Rishikimi eHost 2016


eHost

Vizitoni Uebfaqen

9.1


Nota AWA

eHost

Bazuar në Houston, Texas, eHost ka qenë në biznes për gati 20 vjet dhe kohët e fundit është ri-reklamuar vetë. Strehimi i mbi 1 milion faqeve të internetit, eHost është i njohur për një hyrje në internet të nivelit të ulët, me kosto të ulët, duke siguruar një gamë të gjerë mjetesh dhe veçorish falas për të cilat rivalët ngarkojnë. Lexoni rishikimin tonë eHost më poshtë.

rekuizitë

 • Garancia e kthimit të parave 45-ditore
 • 24/7 Telefon, Chat dhe Mbështetje me Email
 • Uptime të besueshme
 • Menaxhim me përvojë

Cons

 • Kufizimi i burimeve të serverit
 • Mimi më i lartë i rinovimit

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.ehost.com
 • Shtabi: Houston, TX
 • Viti i themeluar: 1996
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Ndarja e përbashkët
 • Garancia e kthimit të parave: 45 ditë

eHost i mban gjërat e thjeshta. Ekziston një paketë web hosting me dy mundësi dhe një çmim të ulët hyrës. Njerëzit që vendosin faqen e tyre të parë ose ata që sapo fillojnë në tregti elektronike do të vlerësojnë zgjidhjen e tyre gjithëpërfshirëse të emrit të domain (falas), krijuesit të faqes së internetit dhe pritjes, të gjitha të arritshme nga një panel kontrolli i lehtë për t’u përdorur.

Sidoqoftë, nëse keni një uebfaqe të WordPress dhe keni nevojë që dikush ta kujdeset plotësisht për ju, duhet të merrni në konsideratë një tjetër shërbim pritës.

eHost ofron një Ndërtues të Rishikuar mirë të Uebfaqeve për ata që duan të krijojnë një faqe interneti nga e para. Me funksionalitetin tërheqës dhe shembje dhe shabllone bashkëkohore, përdoruesit raportojnë se ata kanë pasur mundësi të krijojnë uebfaqe me pamje të mirë dhe të funksionojnë për disa orë.

A ka shkallëzim adekuat?

Web hosting me eHost është shpërndarë në serverat Linux. Ruajtja e pakufizuar e diskut dhe gjerësia e brezit ofrojnë po aq fuqi pritëse sa shumë pronarë të faqeve të internetit, dhe bizneset e vogla do të përdorin.

Sidoqoftë, nëse nevojat e faqes suaj rriten përtej kësaj dhe gjen një nevojë për serverin tuaj (virtual, i dedikuar ose cloud), do të duhet të transferoheni në një shërbim tjetër të mbajtjes në internet.

Cila është politika e garantimit të kthimit të parave të hostit të uebit?

Abonentët në eHost kanë një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh, me të cilën marrin një rimbursim të plotë, minus 15 dollarë për regjistrimin e emrit të domain, në 45 ditët e para të planit të tyre të pritjes.

Ju mund të provoni shërbimin e eHost, pasi ato nuk ofrojnë një periudhë zyrtare të provës falas. Anuloni pas 45 ditësh dhe do të merrni një rimbursim të vlerësuar me pro për muajt e tërë të mbetur në pajtimin tuaj.

Cila është reputacioni i hostit të uebit?

Reputacioni i eHost-it është përmirësuar gjatë vitit të kaluar ose më shumë që nga rivlerësimi, megjithëse kompania ende nuk i bën listat e dhjetë të listave të përmbledhjeve të shërbimeve të mbajtjes në internet të ekspertëve të rishikuesve.

eHost nuk është aq i shqyrtuar gjerësisht, madje edhe nga përdoruesit, pasi kompanitë më të mëdha si GoDaddy, por vlerësimet janë më shumë në anën pozitive, veçanërisht për shërbimin ndaj klientit.

A ofron garanci në kohë?

Garancia në kohë e standardit të industrisë 99.9% sigurohet nga eHost, me sigurimin e përgjithshëm të kohëzgjatjes që nuk përfshin mirëmbajtjen e planifikuar..

A siguron ai një WordPress Hosted i Menaxhuar?

eHost nuk ofron hostimin e menaxhuar të WordPress megjithëse jeni të mirëpritur të transferoni faqen tuaj ekzistuese të WordPress ose të krijoni një të re duke përdorur programin WordPress të siguruar falas.

Pse zgjidhni eHost web hosting?

Pricemimi hyrës dhe karakteristikat dhe mjetet falas ofrojnë vlerë të mirë për para nëse regjistroheni për një abonim afatgjatë me eHost. eHost është një zgjedhje e mirë nëse parashikoni trafik “mesatar” në faqen tuaj të internetit; megjithatë, nëse po krijoni një blog ose një dyqan në internet që mund të rritet në të vërtetë.

Shërbimi i përbashkët i hostimit të eHost-it mund të mos jetë i mjaftueshëm për ju përfundimisht, dhe do të duhet të zhvendosni faqen tuaj te internetit në një tjetër shërbim pritës për të hyrë në një server të dedikuar.

Karakteristikat kryesore

 • Fushat e pakufizuara
 • Emër i Lirë Domain
 • Drag and Drop Builder Site
 • Mijëra Templates
 • Baza e të dhënave të pakufizuara të MySQL
 • Magjistar për konfigurimin e blogut
 • Integrimi i PayPal
 • Dyqan falas online
 • Monitorimi 24/7 i Rrjetit
 • Ruajtje falas në cloud 1 GB
 • Raportimi i Trafikut të sitit
 • Filtrat e personalizueshëm të spamit

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në eHost

Web Hosting Ekspertët e shohin eHost si një mundësi të mirë buxhetore për fillimin e uebfaqes tuaj. Në mënyrë tipike, ata menduan se ishte një zgjedhje e mirë për faqet personale dhe bizneset shumë të vogla – një hap i parë i mirë nëse dëshironi. Ata menduan se ajo përfshin gjithçka që do t’ju duhet për çmimin e duhur, pa asnjë dërrmuese nëse nuk kërkoni të bëni ndonjë gjë komplekse.

Ja çfarë u pëlqyen në lidhje me eHost:

 • Struktura e shkëlqyeshme (dhe e thjeshtë!) E çmimeve
 • Karakteristikë e mirë e vendosur për çmimet
 • Mbështetje 24/7 e përdoruesit me telefon, email, chat dhe baza njohurish
 • Dobishme për faqet e internetit fillestare

Ja çfarë duhet të thonë ata për pikat e këqija të shërbimit:

 • Shpejtësia dhe performanca nuk është saktësisht e shkëlqyeshme
 • Opsionet e shitjes potencialisht nuk janë aspak të dobishme
 • Nuk ka vend për të shkallëzuar lart (pasi ka vetëm një plan)

Në përgjithësi, ata e vlerësuan atë lartë për një lloj klienti të veçantë.

 • https://www.shivarweb.com/8510/ehost-hosting-review/
 • http://www.webhostingsecretrevealed.net/hosting-review/ehost/
 • http://www.hostingadvice.com/review/ehost/

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në eHost

Konsumatorët të cilët janë të kënaqur me eHost duken të kenë kërkesa të thjeshta dhe uebfaqe të vetë-ndërtuara që strehojnë faqe personale dhe mikro-biznese.

Këtu janë pozitivet e tyre:

 • Shërbim i lirë i pritjes
  Mimet për shërbimet janë të mëdha dhe ato përfshijnë shumë shtesa falas.
 • Mundësi të ndryshme për mbështetjen e klientit
  Konsumatorët shijuan mundësinë që të kontaktojnë ndihmën teknike përmes postës elektronike, telefonit dhe shërbimeve chat.
 • Ndërfaqja e bazuar në cPanel
  cPanel është i lehtë për t’u përdorur dhe vlerësuar kështu nga klientët.
 • E mirë për faqet e vogla dhe personale, të lehta
  Raportet nga klientët që kërkojnë faqe të thjeshta kanë gjetur eHost shumë të dobishme dhe të qëndrueshme.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në eHost

Ka vlerësime të përziera që dalin nga stallat eHost, megjithatë shumica e negativëve duket se janë shumë specifikë të klientit, dhe jo të gjerë duke filluar.

 • Disa çështje me shërbimin ndaj klientit
  Disa klientë kanë pasur përgjigje të pamjaftueshme për pyetjet, përfshirë prerjen dhe ngjitjen nga baza e njohurive dhe lidhjen me Kushtet e Shërbimit, në vend se të shpjegojnë.
 • Kartat e kreditit të mbajtura në dosje
  Nëse keni arritur të klikoni në disa shtesa (të paguara) rastësisht, ose të jeni regjistruar në rinovim automatik (me gjasë), atëherë karta juaj e kreditit do të zbritet automatikisht.
 • Mbështetja SSL nuk është e madhe
  Me kohë të ngadaltë të pritjes dhe paaftësi për të vendosur SSL në nën-fusha, ofertat SSL janë pak a shumë..
 • http://www.whoishostingthis.com/hosting-reviews/ehost/#reviews
 • http://thegrue.org/ehost.com-review/

seriozitet & uptime

Si me shumicën, nëse jo të gjitha, shërbimet e tjera të mbajtjes në internet, eHost garanton një kohëzgjatje prej 99.9%. Garancia kohore 99.9% nuk ​​përfshin mirëmbajtjen e planifikuar dhe përcaktohet nga vetë eHost; ju nuk mund të përdorni shifrat e monitorimit të marra nga një shërbim i palës së tretë për të justifikuar kërkesën tuaj për një rimbursim të bazuar në kohën e humbjes.

Nëse ka më shumë se 0,1% joproduktive, varet nga ju që të kërkoni rimbursimin – një kredi një-mujore në llogarinë tuaj – deri në fund të muajit në të cilin ndodh koha e prishjes.

Ekspertët që matin kohën e përdoruesve të uebit kanë raportuar që eHost performon jashtëzakonisht mirë, me një kohëzgjatje të besueshme prej mbi 99.9%, ndonjëherë në 100% për shtrirje kohore të zgjatur. Raportet nga disa përdorues e mbështetin këtë rezervë.

Shpejtësia e ngarkimit të faqeve të internetit të pritura në serverat eHost është gjithashtu e shpejtë. Testet e kryera duke përdorur faqet e internetit të ndërtuara me ndërtuesin e faqes elektronike të eHost dhe me faqet e WordPress u kthyen me shpejtësi të pranueshme të ngarkimit.

eHost siguron monitorim të qendrës së të dhënave 24/7 dhe përdor serverë të ekuilibruar me ngarkesën, duke dhënë nivele të shëndosha të kohërgjatjes në kohë dhe përgjigje të vazhdueshme.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
Paneli i kontrollitMenaxhimi i faqes tuaj në eHost ka në qendër rreth cPanel, të markës për kompaninë e tyre që duken dhe ndjehen. Sidoqoftë, është e mundur që të përshtateni cPanel tuaj në një nga shumë stile të tjera që ndryshojnë se si duken dhe ndonjëherë si organizohen ikonat.
Hapësira e diskut dhe bandwidthPër dallim nga disa shërbime të tjera të mbajtjes së faqeve në internet që ju japin hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandës së gjerësisë, eHost ofron hapësirë ​​disk dhe gjerësi bande “të pashembullt”. Dallimi është delikate por domethënës. Pafund do të thotë që kompania mat atë që ju përdorni; i pa-matur do të thotë që ata nuk shqetësojnë as të vendosin kufij ose në hapësirën e diskut ose bandwidth.

Sidoqoftë, si të gjitha kompanitë e tjera të mbajtjes në internet, ata presin që ju të jeni të arsyeshëm për këtë; eHost pretendon se 99,95% e klientëve të tyre kanë mjaft nga secili për nevojat e tyre. Kushtet e shërbimit shprehen në mënyrë të qartë që ju nuk mund të përdorni uebfaqen tuaj si një strukturë ruajtjeje të të dhënave ose për shkëmbimin e skedarëve.

Nëse e tejkaloni përdorimin “normal”, do t’ju kërkohet ta vendosni siç duhet ose të gjeni marrëveshje alternative të pritjes. Të gjitha pajtimet e mbajtjes së faqeve në internet kanë qasje në 1 GB ruajtje në cloud.

Mbështetje e bazës së të dhënaveMe eHost, ju lejohet të keni baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL. Sipas një personi miqësor mbështetës Live Chat, eHost përdor disqe të ngurta të shtetit për bazat e të dhënave të tyre MySQL.
Domain falasAshtu si me shumicën e shërbimeve të tjera të mbajtjes në internet, eHost ofron një emër domain falas por me dy kthesa të pazakonta. Së pari, domeni falas vjen me çdo gjatësi të pajtimit, madje edhe një muaj pas një; dhe së dyti, domeni është falas për jetën.

Epo, është falas për aq kohë sa ju mbeteni me eHost si shërbimi juaj i mbajtjes në internet, por kjo është jeta juaj me kompaninë, kështu që pretendimi është i saktë. Nëse keni tashmë domen, mund ta transferoni në eHost ose ta mbani atë në radhë të parë dhe ta tregoni në llogarinë tuaj eHost.

Domainet e shumëfishtaJu lejohen sa më shumë domene siç dëshironi me eHost. Përtej emrit të domain falas që merrni, ju paguani për secilën domen shtesë në baza vjetore.
HostP i Menaxhuar i WordPresseHost nuk ofron hostim të menaxhuar të WordPress-it. Sidoqoftë, ata inkurajojnë përdoruesit të përdorin faqet e tyre ekzistuese të WordPress (megjithëse mund t’ju duhet të instaloni përsëri çdo shtesë) ose të përdorni programin falas WordPress të siguruar për të krijuar një sit të ri.
Rezervime të të dhënaveeHost thotë qartë që përdorimi juaj i lehtësive të tyre pritëse është plotësisht në rrezik. Kompania ekzekuton kopjime të të dhënave vetëm një herë në javë, dhe këto kopje rezervë kopjojnë ekzekutimin e javës së kaluar. Kjo do të thotë që vetëm një javë rezervë mbahet në të njëjtën kohë, dhe sigurohet vetëm si mirësjellje.

Pra, në mënyrë efektive, ju jeni vetvetja për të siguruar sigurinë e të dhënave tuaja dhe të gjithë skedarëve tuaj. Nëse do t’ju duhet të përdorni më shumë se 20 GB hapësirë ​​në disk (pa përfshirë bazën e të dhënave), nuk do të përfshiheni as në kopjet javore. eHost ofron udhëzime për krijimin e kopjeve rezervë manuale të faqes suaj të internetit dhe rivendosjen e tyre.

Instaluesi i aplikacioneve OneclickShtë e thjeshtë të instaloni sisteme të menaxhimit të përmbajtjes si WordPress në eHost me procesin e instalimit me 1 klik. Aplikacionet e tjera që vijnë me këtë lehtësi përfshijnë skriptet e bllokimit dhe programin e blerjeve në internet. eHost ka gjithashtu Instalim të Shpejtë, një mjet që ju lejon të instaloni me lehtësi softuer në domenin tuaj me vetëm disa klikime dhe mund ta përdorni këtë për qindra aplikacione të ndryshme softuerësh, duke ngarkuar me lehtësi versionin e fundit të tyre.
Llogaritë e postës elektronikeSi një pajtimtar i eHost-it të mbajtjes në internet, ju keni qasje në llogari të pakufizuara të postave elektronike. Por, si gjithmonë me termin “i pakufizuar”, ka vërejtje. Mund të krijoni kuti postare të pakufizuara, por secila kuti postare ka një kapacitet maksimal ruajtjeje prej 500 MB ose 10,000 mesazhe, cilindo që të keni goditur së pari. Kjo duhet të jetë më se e mjaftueshme për pronarin mesatar të faqes në internet.

Me llogaritë tuaja të postës elektronike vjen qasja në postën e emailit për të kontrolluar emailin tuaj në internet, së bashku me dërgimin e postës elektronike dhe autoresponders. Ekziston gjithashtu kontrolli i virusit, dhe ju mund të rregulloni filtrat tuaj të spamit.

Siguria e PritjesPërveç lokacioneve fizikisht të sigurta me akses të kufizuar, eHost mbron serverat e tij nga sulmi DDoS me një firewall personal. Të gjitha masat e tjera të sigurisë janë të pronarit dhe nuk përcaktohen.
malware & Mbrojtja ndaj spamitMbrojtja e të dhënave në faqen tuaj të internetit varet nga ju – eHost nuk ofron ndonjë monitorim dhe heqje të malware. Sidoqoftë, ju mund të blini programin e sigurisë SiteLock prej tyre me një zbritje për vitin e parë të përdorimit. eHost siguron mbrojtje ndaj spamit për llogaritë tuaja të postës elektronike.
Ndërtues i faqes në internetPërdoruesit dhe rishikuesit e ekspertëve janë entuziastë në lidhje me Ndërtuesin e Uebsajtit të eHost për krijimin e faqeve të internetit nga e para. Shtë e vështirë të dihet se sa shabllone falas ka – në uebfaqen e eHost pretendimet 1000+ në një vend dhe 100 në një tjetër – por ka marrëveshje që shabllonet janë të pastër dhe në kërkim bashkëkohor

Modelet janë të personalizueshme, megjithëse ato gjenerike janë më se të përshtatshme sipas përdoruesve. Një dobësi domethënëse është se ju nuk mund të shikoni shabllonet derisa të regjistroheni për të blerë planin e pritjes së Web Builder. Ndërtuesi i faqes në internet është një aplikacion tërheqës dhe tërheqje, kështu që nuk keni nevojë për ndonjë aftësi teknike për të ngritur një faqe në internet dhe të funksionojë shpejt.

Shporta eCommerce / ShportaSoftueri i e-commerce i eHostit është i disponueshëm vetëm përmes opsionit të mbajtjes së cPanel; nuk mund të krijoni një dyqan në internet duke përdorur uebsajtin Builder. Dyqani në internet është i arritshëm përmes cPanel, dhe ju keni një zgjedhje të shportave të blerjeve, duke përfshirë Zen Cart. Pagesat përpunohen përmes Paypal. Softueri eCommerce është i optimizuar për t’u përdorur në pajisjet mobile, në mënyrë që njerëzit ta përdorin atë lehtësisht në telefonat e tyre, dhe ai është lehtësisht i integruar me median sociale.
Aplikime në internetWordPress është në dispozicion për ata që duan të krijojnë blogun ose uebfaqen e tyre duke përdorur këtë softuer. Sistemet e menaxhimit të përmbajtjes, përfshirë Joomla dhe Drupal, janë gjithashtu të disponueshme
Mbështetja e gjuhëve programuesePër ata që duan të marrin duart e tyre në kod, eHost mbështet gjuhë programimi skripti që përfshijnë PHP, PERL, Ruby dhe Python.
Statistikat e sititcPanel shfaq disa raporte të ndërtuara statistikash, për aq kohë sa ju keni më pak se 100 domene dhe nënfusha, dhe shumica e përdoruesve bëjnë. Ju keni qasje si në Awstats ashtu edhe në Google Analytics, secila prej të cilave ofron lloje të ndryshme informacioni për aktivitetin që rrethon faqen tuaj të internetit.
Karakteristika shtesë & mjeteKarakteristikat shtesë janë aty ku eHost largon konkurrencën e tij. Në grupin e dizajnit, eHost ofron mjete për blogez, si dhe galeri fotografish. Paketa e marketingut ju ndihmon të vendosni faqen tuaj përpara dhe qendër me 100 $ Google AdWords, 100 dollarë kredi Yahoo / Bing, një listë falas Yellowpages.com, një vulë të vërtetimit të faqes në internet dhe mjete dhe këshilla të SEO

Ju gjithashtu keni akses në Mjetet e Webmasterit Google për të ndihmuar në ruajtjen e pozicionit tuaj në rezultatet e kërkimit të Google. Të gjitha këto mjete ofrohen falas (në kohën e shkrimit) me çdo gjatësi të pajtimit në shërbimet pritëse të eHost.

planet & Çmimeve

Ata prej jush që kanë shfletuar faqet e internetit të host-it të tjerë mund të jenë pak të hutuar kur takoheni për herë të parë në faqen eHost. Nuk ka skedë menuje për “planet” ose “çmimet” dhe vetëm një çmim i vlerësuar, me një zbritje, në faqen kryesore.

Ajo që shihni është një faqe e plotë e të gjitha tipareve falas që vijnë me planin, dhe mund ta shihni në një mënyrë më të organizuar në faqen e Karakteristikave.

Por është kështu. Ky është plani i mbajtjes në internet dhe ky është çmimi mujor. Një plan. Një çmim.

Mimi i treguar është çmimi mujor për një kontratë të mbaruar; mund të zbritet deri në 50 përqind. Nëse regjistroheni për 12, 24 ose 36 muaj, çmimi në muaj zvogëlohet, por nuk ka asnjë informacion të parë për këtë.

Mimi i zbritjes së uebit është i vlefshëm vetëm për afatin fillestar dhe automatikisht rinovon me normën e rregullt, të cilën duhet ta paguani paraprakisht. Nëse anulloni planin tuaj në çdo kohë, do t’ju ngarkohet pagesa e domenit prej 15 $ nëse doni të mbani emrin e domain.

Do plan, pavarësisht nga gjatësia, dhe madje muaj-pas-muaj vjen me një emër domain falas, llogari falas të pakufizuar email-e, pa pagesë dhe heqje nga faqja e internetit Builder dhe fushat e pakufizuara, 15 dollarë secila çdo vit përtej një tuaj falas. Shtesa të tjera falas përfshijnë një kredi të Google AdWords, 1 GB hapësirë ​​ruajtjeje në cloud, WordPress dhe CMS Tools.

Në kohën e shkrimit, mjetet për suitat e Dizajnit, Marketingu dhe Mbështetjes janë shënuar si veçori falas për një kohë të kufizuar pa detaje se sa do të zgjasë kjo ofertë.

Disa nga ofertat falas kanë parakushte dhe kufizime gjeografike. Për shembull, bonusi 100 $ i Google AdWords kërkon që të shpenzoni 25 dollarë para, është i kufizuar për përdoruesit në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Indi, dhe duhet të përdoret deri në fund të vitit.

Ekzistojnë disa opsione të tjera të cilat i hasni kur filloni të blini shërbimin tuaj të pritjes, por ato nuk përmenden as askund përpara. Dhe kjo është e papërshtatshme. Përtej gjatësisë së planit tuaj të strehimit dhe emrit të domain, ka një vendim tjetër për të marrë kur regjistroheni.

Ju keni zgjedhjen të regjistroheni në planin e Ndërtuesit të Uebfaqeve nëse doni të krijoni faqen tuaj të internetit ose planin cPanel nëse po sillni në faqen tuaj të internetit ose dëshironi të përdorni WordPress ose disa programe të tjera CMS ose një sit të e-commerce. Të dyja zgjedhjet janë me të njëjtin çmim.

Pasi të keni zgjedhur opsionin tuaj, mund të kaloni te tjetri në çdo kohë pa ndonjë kosto shtesë, por kjo përfshin anulimin e planit tuaj, fshirjen e faqes suaj të internetit dhe fillimin përsëri.

Sa i përket planit më të mirë për një fillestar, ju keni vetëm një plan për të zgjedhur. Merrni zgjedhjen tuaj se cili opsion është për ju, ose që është i përshtatshëm.

Ndihma për klientët

eHost ofron mbështetje të klientit përmes disa kanaleve:

 • mbështetje telefonike
 • chat live
 • mbështetje emaili
 • qendër e gjërë e ndihmës në internet

E gjithë mbështetja është në dispozicion 24/7 dhe qendrat e mbështetjes ndodhen ekskluzivisht brenda Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë.

Shtë e lehtë të gjesh sesi të kontaktosh linjat e mbështetjes në faqen e internetit të eHost: numri i telefonit është në këndin e sipërm të djathtë të Faqes së faqes, dhe faqja e Karakteristikave dhe butoni Chat Tani është në këndin e sipërm të djathtë të faqes së Mbështetjes.

eHost pretendon të përgjigjet në telefonat brenda dy minutave nga marrja e telefonatës. Qendra e ndihmës në internet përbëhet nga një bazë e njohurive të kërkuara nga fjalët dhe mësime të gjera hap pas hapi. Artikujt dhe mësimet janë qartë të shkruara, pa zhargone dhe janë drejtuar drejt prirjes jo-aq-teknike.

Ashtu si me çdo shërbim të mbajtjes në internet, ka komente të përziera në lidhje me cilësinë e mbështetjes së klientit, Në përgjithësi, megjithëkëtë, vlerësimet mbështeten drejt pozitivitetit. Mirësjellja dhe mirësjellja e agjentëve të ndihmës së klientit nuk vihet në diskutim asnjëherë; ato janë gjithashtu gjithmonë të disponueshme dhe të gatshëm për të ndihmuar.

Ankesat zakonisht kanë të bëjnë me gjatësinë e kohës që duhet për të zgjidhur një problem. Shpesh këto çështje janë komplekse dhe kërkojnë disa “vizita” për mbështetjen e klientit ose nuk zgjidhen për kënaqësinë e klientit.

Lehtësinë e përdorimit

Duke përdorur faqen e internetit eHost

Uebfaqja eHost është e pastër, e mirëorganizuar, e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë për t’u përdorur, që është edhe një plus i madh dhe një minus i madh. Ekzistojnë vetëm tre faqe informacioni: Shtëpi, Karakteristika dhe Mbështetje, me një faqe hyrje për të hyrë në cPanel për të menaxhuar faqet e internetit tuaj.

Mimi i planit është shfaqur përpara dhe qendër me një buton të madh “Filloni Tani” nën të. Ka shumë informacione të nivelit të lartë për liritë që merrni dhe veçoritë e shërbimit të pritjes.

Por është kështu. Nuk ka asnjë informacion në lidhje me opsionet e planit (cPanel ose Builder Uebfaqe) dhe zbritjet e çmimeve për angazhimet afatgjata. Nuk ka asnjë shpjegim për atë që përmban falas “Enhanced Security Suite” ose çfarë merrni me Dyqanin Online falas ose pamjet paraprake të shablloneve me ndërtuesin falas të faqes në internet.

Butoni Filloni Tani ju çon drejtpërdrejt në vendosjen e emrit të domain dhe fillimin e procesit të blerjes. Ju mund të shkoni në faqen e Ndihmës dhe të përpiqeni të zbuloni informacione nga baza e njohurive, por kjo është e papërshtatshme për blerësit e mundshëm.

Menaxhimi i faqes tuaj në internet përmes cPanel

E gjithë menaxhimi i faqes në internet realizohet përmes portalit cPanel. Gama e gjerë e statistikave për përdorimin e faqes tuaj të internetit shfaqet në grafikët e dobishëm në anën e majtë të ekranit të cilin abonentët pak a shumë teknikë vlerësojnë.

Ikonat që paraqesin detyrat organizohen në grupe në pjesën tjetër të hapësirës. Përdoruesit raportojnë se është e lehtë të gjesh gjithçka, dhe ka shtesa të shumta në panel për ata që duan më shumë kontroll përtej bazave.

përfundim

Pas ritransmetimit të saj, eHost po pozicionohet vetë si një shërbim në internet për të gjithë. Sidoqoftë, shërbimet dhe veçoritë e tij janë akoma kryesisht të synuara drejt nivelit të hyrjes, të vetëdijshëm për buxhetin, ndoshta të përdoruesve të faqes në internet për herë të parë. Dhe kjo është aty ku duket se ka sukses.

Përdoruesit kanë pasur përvoja të mira me ndërtuesin e faqes në internet të eHost, duke krijuar lehtësisht uebfaqe funksionale me pamje të mirë brenda disa orëve. Raportet e shërbimit të host-up të garantimit të eHost tregojnë se koha e saj është e besueshme dhe e qëndrueshme.

Problemet duket se shfaqen me karakteristikat më të përparuara në ofertë: për shembull, me certifikatën SSL të nevojshme për tregtinë elektronike. Abonentët eHost kanë raportuar gjithashtu probleme me faturimin – me vështirësi në anulimin e planeve të tyre, në mbingarkesë dhe në mos marrje të rimbursimeve.

Në fund të fundit: konsideroni eHost si shërbimin tuaj të mbajtjes në internet nëse thjesht filloni dhe dëshironi një uebsajt relativisht të drejtpërdrejtë. Për një fillim të shpejtë dhe të thjeshtë, shkoni me opsionin Builder Uebfaqe; nëse dëshironi më shumë kontroll ose jeni të interesuar të përdorni WordPress, zgjedhni pritje për mbajtjen e cPanel.

krahasim

eHost

91

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me