Rishikimi i Hosting Rishikimi 2016


Pritja për lëvizje

Vizitoni Uebfaqen

96


Nota AWA

Pritja për lëvizje

Pritja në InMotion është një pritës në nivel premium, një nga zgjedhjet më të mira për klientët e biznesit. Ajo duhet të jetë në krye të listës suaj nëse jeni gati të paguani pak premium për të marrë një pritje të shkëlqyeshme, mbështetje të pakufizuar dhe besueshmëri më të lartë. Lexoni rishikimin tonë të hostimit të InMotion më poshtë.

rekuizitë

 • Rezervime falas të të dhënave
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Shpejtësi e lartë

Cons

 • Kufizimet e bazës së të dhënave dhe faqet e internetit
 • McAfee Bloatware
 • Asnjë opsion fleksibël pagese

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.inmotionhosting.com
 • Shtabi: Virginia Beach, VA
 • Viti i themeluar: 2001
 • punonjësit: 40+
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Serverë të përbashkët, VPS, Hosting të Menaxhuar dhe Dedikuar
 • Garancia e kthimit të parave: 90 ditë

InMotion lançuar në 2001. Me kalimin e viteve që nga fillimi i saj, kompania ka ndërtuar reputacionin e saj të ngurtë bazuar në cilësinë e pajisjeve të tyre të pritjes, mbështetje të pakrahasueshme të klientit dhe shërbimit premium të mbajtjes së faqes në internet. Filluar nga Sunil Saxena dhe Todd Robinson, vizioni origjinal i InMotion ishte ofrimi i një shërbimi që ishte i përshtatshëm për bizneset e çdo madhësie, dhe kompania ka arritur sukses në atë nga shumica e masave.

Duke qenë një host i besueshëm në ueb, InMotion Hosting siguron një pritje të performancës së lartë të internetit për mijëra biznese të çertifikuar globalisht. Webmasterët vlerësojnë kënaqësinë e klientit të InMotion Hosting ndër më të lartat në industri. Përkundër faktit se mund t’ju kushtojë pak më shumë, InMotion Hosting ofron performancë më të lartë dhe shërbim më të besueshëm të mbajtjes së uebit sesa rivalët e tij të lartë.

Kompania krenohet me mbështetje të klientëve gjithë-amerikanë, plane të përballueshme për pritje, dhe një grup të madh shërbimesh dhe veçorish të lidhura me ueb-in. Për më tepër, mbajtja e klientëve është një nga përparësitë më të rëndësishme të stafit të tij, të cilëve u paguhen shpërblime për t’i inkurajuar ata të kryejnë sa më mirë aftësinë e tyre. Ndërsa është e diskutueshme nëse kjo është një gjë e mirë për stafin, një gjë që është e sigurt që klientët kujdesen mirë.

Kur testojmë serverët InMotion dhe pjesën e mbetur të llogarisë, zbuluam pse klientët e duan këtë firmë pritëse. Kompania e di se siguria e të dhënave është kritike, dhe kështu të gjitha paketat e saj pritëse përfshijnë kopje rezervë të automatizuar dhe falas të të dhënave. Për më tepër, kalimi në mes të planeve të tyre të pritjes ose nga një kompani tjetër pritëse është e lehtë pasi ato gjithashtu sigurojnë transferime zero në vendin e ndërprerjes. Së fundmi, pronarët e faqeve të internetit që duan të kenë faqe të shpejta interneti do ta pëlqejnë mundësinë e zgjedhjes nga disa qendra të të dhënave.

InMotion Hosting ka mjaft fat të mirë. Kompania është e akredituar dhe e regjistruar në Better Business Bureau, dhe aktualisht ajo krenohet me një vlerësim A + nga ajo organizatë, në fakt. Kompania ka marrë njohje edhe për arritjet e saj nga drejtuesit e tjerë të industrisë, përfshirë këtu duke u renditur si një Ofrues i Certertifikuar i Hosting CNET. InMotion e ka mbajtur atë çertifikim që nga viti 2003, vetëm dy vjet pasi firma filloi zyrtarisht.

Kompania planifikon të rritet edhe në shënjestrimin më të madh për të ndërtuar më shumë qendra të të dhënave në të gjithë globin, veçanërisht në Evropë, Azi dhe Amerikën e Jugut.

Kush është InMotion Hosting Best For?

 • E përkryer për ndërmarrjet tregtare, bizneset e vogla dhe faqet e internetit private, të vogla apo të mëdha
 • Një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse drejtoni një blog WordPress dhe dëshironi tipare dhe shërbim të personalizuar
 • Ideale për një dyqan të thjeshtë fillestar eCommerce në internet

Në fund të fundit

Ne ju rekomandojmë InMotion Hosting të bizneseve profesionale të të gjitha madhësive për shërbimin e saj premium të hostimit, i cili është i pakrahasueshëm në industri. Ato ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me performancë të lartë dhe mbështetje të shkëlqyeshme të klientit. Ne gjithashtu i rekomandojmë shumë ato për të pritur faqet Joomla, Drupal dhe WordPress. Ndërsa ata nuk mund të përshtaten për fillestarët që shikojnë një ndërtues të madh të faqeve të internetit, ata ofrojnë një çift të mjeteve të tjera të krijuesit të faqes në internet përmes Softaculous.

Karakteristikat kryesore

 • SSD Hosting
 • Mbështetje shumë-gjuhëshe
 • Emër i Lirë Domain
 • Zgjidhje Ecommerce
 • Qasja në SSH
 • Telefon, Email dhe Mbështetje e Bisedës Live
 • Sigurt IMAP dhe POP3
 • Integrimi i Aplikacioneve Google
 • Garanci 99,99% Uptime
 • Ndërtuesi i Uebfaqeve të Ndërtuara
 • Qendrat e shumta të të dhënave
 • Emaill i pakufizuar

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për lëvizjen

Shërbimet e PritjesIn Rezultatet e ngurta në të gjithë tabelën edhe për InMotion Hosting me ekspertët. Ekspertët vazhdimisht e vlerësojnë platformën një 4/5 ose më lart për shërbimet e pritjes. Disa madje kanë kaluar në faqen e tyre të internetit pritëse në InMotion!

Atë që ju pëlqyen në lidhje me InMotion:

 • Përfaqësuesit e shërbimit ndaj klientit janë të shpejtë për t’u përgjigjur, të zgjuar dhe të dobishëm
 • Ekziston një bazë e madhe njohuri për mbështetje shtesë
 • Ata ofrojnë pritje të shpejtë për shkak të përdorimit të SSD me serverat e tyre
 • Garanci e shkëlqyeshme për kthimin e parave prej 90 ditësh
 • Ruajtje falas dhe marrja e skedarëve tuaj rezervë nëse është e nevojshme

Dhe disa eshtra të grindjes ::

 • Një çmim pak më i lartë se konkurrentët për planet më të rënda
 • Kufizon se sa faqe dhe baza të të dhënave mund të keni me një llogari

Ekspertët thonë se platforma ofron karakteristika të shkëlqyera, është e mirë për fillestarët dhe përdoruesit e avancuar, ofron shumë mundësi për klientët përsa i përket paketave të tyre, dhe nuk ka shumë pengesa në të gjitha. Ata thonë se mbi të gjitha, është një zgjedhje shumë solide për një shërbim pritës – prandaj ia vlen të kontrolloni.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Pritjen e InMotion

Ndjenjat e forta pozitive që klientët kanë për InMotion Hosting nuk i përkasin aspak departamentit të tyre të shërbimit ndaj klientit. Konsumatorët kanë vlerësime të ashpra për shërbimin! Elsefarë mendojnë tjetër për InMotion?

 • Mbështetje teknike e dobishme, me një kthesë nën një orë Ata kanë një aftësi solide të bisedës live, mbështetje telefonike dhe një sistem të shpejtë të postës elektronike. Plus ata janë në të vërtetë të dobishëm!
 • Aftësia për të trajtuar raste komplekse me lehtësi Për klientët që përjetojnë gjëra të tilla si dublikatë certifikatat SSL, ndihma e ekspertëve është një domosdoshmëri.
 • Pricesmime dhe plane të arsyeshme në dispozicion Konsumatorët janë të sigurt se produktet dhe shërbimet që po marrin po përputhen me çmimin.
 • Dokumentim i mirë për klientët Ky është një tipar i shkëlqyeshëm për ata që preferojnë të lexojnë sesa të arrijnë mbështetjen e teknologjisë.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Ka disa spërkatje të klientëve të pakënaqur të InMotion, megjithatë shumica duket se janë klientë që janë duke u marrë me kokën e tyre me çështje teknike. Ja cilat janë artikujt e tjerë të theksuar të rastit që kanë qenë…

 • Njerëzit raportojnë probleme të burimit Kur jeni duke hyrë në territorin e depozitimit të lartë, InMotion dëshiroj t’ju kujtoj, edhe kur jeni në një plan të pakufizuar.
 • Raporte të herëpashershme të joproduktive të zgjatura dhe fshirjes së të dhënave Kjo mund të jetë një shqetësim nëse mbështeteni në faqen tuaj duke u funksionuar gjatë gjithë kohës! Sidoqoftë, duket se këto dukuri nuk janë të zakonshme.

Nëse shkoni në InMotion, sigurohuni që e kuptoni burimin dhe atë që duhet dhe nuk duhet të bëni me faqet tuaja. Gjithashtu sigurohuni që të mbani kopje rezervë në rast emergjence!

seriozitet & uptime

Duke ofruar një garanci në kohë 99.9%, InMotion Hosting përdor një mjet unik të Menaxhimit të Sistemit Proaktiv për të monitoruar serverat e tyre shumë të aftë. Sidoqoftë, të dhënat e tyre në kohë nuk publikohen.

Sidoqoftë, InMotion e ka arritur këtë premtim me një uptime të përgjithshme prej 99.9 sipas faqeve të rishikimit të pritjes, të cilët kanë monitoruar web hostin për më shumë se një dekadë tani.

SSD Drive & Zonat e Shpejtësisë Max

InMotion është e angazhuar të ofrojë pajisje më të avancuara dhe harduer dhe softuer për klientët e tyre pritës. Ai gjithashtu përdor 2 qendra të të dhënave të vendosura strategjikisht në Lindje & Brigjet perëndimore të Shteteve të Bashkuara.

Një pjesë e teknologjisë së tyre quhet Max Speed ​​Zones për të zgjedhur databazën më të afërt dhe Smart Routing, të dyja ndihmojnë ngarkesën e faqes suaj të internetit pasi të vizitoni. Ata partnerë me ofruesit premium bandwidth dhe janë të lumtur të raportojnë një mesatare prej 99.9 përqind në kohën e duhur për të gjithë klientët e tyre. Për më shumë informacion, vizitoni faqen e tyre të besueshmërisë.

Me kopje rezervë të automatizuar falas, InMotion Hosting përdor serverët e ndërtuar me porosi Dell R720 me disqe SSD për të gjitha planet e tyre të përbashkëta të pritjes.

Features & Tools

Teknologjia më e mirë

 • InMotion investon shumë para në pajisjen e tyre çdo vit, duke përfshirë ruterët e cilësisë nga Cisco dhe Brocade Systems.
 • Me InMotion, do të përfitoni nga një gjendje e zgjedhur e serverit artit nga Dell. Qendra e tyre e parë e gjelbër e teknologjisë është e vendosur në Los Angeles, California.
 • Të gjithë klientët e InMotion provojnë opsionet më të mira të performancës dhe shpejtësisë me SSD-të dhe qasjen SSH në të gjitha llogaritë.
tiparPërmbledhje
Paneli i kontrollitInMotion Hosting u ofron përdoruesve të paketave Cpanel 11 për Business Class i cili është i instaluar falas në të gjitha planet një dhe dy-vjeçare. Ky cPanel nuk ka tema të personalizuara ose markë të saj.

Cpanel ofron të gjitha karakteristikat standarde, duke përfshirë shkrimet dhe fushat e shtesave, konfigurimin e DNS, informacionin e hyrjes FTP, cilësimet e postës elektronike, webmail, dhe është relativisht e thjeshtë të shtoni Gmail dhe Google Apps për domenin tuaj. Shërbimi VPS gjithashtu ofron Cpanel 11, por gjithashtu siguron WHM për ta bërë më të lehtë trajtimin e shumë klientëve ose subjekteve. Konsumatorëve të përkushtuar të serverëve u jepet një licencë falas për Cpanel.

Një shërbim i rëndësishëm që mund të arrihet me shpejtësi brenda cPanel është Softaculous, i cili është një instalues ​​automatik i palës së tretë për instalimin e aplikacioneve dhe CMS si Drupal ose WordPress.

Ndërtues i faqes në internetPërdorimi i ndërtuesit premium të faqes InMotion ju mundëson që pa vështirësi të shtoni në faqen tuaj një blog, libër të ftuar, bord mesazhesh ose galeri fotografish. Ju gjithashtu lejuat kapacitetin për t’i bërë përdoruesit të regjistrohen në faqen tuaj të internetit, duke marrë të dhëna të vlefshme të përdoruesit. Edhe pse shumica e këtyre karakteristikave mund të gjenden në shërbime të ndara diku tjetër, me këtë ndërtues ju mund të ndërtoni dhe menaxhoni të gjitha këto funksione nga një vend.

Ju mund të zgjidhni midis tre llojeve (blog, faqe interneti, ose galeri fotografish), zgjidhni tema dhe ngjyra, dhe pastaj mund të zgjidhni llojet e faqeve që dëshironi të shtoni në faqen tuaj. Përveç faqeve standarde si Rreth Nesh dhe Na Kontaktoni, ju mund të përfshini faqe të veçanta, si eShop dhe Flash Intro.

Më pas, ju mund të tërhiqni dhe zvogëloni një modul skripti, RSS lexues, sondazh ose hartë në faqet tuaja. Në mënyrë zhgënjyese, Premium Web Builder nuk krijon faqe posaçërisht tërheqëse për sytë; faqja juaj mund të duket e modës së vjetër. Pastaj përsëri, ju mund të krijoni faqen tuaj duke përdorur WordPress.

Uebfaqet e WordPressEkzistojnë dy teknika për të funksionuar mirë WordPress në një server të hostimit InMotion: Ju mund të regjistroheni për hostimin e menaxhuar të WordPress (duke filluar nga 7,99 dollarë në muaj) ose thjesht të instaloni WordPress në një mjedis standard të bazuar në Linux që merrni përmes planit të mbajtjes në internet. InMotion Hosting shkëlqen vetëm kur regjistroheni në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, dhe pse ne e quajtëm Ueb Ueb Zgjedhjen e Anëtarëve AWA për hostimin e menaxhuar të WordPress.

Mjedisi i menaxhuar i hostimit i InMotion Hosting është saktësisht i destinuar për instalimin e WordPress dhe shtojcave të ngjashme, si hostet e tjerë të menaxhuar të WordPress. Meqenëse CMS vjen para-instaluar, nuk keni pse ta instaloni fare. Pasi të jeni regjistruar në WordPress, mund të krijoni dhe menaxhoni faqe, postime dhe galeri ashtu si do të bëni me ndonjë faqe tjetër të vetë-pritur në WordPress.

Aplikime me burim të hapurKonsumatorët kanë qasje në aplikacione të shumta, përfshirë zgjidhjet e e-commerce si OpenCart dhe PrestaShop. CMS të ndryshme, të tilla si Joomla, Drupal, GeekLog, WordPress, skriptet, mjetet e bllokimit dhe aplikacionet, mund të instalohen me një klik të vetëm.

InMotion mbështet përdorimin e gjuhëve dhe teknologjive më të fundit të zhvillimit, duke përfshirë MySQL, PostgreSQL, Python, PERL, Ruby, dhe PHP.

Qasja në SSH është standarde për të gjitha llogaritë për të mbrojtur faqet e internetit, dhe përdoruesit e Serverit të hostimit të biznesit përfitojnë nga BetterLinux.

Zgjidhja e E-TregtisëInMotion ka shumë karakteristika të integruara në tregtinë elektronike. Duke përdorur Premium Web Builder, possibleshtë e mundur që të përfshini një faqe eShop për të përmirësuar faqen tuaj të internetit, e cila e shndërron atë në një dyqan online, të cilin klientët tuaj mund ta përdorin për të bërë porosi dhe blerje. Kjo gjithashtu ju lejon të shkarkoni OpenCart ose PrestaShop, të cilat janë falas, dhe të përshtatshme për një dyqan më të fortë.

Procesi i ngritjes së dyqanit është mjaft i shpejtë dhe i lehtë, dhe funksionaliteti i tij është tërësisht më i mirë. As më pak, do të keni metoda të kufizuara kur bëhet fjalë për mbledhjen e pagesave.

Prandaj, ju mund të detyroheni të shkarkoni një shtojcë që do të përdoret për të azhurnuar dyqanin tuaj. Kjo jo vetëm që do të ndihmojë në blerjen e më shumë opsioneve për të mbledhur pagesa, por gjithashtu ju ndihmon të shfrytëzoni mundësinë e një gjurmimi më të mirë.

domainsZgjedhjet e parkimit të domain, si dhe regjistrimi i domain, ofrohen gjithashtu kur përdorni InMotion. Ajo siguron privatësinë e domenit të përdoruesit i cili është pika e tyre kryesore e shitjes, si dhe ofron një domain falas pas çdo plani të pritjes 12-24 muajsh. Nëse më parë keni pasur një domen, ata gjithashtu do ta transferojnë atë falas për aq kohë sa ju mund të bëni një blerje të planit 1 ose 2-vjeçar.
Karakteristikat e sigurisëInMotion gjithashtu ofron përdorimin e një sasie të madhe të veçorive të sigurisë që përfshijnë falas plugin Sucuri Security të përdorur kryesisht për faqet e Word Press. Një program i tillë do t’ju lejojë të skanoni adware i cili mbron blogun tuaj dhe gjithashtu e mban atë të sigurt si për ju ashtu edhe për klientët që vizitojnë faqen tuaj.

Për më tepër, InMotion ofron shërbime falas rezervë në distancë që mund të përdoren për llogari që merren me madhësi 10 GB ose më pak. Duke filluar me një çmim prej 1.39 $ McAfee Spam dhe mbrojtja nga viruset mund të blihen për llogaritë e postës elektronike. Ju mund të blini certifikata SSL për 99,99 $ në vit, dhe një shtesë prej 25 $ për tarifën e instalimit, duke përfshirë një adresë IP të dedikuar.

Adresat e pakufizuara të postës elektronikeInMotion Hosting lejon email të pakufizuar kur përdorni planet e tij të përbashkët të pritjes. Konfigurimi i postës elektronike është thjeshtuar dhe ka një specifikim të forcës së fjalëkalimit në këtë ndërfaqe. InMotion ju lejon të hyni në emailin e tyre përmes programeve desktop p.sh. Outlook me bazë në internet ose klientë të lëvizshëm. Kur vendosni email, InMotion do të ofrojë mbrojtje McAfee gjithashtu.
Karakteristika shtesëDrives SSD Falas që kanë shpejtësinë më të lartë, besueshmërinë dhe performancën.

Emri i domainit falas ose një domen i ri që vlen ose transferimi i një emri aktual domain.

Karakteristika më emocionuese e të gjitha, rezervime falas të të dhënave. Ndërsa shumica e kompanive paguajnë shtrenjtë për shërbimin e kopjimit të të dhënave falas, InMotion do t’ju japë një shpërblim të pabesueshëm falas. Kjo veçori sigurisht që shton vlerën e paketave dhe vërteton disa nga tarifat më të larta.

Për më shumë se 310 aplikacione, instalimi me një klik është i integruar.

Kodimi në gjuhë të ndryshme duke përfshirë PostgreSQL, MySQL, PHP dhe Ruby.

Përdoruesi mund të përfshijë me lehtësi Google Apps në faqen e tyre duke përdorur një magjistar të lehtë me tre hapa.

E-mail i mbrojtur IMAP i cili mund të arrihet duke përdorur çdo pajisje.

planet & Çmimeve

InMotion do t’ju ofrojë një pritje shumë të lirë të klasës së biznesit e cila është e përshtatshme për faqet e internetit fikse, sistemet e menaxhimit të përmbajtjes të drejtuar nga baza e të dhënave dhe gjithashtu për aplikacione me porosi.

Format kryesore të web hosting që ofron InMotion janë:

 • Pritja e përbashkët e biznesit
 • Host VPS
 • Përkushtuar Hosting
 • Pritja e menaxhuar
 • Reseller Hosting

Bizneset e vogla ka të ngjarë të marrin vlerën më të madhe nga opsioni i Ndarjes së Ndarjes së Biznesit. Për sa kohë që siti nuk tërheq më shumë se 15,000 shikime në muaj, opsioni i përbashkët duhet të mjaftojë.

Jo të gjitha bizneset e vogla janë natyrisht të njëjta, dhe InMotion Hosting e strehon atë. Ata ofrojnë plane për faqet me veçori të tregtisë dhe pa. Ata gjithashtu ofrojnë të presin për faqet që përdorin sistemet e menaxhimit të përmbajtjes Drupal, Joomla ose WordPress. Këto plane vijnë në klasa Power dhe Pro, duke siguruar një element tjetër të fleksibilitetit për paketat në dispozicion.

Pritja e përbashkët, për shumicën e bizneseve, do të jetë një pikë fillimi. Hapi tjetër logjik është marrja e një pakete virtuale të serverit privat (VPS). Këto plane ofrojnë performancë më të mirë dhe siguri më të mirë ndërsa janë në dispozicion në një pikë çmimi që duhet të jetë e menaxhueshme për bizneset që kanë nevojë për kapacitet të rritur. Plani VPS-1000S është një grup i mirë fillestar për kompanitë që duhet të kalojnë në diçka më të fuqishme sesa një plan i përbashkët.

Pritja e menaxhuar është një tjetër mundësi e mirë për bizneset në rritje. Me ngritje më pak të rëndë për të bërë në lidhje me administrimin, kompanitë ende mund të përfitojnë nga serverët e internetit shumë të fuqishëm.

Planet e dedikuara të pritjes janë shumë fleksibël dhe, natyrisht, jashtëzakonisht të afta. Vetëm bizneset me faqet ose sitet më të sofistikuara dhe më të fuqishme do të kenë nevojë për një plan të dedikuar, por, kur ato janë të nevojshme, InMotion bën një punë të shkëlqyeshme për të paraqitur opsione.

InMotion Hosting gjithashtu ofron tarifa konkurruese edhe në pritësit e shitësit. Reputacioni i tyre i mirë për mbështetje dhe pajisje të shkëlqyera i bën ata një zgjedhje të arsyeshme për bizneset që duan të shesin pritjen ndaj palëve të treta.

Ndihma për klientët

Ndihma për klientët është një zonë ku InMotion Hosting shkëlqen. I gjithë stafi i tyre i ndihmës teknike është i vendosur në SH.B.A. dhe mund të kontaktohet përmes postës elektronike, thirrjeve telefonike ose bisedave të drejtpërdrejta. Ata gjithashtu ofrojnë metoda të ndryshme për të marrë mbështetje për vetë-shërbimin, të tilla si forumi i tyre dhe artikuj dhe mësime të shkëlqyera të bazuara në njohuri.

Nuk ka asnjë tarifë për të përdorur ndonjë nga metodat e mbështetjes të përmendura më lart, gjë që rrit vlerën e produktit mjaft pak. Konsumatorët që kanë personelin e tyre të IT mund të marrin mundësi duke përdorur udhëzimet dhe udhëzuesit në internet, të cilët janë të dyja gjithëpërfshirës dhe të shkruar mirë.

Pas regjistrimit për shërbim, klientët e rinj të InMotion Hosting do të marrin një telefonatë nga një specialist i ri i llogarisë. Ata mund të ndihmojnë për çdo pyetje në lidhje me paketat, çmimet dhe më shumë.

Përfaqësuesit e tyre të Kujdesit për Klientët janë shumë përvojë dhe të aftë pasi duhet të kenë përvojë të paktën katër vjet dhe duhet të kalojnë trajnime gjithëpërfshirëse para se të bëhen pjesë e ekipit dhe të fillojnë t’u përgjigjen kërkesave të klientëve përmes emailit, telefonit, bisedave live ose mbështetjes online. biletë.

Lehtësinë e përdorimit

Lehtësia e përdorimit është pa dyshim tipari më i mirë në InMotion, veçanërisht për fillestarët në hartimin e uebit që nuk duan të përballen me ndonjë vështirësi dhe shtesa të paqarta që ata nuk kërkojnë.

Për më tepër, InMotion ofron standardin më të mirë në programet Blogging dhe CMS, të cilat përfshijnë Drupal, Joomla dhe WordPress. Kjo e bën procesin e instalimit të këtyre karakteristikave të shpejtë dhe të lehtë për shkak të skenarit të instalimit me një klikim Softaculous që është regjistruar duke përdorur panelin e kontrollit të lehtë për tu mësuar cPanel.

Edhe kur më parë keni pritur një sit, gjithmonë duhet të merrni njohuri të reja. Ju do të keni mundësinë e përdorimit të planeve të pritjes ‘AMP (Paneli i Menaxhimit të Llogarive), pavarësisht se këdo që jeni duke përdorur.

AMP është zona që do të menaxhojë më së shumti llogarinë tuaj në InMotion Hosting. Kjo do të përfshijë një azhurnim në faturat dhe informacionin e kontaktit, Blerje ekstra, lexoni mësime, veçori të azhurnimit dhe zbritjes etj. Këto paraqitje të lehta për të gjitha mjetet jetësore dhe shërbimet përkatëse do të jenë të përshtatshme për fillestarët dhe përdoruesit e aftë.

përfundim

A po kërkoni për një ofrues pritës që do t’ju ofrojë një fleksibilitet në biznesin tuaj ndërsa rritet, shërbim miqësor ndaj klientit, teknologji të besueshme dhe besueshmëri të përhershme? Nuk mund të gaboni kurrë me InMotion Hosting. Nëse jeni duke drejtuar ndonjë biznes, do t’ju kërkojnë këto lloj cilësish për të konstatuar se prania juaj në internet po punon për ta bërë biznesin tuaj më të suksesshëm.

Disa nga karakteristikat që e bëjnë InMotion Hosting një shërbim të lehtë për t’u përdorur në Web hosting përfshijnë kohën e mirë të tij, numrin e shtesave falas që ai ofron, email të pakufizuar në të gjitha fazat, tiparet e tij falas të tregtisë elektronike dhe garancinë e kthimit të parave të pazakonta për 90 ditë . Këto karakteristika e bëjnë të mjaftueshme për të rekomanduar Hosting InMotion në krahasim me ofruesit e tjerë të shërbimit të pritjes.

Wishshtë dëshira jonë e sinqertë që rishikimi i Hosting InMotion ju ka ndihmuar të merrni një vendim nëse duhet të merrni apo jo faqen tuaj me InMotion. Meqenëse çdo faqe është e ndryshme në mënyrën e saj, do t’ju duhet të diskutoni nëse InMotion është hosti i përshtatshëm në internet për nevojat e faqes tuaj. Ju mund të vizitoni uebfaqen e tyre në www.inmotionhosting.com për çdo informacion shtesë mbi InMotion Hosting.

InMotion Hosting është një host i mirë në internet me mjaft për tu mburrur. Shtë e lehtë t’i rekomandoni ato për çdo klient të biznesit.

Mos ngurroni të na tregoni mendimet tuaja

A jeni tani apo keni qenë dikur Konsumator i InMotion? Ne do të donim të dëgjonim përshtypjet tuaja, të mira apo të këqija. Ju mund të kontaktoni me ne duke dërguar një email në [email protected]

krahasim

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Bluehost

92

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map