Rishikimi i Squarespace 2016


Squarespace

Vizitoni Uebfaqen

9.4


Nota AWA

Squarespace

Squarespace ka ndërtuar reputacionin e tyre në ofrimin e një ndërtuesi në internet që lejon përdoruesit të prodhojnë faqe të përsosura në kërkim pa ndonjë përvojë kodimi. Pavarësisht nëse e keni parë vendndodhjen e tyre në Superbowl ’15 ose keni ngecur në internet, shikoni rishikimin tonë të hollësishëm të platformës së tyre këtu. Lexoni rishikimin tonë të Squarespace.com më poshtë.

rekuizitë

 • Modelet shumë profesionale, me cilësi të lartë
 • Platformë e përparuar e Blogimit
 • Planet e mira të tregtisë elektronike në dispozicion
 • Paneli i integruar i analitikës
 • Modele të përgjegjshme për optimizimin e celularit

Cons

 • Asnjë version falas në dispozicion
 • Jo aq e thjeshtë për tu personalizuar sa disa ndërtues të tjerë të faqeve të internetit
 • Numri i ulët i modeleve në dispozicion
 • Vetëm një nivel navigimi
 • Mungon integrimi me PayPal – Vetëm shirit

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.squarespace.com
 • Shtabi: New York, NY
 • Viti i themeluar: 2003
 • punonjësit: 500+
 • Sitet e pritura: 500,000+
 • Categories: Ndërtues i faqes në internet
 • shërbimet: Softuer për krijimin e faqeve në internet të Dizajnit, Web Hosting
 • Prove falas: 14 ditë

Në 12 vjet, Squarespace ka kaluar nga një operacion në dhomën e fjetjes në fuqizimin e miliona faqeve të internetit dhe mbi 500 punonjës. Vitin e kaluar kompania u emërua madje nga Forbes si një nga vendet më të mira për të punuar në NYC!

Kompania mbetet e përkushtuar të sigurojë përdoruesve një ndërfaqe të bukur për të punuar nga, me dizajne yjore që duken sikur ato kanë kushtuar një pasuri të vogël. Shtë për këtë arsye që ata shpesh emërohen si një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit përreth.

Ne nuk jemi kaq të shpejtë sa të shkojmë përpara dhe të pajtohemi me njerëz, kështu që, ne hodhëm një vështrim më të thelluar në platformë për të parë nëse është kaq e shkëlqyeshme.

Cila është pjesa më e mirë e Squarespace?

 • E përkryer për ndërmarrjet tregtare, bizneset e vogla dhe faqet e internetit private, të vogla apo të mëdha
 • Një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse drejtoni një blog WordPress dhe dëshironi tipare dhe shërbim të personalizuar
 • Ideale për një dyqan të thjeshtë fillestar eCommerce në internet

Pjesa më e mirë e Squarespace është pjesa ku arrini deri në fund të vendosjes së prekjeve përfundimtare në faqen tuaj të internetit, dhe shihni një faqe të bukur, profesionale. Një faqe që duket sikur është e koduar nga një zhvillues profesionist i faqes, por ju e keni bërë veten pa përvojë në kodim.

Modelet elegante dhe të përgjegjshme të Sheshit të hapësirës janë tipari fitues i platformës, duart poshtë.

Kush është Squarespace një përshtatje e mirë për të?

Për shkak se Squarespace krenohet me modele mahnitëse, është veçanërisht i dobishëm për faqet e ngjarjeve ose llojet krijuese, të tilla si fotografë, artistë, stilistë, muzikantë dhe të ngjashme. Shtë gjithashtu një zgjedhje e mirë për restorantet dhe bizneset e vogla pa një dyqan në internet.

Paketat e e-commerce të ofruara janë perfekte për ndërtimin e dyqaneve të vogla në internet nëse vendi juaj ka Stripe si një nga portat e tyre të preferuara të pagesës në internet, pasi kjo është opsioni i vetëm me një dyqan Squarespace.

Platforma e blogjeve në Squarespace është e dyta pas WordPress, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme edhe për blogerët.

Kush do të mos funksionojë Squarespace?

Ashtu si me shumicën e ndërtuesve të thjeshtë të faqeve të internetit, nëse jeni një medium për një biznes më të madh, atëherë Squarespace nuk do të jetë për ju. Ju do të duhet të gjeni një platformë tjetër që është më e personalizueshme, dhe ndoshta të punësoni një programues në internet për ta bërë atë për ju.

Siç u përmend, nëse keni një dyqan në internet dhe nuk dëshironi të përdorni Stripe si portën tuaj të pagesës, duhet të zgjidhni diçka tjetër si Shopify.

Sa e shkallëzueshme është një faqe Squarespace?

Packagedo paketë Squarespace vjen me bandë të pakufizuar dhe ruajtje të pakufizuar, kështu që nuk shqetësohet se do të mbaroni nga një dhomë në çdo kohë. Dosjet janë të kapura në 300MB, me skedarë audio të mbuluar në 160MB, dhe ju duhet të qëndroni brenda 1000 faqeve. Squarespace rekomandon të përdorni funksionin e blogut në vend të faqeve nëse keni nevojë për një sasi të madhe informacioni që duhet të vendosen në faqen tuaj.

Cila është reputacioni i tyre?

Sheshi i hapësirës ka një reputacion të fortë në mesin e komunitetit të biznesit, por si ndjehen përdoruesit në lidhje me platformën?

Epo, shumica e përdoruesve raportojnë pozitivisht në platformë. Ekziston një kurbë e të mësuarit kur njerëzit fillojnë, veçanërisht për ata me aftësi kompjuterike shumë të kufizuara, të cilat mund të çojnë në zhgënjim. Mjetet e ndihmës vlerësohen mirë, për ata në fund të mençurisë së tyre!

A kanë ata një garanci për kthimin e parave?

Për shkak se ju duhet të luani me versionet e plota të platformës falas për 14 ditë, nuk ka asnjë garanci për kthimin e parave. Squarespace supozon se keni pasur mjaft kohë duke luajtur me planin tuaj të zgjedhur për të parë nëse dëshironi të vazhdoni ta përdorni apo jo.

Pasi të keni përfunduar periudha e provës 14-ditore, përmbajtja juaj është e kyçur, përveç nëse, sigurisht, ju vendosni të vazhdoni me planin.

A kanë fituar ndonjë çmim për platformën e tyre?

Po ata kane! Squarespace është fitues në Awardsmimet Innovation By Design 2015 për Web Design. Ata janë emëruar gjithashtu nga burime të shumta si një nga kompanitë më të mira për të punuar në NYC në vitin 2015. Faqet e tjera votuan reklamën e “Squarespace Superbowl” në listat e tyre të preferuar.

Ishte një raund i madh për 2015 për Squarespace, për shkak të asnjë pjese të vogël të ndryshimeve të bëra nga platforma e mëparshme Squarespace 6 në Squarespace 7. Ne po presim gjëra më të mëdha prej tyre edhe në vitin 2016,.

Karakteristikat kryesore

 • Modelet Moderne
 • Redaktori i stilit
 • Uebfaqet e integruara mobile
 • Ndërrimi i modeleve
 • Paraqitjet e përmbajtjes së personalizueshme
 • Menaxher imazhi
 • CDN përfshirë / li>
 • Loader Imazhi i Përgjegjshëm
 • Integrimi i Getty Images
 • Imazhi SEO
 • Blloqe galerie
 • Video në Galeri
 • Koleksione audio
 • Lidhur nga shoqëria
 • Importim i lehtë
 • Redaktor personal WYSIWYG
 • Modele automatikisht të përgjegjshme
 • Redaktimi në ekran të plotë
 • Mbledhja e të dhënave të përdoruesit
 • Kontrolli i sitit

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në hapësirën katror

Platforma eCommerceIn nuk duhet të befason fakti që ekspertët gjithashtu japin shenja të larta në Squarespace dhe vendosjen e vazhdueshme atë në tre platformat më të mira të shportave të blerjes në dispozicion. Ndër vlerësimet e ekspertëve, vlerësimet përfundojnë në 9 nga 10 yje, duke i dhënë afërsisht rezultate perfekte.

Ekspertët që vërtet shijojnë programin tregojnë për lehtësinë e përdorimit dhe redaktuesit që lejon përdoruesit të krijojnë faqe interneti tërheqëse dhe komplekse si një profesionist. Imazhet e ngarkuar skaliten menjëherë në madhësi, shabllonet lejojnë përshtatjen e plotë dhe zhvilluesit kanë qasje në CSS dhe HTML. Në të vërtetë nuk ka kufizime në ato që mund të personalizoni ose mënyrat se si mund të shkoni për të. Këto karakteristika kanë ndihmuar që programi të shndërrohet në një program globalisht popullor.

Ata që nuk kishin dëshirë t’i jepnin Squarespace një rezultat të përsosur treguan për shërbimin e dobët të klientëve dhe shumë mendime. Për më tepër, ndërsa Squarespace siguron një redaktues të fuqishëm i cili është i aftë të bëjë një personalizim mbresëlënës, nuk është domosdoshmërisht miqësor për fillestarët. Ka programe të tjera në treg që ofrojnë një ndërfaqe më të drejtpërdrejtë që ofron udhëzime shtesë për fillestarët. Kjo me sasinë e duhur të përvojës paraprake do të ndihet në kontroll të plotë krijues të faqes së tyre të internetit.

 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/squarespace-review/
 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2461514,00.asp
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Sheshin e Hapësirës

Sheshi i hapësirës është aq pozitivisht i rishikuar saqë çdo kritikë ndaj programit tingëllon më shumë si sugjerime. Pavarësisht nga ndonjë vend për përmirësim, konsumatorët janë akoma shumë të kënaqur me programin. Në fund të fundit, shumica e ankesave rrotullohen rreth dy çështje:

 • http://www.cpcstrategy.com/blog/2014/03/americommerce-review/
 1. Shërbimi ndaj klientit. Ndonjëherë është e vështirë të kesh ndjenjën se sa i mirë apo i keq është shërbimi i klientëve të një kompanie në të vërtetë sepse vetëm klientët që kanë pasur përvoja tejet pozitive ose negative do të shkruajnë një përmbledhje. Do të thotë që ju të përfundoni me komente që janë polare të kundërta. Sidoqoftë, ka mjaft komente në lidhje me mbështetjen e dobët të klientëve për t’u marrë parasysh. Duket se sapo të filloni të paguani për një llogari, bëhet më e vështirë të flasësh me dikë.
 2. Bugs. Squarespace 7 u lançua në Tetor të vitit 2014. Pas këtij azhurnimi, pati mjaft ankesa për mënyrën se si shumë probleme. Që atëherë, Squarespace është duke punuar për të bërë përmirësime dhe shpresojmë që azhurnimi tjetër do të shkojë më mirë.
 • https://www.trustradius.com/products/squarespace/reviews
 • http://www.sitejabber.com/reviews/www.squarespace.com
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/squarespace-review/

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit për pagën e ndezur

Squarespace është një nga emrat më të njohur në tregtinë elektronike dhe një nga programet më të vlerësuar. Një studim i reagimeve të përdoruesve tregon një prirje jashtëzakonisht pozitive. Veçanërisht dallon nga pjesa tjetër kur bëhet fjalë për përfaqësimin vizual dhe aftësitë e projektimit. Squarespace ofron disa nga temat më të bukura dhe moderne që do të gjeni. Përveç kësaj, ndërfaqja aktuale e administratorit përmban një dizajn që është miqësor ndaj përdoruesve dhe i lehtë në sy.

Praktikisht, çdo përdorues që mori kohën për të shkruar një përmbledhje, tha që ata do të rekomandojnë Squarespace të tjerëve për shkak të një pjese të madhe të këtyre tipareve qëndrim:

 • Lehtë për tu personalizuar pa ndonjë njohuri për kodim.
 • Mjete të fuqishme dhe të fuqishme të tregtisë elektronike.
 • Shumë fleksibël dhe i shkallëzuar për të akomoduar çdo lloj biznesi ose madhësie.
 • Dizajn dhe shabllone të bukura.

Sheshi i hapësirës është një nga opsionet më të njohura dhe për arsye të mirë.

 • https://www.trustradius.com/products/squarespace/reviews
 • http://www.sitejabber.com/reviews/www.squarespace.com

dizajni & Përshtatje

Kontrolloni sesi krahason Squarespace me ndërtuesit e tjerë të faqes në internet duke kërkuar funksionet e përfshira në platformën më poshtë.

tiparPërmbledhje
SetupMarrja e një siti Squarespace përfshin vetëm shtimin e disa detajeve si emrin tuaj dhe adresën e emailit – shumë e thjeshtë.
Dizajnimi i UebitZgjedhja e modeleve dhe fillimi me redaktorin është relativisht e lehtë. Zgjidhni prejardhje dhe paleta, etj. Nga opsioni Style Editor nën artikullin e menusë Design.
Emri i domain-it personalPlando plan vjen me domenin e tij, dhe madje mund të personalizoni URL-në e secilës faqe.
Thellësia e lundrimitVetëm një nivel i thellësisë.
Vegla dhe AplikacioneBlloqe të dobishme për gjëra të tilla si OpenTable dhe BandsInTown. Për gjithçka tjetër që nuk është e përfshirë, mund të shtoni kodin tuaj brenda.
monetizationShtoni në Google AdSense ose strategji të tjera të fitimit të parave, siç janë AdWords, Overture ose reklamat e banderolave.
Statistikat e vizitorëvePaketë e shkëlqyeshme e statistikave të vizitorëve në kohë reale të ndërtuara dhe metrika të tjera të disponueshme përmes Squarespace, të disponueshme duke shikuar artikullin e menusë Metrics. Shtoni Google Analytics për të shkuar edhe më tej.
Foto, Video dhe AudioTë gjitha formatet mbështeten mirë.
BloggingSuitë mjaft gjithëpërfshirëse për bloget duke përfshirë mundësinë për të planifikuar postimet.
hartat e GooglePo, blloku i Google Maps është i disponueshëm.
Redaktori HTMLPo, blloku i redaktorit të kodit HTML në dispozicion.
Integrimi i mediave socialeSquarespace integron me një gamë shumë të gjerë të opsioneve të mediave sociale përmes opsionit Llogaritë e Lidhura në artikullin Cilësimet në menu. Publikoni, sinkronizoni dhe importoni lehtë.
Format dhe anketatBlloqet e formave në dispozicion.
Hapsirë ruajtjejeHapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes për të gjitha llogaritë e krijuara.
Vegla e BuletinitPo, duhet të lidhet me një llogari MailChimp.
ForumJo i integruar – shtoni një forum Muut përmes kodit HTML.
E-Tregti / Dyqan OnlineIntegruar. Deri në një produkt me një plan Personal, 20 produkte me një plan biznesi dhe produkte të pakufizuar me plane të Tregtisë.
Integrimi i PortësMbështet vetëm hyrja e pagesës së shiritit. Shtojca Ecwid e nevojshme për çdo lloj porte tjetër të pagesave, por nuk do të integrohet me zgjidhjen e pronarit të e-commerce të Squarespace.
SEO FriendlyEtiketimi dhe XHTML në dispozicion. Vendosni adresat tuaja të URL-së.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Fjalëkalimet specifike të faqes ose faqet në dispozicion.
Google® AnalyticsMund të bashkëngjitni llogarinë tuaj të Google Analytics në sit.
Siguria në internetSSL aktivizohet dhe PCI është në përputhje. Të gjitha të dhënat ruhen në serverët e sigurt të Squarespace.
Gjuhë të shumëfishtaTë gjitha gjuhët mund të futen në redaktor; megjithatë, ndërfaqja është vetëm anglisht.
Optimizimi i celularitTemplatedo shabllon është plotësisht i përgjegjshëm, kështu që është optimizuar tashmë për celular.
Teknologjia CDNTë gjitha imazhet e Squarespace të organizuara me CDN.

Features & Tools

Kontrolloni sesi krahason Squarespace me ndërtuesit e tjerë të faqes në internet duke kërkuar funksionet e përfshira në platformën më poshtë.

tiparPërmbledhje
SetupMarrja e një siti Squarespace përfshin vetëm shtimin e disa detajeve si emrin tuaj dhe adresën e emailit – shumë e thjeshtë.
Dizajnimi i UebitZgjedhja e modeleve dhe fillimi me redaktorin është relativisht e lehtë. Zgjidhni prejardhje dhe paleta, etj. Nga opsioni Style Editor nën artikullin e menusë Design.
Emri i domain-it personalPlando plan vjen me domenin e tij, dhe madje mund të personalizoni URL-në e secilës faqe.
Thellësia e lundrimitVetëm një nivel i thellësisë.
Vegla dhe AplikacioneBlloqe të dobishme për gjëra të tilla si OpenTable dhe BandsInTown. Për gjithçka tjetër që nuk është e përfshirë, mund të shtoni kodin tuaj brenda.
monetizationShtoni në Google AdSense ose strategji të tjera të fitimit të parave, siç janë AdWords, Overture ose reklamat e banderolave.
Statistikat e vizitorëvePaketë e shkëlqyeshme e statistikave të vizitorëve në kohë reale të ndërtuara dhe metrika të tjera të disponueshme përmes Squarespace, të disponueshme duke shikuar artikullin e menusë Metrics. Shtoni Google Analytics për të shkuar edhe më tej.
Foto, Video dhe AudioTë gjitha formatet mbështeten mirë.
BloggingSuitë mjaft gjithëpërfshirëse për bloget duke përfshirë mundësinë për të planifikuar postimet.
hartat e GooglePo, blloku i Google Maps është i disponueshëm.
Redaktori HTMLPo, blloku i redaktorit të kodit HTML në dispozicion.
Integrimi i mediave socialeSquarespace integron me një gamë shumë të gjerë të opsioneve të mediave sociale përmes opsionit Llogaritë e Lidhura në artikullin Cilësimet në menu. Publikoni, sinkronizoni dhe importoni lehtë.
Format dhe anketatBlloqet e formave në dispozicion.
Hapsirë ruajtjejeHapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes për të gjitha llogaritë e krijuara.
Vegla e BuletinitPo, duhet të lidhet me një llogari MailChimp.
ForumJo i integruar – shtoni një forum Muut përmes kodit HTML.
E-Tregti / Dyqan OnlineIntegruar. Deri në një produkt me një plan Personal, 20 produkte me një plan biznesi dhe produkte të pakufizuar me plane të Tregtisë.
Integrimi i PortësMbështet vetëm hyrja e pagesës së shiritit. Shtojca Ecwid e nevojshme për çdo lloj porte tjetër të pagesave, por nuk do të integrohet me zgjidhjen e pronarit të e-commerce të Squarespace.
SEO FriendlyEtiketimi dhe XHTML në dispozicion. Vendosni adresat tuaja të URL-së.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Fjalëkalimet specifike të faqes ose faqet në dispozicion.
Google® AnalyticsMund të bashkëngjitni llogarinë tuaj të Google Analytics në sit.
Siguria në internetSSL aktivizohet dhe PCI është në përputhje. Të gjitha të dhënat ruhen në serverët e sigurt të Squarespace.
Gjuhë të shumëfishtaTë gjitha gjuhët mund të futen në redaktor; megjithatë, ndërfaqja është vetëm anglisht.
Optimizimi i celularitTemplatedo shabllon është plotësisht i përgjegjshëm, kështu që është optimizuar tashmë për celular.
Teknologjia CDNTë gjitha imazhet e Squarespace të organizuara me CDN.

planet & Çmimeve

Kur të shkoni në faqen e internetit të Squarespace, do të njoftoni të regjistroheni se nuk ka një mundësi për një plan falas. Kjo është e drejtë; të gjitha planet e Squarespace janë vetëm plane të paguara. Mos u shqetësoni, sidoqoftë, ju merrni një vlerësim të plotë prej 14 ditësh falas të planeve të paguara, në mënyrë që të shihni nëse jeni gati të kryeni.

Nëse jeni akoma i pasigurt pas 14 ditësh, ju rekomandojmë të përmbaheni planit për një muaj shtesë për të parë. Nuk do të kushtojë shumë, dhe do të keni më shumë një ide nëse është për ju. Uebfaqja juaj mund të eksportohet në WordPress nëse vendosni që platforma Squarespace nuk është aq e shtrirë sa duhet.

Secili plan vjen me një domain falas me porosi, ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bande, një uebfaqe të optimizuar për celular, metrics e brendshme të Squarespace dhe mbështetje 24-orëshe të klientit.

Plani i faqes mbuluese. 5 $ / muaj në vit, 7 $ muaj në muaj.

Plani i Faqes Cover është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që duan vetëm një faqe shumë të thjeshtë, duke u dhënë njerëzve pak më shumë një ide mbi ju ose biznesin tuaj. Ekzistojnë 28 modele modelesh të efektit 3D për të zgjedhur nga këtu. Ju keni lejuar vetëm një kontribues për sitin.

Plani Personal. 8 dollarë në muaj çdo vit, 12 dollarë në muaj në muaj.

Me Planin Personal, ju mund të zgjidhni nga 32 shabllone, si dhe të shtoni një prej 28 faqeve të mbulimit nëse dëshironi gjithashtu. Faqja juaj mund të përmbajë 20 faqe, bloge dhe galeri, me deri në dy kontribues. ECommerce është inbuilt, dhe ju mund të shesë një produkt dhe të pranojë dhurime. Ka një tarifë prej 3% për secilin transaksion.

Plan biznesi. 18 dollarë në muaj / vit, 26 dollarë në muaj.

Me Planin e Biznesit, ju merrni gjithçka në Planin Personal, si dhe keni mundësi të krijoni faqe të pakufizuara dhe të keni kontribues të pakufizuar të faqes. Ju gjithashtu keni hedhur në mikser një llogari profesionale të postës elektronike me Google dhe një kredi 100 $ Google AdWords për të përfituar nga. Sa i përket eCommerce, tani jeni duke arritur një kufi prej 25 produktesh dhe keni një taksë prej 2% të shitjeve për secilin transaksion. Tani gjithashtu keni akses në Platformën e Zhvilluesve.

planet e tregtisë

Të dyja planet e tregtisë së tregut të Squarespace ju japin produkte të pakufizuar, tarifa për transaksione zero, tetë modele të bazuara në tregti, si dhe gjithçka në planin e biznesit. Ka metrikë të përparuar të tregtisë në dispozicion për ju për të ndjekur biznesin tuaj. Ju keni qasje në opsione të avancuara të inventarit, urdhrave, taksave dhe zbritjeve, si dhe shtypjen e etiketave me Shipstation, dhe kontabilitetin e integruar me Xero. Llogaritë e transportit dhe Xero janë të dyja planet me pagesë me ofruesit e tyre përkatës, por janë shumë, shumë të dobishëm për tregtinë elektronike.

Plani Themelor i e Tregtisë. 26 $ / muaj në vit, 30 dollarë në muaj.

Të gjitha të mësipërmet janë përfshirë?

Plani i Avancuar i e-Tregtisë. 70 dollarë në muaj çdo vit, 80 dollarë amerikanë muaj për muaj.

Ka të përfshira të gjitha karakteristikat e mësipërme, si dhe transportin e transportit në kohë reale dhe rigjenerimin e braktisur arka.

Ndihma për klientët

Edhe pse nuk ka linjë telefonike për ndihmë dhe raportet në lidhje me radhë për bisedën live nuk janë të mëdha, ka një sasi të drejtë të mbështetjes së klientit në dispozicion për përdoruesit – dhe është në dispozicion 24 orë.

 • telefon. Asnjë mbështetje telefonike.
 • Email-i mbështetës. Mbështetja me email sigurohet me një kthesë prej një ore.
 • chat. Biseda live në dispozicion 24/7, megjithëse nganjëherë do të ketë radhë të gjata.
 • Njohuri baze. Baza e gjerë e njohurive në internet dhe përparime.
 • Tutoriale video. Përparime video në dispozicion.
 • Forumi i Mbështetjes. Q & Një seksion.
 • Opsione shtesë. Hapësirë ​​katror një në një seminare të disponueshme me ekipin në NYC një herë në muaj – shpejtohu të marrësh një vend!

Lehtësinë e përdorimit

Paralajmërimi i Spoilerit: nuk do të keni nevojë për ndonjë aftësi kodimi për të ndërtuar një uebfaqe plotësisht funksionale të Squarespace! Sidoqoftë, do të keni nevojë për to, nëse dëshironi diçka të personalizuar me të vërtetë – në këtë rast ju me siguri duhet të kërkoni një platformë të ndryshme.

Ndërtuesi i faqes në internet është relativisht i lehtë për t’u përdorur me kusht që të rrini mjaft afër me paraqitjen e shablloneve të ofruara. Nëse kjo është gjithçka që duhet të bëni, atëherë ju rekomandojmë të regjistroheni menjëherë me Squarespace.

Sigurisht, nuk mund të jetë aq e lehtë për t’u përdorur si disa nga ndërtuesit e tjerë atje, por pamja me të vërtetë profesionale që sjell një uebfaqe Squarespace është e mërzitur afër e pashembullt. Ju duhet të jeni në gjendje të krijoni një uebfaqe të shkëlqyeshme brenda një ose dy ditësh.

Ka disa mësime fillestare atje për t’ju vendosur në rrugën tuaj, dhe nëse ngeceni, nuk ka asgjë që një kërkim i mirë i vjetër Google nuk do të zbulojë. Ju gjithashtu keni përfitimin e shtuar të një kthesë prej një ore në postat elektronike që kërkojnë ndihmë.

Thënë kjo, nëse jeni një i ri i plotë (d.m.th. ju nuk merrni kompjutera shumë mirë), thjesht mund të jetë shumë e vështirë të krijoni vetë një uebfaqe të Squarespace. Ose punësoni një nga zhvilluesit e rekomanduar të Squarespace ose lëvizni përpara.

përfundim

Squarespace është një platformë e shkëlqyeshme për të krijuar uebfaqe mahnitëse, për sa kohë që ju përmbaheni mjaft afër modeleve të dhëna. Njerëzit që kërkojnë shumë personalizim ka të ngjarë të gjejnë platformën të jetë shumë zhgënjyese për të arritur atë që dëshirojnë.

Plani i Shefit të Faqes dhe Plani Personal janë me çmim të mirë për ata që kërkojnë faqe të thjeshta, megjithëse Plani i Biznesit dhe Planet e Tregtisë mund të jenë mjaft të pjerrëta, krahasimisht.

Sidoqoftë, planet e Tregtisë janë të mbushura me karakteristika, dhe mund të jenë një grup i mirë për ato në vendet ku Stripe është një hyrje pagese e përdorur rregullisht. Mos disponimi i PayPal si opsion është edhe i bezdisshëm dhe irritues.

Ne do ju rekomandojmë Squarespace për faqet e ngjarjeve, portofolet, artistët, projektuesit dhe bizneset e vogla të cilat dëshirojnë një uebfaqe shumë profesionale në kërkim me të gjitha widget që do të kenë nevojë. Redaktori, elementët e dizajnit dhe widget-et janë të gjitha të menduara mirë, dhe do të jenë gjithçka që ju nevojitet – për sa kohë që nuk ju kërkojnë shumë personalizime.

Shikoni provën e tyre 14-ditore falas për të parë nëse Squarespace është i duhuri për ju.

krahasim

Squarespace

94

Wix

96

Weebly

95

Jimdo

93

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map