Rishikimi i Softuerit të Volusion eCommerce për të ndërtuar një dyqan online në 2016


Volusion

Vizitoni Uebfaqen

9.4


Nota AWA

Volusion

Volusion ka qenë rreth e rrotull që nga viti 1999 dhe përfaqëson një nga karrocat kryesore të blerjeve në tregti elektronike. Ajo shërben mbi 40,000 dyqane dhe siguron një platformë gjithëpërfshirëse që është krijuar për të akomoduar çdo biznes madhësie. Programi ka qëndruar në krye duke vazhduar të përshtatet me ndryshimet e tregut dhe të sigurojë zgjidhje praktike për sfidat që lidhen me drejtimin e një biznesi online. Lexoni rishikimin tonë të Vullnetit më poshtë.

rekuizitë

 • Menaxhim i fuqishëm i inventarit
 • Opsione të pakufizuara të ekranit
 • Përpunim i thjeshtë i porosive
 • Opsione fleksibël pagese

Cons

 • Vështirë për të Rregulluar Modelet
 • Karakteristika të kufizuara të projektimit
 • Nuk ka shtesa

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.volusion.com
 • Shtabi: Austin, TX
 • Viti i themeluar: 1999
 • punonjësit: 450+
 • Dyqane të Pritura: 40,000+
 • Categories: Programe kompjuterike në cloud të e-commerce
 • shërbimet: Dizajnimi i Uebit, Marketingu Online
 • Prove falas: 14 ditë

Volusion u krijua për të ofruar një zgjidhje me një ndalesë për drejtimin e një dyqani në internet. Ju mund të drejtoni çdo aspekt të biznesit tuaj nga pulti i Volusion.

Nëse keni qenë duke bërë blerje për një platformë perfekte, mund të keni vërejtur që opsione të tjera ofrojnë një fokus të veçantë. Disa konkurrentë specializohen në mjete ose dizajn marketing. Thelbi i Volusion është duke siguruar një zgjidhje të gjithanshme që do t’ju ndihmojë të godisni tokën në punë.

Specifikimet teknike dhe kufizimet

Ndërsa Volusion pretendon të jetë perfekt për çdo biznes me madhësi, kini kujdes nga kufizimet e gjerësisë së bandës dhe tarifat shtesë. Ndërmarrjet më të mëdha që merren me një vëllim të lartë ose me porosi mund të përfundojnë duke paguar mbingarkesë të bandës. Gjithashtu, platforma nuk ka një certifikatë SSL. Do të duhet të blini një për të lejuar blerjet e kartave të kreditit. Pagesat shtesë fillojnë shpejt të shtohen nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Shkallëzueshmëria

Voluzioni është krijuar për tu rritur me biznesin tuaj. Kjo e bën fillimin e shpejtë dhe të lehtë për pronarët e bizneseve të reja, megjithatë është në gjendje të mbështesë markat globale. Për shembull, Intel dhe 3M përdorin Volusion për të fuqizuar faqet e tyre. Pavarësisht nëse dëshironi të qëndroni të vegjël apo të zgjeroheni, Voluzioni mund të vazhdojë me kërkesat e reja.

Gjyqi pa rrezik

Ju mund ta provoni Volusion falas deri në 14 ditë. Nuk ka nevojë për një kartë krediti dhe asnjë tarifë të fshehur. Kjo duhet t’ju japë kohë të mjaftueshme për të provuar vendosjen e një dyqani dhe për të marrë një ndjenjë për programin. Pasi të regjistroheni për një plan vjetor, ka një tarifë anullimi nëse ndryshoni mendje. Jini të gatshëm të paguani 99 dollarë për të përfunduar llogarinë tuaj.

Reputacioni i Volusion

Me kalimin e viteve, Volusion ka ndërtuar një reputacion si një platformë e qëndrueshme. Ai përfshin të gjitha mjetet që ju nevojiten për të filluar dhe vazhdoni të rriteni. Nëse ndonjë gjë i pengon ata të kenë një vlerësim më të mirë të klientit, janë metodat e tyre të çmimeve. Ata mund të jenë më ballë për tarifat shtesë. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për tarifat e mundshme që mund të bëni, deklarata juaj mujore mund të vijë si befasi. Kjo ka një tendencë për ta bërë Volusion të duket më pak se i besueshëm.

Ertifikatat dhe Përfshirja e Komunitetit

Volusioni ka fituar njohje kombëtare dhe rajonale, përfshirë:

 • Një vlerësim + nga Better Business Bureau
 • Emërtuar në A-Lista e Dhomës së Tregtisë në Austin 2015
 • Stmimi Stevie 2011 për Ekipin e Shërbimit të Klientëve të Front-Line

Për më tepër, Volusion e inkurajon atë qindra punonjës që të marrin pjesë në shërbimin e komunitetit. Punëtorët marrin dy ditë me pagesë për aktivitete vullnetare. Kompania gjithashtu dhuroi shërbime falas për organizatat jofitimprurëse.

Pse të zgjidhni vjedhje?

Në realitet, nuk ka një program të përsosur. Platformdo platformë tregtare eCommerce do të vijë me të mirat dhe të këqijat. Ju duhet të provoni Volusion nëse doni të punoni me një kompani të themeluar. Ata kanë kaluar mbi 16 vjet duke azhurnuar dhe përsosur platformën e tyre. Mund të ndjeheni të sigurt se keni akses në mjetet dhe veçoritë më të fundit. Ajo siguron një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të lançuar dyqanin tuaj online dhe për të filluar të ardhurat.

Karakteristikat kryesore

 • Modelet Falas të Dizajnit
 • Opsione të pakufizuara të produkteve
 • 14 ditë gjyq falas
 • Mjetet e marketingut me email
 • 24/7 Mbështetje
 • Pagesë me një faqe
 • Siguria e përparuar
 • Integrimi i mediave sociale
 • Rezervime ditore
 • Stilet e shumta të lundrimit
 • Integrimet e palëve të treta
 • Përditësime automatike të platformës

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për mashtrim

Platforma eCommerceVleresimet e ekspertëve të Volusion gjithashtu priren të jenë një qese e përzier. Disa kritikë janë tifozë të mëdhenj dhe vendosin Volusion solidly në krye të listës së tyre të zgjidhjeve më të mira të tregtisë. Ata kanë shumë gjëra pozitive për të thënë në lidhje me cilësinë e shërbimit ndaj klientit. Në të vërtetë do të bisedoni me një qenie njerëzore të vërtetë që nuk është trajnuar të lexojë thjesht nga një skenar.

Për disa, programi ofron më shumë funksionalitet dhe fleksibilitet të mjaftueshëm. Ndërsa Volusion mori një kohë për të kapur dhe për të shtuar një tipar Blogging, ky mbikëqyrje është korrigjuar. Të tjerët zbulojnë se temat duken të datuara dhe mund të jenë të vështira për tu përshtatur pa kodim. Sigurisht, kjo kritikë e zakonshme e pothuajse çdo programi softuerësh për krijimin e faqeve në internet. Në fund të fundit, kjo është një çështje e preferencës personale, dhe një çështje më e rëndësishme është lehtësia e përdorimit dhe përvoja e përgjithshme e përdoruesit. Në këtë fushë, Volusion merr vlerësime të larta.

Ndoshta ankesa më e madhe kundër Voluzionit është kostoja. Ndërsa tarifa e abonimit mujor është e drejtë në krah të konkurrencës, tarifat e fshehura mund të shtohen shpejt. Kjo mund ta vendosë Volusionin përtej buxhetit të disa startupeve. Sidoqoftë, disa biznese mund të jenë më shumë se të lumtur të paguajnë më shumë për shërbimin e shkëlqyer të klientit.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials për Vëllimin

Duket se çdo klient ka një përvojë unike kur bëhet fjalë për Volusion. Vlerësimet e përgjithshme kërcejnë mbrapa dhe me radhë midis 4 dhe dhjetë yjeve, duke sjellë mesataren në rreth 7 nga 10. Ata që e pëlqejnë programin priren të komplimentojnë për tipare më të gjera dhe të mos merren shumë me detajet. Proçeset popullore të Volus përfshijnë:

 • Lehtësinë e përdorimit
 • Menaxhimit të inventarit
 • Mbështetja e klientit
 • Vendosja e shpejtë dhe pa probleme e vendosjes dhe implementimit
 • Përpunimi i pagesës
 • raportimi

Ata që në të vërtetë e duan programin janë të shpejtë për të theksuar se Volusion ofron një zgjidhje gjithëpërfshirëse që mund të përdoret për të drejtuar bizneset e vogla ose faqet e mëdha të shitjes me pakicë. Fillestarët gjithashtu duken të kënaqur me mjetet e projektimit dhe e kanë relativisht të lehtë ndërtimin e një siti pa përvojë paraprake ose njohuri kodimi.

Shqyrtime të Konsumatorit negativ dhe ankesat për Volusion

Nëse i hidhni një vështrim vlerësimeve të përdoruesve, është e vështirë të gjesh një fije të përbashkët kur bëhet fjalë për të metat në platformë. Ankesat duket se mbulojnë një gamë të gjerë temash, të cilat mund të jenë një tregues se këto probleme janë domosdoshmërisht të meta dhe të meta të lindura me Volusion.

Ndoshta një çështje që duket se duket pak më e vazhdueshme ka të bëjë me marketingun dhe mjetet SEO. Konsumatorët dëshirojnë të shohin një veçori më të automatizuar të SEO si ato të disponueshme përmes SEO Yoast. Me Volusion, ju jeni përgjegjës për vendosjen individuale të etiketave alt, fjalen kryesore dhe një informacion tjetër miqësor për motorin e kërkimit.

Duket se Volusion mund të ketë disa çështje kur bëhet fjalë që rregullisht të përditësohen azhurnimet. Ndërsa disa klientë vlerësojnë besueshmërinë e Volusion, ka edhe disa që janë të pakënaqur me vështirësi dhe joproduktive. Kjo mund të jetë diçka për të mbajtur në mend duke konsideruar se joproduktive mund të nënkuptojë fitime të humbura.

dizajni & Përshtatje

Vëllimi ofron 16 shabllone falas. Ndërsa disa kritikë përshkruajnë zgjedhjet si datë, ato sigurojnë ruajtje të pastër dhe klasike të dyqaneve. Gjithmonë mund të azhurnoni në një shabllon premium, por presin të paguajnë rreth 895 dollarë për shumicën e tyre. Gjithashtu, mbani në mend se vetëm një pjesë e modeleve është e përgjegjshme. Ju nuk doni të bëni gabimin për të investuar në një shabllon vetëm për të zbuluar se ai vjen me kufizime.

Falas Vs. prim

Ekspertët në Volusion sugjerojnë që temat falas janë më të mirat për ata që kanë dizajnerë në shtëpi. Nëse keni dikë që di të bëjë ndryshime, atëherë temat e lira mund të rregullohen duke përdorur HTML. Sidoqoftë, nëse jeni i ri në hartimin e faqes në internet, mund t’ju duhet të paguani për një temë premium për të rregulluar faqen tuaj.

Opsionet e projektimit me porosi

Ju gjithashtu mund të kaloni të gjithë procesin e projektimit dhe të përdorni ekspertët e Volusion për të krijuar faqen tuaj. Pricesmimet e dizajnit me porosi fillojnë nga 3.500 dollarë dhe mund të arrijnë $ 6,000 për opsionin më të përparuar.

Ndërfaqja e Ndërtuesit të Uebfaqeve

Si shumica e platformave të disponueshme, Volusion ofron mënyrën e ndryshme për të ndërtuar faqen tuaj dhe të bëni ndryshime. Mund të përdorni HTML, CSS ose të përdorni redaktorin e skedarëve të tyre. Fatkeqësisht, nuk ka një redaktues WYSIWYG që ju lejon të tërhiqni dhe lëshoni elementët. Ndërsa ndërfaqja është e lehtë për të lundruar, mund të keni probleme të bëni ndryshime specifike nëse nuk jeni të njohur me kodin. Softueri është krijuar në mënyrë që të mund të vendosni shpejt dyqanin tuaj dhe më pas të përqendroheni në fushat e tjera të biznesit tuaj.

Ndërtimi i sitit celular

Ndërsa po shikoni nëpër tema të mundshme, do të vini re që një pjesë e madhe e tyre nuk janë përgjegjëse. Kjo do të thotë që do të duhet të ndërtoni një sit të veçantë celular. Për ata me kohë të shkurtër, krijimi i një siti të dytë mund të ndjehen dërrmues, veçanërisht nëse nuk jeni të njohur me dizajnin në radhë të parë.

Menaxhimi i përmbajtjes

Vëllimi e bën të lehtë shtimin e produkteve dhe menaxhimin e përmbajtjes. Ekzistojnë tre seksione kryesore ku mund të futni informacionin e produktit: bazë, menaxhimin e figurës dhe informacionin e përparuar. Këto kategori do t’ju ndihmojnë të qëndroni të organizuar, të menaxhoni galeritë e fotografive dhe të publikoni informacionin përkatës të produktit.

Integrimi Social

Përdorni mediat sociale për të tregtuar biznesin tuaj me mjete të integruara. Packagedo paketë Volusion vjen me një aplikacion të ndarjes sociale që do ta bëjë më të lehtë integrimin e llogarive tuaja në Twitter, Facebook, Pinterest dhe llogari të tjera. Ju gjithashtu mund të vizitoni dyqanin e aplikacioneve dhe të shkarkoni çdo shtesë që mund t’ju pëlqejë.

Features & Tools

`

tiparPërmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetFillimi me Volusion është relativisht i lehtë. Një pengesë është se programi nuk ofron një magjistar të konfigurimit ose një listë kontrolli për t’ju ndjekur hapat. Do të jeni kryesisht në tuajin për t’u siguruar që të gjitha bazat tuaja janë të mbuluara. Kjo mund të hajë kohë nëse nuk jeni të kujdesshëm.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaNdërsa Volusion ofron një ruajtje të pakufizuar, ka kufizime kur bëhet fjalë për gjerësi bande. Plani Mini vjen me vetëm 1 GB bandwidth. Do t’ju paguhen 7 dollarë për çdo GB mbi kufirin tuaj. Edhe plani më gjithëpërfshirës Premium është i mbuluar me një gjerësi prej 35 GB. Nëse po planifikoni të ndërtoni një sit të gjerë që përfshin një blog dhe shumë produkte, mund të dëshironi të mbani mend në përdorimin tuaj të brezit.
Shtojcat dhe shtesat e Shportave të ShportaveVolusion vjen me një treg aplikacioni për t’ju ndihmuar të zgjeroni funksionalitetin e dyqanit tuaj. Ajo përmban ofruesit e palëve të treta dhe mbi 80 aplikacione në dispozicion.
Menaxhimi i renditNjë veçori e integruar e kërkimit ju lejon të lokalizoni dhe gjurmoni urdhërat.
Menaxhimit të inventaritShiriti kryesor i navigimit përfshin një skedar të inventarit. Ju mund ta vizitoni këtë vend për të shtuar produkte, të kërkoni inventarin tuaj dhe të shikoni statistikat e performancës. Informacioni mbi produktet është i ndarë në tre kategori kryesore, të cilat do t’ju ndihmojnë të qëndroni të organizuar dhe të lundroni drejt në informacionin që ju nevojitet.
Ndjekja e dërgesaveVoluzioni ju lejon të hidhni mallrat e anijeve dhe të gjurmoni paketat. Ju madje mund të gjeneroni dhe shtypni etiketa me shtypjen e një butoni
Karakteristikat CRMSistemi i menaxhimit të marrëdhënieve me klientët ju lejon të komunikoni lehtë me klientët. Mund të shikoni historinë e porosive, të dërgoni email dhe të gjurmoni pyetjet e mbështetjes. Volusion ju lejon të adresoni shpejt dhe shqetësimet e klientëve për një përvojë më të mirë blerjeje.
Modelet dhe TematZgjidhni nga 16 tema falas që ofrojnë një pamje polake dhe profesionale. Edhe pse nuk keni dhjetëra mundësi, modele modele janë moderne dhe me stil. Ju gjithashtu mund të blini temat e primit që fillojnë 50 dollarë dhe shkojnë deri në 895 dollarë. Vendimi zbret në buxhetin tuaj dhe sa i kënaqur jeni me kodimin.
Integrimi dhe shtesatVoluzioni është krijuar për t’ju siguruar një paketë të rrumbullakosur mirë. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni shumë për shtesat për të kryer funksionet themelore. Sidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar për një program të veçantë, lehtë mund të vizitoni dyqanin e aplikacioneve dhe lehtësisht të integroni pothuajse çdo program që dëshironi.
Tregtim celularKini kujdes kur zgjidhni ose blini një temë. Jo të gjithë janë miqësorë të përgjegjshëm dhe të lëvizshëm. Kjo është një fushë ku Volusion duket se është pas kohërave. Ju mund të përfundoni duke pasur nevojë të hartoni një sit të veçantë miqësor për celular, i cili mund të shfrytëzojë kohë dhe para. Me modelin e duhur, madje mund të menaxhoni dyqanin tuaj nga një aplikacion mobil. Vetëm sigurohuni që të zgjidhni një opsion që përfshin të gjitha tiparet që ju kërkoni.
Web HostingVolusion ofron si shërbime të mbajtjes në internet ashtu edhe të regjistrimit të domain. Ju mund të migroni një sit ekzistues, të përdorni një domain të regjistruar ose të blini një domen të ri për 11,99 $.
Dyqani i AplikacioneveVizitoni dyqanin e aplikacioneve Volusion për të kërkuar përmes aplikacioneve falas dhe me pagesë. Ka shumë për të zgjedhur dhe mënyra të ndryshme për të filtruar kërkimet tuaja. Pricesmimet e aplikacioneve ndryshojnë mjaft gjerësisht dhe mund të vendosen si një tarifë një herë ose abonim mujor.
BloggingNjë disavantazh i rëndësishëm i Volusion është se ai nuk vjen me një veçori të Blogging. Ju mund të përdorni një plugin WordPress dhe të ndërtoni blogun tuaj, por kjo mund të hajë shpejtësinë e shpejtë të brezit tuaj. Një blog është një mjet aktiv i marketingut dhe mënyra e shkëlqyeshme për të komunikuar me klientët tuaj në mënyrë që kjo veçori e humbur të jetë problem.
SEO dhe MarketinguShijoni mjetet e integruara të SEO që ju lejojnë të optimizoni faqet. Krijoni URL-të miqësore të motorit të kërkimit, përfshini copëza të shumta dhe etiketa meta. Ju gjithashtu mund të regjistroheni për një paketë SEO të personalizuar Volusion. Ata ofrojnë paketa të ndryshme që do të përmirësojnë performancën e motorit tuaj të kërkimit
BuletinetSistemi CRM ju lejon të komunikoni lehtë me klientët. Ju gjithashtu mund të dërgoni gazeta të rregullta duke përdorur aplikacione falas dhe me pagesë. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të reklamuar produkte ose shitje të reja.
Karakteristikat e sigurisëVolusion është PCI Certertifikuar në mënyrë që klientët tuaj të përdorin kartat e tyre të kreditit me besim. Të gjitha planet vijnë gjithashtu me një firewall IP të lirë dhe rezervë të rregullt. Ju madje mund të bllokoni klientët jo të rregullt dhe t’i parandaloni ata të përdorin faqen tuaj. Për mbrojtjen përfundimtare, blini një certifikatë Volusion SSL
Certifikimi PCIPër gjashtë vitet e fundit, Volusion është emëruar në listën e ofruesve të certifikuar PCI të VISA
Krijimi i përmbajtjesVolusion nuk ofron një redaktues tradicional WYSIWYG për krijimin e përmbajtjes. Ata kanë krijuar redaktorin e tyre i cili mund të jetë i vështirë për t’u përdorur. Nëse jeni njohur me WordPress, do të gjeni shumë mangësi kur bëhet fjalë për redaktorin Volusion. Shtimi dhe ndryshimi i tekstit është i thjeshtë, por përfshirë lidhjet dhe imazhet dhe ndërlikohen. Mënyra më e lehtë për të bërë ndryshime është duke përdorur kod. Fatkeqësisht, jo të gjithë kanë atë nivel të njohurive për kodim
Certifikatat e dhurataveKonsumatorët mund të blejnë me lehtësi certifikatat e dhuratave, dhe ju mund të krijoni shpejt zbritje dhe kode të kuponit
Opsionet e pagesaveVëllimi është i pajtueshëm me mbi 30 porta pagese. Ju gjithashtu mund të konfiguroni një llogari të Tregtisë Volusion dhe të përpunoni kartat e kreditit në internet ose përmes telefonit. Ndërsa programi aktual nuk ngarkon tarifat e transaksionit, ju do të paguani një tarifë për përdorimin e përpunuesve të palëve të treta. Për shembull, PayPal ngarkon 2.9% për transaksione, dhe Volusion Merchant tarifon 2.1%. Nëse vendosni llogari për tregtar, mbani në mend se duhet të jeni një qytetar amerikan për t’u kualifikuar.
Llogaritësit e taksave dhe transportitKostot e taksave dhe transportit llogariten automatikisht sipas vendndodhjes
raportetPaneli i Voluzionit përfshin të gjitha llojet e të dhënave mbi punën e faqes në internet, porositë, të ardhurat dhe fushat e tjera jetësore. Ju mund të mbani gjurmët e biznesit tuaj dhe të shikoni shpejt dhe gjeneroni raporte të vlefshme
Statistikat e sititNdjekja e performancës së faqes tuaj është një mënyrë e shkëlqyeshme për të bërë përmirësime. Ju mund të përdorni Google Analytics për të marrë njohuri në sjelljen e klientit tuaj ose për të përmirësuar shërbimet e faqeve të analitikës së Volusion. Sido që të jetë, ju do të keni mundësi të shihni vizitorët në ditë, vendndodhjen, kohën në vend, normat e fryrjes dhe shumë më tepër.

planet & Çmimeve

Në shikim të parë, Volusion duket me çmim konkurrues. Plani Mini kushton vetëm 15 dollarë në muaj. Kjo e vendos atë mirë brenda gamës së lojtarëve të tjerë kryesorë. Fatkeqësisht, plani fillestar vjen me pjesën e tij të drejtë të kufizimeve. Për shembull, ju do të merrni vetëm mbështetje në internet dhe jeni të kufizuar në 100 produkte.

Për 35 dollarë në muaj, ju mund të zgjidhni planin Plus. Ky është ende një çmim i arsyeshëm nëse nuk faktoni të gjitha tarifat e fshehura. Ankesa më e madhe kundër Volusion është se ata nuk janë në përparësi me çmimet e tyre.

Para se të marrim tarifa shtesë, këtu janë paketat themelore të çmimeve:

Mini – 15 dollarë në muaj (Të gjitha planet faturohen çdo muaj)

 • Ruajtje e pakufizuar
 • 100 produkte
 • Gjerësia e bandës 1 GB

Plus – 35 dollarë në muaj

 • Ruajtje e pakufizuar
 • 1.000 Produkte
 • Bandwidth 3 GB
 • Mbështetje telefonike
 • Vlerësimet dhe Vlerësimet
 • Buletinet
 • CRM
 • Raportet e braktisura të shportave

Pro – $ 75 / muaj

 • Ruajtje e pakufizuar
 • 10,000 produkte
 • Bandwidth 10 GB
 • Ndihma me përparësi
 • Urdhrat e telefonit
 • Plani i Besnikërisë së Konsumatorëve

Premium – 135 dollarë në muaj

 • Ruajtje e pakufizuar
 • Produkte të pakufizuara
 • Gjerësia e bandës prej 35 GB
 • Menaxher i llogarisë

Ju ndoshta keni vërejtur dy gjëra të rëndësishme kur shikoni planet e çmimeve:

1). Plani Mini është eshtra të zhveshur. Justshtë vetëm një hap i vogël sipër gjykimit falas. Shumë nga karakteristikat që kemi pritur nga platformat e shportave të blerjeve thjesht nuk janë në dispozicion me normën 15 $. Edhe nëse nuk keni nevojë të shtoni shumë produkte, nuk do të merrni mbështetje telefonike, gazeta ose komente me opsionin më të lirë. Në fakt, ju duhet të azhurnoni në planin Pro për tiparet CRM dhe planin e besnikërisë së klientit.

2). Edhe plani Premium ka një kapak në brez. Shumica e programeve ofrojnë të paktën një opsion plotësisht të pakufizuar.

Tarifat e fshehura

Problemi tjetër me modelin e çmimeve Volusion janë tarifat e fshehura. Këtu janë vetëm disa mënyra si mund të rritni faturën tuaj mujore:

 • Certifikata SSL – 149 dollarë
 • Instalimi i Certifikatës SSL (Ju nuk mund ta instaloni vetë) – 99 dollarë
 • Domen i ri – 11,99 $
 • Mbipesha e bandës – 7 dollarë për GB
 • Tarifat e përpunimit të pagesave të palëve të treta – 2.0-3.0% për transaksion
 • Tarifa e shërbimit PCI 1.83 $ – 3 $ në muaj
 • Heqja e lidhjes “Mundësuar nga Volusion” – 25 dollarë
 • Tarifa e përfundimit – 99 dollarë
 • Tarifa e deklaratës mujore – 10 dollarë

Ndoshta më e keqja nga të gjitha, këto tarifa nuk reklamohen qartë në faqen e internetit të Volusion. Mund të ndjehet sikur po nofkohen dhe zbehen.

Periudhë prove

Nëse doni të provoni Volusion, ju mund të regjistroheni në gjyqin 14-ditor falas. Ju nuk keni nevojë për një kartë krediti për t’u bashkuar. Kjo është një mënyrë e mirë për të provuar programin. Gjithashtu ju jep kohë për të sqaruar tarifat e mundshme të secilit plan çmimi.

A është mjaftueshëm Plani Mini?

Sigurt. Mini-Plan ofron karakteristika të mjaftueshme për ju për të hartuar një dyqan profesional dhe për të lançuar produktet tuaja. Ndërsa baza e klientit tuaj rritet, ju mund të dëshironi të merrni parasysh përmirësimin. Paketat më të përparuara ofrojnë më shumë mënyra për të bashkëvepruar me klientët tuaj dhe për të menaxhuar biznesin tuaj. Këto mjete do të vijnë në gjendje të dobishme dhe do të vlejnë paratë shtesë ndërsa zgjerohen.

Ndihma për klientët

Sasia e ndihmës së klientit që ju keni të drejtë të varet nga paketa që blini. Plani Plus, i cili përfaqëson opsionin më me çmim konkurrues, ofron edhe chat në internet dhe mbështetje telefonike. Mbështetja teknike dhe e klientit është në dispozicion 24/7 dhe bazohet në Austin, Texas.

Tutoriale dhe Baza e njohurive

Volusion ofron një bibliotekë të gjerë të videove dhe udhëzuesve që do t’ju ndihmojnë të filloni dhe të trajtoni detyra më të ndërlikuara. Ndërsa programi nuk vjen me një udhëzues të integruar, ka shumë burime të vlefshme për t’ju ndihmuar gjatë rrugës.

Kontaktoni Mbështetjen

Mënyra më e lehtë për të kontaktuar mbështetje është përmes veçorisë së bisedës live. Ju gjithashtu mund të telefononi një numër 800 ose të krijoni një biletë mbështetëse. Nëse telefononi ose dërgoni me email, koha e përgjigjes varet nga plani që keni blerë. Thënë kjo, përfaqësuesit e bisedave të drejtpërdrejta janë të shpejtë për t’u përgjigjur dhe me shumë njohuri.

Vlerësimi i Shërbimit të Klientit

Në arenën e shërbimit të klientit, Volusion renditet mbi pjesën tjetër. Ata kanë fituar çmime për shërbimin e tyre dhe duket se mbështesin punonjësit e tyre, që është një lajm i mirë për ju. Punonjësit e lumtur kanë tendencë të bëjnë punë më të mira. Pavarësisht nëse bisedoni, postoni me email ose telefononi, mund të prisni që të lidheni me një përfaqësues miqësor dhe të dobishëm i cili do t’i bëjë nevojat tuaja të ndjehen si përparësi edhe nëse jeni regjistruar në Mini Plan.

Ata kanë ndërtuar një reputacion për të dhënë shpejt përgjigje të sakta. Kurrë nuk do të ndjeheni sikur po merreni me dikë që po lexon vetëm nga një skenar.

Nëse ndonjë gjë, Volusion mund të përdorë më shumë forume mbështetëse. Me kaq mijëra klientë, është për t’u habitur që nuk ka biseda për ushqimin e komunitetit në internet. Kjo është diçka që Volusion duhet ta mbështesë dhe inkurajojë, veçanërisht pasi mund të nënkuptojë më pak punë për ekipin e tyre mbështetës.

Lehtësinë e përdorimit

Kjo është një fushë tjetër ku Voluzioni bie shkurt. Shumica e programeve përpiqen të jenë sa më miqësorë për përdoruesit. Sa më shumë njerëz që mund të përdorin programin e tyre, aq më shumë klientë mund të fitojnë. Voluzioni nuk ka dalë nga rruga e tij për të krijuar një produkt që është i arritshëm për fillestarët dhe ekspertët njësoj.

Linja e Fundit: Nëse nuk dini ndonjë kodim, nuk do të mund ta përshtatni faqen tuaj lehtësisht edhe me tema premium.

Siç u përmend më lart, Volusion ofron një redaktues, por nuk është redaktori standard WYSIWYG që lejon hartimin e zvarritjes. Shtë një veçori e veçantë e Volusionit që vjen me kufizime. Ndërsa një fillestar me siguri mund të krijojë një dyqan, ata do ta kenë të vështirë të bëjnë ndryshime në temë. Voluzioni është më i përshtatshmi për ata me përvojë në kodim.

Ndihmë për redaktimin

Nëse e gjeni veten në një vështirësi të projektimit, basti juaj më i mirë është të kërkoni një udhëzues përkatës. Shumë video në dispozicion mund t’ju japin këshilla. Ju gjithashtu mund të klikoni në butonin e ndihmës në redaktues për të kërkuar tema. Kjo veçori e kërkimit është çuditërisht e dobishme dhe do t’ju drejtojë tek artikujt përkatës.

Ndërfaqja e përdoruesit

Pavarësisht nga çështja e modelimit të kodifikimit, ndërfaqja e administratorit është vërtet tërheqëse dhe e lehtë për të lundruar. Gjithçka është e organizuar logjikisht dhe e lehtë për t’u lokalizuar. Sa i përket menaxhimit të porosive dhe inventarit, platforma është shumë miqësore për përdoruesit.

Avantazhi tjetër është se ju mund të mbani nën kontroll faqen tuaj të internetit. Allshtë gjithçka juaji.

Përvoja e klientit

Përveç përvojës tuaj të administratorit, duhet të merrni parasysh përvojën e blerjeve të klientit tuaj. Për të siguruar një përvojë të rrumbullakosur mirë, ndoshta do të duhet të investoni në Pro Plan. Kjo do t’ju lejojë të komunikoni në mënyrë efikase me klientët dhe t’u ofroni atyre një dyqan pa kufizime të dukshme. Paketat më pak të shtrenjta nuk përfshijnë të gjitha kambanat dhe bilbilat e marrëdhënieve me klientët që ju do të dëshironi poshtë vijës. Sigurisht, gjithmonë mund të filloni plane të vogla dhe azhurnuese ndërsa shkoni.

përfundim

Vulluzioni është një platformë e qëndrueshme në tregtinë elektronike. Nuk ka dyshim për këtë. Vendimi i vërtetë zbret në sa përvojë keni me kodimin dhe sa para doni të shpenzoni në muaj. E vërteta është se ka më shumë mundësi miqësore për fillestar që janë gjithashtu në dispozicion me një çmim më të përballueshëm.

Kjo është veçanërisht rasti kur mendoni se Volluzhia tregjet vetë si një opsion gjithëpërfshirës. Nuk ofron një ndryshim dallues nga pjesa tjetër e konkursit. Ndërsa krahasoni platformat e mundshme të tregtisë elektronike, do të vini re se disa përqendrohen në dizajn ose karakteristika të marketingut. Jo Vëllimi. Isshtë një program kompjuterik standard i pritur në eCommerce për pronarët e dyqaneve të përgjithshëm.

Nëse kodimi nuk është një nga pikat tuaja të forta, vazhdoni të kërkoni dhe gjeni një program me një redaktues tradicional WYSIWYG.

krahasim

Volusion

94

Shopify

96

BigCommerce

95

LemonStand

93

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map