Rishikimi i Shkëndijës Paguaj 2016


Pagesa e Shkëndijëve

Vizitoni Uebfaqen

9.3


Nota AWA

Pagesa e Shkëndijëve

Spark Pay filloi si një aplikacion për përpunimin e pagesave nga Capital One, por shumë shpejt u zgjerua duke blerë AmeriCommerce dhe duke krijuar platformën e vet të eCommerce. Shtë një produkt unik sepse mbështetet nga një prej bankave më të mëdha në Amerikë, megjithatë përmban kreativitetin dhe vizionin e dizajnit të sipërmarrësve.

rekuizitë

 • Opsione të pakufizuara të produkteve
 • Redaktor i Temave të Lehta
 • Dyqan falas në Facebook
 • Modelet Falas

Cons

 • Mbështetje e kufizuar për opsionet e pagesave ndërkombëtare
 • Jo 24/7 Mbështetje Telefonike
 • Tarifat e shtrenjta të shpenzimeve të tepërta

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.sparkpay.com
 • Shtabi: McLean, Virginia
 • Viti i themeluar: 2005
 • Categories: Programe kompjuterike në cloud të e-commerce
 • shërbimet: Shërbime tregtare
 • Prove falas: 14 ditë

Për dallim nga platformat e tjera që filluan si startupe të vogla para se të bëhen aktorë të mëdhenj të industrisë, Spark Pay filloi me mbështetjen e një banke globale. Kjo vjen me përfitimet dhe të metat e saj. Siç mund ta prisni, e gjithë platforma është më e përqendruar në përpunimin e pagesave dhe drejtimin e fundit financiar të biznesit tuaj. Ndërsa ende siguron të gjitha tiparet që ju nevojiten për të filluar dhe drejtuar një biznes në internet, disa prej tyre janë dytësore. Ata marrin një pjesë të prapme në pjesën e përpunimit të pagesave të programit.

Pagesa e Shkëndijë është e përkryer për këdo që është më shumë një numër i numrit të automjeteve. Nëse po kërkoni të hapni dyqane të shumta dhe të shmangni tarifat e transaksioneve, atëherë Spark Pay ofron një mundësi të përshtatshme. E thënë kjo, është mjaft e gjithanshme për këdo që ta përdorë. Nëse ju jeni një pronar i aftë i biznesit ose një sipërmarrës i ri, Spark Pay mund t’ju ndihmojë të ekzekutoni idetë tuaja dhe të bëni shitje.

Karakteristikat standarde

 • Aftësia për të menaxhuar dyqane të shumta dhe faqet nga një pult i vetëm administratori
 • Redaktori WYSIWYG
 • Rikthim automatik i të dhënave
 • Certifikatë falas SSL e përbashkët
 • Web-priti

kufizimet

Jini të vetëdijshëm se Spark Pay ka kufizime kur bëhet fjalë për gjerësinë e bandës dhe ruajtjen. Sa më shumë pagesa në muaj, aq më shumë produkte do të keni mundësi të shtoni. Vetëm planet më të shtrenjta ofrojnë mundësi të pakufizuara. Gjithashtu, nëse dëshironi të përdorni qasjen në API, do t’ju duhet të paguani një tarifë konfigurimi 299 $ dhe një tarifë mujore 39 $.

Shkallëzueshmëria

Ndërsa biznesi juaj rritet, Shkëndija Paga do të përshtatet në përputhje me rrethanat. Kur vendosni për herë të parë faqen tuaj të internetit, mund të mos përdorni të gjitha këmbanat dhe bilbilat. Këto janë tipare që mund t’i shtoni ndërsa shkoni. Përveç kësaj, gjithmonë mund të azhurnoni planin tuaj të çmimeve sipas nevojës.

Politika e anullimit

Me Pagesën Spark, ju mund të anuloni në çdo kohë pa ndonjë gjobë. Ndërsa ata nuk ofrojnë një garanci për kthimin e parave, ju mund të përfitoni nga prova falas 14-ditore për të provuar platformën përpara se të kryeni.

reputacion

Në disa mënyra, juria është ende jashtë. Shkëndija Pay nuk ka gjeneruar shumë publicitet. Ata mbështesin mbi 5,000 dyqane, por kompania nuk ka bërë ende valë në industri akoma. Edhe vlerësimet e klientëve janë të pakta. Në përgjithësi, reagimet kanë qenë pozitive, dhe Spark Pay ka arritur të fitojë disa çmime.

Awardsmimet dhe Certifikatat

2010 CODiE AwardListroi në listën e 5000 kompanive të kompanive më të mira të vitit 2012

Karakteristikat kryesore

 • Urdhërat dhe pjesëtimi i pjesshëm
 • Emri i Domainit me porosi
 • Qasje e plotë në HTML dhe CSS
 • Shitjet e shumëfishta të dyqaneve
 • Motori i rregullave të rrjedhës së punës
 • Mjetet e Transportit
 • Transporti i Transportit
 • Modele elektronike të para-ndërtuara
 • Në njoftimet e aksioneve
 • abonim & Produkte të përsëritura
 • Integrimi i kontabilitetit
 • Automatizimi i postës elektronike

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për pagën e ndezur

Platforma eCommerceLet fillojmë me negativët. Së pari, Spark Pay është shumë miqësor për bizneset e Sh.B.A-së, por mund të dilni në probleme duke provuar të kryeni transaksione ndërkombëtare. Nëse jeni duke kërkuar të keni një arritje globale, ju mund të dëshironi të kërkoni një opsion tjetër që do t’ju ndihmojë të shmangni çdo hiccups. Gjithashtu, përdoruesit duhet të jenë të vetëdijshëm për tarifat e tepërta. Ndërsa kjo është një praktikë mjaft e zakonshme në mesin e programeve të softuerit eCommerce, ajo mund të rezultojë në shpenzime të papritura çdo muaj. Të gjitha këto që thuhen, Pagesa e Shkëndijës është një preferuar në mesin e ekspertëve. Nëse lexoni rishikime, do të vëreni se shumë kritikë e përshëndesin programin si një person i nënvlerësuar. E vërteta është se programi thjesht nuk merr shumë marketing, megjithatë ai rekomandohet shumë nga ekspertët më të mirë të industrisë.

Të gjithë duket se bien dakord që Spark Pay ofron një ndërtues të qëndrueshëm të ndërtesave dhe një mjet menaxhimi që nuk do t’ju lë të ndjeheni sikur të keni kompromis. Në fakt, shumë kritikë pretendojnë se seksionet e administratorit Spark Pay janë më intuitiv dhe më të dizajnuar më mirë se çdo konkurrent. Me kaq shumë vlerësim kritik, ju mund të ndiheni të sigurt duke zgjedhur “Spark Pay” duke ditur që po merrni një produkt të shkëlqyeshëm.

 • http://ecommerce-software-review.toptenreviews.com/shopping-cart-elite-review.html
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/americommerce-review/
 • https://www.sparkpay.com/sellonline/features
 • http://venturebeat.com/2014/10/31/capital-one-buys-ecommerce-site-builder-tool-americommerce/
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Dëshmitë mbi Shpagimin e Shkëndijës

Përsëri, nuk ka aq shumë informacion atje për zhvillimin e fundit të këtij programi, por ju mund të merrni një mendim për atë që konsumatorët pëlqejnë rreth programit dhe ku drejtohet Shkëndija. Një nga tiparet kryesore të Spark Pay është aftësia për të menaxhuar disa dyqane. Kjo është një gjë e rrallë në softuerin e e-commerce.

Konsumatorët gjithashtu duket se e vlerësojnë natyrën e besueshme të softverit. Spark Pay paguan rregullisht azhurnimet që janë të integruara pa problem. Me kalimin e viteve, ka pasur pak raporte për kohën e humbjes. Përdoruesit mund të presin një program të qëndrueshëm dhe të besueshëm që vazhdon të evoluojë me tregun.

Përfitimi tjetër i madh i zgjedhjes së Shkëndijës Pay është se ju keni mbështetjen e një banke të madhe. Nëse siguria është përparësia kryesore, atëherë thjesht nuk mund të gaboni me Spark Pay. Klientët tuaj do të ndjehen të sigurt se informacioni i tyre është i mbrojtur.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit për pagën e ndezur

AmeriCommerce u ble nga Capital One në vjeshtën e vitit 2014 dhe u shndërrua në Spark Pay. Para këtij tranzicioni, AmeriCommerce kishte shijuar sukses relativ dhe shpesh u duartrokit nga ekspertë. Sidoqoftë, klientët kishin më shumë për të thënë në lidhje me hapësirën për përmirësim. Versioni origjinal i Spark Pay ishte i shkurtër kur erdhi për hartimin e veçorive, shablloneve dhe sigurisë. Pasi të blihen nga një bankë e madhe, tiparet e sigurisë janë përmirësuar ndjeshëm, por aftësitë e dizajnit ende kanë mbetur. Ky thjesht nuk ishte fokusi kryesor për AmeriCommerce dhe ende nuk është bërë një përparësi kryesore për Spark Pay.

AmeriCommerce gjithashtu mori shenja mjaft të trishtueshme kur bëhet fjalë për shërbimin ndaj klientit. Për të përshkruar klientët si të pakënaqur me ekipin mbështetës është një nënvlerësim. Duke parë vlerësimet në internet, akoma nuk është përcaktuar nëse Spark Pay mund ta kthejë këtë.

 • http://ecommerce-platforms.com/ecommerce-reviews/the-ultimate-americommerce-ecommerce-review
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/americommerce-review/
 • http://andrewbleakley.com/americommerce-review/
 • http://www.cpcstrategy.com/blog/2014/03/americommerce-review/

dizajni & Përshtatje

Dizajni mund të mos jetë forca më e madhe e Spark Pay, por lehtë mund të krijoni një faqe në internet plotësisht funksionale. Temat janë më pak të lidhura me flash dhe më shumë rreth përfundimit të punës. Aktualisht, ka 51 tema falas për të zgjedhur. Ata kanë tendencë të duken më shumë si një blog sesa një faqe në internet, por ju lehtë mund të rregulloni çdo temë.

Temat Premium

Nëse dëshironi të filloni me një temë më elegante, shikoni për blerjen e një opsioni premium. Shumica e opsioneve janë relativisht të lira dhe kushtojnë rreth 95 dollarë.

Ndërfaqja e projektimit

Ndërsa temat mund të mos jenë më të mirat përreth, ndërfaqja e dizajnit sigurisht që është mbresëlënëse. Pamja live ju lejon të shihni ndryshime në kohë reale. Ju gjithashtu mund të përdorni redaktorin drag and drop për të bërë ndryshime të lehta. Preferoni të ndryshoni vetë kodin? Qasuni në HTML dhe CSS për të programuar redaktime specifike. Nëse jeni fillestar, lehtë mund të eksperimentoni me opsionet e projektimit dhe të mësoni shpejt programin.

Navigimi i faqes tuaj, shtimi i produkteve dhe kërkimet për filtrim nuk mund të jetë më e lehtë. Nëse mund të menaxhoni një faqe biznesi në Facebook, atëherë shpejt mund të gjeni rrugën e duhur rreth pultit të Spark Pay.

Dizajn celular

Të gjitha temat janë të përgjegjshme dhe të gatshme për tu parë në pajisjet e lëvizshme. Klientët tuaj mund të bëjnë blerje nga kudo dhe akoma shijojnë një dyqan tërheqës. Ju gjithashtu mund të shihni pjesën e administratorit të faqes tuaj në çdo tabletë ose pajisje mobile. Kjo e lehtëson menaxhimin e dyqanit tuaj në lëvizje.

Menaxhimi i përmbajtjes

Një shumëllojshmëri e mjeteve të redaktimit e bën të lehtë shtimin e përmbajtjes. Nisni një blog të kompanisë, azhurnoni faqet dhe bëni ndryshime vetëm me disa klikime.

Mediat sociale

Të gjitha llogaritë Spark Pay vijnë me një aplikacion në Facebook. Ju mund të cicëroni produkte dhe të shijoni integrimin e plotë të mediave sociale. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u lidhur dhe angazhuar me klientët

Shërbimet e Dizajnit

Nëse dëshironi të ndihmoni në rregullimin e një teme ekzistuese, mund të përfitoni nga Shërbimi i Përshtatjes së Temës së Shkëndijës. Plani themelor fillon me 750 dollarë dhe çmimet dalin në 2,999 dollarë. Shërbime të plota për krijimin e faqeve janë gjithashtu të disponueshme. Puna me një projektues në internet për të krijuar një dizajn të përgjegjshëm nga e para për 4,999 dollarë. Paketa më e gjerë e dizajnit kushton 8,999 dollarë.

Features & Tools

tipar
Përmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetFillimi është i lehtë. Pasi të regjistroheni, do t’ju dërgohen dy lidhje. Një do t’ju çojë në pultin e llogarisë tuaj. Tjetri ju drejton në sheshin e dyqaneve. Përdorni magjistarin e konfigurimit për një udhëzues hap pas hapi për krijimin e një dyqani tërheqës. Ju gjithashtu mund të shikoni mësime video të dobishme për më shumë këshilla për marrjen e konfigurimit
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaKa kapele si në gjerësinë e brezit ashtu edhe në ruajtje. Shuma ndryshon me secilën pako. Paketa e filluar “Steel” vjen me 100 produkte, 2 GB bandwidth dhe 250 MB depo për 24,95 $ në muaj. Ju do të paguani tarifa të tepërta për tejkalimin e kufijve të planit tuaj. Sidoqoftë, tarifat nuk reklamohen qartë. Sigurohuni që të flisni me një përfaqësues dhe të sqaroni këtë çështje para se të përfundoni planin tuaj
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveKa disa shtesa falas, të cilat mund t’i integroni në karrocën tuaj. Përndryshe, ju do të duhet të paguani një tarifë një herë ose mujore. Disa shtesa të njohura që janë në dispozicion përfshijnë Quickbooks, Wufoo, MailChimp dhe Avalara
Menaxhimi i renditOpsionet e përshtatshme për kërkim dhe filtër ju lejojnë të lokalizoni shpejt dhe menaxhoni urdhërat. Ju madje mund të shikoni dhe përpunoni porositë në pajisjet e lëvizshme. Konsumatorët gjithashtu do të vlerësojnë azhurnimet automatike të postës elektronike që ofrojnë informacion mbi statuset e porosive
Menaxhimit të inventaritNdërfaqja e administratorit është e lehtë për të lundruar dhe mund të vendosni alarmet automatike. Konsumatorët madje mund të zgjedhin të njoftohen kur produktet janë në magazinë
Ndjekja e dërgesaveMe Pagesën e Shkëndijës, mund të përdorni më shumë se një depo për të dërguar produkte. E-mail automatik do të njoftojë klientët kur urdhrat janë vendosur, transportuar dhe përmbushur
Karakteristikat CRMKjo është një fushë tjetër ku mungon Pagesa e Shkëndijës. Konsumatorët mund të paraqesin bileta, dhe ju mund të gjurmoni çështjet, por mjetet CRM janë më të mira në rastin më të mirë. Shtë e qartë se pak përpjekje u vu në ndihmë të ofrimit të shërbimit më të mirë të klientit. Ju mund të dëshironi të konsideroni instalimin e një shtese për të zgjeruar aftësitë tuaja në këtë fushë
Modelet dhe TematZgjidhni nga 51 tema falas ose paguani rreth 100 dollarë për një temë premium. Shërbimet e dizajnit personal janë gjithashtu të disponueshme. Në përgjithësi, zgjedhjet e temave janë mjaft themelore. Nëse jeni të gatshëm të vendosni pak kohë në personalizimin e faqes tuaj, mund t’i spërkatni gjërat
Integrimet dhe shtesatPagesa e Shkëndijë është e pajtueshme me disa nga programet më të njohura të menaxhimit të biznesit dhe përmbajtjes në treg. Ju lehtë mund të shtoni funksione në faqen tuaj të internetit
Tregtim celularTë gjitha temat në dispozicion janë miqësore me celular dhe plotësisht të përgjegjshme. Ju madje do të jeni në gjendje të menaxhoni dyqanin tuaj nga telefoni ose tableti juaj. Sidoqoftë, nëse vendosni shërbime të dizajnit me porosi, do të paguani rreth 1000 dollarë më shumë për të pasur një dyqan online të përgjegjshëm
Web HostingSpark Pay përdor Rackspace për të ndihmuar faqet pritëse. Së bashku, këto programe punojnë për t’ju siguruar një faqe plotësisht të pritur që do t’i mbrojë të dhënat tuaja
Dyqani i AplikacioneveDyqani i aplikacioneve Spark Pay është plot me mundësi që mund të integrohen lehtësisht në dyqanin tuaj. Zgjidhni nga programet kryesore të industrisë dhe sigurohuni që të kontrolloni opsionet falas.
BloggingJo vetëm që mund të filloni një blog të kompanisë, por gjithashtu mund të ekzekutoni sa më shumë bloge që dëshironi
SEO dhe MarketinguShijoni të gjitha mjetet standarde të marketingut që prisni nga një platformë konkurruese e shportave të blerjeve. Krijoni etiketa dhe përshkrime meta, gjeneroni automatikisht URL dhe zbatoni shpejt ridrejtimet e faqeve
BuletinetKur është fjala për të dërguar automatikisht email dhe buletinet, Spark Pay ofron një listë të gjërë opsionesh. Nëse doni të dërgoni inventar ose të porosisni azhurnime ose të reklamoni produkte të reja, lidhja me klientët është e lehtë. Ju madje mund të integroni programe të palëve të treta si Konstant Kontakt ose Chimp Mail
Karakteristikat e sigurisëSiç mund të prisni nga një platformë e kthyer nga Capital One, siguria është në formën më të lartë me Spark Pay. Platforma ofron mure mbresëlënëse, një encryption 128-bit SSL dhe serverë të fuqishëm pritës
Certifikimi PCIPagesa e Shkëndijës është PCI e ertifikuar
Krijimi i përmbajtjesKrijoni sa më shumë bloge që dëshironi dhe shikoni redaktimet në kohë reale
Certifikatat e dhuratavePagesa e Shkëndijës ju lejon të shisni certifikatat e dhuratave, të ofroni kode kupon dhe të krijoni zbritje të veçanta
Opsionet e pagesavePagesa e Shkëndijës mbështet mbi 50 porta pagese. Ju madje mund të regjistroheni në Shërbimet Merchant Pay Spark dhe të bashkoni të gjitha shërbimet tuaja nën të njëjtën kompani
Llogaritësit e taksave dhe transportitTaksat dhe transporti automatikisht do të llogariten bazuar në vendndodhjen
raportetShijoni një shumëllojshmëri të mjeteve të fuqishme dhe të njohura të raportimit. Pagesa e Shkëndijës përfshin një tabelë gjithëpërfshirëse raportimi. Mund të shikoni numrat e shitjeve, të gjurmoni produktet më të mira dhe të hulumtoni detaje specifike të trafikut
Statistikat e sititGoogle Analytics është një mënyrë e thjeshtë për të monitoruar performancën e faqes dhe krijon tabela krahasimi. Sidoqoftë, ju gjithashtu mund të integroni programe të tjera nëse doni të shihni informacione më të synuara. Varet nga ju vetëm sa të dhëna dëshironi të mblidhni. Pagesa e ndezur do të mbështesë preferencat tuaja

planet & Çmimeve

Kur bëhet fjalë për çmimet dhe përballueshmërinë, Pagesa e Shkëndijë është e drejtë në përputhje me konkurrencën e saj. Plani i tyre bazë i nivelit të hyrjes është 24,95 dollarë në muaj dhe siguron ruajtje të mjaftueshme dhe trafik për të filluar një biznes. Nëse doni të provoni përpara se të blini, regjistrohuni në provën falas. Ju do të duhet të jepni disa informacione, por asnjë kartë krediti që kërkohet.

Do të keni 14 ditë falas për të eksploruar platformën dhe të vendosni nëse është e përshtatshme për ju.

Sipas Spark Pay, paketa e tyre më e njohur është plani “Argjend” për 99 dollarë në muaj. Ai përfshin:

 • 5,000 produkte
 • 15 BG e trafikut
 • 1 GB ruajtje
 • SSL e përbashkët falas
 • Pa tarifa transaksionesh.

Me platformat e tjera të shportave të blerjeve, ju gjithashtu fitoni më shumë akses në karakteristikat e nivelit të lartë ndërsa reklamoni paketat e çmimeve. Kjo nuk është rasti me Spark Pay. Do të shijoni të gjitha karakteristikat e njëjta, pa marrë parasysh se çfarë pakete bleni. Faktori i vërtetë vendosës është madhësia e biznesit tuaj dhe sa vëllim do të trajtoni çdo muaj. Nëse tejkaloni një paketë, lehtë mund të azhurnoni në çdo kohë. Programi është plotësisht i shkallëzuar.

Tarifat e fshehura

Për pjesën më të madhe, Spark Pay është goxha pararendëse për çmimet e tyre. Ju duhet të dini se çfarë të prisni në faturën tuaj mujore. Një zonë gri është tarifa për mbipesha. Nuk është e qartë se sa do të paguani nëse tejkaloni kufizimet e ruajtjes ose gjerësisë së bandës. Shtë një ide e mirë të bëni një telefonatë dhe ta pastroni këtë thjesht për të shmangur çdo surprizë. Me sa duket, kjo është një normë e diskutueshme, prandaj mos kini frikë të bëni disa kërkesa dhe të shihni se çfarë thonë ata.

Ndihma për klientët

Fatkeqësisht, nuk ka aq gjëra të ndezura për të thënë në lidhje me shërbimet e mbështetjes së klientit të Spark Pay. Nëse keni nevojë për ndihmë, ka disa mënyra se si të kontaktoni:

 • Mbështetje e drejtpërdrejtë e klientit (9 e mëngjesit. – 5 p.m. CT)
 • telefon
 • Njohuri baze
 • Qendra e njohurive që kërkon hyrje
 • Email
 • Mbështetje Portal ku mund të paraqisni bileta

Problemi nuk është se nuk ka shumë mënyra për të kontaktuar mbështetjen. Problemi është se koha e përgjigjes është shumë e gjatë, dhe informacioni që ju merrni mund të mos jetë aq i dobishëm. Me shumicën e kompanive, biseda live është ndoshta mënyra më e mirë për të marrë përgjigje të shpejtë. Pagesa e Shkëndijës siguron vetëm një dritare të kufizuar, megjithëse. Kjo e bën të vështirë për klientët në zona të ndryshme kohore, veçanërisht për klientët ndërkombëtarë.

Shtë shumë e qartë se mbështetja e klientit nuk është përparësia e tyre kryesore. Presin të bëni shumë probleme në zgjidhjen tuaj. Ka shumë mësime, artikuj dhe qendra të njohurive për t’u konsultuar, por të folurit me një ekspert të kualifikuar mund të jetë shumë më sfiduese.

Lehtësinë e përdorimit

Ndërsa mund të presësh që një platformë që i bashkëngjitet një banke të madhe të ketë disa boshllëqe reale kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit, Pagesa e Shkëndijës është çuditërisht miqësore për përdoruesit. Marrja e konfigurimit është e thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të klikoni në disa lidhje që do të arrijnë në kutinë tuaj dhe të ndjekin magjistarin e konfigurimit. Për fillestarët, kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të njohur organizimin e platformës dhe për të marrë ndonjë ndihmë për të dalë nga terreni.

Paneli i administratorit gjithashtu renditet mirë kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit. Mos harroni se Spark Pay ishte fillimisht një sit eCommerce i krijuar nga sipërmarrës dhe zhvillues. Pulti pasqyron atë ndjeshmëri dhe është super i lehtë për t’u përdorur. Ajo shmang të qenit shumë i rrëmujshëm dhe ju lejon të vendosni mjete të përdorura zakonisht.

Përveç qasjes në kod dhe redaktorit WYSIWYG, Spark Pay gjithashtu siguron një veçori të redaktimit të drejtpërdrejtë. Ju mund të bëni ndryshime direkt në sheshin tuaj të dyqaneve dhe t’i shihni ato në kohë reale. Dizenjimi dhe redaktimi nuk do të bëhet shumë më i lehtë se kaq.

Kombinimi i dizajnit të thjeshtë dhe mjaft karakteristika, e bëjnë Spark Pay të përsosur si për fillestarët ashtu edhe për ekspertët. Shijoni kontrollin e plotë të faqes tuaj të internetit dhe zgjidhni saktësisht se si bëni redaktimet. Ata bëjnë që të ofrojnë vetëm përvojën më të mirë të përdoruesit në treg.

përfundim

Nëse jeni të frikësuar nga marrja e elementeve të dizajnit të dyqanit tuaj, por nuk dëshironi të merrni para për një stilist profesionist, atëherë Pagesa e Shkëndijës është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ndërsa modelet e modeleve falas priren drejt paraqitjeve themelore, kjo mund të jetë vetëm ajo që ju nevojitet për të lagur këmbët tuaja dhe për të ndërtuar nivelin e rehatisë tuaj.

Edhe fillestarët mund të krijojnë një dyqan tërheqës që do t’i ndihmojë ata të fillojnë të shesin produkte dhe të fitojnë të ardhura. Mimi është i duhuri. Karakteristikat janë të gjitha atje. Thjesht mbajini të ulëta pritjet tuaja kur bëhet fjalë për shërbimin ndaj klientit dhe nuk do të zhgënjeheni.

krahasim

Pagesa e Shkëndijëve

93

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map