Rishikimi i e-tregtisë në katror


Tregtia Squarespace

Vizitoni Uebfaqen

9.2


Nota AWA

Tregtia Squarespace

Sheshi i hapësirës ka një histori të vërtetë fillestare. Anthony Casalena përdori një investim prej 30,000 dollarë për të filluar Squarespace nga dhoma e tij e fjetjes në janar të vitit 2004. Që atëherë, platforma është bërë një nga emrat më të besueshëm dhe më të njohur në tregtinë elektronike dhe krijimin e faqes në internet. Programi ka kaluar nëpër disa azhurnime kryesore të viteve dhe kompania tani ka disa zyra në të gjithë botën. Lexoni rishikimin e softuerit tonë Squarespace eCommerce.

rekuizitë

 • Gjykim Falas 14-ditor
 • Njoftimi automatik i konfirmimit të shitjeve
 • Kontroll i plotë i kodit

Cons

 • Pa integrim PayPal

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.squarespace.com/
 • Shtabi: New York, NY
 • Viti i themeluar: 2003
 • punonjësit: 500+
 • Sitet e pritura: 500,000+
 • Categories: Softuer për re në krijimin e faqes në internet
 • shërbimet: Dyqani Online, Ndërtuesi i Uebfaqeve, Shërbimet e Dizajnit
 • Prove falas: 14 ditë

Sheshi hapësinor ka qenë një sukses kaq i këndshëm për shkak të dizajnit fleksibël dhe redaktorit elegant të drag and drop. Isshtë një platformë plotësisht e pritur që mbështet miliona faqe në internet. Klientë të mëdhenj përfshijnë Revistën Wired, Fast Company, Target dhe Cisco. Në përgjithësi, platforma është më e përshtatshme për tregjet e veçanta.

Dyqanet në internet, fotografët, blogerët, artistët dhe muzikantët do ta kenë të lehtë të krijojnë një faqe interneti profesionale ku të mund të shesin mallrat dhe shërbimet e tyre. Për dallim nga platformat e tjera të tregtisë elektronike, Squarespace nuk kufizohet vetëm në një dyqan online. Dokush mund të krijojë një sit, por gjithashtu ofron një sistem të fortë shitje për bizneset.

Karakteristikat standarde përfshijnë:

 • Gjykim falas 14 ditor
 • Mbështetje 24/7
 • Domeni personal
 • Gjerësia e bandës dhe ruajtja e pakufizuar
 • Blog
 • Mjete për redaktimin e përdoruesve
 • Aftësia për të shitur produkte dixhitale
 • Modelet e përgjegjshme

Kush duhet të përdorë tregtinë me katror hapësirë?

Nëse nuk keni ngarkuar kurrë përmbajtje në një blog ose keni parë sfondin e një faqe në internet, mund t’ju duhet disa udhëzime që të mësojnë se si të përdorin Squarespace. Nga ana tjetër, nëse keni mësuar rreth WordPress dhe jeni njohur me ikonat themelore dhe aftësitë e redaktimit, duhet të bëni thjesht mirë.

Theështja kryesore është që ju nuk duhet të dini kodim. Redaktori i drag and drop është perfekt për pronarët e bizneseve të vogla dhe sipërmarrësit që kërkojnë të fillojnë një dyqan. Ju mund të përqendroheni në drejtimin e biznesit tuaj pa pasur nevojë të ndërtoni një sit nga e para ose të punësoni një projektues.

Specifikimet teknike

Sheshi i hapësirës është një zgjidhje plotësisht e pritur. Mund të mbështeteni në serverët e tyre në internet për të pritur dhe mbrojtur të dhënat tuaja. Nëse ndonjëherë keni ndonjë problem, nuk do të duhet të shqetësoheni për zgjidhjen e një kodi dhe përpjekjen për të zgjidhur problemet. Ata do të kujdesen për të gjitha aspektet teknike. Kjo do të thotë që gjithçka që ju nevojitet është një lidhje interneti për të drejtuar biznesin tuaj. Sigurohuni që po punoni me versionet e azhurnuara të shfletuesve dhe duhet të keni lundrim të qetë.

kufizimet

Ekzistojnë dy kufizime domethënëse për tu ndërgjegjësuar kur bëhet fjalë për Squarespace:

 1. Ai mbështet vetëm një portë pagese: Rrip. Disa konkurrentë mbështesin qindra mundësi të pagesës. Lajmi i mirë është se Rripi është i lehtë për t’u përdorur dhe nuk do të kufizojë asnjë aspekt të biznesit tuaj. Gjithashtu, ekziston një mënyrë për të integruar butonin PayPal, por kjo mund të jetë problematike.
 2. Veglat e shpeshta. Për fat të keq, përdoruesit e Squarespace raportojnë përvojat e përvojës me programin. Shpesh, këto janë të lehtë për tu kapërcyer, dhe është e qartë se Squarespace po punon për të përmirësuar besueshmërinë. Nuk është një problem mjaft i madh për të rekomanduar të mos përdorni platformën, por është mirë të jeni të vetëdijshëm.

Shkallueshmëria dhe fleksibiliteti

Fleksibiliteti është një nga karakteristikat kryesore të shitjes së platformës. Ndërsa është i përshtatshëm për solopreneurs dhe pronarët e biznesit të vogël, ai me siguri mund të rritet me ju dhe biznesin tuaj. Ata ofrojnë një plan të çmimeve të biznesit që ju lejon të shesni deri në 25 produkte. Ky opsion është përshtatur më shumë drejt artistëve.

Bizneset e vogla mund të përfitojnë nga opsionet themelore ose të përparuara të tregtisë me ofrimin e një ton opsionesh të pakufizuara. Shitet sa më shumë produkte sa ju pëlqen dhe shijoni ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar. Squarespace mund të trajtojë uebfaqen për muzikantë vendorë ose faqe në shkallë të gjerë të tregtisë elektronike. Gjithmonë mund të filloni të vogla dhe të azhurnoni sipas nevojës.

Garancia e kthimit të parave

Përdorni gjyqin 14-ditor falas për të provuar platformën e e-Tregtisë Squarespace. Nëse vendosni të anuloni një pajtim me pagesë, Squarespace e bën procesin pa dhimbje. Ti mundesh

 1. Anuloni menjëherë
 2. Ose çaktivizoni rinovimin tuaj automatik për të mbajtur faqen tuaj deri në datën tjetër të faturimit.

Sido që të jetë, Squarespace do të lëshojë një rimbursim për çdo kohë të papërdorur.

reputacion

Sheshi i hapësirës ka një reputacion të fortë si një udhëheqës i industrisë. Në fakt, disa kritikë e konsiderojnë atë standard që konkurrentët e tjerë po përpiqen të përmbushin dhe tejkalojnë. Ajo siguron një platformë të gjithanshme një shfaqje të fortë në të gjitha kategoritë kryesore përfshirë formën dhe funksionin.

Awardsmimet dhe Certifikatat e Cilësisë

 • Webby për Shërbime Ueb dhe Aplikime
 • Webby për hartimin më të mirë vizual – Estetik
 • Webby për Aplikimet e Shërbimeve Web (Zëri i njerëzve)
 • Webby për Faqja më e mirë / Faqja e Mirëseardhjes (Zëri i Njerëzve)
 • Stmimi Gold Stevie për Departamentin e Shërbimit të Klientëve të Vitit – Shërbime kompjuterike
 • Brmimi i Bronzit Stevie për Christa Collins, Shërbimi i Klientit Ekzekutiv i Vitit

Pse të zgjidhni hapësirën katror?

Sheshi i hapësirës është një zgjedhje e shkëlqyeshme për individët dhe bizneset e vogla. Redaktori është super i lehtë për t’u përdorur dhe do t’ju lejojë të ndërtoni një faqe në internet të bukur dhe funksionale. Ajo siguron një listë shterruese të veçorive të personalizueshme në mënyrë që faqja juaj të reflektojë me të vërtetë ju dhe biznesin tuaj.

Karakteristikat kryesore

 • Domain me porosi
 • Gama e gjerë e modeleve
 • 24/7 Ndihma për klientin
 • Redaktori i stilit
 • SEO-friendly
 • Integrimet sociale
 • Analitika në kohë reale
 • Rezervimi në re
 • Redaktimi në ekran të plotë
 • Paketimi automatik i tekstit
 • Blloqet e produkteve
 • Custom CSS

dizajni & Përshtatje

Dizajni është ndoshta forca më e madhe e Squarespace. Aktualisht, ata ofrojnë pak më pak se 30 shabllone. Ndërsa kjo mund të duket e vogël në krahasim me konkurrentët me mbi 100 shabllone, ata nuk krahasohen, atëherë bëhet fjalë për cilësi. Templatedo model është i bukur, modern dhe duke menduar përpara. Shtë një rast i qartë i cilësisë mbi sasinë. Plus, çdo shabllon është falas dhe mund të jetë i integruar me veçoritë e e-commerce.

Përshtatja e stilit të faqes

Nëse jeni një kodues ekspert, mund të përdorni mjetin e zhvilluesit për të ndërtuar një sit nga e para. Nuk ka kufizime se çfarë mund të bësh. Kjo vlen edhe për shabllonet ekzistuese. Edhe nëse filloni me një temë, mund të përdorni CSS, HTML, dhe redaktorin e tërheqjes dhe zvogëlimit për të rregulluar çdo aspekt të faqes tuaj.

Squarespace përmban një listë të gjerë të karakteristikave të dizajnit të lezetshëm:

 • Trajtimi i zgjuar i imazhit – ndihmon në krijimin e efekteve të ekranit dhe sigurimin e shkallëzimit të përsosur.
 • Pamja e pajisjes – Të gjitha temat janë të përgjegjshme. Ky mjet ju lejon të shihni se si të tjerët do ta shohin faqen tuaj në pajisje të ndryshme me madhësi.
 • Getty Images – Squarespace bashkëpunoi me gjigantin e imazhit për të siguruar qasje në mbi 40 milion foto. Tarifa e licencës është 10 dollarë për foto.
 • Integrimi i Dropbox – Shkarkoni imazhin në llogarinë tuaj Dropbox dhe vendosni ato në dispozicion në faqen tuaj të internetit.
 • Galeritë e gjera – Squarespace e bën të lehtë krijimin e galerive me shkëlqim për të nxjerrë në pah produktet.

Të gjitha këto karakteristika të projektimit e bëjnë atë super të lehtë për të redaktuar dhe përmasuar imazhet. Këto mjete automatike ju ndihmojnë të bëni maksimumin nga çdo imazh që shtoni në faqen tuaj.

Menaxhimi i përmbajtjes

Redaktori drag and drop merr të gjitha problemet për shtimin e përmbajtjes. Nëse doni të shtoni një produkt, të publikoni një postim në blog ose të futni imazhe, gjithçka që duhet është disa klikime. Dizajni intuitiv është perfekt për fillestarët.

Ndërtimi i sitit celular

Do shabllon është miqësor dhe i përgjegjshëm për celularin. Ju mund të menaxhoni faqen tuaj nga kudo dhe në çdo pajisje. Ky është një tipar i shkëlqyeshëm për personin modern të biznesit që është në lëvizje. Për më tepër, klientët mund ta shikojnë me lehtësi faqen tuaj në çdo telefon ose tabletë. Squarespace flet drejtpërdrejt me një përvojë gjithnjë e më të blerjes online.

Ndarja sociale

Sheshi i hapësirës vjen me integrimin e plotë të mediave sociale. Do shabllon vjen me ikona të mediave sociale që janë të stiluar në rrjetë me hartimin e faqes. Ju mund të lidhni Facebook, Twitter dhe faqet e tjera të mediave sociale. Kjo siguron një mënyrë të shkëlqyeshme për të tregtuar biznesin tuaj dhe për t’u lidhur me klientët. Ju madje mund të shesni produkte përmes Facebook.

Shërbimet e Dizajnit

Ju mund të punësoni një specialist të Squarespace për t’ju ndihmuar me të gjitha aspektet e faqes tuaj. Këta pavarur janë miratuar nga Squarespace por nuk punojnë direkt për kompaninë. Mimet ndryshojnë sipas shërbimeve dhe kontraktorit. Ju mund të shfletoni për të gjetur kombinimin më të mirë të vlerës dhe përvojës. Vizitoni faqen e specialistëve të Squarespace për të gjetur ndihmë me:

 • Setup
 • dizajni
 • kodim
 • fotografi
 • Shërbime të plota

Features & Tools

tipar
Përmbledhje
Vendosja e dyqaneve në internetPasi të keni hyrë në seksionin e tregtisë ose në pultin tuaj, do të shfaqet një udhëzues për vendosjen e Squarespace. Kjo do t’ju marrë nëpër tre hapa: shtimin e produkteve, krijimin e një mundësi transporti dhe lidhjen me Stripe. Udhëzimet nuk mund të ishin më të lehta për t’u ndjekur dhe ju lejojnë të vendosni shpejt dyqanin tuaj
Gjerësia e bandës dhe ruajtjaPlando plan vjen me bandë të pakufizuar dhe ruajtje. Ky është një tipar i shkëlqyeshëm për të pasur. Asnjëherë nuk duhet të shqetësoheni për mbipesha dhe tarifat shtesë
Plugins dhe shtesa të Shportave të ShportavePër dallim nga platformat e tjera, Squarespace nuk ofron një përzgjedhje të madhe të shtesave. Nuk mbështet integrimet e palës së tretë. Sidoqoftë, mund të vizitoni Squarefront, i cili është një burim për përdoruesit e Squarespace. Këtu mund të integroni aplikacione të ndryshme. Ndërsa ky nuk është ideal, lajmi i mirë është se Squarespace po punon për ndërtimin e zgjedhjeve të shtesave të saj
Menaxhimi i renditSheshi i hapësirës vjen me një sistem gjithëpërfshirës të menaxhimit të rendit. Ju mund të gjurmoni pagesa, të lëshoni rimbursime dhe të administroni me efikasitet porositë. Ajo siguron një grup të plotë mjetesh që mund të mbështesin pothuajse çdo biznes madhësie
Menaxhimit të inventaritMenaxheri i përmbajtjes ju lejon të menaxhoni inventarin tuaj nga një vendndodhje qendrore. Ju mund të renditni sipas nivelit të aksioneve, çmimit ose titullit. Thjesht klikoni në një produkt për të azhurnuar informacionin. I gjithë sistemi është i drejtpërdrejtë dhe i lehtë për t’u përdorur
Ndjekja e dërgesaveKur bëhet fjalë për transportin, Squarespace ofron shumë mundësi. Ju keni lirinë të zgjidhni mjetet që funksionojnë më mirë për ju. Ndjekja e dërgesave është ndërtuar menjëherë në menaxhimin e inventarit tuaj. Sa herë që të shtoni një produkt, do të promovoheni me zgjedhje të transportit. Një numër gjurmimi do të gjenerohet dhe dërgohet me postë elektronike tek klienti. Ata lehtë mund të ndjekin rendin e tyre. Gjithçka është provë e automatizuar dhe e guximshme. Sheshi hapësinor merr çdo punë me mend se të vendosni opsionet e gjurmimit
Karakteristikat CRMMjetet e marrëdhënieve me klientët janë po aq të mprehta dhe mbresëlënëse sa mjetet e tjera të menaxhimit. Mund të kontaktoni me shpejtësi klientët dhe të zgjidhni problemet. Mjetet organizative gjithashtu e bëjnë më të lehtë trajtimin e korrespodencave
Modelet dhe TematTemat e lira të Squarespace janë me siguri shikimi më i mirë rreth e rrotull. Ato janë të bukura dhe funksionale. Më e mira nga të gjitha, ju mund t’i përshtatni ato praktikisht në çdo mënyrë që ju pëlqen
Integrimet dhe shtesatPërsëri, kjo është një zonë ku Squarespace është akoma në rritje. Për fat të mirë, platforma nuk lë shumë për të dëshiruar. Shanset janë që ju të mos e gjeni veten duke dëshiruar më shumë karakteristika
Tregtim celularKonsumatorët mund të bëjnë blerje nga çdo pajisje dhe faqja juaj gjithmonë do të duket e mirë. Do shabllon është miqësor dhe i përgjegjshëm për celularin. Kjo është vetëm një gjë e fundit për të cilën duhet të shqetësoheni kur vendosni uebfaqen tuaj
Web HostingSquarespace ofron një pritje falas dhe të besueshme. Ju mund të ndiheni të sigurt se ata po merren me të gjitha çështjet teknike. Kjo ju liron të ndërtoni biznesin tuaj
Dyqani i AplikacioneveMund të shkarkoni një shumëllojshmëri të aplikacioneve celular. Ato mund të përdoren për të menaxhuar blogun tuaj, për të bërë shënime, për të parë metrics dhe për të bërë ndryshime të produktit. Këto mjete e bëjnë më të lehtë drejtimin e biznesit tuaj nga kudo. Alsoshtë gjithashtu një tipar i rrallë. Shumë platforma janë miqësore me celularin, por nuk ofrojnë domosdoshmërisht aplikacione specifike. Nëse kaloni kohë në fushë, këto aplikacione mund të jenë të paçmueshme
BloggingJo vetëm që tipari i blog-ut është i lehtë për t’u përdorur, por është gjithashtu shumë interaktiv. Publikimi i postimeve nuk mund të jetë më i drejtpërdrejtë. Përdoruesit mund të njoftojnë më lart postimet dhe të lënë komente. Ju gjithashtu mund të moderoni komente dhe të angazhoheni me lexuesit tuaj. Squarespace merr blog-un e tregtisë në një nivel të ri
SEO dhe MarketinguJu mund të krijoni URL të klientëve, të shtoni tituj faqesh dhe përshkrime meta. Pengesa më e madhe është se nuk e vlerëson fuqinë tuaj të SEO dhe nuk jep rekomandime për përmirësim. Për tifozët e SEO Yoast, kjo do të jetë një zhgënjim
BuletinetPërsëri, Squarespace bën gjithçka të thjeshtë me automatizim. Konsumatorët regjistrohen automatikisht për të marrë gazetat tuaja. Mailchimp vjen tashmë i integruar dhe gati për të shkuar. Nuk do të bëhet shumë më e lehtë
siguriNdërsa disa platforma e bëjnë atë një pikë më të madhe kur bëhet fjalë për sigurinë, Squarespace thjesht plotëson standardet e industrisë. Ju mund të keni besim se faqja juaj dhe informacioni i klientit do të jenë plotësisht të sigurta. Stripe vjen me një certifikatë SSL për të mbrojtur informacionin e kartës së kreditit. Mbrojtjet janë më se të mjaftueshme, por platformat e tjera e bëjnë sigurinë një fokus më të madh
Certifikimi PCIHapësira katror është e certifikuar me PCI
Krijimi i përmbajtjesMe dy fjalë: super e lehtë. Pulti është përdorues-miqësor dhe jashtëzakonisht intuitiv. Pavarësisht nëse dëshironi të shtoni një produkt ose të publikoni një postim në blog, duhet vetëm disa klikime
Certifikatat e dhurataveKujdesuni për klientët me kode kuponi, zbritje speciale dhe çertifikata të dhuratave. Hapësira katror është mjaft fleksibël për të trajtuar këto veprime të veçanta
Opsionet e pagesaveNjë ankesë e madhe kundër Squarespace është se ajo vjen vetëm me një hyrje pagese. Ju do të duhet të filloni një llogari Stripe dhe ta përdorni atë në faqen tuaj të internetit. Lajmi i mirë është se Rripi është një mundësi e shkëlqyer pagese. Ndërsa nuk keni asnjë zgjedhje për këtë çështje, shanset janë që ju të kënaqeni me Stripe
Llogaritësit e taksave dhe transportitLlogaritni automatikisht taksën sipas vendndodhjes dhe zgjidhni opsionet e transportit. Ju mund të ngarkoni një tarifë të sheshtë të transportit ose sipas peshës. Kjo është vetëm një mënyrë tjetër që Squarespace automatizon detyrat e përditshme për t’ju ndihmuar të përqendroheni në aspektet e tjera të biznesit tuaj
raportetSistemi i metrikës së tregtisë ofron një pasqyrë të hollësishme të performancës së faqes suaj të internetit. Isshtë një mjet i shkëlqyeshëm për optimizimin e niveleve të konvertimit sepse shkon përtej raportimit të të dhënave dhe bën sugjerime
Statistikat e sititPër të shkuar përtej metrikës, lehtë mund të integroni Google Analytics. Ky udhëheqës i industrisë do t’ju ofrojë detaje të rëndësishme për klientët tuaj dhe demografinë e synuar. Google siguron të dhëna të mjaftueshme për të nxjerrë disa përfundime domethënëse dhe për të hartuar strategji të reja të marketingut

planet & Çmimeve

Ndërsa Squarespace nuk përfshin teknikisht tarifat e transaksionit, Stripe bën. Meqenëse kjo është porta e vetme e pagesave e mbështetur, nga default Squarespace përfshin tarifat e transaksionit. Ky është një fakt çmimi që Squarespace mund të jetë më i përparuar. Do të paguani 0.30 $ + 2.9% për çdo transaksion. Nëse jeni duke shitur artikuj me kosto të ulët, këto tarifa mund të hanë në fitimet tuaja.

Sidoqoftë, përfitimet e dizajnit dhe lehtësia e përdorimit mund të jenë me vlerë të kostos. Ju mund të regjistroheni për një provë 14-ditore falas. Nuk ka kartë krediti që kërkohet të bashkohet. Nëse injoroni tarifat e transaksionit dhe thjesht shikoni kostot mujore, Squarespace është me çmim konkurrues. Especiallyshtë veçanërisht e këndshme që ata ofrojnë një zbritje tërheqëse për një abonim vjetor.

Ndërsa ekzistojnë një shumëllojshmëri e paketave që fillojnë me 8 dollarë, dyqani online do të interesohet për dy opsionet e mëposhtme:

Themelore – Projektuar për të filluar.
26 dollarë në muaj për një abonim vjetor ose 30 dollarë të faturuar në muaj

 • Produkte të pakufizuara
 • Metrika të fuqishme
 • Kontabiliteti i integruar
 • Ruajtje dhe bandë e pakufizuar
 • Mbështetje 24/7

Avancuar – Më shumë veçori për të ndihmuar në zgjerimin e faqes tuaj ndërsa rriteni.
70 dollarë në muaj për një pajtim vjetor ose $ 80 të faturuar në muaj

Dhjetëra tipare. Në fakt, ka shumë mënyra për të provuar edhe listimin. Plani i avancuar i Squarespace është aq gjithëpërfshirës sa vijnë. Do të keni të gjitha tiparet që ju nevojiten për të drejtuar një biznes të madh me mjete të sofistikuara raportimi dhe menaxhimi. Evenshtë madje mjaft e fuqishme për të trajtuar shitjet me vëllim të lartë.

Ndihma për klientët

Mos harroni se Squarespace mundi mijëra biznese të tjera për të fituar çmime për ekipin më të mirë të shërbimit ndaj klientit. Sigurisht, gjithmonë do të ketë disa klientë të pakënaqur. Por, në përgjithësi, Squarespace bën një punë solide për t’iu përgjigjur pyetjeve dhe problemeve në fushën.

Në të kaluarën, ankesa më e madhe ishte se ata nuk kishin një bisedë live. Nuk është më rasti. Ju mund të vizitoni faqen e tyre të internetit dhe të lidheni me një përfaqësues të drejtpërdrejtë i cili do t’ju përgjigjet shpejt pyetjeve tuaja. Përgjigjet e tyre janë informuese dhe zakonisht përfshijnë lidhje të dobishme për lexim të mëtejshëm.

Mund të kontaktoni mbështetjen e klientit 24/7 nga:

 • telefon
 • Email
 • Mediat sociale
 • Bisedë live

Në të gjitha ndershmërinë, ju rrallë do të duhet të kontaktoni mbështetje drejtpërdrejt. Ato ofrojnë një bazë të gjerë njohurish dhe forumi mbështetës. Kërkoni përmes FAQs ose shkruani temën tuaj në një kuti kërkimi. Rreth 99% të kohës do të gjeni një artikull të rëndësishëm dhe mjaft informues që do t’i përgjigjet pyetjes tuaj. Një bazë e dhënash mbresëlënëse e udhëzuesve hap pas hapi e bën të lehtë për të zgjidhur problemet tuaja.

Forumi i komunitetit është një burim tjetër i shkëlqyeshëm. Përdoruesit postojnë dhe u përgjigjen pyetjeve të zakonshme. Mund të lidheni me pronarë të tjerë të biznesit dhe të merrni këshilla të shkëlqyera.

Për nxënësit vizualë, Squarespace ofron shumë mësime video. Ju mund të shfletoni sipas temës dhe të merrni ndihmë për çdo aspekt të faqes tuaj. Cilësia e prodhimit është e shkëlqyeshme dhe ju videot mbuloni çdo detaj.

Lehtësinë e përdorimit

Mbi të gjitha, Squarespace është i lehtë për t’u përdorur. Ndërsa nuk ka qenë gjithmonë kështu, azhurnimi më i fundit ka përfshirë disa përmirësime të rëndësishme. Ndërfaqja e përdoruesit është e lehtë në sy dhe intuitiv. Redaktori WYSIWYG dhe drag and drop marrin të gjitha vështirësitë për krijimin e një faqe në internet. Nuk dëmton që modelet ofrojnë një fillim kaq të fortë dhe tërheqës për sitin tuaj.

Lajmi më i mirë është që ju nuk duhet të dini kodimin për të krijuar një faqe interneti profesionale. Ndërsa Squarespace mund të mos jetë perfekt për më të gjelbërtin e fillestarëve, është mjaft e lehtë për fillestarët për t’u përdorur. Nëse keni ndonjë përvojë në menaxhimin e blogjeve ose menaxhimit të përmbajtjes, duhet të jeni në gjendje të kapni shpejt

përfundim

Duhet të zgjidhni hapësirën për të ndërtuar biznesin tuaj në tregti elektronike?

Nëse estetika e dizajnit dhe lehtësia e përdorimit janë në krye të listës suaj të përparësive, atëherë Squarespace është një kandidat i fortë. Ajo ofron më shumë kontroll mbi faqen tuaj te internetit sesa mbase ndonjë mundësi tjetër. Risitë mund të rregullojnë një prej modeleve tashmë të bukura dhe të krijojnë një dyqan miqësor.

Ndërsa platforma mund të trajtojë shitje me vëllim të lartë dhe biznes të madh, ndoshta është më së miri për operacionet me madhësi të mesme. Ajo vjen me një përzgjedhje të fortë të tipareve që nuk gjenden përgjithësisht nën një çati. Nuk ka nevojë të shpenzoni kohë për të kërkuar shtesa dhe shtesa. Itshtë në rregull atje, gati për të shkuar.

Vetëm mos harroni të merrni në konsideratë tarifat e transaksionit Stripe dhe të jeni të durueshëm me anulime të rastit. Sheshi i hapësirës tashmë ka bërë një rrugë të gjatë dhe premton të vazhdojë të bëhet edhe më mirë. Anëtarësimi tani mund të jetë vendimi më i mirë që merrni për ju dhe biznesin tuaj.

krahasim

Tregtia Squarespace

92

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map