Rishikimi i Platformës BigCommerce për të Rritur Shitjet në Dyqanet Online në 2016

Logo BigCommerce


Bigcommerce

Vizitoni Uebfaqen

9.5


Nota AWA

Bigcommerce

Softueri BigCommerce fillon në 2003 si një program i instaluar lokal i karrocave të quajtura Interspire. Ndërsa teknologjia e cloud zuri tregun, zhvilluesit origjinal vendosën të lëvizin me trendet mbizotëruese dhe kaluan në një BigCommerce universale në vitin 2012. Sot, BigCommerce renditet vazhdimisht në mesin e 5 karrocave më të mira të blerjeve dhe mbështet rreth 100,000 dyqane online. Lexoni rishikimin tonë të BigCommerce më poshtë.

rekuizitë

 • 24/7 Mbështetje
 • Shpejtësi e lartë
 • Karakteristikat Intuitive të Ndërtuara
 • Shërbim i Mirë për Klientin

Cons

 • Mbyll brenda dikë
 • Shumë funksionalitet
 • Lista e kufizuar e pajtimeve me email

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.BigCommerce.com
 • Shtabi: Austin, TX
 • Viti i themeluar: 2009
 • punonjësit: 300+
 • Sitet e pritura: Rreth 100,000
 • Category: Programe kompjuterike
 • Prove falas: 15 ditë

Bigcommerce vjen me të gjitha tiparet që do të prisnit nga një prej drejtuesve të industrisë. Ajo ofron një paketë të plotë të karakteristikave që kanë për qëllim ta bëjnë më të lehtë zgjidhjen e të gjitha detajeve që janë të përfshirë në fillimin e biznesit tuaj.

Për kë është më e mira për Bigcommerce?

Bigcommerce vjen me të gjitha mjetet që ju nevojiten për të filluar një biznes. Gjithashtu ju lehtëson migrimin ose zgjerimin e një biznesi ekzistues. Sidoqoftë, kjo platformë është ndoshta më e fortë kur bëhet fjalë për hartimin dhe lehtësinë e përdorimit. Nëse jeni të frikësuar nga ideja për të dizajnuar pamjen tuaj të dyqanit dhe krijimin e një siti profesional, Bigcommerce është një platformë e mirë e-commerce që ka në anën tuaj. Modelet janë perfekte për fillestarët dhe janë të lehta për tu përshtatur. Ata janë gjithashtu mjaft fleksibël për të akomoduar biznese më të mëdha, më të vendosura.

A vjen Bigcommerce me kufizime të konsiderueshme?

Në të gjitha ndershmërinë, Bigcommerce nuk ka ndonjë të metë të ndritshme. Ju do të shijoni një bandë të pakufizuar dhe ruajtje me çdo paketë. Mbrojtjet e tyre të sigurisë janë të azhurnuara. Karakteristikat e dizajnit janë të lehta për t’u përdorur, dhe ato vijnë me një ton karakteristikash të shkëlqyera. Ndërsa i bën mirë të gjitha këto gjëra, disa konkurrentë thjesht i bëjnë pak më mirë.

Shkallëzueshmëria

Bigcommerce ka për qëllim të ndihmojë biznesin tuaj të rritet. Ajo vjen me raportimin e trafikut të faqeve në internet dhe mjetet e integruara të marketingut dhe konvertimit. Kjo do të thotë që është gjithashtu gati për të rritur biznesin tuaj. Pavarësisht nëse po filloni biznesin tuaj ose kërkoni të migroni një biznes të themeluar mirë, Bigcommerce është mjaft fleksibël për të përshtatur nevojat tuaja dhe për t’u përshtatur pasi biznesi juaj ndryshon.

BigCommerce Enterprise eCommerce Software

Nëse dyqani juaj online bën shitje prej 1 milion dollarë ose më shumë, BigCommerce është ndoshta platforma eCommerce që përdorni. Sshtë zgjedhja më e mirë e ndërmarrjes tregtare eCommerce për markat Fortune 500 dhe Internet Retailer 1000.

Toyota dhe Martha Stewart përdorin platformën e nivelit të ndërmarrjes BigCommerce për të ofruar përvoja blerëse plotësisht të personalizueshme për klientët. Arkitektura e saj e hapur ju jep fuqinë për t’u lidhur me softuer të tjerë kritikë që përdorni për të drejtuar biznesin tuaj.

Klientët tuaj presin të blejnë nga ju në platformat e tyre të preferuara të mediave sociale. BigCommerce ka integrime vendase për eBay, Facebook, Pinterest dhe shumë të tjerë.

Siguria e shkallës bankare, zbulimi automatik i mashtrimit dhe një rekord i shpejtë i serverit 99.99% janë vetëm disa nga arsyet pse dyqanet në internet që kanë arritur nivelin e qindra apo mijëra porositjeve të përditshme zgjedhin BigCommerce si partnerin e tyre.

BigCommerce e di se edhe një vonesë e ngarkesës me 1 sekondë faqe mund të kushtojë mbi 500,000 dollarë në shitje të humbura për një dyqan në internet me shitje prej 25,000 dollarë në ditë. Kjo platformë e nivelit të ndërmarrjes është e besueshme, e shkallëzueshme dhe e sigurt. Ju do të caktoheni edhe një menaxher të veçantë të llogarisë.

Duke anuluar llogarinë tuaj

Me Bigcommerce, mund të anuloni llogarinë tuaj në çdo kohë pa gjobitje. Ju nuk do të merrni asnjë rimbursim, prandaj ki kujdes nëse paguani për një vit të tërë.

reputacion

Në fushën konkurruese të platformave të shportave të blerjeve në internet, Bigcommerce ka një pozitë të qëndrueshme në top 5. Nuk është një fitues i arratisur, por është një mundësi e besueshme dhe me reputacion që ofron veçori konkurruese. Mendoni për atë më shumë si një program individual sesa me një faktor të vërtetë “wow”.

Awards

Fituesi i vitit 2014 i Gold Stevie Award për Company of the YearEcommerce Bytes ‘Fituesi i përgjithshëm i Choicemimeve të Zgjedhjeve të Shitësve për Shportat e Blerjeve Online 2014 Emri i 15-të më i shpejtë në rritje në Gazetën e Biznesit në Fast 50 Awards2014 eCommerce më të mirë të Ndërmarrjeve – Zgjedhja e Kritikëve nga CMS Awards2014 eCommerce për SMB – Zgjedhja e Kritikëve nga CMS Awards

Pse të zgjidhni Bigcommerce?

Në përgjithësi, është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ajo siguron të gjitha tiparet që ju nevojiten për të filluar dyqanin tuaj me një çmim të përballueshëm. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për shumë nga kufizimet që kanë vendosur konkurrentët e tjerë. Nëse shqetësimi juaj më i madh është krijimi i një dyqani profesional pa pasur nevojë të punësoni një profesionist, atëherë Bigcommerce mbase zgjedhja e duhur për ju. Kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit dhe shabllone tërheqëse, Bigcommerce ka shumë për të ofruar.

Karakteristikat kryesore

 • Temat e përgjegjshme
 • Redaktori intuitiv i dyqanit
 • 99,99% Uptime
 • Siguria me shumë nivele
 • Pagesë me një faqe
 • PayPal One Touch
 • Saver Braktisur Shporta
 • Integrimi katror
 • Kërkim i lehtësuar
 • Parandalimi i mashtrimit
 • raportimi
 • Llogaritja e transportit

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për softverin BigCommerce

Plotformë eCommerce PlateformA vështrimi gjithëpërfshirës i rishikimeve të ekspertëve tregon se Bigcommerce është pëlqyer mirë edhe në mesin e kritikëve. Ndërsa çdo shkrimtar ka sistemin e vet të vlerësimit, Bigcommerce vazhdimisht merr 4,5 nga 5 yje dhe vlerësime të shkëlqyera. Ekspertët duket se janë veçanërisht të impresionuar me gamën e mjeteve me cilësi të lartë dhe karakteristikave standarde. Bigcommerce del nga kutia me më shumë veçori sesa shumica e konkurrentëve të saj.

Ndihmon gjithashtu që Bigcommerce siguron një dyqan të gjerë aplikacioni. Ekspertët janë të shpejtë për të theksuar se sa e lehtë është integrimi i programeve të njohura të palëve të treta. Përdoruesit mund të zgjerojnë shpejt funksionimin e dyqanit të tyre me aplikacionet në dispozicion.

Anydo rishikim negativ që parandalon që programi të fitojë një vlerësim të përsosur duket mjaft i parëndësishëm dhe ndryshon shumë midis ekspertëve. Disa dëshirojnë të shohin më shumë mundësi pagese dhe tema më të mira. Ankesa më e zakonshme dhe e rëndësishme për t’u marrë parasysh përfshin lehtësinë e përdorimit. Në krahasim me programet e tjera, Bigcommerce ka hapësirë ​​për përmirësim kur bëhet fjalë për përvojën e përdoruesit. Ndërsa është një opsion shumë i arritshëm dhe fleksibël, shumë ekspertë preferojnë Shopify sepse sa më lehtë të përdoret dhe lundrohet. Përkundër kësaj, Bigcommerce prapëseprapë rekomandohet shumë si një zgjidhje solide gjithëpërfshirëse.

Shqyrtime të Konsumatorit Pozitiv të BigCommerce dhe Testimonials

Ka shumë lavdërime atje për Bigcommerce dhe tiparet e tij. Në fund të fundit, është një nga programet më të njohura në treg. Këtu janë refrenet më të zakonshme që mund të gjenden në faqet e rishikimit në të gjithë rrjetin:

 • Mbështetja e klientit.
  Sigurisht, disa individë kanë pasur përvoja të këqija, por në përgjithësi, Bigcommerce ka vlerësime të shkëlqyera për mbështetjen e klientëve. Përdoruesit raportojnë se janë në gjendje të kontaktojnë me lehtësi përfaqësuesit dhe marrin përgjigje të dobishme dhe informuese.
 • Accessibility.
  Bigcommerce është i lehtë për t’u përdorur, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për fillimin dhe njerëzit teknikë. Bizneset e vogla me një buxhet mund të krijojnë faqe interneti profesionale pa ndonjë përvojë të projektimit.
 • Ndërfaqja e përdoruesit.
  Sfondi është dizajnuar intuitivisht dhe i lehtë për t’u përdorur. Krijimi i faqeve të produkteve, kërkimi i porosive dhe menaxhimi i operacioneve të tjera të dyqaneve është i lehtë. Megjithëse njohja e kodit është e dobishme, ju mund të krijoni plotësisht një sit duke përdorur mjetet e redaktimit.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Shumica e vlerësimit negativ kanë tendencë të përqëndrohen në çështje që janë kryesisht nga natyra teknike.

 • Shpejtësia e funksionimit.
  Duket se të gjitha tiparet që vijnë me Bigcommerce në të vërtetë mund të ngadalësojnë kohën e shkarkimit.
 • Updates.
  Gabimet nuk adresohen mjaft shpejt, dhe kërkon shumë kohë që të bëhen përmirësime në tiparet thelbësore. Shumë përmirësime kanë mbetur pezull për 12 muaj ose më shumë. Përdoruesit janë zhgënjyer duke pritur që këto të përfundojnë.
 • komunikim.
  Nuk ndihmon që Bigcommerce të ketë një reputacion për komunikim të dobët në lidhje me problemet teknike. Përdoruesit nuk marrin njoftimin në kohë për ndryshimet dhe kanë probleme të marrin përgjigje të dobishme.
 • Përshtatje.
  Ndërsa Bigcommerce është shumë i personalizueshëm, do të duhet të keni një njohuri themelore të HTML ose CSS për të shfrytëzuar sa më shumë programin. Për disa, kjo mund të ishte bërë më e qartë që nga fillimi.
 • Disa mendojnë se çmimi është i ndërlikuar
  Kjo platformë ka shumë marrëveshje për t’ju bërë të regjistroheni. Pasi të keni mbaruar periudha juaj e provës, ajo do të rinovojë automatikisht pajtimin tuaj në shkallën më të lartë, gjë që shqetësoi më shumë se disa klientë.

dizajni & Përshtatje

Bigcommerce ka një reputacion për sigurimin e disa prej modeleve më tërheqës në dispozicion. Nuk dëmton se ato janë gjithashtu të lehta për tu modifikuar dhe rregulluar.Ju mund të zgjidhni nga qindra tema falas dhe premium.Ndërsa opsionet falas sigurisht ofrojnë mjaftueshëm për ju për të krijuar një dyqan tërheqës dhe funksional, ju mund të dëshironi të konsideroni blerjen e një teme premium për të shijuar më shumë opsione.Temat e paguara kushtojnë rreth 150 deri në 200 dollarë.

Ndërfaqja e Ndërtuesit të Uebfaqeve dhe Përshtatja

Ka një larmi mënyrash për të rregulluar faqen tuaj. Përdorni redaktorin WYSIWYG për të bërë ndryshime me mjete të thjeshta tërheqjeje dhe lëshimi. Ju gjithashtu mund të përdorni “modalitetin e projektimit” për të redaktuar direkt skenën e dyqanit. Për ata që kanë përvojë në kodim, mund të përdorni lehtësisht HTML dhe CSS. Zgjidhni opsionin që i përshtatet më së miri nivelit tuaj të aftësive. Nëse ndiheni ambiciozë, mund ta ndërtoni faqen tuaj nga e para.

Me kaq shumë opsione redaktimi, është e thjeshtë të personalizoni faqen tuaj. Shtoni logon dhe skemën tuaj të ngjyrave dhe ndryshoni në madhësi menutë e navigimit sipas nevojës. Galeria e fotove bën që ju lejon të organizoni dhe ruani të gjitha imazhet tuaja. Futja e mediave dhe lidhjeve merrni vetëm disa klikime.

Ndërtimi i sitit celular

Kohët e fundit, Bigcommerce bëri një shtytje të madhe për të bërë më shumë nga temat e tyre miqësore me celularin. Ende ekzistojnë disa opsione të listuara në dyqanin e temave që do t’ju kërkojnë të ndërtoni një dyqan të veçantë celular. Probablyshtë ndoshta mirë që thjesht të qëndroni larg këtyre. Kurseni vetes ca kohë duke zgjedhur një model të përgjegjshëm që nga fillimi.

Integrimi i mediave sociale

Vizitoni seksionin e marketingut në pultin tuaj për të integruar dhe menaxhuar llogaritë tuaja të mediave sociale. Ju madje mund të përfshini lidhje që ju lejojnë të shisni direkt në Facebook ose në eBay.

Shërbimet e Dizajnit

Në vend që të ofrojë shërbime për krijimin e shtëpive, Bigcommerce ka krijuar një rrjet burimesh. Ju mund të kërkoni nëpër stilistë të mundshëm dhe të zgjidhni përshtatjen e duhur. Sigurohuni që të lexoni vlerësimet e klientëve dhe të krahasoni çmimet. Kjo krijon një treg konkurrues për shërbime që përfitojnë përfundimisht ju, klienti.

Features & Tools

tipar
Përmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetNëse jeni njohur me sfondin e WordPress, marrja e konfigurimit në Bigcommerce do të jetë e lehtë. Një mësim hap pas hapi gjithashtu ju ndihmon të ju drejtoni nëpër funksione të rëndësishme. Për fillestarët pa ndonjë përvojë, do të ketë një kurbë të vogël të të mësuarit. Për fat të mirë, ka shumë burime ndihmëse, dhe paneli i kontrollit është shumë intuitiv. Bigcommerce siguron një nga proceset më të lehtë të konfigurimit të dyqaneve.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaShijoni një bandë të pakufizuar dhe ruajtje me çdo paketë. Shtoni sa më shumë produkte siç dëshironi. Nuk ka nevojë të shqetësoheni për mbipesha.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveKa 227 shtesa në dispozicion, dhe ky numër është gjithnjë në rritje. Integroni shpejt dhe lehtë disa prej programeve më të njohura.
Menaxhimi i renditBigcommerce vjen me mjete themelore të menaxhimit të rendit. Nëse jeni duke kërkuar të dhëna dhe kontroll shtesë, vizitoni dyqanin e aplikacioneve. Ka shumë programe që mund të rrisin funksionalitetin.
Menaxhimit të inventaritBigcommerce ka një shfaqje të fortë në këtë fushë. Ju mund të ngarkoni produktet shpejt në vetëm disa klikime. Rregulloni cilësimet që i përshtaten më së miri industrisë tuaj dhe kontrolloni shpejt nivelet e inventarit. Ndjekja e niveleve të produktit tuaj është e thjeshtë.
Ndjekja e dërgesaveMe Bigcommerce, ju mund të rregulloni opsionet tuaja të transportit. Përdorni dropshipping dhe një kalkulator taksash për të bërë transportimin e lehtë. Transportuesit e palëve të treta ju lejojnë juve dhe klientit të gjurmoni paketat.
Karakteristikat CRMNjë tipar i përshtatshëm kërkimi ju lejon të gjeni klientët. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ndjekur biletat dhe për të komunikuar me klientët ekzistues. Ju gjithashtu mund të përdorni këto karakteristika për të dërguar gazeta dhe për të promovuar shitjet.
Modelet dhe TematKa qindra tema falas dhe premium për të zgjedhur. Të gjithë ata janë të thjeshtë për tu përshtatur dhe do t’ju ndihmojnë të ruani trafikun.
Integrimet dhe shtesatMe mbi 200 shtesa, ju mund të përfshini pothuajse çdo funksion në faqen tuaj. Zgjidhni nga disa nga programet më të njohura në treg, përfshirë MailChimp dhe Freshbooks. Karakteristika e instalimit me një klik nuk mund të jetë më e lehtë për t’u përdorur.
Tregtim celularNdërsa shumica e temave janë të përgjegjshme, ka ende disa që nuk janë miqësore me celularin. Gjithashtu, Bigcommerce pretendon se ju mund të menaxhoni dyqanin tuaj nga çdo pajisje. Teknikisht, ju mundeni, por mund të jetë një dhimbje e vërtetë dhe nuk ia vlen përpjekja. Qëndroni pranë kompjuterit tuaj nëse prisni një ditë të ngarkuar.
Web HostingShijoni një server të plotë të mbajtjes në internet dhe serverë të fuqishëm.
Dyqani i AplikacioneveDyqani i aplikacioneve Bigcommerce është një nga më të mirët. Ka qindra zgjedhje dhe instalimi mund të marrë aq pak sa një klikim të miut.
BloggingTipari i blogjeve është standard me çdo paketë.
SEO dhe MarketinguNjë shumë e karakteristikave të marketingut janë plotësisht të automatizuara. Krijoni URL të personalizuara, metadata dhe 301 ridrejtime. Platforma gjithashtu kujdeset për hartat dhe lidhjet kanonike. Ju mund të përqendroheni në ndërtimin e blogut tuaj dhe krijimin e buletineve.
BuletinetKarakteristikat CRM e bëjnë më të lehtë për të synuar klientët me gazetat përkatëse. Nëse dëshironi, gjithashtu mund të shtoni programe me postë elektronike si MailChimp.
Karakteristikat e sigurisëDo paketë përfshin azhurnime automatike të sigurisë. Gjithashtu, të dhënat tuaja janë ruajtur, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për humbjen e dyqanit tuaj në rast të një përplasje të madhe. Një çertifikatë SSL gjithashtu do të mbrojë informacionin personal të klientit tuaj dhe do të parandalojë mashtrimin.
Certifikimi PCIBigcommerce është çertifikuar PCI i nivelit 1.
Krijimi i përmbajtjesMidis redaktorit WYSIWYG dhe veçorive standarde të blogerës, shtimi i përmbajtjes është i shpejtë dhe i lehtë.
Certifikatat e dhurataveTë gjitha paketat përfshijnë aftësitë e një kuponi, zbritje dhe certifikate për dhurata.
Opsionet e pagesaveBigcommerce ofron mbi 40 porta të ndryshme pagese. Konsumatorët mund të përdorin karta krediti, PayPal dhe një shumëllojshmëri të portave të ndryshme.
Llogaritësit e taksave dhe transportitLlogarit automatikisht koston e taksave dhe transportit sipas vendndodhjes.
raportetPlani Standard nuk ofron shumë kur bëhet fjalë për raportimin. Ju mund të përdorni Google Analytics për të ndjekur performancën, por do të duhet të përmirësoni një plan më të shtrenjtë për të parë më shumë të dhëna. Plani Plus vjen me raportime të braktisura të karrocave dhe transportim në kohë reale. Në varësi të madhësisë së biznesit tuaj dhe buxhetit tuaj, mund të vlejë para shtesë.
Statistikat e sititGoogle Analytics është mënyra më e lehtë për të gjeneruar raporte. Ju mund të gjurmoni shpenzimet e klientit, të shikoni vizitorët unikë dhe të matni artikujt më të shitur. Ky është një mjet falas që do t’ju ndihmojë të përmirësoni faqen tuaj të internetit.

planet & Çmimeve

Përfitoni nga prova falas 15-ditore. Ju nuk keni nevojë për një kartë krediti për t’u regjistruar, dhe mund të njihni platformën në vetëm disa ditë. Nëse vendosni të blini një plan, konsideroni të paguani në para për pajtimin e një viti për të kursyer 10%. Përndryshe, ju do të paguani çdo muaj.

Paketat e mimeve

Standard – 29,95 $ / muaj
Ky plan rekomandohet për bizneset me një vëllim shitje prej $ 50,000 në vit. Shtë një mundësi themelore që do t’ju lejojë të filloni, por përjashton shumë mjete raportimi.

Plus – 79,95 $ / muaj
Më e mira për bizneset me deri në 125,000 dollarë në shitje në internet në vit. Ky plan përfshin transportin në kohë reale, transportuesin e braktisur dhe ndarjen e përparuar të klientit.

Ndërmarrja – Thirrje për çmime
Drejtimi i një biznesi të madh me qindra mijëra dollarë në shitje? Do të dëshironi të pyesni për Planin e Ndërmarrjes. Ajo ofron një paketë të plotë për bizneset në rritje.

Do të gjeni që shumica e karrocave të blerjeve ofrojnë një paketë themelore nga rreth 30 dollarë në muaj. Ajo që ndryshon është se cilat tipare përfshihen me atë tarifë mujore. Në krahasim me opsionet e tjera, Bigcommerce përfshin një pjesë të drejtë të veçorive të rëndësishme. Duket se paketat e çmimeve janë krijuar për t’ju inkurajuar të regjistroheni në Planin Plus. Nëse bëni blerje rreth dyqaneve, mund të gjeni që mund të shijoni tiparet Plus Plan për një çmim më të ulët me platformat e tjera.

Ndihma për klientët

Bigcommerce gjithashtu renditet mirë kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit. Ekzistojnë një larmi mënyrash të lehta për të hyrë në ndihmë teknike dhe shitëse 24/7. Vizitoni portalin e mbështetjes për të kontaktuar përfaqësuesit nga

 • telefon
 • Email
 • Bisedë live
 • Mediat sociale

Ju gjithashtu mund të vizitoni Universitetin Bigcommerce. Kjo qendër e të mësuarit është plot me mësime. Kërkoni sipas temës dhe gjeni një video të dobishme që adreson nevojat tuaja. Baza e njohurive është gjithashtu e mbushur me artikuj informues. Ju gjithashtu mund të vizitoni forumin e komunitetit për të postuar pyetje dhe për të hyrë në diskutime me përdoruesit e tjerë. Këto ngjarje mbulojnë tema eCommerce dhe do t’ju ndihmojnë të qëndroni përpara prirjeve. Sistemi i mbështetjes së klientit mbulon të gjitha bazat, por mund të mos jetë një sistem pa prova.

Ndërsa ekzistojnë mënyra të ndryshme për të arritur mbështetjen, shërbimi i tyre aktual i klientit lë diçka për të dëshiruar. Mund të duhet një kohë e gjatë për të marrë një përgjigje.

Për më tepër, jo të gjithë përfaqësuesit janë të ditur dhe të dobishëm. Në fakt, ankesa numër një kundër Bigcommerce është një dështim në zgjidhjen e çështjeve. Fatkeqësisht, ju mund të jeni më mirë të kërkoni burimet për përgjigje sesa të përpiqeni të kontaktoni dikë.

Lehtësinë e përdorimit

Një pjesë e madhe pse Bigcommerce ka fituar kaq shumë çmime dhe qëndron në krye të industrisë është sepse është kaq e lehtë për t’u përdorur. Kur bëhet fjalë për ngritjen e dyqanit tuaj, shtimin e produkteve dhe menaxhimin e operacioneve ditore, Shopify është e vetmja platformë tjetër që aktualisht është në të njëjtën kampionat. Nëse fillimi i një dyqani profesional në kërkim është përparësia juaj, Bigcommerce mund të plotësojë nevojat tuaja.

Kur bëhet fjalë për hartimin e një faqe në internet, nuk ka asgjë më të lehtë sesa një redaktues i WYSIWYG me zvarritje. Bigcommerce e lehtëson dizajnin një hap më tej duke shtuar një mënyrë të projektimit. Kjo ju lejon të bëni ndryshime në kohë reale direkt në sheshin e dyqaneve. Edhe fillestarët mund të mësojnë shpejt për të lundruar në ndërfaqen. Funksionet parësore janë të lehta për tu lokalizuar dhe si ndërfaqja e përdoruesit ashtu edhe e klientit plotësisht funksionale dhe të lehtë për tu naviguar. Shmangni një kurbë të gjatë mësimi dhe filloni shitjen më shpejt me Bigcommerce.

përfundim

A është Bigcommerce zgjedhja e duhur për dyqanin tuaj online?

Ndoshta. Pa dyshim, është një mundësi e fortë dhe e besueshme. Kur bëhet fjalë për shabllone të shkëlqyera dhe lehtësi përdorimi, konkursi është goxha i hollë. Bigcommerce gjithashtu ofron të gjitha tiparet që ju nevojiten për të drejtuar një biznes. Plus, nuk duhet të shqetësoheni për kostot e fshehura ose kufizimet e performancës. Bën gjithçka që ju do ta dëshironi.

Një pengesë është se disa platforma eCommerce si Shopify ose Volusion i bëjnë të gjitha këto gjëra të njëjta vetëm pak më mirë. Në fund të fundit, thjesht mund të zbresë në preferencën personale. Ndoshta ju ra në dashuri me një temë gjatë gjyqit falas, ose ju morët të drejtën në pultin e administratorit. Nëse ky është rasti, ju nuk do të zhgënjeheni nga Bigcommerce dhe çfarë mund të bëjë për biznesin tuaj.

krahasim

BigCommerce

95

Shopify

96

Volusion

94

LemonStand

93

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map