Rishikimi i Kartelit të Madh 2016


Karteli i madh

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

Karteli i madh

Big Cartel u themelua në 2005 nga Matt Wigham, i cili po kërkonte një zgjidhje të thjeshtë që do ta ndihmonte atë të promovonte grupin e tij dhe të shesë mallin e tyre. Që nga fillimi i saj, mbi 250,000 artistë janë regjistruar dhe tani përdorin platformën për të shitur një larmi të gjerë të mallrave. Lexoni rishikimin tonë të Kartelit të Madh më poshtë.

rekuizitë

 • Vendosja e lehtë dhe e shpejtë
 • Kontrolli i qetë
 • Nuk kërkohet kodim
 • Ndërfaqja e pambledhur

Cons

 • Jo Integrimi i Transportit nga Palë e Tretë
 • Nuk Mbështet Gjuhë të Shumëfishta
 • Nuk ka mbështetje për produktet e përsëritura
 • Pa mbështetje telefonike dhe chat

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.bigcartel.com
 • Shtabi: Salt Lake City, UT
 • Viti i themeluar: 2005
 • Categories: Programe kompjuterike

Big Cartel i drejtohet një komuniteti shumë specifik. Designedshtë krijuar posaçërisht për artistë dhe muzikantë që kërkojnë të shesin produktet e tyre krijuese në mënyrë të pavarur. Platforma e bazuar në ueb përfshin të gjitha mjetet që ju nevojiten për të filluar një dyqan të vogël në internet dhe për të arritur tifozët dhe klientët tuaj. Artistët pa ndonjë përvojë në krijimin e web-it ose kodifikimit mund të fillojnë me lehtësi një sit dhe nuk duhet të shqetësohen për menaxhimin e serverave ose zgjidhjen e problemeve teknike.

Shkallëzueshmëria

Big Cartel synon të fillojë i vogël dhe të mbetet i vogël. Kjo është pjesë e tërheqjes për artistët që kërkojnë të ulin kostot dhe të ndërtojnë një sit të thjeshtë, por profesional, ku ata mund të bashkëveprojnë me klientët. Planet e ndryshme të çmimeve ju lejojnë të shtoni më shumë produkte, por një faqe Big Cartel thjesht nuk është menduar për një inventar masiv.

reputacion

Krijuesit e Big Cartel e dinin se do të merreshin me artistë që kanë nevojë për një mjet të shpejtë, të lehtë dhe të përballueshëm për të ndërtuar një dyqan në internet. Duke pasur parasysh këtë, ata u përpoqën të krijojnë një ndërfaqe të përdoruesit që ishte shumë e lehtë për t’u përdorur dhe nuk kërkuan njohuri ose trainim paraprak. Në përgjithësi, përpjekjet e tyre kanë qenë një sukses.

Pse të zgjidhni Kartelin e Madh?

Nëse jeni një artist, shkrimtar, muzikant ose zejtar i pavarur, që kërkoni të shmangni tarifat dhe sherret që lidhen me platforma më të mëdha, Big Cartel është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ndërsa nuk do të keni qasje në disa nga mjetet dhe veçoritë më të sofistikuara të platformave të tjera të tregtisë elektronike, do të keni gjithçka që ju nevojitet. Shumica e njerëzve që zgjedhin Big Cartel janë duke kërkuar një mënyrë të thjeshtë dhe të thjeshtë për të ndërtuar një sit.

Karakteristikat kryesore

 • Redaktori i Zbritjeve
 • Aplikacioni iPhone
 • Ndjekja e inventarit
 • Afishoni deri në 5 figura për produkt
 • Shitet Produkte Dixhitale
 • Shitet në Facebook
 • Paneli në kohë reale
 • Domaina me porosi
 • Motori i Kërkimit i Optimizuar
 • Kode miqësore
 • Kriptimi SSL
 • Integrimi i Google Analytics

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për kartelin e madh

PlateformExperts eCommerce pajtohen që Big Cartel është absolutisht zgjedhja e duhur për artistë, muzikantë dhe zejtarë. Për ata që kanë një buxhet, nuk ka një çmim më të përballueshëm. Përdoruesit mund të shesin deri në 5 produkte falas. Shtimi i më shumë kostove të inventarit vetëm pak ekstra por është akoma tepër i përballueshëm. Artistët mund të krijojnë një uebfaqe profesionale pa pasur nevojë të shqetësohen për të investuar shumë para në punësimin e një zhvilluesi profesional ose pagimin e një pagese mujore të shtrenjtë.

Dokush mund të krijojë me lehtësi një dyqan në vetëm pesë minuta pa qenë e nevojshme të futni një kartë krediti. Pasi të keni filluar dyqanin tuaj dhe të keni hyrë në sfond, gjetja e rrugës përreth është e lehtë. Kritikët shijojnë modelin e pastër të pultit që shmang të qenit shumë i mbushur me njerëz ose mbingarkesë.

Pengesa më e madhe për Big Cartel që kritikët vunë re se mungesa e tipareve. Përdoruesit do të kenë qasje në gjithçka që u nevojitet, por mos prisni shumë këmbanat dhe bilbilat duke marrë parasysh çmimin. Big Cartel është një vlerë e shkëlqyeshme, por nëse kërkoni diçka që është më e pasur me karakteristika, mund të dëshironi të kafshoni plumbin dhe të investoni në një platformë më të fortë.

Duke marrë në konsideratë të gjithë këta faktorë, ekspertët japin Big Cartel 9-10 yje.

 • https://www.bigcartel.com/community/
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/big-cartel-review/
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Ankesat që janë rrafshuar kundër Big Cartel kanë tendencë të bien në dy kategori që lidhen ngushtë.

 • Mjete SEO Shqyrtimet negative i referohen posaçërisht faktit që nëse ndryshoni emrin e një produkti, nuk mund të modifikoni URL-në. Kjo mund ta bëjë të vështirë për motorët e kërkimit të zvarriten faqen tuaj në mënyrë efektive dhe të marrin rrugën e renditjes. Për bizneset në internet që mbështeten në mjetet SEO për marketing, kjo mund të krijojë një problem të rëndësishëm.
 • Inventar i kufizuar. Shtë e rëndësishme të theksohet se Big Cartel vetëm ju lejon të postoni deri në 300 artikuj, Ky limit duket i arsyeshëm sepse Big Cartel ka për qëllim artistët që priren të kenë një numër më të vogël të produkteve.

Ndërsa ankesat e përdoruesve kundër Big Cartel janë sigurisht të vlefshme, ato janë gjithashtu një rezultat i drejtpërdrejtë i faktit që programi është krijuar për një audiencë specifike.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials

Konsumatorët që po kërkonin të kalonin nga një platformë shitje e llojit Etsy në diçka më fleksibile ishin shumë të kënaqur kur u transferuan në Big Cartel. Programi është drejtuar në mënyrë të përkryer ndaj artistëve dhe i ndihmon ata të arrijnë një audiencë më të gjerë dhe të përfshijnë më shumë porta pagese. Largimi nga Etsy gjithashtu ndihmoi për të përmirësuar trafikun dhe konvertimet sepse konsumatorët nuk ishin të listuar më pranë konkurrentëve të drejtpërdrejtë.

Big Cartel është një zgjidhje e shkëlqyeshme për ata që janë në kërkim të zgjerimit të funksionalitetit të faqes ekzistuese të tyre. Shporta e blerjeve mund të personalizohet për të pasqyruar pjesën tjetër të faqes në internet dhe të sigurojë një arkë që thekson markën.

Përdoruesit ishin gjithashtu të kënaqur me faktin se ata ishin në gjendje të krijonin një karrocë të sofistikuar blerjeje pa pasur nevojë të kalonin orë të tëra për të mësuar mjete të projektimit. Fillestarët mund të fillojnë lehtësisht pa ndonjë përvojë kodimi.

 • https://www.bigcartel.com/community/

dizajni & Përshtatje

Modelet e Uebfaqeve

Me Kartelin e Madh, ju jeni i kufizuar në një zgjedhje prej gjashtë modeleve falas. Lajmi i mirë është se ato janë plotësisht të personalizueshme. Redaktori e bën të lehtë shtimin e logos tuaj dhe ndryshimin e ngjyrave dhe shkronjave. Edhe një fillestar mund të krijojë një faqe unike që pasqyron markën e tyre.

Nëse keni përvojë me kod, mund të programoni hartimin tuaj dhe të ndërtoni një sit nga e para. Vetëm mbani në mend se plani falas ju lejon të rregulloni CSS. Nëse doni të përdorni HTML, do të duhet të regjistroheni për një paketë të paguar.

Përndryshe, është mirë që të rrinë me një shabllon dhe të luani me personalizimin e detajeve. Gjithmonë ekziston mundësia e punësimit të një projektuesi të pavarur, por shumica e njerëzve vijnë në Big Cartel për të kursyer para. Punësimi i një stilisti me përvojë është një shpenzim i madh që shumica e bizneseve duan të shmangin.

Në përgjithësi, aspektet e projektimit të Big Cartel janë mjaft të zhveshur. Modelet janë në kërkim të mirë, por nuk vijnë me shumë frills. Shtimi i përmbajtjes dhe administrimi i fotove është i thjeshtë dhe i thjeshtë. Gjithashtu, të gjitha faqet janë plotësisht të përgjegjshme dhe miqësore me celularin

Gjithashtu, ndarja sociale dhe Facebook dhe integruar plotësisht në dyqanin tuaj. Ky është një plus i madh për artistët që tashmë mbështeten shumë në mediat sociale për të bashkëvepruar me fansat.

Features & Tools

Të gjitha tiparet e Big Cartel janë mjaft themelore. Nuk ka asnjë zonë që është më e fortë se tjetra. Ju merrni të gjitha mjetet që ju nevojiten për të drejtuar biznesin tuaj pa pasur nevojë të merreni me renditjen përmes opsioneve më të ndryshme. Për ata që vlerësojnë thjeshtësinë, ky është një bonus i vërtetë.

tipar
Përmbledhje
Emri i Domainit me porosiKur regjistroheni në planin falas, gjithçka që ju duhet të jepni është një email, fjalëkalim dhe emër dyqani. Kjo ju lejon të ndërtoni një dyqan të vogël, por funksional. Mbani në mend se emri i domain-it tuaj do të përfundojë në .bigcartel. Nëse dëshironi një domen me porosi, do të duhet të rifreskoni në një plan të paguar.
Dyqani i lëvizshëm / i përgjegjshëmNdërsa Big Cartel nuk ofron një temë ton, ato janë plotësisht të përgjegjshme dhe miqësore me celularin. Jo vetëm që klientët mund të blejnë ndonjë pajisje, por gjithashtu mund të menaxhoni dyqanin tuaj duke përdorur çdo pajisje të lëvizshme.
Shtimi i produkteveThjesht klikoni në skedën e produktit dhe shkruani të gjitha informacionet që dëshironi. Ju mund të shkruani një përshkrim, të vendosni transportin dhe çmimin dhe të shtoni imazhe, të gjitha nga një ekran. Gjithçka që ju nevojitet është në një faqe të thjeshtë. Kjo është gjithashtu kur ju mund të kontrolloni çdo mundësi të shfaqjes së produktit. Renditni artikujt si “Së shpejti” ose reklamoni opsione me ngjyra dhe madhësi. Ekzistojnë vetëm opsione të mjaftueshme për shfaqjen e produkteve për t’ju ndihmuar të shisni pa u bërë shumë dërrmues.
Integrimi i AplikacioneveBig Cartel ofron një dyqan mbresëlënës të aplikacioneve që lehtëson integrimin e programeve të palëve të treta. Ju kërkoni me fjalë kyçe për të gjetur mjetet e duhura. Integrimi i çdo aplikacioni të ri kërkon vetëm disa klikime.
Integrimi me eBay dhe AmazonEdhe pse Big Cartel është një platformë eCommerce, ajo shpesh krahasohet me Etsy për shkak të fushëveprimit dhe përqendrimit të saj. Kjo e bën atë më shumë një rival me platformat e tjera të njohura të shitjes. Për shkak të kësaj, nuk ka ndonjë mënyrë të lehtë ose të qartë për të integruar programe të tjera të shitjes.
Menaxhimi i përmbajtjesShtimi dhe administrimi i faqeve dhe produkteve nuk mund të jetë më i lehtë. Ndërsa disa mund të shohin si një pengesë grupin e karakteristikave thelbësore të Big Cartel, në fund të fundit ato synojnë t’i mbajnë gjërat e thjeshta. Ju nuk do të mbingarkoheni me opsione. Sapo të hapni pultin, do të dini se ku të shkoni për të përmbushur detyra të caktuara.
Pritja dhe SiguriaBig Cartel ofron shërbimet e tyre të pritjes, të cilat kanë fituar një reputacion për kohën e shpejtë të ngarkesës dhe performancën e besueshme. Llogaria juaj do të vijë gjithashtu me kodimin SSL dhe të gjitha përfitimet që lidhen me ofruesin tuaj të zgjedhur të pagesave. Ndërsa Big Cartel nuk shkon më lart dhe më tej për të siguruar sigurinë maksimale, ekzistojnë shumë mbrojtje.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaShumica e programeve të shportave të blerjeve reklamojnë gjerësinë e bandës dhe aftësitë e ruajtjes. Paketat e çmimeve të Big Cartel ndahen me sa produkte dhe imazhe mund të shtoni. Lajmi i mirë është që ju nuk do të duhet të shqetësoheni për tarifat e tepërta ose ndonjë tarifë të fshehur që lidhet me përdorimin.
Rikthim dhe eksportim faqeshEkzistojnë disa aftësi eksportuese që lidhen me Big Cartel, megjithëse ndoshta jo aq sa dëshironi. Nëse vendosni të kaloni në një platformë të ndryshme blerjeje, do të jeni në gjendje të eksportoni detajet e porosisë tuaj.
Përpunimi i pagesësJu keni dy mundësi: PayPal dhe Stripe. Disa platforma ofrojnë qindra mundësi, por për bizneset e Big Cartel, nuk ka nevojë për të gjitha ato mundësi. Konsumatorët mund të paguajnë me siguri duke përdorur karta krediti dhe debiti ose përmes llogarisë së tyre PayPal duke paditur PayPal dhe Stripe. Të dy procesorët gjithashtu kanë një reputacion të fortë për sigurinë. Të gjitha bazat tuaja do të mbulohen midis këtyre dy ofruesve.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveDyqani i aplikacioneve ofron shumë mundësi për të zgjeruar funksionalitetin e shportës tuaj. Ju mund të bashkëpunoni me disa emra kryesorë dhe të ofroni një përvojë të përshtatshme për blerje për klientët tuaj.
Menaxhimi i renditPërsëri, Big Cartel ofron të gjitha mjetet e nevojshme që ju nevojiten. Mund të gjurmoni porositë dhe etiketat e shtypura. Shtë gjithashtu e thjeshtë të vendosni njoftime me email për secilën mënyrë. Kjo ju lejon të komunikoni me klientët dhe të merrni azhurnime për porositë.
Menaxhimit të inventaritPaneli i thjeshtuar tregoi qartë informacionin e inventarit. Ju gjithashtu mund të rregulloni shfaqjet e produkteve për të treguar etiketat “Ardhja së shpejti” ose “Jashtë aksioneve”. Njoftimet me email do t’ju paralajmërojnë kur nivelet janë të ulëta për një menaxhim më të mirë të dyqaneve.
Karrocat e braktisuraNjë tipar i dobishëm që dukshëm mungon nga Big Cartel është rikthimi i braktisur i karrocave. Për shumicën e bizneseve, ky është një mjet jetësor. Sidoqoftë, Big Cartel mund ta ketë lënë jashtë sepse thjesht nuk është aq e zbatueshme për llojin e dyqaneve që ata presin.
Certifikuar PCIEdhe pse Big Cartel nuk ofron një listë të gjerë të portave të pagesave, PayPal dhe Stripe janë të certifikuar me PCI. Klientët tuaj mund të ndjehen të sigurt se çdo informacion personal dhe financiar është i mbrojtur. Kjo gjithashtu do të ndihmojë që dyqani juaj të duket më profesional.
Taksat dhe TransportetKur shtoni një produkt, mund të vendosni opsionet e taksave dhe të transportit. Ky informacion do të llogaritet automatikisht në arkë. Automatizimi i këtij procesi siguron saktësi dhe çliron kohën tuaj për të punuar në krijimin e produkteve.
Ndjekja e dërgesavePër të ndjekur dërgesat, gjithçka që duhet të bëni është të shkoni te vendosja dhe të zgjidhni opsionin e statusit të transportit. Kjo do t’ju lejojë të shihni nëse produktet kanë dërguar dhe shikoni detajet e përcjelljes. Me një faqe të gatshme për celular, madje mund të kontrolloni dërgesat nga telefoni juaj.
Karakteristikat e marketingut dhe parashikimitNëse dëshironi të bëni një përpjekje të konsiderueshme në marketingun e faqes tuaj, do t’ju duhet të vizitoni dyqanin e aplikacioneve. Nga atje do të keni mundësi të shtoni një blog dhe aftësi gazetash. Big Cartel vjen në Facebook gati, por mund të dëshironi të shtoni platforma të tjera të mediave sociale për një qasje më të gjerë të klientëve. Një problem me platformat mjetet SEO është se mund të jetë e vështirë të ndryshoni URL-të. Sa herë që të shtoni një produkt, do të krijohet një URL me porosi. Sidoqoftë, nëse zëvendësoni emrin e produktit, nuk është aq e thjeshtë thjesht të ndryshoni URL-në gjithashtu. Kjo mund të ketë një ndikim të rëndësishëm në renditjen e motorëve të kërkimit.
Certifikatat e dhuratave, marrëveshjet ose kuponatVersionet e paguara të Big Cartel ju lejojnë të ofroni oferta dhe zbritje. Ekziston një skedë e tërë e dedikuar për krijimin e promovimeve. Kjo është mënyra e përsosur për të promovuar produktet tuaja dhe kapitalizuar në festa dhe raste të tjera të veçanta.
Promovime të integruaraButoni i zbritjes në shiritin e menusë të pultit tuaj të administratorit ju drejton në mjetet tuaja promovuese. Ju mund të ofroni një zbritje për produktet e reja, të krijoni shitje rreth festave dhe ngjarjeve të tjera, dhe shumë më tepër. Big Cartel e bën të shpejtë dhe të lehtë tregtimin e produkteve tuaja.
Statistikat e faqes në internetKur bëhet fjalë për raportimin në uebfaqe, mund të shikoni një larmi statistikash informuese. Pulti juaj do të tregojë:
 • Produktet më të shikuara
 • Uebfaqe që lidhen me dyqanin tuaj
 • Kushtet e kërkimit që çuan në dyqanin tuaj
 • Numri i vizitave

Nëse dëshironi edhe më shumë detaje, lehtë mund të integroni Google Analytics.

planet & Çmimeve

Ka kuptim vetëm se një program i tillë i hapur do të vijë me një çmim të volitshëm. Përdoruesit mund të zgjedhin nga disa pako çmimesh që vijnë me karakteristika të ndryshme.

Ari – Falas

E tëra çfarë ju duhet të regjistroheni dhe të filloni një sit është një adresë emaili. Versioni falas vjen me disa kufizime. Do të keni ngecje me një URL të .bigcartel dhe do të keni mundësi vetëm të shtoni pesë produkte me një imazh për produkt. Gjithashtu, ndërsa mund të bëni redaktime me porosi përmes CSS, nuk do të keni qasje në HTML.

Platinum – 9,99 $ / Muaj

 • 25 produkte
 • Pesë imazhe / produkt
 • Statistikat e sitit
 • Qasje CSS dhe HTML
 • Ndjekja e inventarit
 • URL e personalizuar
 • Kodet e zbritjes

Diamanti – 19,99 $ / Muaj

 • Të gjitha tiparet e planit Platinum
 • 100 produkte
 • Pesë imazhe / produkt

Titanium – 29,99 $ / Muaj

 • Të gjitha tiparet e planeve Platinum dhe Diamond
 • 300 produkte
 • Pesë imazhe / produkt

Siç mund ta shihni, ndryshimi më i madh midis planeve të çmimeve është numri i produkteve që mund të shtoni. Nëse sapo po filloni, gjithmonë mund të azhurnoni planet ndërsa shtoni produkte. Sidoqoftë, ju mund të tejkaloni Kartelin e Madh. Nëse arrini në një pikë ku duhet të shtoni më shumë se 300 produkte, do të duhet të gjeni një platformë të re.

Në pjesën më të madhe, paketat e çmimeve të Big Cartel janë në përputhje me konkurrencën e tyre. Dallimi i madh është se Big Cartel nuk vjen me shumë kambana dhe bilbila.Nëse zgjidhni paketën Titanium, do të paguani pothuajse njësoj siç do të punonit me një ofrues më të madh që përfshin më shumë mjete dhe hapësirë ​​për rritje.Sidoqoftë, nëse jeni artist, mund të ndjeheni më mirë të punoni me një platformë e cila është krijuar posaçërisht për ju.

Ndihma për klientët

Big Cartel ofron mbështetje mjaft të kufizuar të klientit. Ndërsa mund t’i arrini me email nga e hëna deri të premten nga 9 e mëngjesit deri në 6 pasdite. EST, ata nuk ofrojnë mbështetje telefonike ose bisede live. Ju nuk do të jeni në gjendje të mbështeteni në mbështetjen 24/7 dhe mundësia juaj më e mirë për të kontaktuar dikë gjatë fundjavave është përmes llogarisë së tyre në Twitter. Kjo do të thotë që nuk duhet të prisni përgjigje të shpejtë dhe ndihmë të menjëhershme për problemet tuaja.

Shumica e kohës, basti juaj më i mirë është të vizitoni faqen e tyre të ndihmës. Fatkeqësisht, edhe kjo fushë del e shkurtër. Shkruajni disa terma kërkimi dhe shpejt do të zbuloni se artikujt nuk janë saktësisht të plotë. Ju mund të jeni me fat sa të gjeni një video mësimore që adreson pyetjen tuaj, por nuk është gjithmonë kështu.

Ekziston një seksion i komunitetit në faqen e internetit të Big Cartel, por nuk është forumi juaj i zakonshëm i përdoruesve. Në vend të kësaj, ajo përmban dyqanet e përdoruesve dhe nënvizon artistët. Nëse Big Cartel do të ofrojë mbështetje të kufizuar të klientit, ka kuptim vetëm se ata do të inkurajojnë forume të komunitetit ku përdoruesit mund të ndihmojnë një tjetër. Deri më tani, kjo nuk është vendosur.

Nëse dërgoni me email stafin mbështetës, prisni të prisni rreth 24 orë për një përgjigje. Kjo mund të ndjehet si një amshim, veçanërisht nëse dyqani juaj është në rënie dhe ju po humbni shitjet. Mbështetja e klientit është qartë kur ka shumë hapësirë ​​për përmirësim.

Lehtësinë e përdorimit

Big Cartel e ka bërë jashtëzakonisht të lehtë fillimin. Regjistrimi zgjat vetëm disa minuta dhe më pas mund të drejtoheni në pultin tuaj dhe të zgjidhni një temë. Nga atje, menutë në shiritin anësor do t’ju ndihmojnë të shtoni produkte, përmbajtje dhe imazhe. Redaktori nuk është tërheqës, por është akoma miqësor për përdoruesit. Ju mund të shtoni faqe, praktikisht çdo aspekt të faqes tuaj dhe të trajtoni porositë të gjitha nga një panel i thjeshtë për të lundruar.

Plani falas përfshin hyrjen në CSS, por do të duhet të regjistroheni për një plan të paguar për të redaktuar HTML. Nëse e dini kodin, asnjë kufi nuk po rregullon faqen tuaj.

përfundim

A është Big Cartel zgjedhja e duhur për dyqanin tuaj online?

Nëse ju jeni një artist, muzikant ose artizanal, atëherë Big Cartel u bë për ju. Kjo ju lejon të krijoni një dyqan shpejt dhe me lehtësi dhe të filloni shitjen. Ju nuk duhet të shqetësoheni për kostot e sipërme, tarifat e fshehura ose punësimin e profesionistëve vetëm për të ndërtuar një faqe interneti të thjeshtë. Fillestarët pa ndonjë përvojë të projektimit mund të rregullojnë një sit dhe të promovojnë produktet e tyre.

Arsyet për të zgjedhur Kartelin e Madh mbi djemtë e tjerë

Big Cartel është zgjedhja e duhur nëse vlerësoni lehtësinë e përdorimit dhe thjeshtësinë. I gjithë programi është i thjeshtuar, por megjithatë mjaft i pasur për t’ju ndihmuar të drejtoni një dyqan profesional. Përqendrohuni vetëm në gjërat që ju nevojiten dhe shijoni një ndërfaqe të përdoruesit që është e lehtë për të lundruar dhe master.

krahasim

Karteli i madh

89

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map