Rishikimi i motorit WP 2016

WP Engine shqyrtoi logon e kompanisë


Motori WP

Vizitoni Uebfaqen

9.3


Nota AWA

Motori WP

WP Engine u themelua në vitin 2010 dhe është me qendër në Austin, Texas. WP Engine siguron një host të përbashkët të menaxhuar që është rreptësisht për faqet e WordPress. Mirëmbajtja, azhurnimet, rezervimet dhe më shumë, trajtohen nga stafi i WP Engine. Meqenëse WP Engine është një sit specifik i WordPress, serverët janë të bazuar në Linux. Kompania ka qendra të të dhënave në Austin, Tokio dhe Londër. WP Enterprise shërben mbi 30,000 klientë në 120 vende. Lexoni rishikimin tonë të motorit WP më poshtë.

rekuizitë

 • Migrim falas i automatizuar
 • Garancia e kthimit të parave 60 ditë
 • Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave

Cons

 • Magazinimi i kufizuar
 • Asnjë Email Hosting
 • i shtrenjtë

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.wpengine.com
 • Shtabi: Austine, TX
 • Viti i themeluar: 2010
 • punonjësit: 150+
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Menaxhuar WordPress Hosting
 • Garancia e kthimit të parave: 60 ditë

Vetëm për të qenë plotësisht i qartë – nëse nuk keni një faqe WordPress, WP Engine nuk është për ju si llojet e tjerë të faqeve të internetit nuk do të funksionojnë në serverët WP Engine. Thënë kështu, WP Engine ka pesë plane – tre të përcaktuara dhe një, Premium, që është një plan i përshtatur (dhe me çmim me porosi). Ekziston gjithashtu një plan i Ndërmarrjes i cili është përshtatur me porosi për nevojat e biznesit të madh.

Planet Premium dhe Enterprise janë në serverë të dedikuar ndërsa tre planet e tjera janë në serverat e përbashkët. Qasja e WP Engine është të ofrojë të njëjtat karakteristika për secilin plan, duke përfshirë bandën e pakufizuar të brezit.

Planet përcaktohen nga numri i vendeve që ju pret, sasia e ruajtjes së përdorur dhe numri i vizitorëve në sitin tuaj në muaj. Kjo shkallëzim do të thotë që ndërsa faqja juaj rritet, WP Engine do të jetë akoma në gjendje t’i plotësojë nevojat tuaja.

WP Enterprise përdor Evercache, një metodë e pronarit për ruajtjen dhe shërbimin e faqeve të faqes suaj të internetit që është e shpejtë dhe e shkallëzueshme. Spikes e vizitorëve trajtohen pa humbje në shpejtësinë e faqes.

Koha e shpejtë e ngarkesës ndihmohet gjithashtu nga përdorimi i CDN, i ofruar për një tarifë të vogël mujore në Planin Personal dhe falas për të tjerët. Kjo lejon që përmbajtja statike, të tilla si media, t’u shërbehet vizitorëve nga serverët afër tyre për herë më të shpejtë të ngarkesës me më pak ngushtica në shërbim.

Një tipar interesant është aftësia për të klonuar faqen tuaj. Skenimi ju lejon të bëni ndryshime në faqen tuaj pa ndikuar në versionin live. Pasi të jeni të kënaqur me ndryshimet, ju mund të përdorni Git Push për të aplikuar ato ndryshime në faqen tuaj live.

Përveç planit të Ndërmarrjes, WP Engine ofron një garanci të plotë 60-ditore për kthimin e parave për planet e saj. Nuk ka kontrata të kërkuara për gjatësinë e afateve.

Sidoqoftë, WP Engine ka promovime herë pas here me tarifa të zvogëluara për një vit ose më gjatë, kështu që nëse jeni të interesuar për afatgjatë, sigurohuni të kontrolloni për speciale.

Tipari i shitjes për WP Enterprise është se menaxhohet pritja. Të jesh i menaxhuar do të thotë që është i optimizuar për WordPress. Patch dhe azhurnimet aplikohen automatikisht (megjithëse përdoruesit mund të vendosin të bëjnë azhurnime përmes pultit të WordPress nëse preferohen), serverët monitorohen për hacks dhe viruset, kopjet rezervë bëhen automatikisht çdo ditë, dhe ekspertët e WordPress janë në dispozicion për mbështetjen e klientit.

Ky nivel shërbimi vjen me një çmim që është më i lartë se shumica e pritjeve të përbashkëta, por shtesat që ofrohen për klientët e WordPress e bëjnë atë të vlefshme për shumicën e klientëve të WP Engine.

Me reputacionin e tij, gamën e tij të gjerë të planeve që mbështesin shkallëzimin, sigurinë e tij dhe serverët e tij të optimizuar të WordPress të menaxhuar, WP Engine është i përsosur për blogerin ose pronarin e tregtisë elektronike që përdor WordPress dhe dëshiron pa besueshmëri dhe shpejtësi, pa qenë e nevojshme të jetë një ekspert në të gjitha çështjet teknike. Përshtatshëm, faqja e internetit e WP Engine është e mundësuar me WordPress.

Karakteristikat kryesore

 • Rezervime ditore
 • 24/7 Mbështetje me bazë në SH.B.A.
 • Skanimi i malware
 • Teknologjia e mbajtjes së pronave
 • SSL gati
 • CDN gati
 • 1-Klikoni Rivendosja
 • GeoIP aktivizuar
 • Përditësimet e softuerit të menaxhuar
 • Multisite gati
 • Mbështetje SFTP
 • .tejkalon tejkalimin

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për motorin WP

Shqyrtimet në Web HostingExpert të WP Engine janë pak nga një çantë e përzier. Ndërsa disa rekomandojnë me të vërtetë platformën, të tjerët nuk janë të sigurt nëse është zgjedhja “ideale” për WordPress të menaxhuar. Ja çfarë duhet të thonë ekspertët për pikat e mira të WP Engine:

 • Ata ruajnë shpejtësi të shkëlqyera të faqes
 • Ndihma për klientët funksionon mirë dhe është gjithashtu e shpejtë
 • Një shërbim shumë i sigurt për faqet tuaja të WordPress
 • Dobishme për faqet e internetit fillestare

Ja çfarë duhet të thonë ata për pikat e këqija të shërbimit:

 • Prmimi i tyre nuk është ideal
 • Mungesa e shtrirjes në anën e prizave të gjërave është e bezdisshme
 • Ata nuk kanë një mundësi të tretë të çmimeve midis Personal (29 $ / muaj) dhe profesionistit (99 $ / muaj)

Në përgjithësi, ata e vlerësuan atë lartë për një lloj të veçantë të klientëve – zhvilluesit që duan të kujdesen për dizajnin pa hyrë në një administrator shumë, pronarët e faqeve të internetit janë mërzitur me ofruesit e tyre të tanishëm të shërbimeve të përbashkëta, dhe pronarët e rinj të faqeve të internetit që janë duke kërkuar për një zgjidhje të shkallëzueshme.

 • https://www.shivarweb.com/1737/my-experience-with-wp-engine-wordpress-hosting/
 • Rishikimi i motorit WP: Përditësime, Të dhëna Uptime & Shqyrtime të redaktuesve
 • https://premium.wpmudev.org/blog/managed-hosting-wp-engine-review/

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në WP Engine

Duket se ka shumë për tu pëlqyer nga klientët e WP Engine – krahasuar me platformën vetëm pak kohë më parë. Ata duket se po dëgjojnë ato që thonë klientët e tyre dhe bëjnë rregullime sipas nevojës.

Ja çfarë i pëlqeu klienti për ta:

 • Shërbim i mirë për klientët për përdoruesit
  Gjithmonë do të jeni në gjendje të merrni dikë që t’i përgjigjet pyetjeve tuaja, përfshirë në linjën e tyre të mbështetjes së bisedës, megjithëse nuk është 24/7.
 • Koha e shpejtë e ngarkesës së faqeve
  WP Engine është optimizuar thjesht për përdoruesit e WordPress, kështu që nuk është për t’u habitur që ata të funksionojnë me shpejtësi të shpejtë.
 • Skenë e thjeshtë me një klik për faqet
  Shtë shumë e thjeshtë të kopjosh në instalimin tënd në mjedisin e skenimit të WP Engine për qëllime testimi.
 • Një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që vijnë nga një sfond jo-teknik
  WP Engine është i lehtë për t’u përdorur dhe i përcaktuar qartë, edhe nëse nuk jeni aq i zgjuar.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në motorin WP

Nuk ka shumë mashtrim midis klientëve të WP Engine, por këtu janë disa nga pikat më të reja negative të paraqitura nga klientët e shërbimit:

 • Mimet e larta
  Për shumë njerëz, kostoja e WP Engine është në rregull, dhe shumë klientë debatuan një kohë para se të kalonin për shkak të kësaj.
 • Kufizimet e prizës
  Ka shtesa të ndryshme që nuk lejohen të përdorin me WP Engine.
 • Nuk është një ofrues i mirë për ata që janë teknikisht të kursyer
  Ata që janë më të aftë do ta shohin WP Engine si një alternativë me çmim të dobët për të tjerët në treg – për aq kohë sa ju e dini se si të përfitoni me të vërtetë maksimumin e tyre.
 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2478082,00.asp
 • https://premium.wpmudev.org/blog/managed-hosting-wp-engine-review/

seriozitet & uptime

WP Engine është një nga kompanitë e pakta që garanton 100% në kohë. Konsumatorëve u kthehet 5% e faturës së tyre mujore për çdo orë të ndërprerjes, nëse ndodh. Ata mund të bëjnë garancinë për shkak të rekordit të besueshmërisë së tyre.

WP Engine ka tre qendra plotësisht të tepërta me servera që skanohen vazhdimisht për hacks dhe viruset. Për një vonesë të zvogëluar, ju mund të zgjidhni qendrën e të dhënave më të afërt me vendndodhjen tuaj për pritjen.

Dy firma të sigurisë kryejnë rregullisht auditime për të kërkuar shfrytëzime. Serverat janë të rezervuar çdo ditë me një buton për të rivendosur nevojën tuaj për të marrë nevojë për rimëkëmbje, dhe përdoruesit mund të krijojnë kopje rezervë manuale në çdo kohë përmes Portalit të Përdoruesve për kthime të kthyera kur të dëshirojnë..

Features & Tools

Më poshtë është një vështrim më i thelluar në disa nga tiparet që ofron WP Engine.

tipar
Përmbledhje
Paneli i kontrollitWP Engine nuk ka një panel kontrolli si hostet e tjerë. Në vend të kësaj, faqet tuaja arrihen përmes pultit të WordPress. Ekziston një Portal i Përdoruesve për administrimin në lidhje me llogarinë, të tilla si kopje rezervë, instalime të reja, krijimin e ridrejtimeve dhe më shumë. Portali i Përdoruesit u modifikua dhe azhurnua në vitin 2015 për të siguruar qasje më të mirë në shumë site
Hapësira e diskutHapësira e diskut është shpërndarë sipas planit të zgjedhur. Për katër planet, Personal, Professional, Business, dhe Premium, ruajtja varion nga 10 GB deri në 300 GB. Plani i Ndërmarrjes varet nga nevojat e përdoruesit dhe varion nga 400 GB në 1 TB
BandwidthBandwidth është i pakufizuar në WP Engine. Në vend të bandës, numri i vizitorëve përdoret si kufi në përdorim
Mbështetje e bazës së të dhënaveWP Engine mbështet bazat e të dhënave MySQL. Administrata trajtohet përmes phpMyAdmin në Portalin e Përdoruesit
Domain falasWP Engine nuk ofron një shërbim domain. Ju do të duhet të merrni domain (at) tuaj nga një regjistrues domain si GoDaddy ose Namecheap. WP Engine ka një magjistar për migrimin e një siti të pritur diku tjetër
Domainet e shumëfishtaNumri i fushave të lejuara varet nga plani i zgjedhur. Personal lejon vetëm një sit, ndërsa planet Premium dhe Enterprise lejojnë 150 instalime
Rezervime të të dhënaveRezervimet manuale mund të bëhen përmes Portalit të Përdoruesit. WP Engine bën kopje rezervë automatike çdo ditë, të cilat mbahen për 60 ditë
Instalues ​​me një klik të aplikacioneveShtojcat dhe shtesat bëhen përmes pultit të WordPress
Llogaritë e postës elektronikeWP Engine nuk ofron një email në paketat e tij të pritjes. Ju do të duhet të shikoni në zgjidhjet e palëve të treta për të siguruar një email me emrin e domain si adresën
Siguria e PritjesFirewall të shumta janë në qendrat e të dhënave WP Engine. WP Engine bën kopje rezervë të përditshme, dhe serverët monitorohen vazhdimisht për çështje të sigurisë. SSL-të janë të disponueshme në të gjitha planet për blerje dhe instalimet automatike përmes Portalit të Përdoruesit për një tarifë vjetore prej 49 $. Certifikatat SSL të palëve të treta janë gjithashtu të mbështetura
Ndërtues i faqes në internetNuk ka asnjë program ndërtues të faqes në internet në WP Engine. WordPress është lloji i vetëm i faqeve të mbështetur në WP Engine. Megjithëse teknikisht një CMS (sistemi i menaxhimit të përmbajtjes), dizajni dhe paraqitja për WordPress bëhet në pult. Sidoqoftë, ekzistojnë plugins WordPress që e bëjnë krijimin e faqes tuaj më të lehtë dhe më grafike
Mbrojtja nga malware dhe SpamWP Engine automatikisht skanon serverat për hacks dhe viruset. Nuk ka asnjë shërbim të postës elektronike, kështu që nuk ka filtra në këtë drejtim. Për komente individuale në faqet, WordPress ka cilësimet e saj të brendshme, plus ka disa shtesa WordPress për të luftuar spam
Shporta blerjejeKarrocat e blerjeve shtohen përmes pultit të WordPress, ku karrocat më të përdorura gjerësisht janë WooCommerce. Për shkak të mënyrës se si WP Engine ruan faqet për të siguruar ngarkesa të shpejtë në faqe, nëse përdorni një karrocë blerjeje në WP Engine, do të duhet të kontaktoni mbështetjen dhe të hiqni faqen e karrocave të blerjes nga caching
Mbështetja e gjuhëve programueseWordPress përdor PHP, kështu që WP Engine natyrshëm e mbështet atë
Statistikat e sititShtojcat statistikore të faqes janë në dispozicion për WordPress, dhe Google Analytics mund të instalohet për një analizë më të detajuar të trafikut. WP Engine përdor metodat e tij për të numëruar vizitorët që mund të ndryshojnë pak nga rezultatet e softverit statistikor të faqes. Një gjë që duhet të theksohet është se para ndryshimeve të bëra në 2015, botët që llogariteshin kundër vizitorit tuaj mbështeten në planin tuaj – dhe nuk kishte asnjë mënyrë për t’i mos lejuar ato në skedarin .htaccess. Bots nuk llogariten më
Karakteristikat dhe mjetet shtesë
 • Në vend të FTP, WP Engine, ofron Git për të kontrolluar ndryshimet e azhurnimit që ju bëni në faqen tuaj duke përdorur kopje lokale
 • Për planet Premium dhe Enterprise, është dhënë një vlerësim i gatishmërisë për fillimin për të siguruar që faqja është e gatshme të shkojë drejtpërdrejt
 • CDN sigurohet falas për të gjitha planet, përveç Personal, i cili ka një tarifë mujore për përdorimin e CDN.
 • Skenimi ju lejon të klononi faqen tuaj që të mund të testoni dhe të bëni ndryshime pa ndikuar në faqen tuaj live
 • GeoIP është në dispozicion për disa nga planet.

planet & Çmimeve

Shtë shumë e thjeshtë të kuptosh se çfarë plani ke nevojë me WP Engine. Të gjitha planet ofrojnë shumicën e të njëjtave karakteristika; thjesht duhet të zbuloni se sa ruajtje dhe sa vizitorë në muaj mendoni se do të keni dhe të merrni planin e duhur.

Për shkak se WP Engine menaxhohet nikoqir dhe është optimizuar për WordPress, çmimet janë më të larta se ato të shumë kompanive të tjera të përbashkëta të pritjes.

Për ata me shumë faqe, do të dëshironi të merrni parasysh me kujdes avantazhet që sjell WP Engine sepse planet që lejojnë më shumë se një sit janë të shtrenjta. Ndryshimet e çmimeve dhe ato mund të preken nga promovimet. Mimet e mëposhtme janë normat standarde të planit në kohën e këtij shkrimi.

Plani Personal siguron 10 GB ruajtje dhe 25,000 vizitorë në muaj për 29 dollarë në muaj. Kjo është e mjaftueshme për shumicën e blogjeve dhe pronarëve të bizneseve të vogla.

Plani profesional siguron 20 GB depo dhe 100,000 vizitorë për 99 dollarë në muaj. Për faqet më të mëdha, plani i biznesit ofron 30 GB depo dhe 400,000 vizitorë në muaj për 249 dollarë në muaj.

Prmimet për Premium dhe planet e ndërmarrjeve janë personalizuar bazuar në nevojat e klientit. Planet Premium dhe Enterprise janë gjithashtu në serverë të dedikuar sesa në serverë të përbashkët. Magazinimi Premium varion nga 100 deri në 300 GB, dhe 1 milion plus vizitorë janë të ndarë në muaj. Plani i Ndërmarrjes ofron 400 GB deri në 1 TB depo dhe mbi 5 milion vizitorë në muaj.

Certifikatat SSL mund të blihen për 49 dollarë në vit, dhe për shkak të mënyrës se si WP Enterprise i trajton ato, një IP e dedikuar nuk është e nevojshme. Plani Personal nuk do të mbështesë SSL të palëve të treta megjithëse planet e tjera do.

CDN është në dispozicion pa pagesë për të gjitha planet, përveç Personal, i cili ka një tarifë prej 19,99 $ në muaj. Planet Premium dhe Enterprise kufizojnë përmbajtjen falas të CDN në 1 TB.

Ndihma për klientët

Mbështetja e klientit ishte një karakteristikë thelbësore e WP Engine kur filloi në vitin 2010. Për shkak të rritjes së shpejtë të saj, u paraqitën më shumë ankesa të klientëve për mbështetje të kufizuar dhe të paditur..

WP Engine përsëri dëgjoi klientët e saj dhe i bëri mbështetje një theks në 2015. Ankesat për mbështetje kanë rënë në mënyrë drastike. WP Engine pranon që pagesa për një sit të menaxhuar WordPress do të thotë se duhet të ketë ekspertë të WordPress në mbështetjen e klientit, dhe ky është një përparësi e përtërirë.

Ekzistojnë metoda të shumta për të kontaktuar mbështetjen. Për mbështetje të postës elektronike, mund të përdorni faqe kontakti në faqen e internetit të WP Engine. Ju gjithashtu mund të gjeni një adresë Austin në atë faqe për kontakt me postë të rregullt.

WP Engine ka një portal mbështetës për komunikimin e tyre me çështje teknike 24/7/365. Një bazë njohurish për shumicën e problemeve që lindin për klientin tipik mund të arrihet përmes Garazh Mbështetje.

WP Engine mund të arrihet me telefon në 1-877-973-6446.

Dorëzimi i bisedës live dhe dorëzimi i biletave të mbështetjes është i arritshëm përmes një menuje drop-down në Portalin e Përdoruesit.

Për pyetje në lidhje me çështjet e sistemit, WP Engine siguron një faqja e statusit për të tre qendrat e të dhënave dhe funksionet mbështetëse.

Lehtësinë e përdorimit

Siç u përmend më parë, nuk ka asnjë panel kontrolli si cPanel ose Plesk. Në vend të kësaj, administrimi i faqes bëhet përmes pultit të WordPress dhe Portalit të Përdoruesit nga WP Engine.

WP Engine riparoi Portalin e Përdoruesit në 2015 në përgjigje të kërkesave të klientëve. Isshtë një ndërfaqe më e pastër, e rifreskuar që përmirësoi kryesisht mbështetjen shumë-faqesh.

Për instalimet e reja, instalimi me një klikim i WordPress vendos gjithçka për ju, duke përfshirë bazën e të dhënave MySQL. Përditësimet dhe mirëmbajtja rutinë e WP Engine, zotërimi i një faqe WordPress nuk mund të jetë më e lehtë.

përfundim

WP Engine është një zgjedhje shumë e vlerësuar për HostP të Menaxhuar WordPress. Ndërsa WP Engine mund të jetë një kalë i vogël, ai e bën atë mashtrim shumë mirë – megjithëse me një çmim. Demonstrimi i gatishmërisë për të dëgjuar klientët në lidhje me mbështetjen dhe Portali i Përdoruesit konfirmon përkushtimin që ka WP Engine për klientët e saj.

WP Engine merr shenja të larta për sigurimin e besueshmërisë, sigurisë dhe shpejtësisë. Prmimet e saj janë më të larta se shumica e kompanive të pritura. Sidoqoftë, veçoritë specifike të WordPress-it ndihmojnë në kompensimin e kostos shtesë.

WP Engine do të ishte një zgjedhje e mirë për përdoruesin e WordPress që nuk dëshiron të merret me anën teknike të gjërave, megjithatë kanë besueshmëri, siguri dhe faqe të ngarkuara me shpejtësi. Gama e saj e planeve lejon shkallëzimin dhe aftësinë për të trajtuar faqet e internetit të çdo madhësie nga fillimet deri tek ato që merren me miliona vizitorë në muaj.

krahasim

Pagely

93

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map