Rishikimi i Moonfruit 2016


Moonfruit

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

Moonfruit

Moonfruit. Edhe pse mund të mos keni dëgjuar emrin e tingëllimit disi qesharak, sipas uebfaqes së tyre, ata janë ndërtuesi numër një i faqeve të internetit të pritur në MB. Rreth më shumë se 15 vjet, Moonfruit ofron një ndërtues të stilit tradicional të internetit që ndihmon përdoruesit pa përvojë të kodimit të ndërtojnë një faqe në internet në kërkim profesional për të menaxhuar veten e tyre. Lexoni rishikimin tonë të Moonfruit më poshtë.

rekuizitë

 • Gama e ngurtë e temave
 • Fotografi Getty në dispozicion për plane më të larta
 • Menaxher i skedarëve me ngarkime të serive
 • Ndjehen të njohur
 • Tregti elektronik me plan të lirë

Cons

 • Jo aq e lehtë sa ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit
 • Redaktori ndihet i vjetëruar
 • Mungesa e pajisjeve të integruara
 • Integrim i kufizuar i mediave sociale
 • Jo aq e lehtë sa ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.moonfruit.com
 • Shtabi: Londër, Mbretëria e Bashkuar
 • Viti i themeluar: 1999
 • Sitet e Ndërtuara: 5.000.000+
 • Category: Softuer krijues faqesh në internet
 • Prove falas: 14 ditë
 • Garancia e kthimit të parave: 14 ditë

Moonfruit është krijuesi kurioz i faqeve në internet që mund t’ju tërheqë ndjenjën tuaj të nostalgjisë. Ndërsa pozicionohet si një tjetër ndërtues i plotë i faqes në internet, i mungon prekja moderne e platformave gjithëpërfshirëse si Wix dhe Squarespace.

Redaktori do t’ju kujtojë aplikacionet më të vjetra të desktopit të Windows, i cili është thjesht i përsosur nëse kjo është ajo me të cilën ndjeheni më të qetë. Ai nuk përmban të gjitha këmbanat dhe bilbilat e një biblioteke me pajisje të plotë, media gjithëpërfshirëse sociale dhe integrimet e SEO, por nëse nuk do t’i përdorni ato, atëherë pse t’i keni ato rreth?

Kush do të jetë i mirë për Moonfruit?

Moonfruit është e përkryer për njerëzit që janë të kënaqur me përdorimin e mjeteve dhe aplikacioneve më të vjetra të stilit Windows, për shkak të natyrës së redaktorit.

Mund të jetë një platformë për t’u marrë parasysh nëse keni një biznes të vogël, ose dëshironi të hapni një dyqan të vogël në internet. Mund të jetë gjithashtu e dobishme për stilistët, fotografët dhe artistët, ose ata që kërkojnë të krijojnë një faqe unike të ngjarjeve.

Kush duhet të shmangë Moonfruit?

Nëse imagjinoni që faqja juaj e internetit të ketë burimin tuaj në Instagram që lëviz poshtë, anash, disa melodi të shkarkueshme për blerjen e klientëve tuaj, ose karakteristika të tjera moderne që njerëzit mund të presin këto ditë, atëherë nuk keni fat. Nuk do të duket sikur Moonfruit do të vërë në këto lloj karakteristikash çdo kohë së shpejti.

Nëse nuk keni shumë kohë për të ndërtuar faqen tuaj të internetit, Moonfruit mund të jetë me rregull për tu rregulluar. Dhe nëse doni një pamje moderne dhe të ndjeheni kur përdorni ndërtuesin tuaj, shikoni edhe diku tjetër.

Sa të shkallëzuara janë faqet e internetit të Moonfruit?

Kur së pari të merrni vetë një uebfaqe falas të Moonfruit, do të keni një sit me 20 MB memorje për të luajtur me një bandë të kufizuar, me pesë faqe dhe një dyqan me deri në 10 artikuj. Niveli i lartë i planeve të çmimeve të Moonfruit ndan deri në 20 faqe, faqe të pakufizuara dhe gjerësi bande, 10 GB hapësirë ​​ruajtjeje dhe deri në 1000 artikuj në dyqanin tuaj.

Meqenëse Moonfruit me një CDN pret faqet e internetit, do të duhet të mbështeteni në shërbimet e tyre nëse prisni një ngritje të madhe në trafik.

Cila është reputacioni i Moonfruit?

Konsumatorët e Moonfruit duket se janë në njërën anë të gardhit ose në anën tjetër: ata e duan faqen e tyre dhe shërbimet e ofruara, ose e urrejnë atë dhe e gjejnë shërbimin e klientit duke u përpjekur të rregullojnë problemet e tyre të ngadalta. Nga sa kemi lexuar, ata me probleme ka të ngjarë të mos i lexojnë udhëzimet siç duhet ose janë duke u përpjekur të bëjnë gjëra që redaktori thjesht nuk është i aftë të.

Një tjetër konsideratë për t’u marrë në konsideratë ka qenë joproduktive që pësoi Moonfruit gjatë vitit të kaluar apo më shumë. Uebfaqet e përdoruesve mund të jenë jashtë linje për një ditë ndërsa Moonfruit merret me çështje teknike. Një sulm i DDOS në dhjetor të 2015 la disa përdorues pa faqet e tyre për deri në tre ditë.

A ka ndonjë garanci për kthimin e parave me Moonfruit?

Ka siguri që është Ju mund ta ndërtoni faqen tuaj në internet me një provë 15-ditore pa pagesë (e cila është pafundësisht e zgjatshme, përveçse për popupat bezdisëse që ju kërkojnë të azhurnoni planin tuaj), dhe të gjitha planet e paguara vijnë me një garanci të kthimit të parave 14-ditore.

Ne ju rekomandojmë të ndërtoni faqen tuaj plotësisht brenda kësaj periudhe. Moonfruit i mungojnë disa karakteristika – që ju mund të mos i kuptoni se keni dashur deri sa të jetë vonë – nëse vendosni të ndërtoni sitin tuaj ngadalë.

Karakteristikat kryesore

 • Ndërfaqe fleksibël dhe miqësore për përdoruesit
 • Kodi personal
 • Mobile Friendly
 • Mjetet e integruara të tregtisë elektronike
 • Vegël e Pagesës Mobile PayPal
 • Mbrojtja e fjalëkalimit për secilën faqe
 • Integroni Dyqanin në Facebook
 • 62 shabllone
 • Menaxher i Dosjeve për Menaxhimin e Përmbajtjes
 • Emri i Domainit me porosi
 • Copa HTML të personalizuara
 • Integrimi i llogarisë së Google Analytics dhe Webmaster

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për Moonfruit

Ndërtuesi i faqes në internetPavarësisht, ekspertët i japin Moonfruit një vlerësim të drejtë. Programi ka disa kufizime të qarta, por për personin e duhur, ai mund të jetë një mjet i përballueshëm. Moonfruit ofron plane të lira çmimesh, një mjet të fortë për blogez dhe mjete të tjera miqësore për përdoruesit që e bëjnë më të lehtë ndërtimin e një faqe në internet. Për kritikët, problemi kryesor me Moonfruit është se thjesht nuk ka vazhduar me kohën apo me konkurrencën e tij.

Ekspertët komentuan se ndërfaqja ndjehet e vjetëruar dhe mund të jetë e gabuar. Programit i mungojnë mjetet e raportimit. Kjo mund të jetë një disavantazh i madh për bizneset që kërkojnë të ndërtojnë një sit dhe të rritin markën e tyre. Mjetet e kufizuara për redaktimin e fotografive gjithashtu mund të çojnë në faqe në internet amatore në kërkim.

Moonfruit i jep premtimet e saj, por ekspertët janë të shpejtë për të theksuar se ka alternativa më moderne që ofrojnë veçori shtesë për një çmim të krahasueshëm. Moonfruit është një zgjedhje solide, por mbase jo zgjidhja më e mirë.

 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,29017,00.asp
 • http://www.sitebuilderreport.com/website-builders/review/moonfruit
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Moonfruit

Për çdo shqyrtim negativ të përdoruesit në lidhje me Moonfruit, ekzistojnë të paktën dy vlerësime jashtëzakonisht pozitive. Ndërsa disa njerëz që zhgënjehen plotësisht dhe madje hidhërohen nga shërbimi ndaj klientit, një shumicë e madhe ishin të kënaqur me cilësinë dhe shpejtësinë e shërbimit që morën. Shumica e përdoruesve raportuan që problemet e tyre u zgjidhën shpejt.

Konsumatorët e kënaqur gjetën gjithashtu ndërtuesin e faqes në internet të lehtë për përdorues dhe super miqësor për fillestarët me përvojë pak ose aspak të projektimit. Përdoruesit komentuan se programi ishte intuitiv, funksiononte pa probleme dhe ishte i thjeshtë për t’u përdorur. Moonfruit nuk vjen me shumë kambana dhe fishkëllima, të cilat mund të jenë perfekte për fillestarët që nuk duan të zihen me shumë karakteristika. Klientët që po kërkonin një të thjeshtë dhe të thjeshtë gjithashtu ishin të kënaqur me Moonfruit.

 • https://www.trustpilot.com/review/moonfruit.com
 • http://www.sitejabber.com/reviews/www.moonfruit.com

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në Moonfruit

Ndoshta është mirë që gjithmonë të keni kujdes nga gjithçka që reklamohet falas. Ndërsa përdoruesit e Moonfruit kanë disa gjëra pozitive për të thënë rreth krijuesit aktual të faqes në internet, ata janë më pak se të kënaqur me praktikat e faturimit dhe mungesën e shërbimit ndaj klientit. Duket se “falas” vjen me disa tela të bashkangjitura. Sipas përdoruesve, Moonfruit nuk ofron saktësisht faturim transparent dhe zgjidhja e tarifave të padëshiruara mund të krijojë një dhimbje koke të vërtetë.

Ata që menduan se ishin akuzuar padrejtësisht ose mohuan pashpjegueshëm hyrjen në faqen e tyre, filluan të marrin ndjenjën se i gjithë konfigurimi ishte një mashtrim i dizajnuar për të marrë paratë e tyre. Ka ankesa të mjaftueshme që bëjnë jehonë të njëjtat probleme për të shkaktuar shqetësim. Sigurohuni që të mos verboheni nga fjala “falas”.

 • https://www.trustpilot.com/review/moonfruit.com

dizajni & Përshtatje

Fillimi i faqes tuaj të internetit me Moonfruit do të kërkojë një klik të drejtë për tu njohur me redaktorin. Itemdo artikull që futni ose zgjidhni nga shablloni mund të zhvendoset kudo në modë tërheqëse, zvogëluar madhësie, ndryshuar shkronja, lidhje të shtuara, etj., Etj..

Ky redaktues vetë do të evokojë kujtime të programeve më të vjetër të projektimit ose redaktuesve të teksteve. Një ndjenjë e qetë, por do të pyesni veten pse nuk janë përpjekur ta modernizojnë atë pak. Lundrimi midis pjesëve të ndryshme të faqes suaj të internetit, për shembull, faqet e blogeve, dyqanet, faqet e rregullta dhe analitika është relativisht e thjeshtë për t’u marrë me të.

Të gjitha, megjithëse nuk ka aq elementë që mund të shtoni, secili është mjaft i shtrirë dhe mund të zhvendoset kudo në faqe.

Këtu janë disa tipare të projektimit të platformës:

tiparPërmbledhje
Modelet e UebfaqeveMoonfruit u ofron të gjithë përdoruesve, pavarësisht nëse ata janë në një plan falas ose plan të nivelit të lartë, 62 shabllone për të zgjedhur. Edhe pse 62 shabllone nuk tingëllojnë si një shumë e tmerrshme, shumëllojshmëria midis secilit është mjaft e drejtë, ndryshe nga disa site të tjera.

Modelet mund të mos jenë më të azhurnuarit në modën e faqes në internet, por ato janë profesionale dhe të pastra dhe janë më se të përshtatshme për të prodhuar një faqe në internet që nuk duket jashtë vendit në vitin 2016.

Një fjalë paralajmërimi: nuk mund të ndërroni thjesht shabllonet pasi të keni zgjedhur një – do të duhet të rindizni përsëri nga e para nëse vendosni të doni diçka ndryshe.

Ndërfaqja e Ndërtuesit të UebfaqeveNdërfaqja e krijuesit të faqes në internet është e datuar, dhe nuk ka dy mënyra për të. Edhe pse është menduar mirë dhe ka gjithçka që ju nevojitet në një vend, nëse po e krahasoni me disa nga ndërtuesit e faqeve të internetit në treg, do të zhgënjeheni.

Në vetë redaktorin, do të keni faqen tuaj të tanishme të shfaqur në mes, një shirit veprimi përgjatë majës për kontrollin e përgjithshëm të sitit, një shirit tjetër përgjatë anës së majtë për kontrollin e faqes aktuale, dhe një kuti lundruese për kontrollin e elementeve (nëse ju kanë një element të zgjedhur).

Përshtatja e stilit të faqesDo element në faqe është plotësisht i përshtatshëm dhe mund të zhvendoset kudo. Kjo mund të bëhet zhgënjyese kur përpiqeni t’i bëni gjërat “ashtu”. Karakteristika Master Master page ’ju jep mundësinë të redaktoni gjithashtu temën e ekzekutimit nëpër faqet.
Lundrimi në sitLundrimi i sitit bëhet i lehtë, nga një menu në kutinë e pikës në pjesën e sipërme të majtë të redaktorit, vetëm nën shiritin e veprimit në krye. Në këtë menu, secila faqe është e shënuar dhe mund të zgjidhet për redaktim.
Menaxhimi i përmbajtjesMoonfruit ka një menaxher të dobishëm skedar që mund të ngarkoni skedarë dhe të merrni prej tyre për t’i vendosur ato në faqe.
Fotografitë dhe GaleritëFatkeqësisht, ju mund të ngarkoni imazhe vetëm nga makina juaj lokale dhe nuk jeni në gjendje t’i përpunoni ato në Moonfruit, do t’ju duhet të renditni të gjitha ato më parë. Nuk mund t’i tërheqësh nga Facebook, etj.

Ndërtuesi ka një widget bazë galerie që është thjesht një rresht imazhesh. Në varësi të situatës suaj, kjo mund të jetë një papërshtatshmëri e duhur në vlerësimin tuaj të platformës.

Ndërtimi i sitit celularMegjithëse dizajni do të përshtatet në celularë, do të duhet të keni një shushurimë në Redaktorin Mobile për të gjetur pamjen më të mirë të faqes tuaj në celular. Nuk ka askund afër aq shumë opsione të projektimit sa versioni i redaktimit të desktopit, por është e lehtë për t’u përdorur përmes menusë së sipërme.
Integrimi i Ndarjes SocialeAsnjë widget për ndarje nuk është ndërtuar. Mund të jeni në gjendje të përdorni një element HTML të personalizuar për të krijuar butona ndarjeje.
Shërbimet e DizajnitAsnjë shërbim i dizajnit në shtëpi nuk ofrohet.

Features & Tools

Moonfruit mund të mos ketë një gamë kaq të plotë të veçorive të ndërtuara siç ofrojnë ndërtuesit e tjerë të faqes në internet. Shikoni se çfarë bëjnë ata më poshtë.

tiparPërmbledhje
SetupEmri i përdoruesit, posta elektronike, fjalëkalimi – jeni gati të shkoni! Pasi të zgjidhni modelin tuaj, do t’ju zgjasë më shumë kohë për të ngritur faqen tuaj fillestare. Moonfruit është pak më e ndërlikuar për të filluar sesa të them Weebly për shembull.
Dizajnimi i UebitNdryshoni ngjyrat, fontet, pozicionet, lidhjet dhe prejardhjet. Të gjitha elementet tradicionale që prisni në redaktues.
Emri i domain-it personalPrej jush tashmë keni një emër të personalizuar të domain që e lidh atë është e lehtë dhe e disponueshme për të gjitha planet. Nëse nuk keni një të tillë, ju merrni një me planin Standard, dy me planin Plus, dhe tre me planin Max
Thellësia e lundrimitVetëm një nivel navigimi.
Vegla dhe AplikacioneNuk ka shumë pajisje shtesë përtej diapazonit standard (teksti, titujt, format, lidhjet, copa HTML, imazhi, menuja, futja e skedarit). Ekziston një vegël bisede Chatango, Google Maps, Soundcloud, një shfaqje me pamje nga Photoshack, një njoftim në Twitter dhe një video e Vimeo ose YouTube. Ekzistojnë disa pajisje widget për Shop dhe Blog, por për gjithçka tjetër do t’ju duhet një kod HTML i personalizuar.
monetizationPërveç drejtimit të një dyqani në internet, nëse dëshironi banderolat e fituara nga paratë, ato do t’ju duhet të shtohen përmes pjesës HTML të copëzave.
Statistikat e vizitorëveJu lehtë mund të lidhni një llogari Google Analytics dhe një llogari Google Webmaster me faqen tuaj.
Foto, Video dhe AudioOpsione shumë themelore të fotografive janë të disponueshme, nëse doni audio, do të duhet të bëhet përmes një widget Soundcloud dhe për video, ka Widgets Vimeo dhe YouTube.
BloggingNjë platformë themelore e blogezimit vjen standarde me redaktorin. Ju nuk do të merrni mundësinë për të planifikuar postime ose ndonjë gjë të zbukuruar.
hartat e GoogleWidget Google Maps është në dispozicion
Redaktori HTMLJu nuk mund të modifikoni faqen e përgjithshme, por mund të shtoni copa HTML të personalizuara.
Integrimi i mediave socialeVetëm një widget i burimeve Twitter është inbuilt. Të gjithë shtojcat e tjera të mediave sociale do të kërkojnë copa HTML të personalizuara. Ekziston mundësia për të krijuar një dyqan në Facebook për dyqanin tuaj online. Kjo eshte. Ky është një dobësi e konsiderueshme për mendimin tonë.
Format dhe anketatJu lehtë mund të shtoni një formë përmes redaktorit. Vetëm një formë themelore (emri, emaili, mesazhi) është në dispozicion me planet Falas dhe Lite.
Hapsirë ruajtjejePër dallim nga disa redaktorë të tjerë, ju nuk keni një mundësi ruajtjeje të pakufizuar këtu. Ju keni në dispozicion 20MB për planin Falas, 500MB për planin Lite, 1 GB me planin Standard, 5 GB në planin Plus dhe 10 GB për planin Max.
Vegla e BuletinitNuk ka asnjë mjet të integruar të buletinit. Ju do të duhet të shtoni në një widget HTML të personalizuar siç është MailChimp.
ForumNuk ka një mundësi të brendshme për të shtuar një forum.
E-Tregti / Dyqan OnlineEkziston një dyqan në internet me çdo plan. Mund të shtoni midis 10 dhe 1000 artikuj, në varësi të planit që keni zgjedhur. Opsionet e disponueshme për administrimin e dyqanit tuaj online nuk janë aq gjithëpërfshirëse sa dëshirojnë shumë njerëz. Dyqani në internet rekomandohet për ata që kanë nevojë vetëm për funksionim themelor të dyqaneve dhe karakteristika menaxhimi.
Integrimi i PortësE vetmja portë pagese në dispozicion është PayPal.
SEO FriendlyEkziston mundësia për të redaktuar meta-etiketat e faqeve dhe një udhëzues i shkurtër për SEO, por kjo është ajo.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Mbrojtja e fjalëkalimit është në dispozicion në secilën faqe. Vetëm administratorët e faqeve do të kenë qasje nëse zgjidhen.
Google® AnalyticsLidhni me lehtësi faqen tuaj të Moonfruit me llogarinë tuaj Google Analytics.
Siguria në internetJu kërkohet të ndiqni procedurat e sakta të sigurisë në internet në lidhje me fjalëkalimet, etj. Transaksionet PayPal janë të sigurta.
Gjuhë të shumëfishtaMoonfruit është gjithashtu në dispozicion në frëngjisht.
Optimizimi i celularitFaqet janë optimizuar disi të lëvizshme, por marrje të mëtejshme ka të ngjarë të jenë të nevojshme përmes redaktorit Mobile.
Teknologjia CDNMoonfruit tani përdor një CDN (Rrjeti i Dorëzimit të përmbajtjes) për përdorim më të shpejtë për klientët e saj në SHBA.

planet & Çmimeve

Kur filloni me Moonfruit, do të regjistroheni automatikisht për provën e tyre 15-ditore falas. Ajo që nuk ju thonë juve është se ky gjyq mund të zgjatet – dhe të zgjatet përgjithmonë si pjesë e planit të tyre falas.

Plando plan ka qasje te redaktori, 62 modelet, funksionalitetin e blogut dhe një dyqan online. Pikat e çmimeve janë mjaft të krahasueshme me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit.

Plan falas

Plani Falas u ofrohet përdoruesve për aq kohë sa ata azhurnojnë faqet e tyre të internetit, të paktën, çdo gjashtë muaj. Përdoruesit marrin 20MB ruajtje, 1 GB bandwidth, pesë faqe dhe dhjetë artikuj në dyqanin e tyre në internet. Ju nuk do të keni mundësi të përdorni shërbimin e klientit (përveç shfletimit të mësimeve dhe bordeve të komunitetit), dhe ka reklamim Moonfruit në faqen tuaj. Adresa juaj e internetit do të duket si username.moonfruit.com.

Plani i Liteve
4,50 dollarë amerikanë / muaj në vit, 6 dollarë amerikanë muaj për muaj

Plani i Lite do t’ju përplasë deri në 10 GB gjerësi të bandës dhe 500MB të ruajtjes. Do të keni mundësi të shesni deri në 20 produkte në dyqanin tuaj, dhe reklamat e Moonfruit do të zhduken nga faqja juaj. Ju mund të lidhni një emër domaini në faqen tuaj tani, ose të blini një (me një tarifë) përmes Moonfruit. Tani do të keni qasje edhe në mbështetjen e postës elektronike të Moonfruit.

Plani Standard
9 dollarë amerikanë / muaj në vit, 12 dollarë amerikan muaj për muaj

Në planin standard, tani mund të keni faqe të pakufizuara, 20 GB gjerësi bande dhe 1 GB hapësirë ​​ruajtjeje. Do të keni mundësi të keni deri në 50 artikuj në dyqanin tuaj online. Ju keni qasje në një ndërtues formash dhe bibliotekën Getty Images. Do të merrni kredi me vlerë £ 75 Google Google AdWords për të ndërtuar biznesin tuaj dhe një emër domaini edhe nëse regjistroheni në planin vjetor.

Plani Plus
15 dollarë amerikanë / muaj në vit, 20 dollarë amerikanë muaj për muaj

Tani keni mundësinë të shtoni deri në 10 faqe të ndryshme interneti. Do të merrni gjithçka në planin standard, plus gjerësinë e brezit të pakufizuar, 5 GB ruajtje dhe deri në 150 artikuj në dyqanin tuaj online. Për ata që blihen çdo vit, do të merrni kredinë AdWords dhe deri në 2 emra domenesh. Ndihma telefonike është gjithashtu në dispozicion në planin Plus.

Plani Maks
26,25 dollarë amerikanë / muaj çdo vit, 35 dollarë amerikanë muaj për muaj

Për një investim të konsiderueshëm në platformë, plani Plus ju jep gjithçka në planin Plus me 20 faqe interneti të ndryshme, me 10 GB ruajtje dhe deri në 1000 artikuj në dyqanin tuaj online. Do të keni mundësinë të keni tre emra domain -esh të ndryshëm nëse regjistroheni në planin vjetor.

Ndihma për klientët

Mbështetja e ofruar përmes Moonfruit varet nga cili plan ju keni zgjedhur të shkoni. Ata nuk janë në dispozicion 24/7 prandaj pritni të prisni pak për një përgjigje. Kontrolloni cilat opsione janë dhënë më poshtë.

 • telefon
  Ndihma telefonike ofrohet për përdoruesit në planet Plus dhe Max.
 • Email-i mbështetës
  E-maili i ndihmës dorëzohet në planet Lite, Standard, Plus dhe Max. Kohët e përgjigjeve ndryshojnë, megjithëse zakonisht janë brenda një dite.
 • chat
  Asnjë funksionalitet bisede.
 • Njohuri baze
  Baza e njohurive në internet është në dispozicion përmes Mbështetjes së Moonfruit.
 • Tutoriale video
  Mirë, një gamë e video tutorial në dispozicion.
 • Forumi mbështetës
  Forumi i komunitetit në dispozicion.
 • Opsione shtesë
  Reagim i shpejtë ndaj klientëve përmes llogarive zyrtare në Twitter dhe Facebook.

Lehtësinë e përdorimit

Sa e lehtë për t’u përdorur është Moonfruit? Do të thoshim që bëhet fjalë për një mes të intervalit. Duhet pak kohë për t’u mësuar, por do të arrini atje në fund. Zvarritet dhe bie, dhe elementët e klikueshëm janë intuitivë për këdo që ka një sfond të Windows.

Nëse nuk ju duhen shumë widget – si për media sociale ose reklamat – atëherë me shumë mundësi nuk do të keni nevojë të shtoni elemente HTML të personalizuara. Elementet me porosi të HTML është një vend ku fillestarët fillojnë të humbasin shpresën pasi kërkohet kodimi!

Nëse jeni fillestar i plotë ose pak teknofob – mund të mbingarkoheni nga redaktori. Ajo ofron një plan urbanistik të dizajnit tipik për përpunimin e fjalëve tradicionale dhe aplikacionet e projektimit. Nuk do të jetë aq e thjeshtë për të mësuar nëse nuk jeni të njohur me këto lloj aplikimesh.

Për të tjerët, ju duhet të ndiheni mjaft të drejtë në shtëpi pasi të keni luajtur rreth 15 minuta ose më shumë. Pas disa orësh, ju do të keni mundësi të krijoni dhe publikoni një uebfaqe profesionale në kërkim.

Ndihma ofrohet me video mësimore dhe forume për ata që janë duke luftuar me redaktorin dhe duke hartuar faqen e tyre.

përfundim

Moonfruit mund të ndihmojë përdoruesit të ndërtojnë faqe në internet në kërkim profesional brenda disa orëve të shkurtra – me kusht që ata të kenë një njohuri themelore kompjuterike. Planet e saj janë të krahasueshme me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit, dhe ju mund të ndërtoni një sit personal ose biznesi që bën punën që dëshironi – për aq kohë sa ju jeni vetëm pasi të keni mjaft tipare themelore me karakteristikat standarde.

Shtrohet pyetja pseju do të zgjidhni Moonfruit mbi një nga konkurrentët e saj. Redaktori dhe widget-et e disponueshme duken sikur janë rreth pesë vjet pas disa prej krijuesve të tjerë të faqeve të internetit. Dhe kur ato kanë çmime të ngjashme, duhet të shikoni se çfarë përfitimesh ofron Moonfruit.

Sigurisht, ka shumë personalizime në secilën faqe, por redaktorët e tjerë gjithashtu ofrojnë këtë. Nëse ju pëlqen redaktori i dizajnit të tipit të vjetër, atëherë Moonfruit mund të jetë një platformë e duhur për të zgjedhur. Nëse jeni pas një dyqani falas online (me deri në 10 produkte) dhe mos harroni pak reklamë në faqen tuaj, atëherë Plani Falas mund të jetë i drejtë në rrugicën tuaj.

Nëse jeni duke kontrolluar Moonfruit, ju rekomandojmë të shikoni edhe konkursin – sepse ne mendojmë se ata ndoshta do t’i trondisin ata.

krahasim

Moonfruit

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map