Rishikimi FatCow 2016

Logo e Hosting në ueb FatCow


Lopë e trashë

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

Lopë e trashë

FatCow ka qenë në biznes që nga viti 1998. Me synimin për ta bërë të gjithë web hosting pak më të thjeshtë dhe shumë më të lehtë, FatCow është përpjekur gjithmonë t’i bëjë gjërat më të mira për të gjithë me planet e tyre unike të pritjes dhe fushatave të marketingut. FatCow është i njohur kryesisht për zgjidhjet e tij të përbashkëta të mbajtjes në internet të përshtatshme për bizneset e vogla dhe të mesme dhe krenohet me mbi 200,000 faqe në internet nën krahun e saj. Lexoni rishikimin tonë të FatCow më poshtë.

rekuizitë

 • 24/7 Ndihma për klientin
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Mundësuar nga 100% Energji nga era
 • Mimi i përballueshëm

Cons

 • Shpejtësitë mesatare
 • I shtrenjtë mbi baza muaj-pas-muaj

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.fatcow.com
 • Shtabi: Burlington, MA
 • Viti i themeluar: 1998
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Web Sharing të përbashkët, VPS, Serverë të Dedikuar
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

FatCow është një kompani unike pritëse që me dashuri i referohet ekipit të saj si ekuipazhi “moo”, i njohur për planifikimin dhe aftësitë e tyre të projektimit. Planet e tyre të pritjes, hartimet në internet dhe veçoritë qëndrojnë larg nga homologët e tyre.

Sherbime

Ndërsa FatCow mund të tingëllojë si kompani perfekte e mbajtjes së faqes në internet për ju, është gjithmonë e dobishme të dini në lidhje me kompaninë në detaje para se të vendoseni në një. Dhe cila mund të jetë një mënyrë më e mirë për të ditur, sesa të diskutoni në lidhje me shërbimet dhe planet që ofron ndërmarrja përkatëse e pritjes së uebit.

FatCow ofron një grup planesh pritëse nën kategori të ndryshme:

 • Planet e përbashkëta të pritjes
 • Server Virtual Privat (VPS)
 • Planet e përkushtuara të pritjes
 • Dhe gjithashtu menaxhoi WordPress hosting për përdoruesit e WordPress.

Përveç këtyre planeve të pritjes, ju merrni një ndërtues të uebfaqeve të bonusit me disa mbështetje të jashtëzakonshme të klientit dhe karakteristika të shtuara.

FatCow jep një regjistrim falas të emrave të domain dhe opsioneve të transferimit të domain me praktikisht të gjitha planet e tij të hostimit.

Ai gjithashtu paketon në disa tipare tërheqëse të zhvilluesit në planet e tyre VPS të tilla si skriptet e parainstaluara, domenet e pakufizuara dhe aksesin në veçoritë cPanel.

Me kaq shumë karakteristika në dispozicionin tuaj, FatCow mund të tingëllojë si kompania më e mirë e mbajtjes në internet pa pengesa të mundshme. Duke zbuluar perden, le të bëjmë një vështrim të shpejtë në disa nga fushat në të cilat FatCow ka nevojë për përmirësim

kufizimet

Ka zona të caktuara ku FatCow mund të ju zhgënjejë pak, dhe kështu, është më mirë të dini rreth tyre sesa të zbuloni më vonë.

 • Politikë rinovimi jo aq e madhe. Prmimet pararendëse për FatCow shkojnë lehtë në xhep, një fitore për kompanitë e vogla dhe të mesme. Sidoqoftë, FatCow fillon gjatë rinovimeve.
 • Shkallëzueshmëria. Karakteristikat, kapaciteti i depozitimit dhe pajisjet e serverit të ofruara nga FatCow janë ideale për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme. Sidoqoftë, nuk duhet mirë për shkallëzimin. Fallsshtë e shkurtër kur funksionaliteti i faqes në internet dhe kompleksiteti rritet. FatCow nuk mund të jetë marrëveshja më e mirë që vendet komplekse të e-commerce mund të gjejnë. Sa i përket faqeve të vogla personale dhe faqeve të mesme elektronike të tregtisë, FatCow mund të jetë një opsion i vërtetë.
 • uptime. Në mënyrë të ngjashme, disponueshmëria është gjithashtu një fushë ku FatCow mund të punojë. Megjithëse FatCow ishte në gjendje të regjistronte një rezultat të mirë në kohën e duhur prej 99.85%, ai ende ka shumë interes për të bërë. Dhe kompania nuk jep asnjë numër në garancinë e kohës, si dhe.
 • rezervë. FatCow ofron mundësi automatike rezervë. Por këto mundësi nuk mund të përdoren falas. Ju duhet të paguani për këto kopje rezervë rutinë ose të zgjidhni të kuptoni zgjidhjen tuaj rezervë.
 • Windows hosting nuk mbështetet. FatCow nuk e mbështet Windows hostimin. Supportshtë dhënë vetëm mbështetje Linux për të cilën mund ta keni vështirë të mësoheni.
 • Asnjë azhurnime falas. FatCow fillimisht nuk lejoi azhurnime në planin tuaj të pritjes në një server të dedikuar ose virtual. Sidoqoftë, tani ju keni mundësinë të merrni një azhurnim për një çmim. Ju mund të merrni me fat me zbritje ndërsa aktualizoni.

Garancia e kthimit të parave

FatCow jep vlerë të vërtetë për çdo qindarkë që investoni. Duke folur për para, ju do të jeni të kënaqur të dini se FatCow ka një garanci të mirë për kthimin e parave. Ju mund t’i merrni paratë tuaja brenda 30 ditëve nga pajtimi nëse zbuloni se shërbimet nuk i plotësojnë standardet tuaja.

Garancia tërheqëse për kthimin e parave mund të mos duket shumë tërheqëse sapo të njiheni se kompani të tjera më të mira të mbajtjes në internet si Arvixe, InMotion Hosting dhe Just Host ofrojnë garanci të ngjashme për një periudhë më të gjatë.

Shko jeshile!

Epo, ju keni një arsye tjetër për t’iu përmbajtur FatCow – është një qasje e gjelbër! FatCow fiton zemrat duke bërë pak për mjedisin. Nëse jeni duke pritur faqen tuaj të internetit duke përdorur FatCow, jo vetëm që po ndihmoni veten, por gjithashtu po ndihmoni planetin. FatCow krenohet me një host 100% të mbështetur nga era.

Pra, me gjithë ato që u përgjigjën, më në fund, pjesa më e mirë – pse duhet të zgjidhni FatCow?

Pse duhet të shkoni për FatCow?

Për ta përmbledhur, FatCow mund të plotësojë dëshirën tuaj për të pasur akses në planet e përballueshme të pritjes, si dhe mbështetjen 24/7 të klientit. Nëse do të krijoni një uebfaqe të thjeshtë me një faqe ose një aplikacion jo shumë kompleks në internet, FatCow është mënyra për të shkuar. Ju gjithashtu mund të konsideroni përdorimin e FatCow për qëllime testimi. Por nëse përdorimi afatgjatë dhe funksionaliteti kompleks janë kërkesat tuaja, është më mirë të shikoni në opsione të tjera.

Kujdes nga fjala “e pakufizuar” siç përdoret nga FatCow, ata mund të mos nënkuptojnë atë në të njëjtën mënyrë siç mendoni se bëjnë.

Better Business Bureau ka nderuar FatCow me një vlerësim A +. A + është vlerësimi më i lartë që një kompani mund të arrijë në Better Business Bureau! Tingëllon shkëlqyeshëm?

Karakteristikat kryesore

 • Transferim Falas Domain
 • Emër i Lirë Domain
 • Ndërtuesit e sitit miqësor për përdoruesit
 • Kutitë postare të pakufizuara të POP-it
 • Server i sigurt SSL
 • Ruajtje falas 1GB JustCloud Cloud
 • Magjistarët e instalimit të aplikacionit
 • Email me porosi
 • Fushat e pakufizuara
 • Rezervimi ditor i serverit
 • Monitorimi i objektit 24/7
 • Baza e të dhënave të pakufizuara të MySQL

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për FatCow

Web HostingMe kaq shumë shërbime të disponueshme të mbajtjes në internet të disponueshme, FatCow merr vlerësime të shkëlqyera nga ekspertë, megjithatë ende nuk arrin të shkatërrojë dhjetë listat më të mira. Në fund të fundit, është një shërbim solid me një sens humori. FatCow ka të drejtë në krye kur bëhet fjalë për kohën e duhur. Serverët e tyre ofrojnë shërbim të shpejtë dhe të besueshëm dhe kritikët pretendojnë se paketa e pritjes është “gati e përsosur”. E vetmja pengesë është se i mungon një pjesë e fleksibilitetit që mund të gjendet tek konkurrentët. Duke u thënë kështu, FatCow ofron një gamë të gjerë karakteristikash të shkëlqyera për çmim të ulët. Ju mund të duhet të paguani pak më shumë për të marrë të gjitha kambanat dhe bilbilat që vijnë me shërbime të tjera.

Kritikët gjithashtu janë të shpejtë për të lavdëruar burimet e mbështetjes dhe shërbimin e përgjithshëm të klientit. Duke marrë në konsideratë të gjithë këta faktorë, ekspertët vlerësojnë FatCow 8 nga 10 pikët për performancën dhe një 10 të përsosur për punimet e lopës.

 • http://web-hosting-review.toptenreviews.com/fatcow-review.html
 • http://www.reviews.com/web-hosting/

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials mbi FatCow

Ndërsa ka disa tema të zakonshme që nuk vlejnë asgjë midis vlerësimeve negative të konsumatorit, FatCow merr vlerësime jashtëzakonisht pozitive nga shumica e përdoruesve. Mesatarisht, konsumatorët japin FatCow 4 nga 5 yje. Në fakt, shumë nga dëshmitë kundërshtojnë drejtpërdrejt ankesat e klientëve të tjerë. Shumë përdorues të kënaqur vërejnë faktin se ata ishin në gjendje të flisnin me një përfaqësues të mbështetur në SH.B.A. i cili ishte jashtëzakonisht miqësor dhe i ditur.

Ndoshta më e rëndësishmja, përdoruesit raportojnë që FatCow jeton deri në garancinë e saj në kohë 99.9%. FatCow gjithashtu merr nota të larta në fusha të tjera të rëndësishme duke përfshirë: shpejtësinë, veçoritë e panelit të kontrollit, çmimet e përballueshme dhe mbështetjen e klientit. Bazuar vetëm në rishikimet e përdoruesve, ju mund të ndiheni të sigurt se FatCow do t’ju ofrojë mjetet që ju nevojiten për të drejtuar faqen tuaj të internetit.

Shqyrtime negative të Konsumatorit dhe Ankesa në FatCow

Ankesat kundër FatCow bien në dy kategori themelore: faturimin dhe shërbimin ndaj klientit. Në të gjitha ndershmërinë, kjo është mjaft tipike për çdo kompani me madhësi të mirë që merret me dhjetëra mijëra klientë. Me atë shumë njerëz, do të ketë disa pagesa pagese dhe përdorues që nuk janë të kënaqur me shërbimin e klientit që morën.

Duket se problemi më i madh me faturimin ka ndodhur kur klientët u përpoqën të anulonin llogarinë e tyre. Në disa raste, klientëve u ishte premtuar një rimbursim, por më pas nuk ishin në gjendje t’i kthonin paratë e tyre. Kishte edhe disa raporte për akuza të papritura që ishin të vështira për tu sqaruar.

Ata që nuk ishin të kënaqur me shërbimin ndaj klientit nuk e vlerësuan thirrjen dhe postën e tyre elektronike të transferuar në qendrat e ndihmës jashtë shtetit.

 • https://webhostinggeeks.com/user-reviews/fatcow/?page=3&Rendit = ulët-rating-parë
 • http://www.hostingmanual.net/fatcow-review/
 • https://webhostinggeeks.com/user-reviews/fatcow/?sort=highest-rating-first

seriozitet & uptime

Jo, FatCow nuk ka zbuluar shifrat në lidhje me garancinë në kohë. Uptime nuk është siguruar; megjithëkëtë, ata kanë provuar besueshmërinë e tyre duke publikuar statistika të rregullta në kohën e tyre të jetesës dhe të jetës. Por, ata kanë qendrat e tyre të të dhënave dhe që funksionojnë 24/7 me disa djem të zellshëm.

Qendra e të dhënave FatCow përdor një arkitekturë të grupuar në të gjithë serverët e saj, d.m.th nëse dikush duhet të zbresë, një tjetër do të marrë përsipër, pa pyetje! Operacioni rezervë bëhet gjithashtu në mënyrë të rregullt, për të minimizuar rrezikun e ndonjë humbjeje të të dhënave.

Boston, SHBA, pret qendrën e të dhënave FatCow. Struktura krenohet me gjysmën e një petabyte hapësirë ​​ruajtjeje të përhapur në një ushtri prej mbi 800 serverësh.

Ekzistojnë dy mure zjarri për të siguruar mbrojtje të qendrës së të dhënave, dhe është nën mbikëqyrjen profesionale 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë.

Një mundësi automatike rezervë është në dispozicion për klientët që janë të gatshëm të paguajnë që faqet e tyre të mbështeten çdo ditë. Ai përbëhet nga rutinat e përditshme të rezervave dhe një mjet rezervë dhe rivendosës. Nëse nuk doni të paguani, do të ishte e kujdesshme nga ana juaj që të kopjoni rregullisht të dhënat tuaja.

Features & Tools

Tani që keni njohuri të mjaftueshme për planet, veçoritë, kufizimet, specifikimet e teknologjisë dhe fushat e tjera të lidhura me kompaninë, duhet të shkëlqeni më tej njohuritë tuaja për tiparet që ofron FatCow.

Unuditërisht, FatCow është yndyrë me karakteristika.

Lexoni më tej për të ditur në lidhje me secilën prej tyre në detaje.

tiparPërmbledhje
Paneli i kontrollitFatCow ka një panel kontrolli të dizajnuar mrekullisht për operacionet e faqeve të administratorit. Jo, nuk do të jetë e vështirë për të hyrë. Paneli i kontrollit ka një navigim të lehtë, dhe ju lehtë mund të varet nga përdorimi i tij brenda disa minutash.

Vlen të përmendet, ju mund ta gjeni pak konfuze të merrni nëse jeni duke kaluar nga një cPanel në panelin e ri të kontrollit FatCow. Përndryshe, paneli i kontrollit është i plotë me të gjitha tiparet e nevojshme.

Shtë i pajisur plotësisht dhe ka të gjitha skriptet e nevojshme. Ju mund të bëni me lehtësi faqet e internetit dhe të kryeni aktivitete të tjera administrative në lëvizje, me këtë kontroll kontrollues të lehtë. Nuk është kjo, për t’ju ndihmuar më tej në përmbushjen e detyrave; ai rendit dhe kategorizon të gjitha detyrat me një buton të koduar me ngjyra duke treguar nëse secila artikull aktualisht është aktivizuar. Alsoshtë gjithashtu i personalizueshëm edhe pse është një mjet pronësie.

Më tej, gjithashtu mund të shijoni përfitimet e zgjidhjes së rrjetit të shpërndarjes (CDN) përmes panelit të tij të kontrollit.

Hapësira e diskutHapësira në diskut është ajo që shqetëson pothuajse çdo administratori i faqes. Kjo është hapësira e caktuar në faqen tuaj të internetit nga ofruesi juaj i pritjes. Dhe kjo kryesisht varet nga plani i hostimit që ju zgjidhni.

FatCow ofron një sërë ndryshimesh të hapësirës në disk nga planet e ndryshme të mbajtjes në internet që ofron:

 • Plani FatCow – i pakufizuar
 • Pritja themelore e VPS – 40 GB
 • Hosting i VPS-ve të Biznesit – 90 GB
 • Pritja optimale e VPS – 120 GB
 • Fillimi i Dhuruar Hosting – 500 GB
 • Hosting Dedikuar Profesional- 1000 GB
 • Ndërmarrja e dedikuar për ndërmarrje – 1000 GB
BandwidthBandwidth është një nga faktorët thelbësorë që mund të ndikojë në shpejtësinë e faqes suaj të internetit. Sado kritike dhe domethënëse sa është kjo karakteristikë, duhet të zgjidhet gjerësia e brezit për të mbajtur në vëmendje kërkesat tuaja. Sa më i madh të jetë brezi, aq më shumë sasi të të dhënave mund të transferohen lehtësisht.

Gjerësia e brezit minimal për VPS dhe planet e dedikuara të ofruara nga FatCow është 1 TB, dhe vetëm shkon nga ky numër. Sidoqoftë, ka raste kur përdoruesit kanë raportuar që përdorimi dhe kufiri i brezit nuk u intimohet atyre atyre në mënyrën e duhur nga FatCow. Bisedimet janë gjithashtu të përhapura se atyre u është kërkuar që të kufizojnë përdorimin e tyre të bandës, pasi të arrijnë një kufi edhe nëse janë nën planin e pakufizuar.

Mbështetje e bazës së të dhënaveFatCow ofron mbështetje të bazës së të dhënave. Por tiparet e saj të bazës së të dhënave janë zakonisht shkaku kryesor për ankesat e klientëve. Kjo ju lejon të lidheni me lidhjet e bazës së të dhënave MySQL, por nuk specifikon numrin e lidhjeve të njëkohshme MySQL.
Domain falasFatCow ju jep regjistrim falas të domenit sipas planeve të caktuara, duke e bërë kështu që çmimi të duket edhe më i lirë. Kur doni të kërkoni paratë tuaja duke përdorur garancinë e kthimit të parave, do të duhet të paguani për emrin e domain. Kostoja e emrit të domain do të zbritet nga paratë e rimbursimit tuaj dhe kjo vetëm nëse vendosni të mbani domainin. Planet që ofrojnë domain falas janë:

 • Plani FatCow
 • Host WordPress
 • VPS Hosting
 • Pritja e përkushtuar
Rezervime të të dhënaveNëse e juaja është një faqe interneti me shumë të dhëna, kopjimi i përditshëm është një kërkesë thelbësore për të qenë në një anë më të sigurt. Planet e kopjimit ditor dhe kopjet automatike rutinore janë dhënë si një shërbim shtesë me shumë plane nga FatCow. Ndërsa rezerva e përditshme përfshihet në planin ‘Original FatCow’, kopja rezervë e të dhënave automatike është një shërbim me pagesë. Ju lehtë mund të blini paketën rezervë dhe të mirëmbani dhe kryeni kontrollin e versionit në të dhënat e faqes tuaj. Krijimet rezervë ditore të serverit të parashikuar nuk kërkojnë kosto shtesë.
SSD (disqet e ngurta të shtetit)Plani Thelbësor i WP i disponueshëm në Fat Cow bën përdorimin e një infrastrukture të bazuar në SSD. Ky mund të jetë një lloj mekanizmi i fshehjes SSD, por ka shumë pak informacion mbi të. Pretendohet gjithashtu që të krijojë një infrastrukturë super të shpejtë në aplikacionet e pritura.
Instalues ​​me një klik të aplikacioneveInstaluesi me një klik i aplikacioneve i siguruar nga FatCow është një magjistar i vërtetë. Së bashku me krijimin dhe tërheqjen e faqes në internet, ajo bën krijimin e një faqe në internet lojën e një fëmije. Ka një mori aplikimesh si WordPress, Joomla, phpBB, GBook, SharedSSl, PayPal dhe shumë më tepër. Kjo ju lejon të shtoni ndërveprim në faqen tuaj në një mënyrë miqësore për përdoruesit.
Llogaritë e postës elektronikeFatCow mbështet llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe hostimin e POP në të gjitha planet e saj të pritjes. Por ajo ka nevojë për përmirësim. Kujtesa bazë e alokuar është 500 MB, duke lënë kështu hapësirë ​​për pakënaqësi për shumë konsumatorë FatCow gjithashtu siguron një plan pritjeje MiniMoo që siguron vetëm një faqe të vetme me kosto të ulët, zgjidhje të vetme të llogarisë email për përdorimin e fillestarëve..
Siguria e PritjesFatCow ofron një larmi karakteristikash të sigurisë për klientët e saj pritës, bazuar në nevojën e tyre. Për faqet e internetit që shesin produkte, ata ofrojnë Shared SSL. Për klientët që përdorin shërbimet e tyre të postës elektronike, ato ofrojnë filtrim të spamit. Së bashku me ekzekutimin e kopjeve rezervë të përditshme të serverëve, ata kanë objekt monitorimi në secilën prej qendrave të tyre të të dhënave.
Ndërtues i faqes në internetKrijuesi i faqes në internet është një nga më të vlerësuarat, si dhe një tipar intuitiv i siguruar nga FatCow. Ajo vjen me një dokumentacion të qartë dhe është lehtësisht i operueshëm. Ju mund të provoni duart tuaja në numrin e madh të modeleve në dispozicion dhe të krijoni dizajne të shkëlqyera në internet. Ju mund të keni faqet e internetit tuaj të ngritura dhe funksionojnë brenda disa orësh duke përdorur elementin zvarritës dhe rënie.
malware & Mbrojtja ndaj spamitMbrojtja nga malware dhe spam e siguruar nga FatCow është mjaft konfuze. Ndërsa ato kanë shumë masa sigurie për të siguruar që asnjë infeksion të mos marrë në faqen tuaj, masat parandaluese ndonjëherë ndërhyjnë në operacionet e sitit. Nëse faqja juaj ka një infeksion malware, ata do të çaktivizojnë llogarinë tuaj pa paralajmërim. Pastaj, kërkon shumë kohë në mënyrë të paarsyeshme të rishikojnë çështjen tuaj dhe të aktivizojnë llogarinë pasi të jetë përfunduar.
Shporta blerjejeFatCow siguron mbështetje për integrimin e karrocave të blerjeve. PayPal, SSL i përbashkët dhe shumë aplikacione të tjera të blerjeve mund të shtohen shpejt. ShopSite është përfshirë gjithashtu si një sistem i menaxhimit të përmbajtjes në planin origjinal FatCow. Mund të përdorni gjithashtu WP eCommerce ose WooCommerce së bashku me një plan hosting WordPress për të shtuar karrocat e blerjeve. Instalimi nga platformat si Shopify ose Magento në VPS ose platformat e dedikuara pritëse do të bëjë punën gjithashtu.
Mbështetja e gjuhëve programueseZgjidhje pritëse nga FatCow mbështesin 13 gjuhë të ndryshme të kodifikimit dhe shkrimit, përfshirë PHP dhe Ruby On Rails.
Statistikat e sititDisa nga statistikat e faqes si statistikat e vizitorëve mund të shihen me ndihmën e panelit të kontrollit dhe metodave të tjera. Por këto statistika janë minimale dhe nuk janë të mjaftueshme për strategji në kohë reale.

planet & Çmimeve

Skema e çmimeve të Lopës së Fat është diçka unike. Megjithëse duket i ngordhur i lirë në vitin e parë, çmimet hidhen shumë të larta, duke filluar vitin e dytë! Por megjithatë, është akoma një nga zgjidhjet më të përballueshme të disponimit në internet.

Ju duhet të keni hapësirë ​​të madhe në disk së bashku me transferimin e të dhënave, dhe lehtë për t’u arritur tek krijuesi i faqes në internet, bloget, sondazhet, magjistarët dhe shumë më tepër – të gjitha këto për ta bërë faqen tuaj më interaktive dhe për të shtuar një element argëtues që shkon mirë së bashku me klientët tuaj!

Disa nga planet e pritjes janë përshkruar më poshtë.

  • Plan i përkushtuar

Planet e dedikuara të serverit përshtaten mirë nëse po kërkoni një zgjidhje që mund të merret me vëllimin e lartë të trafikut të faqes tuaj. FatCow ofron serverë të dedikuar më të përshtatshëm për vendet e tregtisë elektronike.

  • Plani VPS

Serveri VPS është një shpëtim i shkëlqyeshëm nëse po kërkoni kontroll të shtuar, të bazuar në cloud, fleksibël dhe një strategji inteligjente.

 • Plani origjinal i FatCow

Plani origjinal i Fat Cow vjen me shumë koncerte falas dhe plane të pakufizuara. Alsoshtë gjithashtu zgjidhja më e mirë për fillestarët pasi vendosja dhe puna është shumë e lehtë.

Për anulimet që mund të duhet të bëni, do të paguani deri në 35 dollarë si një tarifë e hershme për anulimin. Dhe duhen rreth 30 ditë që anulimi të hyjë në fuqi.

FatCow ofron mundësi të reja të shërbimit për modernizim dhe minimizim. Ju kërkohet thjesht të regjistroheni në panelin tuaj të kontrollit dhe të klikoni në ikonën e azhurnimit ose downgrade të hostit.

Rishikoni planet e paraqitura dhe zgjodhi atë që i përshtatet më së miri qëllimit tuaj. Më tej, madje mund të dëshironi të personalizoni (azhurnoni ose zbritni) shërbimet individuale si brezin, kutitë postare dhe hapësirën e ruajtjes. Prandaj, ju mund të zgjidhni të qëndroni me ta pasi faqja juaj pëson ndryshime.

Për të shtuar fleksibilitetin e dhënë tashmë nga FatCow, për ndonjë arsye çfarëdo qoftë, ju mund të zgjidhni të transferoni emrin e domain nga FatCow në kompani të tjera të zgjedhjes suaj. Për këtë qëllim është dhënë një kod i autorizimit të transferimit të domainit.

Ndihma për klientët

Ndihma për klientët ofrohet 24/7 në të gjitha kanalet e mëposhtme.

 • telefon
 • Email-i mbështetës
 • chat
 • Njohuri baze
 • Tutoriale video
 • Forumi i Mbështetjes

Ndërsa shpejtësia dhe saktësia e shërbimeve mbështetëse janë të shkëlqyera, përveç mbështetjes së bisedës, përvoja e klientit me këto shërbime ka qenë e përzier. Disa programues me përvojë mund të ndjehen paksa të ngadalshëm në këtë proces, ndërsa fillestarët janë të sigurt për t’i gjetur këto shërbime të mahnitshme.

Lehtësinë e përdorimit

Shërbimi është mjaft i lehtë për t’u përdorur dhe vjen me një sasi të mirë të dokumentacionit dhe mbështetje të klientit. Paneli i kontrollit, krijuesit e faqeve të internetit, instaluesi me një klik dhe disa karakteristika të tjera kontribuojnë në një UI interaktive. Kjo ju jep qasje FTP për të lejuar ngarkimin dhe shkarkimin e skedarëve të shumtë.

përfundim

Me pak fjalë, FatCow është një nga një zgjidhje e një lloji web hosting. Ajo ka një skemë agresive të çmimeve që është e sigurt për të tërhequr klientët.

Por për fat të keq, nuk bie shumë në teknika dhe standarde të performancës kur bëhet fjalë për site të shkallës së gjerë dhe komplekse.

Nëse gjithçka që ju dëshironi është një faqe me faqe të vetme ose ndonjë sit provues, ju mund ta merrni shumë mirë FatCow. Pra, çfarë vendosët?

krahasim

Lopë e trashë

91

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map