnë nga gjigandët e vegjël deri tek ata të tillë si CBS, Adobe dhe Samsung. Lexoni rishikimin tonë të Tempullit të Medias më poshtë.

rekuizitë

 • Mbështetje e mirë dhe e përgjegjshme ndaj klientit
 • Koha minimale e joproduktive
 • 24/7 Ndihma për klientin
 • Paneli i Kontrollit i Lehtë për t’u përdorur

Cons

 • Ngadalë WordPress Hosting

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.mediatemple.net
 • Shtabi: Qyteti Culver, CA
 • Viti i themeluar: 1998
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Të përbashkët, VPS, Cloud, Dedikuar, WordPress
 • Garancia e kthimit të parave: NA

Media Temple ishte i pari që përhap një faqe në servera të shumtë për trajtimin e trafikut në mënyrë më efikase. Sistemi i tij i Rrjetit është adoptuar dhe përshtatur nga ofruesit e tjerë të pritjes, por përvoja e tempullit Media Media ende e bën atë një udhëheqës në këtë fushë.

Media Temple është gjithashtu i njohur për fuqinë e opsioneve të tij të menaxhimit të menaxhuar. Vetëm këta dy faktorë e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për faqet e mëdha, faqet me nivele të larta vizitorësh dhe për klientët që nuk duan të hyjnë në detajet e administrimit të një siti.

Plando plan përmes Media Temple, madje edhe planeve të Rrjeteve të përbashkëta, sigurojnë pritje me performancë të lartë për shkak të përdorimit të SSD dhe veçorive të tilla si FastCGI. Media Temple ofron plane të shumëfishta të pritjes së përbashkët, dhe VPS dhe hostim të Dedikuar me mundësi të vetë-menaxhuara ose plotësisht të menaxhuara.

Për planet e Grid dhe VPS, ekzistojnë mundësi për të përmirësuar ruajtjen dhe gjerësinë e brezit pa arritur deri në nivelin e planit tjetër. Të gjitha këto plane dhe azhurnime ofrojnë shkallëzim të madh ndërsa rriten nevojat tuaja. Shërbimi i tyre për klientët është një përparësi e lartë dhe mbështetja ofrohet 24/7. Temple Media mbështet shitësit dhe bashkëpunëtorët.

Media Temple ofron një garanci standarde të kthimit të parave 30-ditore në planet e rrjetit dhe VPS – minus çdo domen dhe tarifa shtesë. Policyshtë krijuar një politikë e rimbursimit 7-ditor për planet e dedikuara. Ka kontrata, kështu që nuk ka tarifa për përfundimin e mandatit tuaj herët.

Media Temple është vlerësuar vazhdimisht si një nga kompanitë me rritje më të shpejtë në Sh.B.A dhe ka fituar çmime të shumta për pritjen e saj premium. Në tre vitet e fundit, Media Temple ka fituar tetë çmime Stevie për shitje dhe shërbime ndaj klientit.

Si me çdo kompani pritëse, do të ketë klientelë të pakënaqur. Sidoqoftë, shumica e komenteve dhe komenteve nga klientët e Media Temple janë pozitive.

Ka shumë konkurrencë në mbajtjen në internet, dhe ka mundësi më pak të shtrenjta se Media Temple. Sidoqoftë, tiparet e ofruara dhe niveli i shërbimeve të menaxhuara në Media Temple e bëjnë atë një zgjedhje tërheqëse – veçanërisht për ata që kanë periudha të trafikut të lartë ose kanë nevojë për pritje në cloud..

Blogjet, dizajnerët dhe ndërmarrjet e njohura si Nike, Under Armor, Red Bull, dhe më shumë, përdorin Temple Media.

Karakteristikat kryesore

 • Azhurnime automatike kryesore
 • Arkitektura e grupuar
 • Rezervimi dhe rivendosja e skedarit 30 ditë
 • Qasja në rrënjë
 • Burimet e shkallëzimit automatik
 • ProDev API
 • Google Apps for Work
 • Kujdesi Prioritar i CloudTech
 • Certifikata SSL
 • Shtytës të ngurtë të shtetit
 • TrueSpeed ​​CDN
 • Magjistari i konfigurimit

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykim për ekspertët e industrisë për tempullin e mediave

Web HostingMedia Temple vlerëson në mënyrë të moderuar në shumë me ekspertët. Ata besojnë se platforma ka disa aftësi mjaft të fuqishme dhe mund t’u ofrojë njerëzve një shërbim të qëndrueshëm, të besueshëm.

Këtu ishin pikat kryesore të përdorimit të tempullit të mediave:

 • Shumë e lehtë për t’u përdorur dhe për të filluar me të
 • Baza e mirë e njohurive dhe përparimet e Sidekick
 • Disa opsione të fuqishme strehimi të disponueshme për ata që kanë nevojë për to

Whatfarë nuk u pëlqen atyre në tempullin Media?

 • Pricesmime të larta për planet e tyre
 • Përfaqësuesit inteligjentë të shërbimit ndaj klientit
 • Asnjë mundësi për pritjen e Windows

Për klientët që ishin pas një zgjidhjeje të fuqishme për pritjen e tyre, ata menduan se Media Temple mund të ishte një shërbim pritës për t’u marrë parasysh, megjithatë do të ishit më mirë të shikoni disa mundësi të tjera së pari.

 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2478362,00.asp
 • http://hostauthority.org/media-temple/
 • https://www.comparakeet.com/best-vps-hosting/media-temple-review/

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Temple Media

Ankesa kryesore nga klientët e Media Temple duket se nuk mendojnë se po marrin një vlerë për shërbimin e parave. Këtu është ajo që klientët e Media Temple kishin për të thënë në lidhje me platformën:

 • Shërbimi i tyre është i shtrenjtë
  Në krahasim me shërbimet e tjera të pritjes, Media Temple është një mundësi më e çmueshme.
 • Mbështetja e klientit nuk është aspak në kohë
  Konsumatorët kishin përvojë me mbështetje të dobët të klientëve, kohë të pamjaftueshme të pritjes dhe pyetje të shënuara zgjidhen kur nuk kanë qenë.
 • Shërbimi u zbrit pasi u ble nga GoDaddy
  Në luftën e vazhdueshme për të ruajtur performancën optimale pasi u fitua nga një kompani tjetër, duket se Media Temple ka vuajtur disa fshehje.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në tempullin e mediave

Ndërsa klientët dukeshin shumë të lumtur me shërbimin vetëm disa vjet mbrapa, me sa duket gjërat kanë marrë një zhytje. Dofarë pëlqejnë klientët ende?

 • Hyrje në SSH
  Për ata që duan një mundësi të sigurt që shumë platforma të tjera të mbajtjes në internet nuk i ofrojnë.
 • Opsione të shkallëzuara
  Kur kërkesat tuaja të shërbimit rriten, ju lehtë mund të azhurnoni serverët për të ruajtur shpejtësinë dhe nivelet e performancës.
 • Platforma është e lehtë për t’u përdorur
  “Lehtësia e përdorimit” të gjithë-rëndësishme është përmbushur këtu nga platforma e Media Temple.
 • http://www.whoishostingthis.com/hosting-reviews/media-temple/#reviews
 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2478362,00.asp

seriozitet & uptime

Media Temple garanton besueshmëri 99.9% në kohën e duhur në planet e saj VPS, duke ofruar 20% prapa në tarifat mujore për çdo 20 minuta të joproduktive. Nuk ka asnjë garanci në planet e rrjetit të përbashkët megjithëse disa klientë ankohen për kohën e ndërprerjes, dhe statistikat tregojnë afro 100% në kohën e duhur gjatë vitit të kaluar.

Media Temple ka dy qendra të të dhënave – një në Kaliforni dhe një në Virxhinia. Qendrat monitorohen për sigurinë 24/7. Lidhjet e fibrave midis dy qendrave ofrojnë besueshmëri dhe tepricë.

Ka staf 24/7 në vend që të qëndrojë në krye të çështjeve dhe të rregullojë problemet sa më shpejt që të jetë e mundur. Pajisjet e tepërta të energjisë dhe gjeneratorët rezervë janë në të dy qendrat e të dhënave.

Qendra e të dhënave në Kaliforni ka ujin e saj për kopje rezervë të HVAC, kështu që nuk varet nga furnizimi me ujë i qytetit për funksionim të vazhdueshëm.

Features & Tools

Këtu është një vështrim më i thelluar në tiparet e ofruara nga Media Temple.

tipar
Përmbledhje
Paneli i kontrollitPër pritjen e saj të përbashkët, Media Temple ka Panelin e Kontrollit të Shërbimit të Rrjetit që mund të përdoret për të menaxhuar shumicën e gjithçkaje që lidhet me faqen tuaj të internetit. Ka një vështrim të palodhur, por kërkon më shumë klikime sesa panelet e tjerë të kontrollit për të arritur tek veprimet që dëshironi të kryeni.
Hapësira e diskutAi ndryshon, në varësi të planit dhe llojit të pritjes. Të gjithë disqet janë SSD për performancë më të shpejtë.
 • Të përbashkëta – Pro 20 GB, Agjenci dhe Agjenci + 100 GB
 • VPS – Planet e pakontrolluara variojnë nga 20 GB deri në 500 GB. Planet e menaxhuara ndryshojnë nga 30 GB në 600 GB.
 • Përkushtuar – 1 TB
BandwidthKufijtë e brezit të bandës në muaj varen nga plani i zgjedhur. Për pritjen e përbashkët, Pro lejon 1 TB, Agency dhe Agency + të sigurojë 5 TB të bandwidth. Planet e dedikuara ofrojnë 10 TB të gjerësisë së bandës në muaj. Planet e VPS ndryshojnë nga 2 TB në 8 TB të brezit të bandës në muaj.
Mbështetje e bazës së të dhënaveNë planet e përbashkëta lejohen deri në 100 baza të të dhënave MySQL. Media Temple përdor atë që ata e quajnë MySQL SmartPool, një sistem i bazuar në SSD i cili peshon sipas nevojës për të akomoduar burimet e bazës së të dhënave tuaja.
Regjistri i domainitTemple Media nuk ofron plane në tërësi falas. Sidoqoftë, ata ofrojnë një vit falas me disa plane. Media Temple është një regjistrues domain, kështu që ju mund të blini një domain direkt prej tyre. Ata ofrojnë shtesa të tilla si intimiteti dhe Google Apps for Work për tarifa shtesë.
Domainet e shumëfishtaDeri në 100 domene lejohen në planet e përbashkëta të Tempullit të Media Temple.
Rezervime të të dhënaveRikthimet bëhen automatikisht çdo ditë me një politikë mbajtjeje 30-ditore. Për kopje rezervë manuale, Snapshot është dhënë për t’ju lejuar të ruani kopje rezervë në vend. Ju do të duhet të përdorni FTP, SSH ose një zgjidhje të palëve të treta për të bërë kopje rezervë manuale në planin e përbashkët të pritjes.
Instalues ​​me një klik të aplikacioneveMedia Temple ka instalime me një klikim të shumë aplikacioneve, duke përfshirë WordPress, Zen Cart, Drupal, dhe të tjerët.
Llogaritë e postës elektronikeJu mund të keni 1,000 llogari me email në fushat tuaja në planet e përbashkëta. VPS dhe planet e dedikuara nuk kanë kufij. Media Temple gjithashtu ofron Google Apps for Work në llogaritë e përbashkëta – numri i llogarive ndryshon me planin tuaj. Pro ka një, Agjencia dhe Agjensia + parashikojnë pesë llogari.
Siguria e PritjesMedia Temple përdor SiteLock për të monitoruar dhe heq kodin me qëllim të keq sapo të zbulohet. Ata gjithashtu monitorojnë për mbrojtje nga sulmet DDoS. Qendrat e tyre të të dhënave monitorohen rreth orës nga sigurimi i armatosur. Për sigurinë e tregtisë elektronike, Media Temple ka çertifikata SSL të disponueshme për 75 dollarë në vit (nga GEOTrust), ose ju keni mundësinë të shtoni certifikata SSL të blera nga të tjerët.
Ndërtues i faqes në internetMedia Temple nuk ka ndonjë mjet ndërtues faqesh në internet me planet e tyre. Ato ofrojnë mbështetje Virb për 10 dollarë në muaj. Virb është një ndërtues i vetëm i faqes në internet (megjithatë nuk tërhiqet dhe tërhiqet) që do t’ju lejojë të ndërtoni një sit dhe pastaj ta drejtoni atë në një domain Temple Media.
Mbrojtja nga malware dhe SpamSiç u përmend, SiteLock përdoret për të monitoruar malware. Për filtrimin e postës elektronike, Media Temple ofron SpamAssassin përmes panelit të kontrollit.
Shporta blerjejeMedia Temple mbështet disa karrocat e blerjeve të njohura, përfshirë Agora, Cube Cart, Zen Cart, dhe më shumë përmes instaluesit të tyre me një klik.
Mbështetja e gjuhëve programueseMedia Temple mbështet gjuhë standarde të programimit që funksionojnë në Linux, duke përfshirë PHP, Perl dhe Python.
Statistikat e sititPaneli i kontrollit i Media Temple ju lejon të monitoroni gjerësinë e brezit dhe përdorimin. Analitika është për llogarinë tuaj pasi të dhënat statistikore të plota për fushat individuale nuk janë të disponueshme në llogaritë e përbashkëta. Kjo është në dispozicion në planet VPS-duke i bërë ato më të përshtatshme për shitësit.
Karakteristikat dhe mjetet shtesëMedia Temple mbështet SSH, dhe për versionimin, Git mbështetet. CDN globale është në dispozicion për ngarkim më të shpejtë të faqeve statike dhe grafikëve. Për planet e menaxhuara, ofrohet CloudTech, e cila ofron sysadmin të çertifikuar në telefon për një tarifë shtesë mujore. Planet e WordPress përfshijnë skenë, e cila është një mënyrë për të klonuar faqen tuaj për modifikime pa ndikuar në faqen live deri sa të jeni gati për të azhurnuar.

planet & Çmimeve

Ashtu si me shumicën e kompanive pritëse, çmimet për Media Temple do të ndryshojnë në varësi të planit, pavarësisht nëse ai i përbashkët, VPS, ose i dedikuar, dhe nëse çmimi promovues është në fuqi. Për shumicën e planeve, ka përparësi çmimesh për pritjen afatgjatë.

Mimet më poshtë pasqyrojnë kostot e rregullta mujore në kohën e këtij shqyrtimi.

Atje jane tre tempuj të mediave kanë ndarë planet e pritjes – Pro, Agency, and Agency + (Plus).

Pro është plani themelor që lejon deri në 10 site, ka 20 GB depozitim SSD, dhe 1 TB të bandwidth çdo muaj për 30 dollarë në muaj.

Planet e Agjencisë dhe Agjencisë + ofrojnë më shumë në paketat e tyre, duke përfshirë më shumë ruajtje (100 GB secila) dhe gjerësi bandë (5 TB në muaj). Ato gjithashtu ofrojnë mbrojtje nga zjarri dhe malware, dhe shërbime CDN, për pesë site – në vend se vetëm një sit si në planin Pro.

Dallimi midis planeve të Agjencisë dhe Agjencisë + është se Agjensia + ka Menaxhuar Kujdesin nga CloudTech. Ky shërbim ofron mbështetje prioritare, tre kredi mujore të kërkesës (që mund të aplikohen në lidhje me disa gjëra të tilla si rezervë, arsim, dhe analiza), dhe ndihmës për krijimin dhe konsultimin.

Plani i Agjencisë është 150 dollarë në muaj, dhe Agjensia + është 350 dollarë në muaj. Ju gjithashtu mund të shtoni ato që Media Temple i quan “Boosters” për të shtuar hapësirë ​​shtesë, site dhe bandë, pa u rritur në planin tjetër.

Atje jane tre nivele të hostimit të VPS Temple Media në varësi të ekspertizës suaj: Vetë-menaxhuar, menaxhuar dhe menaxhuar plotësisht. Do nivel ka plane të ndryshme në varësi të nevojave tuaja specifike të ruajtjes dhe gjerësisë së bandës.

Prmimi për këto plane fillon me 30 dollarë në muaj për Vetë-menaxhuar dhe 55 dollarë në muaj për Menaxhuar. Skajet e sipërme të këtyre planeve ofrojnë mjaft ruajtje dhe gjerësi të bandës, por janë disi të shtrenjta – 1.000 dollarë në muaj për të vetë-menaxhuar, dhe 1.500 dollarë në muaj për të menaxhuar. Planet plotësisht të menaxhuara të VPS fillojnë me 249 dollarë në muaj, por do t’ju duhet të kërkoni një vlerësim çmimesh pasi çmimi përfundimtar varet nga nevojat tuaja.

Për ata që kanë nevojë serverë të dedikuar, ka tre plane të ofruara, duke filluar nga çmimi nga 2,000 dollarë në muaj në 2,699 dollarë në muaj. Të tre planet vijnë me 10 T Bandwidth mujor, fusha të pakufizuara, 1 TB të ruajtjes SSD, dhe 64 bit sisteme operative Linux.

Nëse keni një faqe WordPress, Media Temple ofron katër plane të ndryshme hostimi të menaxhuara nga WordPress që përcaktohen nga depozitimi dhe numri i vizitorëve.

Plani Personal siguron 30 GB depo të SSD dhe lejon dy site dhe 400,000 vizitorë për 20 dollarë në muaj.

Plani më i lartë me një çmim të caktuar është Agjensia me 500 GB ruajtje, 50 site të lejuara dhe 10 milion vizitorë të lejuar për 240 dollarë në muaj.

Ato gjithashtu ofrojnë një plan të WordPress të quajtur Enterprise i cili ofron vizitorë të pakufizuar mujorë dhe 1 TB depo që është me çmim personal.

Shërbimet e menaxhuara me WordPress përfshijnë kopje rezervë ditore, azhurnime të automatizuara, mbrojtje nga viruset dhe malware, skenë dhe mbështetje 24/7 të ekspertëve të WordPress. Ato gjithashtu kanë një bibliotekë ekskluzive të temave të WordPress, për tu përdorur ose rregulluar.

Për faqet shumë të mëdha ose të ndërlikuara, Media Temple ka një mundësi Enterprise, e cila është plotësisht e personalizueshme dhe ka çmim në bazë të nevojave tuaja. Ju mund të përdorni formë në faqen e internetit të Temple Media për të ngritur një konsultë.

Temple Media gjithashtu ka AWS Cloud hosting opsione që fillojnë me 499 dollarë në muaj (kostot AWS të përjashtuara) dhe çmimet dhe specifikohen në varësi të nevojave tuaja.

Ndihma për klientët

Shërbimi i klientëve të Media Temple është i bazuar në Los Angeles, California. Ata kanë email, Twitter dhe bisedë live në dispozicion 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë.

Shqyrtimet e klientëve në mënyrë të vazhdueshme deklarojnë se shërbimi i marrë është miqësor dhe i ditur dhe se mbështetja zgjidh pyetjet shpejt. Media Temple certifikon ekipin e tij të mbështetjes së WordPress në mënyrë që të presësh ndihmë eksperte në WordPress, nëse ju nevojitet.

A faqe ndihmese ju jep një pikë fillestare për të kërkuar ndihmë dhe mbështetje në Temple Media. A faqja e burimeve ka artikuj të dobishëm për Temple Media, si dhe këshilla dhe teknika të përgjithshme në internet të ndara në afro 100 tema të ndryshme. Një skedë e burimeve të jashtme siguron lidhje me faqet e tjera që përmbajnë informacione që mund t’i gjeni të dobishme.

Aty eshte nje faqe që përmban studime rasti kështu që ju mund të shihni mënyrën se si Media Temple ka siguruar zgjidhje për të tjerët. Temple Media ka edhe një blog ku mund të gjeni artikuj, lajme dhe këshilla. Ekziston edhe një sistem themelor faqja e statusit për kontrollin e drejtpërdrejtë të statusit operacional të seksioneve të ndryshme të Tempullit të Medias.

faqe për ne përmban një lidhje Skype, si dhe një adresë Culver City, California për kontakte të rregullta me postë. Kjo faqe ka numrat e telefonit për klientët ndërkombëtarë. Një burim shtesë është ai Faqja e komunitetit i cili përmban shumë artikuj të vetë-ndihmës dhe mësime video.

Mund të kontaktoni me shitjet e Media Temple me telefon në 310-841-550. Ekziston një numër pa pagesë për ndihmë të përgjithshme, 877-578-4000. Orët e telefonit janë e hënë-e premte, 5:30 e mëngjesit deri në 6:30 pasdite PST.

Ju mund të përdorni @mediatemplehelp për të arritur mbështetje përmes Twitter. Ju gjithashtu mund të kontaktoni mbështetjen 24/7 përmes postës elektronike ose chat live duke hyrë në tuaj Qendra e llogarive. Media Temple thotë se 90% e stafit të tyre kanë të bëjnë me ndihmën e klientëve.

Lehtësinë e përdorimit

Siç u përmend, Media Temple ka panelin e tij të kontrollit për pritje të përbashkët. Shumica e klientëve komentojnë se është i pastër, i freskët dhe i palidhur. Kërkon më shumë klikime për të bërë gjërat sesa me panelet e tjerë të kontrollit, siç është cPanel.

Me instalimin e një aplikacioni me një klik dhe një numër të madh opsionesh të menaxhimit të menaxhuar, Media Temple është i lehtë për t’u përdorur, veçanërisht për ata që kanë nevojë, ose duan, të lënë anën teknike të gjërave në Temple Media.

përfundim

Media Temple është më i kushtueshëm se shumë ofrues të pritjes së programeve të përbashkëta, dhe opsionet e tij VPS dhe serverët e dedikuar janë në fundin më të lartë të kostos. Thënë kjo, shumica mendojnë se ju merrni atë që paguani me Media Temple.

Ajo ofron mundësi më të menaxhuara të pritjes sesa shumica, dhe varg i karakteristikave të saj janë ato që do të prisnit nga një ofrues i nivelit premium. Megjithëse nuk është e vetmja kompani që siguron pritjen që shpërndahet në më shumë se një server, sistemi i saj Grid ishte i pari, dhe përvoja e tyre i ka ndihmuar ata ta rregullojnë atë. Azhurnimi i fundit për të ndryshuar të gjitha planet e tij në ruajtjen me bazë SSD ka rritur performancën dhe besueshmërinë.

Media Temple mund të strehojë një sit të çdo madhësie, por është më i përshtatshmi për ata që do të kenë një numër të madh vizitorësh ose ka të ngjarë të kenë spiketa të vizitorëve dhe kanë nevojë për një host që mund ta trajtojë atë.

Me planet e saj të menaxhimit me funksion të plotë, Menaxhimi i tempullit Media është gjithashtu i përshtatshëm për ata që duan të përqëndrohen në përmbajtjen e faqes së tyre ndërsa lënë mirëmbajtjen dhe punët teknike për të tjerët.

krahasim

Tempulli i mediave

92

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map