Rishikimi i 3Dcart eCommerce Solution 2016 për të ndërtuar dyqanin tuaj mahnitës online


3dcart

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

3dcart

3dcart u themelua në vitin 2001 nga Gonzalo Gil. Ai filloi me qëllimin për të mbledhur të gjitha tiparet e shkëlqyera të tregtisë elektronike dhe vënien e tyre në dispozicion në një platformë. Që nga fillimi i tyre, 3Dcart ka vazhduar të përshtatet me teknologjinë dhe tregjet në ndryshim. Tani ka mbi 17,000 përdorues dhe në rritje. Lexoni rishikimin tonë 3DCart më poshtë.

rekuizitë

 • Larmia e opsioneve të arkëtimit
 • Ndërfaqja miqësore për përdoruesit për përdoruesit me përvojë
 • Magazinim i pakufizuar
 • Pa tarifa transaksionesh.
 • Vegla të integruara të marketingut

Cons

 • Kufizimet për vëllimin e shitjeve dhe përdorimin e gjerësisë së bandës
 • Pulti nuk është shumë vizual tërheqës
 • Modelet e lira janë zhgënjyese
 • Raportet e shërbimit të dobët të klientëve
 • Mësimi i të gjitha tipareve mund të marrë kohë

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.3dcart.com
 • Shtabi: Tamarac, FL
 • Viti i themeluar: 2001
 • punonjësit: 60+
 • Dyqanet e Ndërtuara në internet: 20,000+
 • Categories: Programe kompjuterike
 • Prove falas: 15 ditë
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

3Dcart ka arritur të qëndrojë e rëndësishme në një treg konkurrues duke ofruar një gamë të gjerë shërbimesh. Karakteristikat e tyre flasin për fillestarët që merren vetëm me disa shitje në javë, si dhe për bizneset e mëdha që përpunojnë qindra shitje dhe presin mijëra vizitorë në baza të rregullta. Kjo platformë e pritur plotësisht ju lejon të krijoni shpejt dhe lehtë një dyqan eCommerce me një karrocë blerjeje miqësore dhe arka.

Kush është 3Dcart më i mirë për të?

3Dcart mund të përdoret për të shitur dhe dërguar artikuj aktualë ose produkte dixhitalë në çdo shkallë. Kjo platformë e gjithanshme është më e përshtatshme për ata që sapo fillojnë biznesin e tyre. Especiallyshtë veçanërisht e dobishme nëse nuk keni akses në një departament të marketingut. Edhe plani fillestar ofron mjete të marketingut që do t’ju ndihmojnë të promovoni biznesin tuaj. Shijoni shërbimet CRM dhe një dyqan në Facebook. Një emër domain dhe plan planifikimi janë përfshirë gjithashtu falas. Ju mund të krijoni një faqe në internet dhe të filloni me një plan gjithëpërfshirës të marketingut, të gjitha në një platformë.

Cili është avantazhi më i madh i 3Dcart?

Avantazhi më i madh i përdorimit të kësaj platforme është shkathtësia. Mund të përdoret nga luftëtarët fundjavë dhe dyqanet e mëdha në internet. Kjo gjithashtu do të thotë se është i aftë të rritet me biznesin tuaj. Ndërsa fitoni klientë, rrisni inventarin tuaj dhe përmirësoni aftësitë tuaja të projektimit, thjesht do të mësoni të përdorni 3Dcart ndryshe. Ju kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për të rritur platformën. Ndihmon gjithashtu që 3dcart gjithmonë azhurnohet dhe përmirësohet. Nëse ka funksionalitete që nuk ju pëlqejnë ose mungojnë, mund ta shihni atë ndryshim në azhurnimin tjetër.

Cili është disavantazhi më i madh i 3dcart?

Ndoshta problemi më domethënës i 3dcart është se ka kufizime në përdorimin e brezit. Kjo është pothuajse e padëgjuar me programet eCommerce të tjera dhe karrocat e blerjeve. Në fund të fundit, kufijtë e përdorimit janë një praktikë e vjetëruar që duhet të shkojë. Me kaq shumë mundësi të tjera të pakufizuara në treg, duket se vetëm çështje kohe para se 3Dcart të detyrohet të bjerë në hap.

Uebsajti i konsumatorëve FinancesOnline i dha 3Dcart me Mimi 2015 për Përvojën e Madhe të Përdoruesit dhe Softuerin më të Mirë të Shportave të Shportave. Ndërsa ka kritikët e saj, 3dcart ofron një mjet të shkëlqyeshëm përreth.

Karakteristikat kryesore

 • Mbi 100 Tema
 • Redaktorët WYSIWYG
 • Shqyrtime të blerësve
 • Certifikata 256Bit SSL
 • Mobile dhe i gatshëm shoqëror
 • Monitorimi 24/7
 • Shporta e Sigurt
 • Modele elektronike të para-ndërtuara
 • Built-in Tools të braktisura të shportave
 • Siguria e bazuar në role
 • Dyqan i personalizueshëm
 • Sinkronizo me eBay dhe Amazon

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në kartën 3D

Pllaka e Tregtisë së TregtisëKërkoh konsumatorëve janë të shpejtë për t’u dhënë përshtypje disa mospërputhjeve të kartave 3D, kritikët priren t’i konsiderojnë ato si probleme më serioze. Në botën e tregtisë elektronike, dizajni i uebit mund të jetë një faktor vendimtar kur bëhet fjalë për suksesin e biznesit tuaj. Sipas ekspertëve, 3Dcart bie shumë pak në këtë fushë. Një koment i zakonshëm ishte se modelet duhet të azhurnohen për të pasqyruar praktikat më të mira të dizajnit në internet dhe për të qëndruar konkurrues. Përdoruesit gjithashtu e sollën këtë pikë, por ekspertët janë më kritikë për këtë të metë.

Për më tepër, ekspertët vazhdimisht e gjetën seksionin e administratorit më pak se mbresëlënës dhe disi të vështirë për të lundruar. Shpesh përshkruhej si “clunky” dhe “rrëmujë”. Sfondi është i stiluar ndryshe nga shumica e programeve, që do të thotë gjithashtu se mund të marrë ca më shumë të mësohen.

Përkundër këtyre pengesave, ekspertët janë akoma të shpejtë për të rekomanduar 3Dcart dhe në përgjithësi i japin atë 4 – 4,5 yje. 3Dcart fiton nota të larta për të qenë plotësisht funksional dhe i personalizueshëm, si dhe i përballueshëm. Ekspertët gjithashtu u mahnitën me nivelin e mbështetjes së klientit, i cili përfshin një veçori të bisedës live. Këto aspekte pozitive të softverit janë të mjaftueshme për të tokëzuar në mënyrë të vazhdueshme 3D kartën në tre platformat më të mira në treg.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials

Shqyrtimet e konsumatorëve për 3Dcart janë jashtëzakonisht pozitive. Në fakt, ata janë me shkëlqim të drejtë. Përdoruesit e kanë të lehtë ta vendosin dyqanin, dhe ata e vlerësojnë dizajnin e pasur me tipare. 3Dcart është i përshtatshëm në mënyrë ideale për të akomoduar praktikisht çdo biznes me madhësi dhe e bën më të lehtë integrimin e programeve të palëve të treta. Këtu janë disa nga karakteristikat që konsumatorët duket se shijojnë më shumë:

 • Pa tarifa të fshehura
 • Shërbim i shkëlqyeshëm i klientit me mbështetje 24/7
 • Vendosje e lehtë dhe sfond intuitiv
 • Përshtatshëm i lartë pa pasur nevojë të përdorni kod

3Dcart vazhdimisht merr vlerësime me 5 yje dhe është qartë një e preferuar midis shitësve në internet. Konsumatorët vlerësojnë gjithashtu faktin që zhvilluesit marrin ndonjë sugjerim për përmirësim në zemër. Nuk duhet shumë kohë që tiparet e sugjeruara të bëhen standarde, që do të thotë që 3dcart vazhdimisht zgjerohet dhe përmirësohet për të vazhduar me tregjet në ndryshim. Kjo është një nga arsyet që shitësit me pakicë kalojnë në 3Dcart.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Shqyrtimet negative të 3Dcart janë disa dhe larg. Disa përdorues ishin të zhgënjyer nga thjeshtësia e temave falas, por kjo nuk duhet të vinte si befasi. Duke marrë parasysh që janë falas, pritjet e ndërrimit nuk duhet të jenë shumë të larta. Lajmi i mirë është që konsumatorët ishin të kënaqur me pamjen e temave premium edhe pse ato vijnë me një çmim të caktuar. Zona tjetër ku duket se ka vend për përmirësim është në rrjedhën e përgjithshme të sfondit. Ndërsa dizajni i ndërfaqes është relativisht e thjeshtë për t’u mësuar, plotësimi i detyrave si ngarkimi i figurave mund të fillojë të ndjehet i lodhshëm. Kjo mund të bëhet veçanërisht e bezdisshme për shitësit e mëdhenj të cilët duhet të menaxhojnë një inventar të konsiderueshëm.

Edhe këto ankesa nuk ishin të mjaftueshme për të rezultuar në vlerësime të përgjithshme negative. Aspektet pozitive të 3dcart duket se tejkalojnë çdo të metë. Në fakt, shumë klientë kaluan në 3Dcart nga platformat e tjera.

dizajni & Përshtatje

templates

Një nga kritikat më të mëdha kundër 3dcart është se nuk ofron modele të mjaftueshme. Sajti aktualisht ka mbi 100 shabllone.Pjesa dërrmuese e modeleve janë falas. Sidoqoftë, kritikët janë të shpejtë për të theksuar se disa prej shablloneve janë thjesht kopje që ofrojnë të njëjtin plan urbanistik. Dallimi i vetëm është skema e ngjyrave. Thënë kjo, modelet e disponueshme janë miqësore me celular dhe plotësisht të përgjegjshme. Konsumatorët lehtë mund të shfletojnë dhe blenë dyqan duke përdorur çdo pajisje.

 • Pricesmimet e modeleve premium fillojnë nga 129 dollarë.
 • Ju gjithashtu mund të përfitoni nga shërbimi i tyre i dizajnit në shtëpi.Pricesmimet e faqeve të personalizuara që variojnë nga 1.500 deri në 2.500 dollarë.Ndërsa kjo mund të tingëllojë si një çmim i pjerrët, është në të vërtetë drejt fundit të ulët të asaj që ju do të prisni për të paguar një projektuesi të pavarur.

Përshtatja e shabllonit tuaj

Shtë gjithashtu e rëndësishme të theksohet se shabllonet mund të personalizohen lehtësisht duke përdorur mjete të ndryshme. Bërja e rregullimeve është e lehtë pa marrë parasysh nivelin e përvojës së dizajnit që mund të keni. Pra, ndërsa disa mund të tregojnë për një numër të kufizuar opsionesh shabllonesh, ju ende keni lirinë për të shkulur dhe rregulluar çdo dizajn themelor.

Mjetet e projektimit

Për ata që kanë përvojë në kodim, mund të bëni ndryshime duke përdorur HTML dhe CSS për një nivel të lartë personalizimi. Nëse nuk jeni përparuar kur bëhet fjalë për kodimin, mos u shqetësoni. Zvarritja 3D-kart-n është redaktori një nga më të mirët në industri. Kushdo mund të bëjë shpejt dhe me lehtësi ndryshime. Më në fund, redaktori WYSIWYG mund të përdoret për të rregulluar paraqitjen dhe për të rregulluar zonat e header dhe footer.

Në përgjithësi, ndërfaqja e dizajnit është miqësore për përdoruesit. Ajo siguron shumë hapësirë ​​për të bërë rregullime. Ju mund të krijoni një dyqan me porosi që tregon më së miri produktet tuaja dhe ofron blerje të lehtë dhe arka. Modelet mund të lënë diçka për të dëshiruar, por ky është një problem që mund të rregullohet lehtësisht me shumë opsione të redaktimit.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
SetupVendosja e faqes tuaj është e shpejtë dhe e thjeshtë. Magjistari do t’ju ecë nëpër të gjitha hapat. I gjithë procesi mund të përfundojë brenda një ore.
Integrimi i Portës3dcart është i pajtueshëm me mbi 100 mënyra pagese. Quickshtë e shpejtë dhe e thjeshtë për të integruar një shumëllojshmëri të portave të pagesave. Ju mund të zgjidhni opsionet më të mira për ju dhe klientët tuaj.
Shpërblimet e klientëve dhe listat e dëshiraveKonsumatorët mund të blejnë dhe të shtojnë sende nga dyqani juaj në listën e dëshirave të tyre. Kjo veçori ndihmon në shndërrimin e shitjeve në të ardhmen. Ju gjithashtu mund të përdorni 3Dcart për të vendosur një program shpërblimesh. Ju mund ta përdorni atë për të gjithë klientët e shpeshtë për të grumbulluar pikë drejt blerjes së tyre të radhës. Këto karakteristika ju ndihmojnë të krijoni marrëdhënie të forta me klientët tuaj.
Menaxhimi i rendit3Dcart lehtëson menaxhimin e porosive. Raportet e hollësishme ju tregojnë saktësisht se si performojnë produkte të caktuara. Ju gjithashtu mund të drejtoni procesin e mbajtjes së librave. Programi eliminon përmbajtjen e kopjuar për futjen e lehtë të të dhënave. E gjithë kjo mund të bëhet pikërisht në seksionin admin të faqes suaj të internetit.
Optimizimi i Shitjeve NdërkombëtareVersioni standard i 3dcart nuk është i optimizuar për shitje ndërkombëtare. Ju mund të blini aplikacione që do t’ju ndihmojnë të tregtoni në një audiencë globale. Disa aplikacione ofrojnë shërbime të përkthimit dhe mjete të tjera të marketingut për një tarifë mujore.
Teknologjia CDNFatkeqësisht, 3Dcart nuk vjen me teknologjinë CDN. Kjo mund të krijojë kohë të ngadalta të ngarkesës në faqe. Përdoruesit mund të integrojnë programet e tyre CDN ose të blejnë dyqanin e aplikacioneve për shtesa.
Plugins dhe shtesa3Dcart është tashmë një nga platformat më të pasura me tipare në treg. Ju mund të përmirësoni më tej funksionalitetin e faqes tuaj duke shtuar aplikacione. Shumë nga këto aplikacione janë në dispozicion falas. Mimi për aplikacionet e tjera ndryshon dhe mund të kërkojë një tarifë një herë ose një abonim mujor ose vjetor. Të gjitha aplikacionet janë të lehta për tu integruar në faqen tuaj ekzistuese dhe fillojnë të përdoren nga dita e parë.
Menaxhimit të inventaritShtimi i produkteve të reja në faqen tuaj mund të jetë intensiv i punës me 3Dcart. Faqja e produkteve është e mbushur me fusha të ndryshme të kërkuara. Puna në të gjitha opsionet e mundshme mund të jetë pak marramendëse. Për fat të mirë, ju mund ta përshpejtoni procesin duke përdorur një shabllon CSV. Përfitoni nga skedari i mostrës së importit CSV që 3Dcart vë në dispozicion. 3Dcart gjithashtu do t’ju dërgojë një email për t’ju paralajmëruar kur inventari juaj është i vogël.
Ndjekja e dërgesaveShijoni përfitimet e përcjelljes së dërgesës në kohë reale dhe kalkulatorin e kostos së dërgesës. Ju mund të përcaktoni menjëherë se sa do të kushtojë për të dërguar një artikull dhe për të prodhuar një numër gjurmimi. Përdoruesit mund të shikojnë ndërsa paketa juaj bën rrugën e saj në të gjithë vendin ose globin.
Karakteristikat CRMBizneset mund të ndërtojnë me shpejtësi listat e postave dhe të ndjekin sjelljen e klientit. Ju madje mund të dërgoni email kujtese për klientët që kanë braktisur karrocën e tyre. Sistemi CRM lejon klientët të krijojnë bileta dhe kursen një rekord të të gjitha bashkëveprimeve. Të dy klientët dhe punonjësit mund të ndjekin me lehtësi statusin e një bilete për shërbim më të mirë ndaj klientit.
emplatet dhe TematSiç u përmend më lart, 3Dcart shpesh është kritikuar për të mos pasur më shumë mundësi opsionesh. Sidoqoftë, kjo mund të mos jetë një vlerësim i drejtë.Aktualisht, ka rreth 100 shabllone në dispozicion.Ky numër po rritet vazhdimisht. Gjithashtu, përdoruesit lehtë mund të rregullojnë çdo model duke përdorur një larmi mjetesh. Ka mundësi të pakufizuara kur bëhet fjalë për krijimin e një siti unik të tregtisë elektronike.
Integrimet dhe shtesat3Dcart vjen standard me një listë të gjatë karakteristikash. Për dallim nga produktet e tjera në treg, nuk kërkon shtesë për të siguruar një përvojë plotësisht funksionale dhe të gjithanshme të blerjes. Sidoqoftë, ka shtesa në dispozicion që mund të integrohen në çdo uebfaqe ekzistuese.
Optimizimi i celularitPërdoruesit do të gëzojnë një faqe në internet që është optimizuar plotësisht për pajisjet mobile. Kjo është e vërtetë pa marrë parasysh se çfarë modeli ose plani i çmimeve ju zgjidhni.
Web Hosting3Dcart ofron host dhe domain të lirë. Ju mund të ndërtoni të gjithë faqen tuaj nga toka lart me 3Dcart.
SEO dhe Marketingu3Dcart ofron një platformë plotësisht të optimizuar që përdor më të fundit në praktikat më të mira për t’ju ndihmuar të tejkaloni konkurrencën. 3Dcart do t’ju ndihmojë të krijoni URL-të miqësore të motorit të kërkimit dhe etiketat meta. Ju gjithashtu mund të kontribuoni për të rritur renditjen tuaj dhe praninë në internet duke përfituar nga platforma e Blogging që ju lejon të publikoni postime shpejt.
BuletinetPërdoruesit do të marrin postë elektronike të rregullt nga 3Dcart. Ju gjithashtu mund të përdorni një komunitet në internet dhe një universitet që ofron mësime video në një gamë të gjerë temash.
Siguria e sititGjëja e fundit që ju dëshironi është të lini informacionin privat të klientëve tuaj të prekshëm për të sulmuar. 3Dcart ofron disa nga mbrojtjet më të mira të sigurisë në dispozicion në formën e një SSL falas të përbashkët. Ju gjithashtu mund të zgjidhni midis pesë planeve të tjera të sigurisë për të forcuar vërtet mbrojtjen. Mimet për këtë shërbim shtesë fillojnë nga 79 dollarë dhe shkojnë në 995 dollarë.
Certifikimi PCI3Dcart është çertifikuar me PCI që nga fillimi i vitit 2009.
Krijimi i përmbajtjesRedaktori WYSIWYG ju lejon të krijoni faqe shpejt dhe shtoni përmbajtje. Ju madje mund të filloni dhe mirëmbani një blog biznesi nga seksioni i administratorit të faqes tuaj.
Certifikatat e dhurataveMe 3Dcart, ju mund të krijoni dhe shisni certifikatat e dhuratave si një artikull produkti. Kur një klient blen një çertifikatë dhurate, gjenerohet një kod unik që mund të rivlerësohet për shumën e dollarit.
Opsionet e pagesave3Dcart ofron qasje në mbi 100 përpunues të pagesave – nga kartat e kreditit dhe PayPal tek Dwolla dhe gjithçka në mes. Ju në thelb keni mundësi të pakufizuara kur bëhet fjalë për përpunimin e pagesave. Ju madje mund të vendosni për Tregtuesin 3Dcart, i cili fillon me 19,99 $. Blerësi kini kujdes: ky shërbim ka një tendencë për të akumuluar shpenzime të fshehura. Ju mund të përfundoni duke paguar shumë më tepër sesa çmimi i afisheve të reklamuara.
Llogaritësit e taksave dhe transportitTë dy taksat dhe transporti llogariten automatikisht në arka bazuar në vendndodhjen e klientit.
raportetMjetet e detajuara të raportimit ju lejojnë të mblidhni informacione për klientët dhe produktet tuaja. Mund të shpejt:
 • Identifikoni cilët janë blerësit tuaj më të mirë.
 • Shikoni cilat produkte po lëvizin më shpejt.
 • Përcaktoni se cilat ditë të vitit janë më produktive tuaj.

planet & Çmimeve

 • Klientët e interesuar mund të eksplorojnë 3Dcart me një provë 15-ditore falas.
 • Planet e çmimeve fillojnë nga 19,99 dollarë dhe mbulojnë deri në 200 produkte.
 • Për 129,99 dollarë në muaj, ju mund të regjistroheni në “Planin e energjisë” më gjithëpërfshirës që ofron një numër të pakufizuar të produkteve dhe deri në 90,000 vizita në muaj.
 • Kufizoni përdorimin e gjerësisë së brezit ose paguani 5 dollarë për çdo mbipeshë GB.
 • Kurseni 15% duke paguar për të gjithë vitin përpara.

Planet kanë çmime konkurruese dhe përfshijnë disa aftësi. Kreditë e reklamave të Bing, një dyqan në Facebook dhe regjistrimi i domenit janë të gjitha standarde. Vetëm mos harroni se ka kufij të brezit. Ju do të duhet të vëzhgoni përdorimin tuaj ose të jeni të përgatitur të paguani 5 dollarë për GB.

Ndihma për klientët

Nëse hasni probleme, ka shumë rrugë për të kërkuar mbështetjen e klientit.

 • Përfaqësuesit janë në dispozicion përmes telefonit 24/7.
 • Biseda në internet është në dispozicion 24/7.
 • Mbështetje me email për çështje që nuk janë kohë të ndjeshme.
 • Forume të gjera në internet.
 • Baza e gjerë e njohurive për t’ju ndihmuar të zgjidhni probleme.
 • Videot e trajnimit dhe mësimit për t’ju ndihmuar të filloni.

Kohët e reagimit ndryshojnë, por kompania reklamon një koha mesatare e mbajtjes prej 5 minutash në telefon dhe deri në 30 minuta në internet.Ndërsa ky nuk është ideal, ai është akoma brenda sferës së arsyeshme. Kjo është veçanërisht e vërtetë duke marrë parasysh vëllimin e kërkesave me të cilat duhet të merren nga 17,000 klientët e tyre. Në përgjithësi, rishikimet e tendencave të shërbimit të klientit 3Dcart drejt negativit. Klientët raportojnë një përvojë të pakënaqshme edhe pse shumica e ankesave kishin të bënin me çështje të faturimit.

Lehtësinë e përdorimit

3Dcart ofron një platformë të gjithanshme që flet për një gamë të gjerë të niveleve të aftësive. Fillestarët mund të fillojnë nga e para dhe të ndërtojnë shpejt një sit. Pasi të regjistroheni, do të merrni një email udhëzues të detajuar. Sajti përfshin një magjistar që do t’ju ecë hap pas hapi gjatë procesit të konfigurimit.

Ndërfaqja e përdoruesit / Paneli i Administratorit

3Dcart është kritikuar për një ndërfaqe drab. Sidoqoftë, nga një këndvështrim funksional, është jashtëzakonisht intuitive dhe e thjeshtë për të lundruar. Dizajni i ndërfaqes nuk është më tërheqësja vizuale, por është shumë e dobishme. Ekrani përmban butona të spikatur për të nënshkruar mjete postare standarde dhe një organizim logjik që është i lehtë për tu kuptuar. Nëse keni ndonjë problem, ka ndihmë në dispozicion. Ju mund të bëni pyetje duke përdorur chat live, telefononi mbështetjen e klientit ose të shikoni disa nga mësimet e videos. Redaktori i tërhequr nga zvarrë është i ngjashëm me WordPress. Ajo ofron një mënyrë të thjeshtë dhe të thjeshtë për të krijuar dhe azhurnuar faqen tuaj të internetit.

Ata me një përvojë pak më shumë të projektimit, kanë disa mundësi. Ju mund të përdorni HTML, CSS ose redaktorin WYSIWYG për të rregulluar faqen tuaj të internetit. Ka shumë mundësi për redaktim që e bëjnë 3Dcart-user-miqësor dhe të përsosur për këdo që nga fillestarët tek ekspertët.

përfundim

Kombinimi i një ndërfaqe intuitive dhe një sistemi gjithëpërfshirës për mbështetjen e klientit e bën 3Dcart një mundësi jashtëzakonisht të arritshme. Me çmimet konkurruese, një sistem plotësisht të pritur dhe një platformë e mbushur me karakteristika, është e lehtë të shihet pse 3Dcart ka tërheqje masive.

Në përgjithësi, përdoruesit raportojnë një përvojë jashtëzakonisht pozitive me 3Dcart. Programi lejon fillestarët të fillojnë një dyqan tregtie në vetëm disa minuta. Ndërfaqja e mbushur me njerëz mund të përfshijë një kurbë mësimi, por mësimet video mund të ndihmojnë urën në atë hendek.

Nëse asgjë tjetër, provoni gjykimin falas 15-ditësh dhe jini gjykatësi juaj.

krahasim

3dCart

91

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map