Rishikimi i faqes së internetitBuilder.com 2016


WebsiteBuilder.com

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

WebsiteBuilder.com

WebsiteBuilder.com ofron një mori mjetesh për krijimin e faqeve në internet, si dhe ndihmë për marketing dhe tregti elektronike. Shumë shabllone për të zgjedhur për të rregulluar faqen tuaj dhe gjithçka është konfiguruar në një mënyrë tërheqëse dhe tërheqëse për ta bërë atë shumë të lehtë për këdo që të ndërtojë një faqe në internet të bukur. Lexoni rishikimin tonë në faqen e internetitBuilder.com më poshtë.

Përmbledhje

Me WebsiteBuilder.com, ju mund të krijoni dhe krijoni një faqe në internet në një mbrëmje, pa para dhe pa kartë krediti të nevojshme, për sa kohë që përdorni një nënfushë. Shtë e thjeshtë që fillestarët të përdorin duke zgjedhur një model dhe duke përdorur funksionalitetin e dobishëm të tërheqjes dhe rënies për të shtuar përmbajtje dhe për ta bërë atë të duket ashtu siç dëshironi..

Kush është e rekomanduar për?

Kjo platformë dhe mjetet e saj të thjeshta të navigimit dhe dizajnit janë perfekte për njerëzit që kurrë më parë nuk kanë krijuar një faqe në internet. Lyshtë mjaft idiot-provë, dhe nuk do t’ju zgjasë shumë për të marrë varen e punës me të.

Fushat e Fokusit / Specialiteteve?

WebsiteBuilder.com ofron një grup mjetesh jashtëzakonisht të dobishëm për t’ju ndihmuar të ndërtoni sitin tuaj. Ndërsa nuk janë unike për këtë platformë, ato janë më gjithëpërfshirëse se të tjerët që kemi parë. Kryetari i redaktorit të faqes së internetit ofron kolona, ​​sundimtarë dhe të parakohshëm në rrjet, gjë që e bën aq më të lehtë për të rreshtuar elementët dhe për ta bërë faqen tuaj vizualisht tërheqës. Këto mjete janë mjaft të lehta për tu përdorur dhe ju lejojnë të ndërtoni një uebfaqe që të jetë e saktë dhe e bukur.

Specifikimet / Kufizimet Teknike

Përveç funksionalitetit të përmendur tashmë, dhe tërësisht miqësor për përdoruesit, faqja e internetitBuilder.com vjen me 21 kategori të ndryshme modelesh për të zgjedhur, dhe shumë fotografi të para-ngarkuara dhe me cilësi të lartë për përdorimin tuaj. Elementet si butonat dhe ikonat janë në dispozicion për të rënë kudo që ju pëlqen në faqen tuaj dhe të klikoni ndonjë objekt ju lejon të ndryshoni pamjen e tij në disa mënyra të ndryshme.

Një kufizim domethënës që gjetëm është mungesa e aftësisë për të ngarkuar shumë foto menjëherë; Klikimi manual i ngarkimit dhe bërja e tyre një nga një është i lodhshëm dhe kërkon shumë kohë. Për një dyqan eCommerce ose agjent të pasurive të patundshme me shumë fotografi në shtëpi për të shtuar, kjo mund të jetë një dhimbje e vërtetë. Shpresojmë që së shpejti të rritet një azhurnim në atë zonë të sitit. Një pyetje tjetër e padëshiruar është mungesa e një veçorie të ruajtjes automatike, kështu që mos harroni të klikoni në ruajtjen e çdo modifikimi!

Shkallëzueshmëria

Shkallueshmëria është një pikë e rëndësishme për tu ndërgjegjësuar kur punoni me një ndërtues të faqes në internet. Ndërsa pesë faqe mund të jenë mjaft të biznesit tuaj aktual, ju mund ta gjeni veten duke e tejkaluar atë ose duke u rritur në drejtime të ndryshme me nevojë për të krijuar faqe shtesë. WebsiteBuilder.com kufizon numrin e faqeve që mund të keni në versionin falas, por versionet premium janë pafundësisht të shkallëzuara për të gjithë atë rritje të mahnitshme në të ardhmen!

Garancia e kthimit të parave

Nëse jeni si unë, ju pëlqen të shihni se si funksionojnë gjërat përpara se të angazhoheni t’i përdorni ato. Ndërsa vlerësoj platformën falas në këtë ndërtues site, unë gjithashtu do të dëshiroja të kontrolloja versionin e paguar, si dhe para se të vendosa se ishte mjeti i duhur për qëllimet e mia. Kështu që unë u befasova këndshëm kur zbulova se faqja ofron një garanci prej 14 ditësh për kthimin e parave në planet e saj të primit dhe çdo produkt ose shërbim tjetër, me këto përjashtime: regjistrimin e domain, mbështetje prioritare, privatësinë e domain, e-commerce, adresat e postës elektronike, ose Ebook SEO.

Cili është Reputacioni i tyre?

Domeni ka qenë aktiv që nga viti 1996 megjithëse duket se ka ndryshuar duarrrime ndonjëherë gjatë atyre viteve. Ka një gradë Alexa nën 40,000, një gradë autoriteti SEO Moz me 42, dhe një Google Pagerank me 2. Kam bërë një kërkim për rishikime në internet dhe doli me një çantë disi të përzier, me shumicën e vlerësimeve në skajet krejtësisht të kundërta të spektrit dhe shumë pak të vakët.

Awards

Ne gjetëm në internetBuilder.com të listuara disa herë në artikuj në SiteBuilderAwards.com: Ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit të ECommerce, Ndërtuesit më të thjeshtë të faqeve të internetit, ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet, krijuesit e blogjeve më të mirë, ndërtuesit më të përballueshëm të faqeve të internetit dhe ndërtuesit më të mirë të faqes në internet për SEO.

Pse të zgjidhni një ndërtues faqesh në internet?

Lehtësia e përdorimit, përshtatja e pafund, pamjet e mprehta dhe modelet e freskëta.

Karakteristikat kryesore

 • Mijëra Templates
 • Domaina me porosi
 • Optimizuar për celular
 • Motori i Kërkimit Miqësor
 • Biblioteka e Imazhit Falas
 • Integrimi Social
 • Redaktues i tërheqjes dhe tërheqjes
 • Emër i Lirë Domain
 • Integrimi i E-commerce
 • Mjete Falas SEO
 • Email falas për biznesin
 • Vendosja e faqes në blog

Aktgjykim për ekspertët e industrisë në faqen e internetitbuilder.com

Builder në Uebfaqe Ekspertët kishin gjëra të ngjashme për të thënë në lidhje me Web Builder. Ndërsa ndërfaqja aktuale e dizajnit është mjaft miqësore për përdoruesit, praktikat e shitjes dhe çmimit të kompanisë janë të diskutueshme. Në fakt, e njëjta kompani shet të njëjtin produkt (me çmime të ndryshme) nën disa emra të ndryshëm domainash. Sidoqoftë, është e vështirë të trokitësh mjetet që faqja ofron, përfshirë:

 • Vendosje falas dhe e thjeshtë
 • Paneli miqësor i përdoruesit që është i shpejtë dhe i thjeshtë për tu mësuar
 • Zgjedhje e gjerë e modeleve me cilësi të lartë
 • Mjete për krijimin e rrjetit që ndihmojnë imazhet në madhësi dhe tërheqin elementë të ndryshëm në vend

Në fund të fundit, vlerësimet e ekspertëve ndryshojnë mjaft gjerësisht sipas asaj që kritikët morën parasysh ankesat kundër faturimit dhe shërbimit të klientit. Ata që u përqëndruan më shumë në performancën aktuale të programit, ishin më të prirur të jepnin uebsajtin Builder 3.5 – 4 yje nga pesë.

 • www.cmscritic.com/websitebuilder.com-review/
 • www.pcmag.com/article2/0,2817,2497782,00.asp

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në Webbuilder.com

Jashtë çdo praktike me hije të biznesit, Ndërtuesi i Uebfaqeve nuk ofron mjetet që ju nevojiten për të ndërtuar një faqe në internet me pamje të mirë. Në fakt, klientët gëzojnë ndërfaqen e përdoruesit dhe madje e përshkruajnë atë si “argëtim” për të luajtur rreth me një të mësuar. Mjete si Elementet e Faqes Master dhe Paneli i Dizajnit e bëjnë të lehtë për të përsëritur planet e faqeve në të gjithë sitin dhe të personalizoni detaje si stilet e shkronjave kur është e nevojshme.

Përdoruesit që po kërkonin disa mjete më të sofistikuara përtej një faqe të thjeshtë një-vjeçare, ishin gjithashtu të kënaqur me tiparet e blogjeve dhe aftësitë e e-commerce. Midis shablloneve tërheqëse dhe ndërtuesit miqësor ndaj përdoruesit, ka disa pika interesante të shitjes kur bëhet fjalë për përdorimin e uebfaqes Builder. Vetëm sigurohuni që të jeni të vetëdijshëm për atë që do të paguani.

Shqyrtime dhe Ankesa negative të Konsumatorit në Webbuilder.com

Duket se Ndërtuesi i Uebfaqeve është një program tjetër i mirë, i cili mund të mos ketë praktikat më të mira të çmimit dhe shitjes. Ka disa ndërmarrje atje që tërheqin klientët sepse kanë një produkt të shkëlqyeshëm. Ata mund të duhet të bëjnë disa punë për të marrë emrin e tyre atje, por nivelet e anulimit janë të ulta, dhe rritja është e mirë.

Pastaj ekziston lloji tjetër i kompanisë. Ata do të ofrojnë një produkt funksional dhe do të gjejnë të gjitha llojet e mënyrave për të ju shitur dhe mbyllur ju në kontrata. Bazuar në vlerësimet e përdoruesve, kjo tingëllon sikur Uebfaqja Ndërtuese është lloji i dytë i kompanisë. Në vend që të bëjnë cilësinë dhe shërbimin ndaj klientit qëllimet e tyre parësore, ata përpiqen të mbajnë klientët përmes praktikave të tjera që mund të duken shumë agresive dhe jo domosdoshmërisht të tejdukshme.

 • www.merchantmaverick.com/reviews/websitebuilder-review/
 • www.sitejabber.com/reviews/www.websitebuilder.com

dizajni & Përshtatje

Kjo është një zonë ku me të vërtetë shkëlqen WebsiteBuilder.com. Dizajni është i thjeshtë dhe në dukje i pafund me të gjitha shabllonet dhe opsionet e stilit që keni në dispozicionin tuaj.

tiparPërmbledhje
templatesSiç u përmend më parë, WebsiteBuilder.com vjen me mijëra shabllone në internet në 21 kategori të ndryshme. Gjetja e një që është edhe e lehtë dhe sfiduese; ka kaq shumë për të zgjedhur nga ajo mund të jetë e vështirë për të ngushtuar atë dhe marr vetëm një. Më tej, ju mund të zgjidhni nga të gjitha këto shabllone edhe në planin e lirë kur provoni gjërat.

Kategoria rregullon shabllone, dhe ju gjithashtu mund t’i kërkoni ato. Për më tepër, ju mund të rri pezull mbi secilin për të marrë një vrojtim të plotë se si ata duken përpara se të vendosni se cilat do të përdorni.

InterfaceNjë tjetër plus për WebsiteBuilder.com, ndërfaqja e përdoruesit është aq e lehtë sa çdo ndërtues faqesh që kemi parë, dhe shumë më e lehtë se shumë. Gjithçka është e shtruar me lehtësi, dhe madje edhe personi më pak teknik që e dini mund të ndërtojë një faqe në internet me të.
Përshtatja e stilit të faqes`Ashtë një çast për të rregulluar faqet në WebsiteBuilder.com. Redaktori i faqes në internet përfshin dy shirita mjetesh, një në krye dhe një në anën e majtë. Në të majtë, klikoni në ikonën e furçës, e cila shënohet “Dizajn” dhe hapet një menu për ngjyrat, shkronjat, stilet e teksteve dhe prejardhje. Nga këtu, ju keni edhe më shumë shanse për ta bërë atë unike duke ngarkuar imazhet e sfondit tuaj, duke ndryshuar elementet e errësirës ose mbivendosjes.
Lundrimi në sitShtë shumë intuitiv dhe navigimi është i shpejtë dhe i lehtë. Thjesht klikoni atë që duhet të bëni ose të gjeni, dhe menjëherë, informacioni është në majë të gishtave.
Menaxhimi i përmbajtjesShtimi dhe ndryshimi i përmbajtjes është gjithashtu një detyrë e thjeshtë në WebsiteBuilder.com. Dëshironi të shtoni një faqe të re? Thjesht klikoni në shenjën e madhe plus në krye, dhe pastaj Faqet, dhe faqja madje ka modele paraprake për shumicën e llojeve të faqeve të zakonshme, në mënyrë që të mos keni nevojë të filloni nga e para. Justshtë po aq e thjeshtë për të shtuar seksione në secilën faqe.
Fotografitë dhe GaleritëAshtu si përmbajtja themelore, një galeri mund të shtohet duke klikuar në shenjën Plus në kolonën e sipërme të majtë, duke zgjedhur Galeritë dhe duke bërë disa zgjedhje se si dëshironi që galeria juaj të duket. Do t’ju kërkohet gjithashtu të jepni etiketat alt për SEO të duhur.
Ndërtimi i sitit celularTë gjitha faqet e WebBuilder.com janë plotësisht të përgjegjshme për celular, që do të thotë se ato automatikisht do të duken të shkëlqyera në çdo pajisje. Edhe më mirë, me plane, ju mund të klikoni në ikonën e telefonit celular në pjesën e sipërme të majtë të redaktorit të faqes dhe të shihni saktësisht se si faqja juaj e internetit do të shikojë në pajisjet personale.
Integrimi i Ndarjes SocialeSajti ofron një integrim të shkëlqyeshëm të ndarjes sociale përmes një widget të thjeshtë që mund ta hidhni në faqen tuaj kudo që ta dëshironi. Kjo widget përmban lidhje për Facebook, Twitter, Linkedin dhe Google+. Ne nuk mund të shohim një mënyrë për të shtuar faqet e mëtutjeshme të mediave sociale në planin falas, megjithëse kjo mund të jetë e disponueshme për një plan premium.
Shërbimet e DizajnitNëse nuk mendoni se mund të vendosni një sit së bashku me WebsiteBuilder.com, ata gjithashtu ofrojnë ndihmë të plotë për dizajnin. Një uebfaqe personale me tre faqe mund të ndërtohet për ju me një kosto prej 359 $, një faqe profesionale me pesë faqe do t’ju kthejë 499 dollarë, dhe oferta më e gjerë është një paketë biznesi i vogël i cili integron tregtinë elektronike..

Features & Tools

Faqja e internetitBuilder.com përfshin shumë karakteristika për t’ju ndihmuar të merrni shpejt në internet. Le t’i hedhim një vështrim të shkurtër secilit.

tiparPërmbledhje
SetupNuk mund të ishte më e lehtë. Shkoni në sit, klikoni në Krijoni një sit të ri në këndin e sipërm të majtë.
Dizajnimi i UebitZgjidhni një model nga mbi 10,000 ose filloni nga e para tërësisht thirrjen tuaj. (Por ju do të dëshironi të përdorni një nga shabllonet e tyre, më besoni, ata janë të shkëlqyeshëm!) Nga atje, shkulni ngjyrat, fontet, sfondin, etj. Në preferencat tuaja.
Emri i Domainit me porosiEasy-peasy, dhe ju mund të zgjidhni një të drejtë në faqen e internetit. Nëse tashmë keni një, faqja ju tregon se si ta transferoni shpejt.
Thellësia e lundrimit:Ne nuk kemi parë një mënyrë për të shtuar nënmenuse ose nënpjesë në faqet e ndërtuara në WebsiteBuilder.com. Ky mund të jetë një kufizim për faqet e internetit të mëdha që dëshirojnë të grupojnë faqet së bashku për t’u organizuar më mirë.
Vegla dhe AplikacioneShumë pajisje shtesë janë të disponueshme për të shtuar Google Maps në faqet tuaja, SoundCloud Player, butonat e ndjekjes dhe të shkëmbimit të mediave sociale, pajisje vizatuese.
monetizationTregtia elektronike është e disponueshme në faqet me pagesë, në mënyrë që të shisni produktet dhe shërbimet tuaja shpejt. Ju gjithashtu mund të kërkoni kredi falas për reklama për Google, Bing, Facebook, dhe Amazon, si dhe Google Adsense.
Statistikat e vizitorëveGoogle Analytics shtohet shpejt për të ndjekur statistikat.
Foto, Video dhe AudioFotografitë dhe galeritë mund të shtohen në sit, dhe ekziston një bibliotekë e gjerë imazhesh në dispozicion. Ju gjithashtu mund të shtoni video dhe galeri video. Audio zbatohet përmes SoundCloud Player.
BloggingJu mund të shtoni një blog në faqen tuaj me prekjen e një butoni
hartat e GoogleEkziston një widget në dispozicion për të shtuar Google Maps shpejt.
Redaktori HTMLNë planet premium, mund të shtoni Widgets HTML në një faqe ose në një faqe të tërë HTML.
Integrimi i mediave socialeShtë e thjeshtë të shtoni butona të ndarjes dhe të mëposhtëm në faqen tuaj me një shtesë të shpejtë widget sociale.
Format dhe anketatJu lehtë mund të shtoni një formë kontakti në seksione; ka shumë forma kontakti të bëra bukur në dispozicion.
Hapsirë ruajtjejeHapësira e ruajtjes varion nga 50MB në planet falas, deri në 5 GB në planin personal dhe 10 GB në planet profesionale dhe të biznesit të vogël.
Vegla e BuletinitKjo duket të jetë një zonë e anashkaluar e WebsiteBuilder.com. Ne nuk mund të gjenim një mjet integrimi.
Mbështetja e Forumit
E-Tregti / Dyqan OnlineLehtë për tu vendosur dhe menaxhuar, por duhet të zgjidhni një plan të paguar për ta shtuar atë në faqen tuaj të internetit.
Integrimi i PortësAsnjë integrim pagese i dukshëm në versionin falas dhe kërkimi i bazës së njohurive doli i zbrazët.
SEO FriendlySajti ofron mjete falas dhe të lehtë për t’u përdorur për të rritur SEO.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Faqet e mbrojtura me fjalëkalim ose me pagesë nuk duket se janë pjesë e ofertave të WebsiteBuilder.com, megjithatë.
Siguria në internetFaqja është e siguruar përmes https, dhe ekziston gjithashtu një simbol Norton Secured në sit. Për më tepër, pagesa të bëra në faqe mund të bëhen përmes PayPal për një shtresë shtesë të mbrojtjes.

planet & Çmimeve

Ekziston një plan falas në dispozicion; ky plan vjen me një domen të markës në formatin http://yourwebsitename.my-free.website. Kjo është më pak se ideale për një sit biznesi pasi duket shumë joprofesionale. Ne do të rekomandonim të zgjidhni një plan premium dhe marrjen e një emri të përsosur të domain (adresa e internetit.)

Sajti ofron një zgjedhje të disa planeve të azhurnuara:

personal. Ky plan është 7,99 dollarë në muaj dhe ofron një emër dhe email të domain, pa reklama dhe një sit celular.

prim. Ky plan do të kushtojë 9.22 dollarë në muaj, dhe përfshin kredi reklamimi dhe mjete SEO.

biznes. Ky plan është 10,75 dollarë dhe shton mbështetje përparësore.

eCommerce. Ky plan do t’ju kthejë 18,45 $ dhe përfshin dyqanin tuaj online.

Mimi për secilin plan bazohet në pagimin e dy viteve paraprakisht; është e mundur të bëhet një afat më i shkurtër, por kushton pak më shumë. Ndërsa nga koha kur po e shkruajmë këtë, ata po ofrojnë 50% zbritje të planeve të tyre të paguara (përveç atyre personale.) Me ato zbritje, kjo e bën WebsiteBuilder.com një mundësi shumë tërheqëse.

Plani falas ju lejon të ndërtoni dy faqe në internet; të dy do të kenë etiketën e lartpërmendur “faqja ime në internet falas” në adresën e internetit. Nëse kjo nuk ka rëndësi për qëllimet tuaja, ju mund të ndërtoni teknikisht një faqe interneti të lezetshme dhe falas.

Ndihma për klientët

Për shkak se krijuesit e faqeve në internet janë krijuar për ta bërë atë vetë krijuesit e faqeve, mbështetja e klientit është thelbësore për suksesin. Gjëja më e keqe që mund të ndodhë është se ju mund të merrni mbërthyer gjatë punës në faqen tuaj dhe të mos jeni në gjendje ta botoni atë. Për fat të mirë, WebsiteBuilder.com ofron mbështetje adekuate në formën e një faqe të gjerë pyetjesh, një bazë njohurish të kërkueshme, chat live dhe një formular Na Kontaktoni për të kërkuar ndihmë.

Ekziston mbështetje e veçantë teknike dhe mbështetje për faturimin. Ndihma telefonike është në dispozicion edhe për faturim. Ende nuk ka ndonjë mësim video në faqen e internetit, por ne kemi një ndjenjë që ata do të vijnë së shpejti. Mbështetja nuk duket të jetë rreth orës, dhe kjo mund të jetë problem ndonjëherë. Sidoqoftë, ne mendojmë se Baza e Njohurive është mjaft gjithëpërfshirëse dhe mund të përgjigjet në shumicën e pyetjeve.

Lehtësinë e përdorimit

Kjo është ndoshta një nga platformat më të lehta për t’u përdorur që kemi parë për krijimin e faqes tuaj. Ajo ofron shumë karakteristika për ta bërë faqen tuaj të funksionojë në mënyrë profesionale, dhe shumë modele me pamje të shkëlqyeshme për ta bërë atë të duket e mirë. Edhe një fillestar total mund të krijonte një uebfaqe të bukur brenda një mbrëmje me këtë mjet.

përfundim

Ne na pëlqen WebsiteBuilder.com, dhe (do ta përdorim) për të krijuar një faqe në internet për veten tonë. Mbani në mend, ne e njohim WordPress shumë mirë dhe mund të krijojmë një faqe mjaft të mrekullueshme me të. Sidoqoftë, platforma WebsiteBuilder.com mund të përdoret për të krijuar një faqe në internet shpejt dhe pa shumë telashe.

Nëse keni luftuar ndonjëherë për të hartuar një kokë të personalizuar për të përshtatur një shabllon WordPress, do ta vlerësoni me lehtësi lehtësinë me të cilën mund të përfundoni një sit profesional me WebBuilder.com. Aq shumë nga puna janë bërë tashmë për ju, nga shabllonet deri në faqet e para-ndërtuara, format dhe elementët e tjerë, sa është punë e lehtë për të bashkuar një uebfaqe të shkëlqyeshme që ju përfaqëson mirë, pavarësisht nga pamja dhe të ndjeheni ju dua.

Ne ju rekomandojmë që të provoni me një faqe të internetit, pasi besojmë se do të përshtatet mirë për shumicën e nevojave. Ndërsa kuptojmë që disa nga kufizimet që shohim, si mungesa e integrimit në email dhe një ngarkues masiv i imazheve, janë disa ndërprerës të marrëveshjeve, faqja është e vjetër vetëm disa vjet. Ne presim që ekipi do të vazhdojë të ndryshojë ofertat dhe ta bëjë atë edhe më të mirë në të ardhmen shumë të re. Por ajo që është këtu është mjaft tërheqëse!

krahasim

WebsiteBuilder.com

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map