Rishikimi i Krijuesve të IM 2016


Krijuesi IM

Vizitoni Uebfaqen

8.8


Nota AWA

Krijuesi IM

IM Creator është një krijues i faqeve në internet për dikë që dëshiron të ndërtojë një faqe në internet për biznesin, ngjarjen ose vetë, por nuk ka aftësi programimi HTML. Produkti e bën të thjeshtë të shkoni nga ndërtimi i faqes në të gjithë rrugën për të blerë një domain. Ata gjithashtu kanë qenë partnerë me një kompani eCommerce për të lënë një kompani të shitjes së produkteve me lehtësi në faqen e tyre. Lexoni rishikimin tonë të Krijuesit të IM më poshtë.

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.imcreator.com
 • Shtabi: Qyteti i Nju Jorkut
 • Viti i themeluar: 2011
 • Categories: Ndërtues i faqes në internet
 • shërbimet: Softuer për krijimin e faqeve në internet të Dizajnit, Web Hosting
 • Prove falas: 14 ditë

Ajo që bën Krijuesi IM është që të dy ju lejojnë të krijoni një uebfaqe plus ata ofrojnë një platformë për ta pritur atë. Isshtë krijuar për njerëzit pa aftësi programimi. Tregu i tyre i synuar është përdoruesi i përgjithshëm. Ata nuk përqendrohen në ndonjë treg të veçantë, një fotograf të tillë. Ka modele për biznese të përgjithshme, restorante, dhe madje edhe dasma.

Ka disa kufizime teknike, por jo shumë. Për shembull, nuk ka ndonjë dispozitë për JavaScript ose fletë stili. Ato kanë vetëm një redaktues bazë HTML, kodi i të cilit është i zbatueshëm vetëm për një seksion të faqes, që do të thotë se nuk mund të modifikoni një ndarje të veçantë të faqeve si një kokë. As nuk mund të bësh diçka komplekse si përdorimi i Jquery për të ndryshuar DOM-in. Por nëse përdoruesi do të dinte si ta bënte atë, ata nuk do të përdorin IM Creator sidoqoftë, kështu që nuk ka rëndësi për përdoruesit e zakonshëm.

Nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar për shkallëzimin ose hapësirën për t’u rritur pasi përdoruesi mund të shtojë sa më shumë faqe sa të dëshirojë, ata ofrojnë ruajtje të pakufizuar, dhe ata drejtojnë sistemin e tyre në platformën e fuqishme të makinës virtuale AWS Amazon AWS.

Numri i madh i përdoruesve të tyre (Ata deklarojnë se kanë 8 milion.) Flet për reputacionin e tyre, por ata nuk krenohen me asnjë çmim ose certifikim të projektimit. Ata përmendin CNN, NY Times dhe Web Next në faqen e tyre të internetit, sikur të ishin shkruar atje, por nuk ofrojnë lidhje për ndonjë artikull, duke bërë që të pyesin për këtë.

Karakteristikat kryesore

 • Bandwidth dhe Hosting i Pafund
 • përgjegjës
 • SEO Friendly
 • Scalable
 • Integrimi i E-commerce
 • Aplikacioni celular
 • Kontroll i plotë mbi kufijtë dhe mbushjet
 • Lidhni domenin tuaj
 • Reklama falas
 • Ikona falas
 • Integrimi i Aplikacioneve Sociale dhe Biznesit
 • Integrimi i Google Analytics

Aktgjykim për ekspertët e industrisë për Krijuesin IM

Builder Uebfaqe Një vështrim i shpejtë në rishikimet e ekspertëve tregon një vlerësim mesatar prej 2-3 nga 5 yje. Ndërsa kjo nuk duket si një miratim i bezdisshëm, kritikat aktuale të Krijuesit IM tingëllojnë shumë më pozitive nga sa nënkupton vlerësimi i yjeve. Shumë kritikë hezituan të jepnin vlerësime më të larta sepse Krijuesi IM është ideal për një audiencë specifike. Pronarët e bizneseve të vogla që presin të qëndrojnë të vegjël dhe ata që duan të ndërtojnë një faqe në internet personale do të zbulojnë se Krijuesi IM është një mjet i shkëlqyeshëm. Ajo ka shumë karakteristika pa përfshirë kaq shumë sa që ato bëhen shumë të mëdha për fillestarët. Ekspertët janë gjithashtu bujarë në vlerësimin e tyre për ndërfaqen e përdoruesit dhe mjetet e redaktimit. Pengesë kryesore dhe arsyeja e madhe që Krijuesi IM nuk merr rezultate më të mira, është se programi thjesht nuk është opsioni më i mirë për bizneset më të mëdha ose ata që kërkojnë të promovojnë në mënyrë aktive faqen e tyre përmes SEO.

 • http://www.top10bestwebsitebuilders.com/reviews/im-creator
 • https://www.itpages.com/im-creator-review/
 • https://www.comparakeet.com/best-website-builders/im-creator-review/
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials për Krijuesin IM

Krijuesi IM ka disa përparësi kryesore për të. Modelet janë moderne dhe të bukura dhe ndërfaqja e ndërtimit të faqes në internet është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur dhe intuitiv. Dokush mund të ndërtojë me shpejtësi një faqe në internet pa ndonjë përvojë kodimi. Përdoruesit posaçërisht shijojnë lehtësinë e redaktorit të tërheqjes dhe tërheqjes.

Konsumatorët gjithashtu ishin të kënaqur me paketat e çmimeve dhe raportuan shërbim të shkëlqyeshëm për klientët. Fillestarët mund të shikojnë mësime, të gëzojnë qasje në një bazë të gjerë njohurish dhe të kontaktojnë drejtpërdrejt mbështetjen e klientit kur është e nevojshme. Këto avantazhe e bëjnë IM Creator një zgjedhje të shkëlqyeshme për blogerët dhe bizneset e vogla.

Midis përdoruesve që ishin të vetëdijshëm për çdo çështje të shkallëzimit që lidhej me Krijuesin IM, vlerësimet ishin jashtëzakonisht pozitive. Kur është fjala për të siguruar një ndërtues miqësor të përdoruesit të faqes në internet, Krijuesi IM i mat masat e pritjeve.

 • http://www.top10bestwebsitebuilders.com/reviews/im-creator
 • http://www.top10bestwebsitebuilders.com/reviews/im-creator

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit për Krijuesin IM

Krijuesi IM nuk është opsioni juaj i mbushur me karakteristika që vjen me çdo zile dhe bilbil në dispozicion. Për disa konsumatorë, ky ishte një pengesë e madhe. Nuk është projektuar për biznese në shkallë të gjerë që kërkojnë të përmirësojnë renditjen e motorëve të kërkimit. Cilësimet e SEO janë shumë të kufizuara, gjë që e bën gati të pamundur të sigurohet që faqja juaj e internetit do të indeksohet siç duhet nga motorët e kërkimit.

Një pengesë tjetër e madhe e programit është se nuk ofron një redaktues të faqes mobile. Ndërsa vizitorët do të jenë në gjendje të shohin faqen tuaj në çdo pajisje, do të jetë e vështirë të bëni përmirësime në mënyrën se si shfaqet faqja.

Ndërsa Krijuesi IM mund ta bëjë më të lehtë ndërtimin e një faqe në internet, ajo bie shumë shpejt kur bëhet fjalë për marketing dhe rritje të trafikut.

 • http://www.cmscritic.com/im-creator-review/
 • http://www.top10bestwebsitebuilders.com/reviews/im-creator

dizajni & Përshtatje

Së pari shikojmë disa nga opsionet e projektimit.

tiparPërmbledhje
Modelet e UebfaqeveAta kanë modele të ndërtuara vetë, por jo nga palë të treta, siç do të kishte një produkt me burim të hapur, i cili do të zgjeronte në masë të madhe numrin e tyre. Por ka mjaft shabllone, dhe ato janë paraqitur në mënyrë elegante. Këto përfshijnë modën, freelancer, restorant, dasmë, talent, arkitekturë, konsulent, dhe të tjerët, duke përfshirë modele të lëvizshme.
falasAta kanë një mundësi falas, por që duhet të presë në domenin e tyre dhe jo tuajin.
primPërkufizimi i tyre i primit do të thotë që ata heqin etiketat XPRS nga faqja juaj, e cila është e mbërthyer atje edhe nëse përdorni domenin tuaj .. Me fjalë të tjera, faqja juaj bëhet markë e vërtetë. (Këtu është një rast tjetër i konfuzionit XPRS-ImCreator. Ata duhet të jenë në tranzicion në lidhje me të gjitha ato, të cilat janë pasi që ata thonë që XPRS është “i ri”.)
Ndërfaqja e Ndërtuesit të UebfaqeveUI një tipar thelbësor i sistemit të tyre. Siç thamë, ato kanë dy, gjë që çon në konfuzion.
Përshtatja e stilit të faqesManuali i tyre shpjegon se si të personalizoni modelin e faqes.
Lundrimi në sitNjë konfuzion tjetër i ka ndryshuar ato tema ndërsa lundruam në faqen e tyre. Kështu që ne u gjetëm duke punuar në një strukturë krejtësisht të ndryshme të menusë.
Menaxhimi i përmbajtjesNuk ka mjete për të lejuar një ekip të punojë së bashku në të njëjtën sit. Nuk ka asnjë version për shembull.
Fotografitë dhe GaleritëJu mund të korrni foto, por jo t’i redaktoni ato. Shtimi i një fotografie është e lehtë. Thjesht klikoni në widget e galerisë për të ngarkuar foto.
Ndërtimi i sitit celularAta ofrojnë një model të paracaktuar celular, atëherë ju lejojnë ta modifikoni atë.
Integrimi i Ndarjes SocialeAto janë lehtësisht të disponueshme.
Shërbimet e DizajnitJo. Ata nuk ofrojnë një shërbim për ndërtimin e faqes tuaj.

Features & Tools

Këtu është një listë e veçorive që do të kishin nevojë për shumicën e njerëzve. Ne themi nëse ImCreator i ka ato apo jo.

tiparPërmbledhje
SetupImCreator ju udhëzon përmes krijimit të faqes së parë për ta botuar atë në domenin tuaj.
Dizajnimi i UebitJu mund të zgjidhni faqosjet e faqeve, temat, ngjyrat e shkuljes dhe shumë më tepër.
Emri i domain-it personalpo.
Thellësia e lundrimitMund të shtoni faqe pa kufi.
Vegla dhe AplikacioneKa shumë widget dhe aplikacione përfshirë një njoftim në Twitter, Vimeo, Google Maps, SoundCloud, një formë kontakti JotForm, një formë të rregullt kontakti dhe një buton Facebook Like.
monetization(Shihni komentet në eCommerce më poshtë. Përveç kësaj nuk ka asnjë widget të Google Ads ose aftësi për të përdorur reklamues të tjerë.)
Statistikat e vizitorëveNuk ka raporte të faqeve të vizitave, por ju mund të shtoni kodin e analitikës dhe më pas përdorni Analytics për këtë. Sigurisht, fillestarit do t’i duhej një person me disa njohuri themelore HTML për të ndihmuar me këtë.
Foto, Video dhe AudioJu mund të shtoni video Vimeo ose YouTube, por jo Daily Motion ose BrightCove. Por dy të parat janë të mjaftueshme për shumicën dërrmuese të njerëzve. Nuk ka asnjë veçori për të shtuar audio, si në skedarët MP4, por mund të shtoni SoundCloud, në mënyrë që të funksionojë për shumicën e njerëzve pasi lejon riprodhimin.
BloggingPo, mund të shtoni një shirit për blogela. Rripi është ajo që ata e quajnë secila prej seksioneve të faqeve të tyre.
hartat e GoogleJu mund të vendosni hartat e Google dhe t’i jepni asaj një adresë si pikënisje. Nuk ka asnjë mënyrë për t’i kaluar asaj një adresë dinamike.
Redaktori HTMLNuk ka redaktues të llojit të ndihmës për kodin, por mund të futni direkt kodin HTML. Kështu që personi që shkruan HTML mund të bëjë një gabim dhe duhet të kalojë ca kohë duke kuptuar pse faqja e tyre nuk funksionon.
Integrimi i mediave socialePo. ikonat e mediave sociale shfaqen dukshëm në secilën faqe.
Format dhe anketatEkziston një formë kontakti por jo aftësia për të krijuar fusha me porosi ose për të ndërtuar një formë për të hyrë në ato. As nuk ka ndonjë veçori studimi.
Hapsirë ruajtjejei pakufizuar.
Vegla e BuletinitNuk ka aftësi për të krijuar një buletin dhe më pas me email që. Përdoruesi do të duhej të shkarkonte kontaktet dhe pastaj t’i ngarkonte ato email në një shërbim tjetër për atë.
Forumjo.
E-Tregti / Dyqan OnlineKy proces kompleks është bërë i lehtë nga IM Creator. Thjesht klikoni në opsionin për të shtuar mundësinë për të shitur gjithçka që tregohet në ekran. Sistemi është i lidhur me platformën Sprocket eCommerce. Ata ngarkojnë një komision prej 2% dhe përdorin Rripin si portë pagese. Pastaj ata dërgojnë pagesa të pronarit të faqes përmes Paypal.
Integrimi i PortësPërdoruesit që përdorin veçorinë eCommerce marrin një llogari tregtare në Stripe. Kjo do të thotë se nuk ka nevojë të vendosni një portë pagese me dorë. Sigurisht, ekziston një dobësi në përdorimin e Sprocket, Stripe dhe PayPal pasi të gjithë ngarkojnë një komision të pjerrët. Dikush që dëshiron të shesë një vëllim më të madh duhet të gjejë shitës me të cilët mund të negociojë ose që ngarkojnë më pak.
SEO FriendlyKrijuesi IM ju lejon të shkruani një titull, fjalë kyçe dhe përshkrim dhe pamje të pamjes sociale. Plus, mund të shtoni id tuaj Google Analytics. E gjithë kjo do të krijonte etiketat meta për t’i dhënë faqes mundësinë për të kontrolluar përmbledhjen që tregohet në Google dhe lehtëson SEO. Sidoqoftë, nuk ka mundësi të caktoni tituj në imazhe për të përfituar nga ai lloj zbulimi SEO. Ju gjithashtu mund të shtoni lidhje në faqet e fshehura.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Asnjë. Ndërsa me një formë komenti, Tripadvisor, Yelp dhe mundësi të tjera, ato thjesht ofrojnë lidhje për udhëzime në ato faqe të tjera ku mund të shtoni HTML me dorë për ta bërë këtë. Kështu që ju do të duhet të programoni mbrojtjen e fjalëkalimit tuaj, siç janë mund të përdorni kur po ndërtoni faqen tuaj për t’i mbajtur njerëzit jashtë.
Google® AnalyticsPo, mund të futni kodin e analitikës.
Siguria në internetJu faqja e mbrojtur nga mjetet e sigurisë në Amazon AWS. Meqenëse nuk keni akses në një guaskë komande, si ssh, nuk ka shumë shanse që dikush të hakerojë faqen tuaj në atë mënyrë. Sa i përket injektimit të SQL ose hakerave të tjera, çdo sit do t’i nënshtrohej asaj nëse do të kishte dobësi në ndonjë prej widget-eve, e cila përvojë thotë se do të kishte, por që ata do t’i rregullonin ato sa më shpejt që i gjen. Dhe atëherë askush nuk mund të mbrojë kundër një sulmi të mohimit të shërbimit (DOS).
Gjuhë të shumëfishtaJo.Por ato ofrojnë disa udhëzime për zgjidhje duke përdorur lidhje të fshehura. Kur u regjistruam në sit nga një vend që flet spanjisht me gjuhën spanjolle si gjuhë në kompjuterin tonë ai doli në anglisht, kështu që nuk ka asnjë mbështetje të gjuhës së huaj për ndërfaqen e projektimit. Me sa duket, si një regjistrues domeni, ata nuk do të jenë në gjendje të regjistrojnë domene në domenet e vendeve, si site.com.uk, duke treguar se ata po synojnë vetëm tregun amerikan që flet anglisht..
Optimizimi i celularitNjë tipar i bukur është se ai propozon një model celular, bazuar në modelin e desktopit që keni zgjedhur.
Teknologjia CDNjo.

planet & Çmimeve

 • Falas nëse pritet në domenin e tyre.
 • 250 dollarë në vit me domenin tuaj dhe me logot XPRS të hequr.
 • $ 6, 7 $, 8 $, ose 10 $ ekuivalent në muaj në varësi të dëshirës për të paguar mujore, dy herë në vit, ose për 1, 2, ose 3 vjet dhe e markës me logon e tyre XPRS.

Kështu që çmimi i tyre është konfuz.

Planet e tyre të paguara janë duke ofruar ruajtje të pakufizuar dhe dhjetë adresë emaili.

Ekziston një mundësi falas nëse doni të presni faqen tuaj në domenin e tyre dhe jo tuajin. Kjo është e kufizuar në 50MB të ruajtjes. Ju mund ta përdorni atë ndërsa punoni për të përfunduar faqen tuaj ose po e vlerësoni atë. Ata do të kërkojnë informacion për kartën tuaj të kreditit kur të zhvendoseni në domenin tuaj.

Nuk ka kufizime në tiparet kur jeni duke punuar në versionin falas, përveç, natyrisht, nuk mund të shtoni eCommerce në këtë.

Ndihma për klientët

Këtu janë opsionet e tyre të mbështetjes:

tiparPërmbledhje
telefonjo
Email-i mbështetësPo, me kohën mesatare të përgjigjes 12 orë. Ne e testuam këtë, dhe ata u kthyen te ne brenda këtij afati.
chatjo
Njohuri bazePo, e kërkueshme.
Tutoriale videoPo.Këto janë në kanalin e tyre në YouTube.
Forumi i Mbështetjespo
Opsione shtesëAto përfshijnë manualin e tyre në formatin PDF që mund të shtypni. Kjo është mjaft e modës së vjetër, por siguron një mënyrë të thjeshtë për të kërkuar udhëzime. Plus, pyes veten se si mund ta mbajnë manualin e tyre aktual, pasi ato shtojnë veçori të reja, pasi redaktimi i një libri kaq të gjatë kërkon kohë. Por kjo mund të jetë një shenjë e keqe që do të thotë se ata shpesh nuk shtojnë veçori të reja.
FAQ.Ajo ka atë që me seksionet në tregtinë elektronike, faturimin, redaktimin e avancuar, faturimin, fillimin dhe mënyrën e ndërrimit të modeleve.

Kompania nuk do të thoshte nëse ata stafin e tyre mbështetësin 24 × 7. Por ata thanë, “Ne përpiqemi t’i përgjigjemi me kohë çdo secilës email, zakonisht brenda 12 orësh ose 24 orësh gjatë fundjavave.” Me këtë nënkuptojnë “përfshirë fundjavën” siç shkruhet në faqen e tyre.

Herën e parë që hapëm një biletë mbështetëse, për të provuar përgjigjen e tyre, agjenti që kontaktuam shkroi përsëri një përgjigje profesionale, pa na dhënë një konservuar. Plus ata vijuan një studim të kënaqësisë së klientit. Kjo është mirë. Dhe blogjet e tyre janë shkruar të gjithë nga i njëjti person, i cili duhet të jetë ekspert, pasi ai i shkroi të gjithë ata gjithashtu. Pra, kjo është gjithashtu e mirë. Dhe duke qenë se platforma e tyre përdor Amazon, ajo duhet të sigurojë një shërbim të besueshëm.

Lehtësinë e përdorimit

ImCreator është një mënyrë super e lehtë për të ndërtuar një faqe në internet. Ai është i përshtatur për fillestarin në vend të përdoruesit të përparuar. Nuk ka asnjë kontekst ndihmës në linjë, por nuk është e nevojshme që artikujt të plotësohen në ekran janë mjaft të thjeshta, dhe ka mjete të tjera të ndihmës për vetë shërbimin.

Një gjë që na pëlqen me Krijuesin është që ju të filloni ndërtimin e një faqeje të drejtë në faqen e tyre, pa pasur nevojë edhe të regjistroheni. Kështu që ju mund ta vlerësoni pa marrë ndonjë listë të bezdisshme të postave. Ju zgjidhni një shabllon dhe pastaj shtoni ikona të mediave sociale, grafika, video në YouTube, ose edhe disa HTML të thjeshta dhe më pas paguani vetëm kur doni të publikoni sitin.

Sidoqoftë, faqja e tyre krijon konfuzion sepse duket se ata po përdorin dy mjete të ndryshme me tre emra të ndryshëm: ImCreator, XPRS dhe polydom, siç thamë ne. Polydom është një emër tjetër për XPRS, megjithëse i shkruar për tu paraqitur është diçka më shumë sesa thjesht një redaktor.

Ka këto katër hapa themelorë për të filluar me faqen e parë.

 1. Ju zgjidhni një shabllon, pastaj klikoni në ikonën e figurës për ta zëvendësuar atë me tuajin dhe klikoni në tekstin e titullit për ta ndryshuar atë.
 2. Tjetra ju shtoni shirita, që është ajo që seksionet e thirrjeve të tyre në faqe. Si parazgjedhje, ikonat e mediave sociale janë atje, kështu që ju klikoni mbi ato për t’u lidhur me llogaritë tuaja.
 3. Pas kësaj, ju mund të zgjidhni të punoni në temën tuaj celular ose thjesht të përdorni atë parazgjedhur të lidhur në faqen tuaj të desktopit.
 4. Në fund, ju zgjidhni të blini një domain ose përdorni një ekzistues. Me sa duket për të përdorur një ekzistues, fillestari do të ketë nevojë për ndihmë për të gjetur dikë që të ndërrojë regjistrimet e tyre DNS me regjistruesin e tyre..

përfundim

Duke pasur parasysh numrin e madh të përdoruesve të tyre dhe që ata përdorin Amazon si një platformë pritëse, nuk ka shumë shanse që të gaboni të zgjidhni këtë produkt. Ata duhet të japin sqarime midis emrave ImCreator.com dhe XPRS, të cilët ata me siguri i dinë pasi e etiketojnë XPRS si “të ri”. Dhe ata duhet të sqarojnë se si një polimë është ndryshe nga XPRS nëse është fare. Ndërsa prezantohet, polivaliteti duket si një lloj kornize programimi për krijimin e faqeve në internet, që sigurisht që nuk është ashtu.

Krijuesi i faqes në internet Creator nuk është mjete me burim të hapur Joomla ose WordPress, kështu që nuk ka bashkësi të fuqishme të zhvilluesve të widgetave të palëve të treta. Kjo do të thotë që ju jeni të kufizuar në grupin e tyre të mjeteve dhe shkruani copëzat tuaja të kodit HTML. Por me sa duket ju jeni duke kërkuar për një CMS të plotë (sistemi i menaxhimit të përmbajtjes) nëse nuk po shikoni vështirësinë relative të Joomla ose WordPress.

Mungesa e tyre e dukshme e një rrjeti CDN mund të jetë një çështje për një biznes global pasi përdoruesit në të gjithë botën do të shohin ndonjë vonesë pa pasur përmbajtje të fshehur pranë tyre. Por faqja theireCommerce nuk do të funksionojë në vendet e huaja sidoqoftë (d.m.th., një monedhë tjetër), kështu që ky është padyshim një produkt i përshtatur për tregun Amerikan

krahasim

Krijuesi IM

88

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map