Rishikimi i GreenGeeks 2016


GreenGeeks

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

GreenGeeks

GreenGeeks ofron ndërtues të faqes në internet, mbajtjen e faqeve në internet, VPS (makina virtuale private, d.m.th., hyrje në rrënjë) dhe shërbime të shitësit. Produkti i tyre është pothuajse i njëjtë me paketat e tjera të mbajtjes së faqes në internet, sepse kërkon njohuri të cPanel për ta përdorur atë. Pra, nuk është një platformë fillestare. Lexoni rishikimin tonë të GreenGeeks më poshtë.

rekuizitë

 • Eko-miqësore
 • Politika e rimbursimit 30-ditor
 • Rezervime ditore të faqes
 • Aktivizimi i llogarisë së menjëhershme

Cons

 • Vetëm një plan i përbashkët i hostimit
 • Asnjë Windows Hosting

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.greengeeks.com
 • Shtabi: Agoura Hills, CA
 • Viti i themeluar: 2008
 • punonjësit: 25+
 • Sitet e pritura: 300,000+
 • Category: Web Hosting
 • shërbimet: Shpërndarë, VPS dhe serverë të përkushtuar
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

GreenGeeks, kompania me qendër në SH.B.A., nuk synon ndonjë klient të veçantë. Ata marrin të gjithë vijnë dhe ofrojnë një bandë të pakufizuar dhe ruajtje në mënyrë që faqet e internetit të mëdha të mund të presin atje. Për të akomoduar që ata të regjistrohen në CloudFlare CDN (rrjeti i ofrimit të përmbajtjes).

GreenGeeks ofron një ndërtues të faqes në internet për ndërtimin e faqeve në faqen e internetit. Por shumica e përdoruesve me siguri do të instalojnë një produkt CMS, si WordPress, në vend që ta bëjnë këtë, pasi e gjithë pika e një krijuesi të faqes në internet është thjeshtësia dhe GreenGeeks nuk janë aq të thjeshta sa duhet për atë lloj përdoruesi. Asnjë nuk është dikush që përdor cPanel si ndërfaqe, por është një ndërfaqe e mirë për përdoruesit e zakonshëm, dhe më e zakonshme.

Specifikimet Teknike

GreenGeeks përdor Apache për një server në internet për domenet e pritura. Këto janë drejtuar në makina virtuale në Regjistrimin Singlehop. Përdorimi i një ndërmarrje cloud është një gjë e vërtetë. Nuk do të thotë, për shembull, se biznesi i vogël po përpiqet të pozicionohet si një kompani e madhe.

Në fund të fundit, Netflix nuk ka as serverat e tyre (ata përdorin Amazon.). Një re private ofron shërbim më të mirë sesa mirëmbajtja e qendrës suaj të të dhënave pasi ato kompani specializohen për të bërë asgjë përveç kësaj. Kështu që siguria e tyre do të jetë më e lartë dhe teprica e tyre e plotë.

Karakteristikat kryesore

 • Hapësira e pakufizuar në Disk dhe Bandwidth
 • Instalues ​​automatik i skripteteve Fantastico
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Mbrojtje falas nga Spam
 • Shpërndarë SSL
 • Kontrolli Google
 • 24/7/365 Mbështetje me bazë në SH.B.A.
 • Lidhjet me shumë gigabit
 • Marketingu Falas dhe Mjetet SEO
 • Mjetet e tregtisë
 • Migrimet Falas në Uebfaqe
 • Mbështetje në Webmail

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për geekset e gjelbërt

Web HostingGreen Geeks, ekspertët sugjerojnë, është një diamant në çështjet e ashpra, por faturimi lëshon ujërat, dhe ka thashetheme në lidhje me procedurat e dyshimta rezervë dhe problemet e transferimit të domain. Nga ana tjetër, të njëjtët ekspertë pajtohen që marrin shumë më pak raporte negative se sa për shumicën e pritësve të tjerë në internet.

Cons

 • Famshëm për çështjet e faturimit dhe akuzat për mbingarkesë. Sigurohuni që e dini se për çfarë paguani dhe çfarë do të kthehet nëse anuloni.
 • Nëse jepni me qira, Green Geeks mbajnë emrin e domain “shpërblesë”. Ekspertët sugjerojnë që ta mbani emrin e domain tuaj të veçantë nga llogaria juaj e hostimit.

rekuizitë

 • Ndërmarrje e re e pavarur me një të ardhme të ndritshme dhe një CEO karizmatik dhe me përvojë.
 • Një nga planet themelore më të mira dhe më të lira për fillestarët, dhe shumë i lehtë për t’u përdorur.
 • Mbi mesataren e kohës së ngritjes, shpejtësia e ngarkimit dhe mbështetja.
 • Për dikë që nuk di asgjë për ndërtimin e një faqe në internet, ndërtuesi i faqes së internetit të Green Geeks është një fllad për t’u përdorur.
 • Planet fleksibël për shitësit, nga fillimet deri tek shitësit e mëdhenj.
 • Infrastruktura ekologjikisht miqësore e përparuar teknologjikisht i jep asaj një përparësi konkurruese.
 • Mjetet e mjaftueshme të marketingut dhe analizave të SEO për të promovuar biznesin e vogël dhe për të rritur trafikun.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials mbi Geeks Gjelbër

Shqyrtimet e konsumatorit dëshmojnë për Green Geeks si një host efikas, miqësor, i besueshëm, i qëndrueshëm dhe teknikisht i efektshëm. Nëse lavdërimi është disi i përmbajtur, ka të ngjarë që Green Geeks po bën punën e vet dhe klientët e tij janë të lirë të fillojnë me të tyre. Përveç çështjeve rreth rimbursimeve dhe kostove të fshehura, gjelbërimi i gjelbër merr gjurmët e gishtit për të gjitha tiparet standarde të ofruara nga hostet në internet. Cilat janë karakteristikat kryesore që i shtyjnë klientët të tërhiqen nga puna për të vendosur stilolapsin virtual në letër në lëvdimin e Green Geeks?

 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit.
 • Shpejtësi të besueshme në kohën e duhur dhe të ngarkesës së faqes.
 • Lehtësia e përdorimit me një gamë të gjerë të programeve falas dhe të gjitha mjetet e nevojshme për krijimin dhe mirëmbajtjen e një faqe interneti të suksesshme.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit për geekset e gjelbërt

Ndërsa rishikimet e përdoruesve të Green Geeks në internet janë jashtëzakonisht pozitive, të njëjtat ankesa të lidhura me faturimin vazhdojnë të vijnë nga klientë të pakënaqur dhe, duke pasur parasysh rekordin e tyre të mirëfilltë; është kurioz që Green Geeks nuk u është drejtuar atyre.

Rimbursimet nuk kthehen në tërësi dhe shpesh vonohen

 • Në qoftë se nuk e ndiqni procesin e bezdisshëm në Kushtet e Shërbimit të letrës, ju e kaloni pjesën më të madhe të kohës duke diskutuar me mbështetje për cilën nuk e keni kapërcyer.

Kostoja reale e fshehjes së pritjes

 • Mimet e ulëta të reklamuara janë të lidhura në një plan 12-, 24- ose 36-muaj. Anuloni dhe ju duhet të paguani shanset për emrin e domain tuaj (deri në tre herë më shumë se kostoja e rregullt). Ju nuk mund ta çaktivizoni rinovimin automatik, kështu që të anuloni mirë përpara përfundimit të kontratës suaj.
 • Nëse një faturë nuk paguhet brenda katër ditësh, llogaria juaj është pezulluar dhe do t’ju kushtojë 15 dollarë për ta riaktivizuar atë.
 • Llogaria juaj nuk mund të përdorë më shumë se 1 GB memorie, ose do të rrëzoheni.

seriozitet & uptime

Kompania pretendon një kohëzgjatje prej 99.9%. Do ofertë më e lartë se ajo është thjesht pa kuptim dhe madje as e mundshme, zakonisht, dhe është duke folur në disa raste. Shikuesit e faqes në internet do të kenë problemet e tyre për shkak të problemeve me makinat e tyre dhe lidhjen në internet.

Thënë kjo, ka shumë tepricë në GreenGreeks. SingleHop ka 5 qendra të të dhënave në SH.B.A. dhe një në Evropë, të gjitha me rezervë baterie.

Features & Tools

Këtu është një listë e funksioneve që përfaqëson shumën kolektive të asaj që klientët që mund të kenë nevojë për mbajtjen në internet dhe a i siguron apo jo GreenGeeks ato.

tipar
Përmbledhje
cPanel
Hapësira e diskuti pakufizuar
Bandwidthi pakufizuar
Mbështetje e bazës së të dhënaveMySQL
Domain falasJo. Drejt e para duhet të shkruani emrin e domain-it ose ta blini atë ose të tregoni se do të azhurnoni regjistrimet tuaja DNS për një domain ekzistues. Nuk ka asnjë mënyrë për të praktikuar ose pritur atë në faqen e tyre përkohësisht. Prandaj sigurohuni që ta shqiptoni saktë emrin e domain-it tuaj.
Paketat Pritëse të WordPressJo. Ata presin WordPress por nuk e tregtojnë atë si një fokus.
Domainet e shumëfishtaPo. Mund të presësh fusha të tjera nën të njëjtën llogari. Ju e vendosët nën cPanel siç shpjegohet këtu.
Rezervime të të dhënaveAta bëjnë kopje rezervë të natës. Por ata kanë fikur mënyrën se si njerëzit zakonisht rezervojnë dhe shkarkojnë faqen e tyre në kompjuterët e tyre për mbajtje shtesë të sigurt. Ata e kanë çaktivizuar mjetin rezervë në cPanel duke e cilësuar atë “shumë burim intensiv”.

Në vend të kësaj, ata udhëzojnë përdoruesin të shkarkojë dosjen e shtëpisë së tij duke përdorur FTP, i cili do të jetë i vështirë për disa njerëz pa aftësi për ta bërë atë, veçanërisht pasi ata do të duhet të dinë se si t’i zinin dosjet gjithashtu. Gjithashtu, FTP duhet të jetë i paaftë në shumicën e serverëve pasi është subjekt i një sulmi brutal të forcës dhe si i tillë është një rrezik sigurie.

SSD (disqet e ngurta të shtetit)Të gjitha fushat e tyre të pritura janë në disqet SSD. Kjo është më e shpejtë se disqet magnetike pasi nuk ka pjesë lëvizëse. Pra, duhet të sigurojë një ngritje të shpejtë, por mund të mos jetë e dukshme për përdoruesin pasi disku kërkon kohë ishte vetëm një pjesë e vogël e ekosistemit kur konsideruat se latenca e natyrshme në internet dhe vetë smartphone të lidhur me njerëz dhe PC të ngarkuar me viruse.
Instaluesi i aplikacioneve OneclickAta përdorin një mjet të quajtur Softaculous për të siguruar instalimin e asistuar, për shembull, të mëposhtëm:

Joomla, WordPress, PrestaShop, OpenCart, Drupal, phpBB, SMG, Magento, WHMCS, MyBB, Dolphin, Moodle

Llogaritë e postës elektronikePo. pakufizuar. Kompanitë e pritura gjithmonë e thonë këtë, për të sugjeruar që të merrni diçka falas. Por kujt do të duhej një numër i pafund llogarish emaili?
Karakteristikat e sigurisëShumica e karakteristikave të tyre më të avancuara të sigurisë vijnë me një tarifë të shtuar. Një shembull i kësaj rrit mbrojtjen e DDOS (shpërndarja e mohimit të shërbimit). Kjo mund të jetë për shkak se ata mund të blejnë atë në një palë të tretë, për të mbajtur regjistrimet DNS, si Pro përkohësisht. DYN, e cila është një nga ato kompani që mund të trajtojë ngritje në këtë lloj rritje të trafikut, sepse ato kanë ferma masive të serverave.

GreenGeeks gjithashtu sigurojnë OWASP, të cilat janë një rregullë rregullimi për burimin e hapur http://www.modsecurity.org/ firewall për klientët e ndërmarrjeve të tyre.

Planet e tyre themelore kanë gjërat themelore që normalisht do të prisnit nga një motor antispam për emailin e tyre dhe aftësinë për të bllokuar IP-të bazuar në një gamë ose adresë specifike IP. Por ju mund ta bëni vetë me mjete standarde. Për shembull, plugin-i i papërshkueshëm nga uji plugin WP ju paralajmëron kur dikush po përpiqet të sulmojë forcën tuaj në hyrjen tuaj. Kështu që ata ju lejojnë të azhurnoni skedarin e sigurisë Apache. Hyrja plus ju mund ta bëni atë përmes cPanel.

Ndërtues i faqes në internetPo, por ju duhet të paguani një minimum prej 3.96 $ në muaj për ta përdorur atë.

Menutë e tyre janë aq të rrallë saqë e bëjnë pothuajse të pamundur të gjejnë ndonjë gjë përfshirë ndërtuesin. Pra, këtu është lidhje.

Menutë e tyre janë kaq të pastra dhe të pakta, sepse asgjë nuk është e shënuar atje. Pra, për të gjetur ndonjë gjë, përdorni Google dhe shkruaj duke përdorur sintaksën e kërkimit të Google si kjo:

site: greengeeks.com Ndërtues i faqes në internet

Zgjidhje eCommercePak a shume. Ju mund ta vendosni atë, por duhet të vendosni vetë llogarinë tuaj tregtare, certifikatën SSL dhe portën e pagesave. Me fjalë të tjera, ata nuk punojnë me një partner i cili i ka të gjitha ato gati për të shkuar. Modeli i Magento thotë se ata janë të gatshëm për PayPal, por PayPal nuk është një hyrje pagese, do të thotë jo një kompani si Stripe që mbledh kartat e kreditit dhe punon si një bankë e përkohshme duke ju siguruar një llogari tregtare.

Sa i përket softverit, ata kanë magjistarë për të instaluar motorë të ndryshëm eCommerce.

malware & Mbrojtja ndaj spamitPo. Për të gjitha nivelet e çmimeve.
Shporta blerjejeKa disa. Ne e ngritëm Magento siç shpjegohet më poshtë.
Mbështetja e gjuhëve programueseJo shumë: PHP, Perl, Python.
Statistikat e sititJo. Ata thjesht ju drejtojnë mjeteve të ndryshme të SEO dhe shtojcave WordPress për ta mbledhur atë. Sigurisht që mund të përdorni Google Analytics. Askush nuk ka nevojë për asgjë tjetër përveç Google Analytics, i cili është mjeti më i mirë që ekziston.
Rezervime faqeshNjë herë në ditë, gjatë natës. Kjo është konfuze pasi në çmimet e tyre ata thonë se ofrojnë kopje rezervë. Dhe siç e thamë edhe më lart në cPanel ata nuk ju lejojnë të krijoni një kopje rezervë dhe ta shkarkoni.
Shërbimet e CDNCloudFlare.
Karakteristika shtesë & mjete
 • Migrim falas në sit. Për ta bërë këtë, ata pyesin nëse faqja juaj ekzistuese përdor Cpanel, Plesk, Helm, apo jeni i pasigurt, vendndodhja rezervë për skedarët tuaj dhe hyrja në FTP për të shkarkuar të gjithë përmbajtjen tuaj.
 • Ju mund të mbani një listë postare në mënyrë që të mund të bëni një buletin
 • Ata ofrojnë sondazhe dhe sondazhe.

  planet & Çmimeve

  Dhe këtu janë çmimet e tyre të reklamuara, por ka shumë tarifa shtesë siç tregohet më poshtë.

  Fillues ekositi$ 8
  Ekosite Pro$ 10Duke u rritur në çmim, ju merrni më shumë memorje dhe disk më të shpejtë I / O gjë që e bën mendjen pse ofrojnë disqe SSD nëse ata do të kufizojnë më tej I / O tuaj.
  Premium ekosite$ 20Siç u përmend më lart, plus ju mund të merrni një IP të dedikuar këtu. Kjo nuk ka rëndësi pasi regjistrimi juaj CNAME tregon për një server të emrit, kështu që kujt i duhet një IP e dedikuar?

  Pricesmimet e shtesave

  SSL50 dollarë në vit
  Ndërtues i faqes në internet4 dollarë në muaj e lart.
  CloudFlareSigurisht që duhet të paguani për këtë pasi ato duhet të paguajnë Cloudflare. Isshtë shitur si Falas, Pro, Premium, dhe Ndërmarrja në krye me 250 dollarë.

  Ndihma për klientët

  telefonAta rendisin numrin e tyre të telefonit, kështu që me sa duket i përgjigjen.
  Email-i mbështetësPo. Duhej të hapnim një biletë kur u ngarkova për tre vjet për të shkruar këtë përmbledhje.
  chatDikush erdhi në internet shpejt pa pritur.
  Njohuri bazePo. Përsëri nuk është aty ku do të prisni ta gjeni, d.m.th., menunë e mbështetjes. Pra, këtu është direkt lidhje.
  Tutoriale videoPo. Ka shumë nga ato këtu.
  Forumi i Mbështetjesjo.
  Opsione shtesëAsgjë përtej asaj që është renditur këtu. Asnjë sistem përparësie premium.
  A ofrohet në baza 24/7?Kjo është ajo që ata thonë duke theksuar se janë amerikanë që flasin anglisht që punojnë nga SH.B.A..
  Qëndrimi profesional i klientit mbështetagjentët
  Shpejtësia dhe saktësiaNe nuk kemi pasur probleme për të hyrë në sit gjatë kohës që po punonim në të. Asnjë mesazh gabimi.
  Kompetenca dhe këshilla të ekspertëveAwardsmimet përfshijnë Top Web Host 2012, Magazine Webhost dhe Zgjedhja e Redaktuesve të Udhëzuesve të Blerësve. Me pak fjalë, ata kanë një gjithë faqe.
  seriozitetSinglehop garanton 100% me një kredi 5% nëse nuk e përmbushin atë. Por kjo është për GreenGeeks. GreenGeeks në e tyre kushtet e shërbimit ata ofrojnë një garanci prej 99.9&% me kohë, por pa zbritje financiare për kohën e humbjes.

  Lehtësinë e përdorimit

  Ne instaluam WordPress dhe Magento për të parë nëse kjo ishte e lehtë. Pasi të ishim bërë me rishikimin tonë, ishte shumë lehtë anulojë shërbimin duke përdorur atë formë.

  Instalim i shpejtë i WordPress dhe Magento

  1. Këtu janë drejtuar përmes një instalimi të WordPress për të parë se sa e lehtë ishte dhe pastaj të eksploroni veçoritë e tjera të cPanel.
  2. Zgjidh një temë themelore dhe larg ikim.
  3. Atëherë Magento instaloni çfarë lehtë. Thjesht zgjidhni një drejtori të ndryshme nga direktoria kryesore, pasi WordPress ishte instaluar tashmë atje, dhe voila!

  përfundim

  Edhe duke pasur parasysh se pulti i klientëve të tyre është jashtëzakonisht i rrallë, dhe ju do të kërkoni gjatë gjithë ditës për bazën e tyre të njohurive ose si të shtoni shërbime, ky është një produkt i shkëlqyeshëm. Se ata përdorin një ofrues cloud për makinat virtuale që do të thotë se ata kanë deleguar detyrën më të rëndësishme për t’i mbajtur ata që punojnë për një kompani që është më e kualifikuar për ta bërë këtë.

  Dhe ata përdorin CloudFlare, që do të thotë se nuk duhet të ketë latente për përdoruesit në të gjithë botën për shkak të distancës, që është mungesa e kësaj mund të jetë deri në 500 ms (0.5 sekonda). Sigurisht që ndihmon për përmbajtjen e ruajtur statike, si grafika, dhe HTML.

  krahasim

  GreenGeeks

  91

  Pritja për lëvizje

  96

  SiteGround

  95

  iPage

  94

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map