Rishikimi i Shportave Zen 2016


Shporta Zen

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

Shporta Zen

Zen Cart u krijua në 2003 si një rezultat i osCommerce. Pas prezantimit të kodit që ofroi një strukturë të re arkitektonike, Zen Cart u ngrit dhe u bë një gjigant i shportave të blerjeve. Sot, zhvilluesit nga e gjithë bota kontribuojnë në platformën e blerjeve me burim të hapur, dhe ajo krenohet me mbi 100,000 përdorues. Lexoni rishikimin tonë Zen Cart më poshtë.

rekuizitë

 • Softuer i sigurt
 • Platformë e Shkallëzueshme
 • Azhurnohet lehtë
 • Mbështetur në Email të stilit HTML

Cons

 • Modelet mesatare
 • Pak module shtesë
 • Përmirësimi kompleks
 • Asnjë mbështetje zyrtare

Përmbledhje

Si një platformë me burim të hapur, Zen Cart është plotësisht i lirë për t’u përdorur. Në mënyrë tipike, kjo do të thotë që ka kufizime të caktuara kur bëhet fjalë për shërbimet. Megjithatë, kjo nuk është rasti me Zen Cart. Tifozët e platformës pretendojnë se është mjaft i fuqishëm për të konkurruar me platformat tregtare.

Avantazhi tjetër unik i Zen Cart është se themeluesit e tij e parashikuan atë si një platformë të arritshme. Ata nuk duan një platformë që mund të përdoret vetëm nga ata me një diplomë informatike. Ndërsa do t’ju duhet të dini PHP dhe ka një kurbë të caktuar të të mësuarit të përfshirë, Zen Cart arrin të jetë më miqësor sesa opsionet e tjera të burimit të hapur.

Zen Cart është më e përshtatshme për bizneset e mesme dhe të mëdha që kanë qasje në burimet e zhvillimit të internetit. Modelet janë plotësisht të personalizueshme, por do t’ju duhet dikush me përvojë programimi në PHP. Ju nuk mund ta shkarkoni thjesht softuerin dhe të hapni dyqanin tuaj pa vendosur më parë pak kohë në kodim. Nëse jeni të njohur me PHP, mund të ndërtoni një faqe të shkëlqyeshme falas. Kjo eliminon një kosto të konsiderueshme për bizneset.

Përfitimi kryesor i një platforme me burim të hapur është se ju mund të personalizoni plotësisht faqen e internetit të dyqanit tuaj online. Gjithashtu, meqenëse Zen Cart ka rreth që nga viti 2003, ka shumë plugins falas në dispozicion. Kur shkarkoni programin, menjëherë bashkoheni në një komunitet të gjerë të përdoruesve.

Shkallëzueshmëria

Për sa kohë që ju e dini PHP, nuk ka kufij se sa i madh mund të rritet dyqani juaj. Bizneset mund të shtojnë sa më shumë produkte siç dëshirojnë. Sidoqoftë, ka pasur raporte që koha e ngarkesës së shpejtësisë fillon të bjerë pas 1000 produkteve.

Awardsmimet dhe Certifikatat e Cilësisë

Better Business Bureau ka akredituar Zen Cart.

Pse të zgjidhni Shportën Zen?

Nëse kujdeseni të jeni njohur me PHP dhe kërkoni opsionin më të mirë me burim të hapur për të ndërtuar biznesin tuaj në internet, atëherë Zen Cart duhet të jetë në krye të listës suaj. Ajo ofron shumë karakteristika të shkëlqyera që vijnë me shërbime të paguara. Për shkak se ka qenë rreth e rrotull për kaq shumë kohë dhe është një zgjedhje kaq popullore, ka shumë burime mbështetëse në dispozicion.

Karakteristikat kryesore

 • Sistemi i avancuar i shablloneve
 • Menaxhimi i lehtë i klientit
 • Shtoni kategori të pakufizuara
 • Zbritjet në sasi
 • Mjet administrimi miqësor për përdoruesit
 • Modulet e palëve të treta
 • Integrimi i Portës së Pagesave
 • Lejon blerjen 24/7/365
 • Ndihma për transportin
 • Menaxhimi i buletinit
 • Menaxhimi i banderolave
 • Raportimi i produkteve

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në Zen-Cart

Platforma eCommerce Kur vjen puna te Zen Cart, ekspertët dhe përdoruesit bien dakord për të mirat dhe të mirat e ndryshme të përdorimit të programit. Ekspertët gjithashtu shpërblyen Zen Cart mesatarisht 3 nga 5 yje dhe ishin të shpejtë për të theksuar se programi thjesht nuk është për të gjithë.

Fakti që softueri është i lirë përbën një avantazh të rëndësishëm, por natyra e softuerit do të thotë që ose do të duhet të jeni një zhvillues me përvojë ose të keni qasje në një. Kostoja e marrjes në punë të një zhvilluesi me kohë të plotë është thjesht përtej buxhetit të shumicës së startupeve. Sidoqoftë, nëse keni burime ose njohuri për të argëtuar Zen Cart, mund të jetë një mjet i fuqishëm.

Në fund të fundit, ekspertët konkludojnë se shumica e bizneseve do të jenë më mirë të zgjedhin një zgjidhje kryesore. Këto programe do të përfshijnë shumë më pak një kurbë të të mësuarit dhe do t’i lejojnë bizneset të ngrihen dhe të funksionojnë shumë më shpejt.

Shtë gjithashtu e rëndësishme të theksohet se Zen Cart merr nota mjaft të trishtueshme kur bëhet fjalë për aftësitë e SEO, integrimin celular dhe teknikat e vjetërimit të kodimit. Anydo zhvillues do të duhet të punojë për të kapërcyer këto disavantazhe të rëndësishme, kjo është arsyeja pse Zen Cart merr vetëm rekomandime të vakët.

 • http://www.cpcstrategy.com/blog/2013/08/zen-cart-review/
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/zen-cart-review/
 • 21 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Zen Cart

Shqyrtimet për karrocën Zen kanë tendencë të bien në dy ekstreme. Ose konsumatori e do atë ose e urren atë. Në fund të fundit, kombinimi i rishikimeve me 5 yje dhe 1 yje përfundon mesatarisht në 3 nga pesë yje. Ata që e pëlqejnë programin tregojnë për listën e gjerë të veçorive. Zen Cart siguron mjaftueshëm nga aftësitë e kutisë për të qenë konkurrues me shërbimet e tjera me pagesë.

Zen Cart është gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për këdo që kërkon të kryejë biznes në një nivel ndërkombëtar. Programi krenohet me një komunitet të madh kontribuesish nga e gjithë bota. Rezultati është mjaft mjete që mund të ndihmojnë dyqanin tuaj të arrijë klientët jashtë SH.B.A..

Ndoshta më shumë se gjithçka tjetër, përdoruesve të kënaqur u pëlqen që ata mund të shijojnë një pjesë të softuerit falas që është plotësisht i personalizueshëm. Me aftësi kodimi, nuk ka kufij në atë që mund të bëni me Zen Cart.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në Shporta Zen

Nuk duhet të befasojë që shumica e ankesave të përdoruesve kundër Zen Cart kanë të bëjnë me lehtësinë e përdorimit. Shumë konsumatorë nuk e kuptojnë se sa njohuri dhe përvojë kërkohen për të përdorur në të vërtetë Zen Cart. Kjo është thënë, madje edhe zhvilluesit e përshkruajnë programin si të komplikuar dhe të vjetëruar.

Bazuar në reagimet e përdoruesve, duket se azhurnimet paraqesin gjithashtu një dhimbje koke të madhe. Ndërsa është e shkëlqyeshme që zhvilluesit janë duke punuar gjithmonë për të lëshuar karakteristika dhe versione të reja të programit, azhurnimet kanë një tendencë për të fshirë çdo punë me porosi që ka përfunduar. Ju mund ta imagjinoni se sa zhgënjyese mund të bëhet kjo.

Kishte gjithashtu mjaft ankesa për zhvilluesit. Duket se ata që kanë punuar në program nuk janë veçanërisht pritës të kritikave. Përgjigjet ndaj sugjerimeve kanë qenë më pak se miqësore dhe një çaktivizim i madh për përdoruesit.

 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/zen-cart-review/
 • http://www.ecommercespot.com/carts/Zen-Cart.aspx
 • http://www.bbb.org/oregon/business-reviews/internet-selling-services/zen-ventures-llc-in-klamath-falls-or-22550135
 • http://www.ecommercespot.com/carts/Zen-Cart.aspx

dizajni & Përshtatje

Kur hapni Zen Shporta, do të vini re një shabllon default. Praktikisht askush nuk do të dëshirojë ta përdorë këtë për të filluar. Përkundrazi, mund të filloni të kërkoni modele falas. Uebfaqja e Zen Cart përmban 200 mundësi falas, dhe mund të gjeni shumë më tepër përmes një kërkimi të thjeshtë në Google. Meqenëse këto shabllone janë krijuar nga zhvilluesit nga e gjithë bota, cilësia do të ndryshojë. Mund të duhet ca kohë për të zgjidhur të gjitha opsionet në dispozicion dhe për të gjetur atë që funksionon për ju.

Sigurisht, ka shumë zgjedhje të tjera të projektimit. Ju mund të shikoni përmes opsioneve të shablloneve të paguara, të blini një listë të gjerë të ndryshimeve të shablloneve që do t’ju lejojnë të përshtatni shpejt veçoritë specifike ose të krijoni faqen tuaj të internetit nga e para. Kur bëni blerje për shabllone, tregoni kujdes për ata që rifreskojnë miqësisht.

Sfida më e madhe për fillimin e faqes tuaj do të mësohet me fundin e rrëmujshëm. Nuk është intuitiv dhe ka një numër dërrmues të opsioneve. Sa më shumë njohuri PHP të keni, aq më lehtë do të jetë për ju të mësoni të lundroni në faqe dhe të menaxhoni përmbajtjen. Shumica e përdoruesve nuk do të shqetësojnë me shumë nga funksionet e mundshme, por do t’ju marrë ndonjëherë që të gjeni rrugën tuaj përreth.

Ju mund të mendoni për këtë si tregti për të qenë në gjendje të krijoni një faqe interneti të personalizuar plotësisht. Shtojcat falas do t’ju lejojnë të shtoni çdo aplikacion të ndarjes sociale që mund të dëshironi të përdorni. Ndoshta pengesa më e madhe është se krijimi i një siti celular mund të jetë i vështirë. Ky nuk është një opsion standard, dhe shtojcat në dispozicion thjesht nuk mund të jenë më parësore.

Features & Tools

Kur bëhet fjalë për këto tipare kryesore të shportave të blerjeve, Zen Cart është më i fortë kur bëhet fjalë për mjetet e transportit. Të gjitha opsionet që ju nevojiten janë në dispozicion menjëherë jashtë kutisë. Zona e arkëtimit dhe portat e pagesave mund të kërkojnë disa shtesa shtesë për të siguruar të gjitha funksionet që dëshironi. Për fat të mirë, ka shumë mundësi që mund të integrohen lehtësisht.

tipar
Përmbledhje
Dyqani i lëvizshëm / i përgjegjshëmKjo është një fushë ku Zen Shporta duhet të arrijë kohën. Ju mund të blini një shtojcë për të ndihmuar që faqja juaj të jetë e lëvizshme miqësore, por zgjidhjet falas, me burim të hapur celular janë jo impresionuese. Një pjesë e problemit është që kërkon shumë punë për kodimin për ta bërë një faqe interneti miqësore. Kjo është sigurisht diçka që mund të bësh vetë, por do të ishte një proces që kërkon kohë. Meqenëse shumica e klientëve blen nga pajisjet e lëvizshme, do të ishte ideale nëse Zen Cart do të punonte për ta bërë këtë një tipar standard.
Shtimi i produkteveKarakteristikat e paracaktuar të produktit janë më se të mjaftueshme për t’ju ndihmuar të shtoni shpejt produkte. Kjo pjesë e ndërfaqes së përdoruesit është relativisht e drejtpërdrejtë, dhe nuk duhet të shqetësoheni për nevojën për shtojca
Opsionet e shfaqjes së produktevePërsëri, opsionet jashtë kutisë ju lejojnë të bëni modifikime të thjeshta se si shfaqen produktet. Sidoqoftë, ndërfaqja e mbushur me njerëz mund të shkaktojë disa probleme. Ndërsa aftësitë janë atje, ju mund të duhet të bëni disa kërkime përreth për të gjetur vendin e duhur për të bërë ndryshime
Funksionaliteti i shportësKjo është një zonë tjetër e Zen Cart që mund të duket disi e datuar pa shtesa shtesë. Procesi i arkëtimit mund të lehtësohet në mënyrë që klientët të dinë se çfarë po ndodh ndërsa lëvizin nëpër hapat për të bërë një blerje. Do konfuzion mund të çojë në karroca të braktisura
Integrimi i AplikacioneveNdërsa Zen Cart ofron mijëra shtojca falas dhe të paguara, asnjë prej tyre nuk është miqësor me integrimin. Problemet më të mëdha ndodhin kur Zen Cart lëshon azhurnime. Përdoruesit zbulojnë se glitches fillojnë të ndodhin me shumë prej aplikacioneve. Kjo do të thotë që ju mund të keni për të bërë ndonjë problem të zgjidhjes me aplikacionet tuaja ndërsa përditësimet përfundojnë
Integrimi me eBay dhe AmazonMënyra e vetme për të integruar lehtësisht Zen Cart me eBay dhe Amazon është duke blerë një shtojcë. Këto zgjidhje kanë tendencë të jenë mjaft të kushtueshme dhe jo impresionuese. Zhvilluesit janë ende duke punuar për të shkruar një skenar që e bën këtë proces më të lehtë
Menaxhimi i përmbajtjesPër sa kohë që ju keni në dispozicion një ekspert të PHP, menaxhimi i përmbajtjes do të jetë i shpejtë, i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë
Menaxhimi i gjuhësNëse dëshironi që faqja juaj e internetit të mbështesë gjuhë të tjera përveç anglishtes, ekziston një paketë gjuhësh që mund të shkarkohet. E meta kryesore është se vullnetarët i bënë të gjitha përkthimet. Nuk ka asnjë mënyrë për të siguruar saktësinë e çdo përmbajtje. Ju po merrni shanset tuaja dhe shpresoni për më të mirën
Pritja dhe SiguriaMe Zen Cart, ju do të jeni përgjegjës për pritjen dhe sigurinë. Për fat të mirë, çdo kompani pritëse duhet të sigurojë serverë të sigurt, dhe çertifikatë SSL dhe një portë pagese në përputhje me PCI. Nëse vendosni kohë në hulumtim ofruesin tuaj të pritjes, ju mund t’i merrni të gjitha këto karakteristika në një vend dhe të shmangni blerjen e shtojcave
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaKufizimet varen gjithashtu nga shërbimi juaj i pritjes. Sigurohuni që të bëni hulumtimin tuaj dhe të shkoni me një shërbim që mund të rritet me biznesin tuaj. Ju jeni nën kontrollin e plotë të aftësive të faqes tuaj, që është një nga avantazhet kryesore të një platforme me burim të hapur
Rikthim dhe eksportim faqeshZen Cart ju lejon të bëni kopje rezervë të tërë faqes suaj. Everythingdo gjë mund të ruhet, ruhet dhe eksportohet nëse është e nevojshme. Për ata që duan kontroll të plotë të faqes së tyre të internetit, kjo është një veçori veçanërisht tërheqëse
Përpunimi i pagesësZen Shporta është e gatshme të pranojë PayPal, FirstData dhe Authorize.net. Ju mund të zgjidhni cilat karta krediti dëshironi të merrni dhe të vendosni opsione pagese ndërkombëtare. Nëse dëshironi të instaloni një hyrje të veçantë pagese, gjithçka që duhet të bëni është të instaloni shtojcën e saktë. Opsionet janë të pakufizuara
Pluginat e Shportave të ShportavePjesa më e madhe për të punuar në një platformë me burim të hapur është se për vite me radhë zhvilluesit kanë punuar për të krijuar zgjidhje. Me Zen Cart, njerëz nga e gjithë bota kanë kontribuar në softuer për më shumë se një dekadë. Kjo do të thotë që ju keni një shans mjaft të mirë për të gjetur një shtojcë falas për të ndihmuar me çdo funksionalitet që mund të dëshironi të shtoni. Ju nuk do të zhgënjeheni nga numri dhe cilësia e shtojcave në dispozicion
Menaxhimi i renditZen Shporta vjen standarde me mjete të fuqishme të menaxhimit të rendit. Ka mjaft ndihmë për të filluar
Menaxhimit të inventaritE njëjta vlen edhe për mjetet e administrimit të inventarit. Ju mund të shikoni nivelet e aksioneve, të ndryshoni shfaqjet e produkteve dhe të menaxhoni dyqanin tuaj pa shtojca shtesë
Shporta e braktisurShkarkimi i një moduli do t’ju lejojë të dërgoni kujtime me email të braktisur për shporta për klientët. Ky është një mjet i shkëlqyeshëm për rritjen e niveleve të konvertimit dhe kërkon vetëm disa instalime
Certifikimi PCI i industrisë së kartave të pagesaveTre portat e pagesave që vijnë standarde me Zen Cart plotësojnë standardet më të larta të industrisë për sigurinë. Gjithashtu, praktikisht çdo portë që shtoni do të jetë e çertifikuar nga PCI. Klientët tuaj mund të përdorin me siguri kartat e tyre të kreditit në faqen e tyre pa u shqetësuar për mashtrime
Certifikatat e dhuratave, marrëveshjet ose kuponatZen Cart e bën të lehtë dhe të përshtatshme shitjen e çertifikatave dhe krijimin e promovimeve speciale. Gjithçka mund të bëhet menjëherë nga zona e administratorit pa pasur nevojë të shqetësoheni për shtimin e shtojcave ose rrënojat me kod
Llogaritësit e taksave dhe transportitTë gjitha opsionet e taksave dhe transportit janë të vendosura me lehtësi në seksionin e administratorit të pultit tuaj. Mund të rregulloni cilësimet sipas vendndodhjes dhe ndryshoreve të tjera. Kjo veçori e automatizuar, por e rregullueshme do të ndihmojë biznesin tuaj të funksionojë pa probleme
Ndjekja e dërgesaveKonsumatorët mund të gjurmojnë paketat e tyre përmes faqes së internetit të transportuesit, ose mund të instaloni një shtojcë të thjeshtë që do t’i lejojë ata të shikojnë informacionin e përcjelljes në faqen tuaj. Zgjedhja është e juaja! Ju mund të ofroni opsionet që kujdesen më mirë për nevojat e klientëve tuaj
Karakteristikat dhe raportet e CRMTë gjitha informacionet e nevojshme që ju dëshironi të dini janë në dispozicion menjëherë jashtë kutisë. Ju mund të postoni rishikime të klientit, të trajtoni kërkime dhe të shikoni performancën e produktit. Raportet nuk janë saktësisht të thella, por ato ofrojnë një fillim të fortë për menaxhimin e klientëve tuaj
SEOZen Cart ka disa hapësirë ​​për përmirësim kur bëhet fjalë për mjetet SEO. Ka shtesa SEO të disponueshme, por ato nuk janë aq të dobishme. Për shkak se SEO është një aspekt kaq i rëndësishëm i çdo biznesi në internet, mjetet efektive të SEO duhet të vijnë standarde
Integrimi i Ndarjes SocialeIntegrimi i llogarive tuaja të mediave sociale është një zgjidhje e shpejtë. Kjo është veçanërisht rasti për ekspertët e PHP të cilët do të jenë në gjendje të rregullojnë çdo detaj deri në hartimin e butonave “Like” në faqen tuaj.
BloggingNisja dhe mirëmbajtja e një blogu biznesi është e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë me Zen Cart. Në vetëm disa klikime, mund të krijoni një faqe në blog dhe të filloni të shtoni përmbajtje
BuletinetPartner me çdo buletin të madh dhe ofrues të fushatës email. Shumica e shërbimeve janë falas deri në një numër të caktuar ose njerëz në listën tuaj të postës. Kjo siguron një mjet të përballueshëm dhe efikas të marketingut për t’ju ndihmuar të arrini klientët ekzistues dhe të mundshëm
Opsione të integruara të promovimitNga pjesa e administratorit, ju mund të dizajnoni dhe filloni një promovim të personalizoni. Ofroni zbritje speciale për produkte të reja ose reklamoni shitje sezonale. Opsionet janë ndërtuar të gjitha pikërisht në Zen Cart
Statistikat e sitit dhe analitikaMjetet standarde të Zen Cart ju lejojnë të shikoni produktin me performancë të lartë, demografinë e klientit dhe performancën e përgjithshme të faqes. Nëse dëshironi të gërmoni në informacione për fjalët kyçe dhe analiza më të hollësishme, do të duhet të integroni një program si Google Analytics. Për fat të mirë, shtimi i programeve shtesë për raportim është i shpejtë dhe i lehtë

planet & Çmimeve

Shqetësimi më i madh kur bëhet fjalë për platformat me burim të hapur janë kostot e vazhdueshme. Në disa raste, një platformë “falas” mund të përfundojë shumë e shtrenjtë pasi të blini tema, shërbime pritëse dhe shtesa. Me Zen Cart, ka shumë mjete falas në dispozicion që do t’ju ndihmojnë të mbani kostot e ulëta.

Ndërsa sigurisht mund të vendosni të paguani për një shabllon ose shtesa specifike, ai vjen gati për t’u përdorur. Ka vetëm dy kosto të konsiderueshme për t’u marrë parasysh:

 • Një shërbim pritës. Në mënyrë tipike, ju mund të regjistroni një domen dhe të regjistroheni në një shërbim pritës për rreth 10 dollarë muaj. Bizneset më të mëdha gjithashtu mund të trajtojnë pritjen në serverat e tyre është se ata e kanë atë aftësi.
 • Zhvilluesi i PHP. Zen Cart është goxha e padobishme pa një ekspert PHP. Ju do të duhet të keni qasje të gatshme te një zhvillues për të rregulluar faqen tuaj dhe për të drejtuar në mënyrë efektive biznesin tuaj.

Ndihma për klientët

Shtë e rëndësishme të mbani mend se si një produkt me burim të hapur, Zen Cart nuk vjen me një staf mbështetës teknik në majë të gishtave. E thënë kështu, Zen Cart ka një listë mbresëlënëse të burimeve të dobishme.

 • Forumi i Komunitetit – Për shkak të faktit që Zen Cart është kaq popullor dhe ka qenë rreth 10+ vjet, ajo vjen me një komunitet aktiv të përdoruesve. Forumet inkurajojnë përdoruesit të ndihmojnë njëri-tjetrin dhe të japin përgjigje freskuese të dobishme dhe informuese për pyetje specifike.
 • Faqja Wiki – Nëse shkruani një pyetje ndihmëse në një motor kërkimi, mund të gjeni faqen Wiki Zen Cart në krye të rezultateve tuaja. Kjo është ajo ku ju mund të gjeni udhëzues hap pas hapi për të përfunduar detyrat më themelore që lidhen me drejtimin e faqes tuaj.
 • YouTube – Për nxënësit vizualë atje, do të jeni të lumtur të gjeni një seri videosh të bëra mirë dhe të dobishme të postuara në YouTube.
 • Mbështetje e paguar Nëse gjithçka tjetër dështon, mund të paguani dikë për t’ju ndihmuar në vështirësitë tuaja teknike.

Në krahasim me platformat e tjera me burim të hapur, Zen Cart ka një nga komunitetet zhvilluese dhe mbështetëse më aktive dhe ndihmëse përreth. Ju nuk do të jeni vetë kur bëhet fjalë për problemet e zgjidhjes së problemeve.

Lehtësinë e përdorimit

Shkarkimi i softverit dhe fillimi është shumë i lehtë dhe zgjat vetëm disa minuta. Ju mund të krijoni një domen personal, duke u partnerizuar me një ofrues të shërbimit pritës.

Pasi të keni shkarkuar Zen Cart, pamja juaj e parë mund të ndjehet e madhe. Në shikim të parë, shumë po vazhdojnë, dhe është e vështirë të dish plotësisht se çfarë po kërkon dhe ku të fillosh. Harrojeni rreth redaktuesve WYSIWYG dhe mjetet tërheqëse dhe tërheqëse. Ky nuk është ai lloj programi.

Jini të gatshëm të kaloni ca kohë në zotërimin e ndërfaqes së përdoruesit dhe të njiheni me navigacionin në uebfaqe dhe cilat fusha do t’ju duhet të vizitoni shpesh.

Nëse jeni duke kërkuar të integroni Zen Cart në faqen tuaj të internetit ekzistuese, nuk ka asnjë mënyrë të thjeshtë për ta bërë atë. Zen Cart ka për qëllim të krijojë një faqe në internet me aftësi të shportave të blerjeve. Ata që kërkojnë të zgjerohen në një faqe në internet duhet të kërkojnë një tjetër platformë eCommerce.

përfundim

A është Zen Shporta zgjedhja e duhur për dyqanin tuaj online?

Zen Cart vjen me disa kufizime të përcaktuara. Ndërsa vjen me një listë të gjerë të veçorive të shkëlqyera standarde jashtë kutisë, ajo nuk është menduar për fillestarët. Ju nuk do të merrni kudo me këtë program pa ekspertizën e PHP. Kjo do të thotë që kryesisht është drejtuar drejt bizneseve të vendosura, me madhësi të mesme dhe të mëdha, të cilët kanë një departament të IT ose, së paku, një zhvillues të stafit..

Nëse i keni të gjitha burimet që ju nevojiten për të trajtuar PHP, atëherë Zen Cart është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Jo vetëm që është plotësisht e lirë, por gjithashtu do të keni qasje në një komunitet të gjallë mbështetës. Si një program me burim të hapur, ai vazhdon të azhurnohet dhe përmirësohet vazhdimisht. Zen Cart do të vazhdojë të rritet dhe zhvillohet ndërsa tregjet ndryshojnë dhe zhvillohet teknologjia.

Pse duhet të zgjedh shporta Zen mbi platformat e tjera me burim të hapur?

Kryesisht sepse ka një reputacion të shkëlqyeshëm dhe rekord. Meqenëse Zen Cart ka rreth dhjetë vjet, ekziston një koleksion i gjerë i dokumenteve mbështetës dhe shtojcave. Me mbi 100,000 përdorues, do të kënaqeni gjithashtu me zhvilluesit e talentuar ose të talentuar nga e gjithë bota.

Më në fund, Zen Cart bëhet gati me karakteristika më standarde se çdo platformë tjetër me burim të hapur. Sigurisht, ka vend për përmirësime, por Zen Cart siguron një themel të fortë që mund ta rregulloni plotësisht.

krahasim

Shporta Zen

91

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map