Rishikimi i Hosting A2 2016


A2 Hosting

Vizitoni Uebfaqen

9.3


Nota AWA

A2 Hosting

A2 është një kompani amerikane e mbajtjes së faqeve në internet, e cila ofron një pritje në internet për individë dhe biznes. Ata gjithashtu punojnë me shitësit dhe tregtarët e bashkëpunëtorëve. A2 siguron pritjen për WordPress dhe shumicën e sistemeve të menaxhimit të përmbajtjes (CMS) dhe karrocat e blerjeve. A2 regjistrohet në rrjetin e shpërndarjes së përmbajtjes CloudFlare (CDN) dhe e vë atë në dispozicion të klientëve. Lexoni rishikimin tonë të Hosting A2 më poshtë.

rekuizitë

 • Shpejtësitë e ngarkesës së faqes deri në 20 herë më shpejt se mesatarja
 • Garancia 99.9% e Uptime
 • Vendosja e lehtë
 • Monitorimi 24/7 i Rrjetit
 • SSD falas

Cons

 • Jo opsioni më i mirë për fillestarët
 • Asnjë Windows Hosting
 • Nuk ka mbështetje për Plexum, ColdFusion, PDFLib, MSSQL, HTMLDoc, ose mod_perl

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.a2hosting.com
 • Shtabi: Ann Arbor Michigan
 • Viti i themeluar: 2003
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Domain, Hosting Shared, WordPress Hosting, Cloud Hosting
 • Garancia e kthimit të parave: Në çdo kohë

A2 siguron mbajtjen e menaxhuar të WordPress plus Drupal, Joomla dhe shërbime të tjera për mbajtjen e CMS plus makinat virtuale si një kompani cloud. Ata nuk synojnë ndonjë treg të veçantë përveçse ata që përqendrohen në WordPress.

Për shkak të shumëllojshmërisë së tyre të paketave, pritja e tyre është e përshtatshme për kompani ose individë të vegjël, me aftësi të kufizuara të administratorit të faqes në internet, dhe faqet më të mëdha të internetit dhe e-commerce, me më shumë ekspertizë.

Sa i përket teknologjisë, një kontroll i faqes së një klienti të tyre tregoi se ata përdorin serverin e internetit LiteSpeed ​​për domenet e tyre të pritura edhe pse ata thonë se përdoruesit mund të zgjedhin Apache ose Nginx në vend. LightSpeed ​​është një server në internet i paguar i ndërtuar për performancën dhe sigurinë.

Kjo përfshin aftësinë në rritje për të shmangur ose zbutur sulmet DDOS të cilat janë një problem i madh për kompanitë pritëse. LiteSpeed ​​thotë se serveri i tyre në internet është i 4-ti që përdoret më shumë nga një server në internet në internet.

Me ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar, ka një shkallëzim adekuat dhe hapësirë ​​për t’u rritur. Kompania ka një reputacion të fortë për shumicën e klientëve të saj që përgjigjen në mënyrë të favorshme për një studim që ne citojmë më poshtë dhe kryesisht vlerësime pozitive të produktit të tyre nga recensentë të pavarur.

Nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre, A2 lejon klientët të marrin paratë e tyre brenda 30 ditëve të para. Nuk ka asnjë kontratë dhe nuk ka vështirësi lëvizja e një domeni në një kompani tjetër pritëse.

Kompania thotë se 92% e përdoruesve të tyre do t’i rekomandojnë shërbimin një miku. Ata gjithashtu thonë se ato rekomandohen nga CubeCart, Shoqata Drupal, PrestaShop, OwnCloud, Cloudflare dhe Zend Server.Ata nuk thonë se çfarë nënkupton ai rekomandim.

Dikush pyes veten pse CloudFlare, për shembull, me shumë klientë që presin në internet, do t’i rekomandonte kujtdo që të mos ofendojë dikë.A2 thotë se midis rishikimeve të palëve të treta ata kanë një mesatare prej 5 yje.

Karakteristikat kryesore

 • Ruajtje e pakufizuar RAID-10
 • Pastroni vërtetimin e dy faktorëve
 • Shtojcë A2 e optimizuar cPanel për caching të parainfiguruar
 • Skaner për mbrojtjen e hackit
 • 24/7/365 Monitorimi i Sigurisë
 • Cloudflare Falas CDN dhe cPanel
 • Instalues ​​automatik i butë
 • Instalimet me 1 klik për CMS-të Popullore dhe Aplikacionet e Tregtisë
 • Certifikatat SSL dhe llogaritë e tregtarit PayPal
 • Kredi falas për reklama me vlerë 50 dollarë nga Bing
 • Transferime Falas në sit
 • Ndihmë për shumë gjuhë

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për hostet A2

Web Hosting Ekspertët gjithashtu e vlerësojnë shumë mirë A2 hosting kur është fjala për nevojat tuaja në faqen e internetit.
Ja çfarë duhet të thoshin për mbajtjen në A2:

 • Performancë shumë e mirë kur përdorni hostet SSD të A2
 • Mbështetja teknike është gjithmonë shumë e dobishme
 • Shtë mirë që ata përdorin cPanel standard
 • Opsioni i serverit Turbo ka një performancë të shkëlqyeshme
 • Siguria e ofruar është niveli më i lartë në krahasim me disa shërbime të tjera
 • Ato përmbledhin disa azhurnime shumë të dobishme (p.sh. siguria, performanca)

Në fakt, ekspertët nuk kanë ndonjë gjë të keqe për të thënë në lidhje me hostimin A2! Ndërsa mund të ketë mundësi të tjera pritjeje atje që mund të sigurojnë një marrëveshje më të mirë, ekspertët rekomandojnë që nëse nuk mund të shqetësoheni për gjuetinë në shkallën e N-të, A2 është një zgjedhje superiore në krahasim me shumicën e kompanive të tjera që ndodhen atje.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në A2 Hosting

Konsumatorët e A2 raportojnë se janë shumë të lumtur me shërbimet e ofruara nga kompania. Sigurisht, gjithmonë do të ketë larg, por përgjithësisht, klientët po kërkojnë përfitimet e A2.

 • Mbështetje e shkëlqyer teknike – nëse përfundoni duke pasur nevojë për të
  Me një bazë njohuri shumë të dobishme, chat live, si dhe një linjë telefonike të dedikuar me të dobishme
  njerëz në fund të rreshtit, mbështetja juaj gjithmonë do të mbulohet 24/7.
 • Infrastrukturë hardhie për të mbështetur klientët e tyre
  Zgjidhni nga një gamë e vendndodhjeve të serverëve, dhe SSD (përfshirë VSP të menaxhuar).
 • Shpejtësi të shpejtë të ngarkesës për faqet e klientëve
  Me një infrastrukturë të madhe vjen fuqi e madhe… ose shpejtësia më mirë! Me sa duket A2 ngarkon faqet më shpejt sesa opsionet e tjera të hostimit.
 • Shumë klientë kanë ngelur me ta për një kohë të gjatë ose të lumtur që u zhvendosën në A2
  Kur bëhet fjalë për besnikërinë e klientit, A2 duket se ka goditur gozhdën në kokë në shërbimet që ata ofrojnë.

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në A2 Hosting

Në pjesën më të madhe, klientët A2 janë mjaft të lumtur. Pra, cilat janë gjërat që mund të shkojnë keq me këtë ofrues nga këndvështrimi i tyre?

 • Disa përvojë të sulmeve DDOS
  Si çdo shërbim tjetër pritës, A2 në rast të rastësishëm mund të preket nga sulmet DDOS – që do të thotë që faqja juaj e internetit është e zbehur.
 • Mimi nuk është aq i lirë sa ofruesit e tjerë
  Ndërsa klientët në përgjithësi thonë se çmimi është i drejtë, nuk ka të ngjarë të merrni një marrëveshje të volitshme me A2 nëse kjo është ajo që jeni pas.
 • Përgjigja e biletave të postës elektronike nganjëherë është e ngadaltë
  Nëse jeni duke përjetuar shërbim të ngadaltë të klientit në njërën prej rrugëve të tyre, mund të jetë më mirë të provoni një tjetër, p.sh. nëse shënimi është i ngadaltë, telefononi linjën e tyre të shërbimit

seriozitet & uptime

Në lidhje me kohën e duhur & Besueshmëria, kompania thotë se ata kanë një “rrjet të tepërt me katërfish”, çfarëdo të thotë kjo. Kjo nuk është vendi i parë ku e teprojnë ofertën e tyre, por shumica e ndërmarrjeve e bëjnë këtë, megjithatë disa dëmtojnë besueshmërinë e tyre kur e bëjnë këtë shumë.

A2 si shumica e ofruesve të tjerë ka qendra të tepërta të të dhënave. Sa i përket rrjetit të tepërt që duhet të nënkuptojë që ato ofrojnë disa rrugë në internet në rast se kanë problem me ISP-në e tyre dhe kartat e rrjetit të shumëfishtë në serverat e tyre me rrugë të ndryshme për t’i mbajtur ata që punojnë në rast të një ndërprerjeje të përhapur të rrjetit..

Ata ishin të shpejtë për të siguruar llogarinë tonë të re. U deshën vetëm disa minuta për të mbërritur emaili pasi e kërkuam atë.

Features & Tools

Këtu është një listë e funksioneve që përfaqëson totalin e asaj që klientët që mund të kenë nevojë për mbajtjen në internet dhe nëse A2 i siguron ato ose jo.

tipar
Përmbledhje
Paneli i kontrollitAta përdorin cPanel.
Hapësira e diskutMagazinimi i pakufizuar, përveç klientëve, mund të paguajë për serverë të dedikuar, në të cilin rast ruajtja është 250 GB.
BandwidthPafund, përveç VPS-ve të menaxhuara, shitësin dhe planet e dedikuara të serverëve kanë kufij të brezit
Mbështetje e bazës së të dhënaveMySQL 5.5. Nëse keni dashur një bazë të dhënash tjetër, do të duhet të instaloni vetë, gjë që mund të bëni pasi të keni qasje në linjën komanduese. Nëse e keni bërë, kjo do të thotë që ju do të duhet të programoni eksportet tuaja (rezervë) gjithashtu.
Domain falasVetëm në domenin e tyre si në (nënfushë) .a2hosted.com
Paketat Pritëse të WordPressPo. Ata e tregtojnë atë si WordPress A2 Optimized e cila është një grup prizash të dizajnuara për të ofruar një server të qëndrueshëm dhe të shpejtë.
Rezervime të të dhënavePo. Dhe, si shitësit e tjerë që përdorin cPanel. Ju mund të shkarkoni të gjithë drejtorinë shtëpiake, thjesht filtra emaili, ose bazën e të dhënave vetëm nga cPanel. Dhe mund të bëni një rikuperim në kohë nga këtu. (Shihni Rezervimin e sitit më poshtë.)
SSD (disqet e ngurta të shtetit)Kjo pjesë është interesante. Shtë e mundur për shkak të kostos së rënies së ruajtjes së gjendjes së ngurtë. I gjithë depozitimi i tyre është SSD, përveçse ekzistojnë disa disqe magnetike të përdorura në pako të veçanta të serverave të dedikuar. SSD nuk ka kontrollues lëvizës të diskut, kështu që ai ka kohën më të ulët të mundshëm të kërkimit dhe duhet të sigurojë përgjigjen më të shpejtë të mundshme të serverit. Sidoqoftë, kjo nuk është gjithmonë një ilaç pasi përvoja e përdoruesit nga fundi në fund, si me çdo kompani pritëse ose aplikacion, ndryshon në varësi të sendeve që janë kryesisht jashtë kontrollit të shitësit, si PC e përdoruesit ose shpejtësia e pajisjes celulare, latente në internet dhe bllokimet , programim i keq, etj.
SSD (disqet e ngurta të shtetit)Ata instalojnë dhe konfigurojnë të gjitha këto me një klikim: WordPress, Joomla, Drupal, CubeCart, CMS Made Simple, Elgg dhe B2evolution. Gjithashtu, ekziston instalimi automatik i këtyre platformave të njohura, ku përdoruesi do të duhet të bëjë disa konfigurim manual më vonë:
Llogaritë e postës elektronike25 të përfshira në planin e Lite. Pafund me të tjerët.
Karakteristikat e sigurisëVerifikimi i dy faktorëve të Clef-it është artikulli kryesor këtu. Ka shumë prej kompanive të mëdha pritëse, si BlueHost, për shembull, të cilët nuk e kanë këtë veçori të rëndësishme sigurie. Dokush që nuk përdor 2FA është duke e vënë veten në rrezik të madh për të sulmuar faqen e tyre.
Ndërtues i faqes në internetjo.
Zgjidhje eCommercePo. Shikoni karrocat e blerjeve më poshtë.
malware & Mbrojtja ndaj spamitFire SpamAssassin dhe Barracuda Spam Firewall.
Mbështetja e gjuhëve programuesePHP, PHPng, IonCube, Perl, Python, Ruby, Node.js
Statistikat e sititQasje në skedarët e regjistrave të papërpunuar, Statistikat e Vizitorëve në Webalizues, statistikat e faqes në internet, Statistikat Analogj të Vizitorëve dhe AWStats
Rezervime faqeshJo me planin Lite, i cili e shtyn të pyes veten pse përdoruesit me aftësi më të pakta do të vuanin ekspozimin më të madh.
Shërbimet e CDNCloudFlare. 3 $ Mujore.
Karakteristika shtesë & mjete
 • Shërbimet e migracionit në sit
 • Railgun (optimizuesi i rrjetit përmes kompresimit)
 • Apache 2.2, Nginx, ose Tomcat (Pse nuk e përmendin LightSpeed ​​në listën e tyre nuk jam i sigurt pasi e përdorin atë gjithashtu.)
 • Llamba pirg, d.m.th., (Linux, Apache, MySQL, PHP)
 • Kontrolli i versionit (Git dhe CVS) dhe mjetet e zhvilluesit (ssh, cron, ownCloud)

planet & Çmimeve

liteAjo thotë se 4 dollarë në muaj, por kur u regjistruam, ata na ngarkuan 4.71 dollarë. Këto janë paratë e dollarit, por ato duhet të na ngarkojnë ato që thotë faqja e internetit. Lista e karakteristikave sipas paketës ndryshon shumë. Mund të përmbledhim duke thënë se Lite ofron CPU 1 × 21 GHz, memorje 5 GB dhe CDN themelore CloudFlare.
i shpejtë$ 4.90. Për shkak se u regjistruam nga jashtë SH.B.A.-së, ajo citoi të gjitha çmimet në euro. Pra, ne i kemi shndërruar ato në dollarë. CPU 2 × 2.1 GHz.
Turbo$ 9.32. CPU 2 × 2.1 GHz plus artikuj shtesë si një përfaqësues i WebSocket për të rritur shpejtësinë e lojrave.

Pricesmimet e shtesave

Railgun (kompresimi i rrjetit)Railgun (kompresimi i rrjetit)
Mbështetje prioritare$ 20.
cloudflare CDN3 dollarë, përveç CDN themelore është falas për të gjitha paketat.
serverë të dedikuar të madhësive të ndryshme
  1. bërthamat, 16 GB ram, transferimi i të dhënave mujore 20TB, 2 adresa IP, 2 x 250 GB disqe: 350 dollarë
  2. 2 bërthama, dash 8 GB, 2 x 250 GB SSD disqe 10TB transferimin e të dhënave 150 $

`

Nuk ka tarifë konfigurimi. Kostoja e tyre për porositjen e një domeni është 15 dollarë e cila është gati e njëjtë me përdorimin e një regjistrari domaini si GoDaddy. Në rast se nuk ju pëlqen shërbimi, i cili është i dyshimtë, ata ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Mund të shtoni opsione të reja edhe më vonë. Për të transferuar domenin tuaj në një shërbim tjetër, ju duhet të zhvendosni regjistrimin e domenit tek ofruesi juaj i ri, kështu që është më mirë të përdorni një kompani regjistrues të palëve të treta për këtë

Ndihma për klientët

 • Phone-po, për të gjitha planet.
 • Mbështetje email—kur shkruajmë një përmbledhje, gjëja e parë që bëjmë është të hapim një biletë mbështetëse për të parë se sa shpejt reagon ndërmarrja. Ne morëm një përgjigje njerëzore brenda 2 orësh e cila mund të kishte qenë më e shpejtë pasi statusi i sistemit të tyre tha që sistemi i tyre për të dërguar statusin e biletave ishte poshtë.
 • Chat-po. Dikush erdhi në internet mjaft shpejt, secilën nga dy herë ne kontaktuam me ta. Herën e parë ishte më pak se 1 minutë. Herën e dytë ishte rreth 4 minuta. Një karakteristikë e bezdisshme është që ju kërkon të futni pyetjen tuaj përpara, por më pas duket se ju pyet që ta hapni përsëri kur dikush vjen në internet.
 • Njohuri baze-po.
 • Video Tutorials—Po, në mySQL, duke ndryshuar stilin cPanel, krijimin e nëndominave, domenet e parkuar, ndryshimin e një fjalëkalimi, programe të ndryshme si eCommerce, aksesin ssh, rezervat, markën, dhe më shumë.
 • Forumi Mbështetjejo.
 • Opsione shtesë. Ndihmë me përparësi vendos biletën tuaj të mbështetjes përpara të gjithë klientëve të tjerë, megjithëse ata nuk do ta shprehnin atë në atë mënyrë për ata pa mbështetje prioritare.
 • A ofrohet në baza 24/7?– Na tha “po ne ofrojmë mbështetje telefonike 24/7/365.” Pra, nëse ata do të përgjigjen në telefon gjatë gjithë natës, padyshim që ata do t’i përgjigjen gjithashtu në chat dhe email.
 • Qëndrimi profesional i agjentëve të ndihmës së klientit—Do mirësjellje dhe informoi ndërveprimin e tyre me ne.
 • Shpejtësia dhe saktësiaShpejtësia e përgjigjes së biletave të mbështetjes ishte e mirë. Sa për të sakta, ne nuk kërkuam asgjë të ndërlikuar, por supozojmë se ato që na thanë për shërbimin e tyre ishin të sakta.
 • Kompetenca dhe këshilla të ekspertëveNe mund ta bazojmë ekspertizën e tyre bazuar në saktësinë e blogut të tyre. Për shembull, blogu i tyre për të përdorur JavaScript në WordPress ishte shkruar për fillestarin absolut, por ishte i saktë.

Lehtësinë e përdorimit

Sa e lehtë është të përdoret? Le të hedhim një vështrim në atë që bëmë për të krijuar një llogari.

 1. Pas krijimit të një llogarie dhe futjes së informacionit për kartën tonë të kreditit, na çoi në cPanel, ku na ofroi një turne të udhëhequr nga magjistarët. Ky nuk është një krijues i faqeve në internet për fillestarin absolut. Duhet njëfarë njohurie.
 2. Pastaj na kërkoi që të krijonim Disk Web (një opsion cPanel) .
 3. Pastaj krijuam një llogari me email.
 4. Tjetra ajo pyeti se çfarë stili donim për cPanel.
 5. Pastaj na çoi në hyrjen në internet.
 6. Më në fund, ajo na dha një shans për të gjeneruar një çelës privat dhe publik ssh për ssh.

përfundim

Bazuar në përvojën tonë dhe konsensusin midis rishikuesve të tjerë që shërbimi i tyre është i qëndrueshëm, ne mund të rekomandojmë shërbimin e tyre. Por mos besoni gjithçka që lexoni. Për shembull, ata thonë se serverët e tyre Turbo ngarkojnë “deri në 20x më shpejt se sa hostet alternative”, që është thjesht pa kuptim.

Ju mund të dëshironi të trajtoni regjistrimin e domenit tuaj diku tjetër, pasi që rekomandohet gjithmonë, në mënyrë që të mund të ndërroni kompanitë e pritjes së faqes në internet dhe ofruesit e postës elektronike kur dëshironi të

Shumica e njerëzve nuk do të donin që posta e tyre elektronike dhe e-faqja në internet së bashku, pasi shumë do të donin që ne të përdorin Zoho, Google ose Microsoft për email pasi që ato kanë më shumë karakteristika, si zyra, dhe motorë shumë më të mirë spam.

krahasim

A2 Hosting

93

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map