Rishikimi i SiteBuilder.com 2016


SiteBuilder.com

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

SiteBuilder.com

SiteBuilder.com është një krijues i ri i faqeve në internet që nga viti 2014. Sa i përket ndërlikimeve të ndërtimit të faqes në internet, SiteBuilder.com duket se ka një nga reputacionet më të mira në treg. Kompania pretendon të ofrojë një "nuk kërkohen aftësi" përvojë. Lexoni rishikimin tonë të SiteBuilder.com më poshtë.

rekuizitë

 • Planet e çmimeve të drejta dhe konkurruese nga 5 deri në 10 dollarë
 • Uebfaqe themelore falas me pritje falas dhe domain
 • 10,000 shabllone biznesi
 • Ruajtje 500MB me të gjitha planet
 • Lehtë për t’u shtuar dhe modifikuar përbërës
 • Galeria e fotografive të përfshira
 • Mundësitë e tregtisë elektronike për të përmbushur nevojat e biznesit
 • Opsionet e markës dhe marketingut

Cons

 • Ndihma telefonike është e kufizuar, përveç atyre në planin Premium
 • Disi të kufizuara modele të bazuara në tregti elektronike
 • duhet të krijojë një llogari për të mësuar në lidhje me çmimet e planeve
 • Nuk mund të ndryshojë në një model të ndryshëm pa rikrijuar sitin
 • Plani pa pagesë i SiteBuilder është i kufizuar në funksionalitet për zgjerimin e tregtisë elektronike

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.sitebuilder.com
 • Shtabi: Ohio, SH.B.A.
 • Viti i themeluar: 2014
 • Categories: Ndërtues i faqes në internet
 • shërbimet: Softuer për krijimin e faqeve në internet të Dizajnit, Web Hosting
 • Prove falas: 14 ditë

SiteBuilder ofron zgjidhjet që krijuesit e faqes së sotme janë duke kërkuar, me kufizime minimale. Kompania është duke bërë përparime me pronarët e rinj të biznesit dhe dizajnuesit e uebit që kërkojnë një pamje dhe ndjenjë bashkëkohore.

SiteBuilder renditet i lartë në lidhje me vlerën, tiparet, lehtësinë e përdorimit dhe shumëllojshmërinë e modeleve. E krijuar për fillestar dhe megjithatë i përshtatshëm për faqet e internetit relativisht të sofistikuara, SiteBuilder ka të drejtë për menaxherët e biznesit të vogël sot..

SiteBuilder reklamon një domen falas dhe email falas së bashku me mbi 10,000 shabllone që mund të përdoren me redaktim drag and drop. Fillimi është falas, dhe përdoruesit mund të qëndrojnë në një llogari falas të kufizuar nga veçoritë. Abonentët marrin një emër domain falas dhe përfundimisht mund të zgjedhin faturimin mujor ose vjetor. Tabela e çmimeve nuk është në dispozicion nga faqja kryesore. Më poshtë është më shumë shtypje e mirë.

Kush është faqja kryesore e rekomanduar për?

Ky ndërtues i faqes në internet është krijuar për ta bërë vetë. Ashtu si shumica e ndërtuesve të internetit në klasën e saj, mbështetja live është më e kufizuar sesa me një firmë të plotë për krijimin e faqeve të internetit. SiteBuilder është i përshtatshëm për menaxherët e biznesit të vogël, sipërmarrësit nga shtëpia, dizajnerët e palëve të treta dhe jofitimprurjet që duan të mbajnë njëfarë kontrolli. Ajo renditet e mesme sa i përket zgjidhjeve të e-commerce, duke përdorur integrimin Ecwid për shitjen e produkteve.

Zona e Fokusimit / Specialiteteve të SiteBuilder

SiteBuilder është i përqendruar në modelet profesionale dhe të pastra të modeleve të lëvizshme për faqet e internetit personale dhe të biznesit. Ky ndërtues faqesh tregon forcë në numrin dhe stilin e shablloneve dhe ndërfaqen drag and drop.

Disa nga specialitetet e tyre përfshijnë kontrollin dhe burimet e SEO, llogaritë e marketingut përmes postës elektronike, disa redaktimet HTML, një mundësi të mirëfilltë për blogezimin, audio, video dhe një larmi burimesh për mbështetjen e klientit. SiteBuilder është një platformë e shkëlqyeshme për shitjen e produkteve dhe shërbimeve në internet. Ka disa që e bëjnë atë më mirë për nevoja më të mëdha në eCommerce.

Specifikimet / Kufizimet Teknike të SiteBuilder

Nuk ka asnjë mungesë të veçorive me ndërfaqen e ndërtimit të faqes në internet të SiteBuilder. Featuredo veçori që një pronar biznesi ose një individ mund të ketë nevojë është renditur duke përfshirë një karrocë blerjeje, ruajtje 500MB, bandë të pakufizuar, audio, video, mbështetje, dhe më shumë.

SiteBuilder ofron një provë falas, por nuk është plotësisht e qartë nga faqja kryesore se çfarë përfshihet. Duket se përdoruesit marrin një emër falas domain, mbi 10,000 shabllone, një adresë emaili falas, mjete për optimizimin e motorëve të kërkimit, zgjidhje të tregtisë dhe një faqe në internet. Shumë nga këto karakteristika përfshijnë tarifa të ndara.

.Ju nuk shihni veçori të shtuara dhe detaje të çmimeve të faqes përpara. Mundësia e vetme nga faqja kryesore është të filloni me një gjykim falas. Nuk është e qartë se cilat nga veçoritë e listuara janë përfshirë në planin falas. Mënyra e vetme për të zbuluar është të krijoni një llogari dhe të përfshini emrin dhe adresën tuaj të postës elektronike. Ka një lidhje mbështetëse në fund të faqes kryesore që jep disa detaje.

Sa i përket funksionalitetit, ekzistojnë vetëm disa kufizime me SiteBuilder. Ju nuk mund të ndërroni me lehtësi shabllonet pasi të keni zgjedhur një dhe të keni futur përmbajtje. Duhet të filloni përsëri për të zgjedhur një model të ndryshëm. Gjithashtu, nuk ka aq shumë modele të bazuara në tregti elektronike për të zgjedhur. Nuk ka asnjë veçori të ruajtjes automatike, dhe mbështetja live është pak e kufizuar, përveç në planin e nivelit të tretë.

A ka shkallëzim adekuat / dhomë për tu rritur?

SiteBuilder ofron tre plane që mund të paguhen çdo muaj ose çdo vit. Këto plane variojnë nga 5 deri në 10 $ / muaj, një kosto e arsyeshme për vlerën. Me planet personale, Pro dhe Premium për të zgjedhur, bizneset e vogla kanë mundësi shkallëzimi dhe rritjeje. Të tre planet përfshijnë një emër domain falas, hostim falas dhe kredi falas për reklama. Presin të paguajnë më shumë për disa veçori individuale të tregtisë elektronike.

Cila është Politika e Garancisë së MoneyBack?

Një gjyq falas ofrohet, si dhe një garanci për kthimin e parave (që nuk përfshin koston e blerjes së një emri domaini përmes SiteBuilder). Sajti ofron një anulim, megjithëse një testues i tjerë kishte vështirësi të anulonte një llogari.

Farë është Reputacioni i SiteBuilder?

Për të qenë e reja, SiteBuilder ka një reputacion mjaft të mirë atje. Ata tregojnë 3-5 yje dhe mjaft vlerësime të mira të klientëve. Përdoruesit pëlqejnë platformën, opsionet e redaktimit interaktiv, modelet dhe disa fleksibilitet në kodimin e HTML. Themimi për vlerën rritet shumë mirë.

SiteBuilder është një Fitues i wardmimeve të Popullit në kategoritë e Platformës më të Mirë të Rrjetit Social dhe CMS më të Mirë për Komunitetet.

Pse Zgjidhni Faqen e Ndërtimit?

Për menaxherët e biznesit ose individët që kanë nevojë për një dizajn bashkëkohor të një faqe interneti për një biznes të vogël së bashku me një ndërfaqe të qetë, SiteBuilder ka një vlerësim të mirë. Përdoruesit mund të krijojnë një uebfaqe falas ose të pajtohen për një tarifë të ulët mujore për tiparet që u duhen. Ju zgjidhni nga mbi 10,000 shabllone, dhe shërbimet falas janë më se të përshtatshme. Vegla e mjeteve përfshin shumicën e komponentëve të faqes në internet që një pronar biznesi kërkon për të drejtuar një biznes të vogël.

Karakteristikat kryesore

 • Emër i Lirë Domain
 • Mbi 10,000 shabllone
 • Adresat e pakufizuara të postës elektronike
 • Mjetet SEO
 • Përshtatja e stilit të faqes
 • Ndërfaqja intuitive e redaktimit vizual
 • Galeria e gjerë e fotografive
 • Integrimi i Ndarjes Sociale
 • 1-klikoni Llogari falas
 • Rregullimi i shpejtë dhe i lehtë i faqeve në blog
 • Paraqitja e faqes së thjeshtë të Blogimeve
 • Hapësira e ruajtjes 500MB

Aktgjykim për ekspertët e industrisë në SiteBuilder.com

Ndërtuesi i faqes në internet Kjo është një zonë tjetër potencialisht e errët. Nëse i hidhni një vështrim rishikimeve “ekspertësh”, sigurohuni që jeni duke lexuar punë nga një burim objektiv. Kam hasur në shumë vlerësime që janë botuar në më pak se faqet e besueshme dhe nuk kanë asgjë përveç gjërave të ndezura për të thënë në lidhje me SiteBuilder.com. Në mendjen time, nëse nuk keni ndonjë kritikë ose sugjerime për të ofruar, atëherë me siguri nuk e keni parë atë nga afër shërbimin.

Ndër ata që bënë disa gërmime të vërteta, ja çfarë duhej të thoshin:

 • Sistemi i çmimeve është i paqartë dhe konfuz. Në fakt, nuk mund të shihni as çmimet pa u përmirësuar nga plani falas.
 • Siguron një ndërtues të thjeshtë dhe bazik të faqes në internet, por përmirësimi për të përfshirë mjete më komplekse mund të jetë i shtrenjtë.

Në fund të fundit, krijuesi i faqes së internetit në të vërtetë mund të jetë një mjet i dobishëm nëse kompania nuk ishte e angazhuar në kaq shumë praktika me hije. Shtë më mirë të qëndroni larg.

 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/sitebuilder-review/
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në SiteBuilder.com

Në thelb, unë nuk besoj në asnjë nga vlerësimet pozitive të klientëve që kam lexuar. Unë nuk do ta lejoja që kjo kompani të vizitojë vendet e rishikimit dhe të postojë rishikimet e tyre në mënyrë që të kundërveprojë me publicitetin negativ. Një faqe nuk përmban asgjë tjetër përveç rishikimeve dhe teksteve të përsosura që thjesht nuk do të tingëllojnë sikur të ishte shkruar nga konsumatori mesatar. Dhe ne po flasim dhjetra përshtypje përgjatë këtyre linjave. Unë thjesht nuk e blej atë dhe nuk mendoj se çdo klient i mundshëm që harxhon më shumë se 3 minuta duke kërkuar në kompani. Për këtë arsye, unë do të shkoj përpara dhe të them që nuk ekzistojnë asnjë vlerësim pozitiv ose gjëra të mira për të thënë në lidhje me këtë ndërtues të faqes në internet.

 • http://www.top10webbuilders.com/builders-reviews/sitebuilder/review?page=6#customer-reviews-title

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në SiteBuilder.com

Para së gjithash, SiteBuilder.com është e njëjta kompani si WebsiteBuilder.com, Sitey.com dhe Sitelio.com. Do të merrni të njëjtin produkt me plane çmimesh paksa të ndryshme. Konsumatorët të cilët u morën me këtë ishin të fikur nga ideja e një kompanie që kalonte veten nën emra të ndryshëm domainesh.

Shqyrtime të tjera të konsumatorit përmbajnë fjalët: “Dodgy, mashtrues, i tmerrshëm, mashtrim” dhe shumë të tjerë përgjatë kësaj linje. Përdoruesit u futën në një bollëk të problemeve të faturimit, u kontaktuan nga njerëzit e shitjeve duke u përpjekur t’u shesin atyre emrin e tyre të domain-it, dhe të gjitha llojet e veprimtarive të tjera të dyshimta. Bazuar në vlerësimet e konsumatorëve, unë jam i habitur që kjo faqe është akoma në funksion dhe nuk është mbyllur plotësisht nga agjensitë e mbikëqyrësve. Mund të jetë çështje kohe.

 • https://www.trustpilot.com/review/sitebuilder.com

dizajni & Përshtatje

Dizajni dhe personalizimi në SiteBuilder.com janë mjaft të fuqishëm pranë disa konkurrentëve. Modelet e projektimit 10,000++ ofrojnë një gamë të gjerë zgjedhjesh, dhe platforma interaktive për faqet e personalizuara është e lehtë për të lundruar. Më poshtë janë disa shënime në lidhje me projektimin dhe veçoritë e personalizimit të SiteBuilder.

tiparPërmbledhje
Modelet e Ndihmuesit të sititSiteBuilder ka tregun në shabllone, me mbi 10,000 për të zgjedhur, duke përfshirë opsione miqësore për celularin. Ekzistojnë më pak shabllone të tregtisë elektronike, por pronarët e bizneseve duket se e gjejnë atë që u nevojitet dhe kanë aftësinë për të rregulluar.
 • Shumëllojshmëria dhe cilësia e modeleve dhe paleta e ngjyrave. Ka shabllone për çdo biznes, çdo personalitet, në qindra paleta ngjyra dhe stile. Një kanavacë e zbrazët u jep fleksibilitet projektuesve; sidoqoftë, faqosjet e paracaktuara shpesh janë më të lehta për t’u punuar. Gjithashtu, nuk mund të ndryshoni mendje dhe të zgjidhni një model të ndryshëm pa humbur përmbajtje.
 • Modelet e paracaktuar kundër Ndërtimit të Uebfaqes nga Scratch. SiteBuilder është një program bëni vetë, i cili mbështetet në shabllone. Nëse dëshironi të keni dikë të ndërtojë faqen tuaj për ju, dëshironi të shikoni në kompanitë e dizajnit dhe zhvillimit të faqes në internet.
Ndërfaqja e faqesBuilderSiteBuilder është intuitiv për hartimin dhe modifikimin e përmbajtjes dhe përbërësve. Përdoruesit e rinj lehtësisht punojnë me skedarë audio, video, imazhe, ngjyra, përmbajtje dhe stil. SiteBuilder ofron një hyrje të sigurt nga shtëpia ose faqja e mbështetjes, në mënyrë që të mund të bëni rishikime, për azhurnime të menjëhershme në faqen tuaj të internetit.
Përshtatja e stilit të faqesPërshtatja e stilit të faqes ju lejon të personalizoni faqen tuaj të internetit dhe shkulni përmbajtjen dhe përbërësit për të përmbushur nevojat tuaja specifike të faqes në internet. Shpesh, përdoruesit dëshirojnë të modifikojnë kodin HTML / CSS. SiteBuilder është perfekt për shumicën e aspekteve të personalizimit të stilit të faqeve.
 • Zgjedhjet e projektimit për personalizim. Modelet e SiteBuilder mund të personalizohen. Vendosni imazhet tuaja, modifikoni përmbajtjen dhe futni pajisje shtesë. Ekzistojnë disa kufizime në lidhje me vendosjen e elementëve të caktuar.
 • Liria e lëvizjes, ndryshimit në madhësi dhe redaktimit. Elementet e redaktimit janë pikë e fortë për SiteBuilder. Redaktoni shpejt, lëvizni, ndryshoni në madhësi ose fshini përmbajtjen dhe artikujt. Ekzistojnë disa opsione personalizimi brenda shablloneve.
 • A ka qasje në kodin HTML / CSS? Redaktimi i kodit HTML / CSS është një mundësi me SiteBuilder. Kjo mund të kërkojë disa hulumtime në qendrën e mbështetjes së SiteBuilder.
 • Ndërfaqja e përdoruesit për redaktimin vizual. Redaktimi vizual në SiteBuilder në intuitiv, i krijuar për fillestarët. Aftësitë tuaja krijuese do të vijnë në përdorim pasi që SiteBuilder përdor një kanavacë të hapur sesa paraqitjet e paracaktuara. Mund të ketë një rrugëdalje për këtë. Shtoni shpejt skedarë audio, video, harta dhe foto për qëllime shitje ose për të angazhuar një audiencë.

Pasi të regjistroheni me SiteBuilder.com me emrin dhe adresën tuaj të postës elektronike, mund të shikoni paraprakisht modelet. Sigurohuni që të zgjidhni një dhe ngjiteni me të, pasi nuk mund të zgjidhni shpejt një model të ndryshëm pasi të keni futur përmbajtje dhe përbërës.

Lundrimi në sitLundrimi i sitit bazohet kryesisht në modelin që ju zgjidhni, por ai mund të personalizohet në një shkallë për t’u shfaqur në vendet që janë të përshtatshme për audiencën tuaj të klientit. Ju mund të zgjidhni një pamje celular për të verifikuar se si do t’ju duket përmbajtja dhe faqosja juaj për klientët tuaj celular.
Menaxhimi i përmbajtjesMenaxhimi i përmbajtjes në SiteBuilder, ashtu si krijuesit e faqeve, është shumë themelor dhe i lehtë për tu bërë. Ju duhet vetëm një lidhje interneti për të hyrë në llogarinë tuaj nga faqja e shtëpisë ose e mbështetjes e SiteBuilder. Redaktimet janë të lehta për tu realizuar dhe të shpejtë për t’u ngarkuar në faqen tuaj të internetit personale.
Fotografitë dhe GaleritëGaleria e fotografive të SiteBuilder është mjaft e gjerë, ose ju keni mundësinë për të ngarkuar fotografinë tuaj. Jo vetëm kaq, ju mund të rregulloni faqet tuaja të fotografive në lidhje me ndarjen, numrin e artikujve, tranzicionet, kolonat, etj.
Ndërtimi i sitit celularSiteBuilder ofron mijëra shabllone të optimizuar për celular dhe mund t’i shfaqni ato për shqyrtim ndërsa jeni duke punuar në llogarinë tuaj. Meqenëse SiteBuilder është relativisht i ri në tregun e krijuesve të faqes në internet, lëvizshmëria është e dhënë. Shumë platforma të reja janë të detyruara të shtojnë modele të reja në funksionalitetin për shfaqjen e faqeve të internetit në një pajisje celulare.
Integrimi i Ndarjes SocialeIntegrimi i mediave sociale është një tjetër i dhënë për SiteBuilder. Me rritjen e mediave sociale për marketing, arritjen e klientëve dhe shpërndarjen e shërbimeve, ky krijues i faqes në internet përfshin platformat kryesore të mediave sociale — Facebook dhe Twitter. Ata gjithashtu përdorin SocialBooster, për marketingun tuaj në median sociale.
Shërbimet e DizajnitSiteBuilder nuk është në biznesin e ofrimit të një modeli gjithëpërfshirës të faqes në internet. Konsiderohet si një platformë e bërë vetë-ndërtimin e uebit për çdo nivel të një përdoruesi.

Features & Tools

SiteBuilder është një ndërtues kryesor në uebfaqe me shumicën e dizajnuesve të veçorive dhe pronarët e bizneseve po kërkojnë një sit. Me histori të suksesshme të hershme nga përdoruesit e SiteBuilder, e ardhmja duket premtuese. ’Shtë një platformë e pasur me tipare, e lehtë për t’u përdorur dhe e përshtatshme për shumicën e bizneseve të vogla dhe të mesme. Përsëri, më poshtë është më shumë shtypje e mirë.

tiparPërmbledhje
Konfigurimi i faqes së faqesSiteBuilder ofron një llogari falas me një klik, por përgatituni të ndani emrin dhe emailin tuaj për të filluar. Shfletoni nëpër mijëra shabllone përpara se të zgjidhni atë që përputhet me biznesin tuaj. Fillimi është falas dhe i drejtpërdrejtë.
Dizajnimi i UebitPasi të keni zgjedhur modelin e duhur, jeni gati të filloni procesin e hartimit të uebit. SiteBuilder ofron një faqe të zbrazët ose kanavacë, me një shirit menu për të shtuar komponentë dhe ndërtimin e faqes tuaj. Ju nuk mund të ndryshoni mendimin tuaj në shabllon pa një ridizajnim të plotë, prandaj sigurohuni që keni zgjedhur atë të duhurin.
Thellësia e lundrimitMe planin falas ose me një nga tre planet e çmimeve të SiteBuilder, opsionet e navigimit të klientëve dhe numri i faqeve janë të përshtatshme për çdo dizajn biznesi. Filloni me një shabllon që ofron paraqitjen e duhur, dhe zgjerojeni atë që andej.
Vegla dhe AplikacionePërdoruesit kanë disa pajisje shtesë për të zgjedhur ndërveprimin e rritur me klientët. Sa i përket aplikacioneve, duket se përdoruesit mund të shtojnë aplikacione nga Google, por SiteBuilder nuk vjen me aplikacionet e tij. Kjo mund të kërkojë disa hulumtime.
monetizationSiteBuilder ofron mundësi relativisht të mira që u shërbejnë disa faqeve të internetit të shitjeve brenda vitit të kaluar. Ky ndërtues faqesh përdor Ecwid, i shkurtër për “pajisje elektronike e tregtisë”, për integrimin e karrocave të blerjeve.
Statistikat e vizitorëveShumica e ndërtuesve të faqeve sot ofrojnë statistika të sakta dhe të vizitorëve në kohë reale, dhe SiteBuilder nuk bën përjashtim. SiteBuilder ju lejon të shtoni kodin e Google Analytics për gjurmimin dhe raportimin e vizitorëve, trafikun e faqeve në internet dhe më shumë.
Foto, Video dhe AudioSiteBuilder bën një punë të mirë me opsione për media interaktive dhe imazhe. Këto janë të nevojshme për pronarët e biznesit të sotëm në internet, dhe SiteBuilder ju lejon të futni skedarë audio, foto, video dhe më shumë, për të angazhuar klientët.
BloggingNjë faqe në blog është mjaft e thjeshtë për tu vendosur dhe mirëmbajtur në SiteBuilder, ndryshe nga disa prej krijuesve të tjerë të internetit në klasën e saj. Kjo veçori u modernizua për të mbështetur më mirë përdoruesit e SiteBuilder.
hartat e GoogleSiteBuilder ju lejon të futni shpejt hartat e Google dhe të personalizoni faqen gjithashtu.
Redaktori HTMLNdërsa një redaktues HTML nuk është i dukshëm, SiteBuilder ju lejon të personalizoni etiketat HTML, header dhe elementë të tjerë për kontroll të shtuar.
Integrimi i mediave socialeBuildshtë në dispozicion një ndërtues i formave themelore, por është i kufizuar për sa i përket butonave të radios, kutive të teksteve, kutive të kontrollit, etj. Një formë themelore është e mundur, por kjo nuk është ideale për sondazhe.
Format dhe anketatBuildshtë në dispozicion një ndërtues i formave themelore, por është i kufizuar për sa i përket butonave të radios, kutive të teksteve, kutive të kontrollit, etj. Një formë themelore është e mundur, por kjo nuk është ideale për sondazhe.
Hapsirë ruajtjejeAbonentët marrin 500MB hapësirë ​​ruajtjeje me të gjitha planet.
Vegla e BuletinitSiteBuilder ofron një llogari të biznesit në email për të menaxhuar postimet në buletin.
ForumSiteBuilder nuk duket se siguron një forum të komunitetit, por ka shumë skedarë ndihmë për çdo aspekt të SiteBuilder, një mundësi emaili për të kërkuar ndihmë dhe FAQ për të gjetur atë që ju kërkoni. Një numër i telefonit mbështetës nuk është një mundësi përveçse në planin e Kryeministrit.
E-Tregti / Dyqan OnlineSiteBuilder integron me një palë të tretë të quajtur Ecwid për eCommerce. Ndërsa nuk është një showstopper, Ecwid është një mjet shtesë që mund të jetë një shkak për shqetësim. Përdoruesit mund të kenë nevojë për mbështetje shtesë për të kuptuar nuancat dhe për të ngritur dyqanin e tyre.
Integrimi i PortësShërbimet e portës së anëtarësisë nuk duket se janë një shërbim, por nevojiten testime të mëtejshme.
SEO FriendlySiteBuilder ofron mjete SEO përmes një dyqani aplikacioni, por tarifat shtesë mund të aplikojnë. Ekzistojnë disa mjete të marketingut, optimizimit dhe celular për të mbështetur motorët e kërkimit.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Përdoruesit e sitit një llogari të mbrojtur me fjalëkalim për hyrjen e klientit dhe redaktimin e faqes në internet.
Google® AnalyticsSiteBuilder integrohet me Google Analytics por pret që të bëjë pak gërmime për ta kuptuar këtë.
Siguria në internetSiteBuilder, si krijuesit e tjerë të uebfaqes, e bën sigurinë e përdoruesit dhe klientit një përparësi, me opsionet e mbrojtjes së fjalëkalimit për faqet e internetit dhe platformat e tregtisë.
Gjuhë të shumëfishtaSiteBuilder nuk duket se ofrohet në gjuhë të ndryshme nga anglishtja.
Optimizimi i celularitModelet e SiteBuilder përfshijnë optimizimin e celularit, në mënyrë që vizitorët dhe klientët të mund të përdorin lehtësisht produktet tuaja në pajisjet e lëvizshme. Uebsajti shfaq me saktësi dhe lejon klientët të bëjnë blerje.
Teknologjia CDNSiteBuilder pretendon të ofrojë CDN hosting për një kosto të shtuar për të “mbingarkuar” teknologjinë tuaj për disponueshmëri të lartë dhe performancë të lartë.

planet & Çmimeve

SiteBuilder u ofron klientëve një llogari falas, së bashku me tre mundësi të lira. Shtë e vështirë të vlerësosh se çfarë planesh përfshijnë ose përjashtojnë planet ose koston, pasi SiteBuilder zbulon këtë informacion pasi të siguroni emrin tuaj dhe adresën e emailit për të krijuar një llogari. Të tre planet e paguara ofrojnë:

 • 50% zbritje
 • Domain falas
 • Hosting falas
 • Kredi falas për reklama

Planet e mimeve të ofruara

 • falas. Nuk është e qartë në faqen e internetit saktësisht se cilat mundësi të lira përfshihen.
 • personal. Për kompanitë e vogla, kostoja është rreth $ 5 / muaj dhe ofron veçoritë në listën e mësipërme.
 • pro. Për bizneset e vogla ose të mesme që kërkojnë veçori të tregtisë elektronike, kostoja është rreth $ 8 / muaj ofron veçoritë në listën e mësipërme, SEO dhe ndihmë për marketing dhe faqet e lëvizshme.
 • prim. Për ndërmarrjet e vogla ose të mesme që kërkojnë veçori të shtuar të tregtisë elektronike, kostoja është rreth 10 $ / muaj dhe ofron veçoritë e listës së mësipërme, ndihmë SEO dhe marketing, faqet e celularit, asistencë përmes postës elektronike dhe mbështetje prioritare.

SiteBuilder ofron çmime konkurruese, por duket se disa veçori kanë një kosto të ndryshme. Difrifikimi në faqen e internetit të SiteBuilder është i vështirë.

Konsideroni faktorët e mëposhtëm në lidhje me çmimet:

 • A ofron një plan falas? Po, menaxherët e biznesit dhe individët mund të krijojnë një llogari falas, dhe përfundimisht të zgjedhin nga tre planet e çmimeve për të marrë më shumë karakteristika.
 • A ka periudha prove apo kërkojnë që kartat e kreditit të bashkohen? Ju përfshiheni në një provë 30-ditore falas, por fshirja e llogarisë tuaj të SiteBuilder kërkon pak kujdes.
 • Sa të përballueshme janë paketat premium në krahasim me konkurrencën? SiteBuilder është mjaft i përballueshëm për shumicën e pronarëve të bizneseve, me shumë freebies për nevoja themelore. Presin të paguajnë individualisht për disa shtesa.
 • Mund të krijoni faqe në internet profesional duke përdorur vetëm versionin falas? Po, fillimisht mund ta krijoni faqen tuaj falas falas.
 • A kryhet pagesa në baza mujore / vjetore? Një plan mujor ose një plan vjetor mund të përcaktohet për pagesa.

Ndihma për klientët

Shërbimet e mbështetjes së klientëve në SiteBuilder mbështeten drejt modelit të bërë vetë. Kjo do të thotë se shumica e ndihmës përfshin skedarë të ndihmës online që duhet të gjeni dhe lexoni. Qendra e mbështetjes është e gjerë dhe përfshin ndihmë për çdo temë. Mund të duhen disa minuta për të gjetur atë që ju po kërkoni.

Sa më komplekse të jetë një faqe në internet, aq më shumë ndihmë është e nevojshme. Kjo ndihmë është në dispozicion nëse jeni të gatshëm të paguani më shumë për planin e çmimeve të nivelit të tretë. Një telefonatë duket se dekurajohet nëse nuk regjistroheni në planin Premium, pasi asnjë faqe nuk shfaq në faqen e internetit të SiteBuilder. Për pajtimtarët e nivelit të tretë, ofrohet një numër telefoni mbështetës.

Lehtësinë e përdorimit

Lehtësia e përdorimit është ndoshta karakteristika më e mirë në SiteBuilder. Shtë e lehtë për të filluar procesin, në mënyrë të drejtë intuitive të përdoruesit, dhe e thjeshtë për tu mbajtur. Mbani në mend nivelet e aftësive ndryshojnë për ata që vendosin të krijojnë uebfaqen e tyre duke përdorur një ndërtues në internet. Mënyra më e mirë për të vendosur është të përfitoni nga ofertat dhe eksperimentet për prova falas. Më poshtë janë disa gjëra që duhet t’i konsideroni ndërsa ecni nëpër magjistarët e shablloneve:

Thjeshtësia e ndërfaqes. Ndërfaqja e SiteBuilder shënon mesatarisht të lartë për tërheqjen vizuale dhe ndërveprimin, i përshtatshëm për shumicën e përdoruesve.

I përshtatshëm për fillestarët / përdoruesit e përparuar. SiteBuilder paraqitet si i mirë edhe për përdoruesit e rinj dhe me përvojë. Koncepti i redaktimit të kanavacës së hapur është pak më sfiduese, por ofron një fleksibilitet shtesë të kodimit për përdoruesit e përparuar. SiteBuilder ofron pothuajse gjithçka që një pronar i biznesit të vogël do të duhet të tregojë dhe shesë produktet e tyre.

Mbani kontrollin mbi faqen në internet çdo herë. Autonomia është në duart e pronarit të faqes, dhe SiteBuilder ka një klient të besueshëm me kohë dhe të kënaqur si dëshmi të platformës së tyre.

Ndihma e dhënë për redaktorin e ofruar. Ndihma dhe mbështetja e SiteBuilder përfshijnë një dialog brenda redaktorit për të udhëhequr projektuesit e rinj. Kjo veçori është në përputhje me ndërtuesit e tjerë të ngjashëm të faqes në internet.

SiteBuilder është një ndërtues i ri konkurrues i uebit që është i lehtë për t’u përdorur dhe ofron shumicën e gjithçkaje që pronarët e bizneseve të vogla duan dhe kanë nevojë, përveç pamundësisë për të shkëmbyer lehtësisht shabllone pasi të jetë vendosur një sit.

përfundim

SiteBuilder ka një ndjekje të mirë duke konsideruar se si së fundmi ishte filluar kompania. Përdoruesit mund të regjistroheni falas — në fakt, ata duhet ta bëjnë këtë në fakt për ta kontrolluar atë eventually dhe përfundimisht të regjistrohen në një nga tre planet e arsyeshme të çmimeve. SiteBuilder është optimale për individë, menaxherë të biznesit të vogël ose jofitimprurës. Planet ofrojnë disa pagesa falas, por presin disa çmime shtesë për veçori të ndryshme të tregtisë elektronike dhe SEO.

Ndërfaqja është e lehtë për tu menaxhuar, dhe ka vetëm disa kufizime serioze. Të mirat janë të gjera dhe ato të pakta janë me programin SiteBuilder.

SiteBuilder është një ndërtues i fuqishëm i faqeve të internetit për shumë kompani të vogla që sapo kanë filluar ose po zgjerohen në hapësirën e e-commerce. Karakteristikat janë shtrirëse me një numër të madh modelesh për të zgjedhur, dhe ka vetëm disa kufizime. Përfitoni nga faqja e internetit falas e SiteBuilder për të zbuluar nëse kjo është zgjidhja e duhur për ju.

krahasim

SiteBuilder.com

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map