Rishikimi i Qendrës së Web-Hosting 2016


Qendër për Web Hosting

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

Qendër për Web Hosting

WebHostingHub është në një mision për të siguruar një pritje të thjeshtë, të përballueshme në internet, veçanërisht për bizneset e reja, fillestarët dhe sipërmarrësit. Në mënyrë të pazakontë, kompania ofron vetëm pritje të përbashkët, por ka fituar çmime të shumta, kryesisht për koston e ulët të planeve të saj të pritjes së buxhetit. Ajo ofron disa nga planet më të lira të disponimit të disponueshëm në internet. Lexoni rishikimin tonë të Qendrës së Web Hosting më poshtë.

rekuizitë

 • Garanci e kthimit të plotë 90-ditor
 • Procesi personal i bordit
 • Wizard falas rezervë
 • Cpanel i lehtë për t’u përdorur

Cons

 • Asnjë opsion i përparuar i hostimit në internet
 • Asnjë Windows Hosting

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.webhostinghub.com
 • Shtabi: Virginia Beach, VA
 • Viti i themeluar: 2010
 • Category: Web Hosting
 • shërbimet: Ndarja e përbashkët, ndërtues i faqes në internet, transferimi i faqes në internet
 • Garancia e kthimit të parave: 90 ditë

Me qendër në Virxhinia, WebHostingHub është një kompani gjithë-amerikane (megjithëse askush nuk është i sigurt se kush e zotëron) duke ofruar sipërmarrësve karakteristika standarde mjaft të fuqishme për të ngritur bizneset e tyre në internet, por e thjeshtë për t’u përdorur.

Ndarja e përbashkët e uebit ju lejon të ndani një server në internet me disa persona ose uebfaqe të tjera. Kindshtë lloji më i lirë i mbajtjes së faqes në internet, por mund të jetë më problematik sepse faqja juaj e internetit mund të vendoset në një server të mbingarkuar me mijëra faqe të tjera.

Pra, zgjedhja e një hosti të përshtatshëm për host Shared nënkupton të kontrolloni se sa të besueshëm janë ata në industri, sa e lehtë është të filloni të ndërtoni një faqe në internet, dhe nëse tiparet që ofron hosti përbëjnë dobësitë e një platforme të përbashkët.

Përballë saj, shumë karakteristika janë goxha të ngjashme me hostet e tjerë. Ajo që e bën WebHostingHub unik është se ajo vetëm ofron një pritje të përbashkët. Nëse kjo është e mjaftueshme për ju, është një veçori pozitive; nëse jo, mund të jetë një pengesë. Mbi të gjitha, faqet e tjera të buxhetit si HostGator dhe BlueHost mund të ofrojnë VPS dhe Dedicated hosting. Por, do të arrijmë në disa prej mënyrave të punës për këto lloje të çështjeve pak më vonë.

Ndërsa WebHostingHub mund të përshkruhet si “vanilje” për shkak të ofertave të kufizuara të tij për strehimin, ajo e përbën atë në lidhje me përballueshmërinë dhe thjeshtësinë. Ishte veturë; WebHostingHub do të ishte një Volkswagen ose “veturë e njerëzve”.

Ndërsa shumë kompani pritëse pretendojnë të jenë eko-miqësore, WebHostingHub ka qendrën e parë të gjelbër të pritjes në Los Angeles, CA. Duke përdorur teknologjinë e përparuar të ftohjes së jashtme, ata thonë se po ulin kostot e ftohjes me gati 70% dhe ulin prodhimin e karbonit për më shumë se 2,000 tonë në vit. Kur legjislacioni kalon prodhim të kufizuar të karbonit, WebHostingHub nuk do të jetë një nga ata që kanë akse.

WebHostingHub është një rezultat i (rreth 2010) dhe menaxhohet nga, motra e madhe InMotion Hosting, e cila është një kompani primi pritës që nga viti 2001, e specializuar në pritjen e biznesit. Marrëdhënia e tyre e ngushtë do të thotë që WebHostingHub mund të ofrojë mbështetje dhe përvojë shtesë në dispozicion të tij përmes InMotion Hosting, dhe nëse keni nevojë për më shumë sesa mbajtja e ‘vaniljes’, lehtë mund të transferoni në InMotion, i cili ofron VPS dhe hostim të përkushtuar nëse biznesi juaj ndërpritet.

WebHostingHub ka kopje rezervë të avancuar dhe mbështetje teknike në majë të gishtave nëse ka nevojë.

Më e mira për personal, DIY hosting, profili tipik i përdoruesit është dikush që dëshiron të marrë biznesin e tij ose të saj në internet shpejt dhe të jetë në gjendje ta menaxhojë atë pa pasur nevojë të shpenzojë shumë kohë duke punuar se si.

Shtë ideale nëse nuk dini shumë rreth ndërtimit të faqeve të internetit dhe keni pak interes për të mësuar; WebHostingHub ka të gjitha mjetet e nevojshme.

Plani më i mirë i ofrimit të pritjes është një mundësi e pranueshme për bizneset e vogla që planifikojnë të rritin praninë e tyre në internet në të ardhmen pasi baza e klientëve të tyre zgjerohet por plani më i lirë lejon vetëm për dy faqe në internet, kështu që nuk është një zgjidhje ideale për tregtinë elektronike..

Ofrimi i vetëm pritjes së përbashkët të Ndarjes do të thotë që kompania mund të përqendrohet në atë që është më mirë sesa të jetë një Jack i të gjitha Tregtive. Do të thotë që shkallëzimi mund të jetë problem, por nëse nuk prisni mijëra vizitorë në derën tuaj të re në internet çdo muaj, nuk është një çështje e rëndësishme.

Një tjetër gjë për tu kujdesur është që planet e çmimeve WebHostingHub bazohen në një shkallë rrëshqitëse, kështu që duhet të siguroheni që të jeni gati për të bërë një angazhim afatgjatë nëse dëshironi të merrni vlerën më të mirë për para.

Gjithashtu, faqet nuk rezervohen automatikisht si parazgjedhje; ju duhet të paguani 1 $ shtesë në muaj për atë veçori të veçantë (rezervimet janë mjaft standarde në shumicën e vendeve). WebHostingHub nuk është, përsëri në përputhje, me industrinë e Kartave të Pagesave (PCI), nëse përqendrimi juaj është në tregtinë elektronike.

Një tjetër veçori premium është një shërbim i dizajnuar në internet me zbritje për planet e tij NITRO dhe DYNAMO. Ndërsa një klient shkroi: “Ju keni kaq pak për të humbur duke provuar ato.”

Karakteristikat kryesore

 • Hapësira e pakufizuar në Disk dhe Bandwidth
 • Sigurt Email IMAP / POP3
 • Mbi 310 Mjete Falas
 • Auto-responders
 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • 24/7 Ndihma për klientin
 • Mbrojtja SpamSafe
 • Baza e të dhënave të pakufizuara të MySQL
 • SSD falas
 • Transferim Falas Domain
 • Shporta blerjeje
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në qendrën e mbajtjes së faqes në internet

Web Hosting Ekspertët i japin Web Hosting Hub (WHH) një nyje të respektueshme, por disi të rezervuar, të miratimit dhe mbi vlerësimet mesatare. Por çfarë kanë vërejtur ekspertët që mund të mos keni?

Cons

 • Normat e rinovimit janë disa nga më të lartat në industri.
 • Tarifat vendosen në rezervën e llogarisë.
 • Ripërtëritjet e emrit të domain-it tarifohen gjithashtu çdo vit.
 • Asnjë mundësi pagese nga muaji në muaj (një strategji marramendëse e marketingut duke konsideruar se pritja e përbashkët ka për qëllim përdoruesit e buxhetit).
 • Mungesa e shkallëzimit dhe karakteristikave.
 • Praktikat e marketingut pa dyshim joetik.

rekuizitë

 • Menaxhuar nga InMotion, një nga hostet më me reputacion në industri.
 • Siguria dhe përdorimi i faqeve w / suPHP i SSD, as karakteristika të zakonshme në qarqet e pritjes së përbashkët të buxhetit.
 • Ju mund të demo cPanel e tyre në internet para se të blini.
 • Skenë mjedisi ku mund të provoni faqen tuaj përpara se ta transferoni.
 • Procedura e efektshme e regjistrimit: WHH vijon për të zbuluar nëse jeni fillestar ose ekspert dhe ju dërgon të dobishëm për fillimin e materialit.
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid përshtatet në krye të WordPress, kështu që nuk jeni i kyçur në softuerin e pronarit për ndërtimin e faqeve.
 • Dizajnimi dhe zgjidhjet e marketingut të bëra me rrobaqepësi.

Si përmbledhje: ashtë për të ardhur keq WHH boton kopjen e saj me marketing të dyshimtë dhe praktikat e shitjes në treg. Dhe duke marrë parasysh tarifat shtesë dhe opsionet e faturimit, efektiviteti i kostos së WHH është i diskutueshëm. Por, ekspertët pajtohen, WHH është një opsion “me rrezik të ulët” që ia vlen të japësh një vorbull.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Qendrën e Web Hosting

Hulumtimi i katër vendeve për rishikimin e përdoruesve për Qendrën e Hosting Hub (WHH), kompania u vlerësua 5/5, 4.5 / 5, 9/10 dhe 4.8 / 5. Numri një tipar pozitiv që klientët e kënaqur ranë dakord ishte shërbimi i mirë për klientët.
Si përmbledhje, katër tiparet më pozitive që dolën në mënyrë të përsëritur në vlerësimet e konsumatorit:

 • Mbështetje teknike super e shpejtë, miqësore, efikase.
 • Shpejtësi të shkëlqyera në kohën e duhur dhe të ngarkesës në faqe (mesatarisht 99.90% dhe 586ms respektivisht gjatë 6 muajve).
 • Ndihmë për çështjet e WordPress (që nuk bëjnë të gjithë hostet).
 • Disponueshmëria e dy qendrave të të dhënave, në brigjet perëndimore dhe lindore. Ju duhet të zgjidhni atë më të përshtatshëm për nevojat tuaja.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në qendrën e mbajtjes së faqes në internet

Qendra e Hosting Hub (WHH) ka një bazë besnike ndaj klientit, por sjellja e tipit shyster ka irked disa prej klientëve të saj dhe duket se është në fund të shumicës së vlerësimeve negative të përdoruesve.
Sjellja e tipit Shyster në vlerësimet e klientëve:
Duke u mbyllur në serverët e përbashkët sepse faqet e tyre përdorin shumë burime

 • Në fakt, burimet e pakufizuara nuk janë asnjëherë të pakufizuara. Sigurisht, është e fshehur në printimin e imët, por duhet të kontrolloni me hostin tuaj se sa mund të përdorni dhe monitoroni përdorimin tuaj në Panelin e Kontrollit.

Të mbyllur pa paralajmërim për shkak të veprimtarisë “mashtruese” ose shkeljeve të sigurisë

 • Mos u merrni në anën e gabuar të pronarit.

Kopje rezervë joadekuate

 • Duhet të paguani ekstra për kopje rezervë të duhur dhe të keni parasysh që llogaritë që tejkalojnë 10 GB përjashtohen automatikisht nga sistemi rezervë i WHH.

Sistemi i rinovimit automatik i parregullt

 • Llogaritë vendosen automatikisht në rinovimin automatik kur regjistroheni, kështu që duhet t’i telefononi ato nëse nuk keni ndërmend të rinovoni.

Garanci mashtruese e kthimit të parave

 • Ekziston një garanci për kthimin e parave, nëse vendosni të anulloni. Sidoqoftë, duhet t’i përgjigjeni emailit të tyre duke ju pyetur pse po anuloni përndryshe llogaria juaj nuk do të anullohet.

seriozitet & uptime

WebHostinHub ka një politikë të pranueshme të përdorimit, e cila është një ide e mirë për ju që të lexoni, veçanërisht në lidhje me çdo gjë “të pakufizuar”. Për shembull, një gjendje e qartë është që klientët nuk mund të “postojnë mesazhe ose programe softuerësh që konsumojnë kohë të tepërt të CPU, hapësirë ​​ruajtjeje ose bandë të rrjetit”.

Someshtë bërë disa optimizim i pajisjeve për WordPress. Caching e PHP është standarde, duke zvogëluar kërkesat e I / O në hard disqet e serverave dhe duke ndihmuar në uljen e kohës së ngarkesës.

WebHostingHub ka Cache APC, dhe Memcache aktivizohet si një standard për caching dinamike. Në thelb, kjo ju lejon të ruani bazën e të dhënave tuaja dhe cache PHP në RAM duke e bërë atë shumë më të shpejtë. Dobësi është se APC Cache është e kufizuar në PHP 5.4, e cila është shumë më e ngadaltë se PHP 7 e cila do të bëhet një standard i vitit 2017.

WebHostingHub nuk garanton asnjë transferim të faqeve të joproduktive. Përdoruesit që janë duke kaluar nga një host tjetër në internet do të marrin një “platformë” të përkohshëm për të ngritur dhe testuar faqet e tyre përpara se të bëjnë lëvizjen aktuale.

WebHostingHub ka një garanci prej 99% në kohën e duhur të serverit. Një test i bërë nga ne tregoi zgjatjen e serverit për Janar 2016 për një sit të WordPress prej 99.97%. Ata gjithashtu matën një kohë mesatare të përgjigjes prej 271ms.

Features & Tools

Pak për disa nga tiparet kryesore të mbrojtura.

Ju e dini thënien e vjetër, “Nëse tingëllon shumë mirë të jetë e vërtetë, me siguri është.” Pra, një fjalë për gjerësi bande të pakufizuar, ruajtje, etj., Nga Jerry Lowhostingsecretrevealed.com: “Nëse pritja e pakufizuar është një mundësi e vërtetë, atëherë nuk ka asnjë arsye NASA ose Google, Facebook ose Facebook ose Yahoo! duhet të investoni miliona (nëse jo miliarda) dollarë në infrastrukturën e serverit të saj. Imagjinoni këtë “Hej shikoni, WebHostingHub po jep një pritje të pakufizuar, le të lëvizim Google.com në qendër!”

WebHostingHub ofron mbajtje dinamike në RAM, e cila është një veçori premium e denjë për planet më të shtrenjta të pritjes. Fatkeqësisht, teknologjia e tyre bazë për këtë, PHP5.4, me siguri do të vjetrohet në vitin 2017 por një supozon, duke pasur burime për ta bërë atë, ata do të azhurnojnë deri në atë kohë.

Karakteristika e fushës së parkuar ju lejon të keni emra të shumëfishtë domain në pikën e njëjtë – shpesh përdoret për të dërguar mydomain.com, mydomain.net dhe mydomain.org në të njëjtën sit. Një emër nën-domain duket si sub.domain.com. Ato standarde janë www.domain.com dhe domain.com.

Në varësi të paketës tuaj të përbashkët të pritjes, mund të përdoren emra të tjerë si info.domain.com ose support.domain.com – ju zgjidhni “nën” kur regjistroheni. Qasja në SSH i lejon një përdoruesi të hyjë në serverin e tij duke përdorur një linjë komande. Kjo lejon një rrjedhë pune më të lehtë sesa mund të sigurojë një ndërfaqe grafike e përdoruesit.

Stomatët e ngurtë të shtetit (SSD) janë deri në 20x më shpejt se disqet tradicionale sepse kanë shpejtësi më të shpejtë leximi / shkrimi dhe përmirësim të kohës.

tiparPërmbledhje
Paneli i kontrollitWebHostingHub përdor panelin popullor të kontrollit cPanel. Ata e quajnë atë Paneli i Menaxhimit të Llogarive (AMP). Nga AMP mund të paguani fatura, të shkarkoni dhe instaloni softuer, të blini ekstra si një adresë IP të dedikuar për faqen tuaj, kopjoni dhe rivendosni të dhënat, lexoni emailin tuaj (dhe instaloni SpamAssassin ose shërbimin e mbrojtjes së postës elektronike McAfee), kontrolloni përdorimin tuaj, monitoroni vizitat, etj
Bandwidth dhe Hapësira e diskutKëto burime ofrohen në furnizim të pakufizuar (brenda arsyes). Sidoqoftë, termat dhe kushtet shprehen qartë që ju mund të pritni vetëm imazhe që përdoren në lidhje me një faqe interneti të vendosur në llogarinë tuaj, që është diçka për t’u mbajtur në mend. Ata gjithashtu kufizojnë të drejtën për të përdorur WebHostingHub vetëm për transmetimin e mediave
Mbështetje e bazës së të dhënaveTë gjitha bazat e të dhënave MySQL janë mbështetur në baza ditore. Ekziston një mjet në Panelin e Kontrollit për të kopjuar të gjithë llogarinë tuaj me dorë ashtu siç kërkohet. Ekziston gjithashtu një mundësi për të rivendosur bazën e të dhënave tuaja (zakonisht ruhen deri në pesë ditë rezervë). Kompania gjithashtu ofron mbështetje për PostgreSQL
Domain falasKur regjistroheni, ju merrni një domain falas për aq kohë sa përdorni WebHostingHub. Ju gjithashtu merrni bllokim falas të domain dhe rinovim automatik. Bllokimi falas i domenit është një përmirësim i sigurisë për të parandaluar transferimet e paautorizuara të domenit tuaj në një regjistrues tjetër ose një host të internetit duke “bllokuar” serverët e emrit të domain
Uebfaqet e WordPressWordPress fuqizon rreth 27% të faqeve të internetit. WebHostingHub mbështet plotësisht BoldGrid, i cili është një ndërtues web-and-drop HTML5 i krijuar në majë të WordPress dhe i krijuar posaçërisht për webmasterin DIY. Kur regjistroheni, madje mund të zgjidhni të instaloni paraprakisht WordPress gjatë arkë
Domainet e shumëfishtaNuk ka kufi se sa domene / nënfusha mund të shtoni në llogarinë tuaj për planet Nitro dhe Dynamo
Rezervime të të dhënaveWebHostingHub do të marrë kopje rezervë për një tarifë dhe do t’ju inkurajojë të bëni vetë me dorë, gjë që është praktikë e mirë sidoqoftë. Ai përdor Mozy, një shërbim rezervë në internet, për të gjitha planet e përbashkëta të mbajtjes në internet
SSD (disqet e ngurta të shtetit)Uebfaqja juaj do të ngarkojë deri në 20 herë më shpejt sesa me HDD-të tradicionale (Disqet e Hard Disk) për shkak të aftësive më të shpejta për hyrje të të dhënave të SDD-ve
Aplikime në internetMe Softaculous, një program instalimi me një klikim, lehtë mund të instaloni qindra skriptete të ndryshme duke përfshirë WordPress; 310 në numërimin e fundit
Llogaritë e postës elektronikeAshtu si me ruajtjen dhe gjerësinë e brezit, WebHostingHub ofron llogari të pakufizuara të postave elektronike për planet Nitro dhe Dynamo. Ndërsa ju mund të krijoni email të pakufizuar mbani mend se çdo herë klienti juaj kontrollon me email ka përdorur një proces dhe pritja e përbashkët zakonisht kufizon numrin e proceseve të hyrjes në mes 10 dhe 20. E-mail i sigurt POP3 / IMAP është i disponueshëm kudo në çdo pajisje.
Karakteristikat e sigurisë
 • Qasja e Sigurt e Shellit (SSH) ju lejon të menaxhoni serverin tuaj nga distanca (p.sh. rivendosni nga distanca një fjalëkalim)
 • suPHP dhe versionet e fundit të MySQL lejojnë një nivel më të lartë të sigurisë
Ndërtues i faqes në internetBoldGrid, një krijues falas i faqeve të internetit për WordPress, është përfshirë në planin tuaj të pritjes. Ndërtuesi i tërheqjes dhe tërheqjes është i lehtë për t’u përdorur dhe nuk kërkon aftësi kodimi. Me tema falas dhe përmbajtje me porosi, WebHostingHub pretendon se mund të ndërtoni një uebfaqe “të bukur” të optimizuar në celular brenda një ore. Krijuesit e tjerë të faqeve të internetit përfshijnë Joomla dhe Uebfaqe Baker. Fatkeqësisht, WebHostingHub nuk ofron prova falas që të mund të provoni përpara se të blini
Mbrojtësi i Malware dhe SpamMbrojtja ndaj malware dhe spamit parandalon që viruset të hyjnë në llogarinë tuaj të pritjes dhe spam nga hyrja në emailet tuaja
Zgjidhje eCommerceInstaluesi me një klik përfshin karrocat e ndryshme të blerjeve të nevojshme për të trajtuar zgjidhjet e tregtisë elektronike. Prestashop është para-instaluar, por mund të zgjidhni të tjerët, p.sh. Magento. Nëse keni nevojë të ruani detajet e kartës së kreditit, do t’ju duhet të përdorni motrën e tyre të madhe, InMotion Hosting, pasi serverët e tyre nuk janë në përputhje me PCI. Por shumë dyqane të tregtisë elektronike përdorin procesorë të pagesave të palëve të treta në atë masë sa që pothuajse mund të quhet një trend. Pra, nëse doni të përdorni kartat e kreditit dhe të përmbaheni me WebHostingHub, ekziston zgjidhja juaj
Mbështetja e gjuhëve programueseMbështeten Python, Perl, PHP dhe Ruby on Rails
Karakteristikat dhe mjetet shtesë
 • Aplikimet janë përfshirë për të lejuar klientët të shtojnë reklama, menaxhim të mësimit dhe aplikime të rrjeteve sociale në faqet e tyre. Për shembull, WebHostingHub ju ndihmon të filloni me shërbimet e mëposhtme të biznesit:
  • iCOntact – Mjetet e marketingut me email
  • RatePoint – Shërbime Marketingu
  • RingCentral – Sisteme telefonike virtuale
  • ConstantContact – Marketingu me Email dhe Buletini

planet & Çmimeve

Planet e strehimit faturohen çdo vit, jo çdo muaj.

WebHostingHub ofron tre plane: të lira, më të lira dhe një dhuratë. Në rend ngjitje:

 • SPARK – Plani fillestar me konfigurimin e shpejtë (3,99 $ / muaj). Karakteristikat: domen falas, SSD falas (deri në 20x më shpejt), 2 faqe interneti, 10 bazat e të dhënave MySQL dhe PostgreSQL, kredi reklamuese me vlerë 75 $, 5 domene të parkuar, 25 nën domene, 3 transferime falas në internet, WordPress të instaluar automatikisht, të instaluar automatikisht shporta e blerjeve, krijues falas i faqes në internet, hyrje në SSH, zgjedhje e qendrës së të dhënave, zbritje për krijimin e faqeve në internet.
 • NITRO – Pritja e biznesit të vogël me performancë më të mirë ($ 5,99 / muaj). Karakteristikat: domen falas, SSD falas (deri në 20x më shpejt), faqe interneti të pakufizuara, baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL dhe PostgreSQL, kredi reklamuese me vlerë 175 dollarë, domene të pakufizuar të parkuar, nën-domene të pakufizuar, 3 transferime falas në internet, WordPress të instaluar automatikisht, të instaluar automatikisht shporta e blerjeve, ndërtues falas i faqes në internet, hyrje në SSH, zgjedhja e qendrës së të dhënave, 20% zbritje për krijimin e faqes në internet.
 • Dynamo – E ndërtuar për faqe më dinamike me më shumë burime (7,99 $ / muaj). Karakteristikat: domen falas, SSD falas (deri në 20x më shpejt), faqe interneti të pakufizuara, baza të të dhënave të pakufizuara MySQL dhe PostgreSQL, kredi reklamuese me vlerë 250 dollarë, fusha të pakufizuara të fushave, nën-domazhe të pakufizuara, 3 transferime falas në internet, WordPress të instaluar automatikisht, të instaluar automatikisht shporta e blerjeve, krijues falas i faqes në internet, hyrje në SSH, zgjedhja e qendrës së të dhënave, 30% zbritje për krijimin e faqes në internet.

Shtesa shtesë që mund të paguani për:

 • Rezervimet nuk vijnë si standarde, por mund të shtohen si një veçori për 1 $ në muaj kur regjistroheni. Ju mund të zgjidhni të merrni një kopje rezervë duke përdorur manualin cPanel falas, por kostoja e vogël duket se një çmim i vogël për të paguar për paqen e mendjes.
 • IP dhe Certifikatat SSL të përkushtuara (99 dollarë në vit) gjithashtu duhet të blihen veçmas.
 • Ka një tarifë për transferimin e më shumë se një emri domain.
 • Disa veçori të sigurisë, p.sh. McAfee Virus dhe Mbrojtja Anti-Spam.

Ndihma për klientët

WebHostingHub ofron mbështetje teknike 24 x 7 me bazë në SH.B.A. përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës në internet (nga faqja e internetit e tyre). Ju gjithashtu mund të paraqisni një biletë mbështetjeje përmes AMP. Motra e madhe InMotion (e cila përdor të njëjtin ekip mbështetës) pretendon se i gjithë personeli i tyre mbështetës i nënshtrohet një programi të brendshëm trajnimi dhe u kërkohet të kenë së paku 160 orë trainim të brendshëm përpara se të lejohen të bashkëveprojnë me klientët.

WebHostingHub gjithashtu ka një kanal të dobishëm “Pyetni Komunitetin” ku përdoruesit mund të bëjnë pyetje dhe t’u përgjigjen pyetjeve nga të tjerët. Edhe më mirë, ka staf mbështetës të caktuar për të monitoruar kanalin dhe mbikëqyrur që çdo pyetje i përgjigjet brenda një kornize kohore 60-minutëshe.

Ata kanë faqe aktive në Facebook dhe Twitter, por nuk duket se janë një ndjekje e preferuar për klientët. Lajmet dhe njoftimet, p.sh. lëshimet e reja, janë dhënë në faqen e internetit të Qendrës së Ndihmës.

Qendra e Ndihmës në internet përfshin mësime (jo vetëm si udhëzues si por edhe këshilla të përgjithshme për ndërtimin e faqeve të internetit), FAQ dhe një Qendër Mësimore. Qendra e Mësimit ka artikuj mbi ato që janë gjërat si meta tags dhe këshilla për hartimin bazë të faqes së internetit. Ekzistojnë gjithashtu lidhje me udhëzuesit dhe whitepapers.

http://status.webhostinghub.com/ lejon klientët të dinë nëse rrjeti është në rënie, etj., por nuk jep shifra të hollësishme.

Cicëroj: @WebHostingHub

telefon: +1.8775954482 (intl) / 877-595-4HUB (4482)

web: http://www.webhostinghub.com/help/ (përfshin bisedën live)

Dërgojani: [email protected]

Mbështetja e statusit: http://status.webhostinghub.com/

Lehtësinë e përdorimit

WebHostingHub u krijua me lehtësi të përdorimit në mendje, jo vetëm në mënyrën se si klientët ndërveprojnë me mjetet që ata përdorin për të krijuar dhe menaxhuar faqet e tyre, por gjithë paketën, nga zgjedhja e një plani deri në marrjen e mbështetjes. Kur regjistroheni, ata ju telefonojnë dhe ju ndihmojnë të filloni nëse keni nevojë për ndihmë.

përfundim

WebHostingHub nuk është për ju nëse dëshironi një faqe me vëllim të lartë të tregtisë elektronike që merret me qindra pyetje të klientëve çdo ditë dhe kërkon lehtësira të sigurta për karta krediti.

Sidoqoftë, është me siguri një nga shërbimet më kosto-efektive të pritjes atje; kjo ju lejon të krijoni një faqe në internet dhe ta menaxhoni atë me pak njohuri ose shkathtësi të kompjuterit ose faqeve të internetit, dhe mbështetja është në përpjesëtim me tre planet e saj shumë themelore. Mbani në mend, megjithëse, ndërsa plani SPARK është konkurrues, të tjerët nuk janë veçanërisht.

Disa arsye për të zgjedhur WebHostingHub:

 • Anëtari i saj më i ngushtë i familjes është hosti premium InMotion Hosting, i cili e bën WebHostingHub një mundësi të besueshme në industri.
 • Cheapshtë i lirë, pa asnjë argument nga askush atje.
 • Për faqe më të sofistikuara, WebHostingHub ofron një shërbim të projektimit në internet me një portofol të gjerë që mund të shikoni.

krahasim

Qendër për Web Hosting

91

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map