Rishikimi i HostMonster 2016


Forumi

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

Forumi

HostMonster është një shërbim i thjeshtë, i lehtë për t’u përdorur, për strehimin e buxhetit që ofron shumë karakteristika premium, duke përfshirë shtesat e marketingut në uebfaqe, për të ndihmuar bizneset e vogla të promovojnë produktin dhe shërbimet e tyre dhe të konkurrojnë komercialisht, pa qenë e nevojshme të jenë në internet. Lexoni rishikimin tonë të HostMonster më poshtë.

rekuizitë

 • Monitorimi 24/7 i Rrjetit
 • CloudFlare e integruar
 • Ndërtues falas i faqes Weebly
 • Gama e gjerë e shërbimeve të përparuara të SEO

Cons

 • Transferimi manual i faqes
 • Rrëzohet CPU

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.hostmonster.com
 • Shtabi: Provo, Juta
 • Viti i themeluar: 1996
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Ndarja e përbashkët
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Si WebHostingHub, HostGator, iDomain, dhe BlueHost, HostMonster është një markë në Grupin Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë (EIG). Ajo ofron Rrjet Virtual Privat (VPN) dhe shërbime të përkushtuara të pritjes me një çmim më të ulët se sa më shumë markat në treg. Kjo e bën këtë duke përfituar nga mjetet, ekspertizat dhe shërbimet e vëna në dispozicion të tij nga motrat dhe motrat e saj, dhe mendimet e biznesit të ofruara nga EIG.

Në një vështrim, HostMonster dhe BlueHost janë binjakë identikë me një binjak thjesht shumë më të popullarizuar (BlueHost është ofruesi i rekomanduar i hostimit në WordPress.com). Për shembull, të dy kanë të njëjtën adresë fizike në Juta dhe ofrojnë pothuajse të njëjtin produkt, megjithëse të shoqëruar në terma të ndryshëm të marketingut.

Ata të dy përdorin të njëjtat ekipe mbështetës dhe menaxhues. Ata të dy akuzohen gjithashtu për shkelje të CPU (kjo është kur një faqe në internet përdor shumë burime, siç përcaktohet nga hosti, dhe koha dhe memorja e tij e CPU është shkurtuar ose kufizuar në masën që klientët fillojnë të ankohen.)

Por, gërmoni pak më thellë dhe disa ndryshime interesante e bëjnë HostMonster një pretendent në aksionet e pritjes. Analogjia e kalit të racës është e qëllimshme; HostMonster është një i huaj por me një formë.

histori

Shtë një nga kompanitë më të vjetra pritëse atje (rreth 1996), kështu që është me përvojë në lojën pritëse; kjo është një arsye që shumë klientë i zgjodhën ata në radhë të parë.

Pra, çfarë saktësisht ofron HostMonstor?

Mjeti popullor i ndërtimit të faqes në internet, Weebly; me një klikim të instalimit të WordPress; Mundësitë e pritjes së përbashkët, VPN dhe Dedikuara; hostim i pakufizuar i domenit, ruajtje e pakufizuar në disk dhe GB i pakufizuar i transferimit të sitit; Hyrja e sigurt e Shell (SSH); domenet e shtesave, fushat e parkuara dhe nënfushat; Server i sigurt SSL për faqet e tregtisë elektronike; një shumëllojshmëri shkrimesh të thjeshta në internet për listat e postimeve, programet e anketimit, forume mesazhesh, etj; Mbështetje MySQL dhe PostGresQL; PHP 5; dhe monitorimi i rrjetit 24/7 – me pak fjalë, të gjitha tiparet që ju nevojiten për të ngritur dhe funksionuar faqen tuaj të internetit.

specializim

Ndërsa HostMonstor është i specializuar në mënyrë të diskutueshme në pritjen e buxhetit, shtesat e tij mund të bëhen të kushtueshme, veçanërisht nëse jeni regjistruar në planin më të lirë. Për të përfituar nga çmimet e ulëta të pritura të pritjes, ju duhet të regjistroheni për asgjë midis një dhe tre vjet dhe kur mbaron ai afat premia mujore shkon në një normë të rregullt e cila shpesh është më e shtrenjtë se kompanitë e tjera të pritjes së buxhetit.

Përdorues tipik

Një profil tipik i përdoruesit është ai i dikujt që dëshiron të kursejë para dhe nuk di shumë shumë rreth faqeve të internetit dhe pritjeve në internet. HostMonster është një mundësi e vlefshme nëse jeni një biznes i vogël që planifikon ta rritni atë, dhe kërkesat tuaja të sigurisë nuk janë shumë të rrepta (p.sh. ju ruani të dhëna të ndjeshme të klientit), dhe thjesht dëshironi të eksperimentoni me krijimin e një faqe në internet të mirë duke eksploruar karakteristika të ndryshme që ju mund të kenë nevojë në të ardhmen.

Për një biznes të bazuar në shtëpi që po konsideron një prani në internet, HostMonster është një platformë e lehtë për t’u përdorur.

Shkallëzueshmëria

HostMonster është i shkallëzuar në nivele të ndryshme. Mojo Marketplace ju lejon të instaloni aplikacione të njohura – si WordPress, rrjete sociale, forume, krijues të faqeve të internetit, zgjidhje të tregtisë elektronike, etj. – me vetëm një klik. Ju gjithashtu mund të shtoni tema, markë dhe shtesa të ndryshme për të përmirësuar funksionalitetin.

Dhe nëse nuk ju pëlqen plani juaj i përbashkët i pritjes, “klientët ekzistues të HostMonster që dëshirojnë të azhurnohen në VPS ose host të Dedikuar mund të përdorin panelin e kontrollit HostMonster për të bërë azhurnimin. Duke vepruar kështu, të gjitha të dhënat e klientëve dhe fushat nga llogaria ekzistuese migrohen lehtësisht në shërbimin e ri të pritjes. “

mbështetje

HostMonster mund të kontaktohet përmes telefonit, postës elektronike (në realitet, një formë kontakti), ose bisedës live në internet. Konsumatorët mesatarisht japin gishtin mbështetës për sa i përket harxhimit të kohës duke u përpjekur të lidhen me HostMonster por gishtin lart për cilësinë e mbështetjes.

Garanci për kthimin e parave

HostMonster ka një garanci 30-ditore për kthim të parave, i prorizuar nëse anulimi është më shumë se 30 ditë pas fillimit të mandatit tuaj. Shtesat nuk janë të kthyeshme, dhe as nuk është një emër domaini nëse e regjistrove atë në HostMonster.

upsides

Pra, si është HostMonster një pretendent?

Për një, ata ofrojnë një demonstrim falas, live të cPanel të tyre, d.m.th. ju mund të provoni-para-ju-bleni. Kjo është e rrallë në industri.

Për një tjetër, kjo ndërfaqe e pasme gjithashtu ju lejon të shihni kufijtë e tipareve tuaja “të pakufizuara”, kështu që ju e dini saktësisht se çfarë po hyni. Për një biznes të vogël që thjesht dëshiron një prani në internet ose një sipërmarrës me një buxhet të kufizuar, këto dy karakteristika janë pluse të fuqishme.

Së treti, ata ofrojnë kredi falas për reklamat për Google AdWords dhe reklamimin në Facebook, dhe dorëzim falas të motorit të kërkimit, i cili do t’ju fillojë me marketingun e faqes tuaj. Ju gjithashtu mund të regjistroheni për Kontaktet Konstante, një mjet i “marketingut të përballueshëm me email”.

Karakteristikat kryesore

 • Ndërmarrësi i Lirë Drag and Drop
 • Mbështet Emrat e Domainëve Ndërkombëtarë
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Mbështetje e Pafund IMAP / POP3
 • Menaxher i Dosjeve të Uebit
 • Qasje e Sigurt e Shellit
 • Rikthim i rrymës në UPS
 • Lidhje të shumëfishta 10 Gigabit Ethernet
 • Skriptet falas të faqes në internet
 • Mbrojtja e linjës së nxehtë
 • Mbrojtja e Spam Assassin
 • SimpleScriptts 1-Klikoni Instalimet e Shkrimeve

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për HostMonster

Web HostingExperts e shohin HostMonster si pak në mes të shërbimit rrugor: asgjë për të urrejtur me të, por sigurisht që ka shërbime të tjera të mbajtjes së faqeve në internet atje që e kapin atë, madje edhe brenda grupit EIG.

Ekspertët u pëlqyen:

 • Një sasi e mirë e shtesash për të rregulluar vërtet faqen tuaj
 • Cloudflare e integruar
 • Se përdor cPanel, për t’i bërë gjërat më të thjeshta

Ja çfarë duhet të thonë ata për pikat e këqija të shërbimit:

 • Rrëzimi i faqes mund të ndodhë nëse jeni të vendosur të përdorni shumë burime
 • Pafund nuk është i pakufizuar!
 • Planet nuk kanë vlerë të madhe për paratë
 • Përvoja të ndryshme të shërbimit ndaj klientit

Ekspertët zakonisht nuk e rekomandojnë HostMonster mbi platformat e tjera që mund t’i shikoni në vend. Shqyrtimet mesatare e bëjnë atë një shërbim pritës që ju duhet të shmangni, dhe vazhdoni të bëni blerje pak më tej për të gjetur një ofrues më të mirë.

 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2467306,00.asp
 • http://www.webhostingsecretrevealed.net/hosting-review/hostmonster/
 • https://www.besthostnews.com/hostmonster-review/

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials mbi HostMonster

Për klientët që nuk kanë provuar problemet që dëmtojnë HostMonster, ata duken të lumtur. Kjo është ndoshta ato që nuk kanë përjetuar (ose vënë re?) Kohën e duhur të sitit, dhe për ata që nuk kanë nevojë të bisedojnë në shërbimin e klientit.

 • Sasi e mirë e tipareve dhe shtesave në krahasim me konkurrencën
  Karakteristika të mjaftueshme në mënyrë që të mos keni nevojë të kërkoni diku tjetër, sepse atyre u mungon një shërbim i veçantë.
 • Ndërfaqja cPanel është e lehtë për t’u përdorur
  Përdorimi i cPanel standarde bën që migrimi të kalojë në HostMonster të lehtë.

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit mbi HostMonster

Ndërsa HostMonster ka pasur një reputacion të mirë në mesin e klientëve të saj, ata tani raportojnë çështje të ndryshme që duket se janë përmirësuar pasi kompania u ble nga grupi EIG.

 • Klientët nuk njoftohen kur faqet janë poshtë Si klient, ju dëshironi që faqja juaj e internetit të rritet sa më shumë që të jetë e mundur. Me sa duket ndërprerjet kanë prekur shumë njerëz kohët e fundit.
 • Shërbimi ndaj klientit është i ngadaltë dhe jo i dobishëm
  Biseda e drejtpërdrejtë e tyre dhe mbështetja telefonike kanë kohë të gjata të pritjes prej një ore ose më shumë, gjë që nuk është e pranueshme nëse jeni një person i zënë. Njerëzit në skajin tjetër të linjës nuk janë teknikisht të aftë dhe nuk janë të interesuar për problemet.
 • Paketat “Pafund” nuk janë të pakufizuara Ashtu si kompanitë e tjera pritëse, ato ofrojnë pako me ruajtje të pakufizuar dhe transferime. Ashtu si ndërmarrjet e tjera pritëse, ata nuk do ta kuptojnë atë me të vërtetë.
 • Më shumë të interesuar në shitje sesa të rregulloni problemet
  Një jo-definitiv në industri.
 • http://www.whoishostingthis.com/hosting-reviews/hostmonster/#reviews
 • https://webhostinggeeks.com/user-reviews/hostmonster/

seriozitet & uptime

HostMaster ka kopje rezervë të plotë të energjisë në UPS, një gjenerator rezervë dhe atë që ata e quajnë një lidhje interneti kurrizore OC-48 e cila pretendon të tejkalojë një shpejtësi transferimi 2 GB / sekondë. Ajo pretendon të jetë një veshje “Të gjithë Amerikan” që nuk ka personel të jashtëm. Ai përdor serverët Dell, Cisco për ndërrimin e rrjetit dhe OpenStack dhe KVM për përmirësime dhe përmirësime.

Serverat azhurnohen rregullisht me versionet e fundit të PHP, Python, MySQL, etj. Për të mbajtur në krye të çështjeve të sigurisë.

Ekziston një sistem automatik rezervë i cili mbulon klientët për humbje aksidentale të të dhënave, por nuk ka garanci. Këto të dhëna ruhen për rreth 30 ditë, por në përgjithësi, klientët janë përgjegjës për sigurinë dhe rezervën e tyre, përveç nëse paguajnë shtesë.

Sipas gjurmimit tonë, kohëzgjatja e serverit të HostMonster ishte 99.63% në shkurt 2016 me përgjigjen mesatare për një faqe interneti të organizuar nga HostMonster 1582ms.

Features & Tools

tipar
Përmbledhje
Paneli i kontrollitHostMonster përdor Panelin e Kontrollit të cPanel popullor. Hasshtë përshtatur me një lëkurë të stilit Windows XP, kështu që është më e azhurnuar sesa cPanel standard i cili po kërkon, përdoruesit pajtohen, pak i lodhur. Sidoqoftë, për shkak se cPanel është shumë i personalizuar, ju nuk mund të transferoni me lehtësi në një host tjetër, i cili është një nga efektet e përdorimit të cPanel në radhë të parë.
Bandwidth dhe Hapësira e diskutKëto burime ofrohen në furnizim të pakufizuar (brenda arsyes) por jo për paketën Themelore.
Mbështetje e bazës së të dhënaveMySQL dhe PostgreSQL mbështeten. Sidoqoftë, ndërsa lejohen deri në 20 bazat e të dhënave MySQL, asnjë bazë e të dhënave e vetme nuk mund të tejkalojë 2 GB, dhe të gjitha së bashku nuk mund të tejkalojnë 3 GB, kështu që nëse do të ruani të dhëna të mëdha si imazhe dhe video, kjo nuk do të funksionojë për ty.
Domain falasKur regjistroheni, ju merrni një domain falas për sa kohë që përdorni HostMonster.
Uebfaqet e WordPressFuqitë e WordPress rreth 17% të uebit. HostMonster ofron një instalim me një klikim për WordPress, por nuk ka një zgjidhje të menaxhuar të WordPress.
Domainet e shumëfishtaNuk ka kufi se sa domene / nënfusha mund të shtoni në llogarinë tuaj për planet Plus dhe PRO.
Rezervime të të dhënaveHostMonster bën kopje rezervë të rregullt ad-hoc.
SSD (disqet e ngurta të shtetit)Asnjë për të cilën është referuar.
Aplikime në internetKa disa shtesa përfshirë WordPress, Joomla dhe Drupal. Sipas pcthinks.com, instaluesi SimpleScriptts nuk është aq i thjeshtë sa është bërë të jetë.
Llogaritë e postës elektronikeHostMonster ofron llogari të kufizuara me email për planin e tij themelor.
Karakteristikat e sigurisë
 • CloudFlare është përdorur për të pasqyruar faqen tuaj në serverat e tjerë, kështu që nëse ka kohë joproduktive, sistemi DNS do të zbulojë automatikisht problemin dhe do të kalojë në një server alternative.
 • Ndërsa ekziston siguria themelore, nëse jeni një sit i tregtisë elektronike, do t’ju duhet siguri shtesë për të cilën duhet të paguani.
Ndërtues i faqes në internetJu mund të përdorni MOJO Marketplace për të shkarkuar dhe instaluar një ndërtues të faqes në internet ose CMS për t’ju ndihmuar të filloni faqen tuaj. Krijuesi popullor i faqes Weebly mund të përdoret gjithashtu.
Mbrojtësi i Malware dhe SpamMbrojtja themelore ndaj malware dhe spamit parandalon që viruset të hyjnë në llogarinë tuaj të pritjes dhe spam nga hyrja në emailet tuaja.
Zgjidhje eCommerceTregu Mojo mund të përdoret për të ngritur një sit të E-commerce dhe sportelin e arka.
Mbështetja e gjuhëve programueseMbështeten Python, Perl, PHP dhe Ruby on Rails.
Karakteristikat dhe mjetet shtesë
 • GoMobi Mobile mund të përdoret për të optimizuar faqet e internetit për pajisjet e lëvizshme.
 • Kredi falas për sponsorizim dhe dorëzim i motorit të kërkimit.
 • SimpleScriptts instalon skriptet me 1 klik.
 • Për një shtesë prej 5 $ / pasdite, klientët mund të integrojnë Google Apps for Work (p.sh. Gmail, Drive dhe Kalendari).

planet & Çmimeve

Ofertat speciale janë çmime promovuese me kohë të kufizuar që janë në dispozicion të klientëve të rinj dhe janë të vlefshme vetëm për termin fillestar, dhe jo për periudha të njëpasnjëshme ose rinovimi, kështu që është thelbësore që të hulumtoni “normën e rregullt”.

Pritja e përbashkët

Basic:Plani më i mirë i pritjes për fillestarët është plani themelor i pritjes së Shared duke filluar me 3,95 $ në muaj. Mos harroni; ju duhet të regjistroheni për të gjitha planet për të paktën një vit dhe normat e rregullta zbatohen nga fundi i këtij afati. Në këtë rast, norma e rregullt është $ 7,99 e cila është dyfishi i ofertës hyrëse dhe jo aq kosto-efektive në krahasim me site të ngjashëm. Për ta bërë atë më konfuz, norma e rregullt prej 7,99 $ është e vlefshme nëse merrni një plan 3-vjeçar; është 8,99 dollarë nëse regjistroheni vetëm për një vit. Ky plan i ofron fillestarit një uebfaqe dhe një domen, 25 nën-domene dhe pesë llogari emaili. Për ta parë këtë në perspektivë, oferta hyrëse e iPage është 1.99 $ me një normë të rregullt prej 11,99 $.

Plus:5,95 dollarë speciale ju jep dhjetë faqe interneti, një domen, 50 nën-domen dhe 100 adresa emaili nëse regjistroheni për dy vjet. Për ta vërejtur këtë, NJ Host Hosting ofron disa opsione të pakufizuara për 3,95 dollarë në muaj, por duhet të regjistroheni për dy vjet. Plani Plus përfshin një softuer global CDN dhe anti-spam, kështu që është i përsosur për bizneset e vogla.

PROPër 13,95 dollarë në muaj ju merrni uebfaqe të pakufizuar, domene, nënfusha dhe adresa të postës elektronike. Për ta parë këtë në perspektivë, një paketë e ngjashme nga DreamHost, për shembull, do t’ju kthejë $ 8,95, por ju mund të regjistroheni atë në baza mujore dhe të shihni nëse ju pëlqen. Plani PRO përfshin një IP dhe SSL të dedikuar, si dhe SiteBackUpPro, kështu që është i përshtatshëm për faqet e tregtisë E me vëllim të lartë dhe përdoruesit e përparuar.

Shtesa për t’u marrë parasysh:

 • Vini re se çmimet e planit zakonisht “fillojnë nga” një figurë e veçantë, kështu që ndiqni yllin dhe lexoni shtypjen e mirë. Një periudhë regjistrimi 3-vjeçar kërkohet për marrëveshjen më të mirë.
 • Ndërtuesi falas i faqes Weebly është subjekt i kufizimeve.
 • Një version i kufizuar i Sitelock (vetëm skanimi) është në dispozicion për 1.99 dollarë në muaj.
 • Emrat e domain shtesë: 15,99 $ në vit të regjistrimit.
 • Një IP e kushtuar kushton 3,99 dollarë në muaj.
 • Certifikatat SSL do t’ju kthejnë 59.88 dollarë në vit.
 • Filtrimi i postës SpamExperts kushton 2,99 $ në muaj për emrin e domain.
 • Ekziston një tarifë prej 11,88 $ për privatësinë e domain-it për domen në vit.
 • SiteLock fillon me 23.88 dollarë për domain në vit.
 • Rezervimi i faqes dhe Rivendosja Pro kushton 23,88 dollarë në vit.
 • Riaktivizimi i llogarisë së skaduar është 30,00 dollarë.
 • Dhe klientët e Bashkimit Evropian duhet të shtojnë TVSh në faturat e tyre.

dobësi

Plani më i thjeshtë i hostimit ofron hostmonster është Shared hosting i cili vjen në shije Basic, Plus, dhe PRO. Pritja themelore është e lirë, por ju do të paguani për veçoritë Plus, duke përfshirë çertifikatat SSL, fusha shtesë, filtrim të mirëfilltë SPAM, rezervimin e faqes dhe rivendosjen e intimitetit të domain, etj..

Ankesat nga klientët e ngadalësimit të CPU-së, SPAM-it dhe të dhënave që mungojnë janë trajtuar nga ekipi i HostMonster duke u kërkuar klientëve të azhurnojnë.

Përveç kësaj, HostMonster nuk ofron plane muaj për muaj (për host Shared); ju duhet të regjistroheni për një plan vjetor (të paktën) i cili mund të jetë i papërshtatshëm nëse jeni klient i buxhetit. Në fakt, për të përfituar nga çmimet e tij më të ulëta, ju praktikisht jeni i mbyllur për tre vjet.

Si për VPS ashtu edhe për hostimin e Dedikuar, ofrohen plane 1-, 3-, 6- dhe 12-mujore, dhe secilës paketë ngarkohet me gjysmën e çmimit për muajin e parë. Këto norma janë të vlefshme për termin aktual është zgjedhur vetëm. Informacioni dhe të dhënat e llogarisë mbrohen automatikisht me RAID 1.

Disa shtesa për VPN dhe host dedikuar përfshijnë:

 • Mund të shtoni ruajtjen e SAN nga 50 $ / pasdite për 500 GB.
 • Emrat e domain shtesë kushtojnë 15,99 $ në vit të regjistrimit.
 • Privatësia e domenit do t’ju kthejë 11.88 $ Privatësia e Domainit për domen në vit.
 • Një IP e kushtuar kushton 2,50 dollarë në muaj.

Ndihma për klientët

HostMonster ofron mbështetje teknike me bazë 24/7 në SHBA përmes telefonit, postës elektronike (ju paraqisni një biletë në faqen e internetit) dhe bisedën në internet (nga faqja e tyre e internetit).

Një bazë e njohurive e kërkueshme është e disponueshme, mësime online (që pretendohet të jenë video, por të bazuara në tekst) dhe një forum përdoruesish. Të gjitha kanalet ofrojnë një informacion mjaft themelor, por ndoshta është një perceptim pasi prezantimi i informacionit nuk është veçanërisht miqësor ose tërheqës.

telefon – Linja kryesore: 866-573-4678; Jashtë SH.B.A.: +1 (801) 494-8462
web: https://www.hostmonster.com/contact_us (përfshin bisedën live)
Dërgojani: [email protected]
Mbështetja e statusit: https://www.hostmonster.com/cgi/serverstatus/

Lehtësinë e përdorimit

HostMonster përdor cPanel popullor, dhe ju mund ta merrni atë për një rrotullim në faqen e tyre të internetit. Ky është një plus i madh, për të qenë në gjendje të provoni para se të blini.

Mbani në mend cPanel të HostMaster është përshtatur në masën që nuk është domosdoshmërisht i përputhshëm me cPanels të tjerë nëse dëshironi të ndryshoni hostet në të ardhmen.

Ekziston një veçori e WebMail në uebfaqe, më tepër një veçori unike, por nuk ka marrë vlerësime të shkëlqyera nga përdoruesit.

përfundim

HostMonster është i shkëlqyeshëm nëse filloni një biznes të ri, por vlerësoni se mund t’ju zgjasë disa vjet para se të dilni nga toka, dhe me të vërtetë keni nevojë për një faqe interneti funksionale, por jo fituese..

Disa arsye për të mos zgjedhur HostMonster:

 • Nuk ka plane mujore për host Shared.
 • Më e lirë e planeve të Sharing-ut të Ndara kërkon kaq shumë shtesa me një kosto shtesë, thjesht nuk mund të vlejë për dhimbjen e kokës së llogaritjeve financiare për të punuar më mirë.

krahasim

Forumi

89

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map