Rishikimi i Highwire 2016


Highwire

Vizitoni Uebfaqen

9.0


Nota AWA

Highwire

Highwire është dega e shportave të blerjeve të kompanisë eCommerce inkFrog. Themeluesi Greg Sisung filloi bojën e shkrimit në ditët e para të eBay. Ajo kishte për qëllim të zgjidhë problemet e zakonshme të përdoruesve dhe të sigurojë një model të thjeshtë dhe programin e pritjes së imazheve. Kompania vazhdoi të zgjerojë dhe adresojë sfidat e reja të tregtisë elektronike. Në vitin 2012, kompania nisi Highwire si karrocë blerjeje për shërbime të plota. Lexoni rishikimin tonë të HighWire më poshtë.

rekuizitë

 • 14 ditë Gjyqi Falas
 • Menaxhim i lehtë i produktit
 • Mbështetje e plotë e transportit transportues
 • Administrimi intuitiv i dyqaneve

Cons

 • Jo lehtë për tu arritur përmes telefonit
 • Mungojnë mjetet më të mira për ndarjen sociale

Përmbledhje

Për disa arsye, Highwire është një program karrocash që shpesh shpërfillet për emra më të mëdhenj. E thënë të vërtetën, ajo ofron karakteristika dhe funksione të krahasueshme për një vlerë më të mirë. Nëse jeni me një buxhet të ngushtë dhe po kërkoni të minimizoni kostot e sipërme, Highwire mund të jetë një zgjedhje perfekte. Shtë një zgjedhje e shkëlqyeshme për sipërmarrësit që duan të fillojnë një karrierë të re pa pasur nevojë të investojnë kapital të konsiderueshëm.

Karakteristika standarde përfshin:

 • Modelet e para-ndërtuara me stil
 • Mjete të thjeshta të menaxhimit të produkteve dhe inventarit
 • Platformë e integruar e blogut
 • Ndjekja e klientit
 • Mbështetje e plotë e transportit

Fushat e Fokusit

Highwire siguron një karrocë të shkëlqyeshme për blerje. Ai shkon përtej procesit të projektimit dhe ofron të gjitha mjetet që ju nevojiten për të menaxhuar një dyqan të lulëzuar. Ndërsa platforma nuk reklamon qartë për një vend të caktuar, ndoshta është më e fortë kur bëhet fjalë për menaxhimin e shitjeve dhe marketingut. Kjo e bën atë një kandidat të fortë për të dy të ardhurit dhe bizneset e krijuara që kërkojnë të arrijnë nivele të reja të suksesit.

Karakteristikat e arka, pagesa dhe transporti

Kur bëhet fjalë për arka, pagesa dhe veçoritë e transportit, Highwire bën një shfaqje të fortë. Llogaria juaj vjen me një certifikatë SSL, dhe ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri e portave të pagesave. Platforma gjithashtu ju lejon të jeni partner me transportuesit kryesorë të transportit për të siguruar shpërndarjen e shpejtë të produkteve tuaja. Nuk ka asnjë qëndrim të vërtetë kur bëhet fjalë për këto kategori karakteristikash. Do seksion i faqes ofron një performancë të fuqishme dhe mjetet e sakta që ju nevojiten për të drejtuar një biznes. Nuk ka shumë shtesa, pasi ka mundësi të mjaftueshme për të drejtuar një dyqan profesional.

Shkallëzueshmëria

Shumë prej platformave vijnë me kufizime të ruajtjes dhe gjerësisë së bandës. Nuk është ai rasti me Highwire. Mund të filloni me një produkt të vetëm dhe të vazhdoni të shtoni deri në 10,000 produkte. Highwire është plotësisht i shkallëzuar dhe i aftë për të trajtuar një biznes të madh me një inventar të gjerë. Ju kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni nëse duhet të kaloni në një platformë tjetër pasi kompania juaj të tejkalojë një madhësi të caktuar. Nëse ndonjëherë vendosni të anulloni llogarinë tuaj, nuk do të duhet të shqetësoheni për gjobat. Të gjitha llogaritë e Highwire janë nga muaji në muaj dhe mund të anulohen në çdo kohë.

Reputacioni i Highwire

Highwire është pak a shumë e ndërlikuar. Ata ofrojnë të gjitha shërbimet dhe veçoritë e njëjta si shumë platforma ofertash, por ato ende nuk kanë arritur në të njëjtin nivel të popullaritetit. Kjo mund të jetë për shkak se ato janë një degë më e vogël e një kompanie më të madhe që është përqendruar në shitësit eBay. Ndoshta inkFrog nuk ka ende kohë dhe përpjekje për të marketingut të softuerëve të tyre të shportave të blerjeve. Por vetëm sepse Highwire nuk është një emër i familjes, nuk do të thotë se nuk ia vlen kohën tuaj. Shtë një zgjedhje solide dhe një program i respektuar mirë midis ekspertëve të industrisë.

Pse të zgjidhni Highwire?

Nëse jeni një sipërmarrës i cili po kërkon më shumë zhurmë për kokën tuaj, Highwire është zgjedhja e duhur. Ajo vjen me më shumë karakteristika dhe më pak kufizime, të gjitha për një çmim të shkëlqyeshëm. Shtë një vlerë e shkëlqyeshme dhe do t’ju ndihmojë të mbani kostot mujore të ulëta ndërsa ndërtoni biznesin tuaj.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështet Opsionet e Shumë Produkteve
 • Redaktori i icingmimeve Bulk
 • Rregulloje Kategoritë
 • Histori e plotë e porosive
 • Vlerësime të integruara të blerësve
 • Raportimi i integruar
 • Modelet e para-ndërtuara
 • Mjete miqësore për zhvilluesit
 • Shporta e plotë e veçuar
 • Kërkimi i porositjes
 • SEO miqësore
 • Marketingu i Integruar me Email

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për Highwire

Pllatforma eCommerce, të cilët kanë shikuar disa pulta ndër vite, duket se janë shumë të kënaqur me modelin e hijshëm dhe të drejtpërdrejtë që ofron Highwire. Gjithçka është e organizuar mirë dhe e dizajnuar mirë në mënyrë që syri juaj të drejtohet në vendet e duhura sapo të hapni pultin. Mundësia e Highwire për të shmangur rrëmujën dhe ofrimin e karakteristikave më të rëndësishme ndihmojnë për ta bërë atë një përshtatje të mirë për bizneset e vogla që mund të mos kenë shumë përvojë në dizajn.

Kritikët gjithashtu ishin mjaft të kënaqur me lehtësinë e përgjithshme të përdorimit. Nuk do të zgjasë shumë për të marrë gjithçka për të rregulluar dhe për të filluar shtimin e produkteve. Përsëri, ky është një përfitim i rëndësishëm për bizneset që kërkojnë të zgjerohen përtej eBay dhe Amazon.

Shumë vlerësime të ekspertëve përmendën gjithashtu faktin që Highwire është një platformë mjaft e fortë për të gjithë. Disa konkurrentë vijnë me kufizime të qarta që thjesht nuk mund të kapërcehen nga çdo shtesë e tyre. Sidoqoftë, Highwire ofron aftësi ruajtëse dhe gjerësi bande dhe mund të jetë goxha fleksibël dhe i shkallëzuar..

Përkundër disa tipareve pozitive, kritikët gjithashtu duket se hezitojnë ta miratojnë plotësisht Highwire. Me kaq shumë mundësi në treg, ekziston një shans shumë i mirë që një program tjetër të përshtatet më mirë me nevojat tuaja specifike.

 • http://stylefactoryproductions.com/blog/ecwid-review#.VyC1__6Kg8p=

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials

Ata konsumatorë që ishin mësuar të shisnin produktet e tyre në Amazon dhe eBay priren të ishin më të lumtur me Highwire. Programi ofronte më shumë një tranzicion natyror për ta dhe ndihmoi në eliminimin e çdo lakore të pjerrët të mësimit që mund të shkojë së bashku me hapjen e një dyqani në internet. Ndërsa programi mund të mos ofrojë një grup të fortë mjetesh, ai vjen me disa nga bazat që mund të ndihmojnë këdo që të fillojë një dyqan:

 • Përdoruesit ishin të kënaqur me aftësinë për të krijuar variacione të shumta të produktit.
 • Rirendifikimet e përhershme 301 gjithashtu ndihmojnë në përpjekjet e SEO.
 • Ndërsa programi mund të jetë i vështirë për t’u integruar me aplikacione të tjera në tregtinë elektronike, përdoruesit ishin të kënaqur me sa e lehtë ishte të shtoni shërbime të marketingut me email.

Së fundmi, klientët e kënaqur vlerësojnë gjithashtu që Highwire ofron një vlerë të veçantë. Nëse nuk doni të shpenzoni shumë, dhe gjithçka që ju nevojitet janë karakteristikat themelore, atëherë Highwire mund të jetë opsioni më i mirë.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Highwire ende mungon shumë nga karakteristikat që karrocat e tjera të blerjeve elektronike mund të konsiderojnë opsione standarde. Duket se kompania është ende në një mentalitet eBay dhe është akoma duke gjetur bazën e saj kur është fjala për të garuar me programet që kanë qenë në treg pak më gjatë. Përdoruesit janë zhgënjyer për mungesën e:

 • Një program bashkëpunimi
 • Faturimi i përsëritur
 • Mbështetje telefonike
 • Dhe opsione të gjera transporti për jashtë SH.B.A..

Fakti që asnjë nga planet e çmimeve nuk ofron një sasi të pakufizuar të produkteve gjithashtu do të thotë që programi në fund të fundit është më i përshtatshmi për bizneset e vogla ose të mesme.

Më në fund, dhe mbase më e rëndësishmja, konsumatorët raportojnë që Highwire thjesht nuk integron mirë. Kjo e bën në thelb të pamundur shtimin e funksionalitetit në dyqanin tuaj. Për këtë arsye, përdoruesit nuk kishin dëshirë të rekomandonin programin mbi opsionet e tjera në dispozicion.

dizajni & Përshtatje

Modelet e e Tregtisë

Me Highwire, kursimet vazhdojnë me dhjetëra tema falas. Zgjidhni midis një larmie palatesë ngjyrash dhe shablloneve që janë krijuar për të nxjerrë në pah bizneset dhe mallrat e ndryshme. Temat e lira janë moderne dhe tërheqëse dhe ofrojnë qasje të plotë në CSS, HTML dhe një redaktor WYSIWYG. Nëse e dini mjaftueshëm kodim, mund të rregulloni një temë falas aq sa dëshironi.

Ju gjithashtu mund të blini tema premium. Edhe temat e paguara janë relativisht të lira me shumicën që kushtojnë rreth 55 dollarë. Shtë bukur që ju mund të filtroni temat pa pagesë dhe të paguara në mënyrë që të mos humbni kohë duke u dashuruar me një model të shtrenjtë. Të gjitha çmimet janë reklamuar përpara për lehtësinë tuaj.

Pasi të keni zgjedhur një shabllon dhe të jeni gati për të ndërtuar dyqanin tuaj, ndërfaqja e krijuesit të faqes në internet bën gjithçka jashtëzakonisht e thjeshtë. Ju mund të përdorni redaktorin WYSIWYG për të bërë ndryshime dhe të shihni se si ato shfaqen në kohë reale. Nuk ka nevojë të shqetësoheni për ndryshimet që do të vijnë drejtpërdrejt, përpara se të jeni gati për t’i botuar.

Përshtatja e faqes

Për fillestarët, sfondi është i lehtë për t’u lundruar, dhe nuk do të duhet shumë kohë të kuptoj se si të bëni ndryshime stilistike dhe të personalizoni faqet. Nëse flisni kod, atëherë qielli është kufiri. Do të gëzoni qasje të plotë në CSS dhe HTML, që do të thotë se zgjedhjet e dizajnit janë të pafundme.

Seksioni i administratorit është i ndarë në kategori të mëdha që ju lejojnë të lundroni shpejt në vendin e duhur. Gjeni butonin e projektimit dhe do të drejtoheni te redaktori i temave, ku mund të vendosni navigacionin e faqes dhe të rregulloni shkronjat, ngjyrat dhe detajet e tjera. Shtimi i fotove të produkteve mund të bëhet me një zvarritje të thjeshtë nga kompjuteri juaj. Highwire gjithashtu ju lejon të ndërtoni një bibliotekë imazhi. Kjo do të thotë që ju mund të ripërdorni fotografitë aq shpesh sa dëshironi.

Site Mobile

Highwire bën një punë të shkëlqyeshme për ta bërë faqen miqësore miqësore. Blerësit gëzojnë arka të sigurt në pajisjet e tyre mobile. Menaxherët e dyqaneve mund të kryejnë mirëmbajtjen e sitit dhe detyra të tjera nga çdo pajisje. Të gjitha modelet janë dizajnuar që të duken të shkëlqyera dhe të funksionojnë mirë në pajisjet mobile. Ju nuk do të duhet të merreni me krijimin e një siti celular të veçantë.

Integrimi Social

Duhet vetëm një klik për të lidhur dyqanin tuaj me Facebook. Highwire madje do t’ju lejojë të shesni produkte në faqen tuaj në Facebook. Kjo është një veçori që ka fituar vlerësime të larta nga përdoruesit dhe kritikët ashtu. Highwire merr të gjitha punët nga integrimi i llogarive tuaja të mediave sociale dhe dyqanit tuaj.

Shërbimet e Dizajnit

Nëse dëshironi t’ia dorëzoni detyrat e projektimit dikujt tjetër, do të duhet të gjeni projektuesin tuaj të pavarur. Highwire nuk ofron shërbime të projektimit.

Features & Tools

tipar
Përmbledhje
Opsionet e shfaqjes së produkteveOpsionet e shfaqjes së produktit janë mjaft themelore, por përfshijnë gjithçka që ju nevojitet për të nxjerrë në pah produktet. Ju mund të shtoni sa më shumë foto që ju pëlqen dhe të krijoni një karusel dhe të kontrolloni një kuti për të krijuar një produkt të paraqitur. Nëse doni një listë të gjatë të opsioneve të ekranit, mund të zhgënjeheni me atë që Highwire ka për të ofruar. Ajo me siguri do të bëjë punën për bizneset e vogla dhe të mesme, por mund të mos sigurojë shkathtësi të mjaftueshme për bizneset më të mëdha me një inventar të larmishëm.
Funksionaliteti i shportësNdoshta tipari më i rëndësishëm i shportës blerëse Highwire është njoftimi i braktisur i karrocës. Ju mund të shihni se kush mund të ketë shtuar artikuj në karrocën e tyre dhe më pas të ketë lënë faqen tuaj. Mjetet e postës elektronike do t’ju lejojnë të përcilleni me këta klientë dhe ta shndërroni vizitën e tyre në një shitje. Ky është një mjet jetësor në tregtinë elektronike.
Integrimi i AplikacionevePër dallim nga shumë konkurrentë, Highwire nuk vjen me një dyqan të gjerë aplikacionesh. Të gjitha opsionet e funksionalitetit janë të integruara. Për disa njerëz, kjo do të llogaritej si një pengesë e madhe. Ata duan të jenë në gjendje të integrojnë programet e tyre të preferuara dhe të shtojnë funksione në dyqanin e tyre. Sidoqoftë, Highwire vjen standarde me të gjitha mjetet që do të duhen bizneset e vogla dhe të mesme. Nëse doni t’i mbani gjërat e thjeshta, atëherë nuk do të vini re as mungesa e një tregu të aplikacioneve.
Integrimi me eBay dhe AmazonMeqenëse Highwire është fëmija i një kompanie që ishte krijuar posaçërisht për të ndihmuar shitësit eBay, mund të vendosni bast se është integruar lehtësisht me platformat e tjera të shitjes. Pulti ka një seksion të tërë të dedikuar për integrimin e dyqanit tuaj me vendet e tjera të tregut, duke përfshirë eBay, Google, Amazon, dhe Facebook. Ju nuk do të kufizoheni në shitjen e produkteve në faqen e internetit kryesore të dyqanit tuaj.
Ndihma gjuhësoreNëse jeni të interesuar të bëni shitje ndërkombëtare, Highwire vjen me aftësi të caktuara. Do të keni mundësi të llogaritni taksat dhe transportin, por nuk ka asnjë mbështetje gjuhësore. Komunikimi me klientët globalë mund të jetë i vështirë.
Pritja dhe SiguriaHighwire ofron një arka të sigurt me një certifikatë SSL, dhe është përgjegjës për mbrojtjen e të dhënave tuaja përmes serverëve të tyre. Për fat të mirë, mund të jeni të sigurt se ofruesit e mëdhenj të emrave ofrojnë shumë mbrojtje.
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaKur zgjidhni Planin Gjithëpërfshirës, ​​do të shijoni një bandë të pakufizuar, pa tarifa transaksionesh dhe aftësinë për të shtuar deri në 10,000 produkte. Këto karakteristika janë pjesë e asaj që e bën Highwire një vlerë të tillë të jashtëzakonshme.
Rikthim dhe eksportim faqeshKrijimi i kopjes rezervë dhe eksportimi i skedarëve të faqes tuaj zgjasin vetëm disa sekonda. Ju mund të eksportoni të dy skedarët e faqes tuaj të faqes dhe skedarët e produkteve. Nëse jeni lloji ekstra i kujdesshëm, madje mund të eksportoni urdhra të klientëve. Të gjitha këto funksione janë në dispozicion menjëherë nga ekrani kryesor i pultit për lehtësinë tuaj.
Domain me porosiProcesi fillestar i konfigurimit do t’ju ngjitet me një emër domain .highwire.com. Nëse tashmë keni një domen të personalizuar, thjesht mund të vizitoni menunë e cilësimeve dhe të shtoni fushën tuaj të personalizuar. Nëse keni nevojë të regjistroni domenin tuaj, ekziston një buton edhe për këtë. Vetëm mbani në mend se ju do të duhet të blini një emër nga një sit i gjendjes civile si GoDaddy ose Hostgator. Lajmi i mirë është se Highwire rregullon gjithë procesin. Pasi të vizitoni menunë e cilësimeve, do të përshkoni hapat e nevojshëm.
Dyqani me përgjegjësi celularNë tregun e sotëm konkurrues të tregtisë elektronike, një dyqan miqësor dhe i përgjegjshëm për celular është një domosdoshmëri. Highwire do të sigurohet që të zbrisni në këmbën e djathtë. Konsumatorët mund të bëjnë blerje nga çdo pajisje dhe të gëzojnë karakteristika të sigurta të arka. Do të jeni në gjendje të menaxhoni dyqanin tuaj nga çdo pajisje. Nuk ka nevojë të qëndroni në kompjuterin tuaj të punës.
Përpunimi i pagesësHighwire ofron dhjetë porta të ndryshme pagese. Ju keni aftësinë për t’u bërë partner me emrat më të mëdhenj në tregtinë elektronike. Kjo do t’ju ndihmojë të fitoni besimin e klientëve tuaj dhe ta bëni jetën tuaj më të lehtë.
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportaveMungesa e shtojcave në dispozicion mund të jetë një problem i madh për disa njerëz. Sidoqoftë, Highwire është plotësisht e pajisur për të trajtuar të gjitha nevojat tuaja në tregti elektronike. Në vend që të ofroni eshtrat e zhveshur në mënyrë që të keni për të blerë dhe integruar shtesa, faqja juaj është e gatshme të shkojë nga dita e parë.
Menaxhimi i renditPulti i menaxhimit të porosive është i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë. Ju mund të shikoni të gjitha detajet që ju nevojiten dhe të filtroni kërkimet. Highwire madje ju lejon të shihni klientët dhe veprimtarinë e tyre.
Menaxhimit të inventaritPër fillestarët dhe cilindo tjetër që vlerëson thjeshtësinë funksionale, tipari i menaxhimit të inventarit është i përsosur. Makesshtë e lehtë për të menaxhuar produktet tuaja dhe për të marrë njoftime për inventar të ulët.
Karrocat e braktisuraDo platformë eCommerce që vlen të përdoret vjen me një veçori të braktisur karroce, dhe Highwire nuk është përjashtim. Të dy mund të shikoni karrocat e braktisura të blerjeve dhe t’u dërgoni një email vijues klientëve. Emailet e automatizuara janë një detyrë e rëndësishme që do të thjeshtojë jetën tuaj dhe do të rrisë shitjet.
Tregtim celularHighwire në mënyrë të qartë e njeh dhe vlerëson rëndësinë e pajisjeve mobile në tregtinë elektronike. Të gjitha shabllonet e tyre janë miqësore me celularin, dhe madje mund të menaxhoni dyqanin tuaj nga çdo pajisje. Biznesi juaj do të jetë në gjendje të përmbushë kërkesat e një tregu modern.
Karakteristikat e sigurisëLajmi i mirë është se çdo llogari Highwire vjen me një certifikatë SSL. Me shumë platforma, kjo është një kosto shtesë. Shporta juaj e blerjeve do të ofrojë më të fundit në veçoritë e sigurisë së arkës. Standardet e tjera të sigurisë do të varen nga ofruesi juaj i pritjes.
Certifikimi i industrisë së kartave të pagesave (PCI)Highwire është PCI në përputhje. Ju mund të jeni të sigurt se ata kanë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për të përmbushur standardet e industrisë për sigurinë e kartave të kreditit.
Certifikata për dhurata, marrëveshje speciale dhe kuponëHighwire ju lejon të krijoni kode dhe kuponë zbritje. Ju lehtë mund të bëni promovime speciale dhe të promovoni produkte me vetëm disa klikime. Ajo siguron një mënyrë të shkëlqyeshme për të tregtuar produkte dhe për të promovuar dyqanin tuaj.
Llogaritësit e taksave dhe transportitTë dyja seksionet e taksave dhe ato të transportit në pultin e administratorit Highwire ofrojnë shumë mundësi. Ju mund të llogaritni automatikisht normat, të vendosni transportuesit e paracaktuar dhe të modifikoni cilësimet e transportit sipas porosisë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kontrolloni disa kuti. Ajo që mund të jetë një aspekt i komplikuar i biznesit tuaj është thjeshtuar plotësisht.
Ndjekja e dërgesavePuna me transportuesit kryesorë do të thotë që klientët mund të ndjekin me lehtësi porositë e tyre. Numrat përcjellës gjenerohen dhe dërgohen automatikisht. I gjithë procesi është plotësisht pa duar dhe pa telashe.
Aftësitë POSKa më shumë se sa mjete të mjaftueshme të qëndrueshme POS për të mbështetur dyqanin tuaj. Karakteristikat e raportimit dhe inventarit do t’ju ndihmojnë të gjurmoni performancën e dyqaneve. Ju mund të integroni shumë mundësi të transportit dhe pagesa të nivelit të lartë. Disa klikime gjithashtu ju lejojnë të shtypni etiketat e porositjes dhe të krijoni kuponë. Në qoftë se nuk jeni duke kërkuar për një veçori shumë të veçantë, mjetet POS Highwire do ta bëjnë më të lehtë menaxhimin e dyqanit tuaj.
Karakteristikat e marketingut dhe parashikimitHighwire ka një bollëk të mjeteve efektive të marketingut dhe raportimit. Sapo të hapni pultin tuaj, do të shihni statistikat dhe grafikët që theksojnë punën e faqes. Ju mund të shihni se sa klientë kanë vizituar sitin gjatë një periudhe kohe të caktuar dhe të ndjekin fitimet. Mjetet SEO do t’ju udhëzojnë gjatë procesit të bërjes së miqve me motor kërkimi, dhe integrimi i ndarjes sociale është ndoshta më i miri në treg.

Skeda e marketingut në pultin tuaj të administratorit përmban të dy menunë e blogut dhe integrimin e gazetës elektronike. Ju lehtë mund të publikoni postime dhe të tërheqni lexuesit në faqen tuaj dhe të lidhni ofruesin tuaj të gazetës në faqen tuaj të internetit.

Veglat promovuese të integruara janë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të tregtuar faqen tuaj të internetit pa investuar në reklama. Ju mund të ekzekutoni zbritje speciale dhe t’i publikoni ato në mediat sociale falas. Me Highwire, nuk keni nevojë për një departament të marketingut për të përdorur mjetet e fundit për të promovuar faqen tuaj dhe për të ndërtuar praninë tuaj në internet. Të gjitha mjetet që ju nevojiten janë të drejta në majë të gishtave.

planet & Çmimeve

Highwire madje ka thjeshtuar paketat e çmimeve. Në vend që të zgjidhni midis disa paketave, ekzistojnë vetëm dy zgjedhje:

Plani fillestar – 14,95 $ / muaj

 • 100 limit produkti
 • Arka e sigurt
 • Domeni personal
 • Aftësia për të shitur në eBay

Plani Gjithëpërfshirës – 29,95 dollarë

 • Të gjitha tiparet e Planit Fillestar
 • 10,000 limit produkti
 • Kodet e kuponit
 • Gjerësia e bandës dhe ruajtja e pakufizuar
 • raportimi

Nëse keni nevojë të postoni më shumë se 10,000 produkte, ka plane të personalizuara në dispozicion.

Me një çmim të ulët mujor prej 29,95 $, nuk ka asnjë arsye të mos shkoni me Planin Gjithëpërfshirës. Në krahasim me konkurrentët e tjerë, kjo paketë ofron më shumë karakteristika për një çmim më të ulët. Më e mira nga të gjitha, nuk ka shpenzime të fshehura. Ju nuk do të duhet të investoni në shtesa ose të paguani për thirrjet e shërbimit të klientit. Të gjitha tarifat reklamohen menjëherë përpara.

Ndihma për klientët

Një pengesë e vërtetë për Highwire është mbështetja e tyre ndaj klientit. Ata janë një kompani e vogël dhe ofrojnë vetëm mbështetje të drejtpërdrejtë nga e hëna deri të premten përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live. Highwire gjithashtu ka llogari aktive të mediave sociale që mund t’i përdorni për t’i kontaktuar ata. Përdoruesit gjithashtu mund të konsultohen me qendrën e mbështetjes dhe të vizitojnë forume të komunitetit.

Në përgjithësi, burimet e mundshme të mbështetjes janë të pasakta. Biseda live është një tipar i përshtatshëm mbështetës, por vetëm nëse merrni përgjigje të shpejtë dhe informuese. Në përgjithësi, nuk duket se është rasti kur përpiqeni të merrni përgjigje dhe ndihmë nga përfaqësuesit e disponueshëm.

Qendra e mbështetjes ishte gjithashtu një zhgënjim. Hyrja në terma kërkimi për kategoritë themelore dha rezultate të përziera. Në mënyrë tipike, lidhjet që shfaqen nuk ishin të dobishme dhe të rëndësishme për temën e kërkimit. Nuk ka një bazë të dhënash të artikujve informues. Ju jeni të kufizuar në pyetje nga klientët e tjerë që janë përgjigjur nga Highwire. Kjo e bën të vështirë për të gjetur informacionin e saktë.

Nëse keni probleme, ndoshta burimi më i mirë është forumi i mbështetjes. Përdoruesit kanë qenë relativisht aktivë për të postuar zgjidhje për problemet e zakonshme.

Highwire do të përmirësohej dukshëm duke shtuar artikuj dhe video mësimore. Kjo do të thuhet, është e rrallë që ju të dilni në çdo problem. E gjithë platforma është aq e lehtë për t’u përdorur sa që gjithçka, nga konfigurimi tek menaxhimi i dyqaneve, duhet të shkojë pa probleme. Programi bën një punë të shkëlqyeshme duke ju përshkuar gjithçka hap pas hapi, kështu që shpresojmë se nuk do të duhet të kërkoni ndihmë.

Lehtësinë e përdorimit

Vendosja e dyqanit

Thjesht vendosja e dyqanit tuaj zgjat më pak se 60 sekonda. Ju mund të filloni një gjykim falas vetëm duke futur një emër dyqani dhe disa informacione të kontaktit. Kjo do t’ju lejojë të shikoni pultin dhe të ndjeheni për veçoritë e disponueshme. Ndërfaqja është e thjeshtë për të lundruar, dhe mjetet tërheqëse dhe zvogëluese dhe redaktori WYSIWYG ju lejon të filloni të personalizoni faqen tuaj me besim. Ka pak kufizime kur bëhet fjalë për ndryshimin e madhësisë së fotove të redaktimit dhe ndryshimin e detajeve të modelit. Për ata që kanë përvojë në kodim, mund të shijoni plotësisht hyrjen në HTML dhe CSS. Pavarësisht nga përvoja juaj e projektimit, Highwire e lehtëson shpejt vendosjen e dyqanit tuaj.

Shtimi i produkteve

Paneli i administratorit e bën shtimin e produkteve super të thjeshtë. Menyja përmbysëse e katalogut përmban një buton “Shto produkt”. Nga kjo faqe, mund të futni informacionin e produktit, të ngarkoni fotografi dhe të kontrolloni alarmet dhe cilësimet e inventarit. Vetëm disa klikime dhe do të jeni duke shitur një produkt të ri në ballinën tuaj.

Menaxhimi i përmbajtjes

Kur bëhet fjalë për shtimin e përmbajtjes, nuk bëhet shumë më lehtë sesa një redaktues WYSIWYG. Nëse keni ndonjë përvojë me përpunimin e fjalëve, do të jeni në gjendje të krijoni përmbajtje faqesh, të publikoni një blog dhe të shtoni imazhe me lehtësi.

përfundim

A është Highwire zgjedhja e duhur e platformës eCommerce për ju që të ndërtoni një Dyqan Online?

Nëse jeni duke kërkuar për të drejtuar biznesin e madhësive të vogla dhe të mesme dhe vlerësoni thjeshtësinë, atëherë Highwire është një zgjedhje e shkëlqyeshme. E thjeshtë nuk do të thotë minimale e zhveshur. Highwire ofron të gjitha tiparet që ju nevojiten për të krijuar dhe menaxhuar një dyqan të sofistikuar. Po ashtu shmang të ju mbingarkoni me opsione. Përkundrazi, përqendrimi në një tabelë të pastër dhe të drejtpërdrejtë që do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë.

Vendosja e një dyqani dhe shtimi i produkteve është mjaft e lehtë për fillestarët, por ofron liri të mjaftueshme për projektuesit ekspertë të tregojnë aftësitë e tyre. Për pronarët e bizneseve që pëlqejnë idenë e të qenurit në gjendje të integrojnë një listë të gjerë të shtesave dhe të gëzojnë një funksionalitet të pakufishëm, do të duan të duken diku tjetër.

Pse të zgjidhni Highwire mbi konkurrencën e saj?

Me një fjalë: vlera. Shumë platforma të tjera kanë kufizime të konsiderueshme kur bëhet fjalë për ruajtjen, gjerësinë e bandës, temat ose portat e pagesave. Kjo nuk është rasti me Highwire. Përdoruesit mund të gëzojnë më shumë karakteristika për sa i përket vlerës së vlerës më të mirë në treg. Ju nuk duhet të sakrifikoni asgjë për të provuar tipare premium që do t’ju lejojnë të krijoni një dyqan plotësisht funksional. Nëse po kërkoni të mbani kostot e ulëta ndërsa ndërtoni biznesin tuaj, Highwire mund t’ju ndihmojë.

krahasim

Highwire

90

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map